Nazwa kategorii

Jak ozdobić drzwi w pokoju własnymi rękami

Wystrój stare drzwi własnymi rękami

 • Wszystkie przedmioty w domu prędzej czy później starzeją się, uzyskując nieatrakcyjny wygląd. Ale jeśli meble można łatwo wymienić, a tapeta ponownie przyklejona, co zrobić z drzwiami? Nie są tak tanie, aby je demontować i kupować nowe. Przyznajmy, biorąc pod uwagę koszt innych rzeczy podczas naprawy, z tym szczegółem nie chcesz długo majstrować. Aby tego uniknąć, możesz udekorować stare drzwi własnymi rękami, które dzięki dużej liczbie opcji często stają się ekscytującą lekcją.

  Najlepszym sposobem na odświeżenie starych drzwi, nieznacznie zmieniając wystrój pomieszczenia - pomaluj go w nowym kolorze. W takim przypadku można użyć jednego lub kilku odcieni, podświetlając na przykład części panelu, listwy lub ramki.

  W zależności od wielkości pomieszczenia, drzwi mogą być jasnym detalem lub łączą się z dekoracją ścian, a tym samym nie oddzielają przestrzeni. Ta ostatnia opcja jest odpowiednia dla małych pomieszczeń. W takich przypadkach należy preferować skalę światła.

  Zaleca się zakup farb akrylowych, które nie pozostawiają nieprzyjemnych zapachów, są równomiernie nanoszone i nie szkodzą zdrowiu, co jest istotne w przypadku sypialni lub pokoju dziecinnego. Ale najpierw musisz przygotować swoje "płótno": nawet kilka warstw farby nie ukryje nieregularności starego drzewa. W niektórych przypadkach musisz usunąć drzwi, aby naprawić wszystkie niedociągnięcia w jak największym stopniu.

  Ponieważ praca z szerokim obszarem jest konieczna, metoda aplikacji odgrywa dużą rolę w tworzeniu estetycznego wyglądu. Przemyślnie podzielić produkt na kilka małych obszarów, równomiernie malując je nawet poziomymi lub pionowymi paskami. Podczas prac przy drzwiach panelowych należy zakrywać je w takiej kolejności: wstawić wstawki, pręty środkowe, boki.

  Po całkowitym wyschnięciu można pokryć powierzchnię lakierem ochronnym, aby odnowione drzwi wytrzymywały jeszcze dłużej.

  Monochromatyczne gatunki będą pasowały do ​​wielu stylów nie ze względu na ich neutralność, ale ze względu na lakonizm, powściągliwość i prostotę, które są istotne w nowoczesnym wystroju wnętrz. Możesz śledzić modę bez dużych inwestycji lub doświadczonych mistrzów.

  Jeśli monotonna dekoracja nie jest Twoją opcją, możesz wziąć pędzel w dłonie i pomalować swoje nudne stare drzwi ciekawymi przedmiotami. Osoby z wykształceniem artystycznym mogą używać go jako płótna, dekorując martwymi naturami, krajobrazami, postaciami z kreskówek. Dla reszty są szablony lub naklejki winylowe - nie mniej skuteczne narzędzia, które również zapewnią piękny efekt.

  W przypadku szablonów - zasada działania jest taka sama jak w akapicie pierwszym: przygotowujemy produkt, nakładamy farbę, czekamy na suszenie. Podstawa może być pomalowana lub "goła", wstępnie obrobiona, powierzchnia. Efektywnie wyglądaj rysunki na fakturze starego drzewa.

  Jest to niesamowita metoda, która ze względu na prostotę materiałów i łatwość aplikacji pozwala tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Decoupage idealnie nadaje się do tworzenia i dekorowania drzwi w stylu Prowansji. Zwłaszcza jeśli połączysz go z pękającym lakierem, który pomaga wizualnie starzeć się obiektom. Ozdoby wykonane w ten sposób wyglądają bardzo wytwornie i naturalnie, co pozwala wątpić w "domowe" pochodzenie dekoru.

  Potrzebne będą: klej PVA, serwetki, gąbka, nożyczki do wycinania niezbędnych detali obrazu. Na powierzchni wcześniej oczyszczonej z kurzu i brudu, nałóż papier, a następnie nałóż na nią klej. Aby uniknąć pojawienia się zmarszczek lub bąbelków, możesz wyrównać obraz za pomocą gąbki, usuwając nadmiar płynu.

