Nazwa kategorii

Jak uszyć dżinsy własnymi rękami

Szyjemy dżinsy w 5 krokach niezależnie

Czasami słyszysz pytanie: czy to możliwe szyć dżinsy w domu i jak uszyć dżinsy . Odpowiadam: jest to możliwe, ponieważ proces technologiczny wytwarzania dżinsów można uznać za prosty. Pod wieloma względami jest bardzo podobny do szycia kombinezonu. Główną trudność polega na tym, że masz do czynienia z bardzo gęstym i grubym materiałem. To zadanie jest rozwiązywane za pomocą specjalnych pojazdów i drobnej mechanizacji. Dlatego produkcja dżinsów nie jest wykonywana przez zwykłe fabryki odzieży, ale fabryki specjalizują się w produkcji kombinezonów z grubych tkanin. Jednak wymagania dotyczące wyglądu, estetyczny wygląd dżinsów, napina proces produkcji, a w konsekwencji wzrasta koszt gotowych wyrobów. Ponownie, masowa produkcja przy użyciu nowoczesnego sprzętu technologicznego pozwala na obniżenie kosztów. Ale zgodzisz się, że czasami istnieje potrzeba indywidualnego szycia dżinsów. Dzieje się tak ze względu na konieczność, gdy nie można znaleźć odpowiedniego rozmiaru, lub po prostu pragnienie posiadania niezwykłego modelu. Jednak małe przedsiębiorstwa nie mają takiego specyficznego wyposażenia, a czasami słyszę, że nie da się zrobić dżinsów w warunkach niskiego wyposażenia technicznego. Być może, a nawet bardzo dużo! Jest to nawet możliwe szycie dżinsów w domu . Niskie kwalifikacje krawca to główny problem. Jeśli krawiec nie może uszyć, zamiatać i ponownie zszyć szwów za pomocą dwóch ściegów końcowych na głównym sprzęcie - nie poradzi sobie z tym zadaniem i na najnowocześniejszej maszynie. Historia szycia dżinsów sięga ponad 100 lat, ale czy używano wówczas sprzętu XXI wieku? Nie próbuję udowodnić, że nie potrzebujemy dwuigłowych maszyn łańcuszkowych, stachivayusche-owijarki. Są bardzo potrzebne, ale tylko ułatwiają pracę krawców i skracają czas operacji. Zastanówmy się jednak, jak to zrobić szyć dżinsy własnymi rękami , przynajmniej w ogólnych kategoriach. Cały proces składa się z kilku etapów.

Denimowa tkanina na rolce

Pierwszym krokiem jest cięcie dżinsów . Co jest niezwykłe? Nic. Układ i finezja wzorców, a następnie wycinanie detali. Jak zbudować rysunek (wzór) i wzory rysunków można przeczytać na naszym blogu w artykule "Jak wyciąć dżinsy".Dżinsy są dziś wykonane z różnych materiałów, bez względu na to, czy jest to obcisły japoński dżins od Okayama, czy cienki letni kotonchik. Warto zauważyć, że cięcie dżinsów z zachowaniem brzegu na szwie bocznym, wymaga zwiększenia zużycia tkanki podczas wycinania jednej pary dżinsów. Dlatego taki krój nadaje się tylko do szycia na masę, przynajmniej na małą skalę, i oczywiście takich dżinsów nie można rozszerzać. Ale jak to się mówi - "polowanie jest czymś więcej niż niewolą", czy warto żałować dodatkowych 50-60 cm ubrań dla "swojej ukochanej". Wybór, jak zawsze, tylko dla Ciebie.

Układ wzorów na tkaninie

Szczegóły kroju spodni

Może ktoś uzna to za absurdalne, ale przede wszystkim przetwarzamy małe szczegóły - pętle, żeby nie szukać tych wąskich i długich odpadków w przyszłości. Oczywiście najlepszy sposób na wykonanie pętli na specjalnej maszynie, są one cieńsze, a linie są idealnie równe, ale jeśli nie jest to możliwe, można wykonać zarówno obtachnye, jak i jedno cięcie obmetannym, a następnie naprawić podwójny ścieg kończący. Nie ma wpływu na wygląd dżinsów ani na jakość.

Następny etap to drugi - przetwarzanie z tyłu połówki dżinsów . Przetwarzanie tylne kieszenie na jeansy i my je wydajemy. Kokardkę dżinsów przyszytą do tylnej części i ponownie zszywane. Następnie jest przetwarzany środkowy szew jeansów .

