Nazwa kategorii

Jak uszyć lambrekin własnymi rękami

Jak uszyć lambrekiny własnymi rękami.

Efektywny i oryginalny design okien to jeden z głównych czynników, od których zależy przytulność i piękno domowego wnętrza.

Najbardziej imponujące teczne zasłony wygląd, w połączeniu z dobranymi lambrekinów, co daje i urody wyrafinowania konstrukcji okiennej, ukrywając Formie unpresentable ściany blisko sufitu.

Jak uszyć lambrekiny własnymi rękami.

Jak uszyć lambrekiny własnymi rękami.

Lambrekin to elegancko zdobiony element dekoracyjny, który chowa gzyms. Dzięki lambrekinowi dekoracja okna zyskuje pełny, estetyczny wygląd.

Pierwsze lambrekiny zostały wykonane z tego samego drewna co gzyms, i były lakoniczne i proste.

Znajomy elegancki lambrekin, wykonany z tkaniny, ozdobił pałace europejskich monarchów i szlachty.

Zanim powiemy, jak własnoręcznie uszyć piękny lambrekin, zapoznamy się z odmianami lambrekinów. Po zdefiniowaniu różnych pożądanych lambrekinów, można łatwo wybrać styl i materiał zasłon, a także określić stylistykę całego pomieszczenia.

Spójrzmy na odmiany lambrekinów:

 • Klasyczny prosty - reprezentuje prostokątny krój tkaniny, zagięty w fałdy za pomocą pasa kurtynowego. Ten rodzaj lambrekina idealnie ukryje wszystkie wady i wady bloku okiennego i sąsiedniej ściany. Klasyczne lambrekiny są proste, łukowate i faliste;

Dla początkujących potrzebujących, najlepiej zacząć uczyć się, jak szyć z prostymi lambrekinami.

Te lambrekiny są prostymi krojami o innej formie materiału, którego górna krawędź jest drapowana (składana) za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Jak zrobić prosty lambrekin z kwadratowej tkaniny. Wideo:

 • Miękkie lambrekiny z elementów dekoracyjnych, takich jak Smad, dezhabo, Coquille, cięgna (terminologię naświetlania) - najbardziej wyszukane i bardzo trudne w realizacji pelmet. Pozwala tworzyć ciekawe, ekstrawaganckie kompozycje w projektowaniu okien;

Na pierwszym zdjęciu znajdują się lambrekiny z klasycznymi elementami, takie jak svagi, perekidy, dejabo, kokilye i krawaty.

Jak uszyć lambrekin z takimi elementami można znaleźć TUTAJ.

Na drugim zdjęciu lambrekin jest złożony z muszli sugaga.

Wideo do tworzenia kubków muszli:

 • Twardy - powstaje z niezwykle gęstej tkaniny, doskonale trzyma oryginalny kształt. Nadaje tekstylnej dekoracji okna objętości i majestatu. Na twardych swags można przypisać nie tylko do tzw gangów, ale także delikatne lambrekiny, fundament, który jest również gęsta tkanka przeplatania.

Sztywne proste lambrekiny oparte na klejach typu bando lub glutinous:

Twarde lambrekinów często zdobią pokoje dla dzieci, tak że wyglądają szczególnie aplikację imponujące dzieci, na tych samych gęsty nie wypaczać -flizeline lub gangów.

Zobacz wideo, w jaki sposób możesz tworzyć różne aplikacje. To tylko jeden ze sposobów:

Ażurowe lambrekiny, zdjęcie:

Jak wykonać ażurowy lambrekin własnymi rękami

Bardzo efektowne i wyraziste delikatne lambrequiny, zwane także bando. Bando powstaje na bazie twardego lambrekinu. Aby zheskie lambrekin z rąk potrzebne są: główny tkaniny, podszewka tkaniny, termo - gangiem lub wkładem kleju, „pająk”, taśma - rzepy lub taśmy kurtyna na przetwarzanie górną krawędź lambrekin.

 1. Przygotowanie szablonu: na papierze tworzony jest obraz lambrekinu, który jest przenoszony na podłoże i wycinany.
 2. Z największą starannością, główna tkanina jest przymocowana na przygotowanej podstawie od strony przedniej za pomocą żelazka. Po złej stronie podszewka jest przymocowana do podstawy.
 3. Przetnij nadmiar tkaniny z uwzględnieniem naddatku. Na konturze bando traktowane jest szwem "zygzakowatym". Jeśli to konieczne, wystrój jest używany z kontrastowym sznurkiem lub grzywką.
 4. Do górnej krawędzi lambrekinu "rzep Velcro" jest zaczepiony lub sklejony, dzięki czemu ażur zostanie przymocowany do gzymsu. Do gzymsu przyklejono sztywną część taśmy rzepowej do lambrekina, jego miękkiej części.

