Nazwa kategorii

Jak ozdobić lustro bez ramy własnymi rękami

7 różnych pomysłów na dekorowanie ramek na lustra własnymi rękami

Lustro odgrywa ważną rolę we wnętrzu - może przeformatować przestrzeń. W lustrze posłusznie pokazywał otaczającą sytuację, więc obcy przedmiot w pokoju nie był przeznaczony. Co więcej, może łatwo zgubić się, "rozpuścić9raquo; w otaczającym wnętrzu i tylko rama może temu zapobiec.

Tutaj otwierają się najbogatsze możliwości dla projektanta. Ponieważ rama dla lustra wcale nie jest tym, czym jest ramka dla obrazu. Obraz i kadr są jednym, ale lustro żyje własnym, niezależnym życiem. Konieczne jest i ramy zrobić to samo, nic więcej nie pozostaje.

Rama do lustra - to niezależny, pełnoprawny obiekt wnętrza pokoju, który ma go ozdobić w godny sposób.

Lustra, które mają być umieszczone w ramce, mogą być inne. Możesz kupić standardowe lustro w niepozornym, tanim projekcie; Można go początkowo umieścić w płaskiej szerokiej ramie, podobnej do ramki na plakaty i zdjęcia; sprzedają lustra i ogólnie bez ramek.

W zależności od oryginalnego kształtu lustra wybrana jest również konstrukcja ramy. Na płaskiej szerokiej ramie decoupage, sznur, mozaika i wiele innych będzie dobrze wyglądać. Ale inne formy ramek i same lustra są możliwe do ponownej rejestracji.

Jedyne, o co musisz się martwić, to jak to naprawić.

1. Dobrze jest przyklejać lustro do gęstej tektury, zwłaszcza gdy jest bez ramki lub jest zbyt wąskie.

2. Połączenie ramy z lustrem powinno być wzmocnione, w tym celu nadaje się taśma malarska. W takim przypadku będziesz mieć pewność, że lustro z ramki nie wypadnie i pozostanie nienaruszone.

3. Wybierz klej z góry, najlepiej będzie pracować z pistoletem z gorącym klejem. Nazywa się pistoletem termo. Po prostu nie zdobądź kleju na samym lustrze, w miejscach, gdzie klej nie powinien być.

Wybierz jeden z pomysłów na dekorowanie ramy i zrób to sam!

Materiał ten jest bardzo wygodnym materiałem dekoracyjnym, plastikowym i eleganckim. Najlepiej nadaje się do luster o kształcie prostokątnym, z płaską oryginalną ramką. Lub do lusterek, zwykle kupowanych bez ramek. Ale jeśli użyjesz połamanej mozaiki, kształt lustra nie ma znaczenia, a sama ramka będzie nowoczesna, w stylu Gaudiego.

Aby pracować z elementami mozaiki, musisz kupić kielnię.

Użyj liny, ponieważ materiał dekoracyjny jest akceptowany w różnych stylach. Jest modna i nadaje się do motywów morskich, do różnych odcieni ekologicznych wnętrza. Możesz zbudować ramę liny dla lustra o najbardziej zawiłym kształcie, ale szczególnie nadaje się do okrągłych lusterek.

Warstwy liny muszą być połączone razem i nie tylko przyklejone do podstawy. Możesz użyć nie tylko liny, ale także sznurka i nici o różnej naturze. Wszystko to jest niedrogie i niedrogie materiały, które mogą zapewnić uczciwy efekt dekoracyjny.

Materiał ten jest bardzo poszukiwany we wnętrzu każdego stylu, ponieważ jest ciepły, naturalny, może sprawić, że pomieszczenie będzie przytulne i przyjemne. W pobliżu lusterka drewniane części stają się bardziej widoczne, w tym przypadku lustro działa jak katalizator.

Materiał może służyć dowolnej części drzewa, w wyrafinowanej lub pierwotnej formie. Rama, złożona z okrągłych pił, jest uroczo wyglądająca. Ale rama sęków i gałązek, podobnie jak gniazdo ptaka, jest oryginalna na swój sposób. Szeroki brzeg, pokryty pięknym bałaganem z kawałkami kory i frytek, wygląda ogólnie na abstrakcyjne arcydzieło.