Tylne połówki dżinsów

Na tym etapie można stosować różne maszyny do szycia. Może to być podyktowane modelem produktu lub odwrotnie, model można opracować z uwzględnieniem wyposażenia technologicznego. Bardziej szczegółowo, w jaki sposób z tyłu połówki dżinsów , używając minimalnego zestawu sprzętu, możesz zobaczyć tutaj .

Trzeci krok - przednie połówki. Na tym etapie boczna kieszeń w jeansach. Racja przednia kieszeń w dżinsach , z reguły ma nastrojoną małą kieszeń, zwaną zegarem lub kieszenią na małe rzeczy. Przetworzono zapięcie w dżinsach , a także łączenie i ponowne wiązanie na wygiętym wycięciu z instalacją zygzakowatych zszywek na zadziorach. Modele kieszeni mogą być różne, również zapięcie może znajdować się zarówno na suwaku, jak i na przyciskach.

Gulf z zapięciem na guziki

Kieszeń na kieszeni w dżinsach

Maszynki do strzyżenia mogą być używane jako dwuigłowe lub jednoigłowe, dlatego nie ma specjalnych różnic w procesie technologicznym. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz tutaj .

Czwarty krok Przedostatni. Najpierw przetwarzamy stopniowane szwy w dżinsach , szyjemy linię wykończeniową. Stuchivaem boczne szwy w dżinsach , napraw je za pomocą linii wykończeniowej na poziomie kieszeni. Górny krój jest pokryty pasem, dżinsy są przerabiane nisko ze szwem w dół. Lędźwie na pasku dżinsów (okopy) nakładamy grubą linię zygzakiem, a na pasku przeszywamy pętlę.

Oczyść z odpadów technologicznych, usuń nieobrzezany gwint na końcach szwów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz, jak to zrobić w domu - możesz tutaj .

Piąty jest ostateczny . Montaż metalowych okuć: nit kieszenie na dżinsy i przyciski na pasku (czasami przyciski na klamrze, w zależności od modelu). Aby to zrobić, będziesz potrzebować, oprócz samego sprzętu metalowego, innych dodatkowych urządzeń, na przykład ręcznej prasy stołowej.

Instalowanie przycisków na dżinsach

Najpierw zainstaluj nity na końcach kieszeni.

Nitowe kieszenie na jeansach

Planujemy instalację przycisków.

Nakreślamy instalację przycisków

Na otwarciu umieszczone są guziki o mniejszych rozmiarach.

Zapięcie na guziki w dżinsach

A na pasku jest większy przycisk.

Jak włożyć guzik na dżinsy

Dżinsy są gotowe, wiążemy etykietę, dodajemy to wszystko!

szycie dżinsów w domu

To wszystko, dżinsy są gotowe. Jak mówią: "nie tak straszne .... jak jest namalowany "lub" oczy się boją, ale ich ręce ". Jak widać, szyć dżinsy w domu to całkiem możliwe.

Oryginalna klasa mistrzowska, gotowe wzory dżinsów i komentarze autora, które możecie zobaczyć w naszej grupie "Casket 9quot; w sieci społecznościowej "Vkontakte9quot;.

Więc zaczynajmy. Naprawdę chcę zauważyć, że szycie nie jest lekcją w szkole, szyję tak, jak lubię.

Otwórz to. Wzór, który wykonałem natychmiast z dodatkami 1 cm, rozkładam i wycinam. Szyję dżinsy na polarze.

Pokrywam pasek później, kiedy sam będę montował spodnie.

Kij w zatoce i kijem golfowym różnią się długością. Przeciąłem pasek o 1 cm dłużej. Na pasie uważam wersję z pasem stanika. Ale to jeszcze nie zostało postanowione.

Trzymam dodatkowe szczegóły guilliche, nigdy nie zapomnę, mogą być przydatne w przedszkolu lub w moich ubraniach. Umieściłem wszystkie te szczegóły w osobnym pudełku.))))

Nie zapomnij o pętlach. Odcinałem paski w odległości 3 cm od skrawków, z jednej strony naciąłem overlock i nacisnąłem. Później położę specjalną linię dekoracyjną. wątek.

Potraktował potrzebne do tego elementy owerlokowe. Ponieważ tkanina nie jest sypesya i dość gruba, wtedy będę przetwarzać tylko te części, które są narażone na ścieranie w skarpetce.

Pamiętaj, aby wyprzedzić miejsce szycia

Zaczynam od kieszeni. Postanowiłem dodać kolory do szarej jeansów. To gotowy sznur, w złotym piekarniku.

