Jak uszyć spódnicę dla lalki

Spódnica-tutu z tiulu dla lalki własnymi rękami

Czy lalka może stworzyć indywidualny styl, który nie wygląda jak wszyscy inni? Możesz, jeśli nauczysz się szyć jej własne ręce oryginalnymi ubraniami. I do tego nie jest konieczne uczęszczanie na kursy "Wytnij i szyć", aby móc budować skomplikowane wzory, poświęcić dużo czasu. Na przykład modna spódniczka z tiulu dla lalki jest szyta bardzo szybko, dzięki takiej pracy początkująca szwaczka jest w pełni zdolna.

Chcesz się dowiedzieć, czym jest tiulowa spódnica i w co ją nosić? Następnie czytaj dalej

Jak uszyć spódniczka-paczkę tiulu dla lalki własnymi rękami

Aby wykonać spódnicę, tutu będzie wymagać łzy tiulu. Podczas tworzenia tej klasy mistrzowskiej zastosowano ją w dwóch odcieniach - białym i turkusowym. Długość paska wynosi 150 cm (jest to standardowa szerokość rolki magazynowej), szerokość wynosi 20 cm.

Odetnij kawałki tiulu wzdłuż, czyli otrzymujemy dwa paski po 150 cm długości i 10 cm szerokości każdego odcienia. Jeśli istnieją nożyczki "zygzakowate", lepiej jest "przyciąć" materiał za pomocą nich. To jest cięcie, które będzie służyć jako spód spódnicy, nie musisz go składać.

Następnym krokiem jest zebranie wszystkich czterech pasm. Możesz to zrobić ręcznie lub wpisując, ustawiając długą długość ściegu.

Zaleca prisbarivat półfabrykatów indywidualnie, jak podczas cięcia i łączenia linii ko-skurcz przepony nie dostaje tak bujne jak chciałoby. Ogoliliśmy klapy tiulu do długości odpowiadającej obwodowi talii lalki.

Uzyskane półfabrykaty są ze sobą połączone i zszyte wzdłuż górnej krawędzi. Na tym etapie możesz spojrzeć na inny "surowy" produkt, przyciąć lub wyrównać jego długość.

Następnie możesz przystąpić do projektowania paska. W tej klasie mistrzowskiej zastosowano dzianinę. Możesz zastosować grubą bawełnę, bawełnę, gotowy ukośny dziób lub oplot.

Cięcia taśmy tkaniny nieco większej długości i szerokości pasa około 2-2,5 cm. Umieścić go na przednich bocznych osłon wiązki, kotwiczenia kołków lub przez szwy szyte.

Następnie zginamy pasek po niewłaściwej stronie spódnicy, prasujemy go, prasujemy krawędź do wewnątrz, szyjemy ukrytym szwem.

Pozostaje tylko ułożyć klamrę. Może to być hak, przycisk, guzik z pętlą, szycie wstążek itp.

Próbujemy na lalce szytej własnymi rękoma paczuszki, podziwiamy wynik.

Darmowa subskrypcja newslettera! Aktualne wiadomości na temat szycia i haftu w Twojej skrzynce pocztowej! Każdy subskrybent to GIFT z naszego magazynu!

Spódniczka dla lalek klasy mistrzowskiej

W tej klasie mistrzowskiej powiem wam i pokażę, jak można uszyć podstawę szafy każdej lalki - spódnicy. I spódnica dla lalki będzie dwuwarstwowa. Podobnie jak spódnica dla lalki na tym MK, możesz uszyć spódnicę dla tygrysa zająca, a także uszyć spódnicę jednowarstwową. Najważniejszą rzeczą jest sama zasada.

1. Tkanina górnych i dolnych warstw;

2. Koronka + materiał na pasek;

4. Nożyczki, szpilki, nici o innym kolorze do fastrygowania (nie ma takiego słowa, tak?);

5. Marker na tkaninie (lub kto nie znakuje), linijka;

6. Lalka (majtki na lalce z tego MK szyte w ten sposób 🙂

2. Wytnij paski tkaniny o wymaganej długości i wysokości. Dla lalki o talii 12 cm wycinam prostokąt o długości około 30 cm, wysokość zależy od długości spódnicy. Różnica między górną a dolną warstwą wynosi około 1-1,5 cm i nie zapomnij o przydziałach - zajmuję 1 cm powyżej i poniżej.

Na ogół wycinamy wszystko, szyjemy koronkę do wierzchniej warstwy spódnicy:

W dolnej warstwie po prostu szyjemy krawędź:

3. Teraz zrobimy zagniecenia (nie wiem, czy nazwę to poprawnie fałduję 🙂

Aby to zrobić, należy dodać do 2 prostokąty razem wyrównali na górnej krawędzi i uważnie patrzeć na dolnej krawędzi do wszystkiego nie była gładka i piękna. Teraz zaznaczyć linię z odległości 1 cm od górnej krawędzi (może być mniej, ale łatwiej odciąć nadmiar, jeśli to) i szyte lub ręcznie lub na maszynie najszerszym ściegu (I szyć ściegiem 4,5):

4. Teraz ostrożnie dokręć nić z obu stron, aby nic nie łamało się i równomiernie tworzyło fałdy:

Szerokość spódnicy powinna być równa wielkości talii + około 1 cm na przydziałach z każdej strony. Na wszelki wypadek przymierz lalkę 🙂