  Po wyschnięciu drzwi i musisz poczekać około jednego dnia, obraz musi zostać naprawiony zwykłym lakierem do mebli. Udekoruj w ten sposób prawie każdy materiał, ale najlepiej z tym drzewem, z którym on łączy.

  Czasem szkoda, gdy po naprawie jest kilka metrów niewykorzystanej tapety. Nie wyrzucaj - lepiej zostaw je na wystrój starych drzwi! To absolutnie nie jest kosztowne rozwiązanie, które odświeży wnętrze i ukryje niedociągnięcia produktu.

  Mogą obejmować cały obszar lub poszczególne części - wszystko zależy od obrazu, a także od projektu pomieszczenia. Niektóre rodzaje tapet mają reliefową strukturę, dzięki czemu wystrój jest bogatszy i bardziej różnorodny.

  W przypadku dzieci lub jasnego wnętrza możesz zrobić tapetę z obrazami krajobrazów, obrazów lub innych drzwi. Małe gry z perspektywą pozwolą wizualnie powiększyć przestrzeń. Tylko pozostałe elementy muszą równoważyć kompozycję, będąc neutralnym tłem.

  Aby udekorować stare drzwi, możesz zabrać resztki tkaniny, szczególnie jeśli są używane do mebli tapicerowanych. Takie skrzyżowanie rysunków będzie wyglądać odpowiednio w jednym wnętrzu.

  W każdym razie tkanina jest teksturalnym, znakomitym rozwiązaniem, które pomoże dokładnie odświeżyć stary obiekt, nakładając się na małe niedoskonałości. Przymocuj do drzwi za pomocą konwencjonalnych klejów lub klipsów do mebli. Druga opcja jest dobra, ponieważ z czasem można usunąć nudną część.

  Koronki są popularne nie tylko w ubraniach, ale również w wystroju wnętrz. Tutaj mogą pomóc podkreślić wyrafinowany smak właścicieli, dekorując nimi drzwi.

  Pokryte skórą drzwi - na pewno znak statusu właścicieli. Będzie pasował bardziej do przestrzeni biurowej niż do pokoju dziecinnego, ale z tego powodu staje się nie mniej interesujący jako opcja do dekoracji.

  Zgodnie z przepisami, oczywiście, takie produkty muszą być zamawiane w salonach, koniecznie z naturalnych materiałów. Ale dla mniej solidnego wnętrza jest odpowiednim substytutem, korzyść z niego można wybrać we wszystkich możliwych kombinacjach kolorystycznych.

  Skóra potrzebuje nity, które pomogą jej pięknie "zacisnąć" drzwi i zablokować. Ponadto może nadać projektowi charakter przemysłowy, idealnie dopasowany do stylu loftu.

  Luksusowo będzie wyglądać cienko rzeźbione na skórze lub rysunku. Kolejny oryginalny pomysł: drzwi obszyte starymi paskami, ale do tego trzeba odwiedzić więcej niż jeden pchli targ.

  Kompozycje mozaikowe nigdy nie stracą na aktualności: są piękne, niezwykłe i interesujące w realizacji. Coś jak puzzle, tylko zdjęcie, które wymyśliłeś sobie.

  Możesz użyć ceramicznych, szklanych lub akrylowych elementów. Uważaj, aby wszystkie kolory dla przyszłego "obrazu" wystarczyły. Mogą to być realistyczne historie, surrealizm lub elementy chaotycznie rozmieszczane, które są utrwalane za pomocą konwencjonalnego kleju.

  Możesz ozdobić elewację, panel lub drzwi. Sprawdź niezawodność produktu, aby po zamknięciu drzwi pewna część nie zniknęła.

  W przypadku niektórych stylów głównym elementem jest obecność elementów dosłownie przesiąkniętych historią. Ale tutaj konieczne jest rozróżnienie pomiędzy "nędznym" a "luksusowym" starcem. Potrzebujemy drugiego spojrzenia i będziemy musieli popracować nad jego stworzeniem.

  Istnieje wiele sposobów na sztuczne wyhodowanie starych mebli. Niektóre z nich są profesjonalne iw normalnych warunkach nie są możliwe. Inne to proste sztuczki, które skutecznie imitują pękniętą farbę.

  Do dekoracji drzwi można użyć lakieru, który dosłownie powoduje pękanie farby. Nie zapominaj, że lepiej jest pracować z kilkoma warstwami - aby nadać większą głębię rysunkom.