Wosk Portnowskiego (termicznie wyjmowany) wyznaczam dodatek. Zawsze mam na wyciągnięcie ręki szablony przejść z cienkiego plastiku, na niezbędny dodatek, małe paski są bardzo wygodne do rysowania linii szycia.

Szycie z jednostronną łapą, wyraźnie na pończochach w magazynie. Ale najpierw rysuję. Zwykle nie używam fastrygowania, ale czasami jest to po prostu konieczne. Pamiętaj, że na zakręcie szyte wstążki trochę rozciągają. Tak więc, kiedy się okazuje, to miejsce nie jest rozciągnięte.

Szycie kieszeni. Grzebię się po już przywiązanej linii.

Pamiętaj, aby zgiąć i pozwolić na cięcie na zakrętach. W przeciwnym razie wejście do kieszeni będzie się wypaczać.

Następnie należy odwrócić i wykonać WTO przed przeszyciem

Następnie o szyciu. Na początek powiem, nie bój się tej procedury. Wszystkie fokus w ustawieniach. Biorę nić do dżinsów, nie pamiętam numeru, nie pamiętam, igły 110. Rozluźnię napięcie górnej nici i spróbuję.

Nici nie powinny być przeciągane na spód produktu do szycia. Ale czasami można je zobaczyć. Długość ściegu dla odłożenia wynosi 4, dla głównych połączeń 2.5. W wzmocnionej szpuli nici. I na kawałku, wszystko ustawiłem. Wszystko mi odpowiada.

Kontynuujmy. Kłuję główną kieszeń i zszywam je razem. Zamykam overlok)

Potem następuje kanał. Robię to na tym MK. proste i skuteczne.

Szyję tylny szew, robię szwy. Istnieje interesujący punkt. W moich spodniach kokietka nie została jeszcze uszyta, bo chcę ją ubrać tak samo dobrze jak przednie kieszenie. Dlatego uszyję go w całości, szytego w środku i oderwanego.

Zgodnie z tym wzorem zamierzam umieścić szycie kieszeni. Kieszenie są przygotowane do dekoracji ściegu), rysunek jest prosty, nieskomplikowany. Odkładam to.

Przygotowuję kieszenie. Po niewłaściwej stronie umieszczam pajęczynę na przydziałach, aby je nacisnąć. To służy do łatwego szycia. Nic więcej. Górna część kieszeni jest obszywana overlockiem, ponieważ materiał jest gruby, w zwykłych jeansach, zrobiłbym podwójne podgibku, jak spód spodni.

I bez dotykania pajęczyny żelazkiem, para zdaje się przybijać do tkaniny. Aby nie powodować niedogodności i nie wychodzić.

Przecięłam róg najniższego punktu kieszeni i zgięłam naddatek żelazkiem. Zrobione, możesz uszyć. Zrobię to natychmiast, kończąc wątek.

Szyte. Okazało się, że jest to konieczne. Nie odetnę natychmiast nici, ale rozciągam przód do dołu i zawiązuję węzeł.

Podchodzę do kokietki, tak jak na przednich kieszeniach, które założyłem, zamiatałem, szyłem. Włożyła kokietkę, zszyła wszystkie części razem.

Przetwarzamy krój z overlockiem i mijamy, jak w przypadku całego produktu, podwójny szew.

W swoich spodniach kokietka jest szyta osobno, prawa połowa kokietki do prawej połowy spodni i przeszycia. To samo z lewą stroną, a następnie zszyć je na centralnym szwie i odłączyć.

To wszystko (to dżinsowy syn)

Następnym krokiem jest szlifowanie szwu schodowego. Przeciąż go i odłóż linię mety. Należy to zrobić na szwie krokowym, dla trwałości, podobnie jak na dżinsach.

W następnym kroku szlifujemy zewnętrzne szwy boczne, a także prześcigamy. Pamiętamy o nacinaniu!

W tym momencie pękła prawa dziurka overlockowa, więc musiałem zamknąć cięcie jednym kliknięciem.

Czy wyszywania wzmacniająca boczny szew umieszczenia przód kieszeni w dolnej kieszeni umieścić hals, długość ściegu 1, to najbardziej ścierny w dżinsy, ponieważ zbiega się z najwyższego punktu ud. W tych miejscach szwy często rozchodzą się lub rozrywają.

Naddatek szwu, na szwie na przedniej połowie spodni, boczny szew z tyłu spodni

Pozostaje uszyć pas i dolny brzeg.

