Nazwa kategorii

Jak podłączyć telewizor do Internetu przez Wi-Fi

Jak poprawnie podłączyć router do telewizora

Dzisiaj ledwo nadążamy za rozwojem technologii cyfrowej. Weź co najmniej telewizory. Jak łatwo było to zrobić - podłączono go przez kabel do anteny satelitarnej i to wszystko. Telewizja cyfrowa pozwoliła docenić ulubione filmy: doskonałą jakość, brak zakłóceń, jak to było w starym telewizorze. Ponadto, była wreszcie szansa na oderwanie się od monitora komputerowego i oglądanie wideo z sieci internetowej w telewizji. Powstaje pytanie, jak to zrobić. Oczywiście w instrukcjach dotyczących telewizora producenci wyjaśniają, w jaki sposób jest on podłączony do domowego i globalnego Internetu, jednak nie wszyscy wyraźnie rozumieją, jak podłączyć router do telewizora.

Na początek jest trochę teorii potrzebnej do podłączenia telewizora do Internetu za pośrednictwem routera.

Schemat podłączenia routera do telewizora za pomocą adaptera WiFi.

Złącza LAN, wbudowane adaptery Wi-Fi, nowe możliwości multimedialne pozwoliły stworzyć domową sieć LAN i przesyłać pliki oraz strumieniować wideo bez pobierania. Jednak oczywiste jest, że niezależnie od tego, jak inteligentny jest telewizor, nie może on sam się połączyć z Internetem, ponieważ nie ma wbudowanych klientów L2TP lub PPPoE do odbierania odpowiednich protokołów sieciowych.

Router jest routerem, przez który przekierowywany jest pakiet danych sieci domowej, co pozwala łączyć wszystkie dostępne urządzenia i zapewniać dostęp do zewnętrznych pakietów, czyli do Internetu. Innymi słowy, pomaga w sprawnym zarządzaniu siecią domową. Może również stać się punktem Wi-Fi.

Podłączanie kabli do routera (widok z tyłu).

Telewizor, w przeciwieństwie do routera, nie ma takich funkcji. Może działać tylko jako oddzielne urządzenie w sieci domowej i wymaga do niego podłączenia wewnętrznego lub zewnętrznego modułu wi-fi lub kabla połączeniowego.

Istnieją dwie opcje podłączenia routera do telewizora w celu uzyskania dostępu do Internetu:

 • za pośrednictwem kabla TV-Router za pomocą kabla;
 • przez Wi-Fi.

Przyjrzyjmy się krok po kroku, jak podłączyć telewizor przez router do Internetu w każdym z tych przypadków. Zacznijmy od pierwszego - przez kabel. Po podłączeniu kablem stosowany jest następujący schemat:

Schemat podłączenia telewizora za pomocą kabla.

Aby podłączyć telewizor do Internetu za pośrednictwem routera, musi być dostępny wolny port LAN, ponieważ telewizor jest podłączony do routera kablem UTP-modem. Jako złącze sieciowe możesz kupić prosty patchcord Cat 5:

Jeden koniec jest wstawiany do portu LAN routera, drugi - do odpowiedniego portu Ethernet w telewizorze.

Ta metoda ma pewną wadę, ponieważ czasami trzeba przeciągnąć kabel po pokoju. Doskonałym wyjściem z sytuacji będą dwa zasilacze PowerLine (PLC), a następnie transmisja sygnału odbędzie się w sieci elektrycznej. Inną opcją jest przyznanie pierwszeństwa telewizji za pośrednictwem routera Wi-Fi.

Konfiguracja do podłączenia do telewizora

Natychmiast zwróć uwagę, że połączenie z siecią telewizorów popularnych modeli, na przykład Samsung, Panasonic lub innych, odbywa się zgodnie z jednym schematem:

 1. Poszukaj "Network" w menu TV i kliknij "Network Settings".

Poszukaj "Network" w menu TV i kliknij "Network Settings".

Kliknięcie przycisku "Start" uruchamia "Kreator automatycznej konfiguracji sieci".

System może wyświetlić komunikat "Błąd", następnie ustawienie jest wykonywane ręcznie. Aby to zrobić, znajduje się pozycja menu "Status sieci", następnie wybierz "Konfiguracja IP" i wprowadź dane logowania otrzymane od dostawcy lub pomocy technicznej.

