Nazwa kategorii

Dwuprzewodowe zwarcie w ścianie kotła gazowego

Kocioł "Navien" - usterka. Kocioł gazowy ścienny "Navien"

Do dziś pozostaje autonomicznym systemem grzewczym, który działa kosztem gazu. Mieszkańcy wiejskich domów i działek bardzo aktywnie korzystają z takich urządzeń. Można to powiedzieć o właścicielach mieszkań w budynkach wielopiętrowych. Wynika to z faktu, że nowoczesne urządzenia grzewcze do gazu mają wiele zalet, są łatwe w użyciu i instalacji, a także w działaniu. Odwiedzając sklep, można zapoznać się z dużym asortymentem takich produktów, ale najpopularniejszym dzisiaj jest kocioł "Navien9raquo;. Podczas działania mogą wystąpić nieprawidłowości w działaniu, tak jak w przypadku innych urządzeń. Możesz jednak spróbować rozwiązać problemy samodzielnie, korzystając z kodu błędu, który jest wyświetlany na panelu interaktywnym.

Najczęstsze problemy

Kocioł "Navyan9raquo;, którego wadliwe działanie jest w stanie wyeliminować prawie każdego użytkownika, czasem zepsuje się podczas pracy, jak każdy inny sprzęt. Wynika to z faktu, że można stosować chłodziwo niskiej jakości. Aby konsument mógł określić przyczynę i podjąć decyzję, kotły marki "Navien9raquo; tworzy kod błędu. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów najczęściej występujących problemów:

 • przegrzanie;
 • brak sygnału płomienia;
 • otwarty obwód w czujniku temperatury;
 • uszkodzenie obwodu czujnika temperatury;
 • problemy z działaniem wentylatora;
 • zwarcie czujnika przepływu;
 • naruszenie systemu;
 • nieprawidłowe działanie tablicy kontrolnej.

Możesz napotkać problem przegrzania sprzętu, a także fałszywy komunikat o obecności płomienia.

Jeśli zakupiony kocioł „Naven9raquo;, usterka może pojawić się w trakcie jego eksploatacji, ty, jak każdego użytkownika, trzeba znać podstawowe kody błędów i sposoby rozwiązywania problemów. Niektórzy właściciele natychmiast udają się do sklepu i robią to, co należy, ponieważ tylko w tym przypadku urządzenie będzie objęte gwarancją na sprzęt.

Jeśli na wyświetlaczu pojawi się błąd 01, powinieneś wiedzieć, że ta usterka jest najczęstsza. Wyraża się to w spadku przepływu ogrzewania lub blokowania. Ten sam kod błędu występuje również w przypadku awarii pompy cyrkulacyjnej.

Możesz rozwiązać ten problem, wykonując następujące manipulacje. Ważne jest, aby sprawdzić filtr w systemie grzewczym pod kątem wtyczek powietrza, w razie potrzeby należy je odpowietrzyć. Kapitan musi upewnić się, że pompa działa prawidłowo, a rezystancja cewki jest zamknięta. Konieczne jest dbanie o wydajność wirnika, nie powinno być ono uszkodzone i można je znaleźć w pompie cyrkulacyjnej.

Kocioł „Naven9raquo;, błędy są wyświetlane na wyświetlaczu mogą wystąpić błąd, który jest oznaczony numerami 02. Jeżeli sprzęt dwuobwodowy wysyła kod ciepłej kilka sekund może przepływu ciepłej wody, po jest zimny, a temperatura wody wzrośnie do zdalnego maksimum, wtedy parametr ten gwałtownie spada. Przy ogrzewaniu w tym przypadku wszystko może być normalne, a przyczyną błędu może być czasami brak wody lub powietrza w systemie.

W niektórych przypadkach można zauważyć, że pompa obiegowa działa, ale nie ma możliwości wybrania właściwej prędkości. Czasami z błędem 02 użytkownicy zauważają, że wirnik ma mechaniczne uszkodzenia. Czasami czujnik przepływu w układzie chłodziwa nie działa, a zawór dystrybucji ciepła jest zamknięty.