Wideo, jak zrobić delikatny lambrekin:

 • Połączone - to harmonijne połączenie wszystkich wymienionych powyżej elementów. Bardzo skomplikowane wykonanie wymaga dużego doświadczenia i umiejętności.

Dwa bandy w połączeniu z perekidami, de jabot, drapowanymi zasłonami i kokilye, wychodzące z oczek w twardych lambrekinach.

Jak uszyć lambrekiny własnymi rękami.

Najbardziej odpowiednią tkaniną do produkcji lambrekinów są:

 • atlas, plusz, bawełna, len, żakard - na ciężkie gęste zasłony i lambrekiny;
 • Tafta, jedwab, poliester - do lekkich zasłon i lambrekinów.

Materiały do ​​streamingu nadają pomieszczeniu lekkości, lekkości i elegancji, a także zwiększają wagę - szacunek, solidność i elegancję.

Tkanina na zasłony i lambrekiny powinna być dobierana w zależności od stylu pomieszczenia. W salonie w stylu barokowym aksamit wygląda wspaniale, co doskonale utrzymuje kształt. Do kuchni w stylu "Prowansji" idealny jest poliester, len, bawełna - te tkaniny są nie tylko piękne, ale i praktyczne. Sypialnia wykonana w klasycznym stylu, gęsta satyna i len, który chroni przed światłem ulicznym, jest idealna.

Narzędzia i wzory do szycia

Aby utworzyć lambrekin żadnej odmiany oprócz tkaniny potrzebne: Taśma kurtyna, agrafki, nici, aby dopasować wybranej tkaniny, sznury ozdobne, oprawa stronniczość lub poboczną, pomimo tego, co będzie można obsłużyć elementy swags.

Wykonując twardy lambrekin, przygotuj także gęsty polar lub bando, które podtrzymują dany kształt.

Wybierając lambrekin, kieruj się własnymi umiejętnościami i umiejętnościami szycia. Bardziej rozsądne jest rozpoczęcie od prostych lakonicznych modeli lambrekinów.

Jak uszyć lambrekiny własnymi rękami

Nie jest trudno własnoręcznie uszyć twardy prosty prostokątny lamperię. Ten lambrekin z reguły ma podszewkę.

 1. Wybór materiału i kroju z lambrekin: dla prostego sztywnego prostokątnego lambrekina, lnu, bawełny, żakardu jest idealny. Długość tkaniny lambrekinowej jest równa długości kurtyny, szerokość zależy od wysokości sufitu i pragnienia mistrza.
 2. Używając żelazka, połącz główny panel lambrekinowy z nietkaną podstawą.
 3. Ufortyfikowany główny materiał jest obłożony podszewką i ozdobiony satynową krawędzią wokół obwodu. Dekorując górę lambrekin, zszyć taśmę kurtynową, aby przymocować element na gzymsie.
 4. Dekorujemy okno zasłonami z satynowymi obramowaniami i lambrekinem.

Ten lambrekin wygląda lakonicznie i elegancko.

Następnie możesz przystąpić do nauki szycia miękkich lambrekinów z elementów dekoracyjnych osadzonych w fałdach. Zewnętrznie, taki lambrekin wygląda imponująco i ekstrawagancko, ale nie jest tak łatwo szyć.

 1. Wybór materiału i kroju lambrekinu: preferowane są tkaniny płynące (jedwab, poliester, tafta). Pelmet jest wycięty w kształcie trapezu, przy czym wysokość tej figurze i pół razy większą niż wymagana wysokość maskownicę, a długość wzoru bazowego jest równa długości gzymsu.
 2. Przez ukośny piec lub w inny sposób przetwarzać dolną krawędź lambrekinu.
 3. Podczas obróbki powierzchni bocznych i górnej części trapezu przymocuj pas kurtyny, który jest wyposażony w linki do tworzenia zasłon. Rysuj linki, stwórz piękną draperię.
 4. Udekoruj okno nowym lambrekinem, skutecznie rozszerzając draperie.

Zobacz moje MASTER CLASSES, które uczą jak szyć zasłony i lambrekiny.