Ustawienia można zamknąć i sprawdzić pod kątem dostępu do Internetu, na przykład uruchomić widget YouTube lub otworzyć dowolną przeglądarkę.

Schemat podłączenia telewizora za pomocą adaptera WiFi do routera.

Router z obsługą Wi-Fi musi odpowiadać kanałom połączenia internetowego świadczonego przez dostawcę. Na przykład w przypadku dynamicznego adresu IP router musi obsługiwać protokół DHCP. Tylko w tym przypadku telewizor automatycznie otrzyma adres IP, DNS itp. Wyobraź sobie, co będzie przy każdej zmianie adresu IP, aby wprowadzić je ręcznie.

Do tej pory najpopularniejsze routery producentów, takie jak D-Link lub Asus itp.

W tym przypadku, oprócz routera wifi, wymagane jest dodatkowe urządzenie - adapter wifi. W nowych modelach telewizorów jest już zapewniona. Ale nawet jeśli twój model telewizora nie ma wbudowanego adaptera, nie musisz z niego robić problemu - wszystko jest bardzo proste: możesz go kupić osobno. Zewnętrzny punkt dostępowy będzie służyć tak samo, jak wbudowane urządzenie. Takie urządzenie można kupić w dowolnym sklepie, w którym jest sprzęt komputerowy, i na dość akceptowalną kwotę.

Warunek konieczny przy zakupie karty WiFi - musi być oryginalny. Innymi słowy, powinien być wydany przez tego samego producenta co telewizor, na przykład Samsung produkuje adaptery WiFi do swojego telewizora. W instrukcjach do telewizora z reguły można zapisać wszystkie jego specyfikacje. Na przykład zewnętrzny adapter Wi-Fi obsługujący protokół komunikacyjny EEE z wymianą danych Wi-Fi I802.11a / b / g / n jest odpowiedni dla telewizorów LED Samsung. Jest on podłączony do portu USB znajdującego się na panelu TV.

Przykład: adapter USB WiFi Samsung.

Następnie należy sprawdzić ustawienia routera, ponieważ najczęściej z powodu nieprawidłowo skonfigurowanego wyjścia do sieci zewnętrznej nie można ustanowić połączenia bezprzewodowego.

Ustawienie rozpoczyna się po wybraniu ustawień telewizora. Wykonaj łańcuch działań: "Menu" → "Sieć", a następnie "Ustawienia sieciowe". Następnie z rozwijanego menu wybierz typ połączenia bezprzewodowego, a następnie z otwartej listy wybierz własną sieć Wi-Fi, kliknij "Kontynuuj".

Zwykle połączenie z siecią jest automatyczne, więc musisz trochę poczekać.

Automatyczny odbiór adresów IP na telewizorze.

Jeśli jednak na ekranie nie pojawi się komunikat, że ustawienia połączenia zostały zakończone, automatyczne pobieranie parametrów sieci nie powiodło się. Dostosowanie będzie musiało zostać wykonane ręcznie poprzez "Ustawienia IP", ale już wybierając tryb ręczny. Wprowadź dane sieciowe w odpowiednich polach i czekaj na sprawdzenie połączenia.

W przypadku, gdy twoje urządzenia mają obsługę technologii WPS, połączenie jest jeszcze prostsze: element "WPS" jest wybrany zarówno na routerze, jak i menu Kreatora ustawień sieci.

Istnieją modele routerów obsługujących inne technologie, na przykład One Foot Connection lub Plug&Dostęp. Dla nich procedura łączenia staje się trywialnie prosta:

 • Jedno połączenie nożne. Wybierz ten typ połączenia i klikając "Kontynuuj", zainstaluj router w pobliżu telewizora, nie więcej niż 25 cm i poczekaj, aż połączenie zostanie nawiązane.
 • Podłącz&Dostęp. Sformatowany dysk flash USB jest wkładany do routera. Gdy wskaźnik przestanie migać, zostanie wyjęty i włożony do telewizora.

Jak widać, podłączenie routera do samego telewizora nie jest trudne.