Drewniana konstrukcja musi być polakierowana lub nawet nasączona masą ochronną, wtedy zawsze będzie świeża i piękna. Malowanie go nie jest zabronione, jeśli wymaga tego okoliczna sytuacja. Czasami kolor farby jest bardzo intensywny.

Kolejny rodzaj naturalnego materiału. Po wyprawie do morza w domu pojawia się dużo muszli, których nie można wyrzucić, ale nie ma dokąd pójść. Była więc świetna okazja, by znaleźć dla nich użyteczną aplikację. Najważniejsze jest, abyś mógł spojrzeć na ramę lustra, pamiętając, gdzie i kto został znaleziony tę lub inną skorupę.

Materiał jest wygodny, można łączyć muszelki w kształt, rozmiar, a nawet farbę w różnych kolorach.

Oto wspaniały materiał do kreatywnego projektowania, a także może być stosowany do różnych stylów wnętrza. Jeśli weźmiesz na przykład kamyczek, idealnie pasuje on do ekostyle. Płytki o przyjemnym tonie, gładkie, przetworzone przez samą naturę i mogą być wybrane płaskie, o zadanej grubości. Ramka okaże się wykwintna, z postacią szlachetną i powściągliwą.

Zupełnie inny nastrój wprowadzi do pokoju ramę zrobioną ze sztucznych kamieni - przezroczystą, wesołą, w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Mogą być uszeregowane według rangi, wybierając to samo, lub możesz zaprojektować malowniczy migotliwy miszmasz. Szklane kule wyglądają niezwykle organicznie obok lustrzanej powierzchni.

Teraz jest modne, a jeśli już dokonywałeś przeróbek mebli przy użyciu metody decoupage, to nie musisz niczego wymyślać. Lustro, szczególnie w płaskiej szerokiej ramie, jakby stworzone dla tej techniki. Klej tutaj wymaga dekupażu, zwykle odpowiedni PVA jest odpowiedni.

Niezwykle interesująca jest rama wokół lustra, zbudowana ze starych zabawek twoich dzieci. Jeśli to chłopcy, to na pewno masz cały park miniaturowych samochodzików w swoim domu. Mogą zebrać wszystko i ozdobić wokół lustra po obwodzie. Możesz pomalować je wszystkie w tym samym kolorze, na przykład złotym lub srebrnym. Rama wykonana z maszyn będzie wyglądać nieoczekiwanie znakomicie.

Ale w zasadzie zabawki można zabrać ze sobą i umieścić na obwodzie lustra w malowniczym bałaganie. Od czasu do czasu możesz dekoracyjnie odłożyć ogon dinozaura, skrzydło samolotu, pień słonia lub dyszę rakiety. Wszystko to pokryte jest farbą i wygląda niezrozumiale, ale niezwykle zabawnie.

Jak widać, gdy jesteś zaangażowany w prywatną sprawę, projekt ramy oddzielnego lustra, możesz poprawić dekorację pokoju, dodając do niego nowy odcień. Z udaną improwizacją możesz uzyskać prawdziwy zwrot.

20 opcji tworzenia ramki do lustra własnymi rękami

1. Kasety ze zszywkami do zszywacza mogą być doskonałym materiałem do projektowania lustra. Kilka godzin do pracy - i świetna rama jest gotowa. (pomysł jest stąd)

2. Z jednej strony rama budżetowa wykonana z drewnianych spinaczy do bielizny wygląda oryginalnie, a z drugiej strony jest funkcjonalna, ponieważ bardzo łatwo jest dołączyć notatki do przypomnień. (szczegóły tutaj)

3. Doskonały design z ramą lustra, którą można łatwo wykonać własnymi rękami, jest wykonany z szaszłyków do szaszłyków. (MK)

4. Odzwierciedlając w takim lustrze, zawsze poczujesz się jak królowa, otoczona rozrzuconymi drogocennymi kamieniami. (oryginalny pomysł stąd)

5. Drzewo to wyjątkowy materiał, który zawsze będzie w modzie. Dlatego felgi z drewnianych szyn zawsze będą miały znaczenie. (oryginalny artykuł)