Dla początkujących lekarzy nagrałem kurs wideo "Szycie zasłon i lambrekinów. Od prostych do złożonych ", w których krok po kroku uczę szyć lambrekiny, zaczynając od najprostszych, a kończąc na skomplikowanych formach.

Jak uszyć lambrekiny własnymi rękami.

Więcej informacji o tym kursie wideo znajdziesz TUTAJ.

Tam możesz również zamówić.

Oczywiście nie jest drogi, tylko 1900 rubli. I przez cały dzień, aby szukać darmowych informacji w całym Internecie, lepiej otworzyć dowolny kurs lekcji wideo i nauczyć się szyć zasłony i lambrequins w domu.

Subskrybuj aktualizacje i udostępniaj je znajomym!

Rzymska roleta ze starych rolet, wideo.

Jak wyposażyć małą sypialnię: 55 POMYSŁÓW

Jak dołączyć usuwalne miękkie elementy lambrekinowe do bando

Podbieracze do zasłon

Wielkanocna laska od pomponów, zrób to sam

Strony

Będziesz zainteresowany

Kurs wideo "Szycie zasłon i lambrequins. Od prostych do złożonych. "

Kurs wideo "Szycie zasłon, twardych i połączonych lambrekinów"

ORYGINALNA TARCZA DO DRAPOWANIA 1

ORYGINALNA TARCZA DO DRAPOWANIA 2

Bezpłatny kurs wideo i wzór svaga

Kurs wideo "Ażurowe i witraże"

Kurs wideo "Komputerowe cięcie lambrekinów"

© 2016 - KURTYNY, LAMBREKENS, TEKSTYLIA DOMOWA Z TWOIM RĘKIEM

Jak uszyć lambrekin własnymi rękami? Lambrequins własnymi rękami: wzory

Czy zdecydowałeś się nieco zaktualizować wnętrze? Czy chcesz samodzielnie robić ubrania dla okien? Dowiedz się, jak uszyć lambrekin własnymi rękami. Różne rodzaje tego elementu dekoracyjnego będą mogły zbliżyć się do każdego pomieszczenia, dodając mu wyrafinowania i stylu. Ponadto, z łatwością wykonają zadanie czysto funkcjonalne - zamkną zapięcia zasłon i nadmiaru przestrzeni lub zamaskują wady otworu okiennego.

Artykuł ten jest częścią zasłony, zaokrąglić i zamykania elementów mocujących i przestrzeń otworu okiennego do okapu, która może mieć pewne wady i zepsuć wygląd pomieszczenia. Lambrequiny są zawieszone na oknach zarówno jako dodatkowy wystrój zasłon, jak i w postaci niezależnej dekoracji, jeśli właściciele preferują lekkość i nie lubią ciężkich zasłon.

Rodzaje tych produktów są następujące:

Każdy z nich ma swoje własne cechy cięcia, techniki produkcji, a także odpowiednie materiały.

Prosty lambrekin wykonany jest z kroju z tkaniny kurtynowej z prostą lub zakrzywioną częścią dolną i fałdami. Wszystko zbiera się na specjalnej taśmie lub ręcznie.

Miękkie wykonane są z lekkich tkanin i składają się z różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, które są wymienione w następnej sekcji.

Twardy lambrekin wykonany jest z tkaniny kurtynowej przyklejonej do włókniny, bando lub proklamin. Dolna krawędź może być prosta, figurowana, ozdobiona warkoczem, szklanymi koralikami, frędzlami, sznurkiem.

Produkty łączone składają się ze sztywnej części i kilku miękkich elementów na przemian w określonej kolejności.

Ażurowe lambrekiny wykonywane są w przedsiębiorstwie za pomocą cięcia laserowego materiału dwuwarstwowego. W domu można wytwarzać taki produkt na bazie samoprzylepnej lub topliwej taśmy. Jest to żmudny proces, ale wynik jest wart wysiłku.

Szycie lambrekinów polega na wykonywaniu wszystkich części składowych i łączeniu ich w jedną całość. Ta dekoracja okna może zawierać:

Łupy są półkręgami, w których układane są fałdy. Są to elementy klasycznego wykończenia, które mogą być symetryczne lub asymetryczne. Przewrócenie wygląda jak sag z zapadnięciem. Tkanina w tym przypadku jest rzucana przez pręt okapowy. W postaci de żabota wytwarzana jest boczna część lambrekinu, która ma fałdy i fazowaną krawędź. Długi bok falbany często zdobią podwójne elementy chłodu. Remis to wariant żabotu, ale tutaj fałdy przechodzą jedna na drugą. Dzwonek lub dzwonek - pojedynczy fałd stożkowy.

