Nazwa kategorii

Ogrzewanie kotła z paliwem stałym dla długotrwałego spalania

Jak wybrać kocioł na paliwo stałe do długotrwałego spalania

Aby zakupić odpowiedni system ogrzewania dla prywatnego domu, musisz trzeźwo ocenić cechy proponowanych opcji i wziąć pod uwagę wszystkie cechy mieszkań, które muszą być ogrzewane. Aby sprostać temu zadaniu, będziesz musiał wykonać dokładne obliczenia matematyczne i dokładnie przemyśleć moment dostawy paliwa. Informacje, które otrzymasz z tego artykułu, pomogą ci zrozumieć, jak wybrać kocioł na paliwo stałe o przedłużonym spalaniu. Użyj proponowanego materiału, aby uniknąć typowych błędów i podjąć właściwą decyzję.

Odmiany i zasady działania kotłów na paliwo stałe o długim spalaniu

Jeśli chcesz wybrać kocioł na paliwo stałe do długotrwałego spalania, najpierw zapoznaj się z klasyfikacją tych jednostek. Mając ogólny pogląd na istniejące odmiany, możesz poruszać się w szerokim zakresie i natychmiast wykluczyć nieodpowiednie opcje. Kotły grzewcze na paliwo stałe różnią się kilkoma cechami, które zostaną opisane w dalszej części artykułu.

Kotły grzewcze do spalania długoterminowego paliwami stałymi są podzielone na dwie kategorie:

 • Tradycyjny. W kotłach tego typu realizowany jest najprostszy schemat spalania paliwa. Zgodnie z zasadą działania przypominają zwykły piec ze specjalnym oknem do podawania paliwa. Głównym elementem tradycyjnego kotła jest wymiennik ciepła, który zapewnia przekazywanie temperatury bezpośrednio do nośnika ciepła. Takie kotły charakteryzują się niespotykaną niezawodnością i trwałością, jednak ich wydajność pozostawia wiele do życzenia.

 • Piroliza (wytwarzanie gazu). Ten typ kotła ma wyższy poziom wydajności. Takie jednostki wytwarzają energię cieplną, spalając paliwo w specjalny sposób. Najpierw urządzenie wysusza paliwo. Następnie następuje odgazowanie, podczas którego około 85% substancji ulega przekształceniu w palny gaz podczas spalania. Pozostałe 15% pozostaje w postaci węgla. W wewnętrznej komorze spalania temperatura wzrasta do 600 °, dzięki czemu palny gaz jest utleniany i zapalany. Ten proces pozostawia płonącą warstwę węgla. Masy gazów niskotemperaturowych są nasycone węglem, zapewniając wzrost temperatury do 1000 °. W takich warunkach węgiel rozkłada się, uwalniając dużą ilość energii cieplnej. Przepływ powietrza do górnej ściany komory spalania kieruje płomień pionowo w dół. Dzięki temu proces spalania staje się sterowalny. Ciągłe doprowadzanie powietrza zapewnia ciągłe utlenianie łatwopalnych gazów.

W zakresie domowych kotłów na paliwo stałe znajdują się urządzenia wykonane z różnych materiałów. Producenci stosują dwa rodzaje metali:

 • Żeliwne. Kocioł wykonany z żeliwa jest konstrukcją przekrojową, której każdy dział można oddzielić od pozostałych. Możliwość demontażu sprawia, że ​​urządzenie jest wygodniejsze w transporcie i montażu. Gdy zachodzi potrzeba naprawy, ta funkcja znacznie upraszcza zadanie mistrza. Podczas pracy kotła żeliwnego wewnętrzne ściany komory spalania narażone są na korozję chemiczną. Pojawiają się sucha rdza (film złożony z tlenku żelaza). Z reguły nie rozwija się, więc wydajność urządzenia pozostaje na stałym wysokim poziomie. Często nie jest konieczne czyszczenie go z depozytu. Jedyną istotną wadą kotła na paliwo stałe na paliwo stałe jest jego podatność na zmiany temperatury. Szok termiczny może uszkodzić ściany aparatu. Takie przypadki należy unikać.