Kocioł gazowy „Naven9raquo;, usterki, które mogą być niemiłym zaskoczeniem dla użytkownika, czasami wywołuje błąd kapitanowi 02. Kiedy ciśnienie to powinno być dostosowane, uwalniając system nadmiaru powietrza i analizowanie impedancję cewki pompy. Wirnik musi zostać sprawdzony pod kątem uszkodzeń, jak w przypadku opisanym powyżej. Rezystancja czujnika przepływu powinna być sprawdzona pod kątem zwarcia, otwarcia zaworu rozdzielczego i po demontażu obudowy czujnika, co pozwoli na wyczyszczenie flagi. Kocioł gazowy "Navien9raquo;, którego awarie spowodowały pojawienie się komunikatu błędu 02 na wyświetlaczu, najprawdopodobniej napotkał problem śluzy powietrznej. Woda w tym przypadku, znajduje się w pętli jest ogrzewany, ale po wprowadzeniu do temperatury powietrza spada gwałtownie, to osiąga punkt krytyczny, i dlatego od błędu 02 jest wyświetlany.

Błąd 10 jest generowany, gdy wentylator działa nieprawidłowo, może wystąpić jego załamanie, aw niektórych przypadkach przewody czujnika ciśnienia powietrza nie są prawidłowo podłączone. Muszą prowadzić do ślimaków wentylatora. Czasem błąd 10 jest sygnalizowany przez zatkany komin lub silne podmuchy wiatru.

Kocioł gazowy ścienny "Navien9raquo;, którego usterki można wskazać za pomocą numeru 10, musi zostać naprawiony, co czasami wiąże się z wymianą wentylatora. W razie potrzeby kapitan powinien oczyścić komin. Upewnij się, że połączenie rur prowadzących do ślimaka wentylatora jest prawidłowe. Muszą mieć fleksję.

Czasami użytkownicy zauważają, że kocioł z podwójnym obiegiem zaczyna hałasować po włączeniu ciepłej wody, a na wyświetlaczu nie pojawia się błąd. Ciśnienie w obiegu grzewczym może osiągnąć 1,5 atm, a eliminacja problemu polega na zastosowaniu wysokiej jakości płynu chłodzącego, który nie może doprowadzić do awarii wymiennika ciepła. Jeśli nadal występuje ten problem, wymiennik ciepła należy usunąć i wyczyścić, w razie potrzeby wymienić na nowy.

Usterkom kotła "Navyen Ice" czasami towarzyszy wyprowadzenie błędu w postaci 011. Wskazuje to na napełnienie płynu chłodzącego. Jeśli zakupiłeś sprzęt zaprojektowany na rynek europejski, może powstać taki błąd, ale nie jest to możliwe w przypadku przystosowanych kotłów.

"Navyen9raquo; - kotły, których kody awarii są wymienione powyżej, cechuje niezawodność, łatwość użytkowania i instalacji, a także wszechstronność i bezpieczeństwo. Te cechy jakościowe często zmuszają konsumentów do wyboru takich urządzeń do dostarczania ciepłej wody i systemów grzewczych.

Pytania do mistrzów utrzymania kotłów Navien

Powiedz mi, jakie są główne kody błędów generowane przez kotły Navyen?

Krótki opis błędów i usterek:

02E - niski poziom OB.

03E - brak sygnału płomienia lub uszkodzenie czujnika płomienia.

04E - fałszywy sygnał o obecności płomienia lub zwarcia w łańcuchu czujnika płomienia.

05E - otwarty obwód czujnika temperatury OB.

06E - Zwarcie obwodu czujnika temperatury.

07E - otwarty obieg ciepłej wody czujnika temperatury.

08E - Zwarcie obwodu czujnika temperatury.

09E - wentylator działa wadliwie.

10E - awaria systemu odprowadzania dymu.

12E - Wygaszenie płomienia podczas pracy kotła.

13E - Zwarcie czujnika przepływu OB.

15E - nieprawidłowe działanie lub niesprawność tablicy kontrolnej.

16E - przegrzanie kotła.

17E - błąd ustawienia przełącznika DIP.

18E - przegrzanie wykrywacza dymu.

27E - obwód otwarty lub zwarcie obwodu czujnika ciśnienia powietrza APS.

w tym i ponownie. itp. Tempo pomieszczenia (w tym przypadku 20gr.) może nie zostać osiągnięte.