Każdy składnik przyczynia się do piękna produktu. Po wyprodukowaniu ważne jest prawidłowe obliczenie wymiarów, wybór odpowiedniej tkaniny i wykonanie wzoru. Gdyby nie popełniono żadnych błędów, szycie lambrekinów nie byłoby trudne. Jeśli jesteś dopiero początkującym, spróbuj wybrać proste modele. Stopniowo, zdobywając doświadczenie, możesz poradzić sobie ze złożonymi opcjami.

Zanim przejrzysz informacje o tym, jak uszyć lambrekiny własnymi rękami, warto przeczytać listę potrzebnych rzeczy. Ogólnie rzecz biorąc, musisz kupić:

 • tkanina bazowa;
 • włóknina, bando, materiał podszewka;
 • taśma kurtyna;
 • V-ringi (pierścienie) do mocowania do okrągłego gzymsu;
 • Nici, igły, szpilki, nożyczki;
 • Papier i ołówek (komputer i drukarka) do produkcji wzorów i wzorów;
 • maszyna do szycia z funkcją przelewania brzegów (ścieg zygzakowy);
 • elementy wystroju (frędzle, sznurek, trąbki, warkocz).

Żądany zestaw określa się w zależności od rodzaju lambrekinu i sposobu, w jaki jest on przymocowany do gzymsu.

Kiedy masz zamiar szyć skomplikowany produkt składający się z kilku elementów, weź sobie zasadę robienia szkicu na kartce papieru. Pozwoli to sprawdzić, jak produkt będzie wyglądał, a także dokonać niezbędnych obliczeń. Spróbuj wykonać kilka szablonów i wybierz najlepszy. Projektanci zawsze pracują z kilkoma opcjami. Narysuj lepiej na skali. Wygodna jest wartość 1:10, gdy w 1 cm na arkuszu masz 10 prawdziwych, czyli trzy metrowy gzyms mieści się w trzydzieści centymetrów.

Jeśli zdecydujesz się zrobić lambrekiny do sali (na zdjęciu poniżej), musisz materiał na cztery (trzy, pięć) SMAD, które mogą przejść na siebie (co najmniej 1/3). Oblicz długość każdego elementu i określ, ile będzie nakładać się na sąsiedni. Można to zrobić, rozwiązując równanie lub wykonując rysunek na skali, jak opisano w poprzedniej sekcji.

Na przykład długość gzymsu warunkowego wynosi 3,6 m, chcesz ustawić 4 svagi z nakładającymi się 1/3 następnego. Trzy przecięcia w 1/3 dają długość jednego svaga, to znaczy 3,6 m powinno być podzielone nie przez 4, ale przez 3. Długość każdej svaga wynosi 1,2 m.

Do produkcji takich lambrekiny do sali (pokazany powyżej zdjęcie), wykonać obliczenia dla wymaganej długości i liczby SMAD, skala wzoru lub zbudować swój własny rozmiar i szyć, technologii obserwacji.

Zasłony-lambrekiny własnymi rękami: wzory

W najprostszych wariantach nie potrzebujesz szablonów. Prosty lub twardy lambrekin jest łatwy do wykonania z wycięcia o prostokątnym kształcie tkaniny lub przez wykonanie zorientowanej dolnej krawędzi. Wzorce będą potrzebne podczas wykonywania wersji miękkiej i łączonej.

Jak zrobić lambrekin: master class

Jeśli zdecydowałeś się uszyć taki produkt po raz pierwszy, warto zacząć od prostej prostokątnej wersji - twardego lub prostego lambrekinu z montażem. Najpierw przyjrzyjmy się pierwszej metodzie. Musimy wykonać następujące czynności:

 1. Z termobanku wyciąć kształt prostokąta z równym lub ukształtowanym dnem bez dodatków.
 2. Zrób to samo z tkaniną zasłonową, ale z uwzględnieniem dodatków. Zobacz, jak powinien wyglądać rysunek.
 3. Przyklej obie warstwy.
 4. Traktuj krawędzie. Możesz użyć ściegu zygzakiem lub uszyć po złej stronie szydełka.
 5. Z przodu, często używany jako dekoracyjny warkocz, sznur wzdłuż konturu produktu.
 6. Rzep można wykorzystać jako element mocujący do gzymsu. Przymocuj go do górnej krawędzi lambrekinu po niewłaściwej stronie. Druga część taśmy powinna znajdować się na gzymsie.