 • Stal. Kocioł z tego metalu jest monoblokiem montowanym fabrycznie. Zdemontuj go dla wygody transportu nie uda. Stalowe kotły na paliwo stałe o długim spalaniu nie obawiają się szoku termicznego, dlatego są szerzej stosowanymi automatycznymi urządzeniami elektronicznymi do zmiany trybów. Niemniej jednak, systematyczne zmiany temperatury prowadzą do tworzenia się zmęczonych stref na ściankach komory spalania, co ostatecznie prowadzi do wypalenia metalu. W takim przypadku urządzenie nie może zostać naprawione.

Kotły na paliwo stałe o spalaniu długotrwałym podzielone są na cztery kategorie w zależności od rodzaju spalanego paliwa:

 • Na drewnie. Najpopularniejszy typ kotła na paliwo stałe. Jego popularność tłumaczy się prostotą budowy i bezpretensjonalnością paliwa. Kocioł na paliwo stałe o długim spalaniu na drewnie może pracować praktycznie w każdych warunkach, ale ma jedną istotną wadę - brak automatyzacji. Gdy pali się paliwo, użytkownik musi włożyć drewno kominkowe do paleniska.

 • Na rogu. Taki kocioł nadaje się na dużą powierzchnię domu o wiele bardziej niż drewno. Węgiel charakteryzuje się niskimi kosztami i wygodnym transportem.
 • Na pelletach. Jako paliwo do kotłów tej odmiany stosowane są granulki drewna opałowego, które są skompresowanym przemysłem obróbki drewna odpadowego. Nazywa się je pelletami. Stosunkowo mała komora spalania kotła peletowego spala brykiety, wytwarzając dużą ilość ciepła.
 • Na trocinach. Odrębny rodzaj kotłów na paliwo stałe, w którym spalane są trociny, sucha trawa, liście i inne odpady. Takie jednostki zapewniają wysokiej jakości ogrzewanie mieszkań, a także rozwiązują problem recyklingu śmieci pochodzenia roślinnego.

Dwuprzewodowe kotły na paliwo stałe o długim spalaniu wyróżniają się tym, że nie tylko ogrzewają obudowę, ale również ogrzewają wodę do użytku domowego. Po zainstalowaniu takiego kruszywa ogrzewasz dom i jednocześnie rozwiązujesz problem dostarczania ciepłej wody do łazienki i kuchni. Kocioł na paliwo stałe o długiej żywotności z obiegiem wody jest droższy, ale nie ma potrzeby instalowania kolumny lub kotła gazowego.

Kryteria doboru kotłów na paliwo stałe do spalania długotrwałego

Zapoznaliśmy się już z ogólną klasyfikacją kotłów na paliwo stałe. Czas zastanowić się nad kryteriami, według których właściciele prywatnych domów określają najlepsze odpowiednie opcje dla jednostek do instalacji systemów grzewczych. Po przeczytaniu poniższych rozdziałów dowiesz się, jak wybrać odpowiedni kocioł na paliwo stałe do długotrwałego spalania w twoim mieszkaniu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jakie paliwo będzie wykorzystywane do ogrzewania. Przejdź od tego, który rodzaj paliwa jest wygodniejszy do kupienia i dostarczenia. Jeśli zbierasz drewno, rozsądnie będzie kupić kocioł na drewnie. Właściciele domków, w których nie ma drzew, można polecić ogrzewanie za pomocą pelletu. Kotły na węgiel są odpowiednie dla tych, którzy mają dogodne warunki, aby zamówić paliwo wysokiej jakości. Systemy grzewcze na trocinach służą z reguły do ​​ogrzewania przedmiotów związanych z obróbką drewna.

Aby określić wymaganą wydajność systemu grzewczego, należy wykonać proste obliczenia matematyczne. Oblicz całkowitą liczbę pomieszczeń, które będą ogrzewane. Wynikowa figura pomoże Ci znaleźć model o odpowiednich parametrach w szerokim zakresie kotłów o długiej żywotności na paliwa stałe. Pamiętaj: zawsze należy zapewnić rezerwę mocy, aby w razie silnych przymrozków dom nie był zimny.

Przy wyborze kotła na paliwo stałe do ogrzewania prywatnego domu, parametr masy jest brany pod uwagę tylko wtedy, gdy właściciel zamierza naprawić zakupione urządzenie na ścianie. Zgodnie z normami państwowymi ustanowionymi przez rosyjską służbę gazową, ta metoda instalacji jest dozwolona dla kotłów grzewczych o objętości mniejszej niż 100 litrów.