Ustawiłem temperę. dla nośnika ciepła, na przykład 60 gr. Kocioł ma około 40 sekund pracy, doganiając 61-62gr. i odłączone. Przez 15-20 sekund temp. spada do 51 gr. i włącza się ponownie i tak ciągle. Pompa działa przez cały czas. Podejrzenie dotyczy dźwigu trójstronnego. Wymiennik ciepła ciepłej wody jest gorący, ale kocioł jest nowy. Z ciepłą wodą nie ma problemów, kiedy włączam się i rury do ogrzewania nie nagrzewają się. Może nawet ustawienia, które należy wykonać.

Sprawdziłem jednak czynniki i oto okoliczności: na zdalnym panelu sterowania nie ma sygnałów wypadku; Występuje ciśnienie w instalacji grzewczej (kran wylotu powietrza z instalacji grzewczej stabilnie wystrzeliwuje sufit za pomocą szczelnego strumienia); filtr wody w środku jeszcze nie został umyty; filtr do wody w mieszkaniu było kilka miesięcy przeterminowania do wymiany, ja niedawno zmienione, prawie zakłócony, ale niewielu li.Ne mi powiedzieć co może być nie tak?

Błąd 01, jakie są przyczyny i sposoby eliminacji?

Przyczyny błędu 01: zatkanie lub zmniejszenie przepływu w systemie grzewczym; nieprawidłowe działanie pompy cyrkulacyjnej.

- sprawdź działanie pompy:

- sprawdzić rezystancję cewki pod kątem zwarcia;

- Sprawdź wirnik pod kątem uszkodzeń mechanicznych.

Kocioł Navien Ace-20k White podaje błąd 02, z gorącego kranu płynie ciepło (30 sekund), następnie zimna woda. Na pilocie temperatura wody gwałtownie wzrasta do 99, a następnie gwałtownie spada. Z ogrzewaniem wszystko jest w porządku. Powiedz mi, co może być i jak to naprawić? Kocioł działa dokładnie rok.

Przyczyny błędu 02:

- Wydmuchiwany system ogrzewania powietrzem;

- Zamknięte ogrzewanie zaworu rozdzielczego;

- Pompa cyrkulacyjna działa, ale nie zyskuje nominalnych obrotów, lub wirnik otrzymał jakiekolwiek mechaniczne uszkodzenia;

- Czujnik przepływu nie działa;

- Odpowietrzenie z instalacji grzewczej;

- Otwórz zawór rozdzielczy;

- Sprawdzić rezystancję cewki pompy pod kątem zwarcia, rozmontować i sprawdzić wirnik pompy pod kątem uszkodzeń mechanicznych. W przypadku

trzeba wymienić pompę;

- Sprawdzić rezystancję czujnika przepływu pod kątem zwarcia;

Po pierwsze, woda znajdująca się w obiegu jest podgrzewana zgodnie z oczekiwaniami, a następnie, gdy powietrze wchodzi do wymiennika ciepła, tj. gdy nie ma w nim wody, temperatura wzrasta do temperatury krytycznej, która jest przyczyną błędu 02. Może zaistnieć gdzieś pęknięcie, przez które powietrze dostaje się do obwodu zaopatrzenia w gorącą wodę.

Kocioł Navien Ace 24 Atmo. Ostatnio, gdy gorąca woda, jeżeli w tym momencie ciśnienie w obwodzie grzejnym jest większa niż 1,5 (na mierniku kotła), sprawia, że ​​piszczenie jako szum lub szumu. Nasłuchiwał hałasu z pompy. kiedy kocioł jest używany do podgrzewania wody grzewczej, nie słychać zewnętrznego szumu, wszystko jest normalne.

Jeśli ciśnienie w obiegu grzewczym jest mniejsze niż 1,0 - nie występuje hałas, od 1,0 do 1,5, zmienia się objętość zewnętrznego szumu. Dziś objawia się inny problem: zmienia się temperatura systemu zaopatrzenia w ciepłą wodę.