6. Ramka decoupage na lustra w orientalnym stylu - jest przytulna i co najważniejsze modna. (szczegóły tutaj)

7. Rozbita miska - to szczęście, szczególnie dla tych, którzy planują zrobić ramę do lustra ze złamanymi odłamkami. (główne źródło)

<

8. Malowanie na ramce zawsze będzie odpowiednie, nawet jeśli jesteś początkującym artystą. (pomysł)

9. Najlepiej jest wyobrazić sobie przyszły projekt lustra, który umieszcza się w sieci urządzenia master do kadrowania. Ale nawet przy bliższym zbadaniu, czasami trudno jest zrozumieć, z czego naprawdę zbudowana jest rama. Na przykład, taki interesujący i jasny wystrój uzyskuje się ze skręconego w tubę starych gazet i czasopism. (

10. Lustro, ozdobione błyszczącymi cekinami, zawsze przyciągnie wzrok gości. (szczegóły tutaj)

<

11. Taka rama spodoba się osobom, które szukają niestandardowych rozwiązań konstrukcyjnych do lustra. Elegancka chryzantema, oprawiona w lustro, wykonana jest z jednorazowych łyżeczek, po czym malowana jest puszką aerozolu z farbą. (MK)

12. Dobre ramki można uzyskać nawet z kawałka starej tapety reliefowej. (oryginalny artykuł)

:

13. Rama do lustra, własnoręcznie wykonana, może z łatwością nadać lustrze pożądany kształt. Na przykład kształt serca. (pomysł jest stąd)

14. Kawałki płytek i szkła, duże koraliki i cyrkonie ... Połączenie tego wszystkiego może doskonale udekorować ramę lustra. (szczegóły)

:

15. Ciekawe rozwiązania oferowane przez niektórych projektantów, tylko na pierwszy rzut oka wydają się absurdalne. Udekoruj ramkę makaronem o różnych kształtach? Dlaczego nie! (główne źródło)

16. Guziki, ułożone na ramie w umiejętny wzór, doskonale odświeżą znudzone wnętrze i wprowadzą trochę intryg. (pomysł)

17. Czy lubisz niszczyć standardy? Wtedy obręcz sztućców, ułożona w koło, jest niewątpliwie twoim wyborem! (MK)

18. Jak stworzyć ramy dla starego lustra z improwizowanych, a przede wszystkim niedrogich materiałów? Na to pytanie dekoratorzy znaleźli odpowiedź: trzeba ułożyć mozaikę skorupy jajka. (MK)

<

19. Pociski, jako materiał wykończeniowy, jak wielu projektantów i dekoratorów. Wyglądają dobrze, w tym na felgach do lusterek. (szczegóły tutaj)

<

20. Rama do lustra wykonanego z wygiętego drutu wygląda elegancko. Praktycznie nie można odróżnić ich od produkcji fabrycznej. (pomysł)

Oczywiście całe piękno ramy lub ramki do lustrzanego zdjęcia nie może się przenieść. Opuść teorię i przejdź do praktyki, ponieważ możesz tworzyć tak wiele unikalnych rzeczy własnymi rękami!

Ramki do luster: pomysły na dekorację własnymi rękami

Lustra w stylowej ramie mogą być skutecznym pociągnięciem, podkreślającym nie tylko motyw wnętrza, ale także jego ekskluzywność. Rozważymy 4 warianty zdobienia ramek na lustra własnymi rękami, które staną się ozdobą dla różnych rozwiązań projektowych.

Numer pomysłu 1. Lustrzane słońce w stylu Art Deco

Podstawą tego wystroju jest materiał drewniany. Jeśli po naprawach są sztabki lub deski - można ozdobić oryginalną dekorację do przedpokoju lub salonu. Bez nadwyżki? To nie ma znaczenia - zrobią to proste gałęzie!

Aby stworzyć "słoneczne" lustro, będziesz potrzebować:

• Okrągła tkanina z lustrem o płaskich krawędziach (średnica 25-35 cm);

• Materiał drewniany (180-200szt prostych gałęzi lub cienkich brusochek, długość 20-30cm);

• Podstawa (gotowa okrągła rama, która jest już lustrem nieruchomym lub kółkiem, wycięta ze sklejki);

• Farba lub lakier w aerozolu.