Prikalyvayu wstępnie przygotowane uprzęże. Ich długość zależy od pasa i pasa. We wzorze nie ma paska, tniemy go osobno.

Pasuję w ten sposób. To MK zrobiłem, kiedy szyłem dżinsy do mojego męża i syna

Następnie podwójnie złożyć spodnie od dołu. To wszystko! Nasze spodnie są gotowe. Pozostaje uszyć lub włożyć guzik i zamiatać pętlę. Robię to ręcznie, dla siły.

Jak uszyć dżinsy?

Dżinsy zawsze były, są i będą bardzo wygodnymi i modnymi ubraniami. Zgadzam się, te spodnie jeansowe to ubrania na cały czas, w wieku, dla ludzi z różnych grup społecznych i dobrobytu. Mistrzowie-krawcy, a nawet początkujący, często pragną uszyć je na własną rękę. Jest wiele przyczyn tego - niestandardowa liczba, nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, by kupić, ale ekskluzywny model narodził się w głowie i naprawdę chcę go zrealizować. A potem pojawia się pytanie - jak uszyć dżinsy. Doświadczone szwaczki twierdzą, że trzeba szyć tak jak zwykłe spodnie. W tym artykule postaramy się udzielić najbardziej niezbędnych zaleceń dotyczących produkcji spodni jeansowych, które pomogą Ci poradzić sobie z tym trudnym zadaniem.

Zacznij dziwnie nowe dżinsy w sklepie z tkaninami. Jeśli spojrzysz na tani, miękki, cienki materiał, powinieneś zrozumieć, że spowoduje to spodnie na jeden sezon. Przy okazji, aby nauczyć się szyć dżinsy, najlepiej dla tego materiału. Jeśli tak się nie stanie - to nie szkoda. A jeśli masz już doświadczenie w szyciu, wybierz lepszą tkaninę. Dżinsy powinny być ciasne, w jasnym kolorze. Jeśli masz pełną liczbę, lepiej wybrać odcinek. W przypadku bardzo cienkich dziewczynek odpowiednie grube, nie rozciągające się tkaniny, nadają figurze pewną objętość. W przypadku dżinsów dziecięcych wybierz ciasną, ale miękką ściereczkę, aby dziecko nie pocierało niczego aktywnym ruchem.

To pytanie jest najłatwiejsze podczas szycia spodni. Zmierz odległość od talii do podłogi za pomocą taśmy centymetrowej. Następnie dodać do niej 20 cm Jest to długość kawałka materiału, który trzeba kupić w sklepie, jeśli szerokość tkaniny 150 cm w tym przypadku pomiędzy wzór pasuje do kieszeni, a górna - .. Times. Jeśli masz bardzo wspaniałą sylwetkę, najlepiej najpierw zrobić wzór, a następnie rozłożyć go na podłodze i zmierzyć, ile tkanki może przejść. Nie kupuj więcej tkaniny bez dopasowania, często jest drogo kupić nawet 10 cm, a potem, dlaczego będą leżeć w torbie z resztkami?

Jeśli masz zamiar uszyć ciepłe dżinsy dla swojego dziecka, kup szmatkę do podszewki. Oprócz materiału trzeba będzie kupić taśmę klejącą polar, taśmy klejącej do leczenia dołu nogawki, zamek błyskawiczny, jeden przycisk na pasie (lub dwa, w zależności od opracowanego modelu), podszewka z kieszeniami (najlepiej bawełna), oraz elementów dekoracyjnych ( przyciski, etykiety, itd.). Gdy potrzebne są dwa rodzaje nici w kolorze tkaniny i wykończenia, jeśli nie mety, która jest zwykle dostępny na wszystkich dżinsów.

To bardzo ważna kwestia, ponieważ właściwy wzór dżinsów to 70% sukcesu i gwarancja przyjemnego noszenia wygodnej rzeczy. Proponuję skorzystać z doskonałej rady tych, którzy już uszyli dla siebie i swoich dzieci. Weź stare dżinsy, w których bardzo dobrze się chodzi, wyprostuj je, wyprasuj, to będą twoje idealne wzory. Nawet ty możesz przenosić te wzory na gruby papier lub folię polietylenową. W tym przypadku można wielokrotnie używać wzoru spodni, chyba że, oczywiście, zmienisz kształt. Jeśli szkoda zdzierać ulubione spodnie, możesz po prostu złożyć je na szwach i zakręcić je na papierze. Nie dostaniesz bardzo dokładnego wzoru, ale będzie on twój i łatwo będzie go dopasować, jeśli twoja ręka zawodzi podczas rysowania wzoru. Jest to bardzo wygodne, aby tworzyć wzory dla majtek dziecięcych, kombinezonów jeansowych.