  Znakomicie spełnia swoją misję i radzi sobie z suchym pędzlem, który płynnie farbuje powierzchnię, nadając mu odrapany wygląd.

  Kilka warstw farby można natrzeć skórą, odsłaniając wielopoziomowe pokrycie. A jeśli w niektórych miejscach woskuje świecę, maluje drzwi i masuje, farba zniknie lokalnie, tworząc także niezbędny efekt.

  Wielokolorowe witraże w świątyniach, delikatnie płynące światło, zawsze wywołują podziw widowni. Dlaczego nie spróbować stworzyć słabego, ale podobieństwa tego piękna w domu, wraz z dekorowaniem starych drzwi?

  W tej metodzie stosuje się wkłady szklane. A tutaj masz dwie możliwości: kupić gotowy towar z obrazem lub udekorować siebie. Ta ostatnia, oczywiście, jest bardziej interesująca, ale można ją zrealizować po pewnym przygotowaniu.

  Oprócz farb akrylowych, za pomocą których naniesiony jest wzór, potrzebny jest specjalny kontur, który tworzy iluzję metalowej ramy. Tafla szklana powinna znajdować się w pozycji poziomej, aby farba nie ściekała po śliskich powierzchniach, nie mając czasu na chwytanie. Gotowy produkt powinien być zainstalowany w panelu i zamocowany za pomocą listew przyszybowych.

  Udekoruj stare drzwi pomoże również listwy - elementy, które symulują sztukaterie, co jest tak rzeczywiste w klasycznym wnętrzu lub stylu Art Deco.

  Części są zwykle wykonane z pianki lub poliuretanu, a więc tanie, ale pozwalają tworzyć naprawdę luksusowe wzory. Możesz kupić gotowe elementy, przymocować je do drzwi za pomocą płynnych gwoździ lub kleju.

  Zazwyczaj dekoracja listew drzwiowych nie jest bardzo różnorodna, ale czasami okazuje się, że potyka się o estetyczne modele. Mogą być pomalowane na kolor, który krzyżuje się lub kontrastuje z głównym wykończeniem, uzyskując różne efekty.

  Jak ozdobić drzwi w pokoju własnymi rękami: dekoracja i dekoracja

  Kiedy naprawa na dużą skalę nie jest dozwolona, ​​a dusza prosi o zmiany, dekoracja drzwi własnymi rękami może stać się eleganckim rozwiązaniem. Napełnianie, patchwork, decoupage drzwi to nie tylko piękne słowa: eksperyment na dekorowaniu drzwi, pomnożony przez twórczy impuls i umiarkowane ryzyko nieoczekiwanego wyniku, jest w stanie dać im drugie życie. Być może to drugie życie będzie lepsze niż pierwsze.

  Jednym ze sposobów uzyskania oryginalnych drzwi jest ich pomalowanie.

  Wybierz lakier do smaku, przymocuj lakier, uzbrój się w szpatułkę, frędzle lub wałek - i odśwież drzwi. Sekwencja działań jest prosta:

  • zdejmij skrzydło drzwiowe z zawiasów i połóż je w poziomie;
  • za pomocą łopatki usunąć starą farbę;
  • przeszlifować papierem ściernym;
  • tynkowanie nierówności i pęknięć;
  • oczyścić i odtłuścić;
  • kolor;
  • nałożyć lakier mocujący.

  Ważne! Wydaje się, że: wszystko genialne jest proste. Ale jeśli przegapisz lub nie ukończysz przynajmniej jednego z etapów, z przedsięwzięcia będzie tylko prostota, bez geniuszu.

  Niuanse są ważne, a zgodność z nimi da doskonały wynik:

  1. Optymalny wybór - farba akrylowa.
  2. Aby uniknąć smug, należy malować, umieszczając skrzydło drzwi w poziomie.
  3. Jako narzędzia do malowania lepiej jest wybrać wałek lub spray, jeśli proces odbywa się na otwartej przestrzeni.
  4. Nałóż farbę na dwie lub trzy warstwy, z których każda musi dobrze wyschnąć.
  5. Naprawa lakieru wykończeniowego lakierem to warunek jakości pracy.

  Interesujące. Jeśli pokryjesz malowane drzwi specjalnym lakierem imitującym pękniętą powierzchnię, otrzymasz dekorację drzwi w stylu spękania.