Przejdźmy do pracy:

1. Przyklejamy deski o sekcje w kształcie klina po 6 sztuk, tak aby utworzyć okrąg. Aby zasymulować słońce, trzeba zamieniać długie płyty krótkimi, grubymi i cienkimi. Najważniejsze jest to, że szerokość materiału jest taka sama.

2. W środku drewnianego koła wklejamy gotową ramę lub pierścień ze sklejki. Zaleca się umieszczenie prasy na okręgu i pozostawienie produktu do wyschnięcia na 4-6 godzin.

3. Gdy klej stwardnieje, przyklej ściereczkę z lustra wzdłuż środka koła sklejki. Aby ukryć nieregularności przejść, wzdłuż obwodu lustra ustalamy prostokątne bloki o tym samym rozmiarze w jednym lub dwóch rzędach.

4. Gotowy produkt należy zagruntować, polakierować (na przykład bezbarwny poliuretan) lub farbą - wszystko zależy od kolorystyki wnętrza.

Jeśli zamiast tablic używane są gałęzie - algorytm działań jest jeszcze łatwiejszy. Ale taki materiał jest wygodniejszy do dekoracji lustra w już wykończonej okrągłej ramie z małym wycięciem narożnym.

1. Przygotuj gałęzie: spłucz (oshkurit, gotuj na parze we wrzącej wodzie lub wyjdź z korą), osusz, wyprostuj krawędzie.

2. Odbicie lustrzane od przedniej strony, zamknij papier i taśmę malarską. Na ramie od spodu zastosuj ukośne "oznaczenie" dla przyszłych belek. Do niej przywiązuj długie i grube gałęzie do kleju, trzymając je przez 10-20 sekund, aż klej zgarnie.

3. Wypełniaj sektory kółkiem, naprzemiennie krótkie i długie gałęzie, aby uzyskać bardziej organiczny i skuteczny efekt. Usuń znaczniki. Pozostaw obrabiany przedmiot do całkowitego wyschnięcia.

4. Usuń pozostałości kleju za pomocą papieru ściernego.

5. Nie zdejmując osłony z lustra, posypać gałęzie sprayem, pozostawić na 30-60 minut. Po - przykryj lakierem lub farbą. Po 24 godzinach, gdy powłoka ochronna wreszcie wyschnie, przymocuj hak lub pętelkę do tylnej części podstawy - a lustro można zawiesić na ścianie.

Chociaż rama w formie promieni słonecznych - to charakterystyczna "cecha" art deco, lustro doskonale pasuje do wnętrza w stylu country lub eco.

Idea numer 2. Lustro z kawałków mozaiki

Ta dekoracja łazienki będzie odpowiednia w każdym stylu, ponieważ głównym materiałem będą tutaj resztki płytek ceramicznych używanych do okładzin ściennych lub podłogowych. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni ornament. Do nowoczesnych minimalistycznych wzorów nadają się geometryczne wzory i kontrastujące abstrakcje, dla romantycznych i "wiejskich" stylów - kwiatowy ornament, dla klasycznych wnętrz - roślinne motywy i rysunki imitujące inkrustacje.

Do pracy będziesz potrzebował:

• Arkusz ze sklejki lub płyty MDF, cięty w postaci pożądanego lustra;

• Płytki ceramiczne, mozaiki;

• Klej do płytek;

• Fuga do spoin;

• Zdolność do rozcieńczania roztworu;

• Rękawice, suche szmaty, gąbki.

1. Na drewnianym arkuszu wklejamy ściereczkę lustrzaną. Wokół schematów rysowania, które określą, które fragmenty ceramiki będą musiały zostać wykonane. Oczywiście, im większy szczegół obrazu, tym szybciej i łatwiej jest ozdobić ramkę, ale najbardziej zawiłym wyglądem są skomplikowane ozdoby z naprzemiennymi małymi i dużymi fragmentami mozaiki.

2. Wytnij płytki o pożądanym kształcie za pomocą obcinarki do glazury. Gotowe fragmenty na ramie.

3. Po wykonaniu wszystkich szczegółów, oceń wynik. Jeśli wzór zbiega się z "rzeczywistością" - można naprawić fragmenty za pomocą kleju i pozostawić na dzień do wyschnięcia.