Ten parametr charakteryzuje stosunek objętości paliwa do napełnienia do wydajności jednostki grzewczej. Im więcej paliwa pasuje do komory ładunkowej, tym rzadziej trzeba uzupełnić zapasy drewna / węgla / pelletów. W przypadku kotłów stalowych stosunek tych wartości wynosi 1,6-2,6 l / kW. Żeliwne urządzenia grzewcze wykorzystują paliwo w mniejszych ilościach - 1,1-1,4 l / kW.

Całkowita objętość komory ładunkowej pomoże oszacować przybliżone możliwości kotła. Wypełnij go do 100% w żadnym wypadku nie możesz. O wiele ważniejsza jest użyteczna objętość komory ładunkowej. Ta wartość wyświetla rzeczywistą ilość paliwa, którą można załadować do komory spalania. Aby to ustalić, musisz znać zasadę spalania paliwa wybranego kotła i sposób ładowania paliwa (górny lub przedni).

Współczynnik sprawności kotła

Jeden z najważniejszych parametrów dla każdego długoterminowego silnika spalinowego na paliwo stałe. Liczba wyrażająca sprawność kotła, charakteryzuje tę część wytworzonej energii cieplnej, która faktycznie jest zużywana na ogrzewanie obudowy. Wybierając urządzenie o wysokiej wydajności, można zmniejszyć zapotrzebowanie mocy. Niska wydajność oznacza nadmierne zużycie ciepła, więc musisz dodać więcej paliwa, aby utrzymać zadowalającą temperaturę w domu.

Przegląd najlepszych producentów kotłów na paliwa stałe

Współczesny rynek systemów grzewczych dla domów prywatnych jest pełen ofert wielu marek, ale nie wszystkie z nich mogą pochwalić się niezawodnością i trwałością. O tym, jak wybrać domowy kocioł na paliwo stałe o przedłużonym spalaniu dowiedziałeś się z poprzednich części artykułu. Czas zawęzić wyszukiwanie do grona producentów, którzy naprawdę zasługują na szacunek:

 1. Stropuva. Znak towarowy "Stropuva" produkuje wysokiej jakości kotły grzewcze na węgiel o wysokiej wydajności i długim okresie palenia po każdej zakładce.
 2. Ognisko. Firma "Ochag" produkuje kotły na paliwa stałe wyposażone w wymienniki ciepła o najnowocześniejszym designie. Jednostki tej marki wyróżniają się trwałością i wysoką produktywnością.
 3. Wichłacz. Solidna polska marka, produkująca znakomite kotły na paliwa stałe, działające na zasadzie spalania paliw po warstwie.
 4. Viadrus. Szanowny na całym świecie producent kotłów na węgiel, drewno i węgiel.
 5. Don. Urządzenia grzewcze tej marki są niezawodne i trwałe. Przy minimalnym zużyciu paliwa kotły Don zapewniają wysoki poziom wydajności.
 6. Teplodar. Jednostki grzewcze o długotrwałym spalaniu znaku towarowego "Teplodar" pod względem ich niezawodności i wydajności można porównać z najlepszymi potomkami niemieckich producentów.

Zakup kotła na paliwo stałe do ogrzewania prywatnego domu to poważne zadanie. Podejmij to z maksymalną odpowiedzialnością. Takie kruszywo kosztuje dużo pieniędzy, dlatego przede wszystkim trzeba ocenić wiarygodność strony sprzedającej. W tabeli poniżej znajdziecie dane kontaktowe i niektóre oferty handlowe od sprawdzonych moskiewskich dostawców urządzeń grzewczych.

Nazwa proponowanego modelu

Autostrada Zavodskoe, numer domu A; Witryna: teh-dom

Viardus Woodpell 7

ul. Projektant samolotów Mil, numer domu 19; Witryna: termo-mir

Business Park Rumyantsevo, Kievskoe Highway, budynek nr 1, budynek A, biuro nr&05; Witryna: garantcomfort

Teplodar Kupper OK15

Teplodar Kupper OK20

Teplodar Kupper OK20

Wideo: samozasilany kocioł na paliwo stałe własnymi rękami

Dla tych, którzy są pozbawieni możliwości zakupu drogiego kotła grzewczego, odpowiednia jest opcja montażu takiego zestawu w domu. Poniższy film wyjaśni szczegółowo, jak to zrobić. Słuchaj porady specjalistów, a będziesz w stanie samodzielnie stworzyć alternatywną wersję kotła na długotrwałe paliwo stałe.