Aby zrobić prosty miękki lambrekin bez dodatkowych elementów dekoracyjnych (svagov, perekidov i dejabo), użyj następującej technologii:

 1. Wykonaj niezbędne obliczenia. Wysokość lambrekinu jest brana z uwzględnieniem dodatków dla szwów, szerokość odpowiada rozmiarowi gzymsu ze współczynnikiem złożenia. Przy lekkich fałdach zwykle wynosi 1,5. W przypadku dużego zespołu wartość jest pobierana od 2,5 i powyżej. Zwróć uwagę, jak będzie umieszczony wzór na lambrekinie.
 2. Wytnij prostokąt o odpowiednim rozmiarze z tkaniny.
 3. Traktuj krawędzie.
 4. W górnej części zszyć taśmę samoprzylepną.
 5. Udekoruj dno oplotem, sznurkiem, frędzlami.
 6. Wykonaj montaż, pociągając odpowiednie nitki taśmy kurtyny.
 7. Zawieś lambrekin na gzymsie.

Jeśli chcesz wykonać luki, zamiast jednostronnego fałdowania, będziesz musiał wykonywać bardziej złożone obliczenia, a także nakładać zmarszczki ręcznie na kiju montażowym. Jeśli opanowałeś proste opcje, możesz spróbować i skomplikować. To doświadczenie przyda się, gdy zaczniesz robić miękkie zasłony z elementem de jabo.

Nauczyłeś się więc uszyć lambrekina własnymi rękami. Te produkty są tak różnorodne i piękne, że możesz zmienić swoje wnętrze nie do poznania. Szczególną atrakcją może być ozdoba wykonana w formie płaskiego wzoru. Jak to zrobić, przeczytaj następną sekcję.

Produkcja delikatnego lambrekinu

Produkty te są całkiem nowe, ale już zyskały popularność i są bardzo pożądane ze względu na swoją lekkość i przewiewność "transparentnego" wzoru. W warunkach produkcyjnych wzór jest wycinany z dwuwarstwowego materiału za pomocą wektora (konturu) wykonanego w specjalnym programie komputerowym. Proces jest zautomatyzowany.

Aby zrobić takie delikatne lambrequiny w domu, będziesz musiał ciężko pracować, ale rezultat się usprawiedliwi. Technologia wytwarzania będzie następująca:

 1. Znajdź lub zaprojektuj sam rysunek. Wybierz opcję, którą możesz wykonać. Weź pod uwagę swoje doświadczenie. Jeśli jesteś początkującym, staraj się nie używać małych części. Dowiedz się prosty ornament. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, przejdź do skomplikowanej.
 2. Weź samoprzylepną lub termiczną folię, narysuj na niej obrazek i wytnij go.
 3. Przyklej w odpowiedni sposób na tkaninie z kurtyny po złej stronie. Jeśli masz dużo trudnych części, możesz również potrzebować podszewki, którą można wykonać za pomocą kleju.
 4. Wytnij wzór i przetnij krawędzie ściegiem zygzakowatym.
 5. Wykonaj wszystkie krawędzie za pomocą sznurka lub oplotu (opcjonalnie).

Wykonane arcydzieło ozdobi pomieszczenie i przyciągnie wzrok gości.

Nauczyłeś się jak uszyć lambrekin własnymi rękami. Wybierz rodzaj produktu, który chcesz, wykonaj wszystkie niezbędne obliczenia, kup tkaninę i zacznij tworzyć piękno dla swojego wnętrza.

Szycie lambrekinem własnymi rękami

Przed przystąpieniem do krawiectwa należy zdecydować, jakiego rodzaju lambrekin naprawdę potrzebujesz. Według rodzaju bazy są to:

 • Sztywny (lub bando). Materiał jest przymocowany do sztywnej ramy.

Odmiany lambrekinów i ich różnice zostaną opisane przez profesjonalistę:

Panele dekoracyjne są różne - z różnymi draperiami, krawatami, svagami. Aby uszyć ich bardziej złożone kształty, musisz najpierw stworzyć wzór. Aby to zrobić, musisz najpierw zrozumieć podstawowe pojęcia i elementy projektu:

 • Svagi - półkole z pięknymi fałdami;

Wzór klasycznych zasłon z lambrekinem:

 • Half-hearths - ten sam półkole, ale z otworem u góry.