Po ustawieniu na 40, cyklicznie zmienia się z 28 na 42 (28, 35, 42, 40, 38, 28), z hałasem z zewnątrz, który nie jest. Kocioł nie popełnia błędów, podgrzewanie płynu chłodzącego w obiegu grzewczym nie powoduje żadnych reklamacji. Co to może być?

Twoja sytuacja jest dość powszechna i wiąże się z tym, że najprawdopodobniej wymiennik ciepła jest zatkany. Powodem tego może być cokolwiek, ale przede wszystkim jest to jakość płynu chłodzącego. Są dwie drogi wyjścia z tej sytuacji. Pierwszym z nich jest demontaż wymiennika ciepła i jego konserwacja. Drugi to wymiana wymiennika ciepła.

kocioł Navien 20K rok i pół pracował bez problemów, ale ostatnie dwa dni często były błędem 11, ale nie ma takiego kodu w ogóle. Po chwili, gdy temperatura w pomieszczeniu spada, kocioł włącza się i kontynuuje pracę w trybie normalnym (ustaw temp. +22 g.) Powiedz mi, jak naprawić sytuację i jaki jest tego powód?

Błąd 011E - błąd czujnika napełnienia chłodziwa. Taki błąd w kotle nie jest zapewniony. Jest dostarczany w kotłach na rynek europejski, które są wyposażone w takie czujniki.

Navien Ace-30k okazjonalnie popełnia błąd drugi dzień z rzędu 10. Pracowałem przez rok, nie było żadnych problemów. Otworzył przednią pokrywę kotła i przestał wydawać błąd. Wydaje się, że nie ma wystarczającej ilości powietrza do normalnej pracy. Dlaczego? Nic się nie zmieniło, to błąd na ziemi, co robić? Przy otwartej pokrywie szumi ciężko.

Doprowadzanie powietrza i wydmuchiwanie produktów spalania odbywa się przez wentylator przez komin, tworząc w nim pewne ciśnienie. Ciśnienie kontroluje przełącznik ciśnienia powietrza i dostarcza informacji do tablicy kontrolnej kotła. Wniosek: wentylator jest wadliwy lub niestabilny lub nie ma wystarczającego przepływu powietrza (sprawdź komina) lub przekaźnik się kłamie.

Powiedz mi, ogrzewanie ogrzewa się normalnie, a woda pod prysznicem jest zła. Wystawił 50, rozgrzewa 15. sezon Cat 2. Naviene 24 Ace.

Jeśli zawór gazowy nie jest regulowany, wówczas wymiennik ciepła obwodu jest najprawdopodobniej zablokowany przez dostarczanie gorącej wody, powodem tego jest ponownie jakość wody. Włącz ciepłą wodę i spójrz na płomień, jeśli jest na maksimum, a przepływ gorącej wody różni się od zimna (nie zawsze), a następnie przepłucz wymiennik ciepła.

Powiedz mi, jak myć wymiennik ciepła.

Istnieją dwa sposoby. 1. Wyjmij i przepłucz. 2. Nie wyjmuj z kotła. Zdemontowałem i umyłem płynny "SOLITA" specjalny do kotłów. Bardzo skuteczny. Ale jeśli wtórne zostało umyte bez problemów, to po umyciu główne napotkało problem, że kocioł nie działał prawidłowo.

Demontaż i zbieranie trudności nie jest, ale jeśli robisz to na kotle, musisz włączyć jakiś system z pompą. Ale cały system jest myte. Wybierz siebie. Solitises Radzę kupować więcej na raz, nie moczyć. Drugi raz siedem zostało zalanych. Ale woda - przegotowana woda!

Pomóżcie proszę. błąd 05 - otwarty obwód czujnika temperatury OB. Co powinienem zrobić i jak to naprawić?

Przyczyny: Zwarcie w obwodzie między czujnikiem temperatury a sterownikiem. Zły kontakt między stykami czujnika temperatury i stykami sterownika.

Rozwiązanie: Sprawdź rezystancję całego obwodu od kontrolera do czujnika temperatury i rezystancji samego czujnika temperatury. Wymień uszkodzony czujnik. Odłącz złącza czujnika temperatury i złącza kontrolera, a następnie podłącz je, aby uzyskać normalny kontakt.