A teraz dla większej przejrzystości zwracamy uwagę na małą instrukcję podłączenia telewizora do routera za pośrednictwem Wi-Fi na przykładzie Samsung Smart TV.

Podłączanie telewizora Samsung

Przede wszystkim musisz poprawnie wybrać i podłączyć router wifi.

Firma Samsung rozpoczęła produkcję specjalnych routerów, które automatycznie dostosowują transmitancję. Takie routery są w stanie samodzielnie przydzielić najszerszy z możliwych kanał do przesyłania strumieniowego wideo, który pochodzi z Internetu. Jeśli zdecydujesz się na zakup dokładnie tego, zwróć szczególną uwagę na specyfikacje techniczne. Router działa tylko z tymi modelami telewizorów, które wchodzą w zakres określonej serii.

Przykładowy schemat połączeń telewizora za pośrednictwem urządzenia Wi-Fi - router z adapterem włożonym do portu USB pokazano poniżej.

Przykładowy schemat podłączenia telewizora za pośrednictwem routera Wi-Fi z adapterem włożonym do portu USB.

Konfiguracja routera Wi-Fi do Smart TV nie jest bardziej skomplikowana niż najczęstszy router.

 1. Aby rozpocząć, router jest podłączony za pomocą kabla połączeniowego do komputera i ustawić w ustawieniach połączenia w sieci domowej, aby otrzymywać IP do automatycznego.
 2. Patchcord z komputera jest podłączony do jednego z wejść Ethernet i odpowiednio Internetu w Internecie.
 3. Wybierz adres przeglądarki 192.168.0.1, przejdź do niego i skonfiguruj router do pracy w domowej sieci LAN i zewnętrznej sieci internetowej.
 1. Aby skonfigurować połączenie, potrzebujesz pilota zdalnego sterowania. Aktywuje przycisk "Menu";
 2. Następnie przejdź do "Network", wybierz "Ustawienia sieciowe", następnie naciśnij "Enter";
 3. Przejdź do pozycji "Bezprzewodowy".

Wybór ustawienia sieci bezprzewodowej w telewizorze

Wybierz punkt dostępu w telewizorze

Wprowadź hasło z WiFi na telewizorze.

Kursor sterowany jest za pomocą strzałek na pilocie. Za pośrednictwem USB można również podłączyć klawiaturę lub mysz komputerową. Niewątpliwie będzie to o wiele wygodniejsze.

 • Następnie należy rozpocząć konfigurację połączenia. Jeśli połączenie nie zostało jeszcze nawiązane, musisz przejść do ustawień IP, a następnie ponownie potwierdzić żądanie odebrania adresu w trybie automatycznym.

  Automatycznie konfiguruj i podłącz telewizor do routera.

  W tym momencie możesz uznać, że ustawienie jest kompletne.

  W menu ustawień sieciowych telewizora znajduje się punkt "WP". Dzięki temu konfiguracja połączenia odbywa się automatycznie, jeśli podobna funkcja jest obsługiwana przez router. Łatwo to sprawdzić: ten sam przycisk powinien znajdować się na routerze.

  Jeśli takowy istnieje, wybierz odpowiedni element na telewizorze, naciśnij przycisk "WP" na routerze i przytrzymaj dosłownie 10, z siłą 15 sekund. To wystarczy, aby automatycznie skonfigurować połączenie.

  Korzystając z routera Samsung, możesz skorzystać z opcji One Foot Connection.

  Musisz przejść do odpowiedniego menu i poczekać na połączenie.

  Jak podłączyć telewizor do Internetu

  W sprzęcie technicznym nowoczesne urządzenia telewizyjne są lepsze od swoich poprzedników. Liczba funkcji zwiększa się. Ludzie, którzy chcą w pełni wykorzystać zalety sprzętu, radzimy dowiedzieć się, jak podłączyć telewizor do sieci WWW bez pomocy specjalisty ds. Komunikacji technicznej. Ważne porady i zalecenia pomogą poradzić sobie z zadaniem nawet dla początkujących, pod warunkiem, że są ściśle przestrzegane.