5. Wykonujemy pas. Dla moich lalek z brzucha wybieram prostokąt o wysokości 4 cm i długości około 15 cm (w talii lalki ma 12 cm). Następnie złóż ją na pół i zgnij z każdej strony do 1 cm, a następnie zabieram ją do spódnicy:

6. Następnie zszyć pasek. Jest to prostsze i bezpieczniejsze w wykonaniu z szwem "zig-zag":

7. Sprawa dla małych. Spróbuj na lalce, jaka szerokość spódnicy jest potrzebna:

8. Zaznaczamy linię, na której będziemy szyć. Trzeba więc bardzo uważnie obserwować, że szczegóły pasa i koronki poniżej zostały dokładnie zszyte i wszystko "nie czołgało się":

9. Prawie wszystko! Pozostaje tylko przyciąć nadmiar przydziałów i wątków, usunąć "nametki" (wciąż kasuję), włączać i ubierać! 🙂

Oto taka wspaniała spódnica dla lalki okazała się. Spódnicę można ozdobić kokardkami, guzikami, koralikami - wszystko. Ta metoda nadaje się do szycia dwuwarstwowej spódnicy wykonanej z delikatnych tkanin, a jeszcze lepiej z bawełny + szerokiej koronki (np. Jak tutaj). W przypadku gęstszych tkanin lepiej jest szyć podobne spódnice z falbankami. O tym następnym razem.

Wszystkie artykuły na stronie są unikalne i napisane przeze mnie osobiście. Pełne kopiowanie jest zabronione.

Przy częściowym kopiowaniu aktywny link lub baner jest obowiązkowy!

Opublikowano 5 komentarzy

Czytam i czytam wszystko i nie ośmielam się zaczynać szycia. Twoje opisy są najbardziej zrozumiałe ze wszystkiego, co widziałem. Z zajęciami mniej lub bardziej wyraźnymi. z lalkami jest trudniejsze. Na przykład, dla lalek, jakiego rodzaju len jest potrzebny? Sklep powiedział, że możesz być zwyczajny, ale przykleić go, musisz go wzmocnić. Czy tak jest? I, ogólnie, najtrudniej się uczyć? Jestem tu po coś zasobiralas, czy nie?

Len wzmacnia się w każdym przypadku - tk. bardzo leje. I generalnie o tkankach dla ciała tutaj pisano, ale o tym, jak tu wzmocnić.

Dużo needlewomen (jeśli nie zdecydowana większość) - samouk 🙂 A więc, jeśli chcesz możesz iść na kursy.

A co zrobić z nitkami po wykonaniu fałd? Gdzie oni idą?

Kiedy spódnica jest już gotowa (uszyję pasek), wyciągam je 🙂

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Nazywam się Margarita. Cieszę się, że widzę cię na moim ręcznie robionym blogu. Tutaj znajdziesz wszystko, co zrobić z „zera”, aby nauczyć się szyć lalki i zabawki z wzorami i kursach mistrzowskich z wyborem materiału, wypełniacza i innych tajemnic robótek. Dołącz teraz!

Jak zrobić bujną spódnicę dla lalki

Dziś zastanowimy się, jak zrobić wspaniałą spódnicę dla lalki własnymi rękami i zobaczyć wideo mistrza procesu szycia spódnicy na poczwarkę. Tworzenie ubrań dla lalek jest bardzo fascynującym rękodziełem. W przypadku ubrań dla lalek można użyć szerokiej gamy tkanin, z których można przejść, a nawet tych dzianin, które stały się małe dla dziecka.

Potrzebne będą następujące materiały:

Najpierw przygotowujemy tkaninę do cięcia: myjemy, prasujemy, robimy to żelazo ziemi i prostujemy. Jeśli jest aksamitna, żelazo wyłącznie przez proutyuzhilnik nie naciskając żelaza, a trochę na górze proutyuzhilnika zatem stopa nie zrujnuje tkaniny.

Zabierz swoją ulubioną lalkę, kompas określ odcinek od linii talii do dolnej linii przyszłej spódnicy, stosując kompasy do lalki.

Weź tkaninę i ułóż teraz spódnicę z wzorem. Aby to zrobić, kompasy są umieszczone tak, aby można było narysować cały wzór w średnicy. Zdobądź spódnicę "słońce". Linie nakłada się za pomocą pozostałości lub kredy krawieckiej.

Następnie wyciąć nożyczki wzdłuż obrysu wzoru. A potem złożyć na pół i raz jeszcze na pół, okazuje się trójkąt, a teraz odciąć trochę róg - będzie to górna część spódnicy dla lalki. Następnie wykonujemy małe nacięcie wzdłuż linii talii w celu założenia spódnicy na lalkę.

Teraz powstaje pasek. W tym celu można wyciąć pasek tkaniny równy długości talii plus kilka centymetrów dla zapięcia i dwa razy szerszy niż w talii. Wygina się na pół i przyszywa do linii talii.

Teraz wszyta jest guzik lub rzep, a sprzączka jest gotowa. Lush spódnica jak ubrania dla lalki jest gotowy!

Możesz również zrobić dodatkowy gorset dla lalki, aby uzyskać kompletny zestaw tego samego materiału. Okaże się bardzo pięknie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

+ 70 = 71