Tworzenie wzoru krok po kroku:

 • Pamiętaj, aby zostawić dodatki: boczne krawędzie i góra to 2 cm, na dole nie mniej niż 10 cm.

Sztywny model panelu własnymi rękami

Będzie potrzebował drewnianego pudełka. Jeśli jest ciężki, wybierz zamknięte pudełko, aby zapewnić bardziej niezawodne wsparcie. Części pudełka: półka, wsporniki (mocowanie), elewacja. Fasada wykonana jest z drewnianej płyty, sklejki lub płyty z drewna i włókna.

 • Tekstylia wycięte według wzoru, nie zapominając o pozostawieniu dodatków na całej długości - 5 cm.

Oto kilka wzorów wzorów lambrekinów typu de jabot:

 • Wyściółka jest przyklejona do fasady i boków pudełka. W miejscu zakrętów jest cięte. Następnie podbivku otshibayut z powrotem (w lewo na krawędzi) i delikatnie wyściełane.

Oto gotowy twardy lambrekin w prostej formie prostej:

Zdjęcia krok po kroku, jak uszyć twardy lambrekin są dostępne na poniższym wideo:

Ażurowe lambrekiny z własnymi rękami

Po opanowaniu technologii tworzenia modeli sztywnych można przejść do bardziej złożonych rzeczy, ale nie mniej oryginalnych. Dziś ogromną popularność zdobywają panele ażurowe, które nadają pomieszczeniu lekkości i wygody.

 • Wybierz wzór i przygotuj szablon. Aby to zrobić, narysuj wzór na papierze i wyciąć. Następnie przenieś go do chusteczki i ponownie wycinaj.

Jak stworzyć sznury do ażurowych lambrekinów, można zobaczyć w filmie:

W zależności od wyobraźni danej osoby, te lambrekiny są przekształcane w skomplikowane oryginalne elementy wyposażenia wnętrz, które stanowią główną atrakcję i nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Jak uszyć miękki model własnymi rękami?

Dzięki prostej konstrukcji nawet początkujący mogą sobie z tym poradzić. Może to być zarówno prisborennoy, jak i direct. Instrukcja krok po kroku:

 • Weź prostokątną tkaninę wzdłuż całej długości kurtyny.

 • Dna i boki to szyte, górne zawiasy do szycia. Produkt jest gotowy.

Funkcje lambrequins na hali

Do projektu pasuje inny rodzaj lambrekw, ale warto zastanowić się nad stylem pokoju, rozmiarem okien i pokoju. Im więcej miejsca, tym bardziej masywne są zasłony. Dla niewielkiej powierzchni wybierz materiał jasnych tonów, aby wizualnie go rozszerzyć. W salonie dekorowanie jest mile widziane - szczotki, obrzeża, trąbki, pick-upy. Często stosują również złożone draperie, mieszanie tkanek. Najpopularniejsze modele to svagami, semi-self, kaskady, krawaty.

Funkcje lambrekena w kuchni

Kuchnia - to pomieszczenie, w którym rolę dekoracyjną wykonuje sporadycznie panel. W takim przypadku okno może być bez zasłon i zasłon. Do tego uproszczone modele wybrane spośród syntetycznych lub częściowo syntetycznych materiałów. Wentylatory z materiałów naturalnych, należy pamiętać, że naturalny materiał pochłania zapachy dobrze schnie dłużej i mycia kuchni kurtyny spadnie częściej niż inne.

Oto kilka pomysłów:

 • Prostokątny wąski liść, ozdobiony grzywką lub szczotkami. Ale jeśli tkanina jest różnobarwna, będziesz musiał zrezygnować z dodatkowej dekoracji.

Ostatnio kuchnia jest dekorowana twardymi panelami o różnych kształtach - od klasycznego prostokąta po łukowate.

Udekoruj swój pokój, możesz wprowadzić go w indywidualność za pomocą lambrekin. Jaki będzie kształt, kolor, rozmiar zależy od gustów i fantazji danej osoby. Najważniejsze, żeby nie bać się załatwić sprawy, dać upust fantazjom, a wtedy twój projekt mieszkania stanie się ekskluzywny.

Tryb kompaktowy | Tryb normalny

Kopiowanie materiałów na stronie bez naszej pisemnej zgody jest ZABRONIONE!

Dodaj komentarz

+ 55 = 57