  Malowanie z wyborem listew

  Jeśli skrzydło drzwi jest ozdobione listwami, można je pomalować w kontrastowym kolorze. Ta dekoracja z wykorzystaniem podstawowych kombinacji kolorów nada drzwiom świeżego wyglądu. Jeśli listwy nie są dostępne, można je wykonać ręcznie ze specjalnych listew.

  Drzwi, malowane własnymi rękami, zdecydowanie zajmą pierwsze pozycje według oryginalności. Jeśli masz przynajmniej minimalne artystyczne instynkty, poczucie harmonii i stylu, drzwi mają szansę na udoskonalenie. Krajobraz, ozdobny ornament, fabuła słynnego obrazu - wybierz ciebie.

  Jeśli zadatki artysty są utykane lub w ogóle nie istnieją, a naprawdę chcesz mieć własne "drzwi do sztuki", możesz skorzystać z gotowych szablonów. Są sprzedawane w asortymencie w wyspecjalizowanych sklepach i są łatwe w użyciu.

  Po pierwsze, skrzydło drzwi jest pomalowane na kolor tła i całkowicie wysuszone. Po przymocowaniu szablonu do powierzchni i zabarwieniu wzoru farby. Dekoracja drzwi wejściowych w ten sposób niewątpliwie jasno wyjaśni, że jest zamieszkała przez estetę i oryginał.

  Wersja ekspresowa dla niecierpliwych - wkleja tapetę skrzydła drzwi. Mogą istnieć "eksperci od designu", którzy zapewnią, że tapeta na drzwiach jest wersją babci, przestarzałą. Nie słuchaj nikogo: nie wkraczasz w czyjeś drzwi, a swoim własnym zrozumiesz bez doradców. A jeśli jesteś zwolenniczką każdego z kierunków w kraju we wnętrzu, masz prawo skleić tapetę na drzwiach w absolutnej harmonii ze stylem.

  Aby jakościowo pokryć stare drzwi tapetą, należy ją wyczyścić, wyłożyć na wierzch, zetrzeć papierem ściernym i odtłuścić. Za pomocą kleju PVA wklej tapetę, mocno dociskając je i kierując pęcherzyki powietrza.

  Fototapeta zaprojektowana do drzwi - opcja szybsza niż klejenie ze zwykłą tapetą. Brak pomiarów i cięć, tylko wybór żądanego przedmiotu i rozmiaru. Rezultatem jest całkowita transformacja drzwi.

  Procedura klejenia jest taka sama jak w przypadku konwencjonalnej tapety.

  Po pewnym czasie, pozostawiając trochę pieniędzy, znudzona tapeta może zostać zmieniona na nową historię.

  Jednym ze sposobów dekorowania drzwi jest łatanie tkaniny w technice patchworku. Taka dekoracja powierzchni drzwi oznacza:

  • Wybierz tkaninę z uwzględnieniem kurczliwości i rozciągania;
  • Klej nie powinien pozostawiać śladów na tkaninie;
  • krawędzie tkaniny muszą być przetworzone;
  • Materiał wykończeniowy nie nadaje się do drzwi łazienki, a także do wejścia i kuchni;
  • w przypadku klamek do drzwi nie jest konieczne przyklejanie jasnego materiału.

  Za pomocą zszywacza meblowego, listew przyszybowych i kleju PVA można ozdobić tkaniną całe płótno, a także oddzielną jego część w postaci obrazu złożonego ze szmat.

  Samo dekorowanie skrzydła drzwi za pomocą decoupage pozwala uzyskać efekt malowania lub nawet wkładki. Ta popularna dziś technika jest dobra, ponieważ pasuje nawet do ludzi, którzy nie potrafią w ogóle rysować. Można wykorzystać karty, serwetki, skrawki z czasopism. Optymalną opcją jest zakup specjalnych kart decoupage lub tradycyjnych trójwarstwowych serwetek papierowych o odpowiednim wzorze.

  Oprócz serwetek lub rysunków na innej zasadzie będziesz potrzebować:

  • ostre nożyczki;
  • klej PVA;
  • pędzle, gąbka, wałek do malowania i klej;
  • farba akrylowa i lakier ochronny.