Powiedz mi, proszę, jaki błąd 11 w kotle NAVIEN ACE 24A. Spojrzeliśmy na paszport, tam nie ma takiego błędu.

Cóż, w pierwszych modelach Naviens ten błąd oznaczał błąd poziomu wody. Często pojawia się razem z błędem 02. Należy sprawdzić obieg w kotle i systemie grzewczym.

Sprawdzić filtr w kotle, pompę, filtr przed kotłem (jeśli stoi). Konieczne jest również sprawdzenie, czy kranik trójdrożny (bez urządzeń nadrzędnych, którym nie można zarządzać) nie został zablokowany. Sprawdź, czy krany w instalacji grzewczej lub przed kotłem nie są przypadkowo zamknięte.

Temperatura wody w kotle Navie normalnie się wybiera, ogrzewa wodę, ale gdy ogrzewanie jest wyłączone, ciśnienie na manometrze spada do końca do czerwonego pola.

Gdy włącza się później, wytwarza ciśnienie i silnie dociera do żółtego pola i zaczyna kapać z zaworu spustowego. Powiedz mi, co możesz zrobić i czy możesz działać w tym trybie?

Konieczne jest spuszczenie chłodziwa z kotła i ustawienie wymaganego ciśnienia w zbiorniku wyrównawczym.

kocioł Navien Ace-16k bardzo źle podgrzewa wodę. Ogrzewanie jest normalne, a kran prawie nie jest ciepły. Błędy nie produkują.

Jeśli woda jest twarda, to jest możliwe, że wtórny wymiennik ciepła, który pełni funkcję podgrzewania wody, jest zatkany solami wapnia i magnezu.

Kocioł jest poruszany przez lód 16, wyłącza się i podaje błąd 27E. Jakie są możliwe sposoby korekty?

27E - obwód otwarty lub zwarcie obwodu czujnika ciśnienia powietrza APS.

Instrukcje dotyczące konserwacji i naprawy kotłów

Wadliwe działanie kotłów Navien - instrukcje krok po kroku dotyczące eliminacji usterek

Kocioł grzewczy produkowany jest przez południowokoreańską firmę Navien, ich produkty przeznaczone są do organizacji ogrzewania gazowego domów wiejskich małych i dużych powierzchni z głównego gazu. Ale można go łatwo przekształcić w autonomiczny system grzewczy, łącząc go z gazem skroplonym w butlach.

Kompaktowy rozmiar, łatwość instalacji i użytkowania przyciągają nabywców, a coraz więcej konsumentów jest skłonnych wybrać dokładnie takie urządzenia grzewcze koreańskiego producenta.

Produkuje się dwa typy:

 • Pojedynczy obwód - zapewnia ogrzewanie tylko instalacji grzewczej budynku mieszkalnego;
 • Podwójny obwód - jest w stanie nie tylko ogrzać wszystkie urządzenia grzewcze, ale także zapewnić mieszkańcom gorącą wodę do mycia, zmywania naczyń itp.

Kotły są przeznaczone do użytku domowego, świetnie nadają się do ogrzewania domów wiejskich lub mieszkań. Doskonałe ogrzanie systemu grzewczego i ciepłej wody do użytku domowego. Wszystkie napisy i załączona instrukcja są w języku rosyjskim, co nie pozwala na zmieszanie podczas obsługi i regulacji działania urządzenia.

Istnieją wskaźniki do dostarczania ciśnienia gazu i wody, a to pomaga znacznie zaoszczędzić na gazie i zapewnić stabilność jego działania. Małe urządzenie reguluje dostarczanie wymaganego ciśnienia gazu wchodzącego do palnika, przyczynia się do całkowitego spalania bez tworzenia sadzy.

Wbudowany wentylator zapewnia równomierność procesu spalania, zapewniając równocześnie dostęp powietrza do całkowitego spalania paliwa.

 • Pompa cyrkulacyjna;
 • Oddzielny sprzęt do wymiany ciepła;
 • Pojemność pamięci;
 • Automatyczny sprzęt termiczny;
 • Funkcjonalne urządzenie zegarowe.

