Nazwa kategorii

Jak dowiedzieć się, ile metrów kwadratowych w pokoju

Jak obliczyć metrów kwadratowych ścian pomieszczenia, obliczenia powierzchni ścian

Podam przykład obliczenia podłogi i ścian pokoju (kuchni) w metrach kwadratowych.

Wzór obliczeniowy jest prosty, S = a * b, gdzie S to obszar, a i b to odpowiednio długość i szerokość pomieszczenia.

W naszym przykładzie (figura z pomiarami), zamiast małych liter, długość - A i szerokość - B. i przeciwległe ściany - G i B.

Aby obliczyć powierzchnię pokoju na podłodze:

- jeśli mamy pomieszczenie 5 metrów i szerokość 3 metry, wtedy potrzebujemy (5 * 3 = 15 m kw.), otrzymujemy 15 m.kw. według płci

Musimy zacząć od początku długości wszystkich czterech boków pomieszczenia A + B + D + B i pomnożyć przez wysokość sufitu pomieszczenia h, (A + B + D + B) * h

- jeśli mają długość pokoju 5 metrów i szerokości 3 metrów i wysokości sufitu pomieszczenia na przykład 2.5 m, to mamy ((5 + 3 + 5 + 3) * 2,5 = 40 metrów kwadratowych), w wyniku otrzymujemy 40 mkw. na ścianach.

- jeśli mamy okno o szerokości 1,6 metra i wysokości 1,5 metra.

- szerokość drzwi wynosi 0,8 metra, a wysokość 2,05 metra.

Drzwi: (0,8 * 2,05) = 1,64 mkw., Dzięki temu uzyskamy 1,64 mkw.,

RAZEM: Otrzymano 35,96 mkw. na ścianach pokoju.

Jeśli nie chcesz ręcznie obliczyć obszaru ścian lub nie rozumiesz czegoś podczas opisywania obliczeń, możesz skorzystać z nasz kalkulator i obliczyć powierzchnia ściany automatycznie.

Do obliczeń jest to konieczne mierzone w metrach długość, szerokość pomieszczenia i wysokość sufitu i wpisz dane w kolejności, wypełniając formularz, a otrzymasz automatyczne obliczenie powierzchnia ściany w metrach kwadratowych.

Kalkulator do obliczania powierzchni ścian

Należy pamiętać, że pomiary muszą być dokonywane w metrach. Tj. jeśli masz długość pomieszczenia 964 centymetry, to w polach formularza musisz wpisać wartość 9,64. Zauważ, że ułamek liczby muszą być wprowadzone z kropką, ale nie przecinkiem!

Kalkulator liczy się tylko powierzchnia ściany, Ale bez wzięcia pod uwagę i odjęcia obszaru okien i drzwi, do tego trzeba powtórzyć obliczenia powierzchnia okien i drzwi opisane powyżej.

- jeśli mamy okno o szerokości 1,6 metra i wysokości 1,5 metra.

- szerokość drzwi wynosi 0,8 metra, a wysokość 2,05 metra.

Drzwi: (0,8 * 2,05) = 1,64 mkw., Dzięki temu uzyskamy 1,64 mkw.,

Aby obliczyć powierzchnię pokoju według płci: skorzystaj z naszego Kalkulator, obliczyć powierzchnia podłogi lub sufitu.

Kalkulator liczy się nie tylko powierzchnia podłogi lub sufitu, i ten kalkulator może być użyty do obliczenia obszaru dowolnego innego prostokątnego obiektu, który ma długość i szerokość. W tym przypadku zamiast szerokości i długości pomieszczenia należy zastąpić wartości szerokości i długości tych samych obiektów (okna, drzwi itp.), Na przykład powierzchnia okien i drzwi.

Jak obliczyć kwadrat pokoju, ściany, sufit, podłoga

Okresowo musimy znać obszar i objętość pomieszczenia. Dane te mogą być potrzebne w projektowaniu ogrzewania i wentylacji, w nabywaniu materiałów budowlanych i w wielu innych sytuacjach. Wymagane jest również okresowe poznanie obszaru ścian. Wszystkie te dane są obliczane łatwo, ale przedtem będziesz musiał pracować z miarą taśmy - aby zmierzyć wszystkie wymagane wymiary. O tym, jak obliczyć powierzchnię pokoju i ścian, objętość pokoju i pójdzie dalej.

Często konieczne jest obliczenie kubatury pomieszczenia, jego objętości

Powierzchnia pokoju w metrach kwadratowych

Zliczanie jest łatwe, wystarczy zapamiętać najprostsze formuły, a także dokonać pomiarów. Będzie to wymagało:

 • Ruletka. Lepiej - z utrwalaczem, ale zwykle to zrobi.
 • Papier i ołówek lub długopis.
 • Kalkulator (lub licznik w kolumnie lub w umyśle).

Zestaw narzędzi jest prosty, jest w każdym domu. Łatwiej jest przeprowadzać pomiary z asystentem, ale możesz nim zarządzać samodzielnie.