  Decoupage drzwi wykonuje się w następujący sposób:

  • Powierzchnię szlifuje się, zagruntowuje farbą akrylową lub klejem PVA i suszy.
  • Obraz na serwetce jest starannie wycięty wzdłuż konturu. Dwie dodatkowe warstwy papieru bez obrazu są usuwane, jest tylko jedna cienka warstwa.
  • Wycięty wzór jest ostrożnie nakładany na powierzchnię drzwi, nakładana jest za pomocą pędzla warstwa kleju.
  • Dekorację zdobi lakier do drewna.

  Indywidualne cechy drzwi można znaleźć, jeśli ozdobisz je witrażem. Te szklane wkładki można po prostu kupić, a Ty możesz zrobić własne, co jest o wiele bardziej interesujące.

  Na przykład możesz użyć techniki rysowania farb witrażowych. Sekwencja jest następująca:

  1. Oczyść i odtłuść szybę.
  2. Farba witrażowa przenosi kontury obrazu do poziomo zbrojonego szkła. Wygodniej jest to zrobić, jeśli naprawisz obraz na tylnej stronie szyby.
  3. Pełne suszenie potrwa trzy dni. Następnie możesz pomalować pozostałe fragmenty i pozwolić im ponownie wyschnąć.
  4. Zastosuj kolejny kontur, który zapewni klarowność obrazu i ukryje małe wady.
  5. Po kolejnych trzech dniach nanieś lakier ochronny i pozostaw do wyschnięcia na około tydzień.
  6. Włóż gotowy witraż do skrzydła drzwi.

  Wszystkie te sposoby "reanimowania" drzwi są proste w wykonaniu, nie kosztowne i interesujące.

  Drzwi - strażnicy naszego domu, niezawodne i bez art. Aby udekorować drzwi własnymi rękami, udekorować je według własnego gustu - oznacza postawić tych strażników od szeregowych żołnierzy poborowych do rangi strażników pokoju i komfortu. I pamiętajcie: wszystkie próby słuchania wewnętrznego instynktu twórczego i dawania upustu fantazjom są zawsze nagradzane. Przynajmniej - niespodzianka, jako maksimum - nietrywialny wygląd twojego domu.

  LiveInternetLiveInternet

  -Nagłówki

  • Zdjęcia do decoupage (798)
  • Ilustracje (108)
  • Kobieta obrazu (102)
  • Różne inne (83)
  • Malarstwo rodzajowe (74)
  • Dzieci (65)
  • Ptaki (55)
  • Kuchnia. Kucharze (44)
  • Koty (38)
  • Malarstwo (36)
  • Vintage (28)
  • Miasta i kraje (25)
  • Anioły (18)
  • Królestwo zwierząt (18)
  • Szablony (17)
  • Granice (17)
  • Rybołówstwo morskie (16)
  • Tła (16)
  • Psy (14)
  • Surrealizm (13)
  • Grafika monochromatyczna (12)
  • Kwiaty (12)
  • Prowansja (11)
  • Moda i fashionista (11)
  • Hilda (8)
  • Ogród warzywny (448)
  • Pomidory (73)
  • Wskazówki dla producentów samochodów ciężarowych (57)
  • Choroby i szkodniki (51)
  • Ogórki (40)
  • Karmienie (33)
  • Nasiona i sadzonki (31)
  • Ziemniaki (24)
  • Kapusta (23)
  • Arbuz z arbuza z melona (21)
  • Kompatybilność roślin (20)
  • Papryka (14)
  • Marchewka (13)
  • Covek (11)
  • Luff's Courgettes (10)
  • Cebula (10)
  • Fasola kukurydziana (8)
  • Czosnek (8)
  • Rotacja roślin (7)
  • Kalendarz (5)
  • Bakłażany (5)
  • Różne (3)
  • Zioła (2)
  • Przepisy (340)
  • Pieczenie (61)
  • Półwyroby na zimę (51)
  • Potrawy mięsne (42)
  • Potrawy warzywne (37)
  • Deser (31)
  • Sałatki (30)
  • Przekąski (22)
  • Szybko (18)
  • Napoje (17)
  • Jam Jam (14)
  • Sosy i przyprawy (12)
  • Tajemnice porad (6)
  • Pierwsze dania (4)
  • Ogród (276)
  • Porady ogrodnicze (98)
  • Winogrona (47)
  • Choroby i szkodniki ogrodowe (36)
  • Truskawki (21)
  • Cherry Cherry (20)
  • Jabłoń (17)
  • Malina (17)
  • Porzeczka (15)
  • Pliva (9)
  • Gruszka (9)
  • Agrest (8)
  • Morela brzoskwiniowa (5)
  • Projektowanie wnętrz (104)
  • Selektor kolorów (11)
  • Zdrowie (95)
  • Letnie Rzemiosło (93)
  • Decoupage (86)
  • Pomysły (50)
  • Narzędzia inżynierskie (30)
  • Przeróbka mebli (78)
  • Samodelkin (71)
  • Rękodzieło (67)
  • Dekoracja (63)
  • Kurs mistrzowski na decoupage (61)
  • artykuły drewniane (34)
  • Szkło (18)
  • Obiekty metalowe (5)
  • Tkanina (2)
  • Kwiaty ogrodowe (49)
  • Domki letniskowe (45)
  • Domek letni (45)
  • Green Pharmacy (43)
  • Rady dla au pair (41)
  • Mięta (14)
  • Naprawa (38)
  • Dom (37)
  • Opieka (36)
  • Akcesoria do włosów (22)
  • Twarz (12)
  • Nauka rysowania (29)
  • Hodowla drobiu (29)
  • Zdrowie i uroda (28)
  • Należy pamiętać (22)
  • Muzyka (18)
  • Wyszyocki (11)
  • Vaenga (1)
  • Przysłowia Cytaty Aforyzmy (17)
  • ZSRR (15)
  • Kwiaciarstwo (15)
  • Ubrania (12)
  • Szklarnie Szklarnie (11)
  • Konieczne jest MYŚLENIE (11)
  • Wiersze (9)
  • LIRU (8)
  • Pomoc weterynaryjna (7)
  • Pierwsza pomoc (5)
  • Moja dusza. (2)