  Sposoby podłączenia telewizora do Internetu

  Istnieją dwa główne sposoby. Dowiedz się, jak podłączyć telewizor do Internetu. Każda wersja ma swoje ważne funkcje, których nie można zignorować:

  1. Połączenie bezprzewodowe - dobry sposób na szybkie podłączenie Internetu do telewizora, jeśli natychmiast spełnisz wszystkie niezbędne warunki. Jest to wygodne w tym, że eliminuje pomyłki z kablami, ale ustawienia będą musiały ciężko pracować. Po za pierwszym razem zrozumiecie, że nie ma specjalnych trudności, a następnie będziecie mogli wykonywać tę operację raz za razem bez żadnych podpowiedzi.
  2. Połączenie przewodowe - wymaga zakupu kabla połączeniowego ze złączem RJ45 i specjalnego kabla do podłączenia Internetu. W nowoczesnych mieszkaniach problem ten został już rozwiązany, dzięki czemu mogą znaleźć gniazdo, do którego jest już podłączony kabel sieciowy.

  Spójrzmy na kilka sposobów, które wyjaśnią, jak połączyć Internet z telewizorem. Szczegółowe instrukcje pomogą poradzić sobie z zadaniem i początkującym, ponieważ nie ma w nich nic skomplikowanego. Najważniejsze jest zrozumienie procesu i dokładne przestrzeganie wszystkich zaleceń. Telewizor może być dowolnym nowoczesnym cyfrowym, ale musi obsługiwać połączenie z Internetem. Istnieją modele, w których tego nie ma. Konieczne jest natychmiastowe określenie rodzaju telewizora, w przeciwnym razie kwestia podłączenia własnego telewizora do Internetu straci dla ciebie całe znaczenie.

  Zastanów się, jak podłączyć smart TV do Internetu na przykładzie popularnego modelu Samsunga. Informacje będą przydatne dla właścicieli urządzeń marki Philips i LG:

  1. Najpierw musisz kupić bezprzewodową kartę sieciową (jeśli nie jest dostarczona) i router obsługujący Wi-Fi. Urządzenie tego typu jest rodzajem rozgałęźnika sygnału.
  2. Następnie należy podłączyć kabel RJ45 do portu "WAN" routera i podłączyć adapter bezprzewodowy do złącza USB w telewizorze.
  3. Telewizor musi rozpoznać adapter, więc należy go wyłączyć i włączyć ponownie.
  4. Po skonfigurowaniu odbioru sygnału, wybierz "Ustawienia sieciowe", w których musisz wybrać "Bezprzewodowy". Sam telewizor automatycznie znajdzie dostępne dla niego sieci bezprzewodowe i wyświetli ich listę na ekranie.
  5. Pozostaje wybrać żądaną sieć z listy i nacisnąć przycisk "Enter".

  Ta metoda jest również popularna dzięki swojej prostocie. Konieczne jest posiadanie wszystkich elementów "konstrukcji". Trzeba poświęcić trochę czasu na dostrojenie (jeśli zrobisz to dobrze, nie musisz już długo zajmować się konsolą). Połączenie należy wykonać w następującej kolejności:

  1. Podłącz router z obsługą DHCP do gniazdka kierowanego do domu za pomocą kabla internetowego.
  2. Podłącz kabel sieciowy do złącza routera lan, a drugi koniec do złącza sieciowego telewizora.
  3. Następnie skonfiguruj sam telewizor. Otwórz jego menu, znajdź "Sieć", w nim wybierz pozycję "Ustawienia sieciowe" i naciśnij "Enter".
  4. Dokonaj następującego ustawienia, aby telewizor znalazł Internet przez router: Menu "Ustawienia sieciowe" - "Kabel" - "Dalej".

  Ludzie często chcą połączyć telewizję internetową z inteligentnym telewizorem, aby oglądać fascynujące filmy, programy, których nie ma w programie różnych kanałów. Pragnienie jest całkiem wykonalne. Dom wymaga komputera, nowoczesnej plazmy, kabla hdmi. Operację połączenia w obecności wszystkich środków przeprowadza się w następujący sposób:

  1. Kabel podłączyć komputer do telewizora (do tego każde urządzenie musi mieć wyjście hdmi, a jeśli nie, używamy specjalnego adaptera).
  2. Szukamy przycisku "Źródło" na pilocie z telewizora, wciskamy, wybieramy pozycję "HDMI" na ekranie. Ekran powinien następnie wyświetlić pulpit komputera.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy, znajdź "Rozdzielczość", wybierz żądany ekran i tryb monitorowania, naciśnij przycisk "Ok". Wszystko, spójrz na wszystko, co chcesz!