Najpierw musisz zmierzyć długość ścian. Pożądane jest, aby robić to wzdłuż ścian, ale jeśli wszystkie są wykonane z ciężkimi meblami, możesz dokonywać pomiarów w środku. Tylko w tym przypadku upewnij się, że taśma ruletki leży wzdłuż ścian, a nie po skosie - błąd pomiaru będzie mniejszy.

Jeśli pokój ma odpowiedni kształt, bez wystających części, obliczyć powierzchnię pomieszczenia jest prosta. Zmierz długość i szerokość, napisz na kartce papieru. Napisz liczby w metrach, po przecinku, postaw centymetry. Na przykład długość wynosi 4,35 m (430 cm), szerokość 3,25 m (325 cm).

Jak obliczyć powierzchnię pokoju

Liczby zwielokrotnione znajdują się, otrzymujemy powierzchnię pomieszczenia w metrach kwadratowych. Jeśli przejdziemy do naszego przykładu, otrzymamy: 4,35 m * 3,25 m = 14,1375 m kw. m. W tej wartości, zwykle zostaw dwie cyfry po przecinku, a następnie zaokrąglij. Łącznie obliczona kwadratura pomieszczenia to 14,14 mkw.

Jeśli konieczne jest obliczenie powierzchni pomieszczenia o nieregularnym kształcie, dzieli się go na proste figury - kwadraty, prostokąty, trójkąty. Następnie mierzą wszystkie niezbędne wymiary, obliczają znane formuły (patrz tabela poniżej).

Przed obliczeniem powierzchni pomieszczenia dokonujemy również zmian. Tylko w tym przypadku liczby nie będą dwie, ale cztery: długość i szerokość półki zostanie dodana. Wymiary obu sztuk są rozpatrywane osobno.

Jeden przykład znajduje się na zdjęciu. Ponieważ oba są prostokątami, obszar jest obliczany według tej samej formuły: długość jest pomnożona przez szerokość. Rysunek należy odjąć lub dodać do wielkości pomieszczenia - w zależności od konfiguracji.

Obszar złożonego pokoju

Pokażmy w tym przykładzie, jak obliczyć powierzchnię pomieszczenia z półką (pokazaną na powyższym zdjęciu):

 1. Uważamy, że kwadratura bez półki: 3,6 m * 8,5 m = 30,6 m kw. m.
 2. Uwzględniamy wymiary wystającej części: 3,25 m * 0,8 m = 2,6 m kw. m.
 3. Dodajemy dwie wartości: 30,6 metrów kwadratowych. m. + 2,6 metra kwadratowego. m. = 33,2 metrów kwadratowych. m.

Są jeszcze pokoje ze spadzistymi ścianami. W takim przypadku należy go rozbić, aby utworzyć prostokąty i trójkąt (jak na poniższym rysunku). Jak widać, w tym przypadku wymagane jest posiadanie pięciu rozmiarów. Można to inaczej przerwać, umieszczając pionową linię, a nie linię poziomą. To nie ma znaczenia. Wymaga jedynie zestawu prostych kształtów, a sposób ich przydzielania jest arbitralny.

Jak obliczyć powierzchnię pomieszczenia o nieregularnym kształcie

W takim przypadku kolejność obliczeń jest następująca:

 1. Rozważmy dużą prostokątną część: 6,4 m * 1,4 m = 8,96 metrów kwadratowych. m. Jeśli zaokrąglić, otrzymamy 9, 0 mkw.
 2. Oblicz mały prostokąt: 2,7 m * 1,9 m = 5,13 metrów kwadratowych. m. Zaokrąglamy się, otrzymujemy 5,1 m2. m.
 3. Rozważamy obszar trójkąta. Ponieważ jest to kąt prosty, jest równy połowie powierzchni prostokąta o tych samych wymiarach. (1,3 m * 1,9 m) / 2 = 1,235 metrów kwadratowych. m. Po zaokrągleniu otrzymujemy 1,2 metra kwadratowego. m.
 4. Teraz dodajemy wszystko, aby znaleźć całkowitą powierzchnię pokoju: 9,0 + 5,1 + 1,2 = 15,3 m kw. m.

Układ pomieszczeń może być bardzo różnorodny, ale rozumiecie ogólną zasadę: dzielimy się na proste figury, mierzymy wszystkie wymagane wymiary, obliczamy kwadraturę każdego fragmentu, a następnie dodajemy wszystko.

Wzory do obliczania powierzchni i obwodu prostych figur geometrycznych

Kolejna ważna uwaga: powierzchnia pokoju, podłogi i sufitu - wszystkie tego samego rozmiaru. Różnice mogą być, jeśli są jakieś pół-kolumny, które nie osiągają pułapu. Następnie kwadraturę tych elementów odejmuje się od ogólnej kwadratury. Rezultatem jest powierzchnia podłogi.

Jak obliczyć kwadraturę ścian

Definicja obszaru ściany jest często wymagana przy zakupie materiałów wykończeniowych - tapety, tynki itp. Do tych obliczeń potrzebne są dodatkowe pomiary. Potrzebna będzie istniejąca szerokość i długość pokoju:

 • wysokość sufitu;
 • wysokość i szerokość bram;
 • wysokość i szerokość otworów okiennych.