  -Szukaj w dzienniku

  -Statystyki

  Pomysły na ozdabianie drzwi własnymi rękami: zdjęcia, wskazówki, lekcje mistrzowskie

  Dekoracja drzwi własnymi rękami to świetny sposób na różnorodność i uwagę kreatywności we wnętrzu lub na zewnątrz domu. Jest to szczególnie prawdziwe w przeddzień świąt. Ponadto przy drzwiach z czasem mogą występować drobne defekty, które ponownie pomogą udekorować. Jak ozdobić drzwi, aby wyglądały stylowo i pięknie - przeczytaj ten artykuł.

  Dobrą techniką nadania pomieszczeniu uroku stylu bohemy jest udekorowanie prostych drzwi wewnętrznych budżetu rzędami pół-krzaków lub nitów ze sklepu dla potrzebujących.

  Powszechnym pomysłem jest farbowanie i dekorowanie drzwi bagietką, powtarzając motyw dekorowania ścian. W takim przypadku można ozdobić drzwi jednym lub większą liczbą obrazów w ramkach. Na zdjęciu - nietypowy wystrój drzwi za pomocą klejenia złotego warkocza w kilku rzędach

  Wystrój na drzwi Nie wolno ignorować nie tylko samych drzwi, ale także przestrzeni wokół drzwi. Dobry wystrój noworoczny można zrobić, dołączając kolorowe wstążki wokół niego. A na górze drzwi umieścić świąteczny element, taki jak łuk. 14 lutego możesz wykonać improwizowaną zasłonę serc, układając je na długich sznurach. A w dniu 8 marca górna część drzwi może być owinięta w wieniec ze sztucznych kwiatów.

  Marokański wystrój drzwi

  Wystrój drzwi z jego uszkodzeniem Jednak potrzeba dekoracji drzwi nie zawsze wiąże się z tak przyjemnymi problemami jak dekoracja na Nowy Rok. Czasami taki wystrój jest spowodowany koniecznością. W końcu drzwi są krótkotrwałe i mogą w końcu stracić swój pierwotny wygląd.

  Malowanie starych drzwi wejściowych o prostym budżecie w kolorze mięty odświeży cały pokój i uczyni go jeszcze lżejszym. Jak to zrobić - na zdjęciu poniżej

  Aktualizujemy proste drzwi i nadajemy mu cyganerii szyk z poliuretanowym rynsztokiem do żyrandoli i farbą w kolorze mięty. Fotoinstrukcja krok po kroku Zarysowania, wióry, pęknięcia - wszystkie one są wrogami doskonałego wyglądu drzwi. Co robić w tym przypadku? Oczywiście drzwi można wymienić, naprawić, ale jest inna opcja. Aby pomóc ci udekorować defekt, ukrywając go przed oczami. Możesz rozważyć następujące ciekawe opcje dekorowania drzwi własnymi rękami: przykryj drzwi tapetą; używaj lusterek; zastosuj technikę stylu vintage.