4. Po wyschnięciu konieczne jest przerobienie szwów. Aby to zrobić, przygotować fugę: rozcieńczyć mieszaninę wodą do konsystencji gęstej śmietany. Następnie - nałóż masę między fragmenty rysunku (gdzie za pomocą łopatki, a gdzie palcami - nie zapomnij zabezpieczyć skóry rękawiczkami!).

5. Usuń pozostałą zaprawę wilgotną gąbką i wypoleruj gotową mozaikę suchą szmatką.

Numer pomysłu 3. Lustro w stylu pop artu, kraju, prowansji itp.

Do zaprojektowania tych lusterek idealnie nadaje się gładka, bez rzeźb i innych ozdób, drewniana rama (im szersza, tym lepiej). Jeśli nie możesz znaleźć gotowego, możesz zrobić to sam z kawałka sklejki lub płyty MDF i przyklejonego płaskiego lustra (jak w poprzednim przykładzie). Elementy ozdobne należy dobrać w oparciu o motyw wnętrza.

Do pop artu należą zabytkowe, nowoczesne szklane kamienie, kryształy Swarovskiego, monety, perły, guziki, guziki.

Do rozdrabniania w kraju, tkanin, konopie, korzeni roślin, suszonych kwiatów, fasoli, gryki, słonecznika, dyni, kawy, ozdobnych makaronów, cynamonu i innych artykułów gospodarstwa domowego.

Cóż, aby stworzyć kawałek dna morskiego w stylu Prowansji lub Morza Śródziemnego - zaopatrzyć się w małe muszelki, kamyki, piasek, suszone rozgwiazdy i wodorosty (można przywieźć z wycieczki lub kupić gotowy zestaw do akwariów w sklepie).

Aby stworzyć ramkę własnymi rękami, będziesz potrzebował:

• Przezroczysty uniwersalny klej (jeśli wystrój jest masywny - na przykład skorupa rapana, lepiej użyć super kleju);

• Pincety i nożyczki.

1. Elementy dekoracyjne należy dokładnie wypłukać (szczególnie jeśli chodzi o materiały naturalne).

2. Za pomocą taśmy i papieru pokryj ściereczkę lustrzaną, aby nie poplamić powierzchni klejem.

3. Najpierw klej na częściach ramy dużego rozmiaru, a najlepiej symetrycznie.

4. Użyj pęsety, aby wypełnić puste przestrzenie małymi kawałkami. W przypadku najmniejszych odłamków (ziaren, koralików, piasku) można zastosować technikę natryskową: nałóż klej na ramę, wlej wypełniacz, delikatnie ściśnij szczotkę, poczekaj aż klej się zatka. Resztę materiału strząsa się po prostu obracając ramę.

5. Po wyschnięciu na jeden dzień można zastosować bezbarwny lakier - ta powłoka nadaje produktowi blasku i jeszcze bardziej wzmacnia strukturę.

W przypadku stylów historycznych (barokowych, klasycznych, imperialnych, retro itp.) Jako dekoracji wnętrz, gipsowe stiuki lub ich nowoczesne imitacje - listwy z charakterystycznymi lokami pokrywającymi pozłocenie - są idealne.

• 2 arkusze MDF / sklejki;

• Farba akrylowa (biała);

• Złoty, srebrny i perłowy barwny proszek.

1. Aby wykonać ramkę, wyciąć dwa otwory w arkuszach MDF: jeden na rozmiar lustra, drugi na 1 cm mniej dla prześwitu pod łącznikami.

2. Przykryj drzewo białą farbą.

3. Niektóre elementy do modelowania można przygotować własnymi rękami (na przykład owalnymi medalionami). Aby to zrobić, usuń glinę z listew z gotowego fragmentu, przykryj je silikonowym uszczelniaczem, wyrównaj szczotką i pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny. Po formie wypełnij rozcieńczoną wodą mieszaniną gipsu i pobierz gotowe części.

4. Elementy do formowania należy zamocować, resztki kleju usunąć za pomocą gąbki, "złoconej" i "posrebrzonej" do smaku, starannie pomalowując wszystkie fragmenty.

5. Aby uzyskać efekt "starożytności" - nałóż gąbkę na bazie różowej i zielonej masy perłowej.

Dodaj komentarz

− 1 = 1