Wszystkie pomiary są w metrach, ponieważ kwadraty ścian są również mierzone w metrach kwadratowych.

Najwygodniej jest zastosować wymiary do planu

Ponieważ ściany są prostokątne, obszar jest traktowany jak prostokąt: długość jest pomnożona przez szerokość. W ten sam sposób obliczamy rozmiary okien i drzwi, ich wymiary są odejmowane. Na przykład obliczyć obszar ścian pokazany na powyższym schemacie.

 1. Ściana z drzwiami:
  • 2,5 m * 5,6 m = 14 metrów kwadratowych. m. - całkowity obszar długiej ściany
  • ile kosztuje wejście: 2,1 m * 0,9 m = 1,89 m.kw.
  • ściana bez uwzględnienia przejścia - 14 m2 - 1,89 m2. m = 12,11 metrów kwadratowych. m
 2. Ściana z oknem:
  1. kwadratura małych ścian: 2,5 m * 3,2 m = 8 m.kw.
  2. ile zajmuje okno: 1,3 m * 1,42 m = 1 846 mkw. m, zaokrąglone, otrzymujemy 1,75 mkw.
  3. ściana bez otworu okiennego: 8 m2. m - 1,75 m2 = 6,25 m2.

Znajdź całkowitą powierzchnię ścian nie jest trudne. Dodajemy wszystkie cztery liczby: 14 m kw. + 12,11 m.kw. + 8 m 2 + 6,25 m 2 = 40,36 metrów kwadratowych. m.

Wzór do obliczania objętości pomieszczenia

W przypadku niektórych obliczeń wymagana jest objętość pomieszczenia. W takim przypadku trzy wielkości są mnożone: szerokość, długość i wysokość pomieszczenia. Wartość ta jest mierzona w metrach sześciennych (metrach sześciennych), nazywana nadal kubaturą. Na przykład używamy danych z poprzedniego akapitu:

Jeśli wszystko się zwielokrotni, otrzymamy: 5,6 m * 3,2 m * 2,5 m = 44,8 m 3. Więc objętość pokoju to 44,8 sześcianu.

Jak obliczyć powierzchnię ścian pokoju (kalkulator)

EJeśli chcesz obliczyć tylko obszar pokoju, to ty tutaj.

Aby automatycznie obliczyć obszar ściany, możesz skorzystać z kalkulatora, który znajduje się pod tekstem. Aby obliczyć, należy zmierzyć w metrach długość, szerokość pomieszczenia i wysokość sufitu.

Wartości ułamkowe wprowadza się przecinkiem!

Nieco później podaje się praktyczny przykład obliczania powierzchni ścian pomieszczenia.

Należy pamiętać, że pomiary muszą być dokonywane w metrach. Tj. jeśli otrzymałeś pokój o długości 425 centymetrów, to w polach musisz wpisać wartość 4,25. Zauważ, że ułamek liczby należy wpisywać przecinkiem, ale nie z punktem! Tj. 5,2 - poprawnie , 5.2 - niepoprawny !

A teraz przykład obliczenia powierzchni ścian pomieszczenia. Długość naszego pokoju wynosi 3,82 m, szerokość 3,44 m, a wysokość sufitu 2,71 metra. Zastępując te wartości w odpowiednich polach, otrzymujemy wartość 39,349199999999996 metr kwadratowy, więc powierzchnia naszych ścian będzie wynosić prawie 40 metrów.

Wartość uzyskana w obliczeniach nie będzie poprawna, ponieważ obliczona wartość będzie obejmować obszar okna i obszar drzwi. Te obszary należy odjąć od uzyskanej wartości.

Zalecamy następujące kalkulatory:

Dzięki za kalkulator jest bardzo prosty i pomógł na czas.

Wielkie dzięki. Jest bardzo wygodny w użyciu.

Dzięki za pomoc! Szkoda, że ​​użyłem kalkulatora przed zakupem tapety! 1 rolka tapety licznika musi zostać zwrócona!

Fajny kalkulator, dzięki, bardzo mi pomógł

Dzięki za kalkulator jest bardzo prosty i pomógł na czas.

jeśli mamy kwadrat w domu, jak znaleźć obliczenia ścian?

Dziękuję Bardzo wygodny do naprawy. Pomógł zaoszczędzić pieniądze.

Nurikk, cześć! Znając kwadrat domu (prawdopodobnie odnoszący się do obszaru) nie można znaleźć parametrów ścian. Musisz dokładnie znać długość i szerokość. Na przykład masz ściany 4x4 lub 8x2. Długość i szerokość są różne, a ich powierzchnia jest taka sama.

Fajna rzecz! twórcy szanują

Obliczanie bez uwzględnienia drzwi.

Popularny

Zapisz się!

Wrogowie i przyjaciele linoleum

Jak dbać o meble ogrodowe?

Potężny generator 700 W na silniku Stirlinga

Czy możliwe jest wychwytywanie i przetwarzanie CO2 w celu zmniejszenia jego wpływu na klimat?

Dlaczego w sprężarkach osiowo-tłokowych występuje nieparzysta liczba tłoków?

Dodaj komentarz

+ 88 = 96