Urządzenia grzewcze mogą pracować w dwóch trybach - na gazie naturalnym i skroplonym, w zależności od możliwości. Termo urządzenie pozwala ustawić wygodny tryb ogrzewania, na przykład ustawić go na półgodzinną pracę, to znaczy włączać się i wyłączać co 30 minut, a dodatkowe ustawienie trybu na rysunek 4 spowoduje podobną pracę z kotłem przez 4 godziny. Jest to wygodne, jeśli zamierzasz opuścić dom i nie ma potrzeby go podgrzewać.

Obwód dwuobiegowy umożliwia ogrzewanie domu i oddzielnej wody technicznej, a niektóre konstrukcje mogą pracować w trybie obiegu wtórnego, gdy potrzebna jest gorąca woda do celów domowych, na przykład w ciepłym sezonie, a ogrzewanie nie jest.

 • Urządzenie pozostaje aktywne nawet w niskich temperaturach. Zainstalowana ochrona przed zamarzaniem utrzymuje kocioł w stanie roboczym;
 • Pompa cyrkulacyjna działa w trybie automatycznym, uruchamia urządzenie, gdy temperatura spadnie do 10 stopni Celsjusza, co uniemożliwi zamarznięcie wody i zniszczy wszystkie urządzenia grzewcze;
 • Gdy temperatura płynu chłodzącego spadnie do 6 stopni, system spalania zostanie automatycznie podłączony, i zapewnia ogrzewanie do około 20 stopni;
 • Urządzenie nie wymaga żadnych dodatkowych środków izolacyjnych, dlatego może być zainstalowany w całkowicie nieogrzewanych pomieszczeniach (piwnice, budynki gospodarcze);
 • Gdy temperatura spadnie do ustawionej wartości, palnik automatycznie się włączy, Zapewnienie jednolitego ogrzewania systemów grzewczych w domu;
 • Znacząca oszczędność paliwa - uzyskuje się poprzez uruchomienie suwu powrotnego, co pozwala ostrożnie wykorzystywać dopływ gazu i utrzymywać wszystkie główne części kotła przez długi czas, dzięki inteligentnemu ustawieniu cyklicznego rozruchu i wyłączenia. Sprawdzili się w warunkach niskiego ciśnienia;
 • Jednostka wentylatorowa reguluje dostarczanie wymaganej ilości powietrza, co zwiększa sprawność kotła, ze względu na całkowite spalanie dostarczonego paliwa i zmniejszenie strat ciepła urządzenia.

Wszystkie kotły tej marki wykonane są z materiałów żaroodpornych i urządzeń do wymiany ciepła - ze stali stopowej.

 1. Kocioł na paliwo do silników wysokoprężnych jest na zewnątrz. Z obniżonym poziomem hałasu i wydajnym ogrzewaniem dużych powierzchni. Całkowicie gotowy do pracy, nie wymaga instalacji dodatkowego sprzętu. Regulację można przeprowadzić w trybie ręcznym i automatycznym - za pomocą pilota zdalnego sterowania.
 2. Sprzęt gazowy na zewnątrz - może służyć do ogrzewania pomieszczeń i wody grzewczej do użytku domowego w gospodarstwie. W pełni kompatybilny ze wszystkimi systemami produkcji rosyjskiej, potwierdzony odpowiednią certyfikacją Zarządza ręcznie lub za pomocą pilota. Łatwe w zarządzaniu i obsłudze;
 3. Ścienne kotły grzewcze Navien - są wytwarzane z otwartą lub zamkniętą komorą zasilania gazem, współosiowym systemem kominowym, w pełni zautomatyzowanym - od doprowadzenia paliwa do wycofania produktów spalania. Obsługiwane ręcznie lub za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Częste awarie

Aby użytkownik mógł zrozumieć, jaka jest usterka urządzenia, instrukcja obsługi zawiera listę najczęściej występujących problemów związanych z działaniem kotła. Wiele z nich można naprawić niezależnie bez odwoływania się do specjalistów. Większość z nich może powstać w wyniku niewłaściwej instalacji sprzętu, warunków pracy lub złej jakości paliwa, dostarczanego do kotła.