  Częściowa kolorystyka drzwi w jasnym kolorze

  Dekor drzwi z tapetami i lustrami Rozważmy te opcje bardziej szczegółowo. Aby zasłonić drzwi tapetą, możesz użyć zarówno klasycznych opcji, jak i tapety z tkaniny. Ostatnia opcja, być może, jest bardziej pożądana z estetycznego punktu widzenia.

  Przyklejanie drzwi szafy tapetą z tkaniny

  Przed klejeniem drzwi należy wcześniej przygotować, usuwając wszelkie nieregularności, aby materiał był płaski. Musisz również usunąć warstwę farby i przeszlifować powierzchnię. Nałóż warstwę podkładu. A dopiero potem przystąp do dekorowania drzwi tapetą. Zamiast nich można użyć zwykłej tkaniny, którą trzeba wcześniej przygotować. W ten sposób nie jest konieczne dekorowanie całego obiektu. Wystarczy ukryć defekt. Na przykład, używając szablonów w postaci kota, możesz wkleić wzór na pęknięcie. Jako szablon możesz użyć dowolnego kształtu. Takie drzwi, jak na zdjęciu, bez wątpienia staną się jasnym punktem w Twoim mieszkaniu.

  Solucja do wklejania drzwi tapety ze zdjęciami: 1. Spróbuj na płótnie 2. Odetnij nadmiar smaru 3. Szybka SKRZYDŁA klej, pasta (lepiej jest, gdy drzwi zostaną rozebrane i ułożone poziomo, ale jest to opcjonalne). 4. Ustaw tylne drzwi sprzętu

  Jeśli ta opcja nie pasuje do ciebie, możesz użyć luster jako dekor. Możesz więc użyć paneli akrylowych z amalgamatem. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie drzwi. Możesz również użyć kręcone lustra akrylowe w postaci zwierząt, kwiatów i innych form. Ta dekoracja będzie dobrze wyglądać także na drzwiach przesuwnych. W podobnym stylu można wykonać wystrój drzwi. Ponadto można również rysować drzwi szafy.

  Niezwykły wystrój drzwi wewnętrznych: wywiercone w otworach, układane w desenie

  drzwi dekoracji w stylu vintage Styl ten jest bardzo popularny teraz i udekoruj swoje przednie drzwi lub drzwi szafka w ten sposób, nie tylko zamaskiruete wady, ale będzie śledzić najnowsze trendy w wystroju wnętrz. Aby ozdobić drzwi wejściowe w stylu vintage, potrzebne będą następujące elementy: papier ścierny, szorstki; szczotki, rolki; klej montażowy; czarna bagietka; klej PVA; nuty lub stare niepotrzebne gazety; lakier jest przezroczysty.

  Drzwi muszą być najpierw usunięte z zawiasów i dokładnie przetworzone: otynkowane i piaskowane. Następnie przejdź bezpośrednio do wystroju.

  Obiekt zostanie pomalowany na biało. Po wyschnięciu farby osiągniemy efekt starzenia, szlifując go grubym papierem ściernym.

  Dekorujemy panele i środkową część drzwi. W tym celu gazety i zeszyty muszą być chaotycznie zepsute. Na drzwiach za pomocą ołówka losujemy losowo kwadraty i prostokąty. Nasmaruj je klejem. I chaotycznie wklej na nich papier, wygładzając go natychmiast własnymi rękami. U góry w dwóch warstwach, nałóż lakier.

  Na obwodzie powstałej tapety klej bagietki. Ponadto do dekoracji drzwi można użyć dowolnego elementu w stylu retro.

  Aby ozdobić drzwi w tym stylu, możesz użyć gotowych szablonów. Twoja opcja jest sztuczna, stare drzwi są gotowe! (patrz zdjęcie) Ten wystrój można wykonać zarówno na drzwiach przesuwnych szafy, jak i na drzwiach.