  Chcesz wiedzieć, jak podłączyć telewizor do Internetu bez inteligentnego telewizora? Ta instrukcja zdecydowanie pomoże, jeśli Twój telewizor nie będzie się pochwalić zaawansowanym wyposażeniem technicznym:

  1. Kup modem 4G (jeśli go nie masz), router obsługujący Wi-Fi i odpowiedni dla twojego modemu.
  2. Podłącz router, modem do telewizora.
  3. Skonfiguruj telewizor, otwierając menu ustawień połączeń sieciowych i wybierając "Połączenie bezprzewodowe". Twój telewizor automatycznie znajdzie wszystkie dostępne punkty dostępu Wi-Fi.
  4. Wybierz punkt dostępu, wprowadź hasło, które daje Ci prawo do korzystania z tego punktu dostępu.

  Korzystając z tej metody połączenia, należy od razu przyswoić sobie, że taki modem nie będzie na odpowiednim poziomie zapewniał wysoką szybkość połączenia. Drugi punkt to ilość ruchu. Jeśli pakiet jest ograniczony, przez dłuższy czas nie będziesz mógł korzystać z Internetu. Chcesz więcej? Następnie kup dobry cyfrowy ekran telewizyjny, który ma przyzwoity sprzęt techniczny. Dodatkowo kupuj inne urządzenia, które pozwolą Ci szybko połączyć się z siecią World Wide Web.

  Wideo: jak podłączyć telewizor samodzielnie do Internetu

  Masz dość prostej telewizji, chcę zobaczyć inne filmy, filmy, klipy, programy na dużym ekranie? Obejrzyj ten ciekawy film, który pomoże Ci podłączyć telewizor do Internetu bez pomocy eksperta technicznego. Praktyka pokazuje, że nie jest to trudne, jeśli masz wszystkie niezbędne urządzenia w swoich rękach. Instrukcje wideo pomogą połączyć nawet początkującego. Wyobraź sobie, ile zaoszczędzisz nerwów i czasu, jeśli zastosujesz się do zaleceń doświadczonej osoby!

  Przykład połączenia na Samsung Smart TV

  Telewizory marki Samsung są dostępne w wielu domach, ale nie każdy właściciel wie, w jaki sposób łączy się z Internetem. Materiał filmowy sprawi, że zadanie będzie proste. Dzięki temu interesującemu filmowi możesz wykonać to zadanie samodzielnie, a na dużym ekranie oglądać ulubione filmy, programy, które były wcześniej oglądane na komputerze. O wiele wygodniej będzie patrzeć na obraz na dużym "monitorze" - luksusowym ekranie plazmowym.

  Jak połączyć się z telewizorem LG za pomocą kabla i modemu

  Materiał wideo dla tych, którzy nie mają pojęcia, jak podłączyć telewizor LG do Internetu. Doświadczony specjalista pomoże ci dowiedzieć się, co jest potrzebne, jak wykonać połączenie i w jakiej kolejności wprowadzić wszystkie niezbędne ustawienia. Lepiej zobaczyć raz, niż usłyszeć sto razy, więc pamiętaj, aby skorzystać z instrukcji wideo.

  Podłącz telewizor do Internetu

  Wielu właścicieli odbiorników telewizyjnych chce korzystać ze wszystkich zalet sieci World Wide Web bez korzystania z komputera. Rozwój postępu technologicznego pozwala na nawiązanie połączenia internetowego z nowym modelem telewizyjnym lub ze starym - bez większego wysiłku. W tym przeglądzie przyjrzymy się, jak podłączyć różne modele telewizorów, w tym lg, do przewodowego i bezprzewodowego Internetu.