Wyświetlacz urządzenia może natychmiast wskazać zaistniałą usterkę, listę najczęstszych problemów:

 • 01 - urządzenie uległo przegrzaniu;
 • 02 - niski pobór mocy, czujnik nie działa;
 • 03 - brak informacji o zapłonie paliwa w kotle;
 • 04 - nieprawidłowa aktywacja czujnika spalania;
 • 05 - obwód czujnika i wskaźnika został przerwany przez temperaturę rozgrzewania;
 • 06 - kolejny problem z czujnikiem temperatury;
 • 07 - uszkodzenie czujnika temperatury;
 • 08 - urządzenie dostarczające gorącą wodę jest nieczynne;
 • 09 - nieprawidłowe działanie wentylacji;
 • 10 - komin jest wadliwy;
 • 11 - czynnik grzewczy systemu grzewczego nie jest całkowicie napełniony;
 • 13 - zwarcie w obwodzie czujnika;
 • 15 - działanie instalacji grzewczej jest całkowicie błędne;
 • 27 - ciśnienie powietrza zasilającego jest niezadowalające.

Rozwiązywanie problemów - instrukcja krok po kroku

01 - ta usterka może wystąpić w wyniku zatkania układu zasilania wodą lub drobnego uszkodzenia urządzenia pompy.

Aby to naprawić, wykonaj następujące czynności:

 • Uwolnij wodę, wyczyść filtry brudu i drobnych cząstek;
 • Upewnij się, że pompa działa prawidłowo, główne komponenty, styki;
 • Sprawdź śrubę powietrzną, a jeśli zauważysz jakiekolwiek odkształcenie, popraw ją.

02 - charakteryzuje się krótkim zapasem ciepłej wody, z kranu jest tylko ciepła woda, a następnie - zimna. Temperatura rośnie gwałtownie na wyświetlaczu, a także spada, ale system grzewczy działa normalnie. Może się to zdarzyć z różnych obiektywnych powodów:

 • Od pojawienia się śluzy;
 • Z niewystarczającego przepływu wody;
 • Nieoperacyjność urządzeń pompujących w wyniku pęknięcia wirnika;
 • Czujnik określający głowicę w systemie nie działa;
 • Zawór redystrybucji znajduje się w stanie zamkniętym.

Ten błąd można wyeliminować poprzez dostosowanie wymaganego ciśnienia, w tym celu:

 • Spuścić wodę z urządzeń grzewczych;
 • Sprawdź pompę, zamocuj wirnik, cewkę;
 • Ustaw zawór redystrybucji w pozycji "otwarte";
 • Sprawdź styki czujnika;
 • Oczyść igłę czujnika z gruzu.

10 - może być wyświetlany, jeśli:

 • Jeśli urządzenie wentylacyjne nie działa poprawnie;
 • Z powodu nieprawidłowej instalacji czujnika wskazującego ciśnienie powietrza zasilającego;
 • Z powodu zatkania wyposażenia komina;
 • Z silnym wiatrem.

Aby to naprawić, wykonaj następujące czynności:

 • Napraw lub zainstaluj nowy wentylator;
 • Oczyść strukturę komina.

Nie ma informacji na wyświetlaczu, ale obserwuje się nietypowy szum i gulkotl. Najczęściej może się to zdarzyć z powodu zanieczyszczenia rurociągu wodnego lub złej jakości paliwa. Aby to naprawić, musisz całkowicie zdemontować lub wyczyścić cały system.

011 - rura doprowadzająca wodę nie jest całkowicie wypełniona. Wyjmij korek powietrzny.

W każdej chwili można rozpoznać operatywność, łatwą obsługę i nie wymagającą profesjonalnych umiejętności do jego instalacji. Nadaje się do rosyjskich realiów ciśnienia wody i chłodziwa i jest względnie tania. Może być zainstalowany w prawie każdym dogodnym pomieszczeniu, nawet w zimnej piwnicy lub nieogrzewanym pomieszczeniu.

Jest to niezawodne i wygodne zasilanie domu ciepłą wodą i ogrzewaniem.

 • W sprawie współpracy prosimy o e-mail: [email protected]

  2015 © Homehill.ru - budowa i aranżacja domu prywatnego.

  Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiału jest dozwolone tylko w odniesieniu do aktywnego linku do naszej strony źródłowej.

 • Dodaj komentarz

  61 − 51 =