  Co jest potrzebne do dekoracji drzwi w stylu vintage: gotowe zdjęcia do decoupage lub na przykład stare książki z nutami; półbłyski z zakładów rzemieślniczych; Listwy, plecionki lub inne elementy dekoracyjne do wyboru

  https://youtu.be/OQH94GGQNWI Źródło: http://happymodern.ru/dekor-dveri-svoimi-rukami/ http://dvernoigid.ru/dekupazh-dveri-svoimi-rukami Szykowne i surowe - dzięki czemu można scharakteryzować wybór poszczególnych elementów na drzwiach bramy w jasnych kolorach. Na przykład wygląda piękne białe drzwi z czarnymi listwami. Jeśli znajdziesz taką kombinację kolorów banalnych, odważnie eksperymentuj z kontrastującymi odcieniami. Doskonały wygląd drzwi, pomalowany na takie kolory: błękitny z delikatnym żółtym, zielonym i białym lub czerwonym z niebieskim. Nie stanowi problemu, jeśli na drzwiach nie ma wyraźnie zaznaczonych listewek, można je wykonać samodzielnie - przybijając drewniane smukłe deski do drzwi. Tylko na początku pożądane jest pomalowanie ich na właściwy kolor, a następnie przymocowanie za pomocą małych ćwieków. Następnie będziesz musiał ponownie przesuwać szczotkę po powierzchni, aby odświeżyć wstawki. Kolejne niecodzienne rozwiązanie - na całkowicie płaskiej płycie drzwiowej można wyróżnić jasne obszary i zbudować ramy drewnianych prętów pomalowanych na biało. Całkiem fajne różowe drzwi z białymi wstawkami.

  Praca z szablonami jest bardzo ekscytująca. Nawet jeśli nigdy nie trzymałeś pędzla i nie możesz narysować, za pomocą szablonów możesz zrobić piękne i stylowe drzwi. Gotowe szablony można kupić w sklepie (budowlanym lub specjalistycznym). Najpierw należy przygotować skrzydło drzwiowe, usunąć starą farbę, a następnie pomalować kolor podstawowy (odcienie farb lub vice versa, ciemne). Po całkowitym wyschnięciu farby nadszedł czas na rozpoczęcie pracy ze wzornikami. Umocuj szablon taśmą malarską w kilku miejscach, aby dopasować ją do płótna i zabrać się do pracy. Możesz uzbroić za pomocą pędzla lub użyć małego wałka. Nałóż farbę na kilka warstw, aby uzyskać wyraźny wzór.

  Po prostu pracuj z farbą - to nudne, ale nie odważyłeś się jeszcze ręcznie malować skrzydła drzwi. Następnie możesz zaproponować wykonanie nietypowej tekstury skrzydła drzwiowego za pomocą zwykłej farby akrylowej i improwizowanych urządzeń. Załóżmy, że jeśli weźmiesz sztywną szczotkę i przytrzymasz szczotkę nad świeżo pomalowanymi drzwiami, wtedy okaże się interesująca powierzchnia, używając tej samej zasady, możesz użyć starej ściereczki, wełny stalowej. A jeszcze lepiej - przejdź do sklepu po kreatywność i kup gotową farbę z imitacją kamienia naturalnego, dżinsu, drewna lub płótna.

  http://stroyday.ru/remont-kvartiry/interernye-resh. Ekor-dverej-svoimi-rukami.html wzorzec dla ścianie przyjemny sposób zamaskować drzwi - do wklejenia nad nim tę samą tapetę jako tapetę w pokoju. Najważniejsze jest, aby nie przesadzić, tak aby goście nie rzucili się po pokoju w poszukiwaniu wyjścia. Dzięki temu drzwi reliefowe można wkleić tylko częściowo, a na płaskiej powierzchni zostawić małą ramkę. Ale znowu - to jest dobre dla nowoczesnego wystroju wnętrza stylach i jest mało prawdopodobne, aby dojść do takiego historycznego, jak klasyczny albo kraju.

  http://proremont.boltai.com/topics/sposoby-dekorirovaniya-mezhkomnatnyh-dverej/ http://mebelza.ru/remont/dekor-staroj-dveri-svoimi-rukami http://gid-str.ru/dekorirovanie-mezhkomnatnoj-dveri-svoimi-rukami http://interiorflat.com/14-ideas-decorating-interior-door/ http://dekodiz.ru/detali/dekor-dverej-svoimi-rukami.html http://minchanka.by/upload/medialibrary/e16/e16cf37ca3a345d4a845dca30c0d2bc1.jpg

 • Dodaj komentarz

  37 + = 39