Zastanawiam się, jak uszyć dżinsy, jeśli nie ma starych spodni? Przygotuj duży arkusz papieru, linijkę, centymetrową taśmę, ołówek, marker, nożyczki. Wszystko to będzie konieczne, aby stworzyć własny indywidualny wzór. Najpierw musisz usunąć podstawowe pomiary. Obwód talii należy mierzyć wzdłuż najwęższej linii w talii lub wzdłuż linii, na której spodnie się kończą (w przypadku pasa niedoszacowanego lub zawyżonego). W schemacie ten miernik jest oznaczony przez OT. Drugą ważną miarą jest obwód bioder OB, wykonywany jest w najwyższych punktach pośladków i najszerszym miejscu ud. Następnie mierzy się obwód kolana OK, taśmę układa się na środku kolana. Teraz zejdź na dół i zmierz szerokość dolnej części spodni, to nie zależy od figury, ale od modelu. Długość wzdłuż bocznego szwu DB jest mierzona od linii talii do dolnej linii. Wysokość siedzenia samolotu to odległość od linii talii do tak zwanego fałdu pod palcem. Spójrz na gotowe spodnie z tego środka, na przednie spodnie od pasa, przez zamek błyskawiczny i wewnętrzny punkt, w którym wszyte są wszystkie cztery spodnie. A teraz od tego punktu wydłużonej zakładki zmierzyć odległość do podłogi, będzie to długość kroku DS. Istnieją jeszcze 3 miary, które należy obliczyć przy użyciu prostej matematyki. Jest to VC (wysokość kolana), jest równa połowie DD minus jedna dziesiąta długości kroku. W skrócie wygląda to tak: VK = ½ DSh-1/10 DS. Szerokość przodu spodni DPPB = ¼ OB - 1 cm Szerokość tyłu spodni ШЗПБ = ¼ + 1 cm + 1 cm do swobodnego dopasowania.

Tutaj możesz znaleźć wzór wzoru, który pokazuje, gdzie i jakie pomiary potrzebujesz, wystarczy podstawić wartości i narysować wzór na papierze:

Teraz musisz złożyć zakupiony materiał na pół (wzdłuż nici dzielącej) i rozłożyć na nim wzory. Należy pamiętać, że z przodu iz tyłu z konieczności umieścić „jack”, a następnie pomiędzy nich będzie miejscem do wycinania kieszeni iz gładkimi krawędziami muszą zmierzyć paski o pas. Powinny być dwa, długość to OT plus 5 cm dla zapachu plus 2 cm dla szwów. Szerokość 4 cm plus 2 cm na szwach (1 cm z każdej strony). Do cięcia potrzebne są ostre nożyczki knjazhjazhskimi. Wzory przyczepiają się do tkaniny za pomocą szpilek, kredą wokół detali spodni, dodając 1 cm od każdej krawędzi do szwów.

Studiując, jak szyć dżinsy własnymi rękami, powinieneś już mieć jasne wyobrażenie o tym, jak będą wyglądać. Jeśli zaplanowałeś dekoracyjny ścieg, zaczynamy szycie od bocznych szwów. Najpierw szyjemy je nitkami tonem, potem wciskamy obydwie płachty w jedną stronę, do tylnej tkaniny, potem od przodu wkładamy sznurek nici innego koloru. Ściegi krokowe są szyte tylko wewnętrznym szwem. Przetwarzamy owerlok. Następnie rozmiaru paska przekładki pritachivaem to pierwsza od wewnątrz, a następnie dekoracyjne nici z osobą robi szczeliny pod przyciskiem, pętli procesowej, przyszyć guziki. Górne kieszenie tylne należy wygiąć, wyprasować, zszyć górną na maszynie do pisania, pinezkę w odpowiednim miejscu i oddzielić ozdobnymi nitkami. Spodnia strona spodni powinna być zgięta, przyklejona taśmą samoprzylepną i obrębiona. Wszystkie szwy powinny być dobrze prasowane mocną parą, ponieważ szwy na dżinsach są grube i mogą być formowane za pomocą żelazka twardego. Jeśli chcesz udekorować dżinsy nity i etykiety, nadszedł czas, aby to zrobić, bo po tym możesz spróbować swoich dżinsów!

Dodaj komentarz

4 + 1 =