  Połączenie w nowych modelach telewizorów

  Zdecydowana większość nowoczesnych odbiorników telewizyjnych już posiada wbudowane możliwości do przystąpienia do sieci World Wide Web. Wymagane jest jedynie prawidłowe podłączenie urządzenia i skonfigurowanie Internetu. W praktyce istnieją dwa sposoby połączenia:

  • połączenie za pomocą kabla sieciowego;
  • bezprzewodowe połączenie urządzenia przez Wi-Fi.

  Aby połączyć Internet z telewizorem, możesz użyć kabla sieciowego. Zaletą tego połączenia jest to, że połączenie będzie miało maksymalną prędkość, w przeciwieństwie do bezprzewodowej, gdy prędkość zostanie nieznacznie odcięta. Wadą takiego połączenia z Internetem jest to, że kabel musi być poprowadzony do telewizora. Ponadto, musisz użyć połączenia kablowego w telewizorze brak modułu Wi-Fi.

  Jeśli więc kabel jest już rozciągnięty na urządzenie, poniższe kroki będą takie same.

  1. Konieczne jest znalezienie gniazda o nazwie "LAN" na tylnej ścianie urządzenia i podłączenie do niego kabla (na przykład pokazano połączenie z "cobweb" na telewizorze LG).

 • Jeśli dom, z wyjątkiem telewizora, będzie podłączony do Internetu i komputera, a następnie użyje ich jednocześnie, musisz kupić specjalne urządzenie (splitter) pod nazwą "hub". Z jednej strony główna linia jest podłączona do złącza, a do dwóch pozostałych - komputer i telewizor.

 • Na otwartej stronie znajdź przycisk "Ustawienia" i kliknij go, a następnie w pozycji "Sieć".
 • Na karcie "Sieć" wybierz wiersz "Połączenie sieciowe".

 • Następnie kliknij "Lista sieci".

 • Następnie kliknij przycisk "Aktualizuj", odczekaj chwilę, aż odbiornik TV przetworzy dane, a następnie pojawi się komunikat o pomyślnym połączeniu z Internetem. Teraz wystarczy kliknąć "Gotowe". Następnie Twój telewizor jest gotowy do pracy w sieci World Wide Web.
 • Aby podłączyć telewizor do Internetu za pośrednictwem routera, podłącz porty LAN oba urządzenia z kablem odpowiedniej długości (sprzedawane osobno).

  Teraz możesz włączyć maszynę i rozpocząć debugowanie:

  1. Naciśnij przycisk "Home" na pilocie i przejdź do menu, w którym chcesz wybrać "INSTALACJA".
  2. Teraz, po przejściu do zakładki "Sieć", kliknij "Ustawienia sieci: Wired".

 • Często konieczne jest wybranie automatycznego ustawienia IP (w przypadku korzystania z routera szerokopasmowego lub modemu obsługującego DHCP).

 • W sytuacji, w której do połączenia wymagane jest ręczne wprowadzanie danych, wybierz "Ręczna konfiguracja IP".

 • Po kliknięciu OK, telly zaczyna sprawdzać ustawienia internetowe, a kiedy skończy, na ekranie pojawi się komunikat, że połączenie można uznać za ustanowione.

 • Sposób podłączenia nowoczesnego telewizora do Internetu za pomocą kabla omówiono powyżej. Ale to nie jedyny sposób, aby skorzystać z Internetu na swoim telewizorze. Możesz zrobić bez układania przewodów wokół mieszkania, korzystając z połączenia bezprzewodowego. Aby podłączyć telewizor do Internetu (bezprzewodowy) przez router, będziesz potrzebował minimum czynności, pod warunkiem, że urządzenie ma moduł Wi-Fi. Przed dokonaniem konfiguracji należy przygotować informacje o nazwie sieci i zapamiętać hasło do niej. Następnie, biorąc zdalne sterowanie w ręce, przy włączonym urządzeniu, wykonaj następujące czynności:

  1. Włącz urządzenie i przejdź do menu, naciskając odpowiedni przycisk.
  2. Następnie w ustawieniach wybierz "Sieć" i "Ustawienia sieciowe".
  3. Następnie wybierz typ połączenia, w tym przypadku - bezprzewodowy.
  4. Urządzenie wyszuka środowisko WWW iw krótkim czasie poda swoją listę (wyświetli, z wyjątkiem twojej sieci sąsiadów, jeśli mieszkasz w budynku mieszkalnym).
  5. Wybierz swoją sieć i po naciśnięciu przycisku "OK" na pilocie zostaniesz poproszony o wpisanie hasła w odpowiednim wierszu. Po chwili pojawi się okno z komunikatem o nawiązaniu połączenia i nawiązaniu połączenia. Jeśli tak się nie stanie, dowiedz się, dlaczego telewizor nie łączy się z Wi-Fi.

  Jak podłączyć telewizor bez wbudowanego modułu do Internetu przez Wi-Fi, ale z możliwością korzystania z zewnętrznego urządzenia? To bardzo proste - musisz kupić Adapter Wi-Fi i podłącz go do portu USB w telewizorze.

  Następnie, po wprowadzeniu ustawień, wybierz "Network", "Network setup: Wireless" i naciśnij przycisk OK umieszczony na pilocie. Pojawi się menu, w którym wybierasz żądane połączenie.

  1. "Ustawienie z listy punktów dostępowych (AP)" - jest wybierane w przypadku posiadania danych do autoryzacji i informacji o nazwie sieci domowej.
  2. "Prosta instalacja (tryb przycisku WPS)" - obowiązuje, jeśli router obsługuje tę opcję automatyczne konfigurowanie połączenia do wayfay. Ta metoda może być nazywana najprostszą, ponieważ wystarczy wybrać ten element i nacisnąć przycisk "WPS" (przytrzymując go przez kilka sekund) na routerze. Ustawienie nastąpi w trybie automatycznym.
  3. "Konfiguracja sieci (Ad hoc)" jest przeznaczona, jeśli chcesz skonfigurować połączenie z komputerem bez przechodzenia do trybu online lokalny.

  Jak połączyć Internet na różne sposoby w telewizji jest teraz zrozumiałe, ale pełne wykorzystanie możliwości Smart TV to za mało tylko jedno połączenie z siecią World Wide Web.

  Jest zalecane rejestracja sklepu aplikacji LG. Bez rejestracji nie będzie można zainstalować niezbędnych aplikacji, nie będzie można korzystać ze wszystkich funkcji smart TV. Procedura rejestracji jest bardzo prosta:

  • pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do menu głównego;
  • w prawym górnym rogu ekranu pojawi się przycisk do logowania do konta - kliknij na niego;
  • w następnym oknie możesz wprowadzić swoje dane autoryzacyjne (jeśli już się zarejestrowałeś) lub kontynuować tworzenie konta w Aplikacjach LG - przycisk "Zarejestruj się";

  • następnie musisz podać hasło i wpisać je wraz z adresem e-mail w otwartym formularzu, a następnie kliknąć "Zarejestruj się";

  • następnie sprawdź pocztę za pomocą smartfona lub komputera i potwierdź utworzenie profilu;

  • Aby zalogować się na swoje konto, kliknij w górnym rogu "Zaloguj się";
  • wprowadź dane rejestracyjne, zaznacz pole "Pozostań zalogowany" (następnym razem nie będziesz proszony o wprowadzenie danych);
  • odpowiedzieć "Nie" w pojawiającym się oknie, prosząc o podanie dodatkowych informacji;

  Po tym, Twój telewizor może być w pełni dostrojony do oglądania filmów, kanałów telewizyjnych, słuchania radia. Teraz możesz instalować różne widżety i programy ze sklepu firmy, w tym gry.

  Aby połączyć Internet, kablowy lub bezprzewodowy, z telewizorem Samsung, możesz skorzystać z instrukcji dla tego samego urządzenia LG. Kroki połączeń i schemat nie różnią się zbytnio, z wyjątkiem nazwy pozycji w menu (dzięki sensowi łatwo odgadnąć cel przycisków). Ale w konfiguracji Smart TV na telewizorze Samsung istnieją pewne różnice:

  • po połączeniu się z Internetem, spróbuj przejść do Menu Smart Hub, przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na pilocie;

 • aby przetestować kondycję Internetu i Samsung Smart TV, musisz uruchomić aplikację, na przykład YouTube.

 • Jeśli połączysz telewizor Samsung z Internetem, to jest możliwe i wszystko działało, możesz się zrelaksować i zacząć instalować różne aplikacje z Samsung Apps i oglądać filmy i telewizję internetową.

  Jak skonfigurować telewizor, gdy pojawi się komunikat "Błąd sieci" lub coś podobnego? Będziesz musiał wprowadzić ustawienia i wykonać następujące czynności:

  • pojawi się okno, w którym należy kliknąć przycisk "Start", aby telewizor mógł samodzielnie skonfigurować Internet.

  Jeśli konfiguracja zostanie pomyślnie zakończona, pojawi się odpowiedni tekst. Jeśli próba nie powiedzie się, musisz przejść do sekcji "Stan sieci":

  • W wyświetlonym oknie wybierz "Ustawienia IP - odbierz automatycznie" i spróbuj połączyć się z Internetem w telewizorze;

  • W przypadku nieudanego połączenia musisz ręcznie zarejestrować adres IP, DNS i maskę podsieci.

  Aby dowiedzieć się jakie wartości wprowadzić na telewizorze Samsung, możesz zadzwonić do operatora lub jeszcze łatwiej: za pomocą komputera, przejdź do "Local Area Connection" i wybierz "Information", a następnie w nowym oknie zobaczysz wszystkie dane niezbędne do ręcznego wprowadzania danych .

  Po tej procedurze połączenie Samsunga z Internetem powinno przebiegać bezproblemowo.

  Cała procedura połączenia dla SONY BRAVIA (Sony Bravia) jest podobna do opisanej powyżej dla innych marek urządzeń. Jednak łączenie smart TV z Internetem i konfigurowanie funkcji Smart różni się nieco od tych, które są brane pod uwagę.

  1. Aby rozpocząć, naciśnij klawisz na pilocie, który mówi "Dom".

 • Kliknij przycisk z walizką w rogu okna i przejdź do menu "Ustawienia".

 • W tym oknie wybierz element "Sieć".

 • Teraz kliknij "Aktualizuj zawartość internetową".

 • Połączenie z serwerem Sony Entertainment Network rozpocznie konfigurowanie usług, które są obecnie dostępne.
 • Po zakończeniu nalewania Bravia wyświetli komunikat z zaleceniem powrotu do menu głównego poprzez naciśnięcie przycisku "Home". Ale musisz zignorować to zdanie i nacisnąć do przycisku "SEN", Następnie zobaczysz listę kanałów z wideo i listę aplikacji, zarówno zagranicznych, jak i rosyjskojęzycznych.

 • Uaktualnienie urządzenia Sony może zająć trochę czasu. Klikając znak "+" lub "Wszystkie aplikacje" zobaczysz całą listę.

 • Po zdefiniowaniu wyboru treści kliknij "Otwórz", a następnie rozpocznie się transmisja.

 • Możesz dodać ulubiony kanał telewizyjny do listy skrótów, klikając "Dodaj do moich aplikacji". Lista pojawia się na początku po naciśnięciu przycisku "SEN".

 • Łączenie ze starymi modelami telewizorów

  Jak być, jeśli masz stary telewizor i chcesz oglądać filmy z globalnej sieci i czy możesz się z nim w ogóle połączyć? Odpowiedź brzmi, że możesz, a najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest zakup specjalnego urządzenia inteligentnego działającego na systemie Android, które łączy się ze standardowym telewizorem przez złącza HDMI lub AV (tulipanowe). Bardzo łatwo jest podłączyć prefiks - wszystko odbywa się dokładnie tak, jakbyś chciał podłączyć tuner TV.

  W rzeczywistości jest to ten sam tablet, ale zamiast ekranu używa telewizora. Podłączając go do urządzenia, możesz teraz oglądać telewizję internetową, oglądać wideo z witryn, czyli robić wszystko, co można zrobić na tablecie. Możesz także połączyć się z konsolą pełna klawiatura i mysz dla łatwej nawigacji i wygodnego surfowania po stronach na rozległych stronach World Wide Web.

  Ocena najlepszych telewizorów 2017 roku, zalety i wady optymalnych modeli. Porównanie cen, opis funkcji i cech technicznych telewizorów różnych marek.

  Dodaj komentarz

  + 58 = 67