Oleg, 38 lat: Trzy lata temu kupiłem w Internecie kocioł na paliwo stałe Wichłacz (Polska). Działa świetnie. Przez cały czas musiałem czyścić aparat tylko dwa razy. Zimą dom jest zawsze ciepły. Zużycie węgla jest minimalne. Jedna zakładka wystarcza na co najmniej dwa dni. Automatyka działa płynnie. Radzę wszystkim, którzy mieszkają w północnych pasach.

Fedor, 44 lata: W 2010 roku wyrzucił stary kocioł i kupił zupełnie nowy Viadrus na pellet. Zgadzam się, przyjemność nie jest tania, ale problem ogrzewania został rozstrzygnięty raz i na zawsze. Automatyczne podawanie peletów działa niezawodnie. Zużycie paliwa jest minimalne. Dom jest ogrzewany 24 godziny na dobę, ale praktycznie nie jest to odczuwalne ze strony finansowej. W trakcie usługi (prawie 6 lat) nie było reklamacji.

Eugene, 34: Kiedy kupiłem dom, natychmiast zmieniłem kocioł. Zainstalował uniwersalny "paliwowy" Teplodar Kupper OK20. Dla naszej przestrzeni życiowej moc tej jednostki wystarcza, by nadążyć. Kocioł sam w sobie nie jest drogi, a paliwo do niego nie uderza mocno w pieniądze. W tym samym czasie nikt z członków rodziny nie skarży się na złe ogrzewanie. Zamieścimy wszystko, co się da. Jest to bardzo wygodne: wyrzucamy śmieci i ogrzewamy dom.

Kotły grzewcze o długim spalaniu na paliwie stałym: charakterystyczne cechy, cechy, zalety

Życie poza miastem to marzenie każdego mieszkańca miasta. Cisza i spokój, brak dużej liczby maszyn i ludzi oraz autonomia w dostarczaniu systemów komunikacyjnych przyciągają wielu. Ale należy zauważyć - naprawdę dobre warunki życia w wiejskim domu można zapewnić tylko przez dobranie odpowiedniego sprzętu do systemu grzewczego.

Stacje paliwowe na paliwo stałe napędzane paliwem stałym

Podstawą każdego systemu grzewczego jest kocioł - wybór takiej instalacji wymaga szczególnej uwagi. Wybór sprzętu na rynku krajowym jest po prostu niesamowity, przedstawiono urządzenia grzewcze o różnych zasadach działania. Jednocześnie na tle całego wyposażenia podkreśla się kotły do ​​ogrzewania długotrwałego spalania paliwami stałymi o wysokiej wydajności, dużej mocy cieplnej i niskich kosztach.

Źródła długotrwałego spalania: cechy, konstrukcja

Kotły grzewcze o długim spalaniu na drewnie opałowym są absolutnie innowacyjnym rodzajem urządzeń grzewczych, niezawodnymi i praktycznymi urządzeniami, których instalacja zapewni optymalne warunki do mieszkania w domu. Korzystając z taniego paliwa, którego koszt jest znacznie niższy niż ten sam gaz, można dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu, aby utrzymać optymalną temperaturę w domu w dowolnym miejscu.

Nowoczesne urządzenia działające na paliwo stałe i wykorzystujące zasadę długotrwałego palenia pracują po prostu - to samo drewno, węgiel lub torf nie palą się, ale tlą w piecu. Proces ten przebiega tak wolno, jak to tylko możliwe, ponieważ do komory spalania wchodzi ograniczona ilość tlenu.

Ponadto, w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami, w wyspecjalizowanych kotłach paliwo tlenia się w znacznie większych objętościach, co umożliwia wytwarzanie gazu o wysokich wartościach cieplnych.

Różne wymiary i typy jednostek działających na zasadzie długiego spalania paliwa

Należy zauważyć, że gaz powstający podczas tlenia się paliwa wchodzi do komory spalania kotła pod wysokim ciśnieniem, gdzie następuje jego zapłon. Proces spalania gazu zachodzi pod wpływem tlenu. Również w komorze spalania wypalane są różne niespalone pozostałości, takie jak sadza lub ciężkie związki.

Charakterystyka techniczna źródeł ciepła

Obecnie kotły na paliwa stałe o długim spalaniu na węglu, drewnie, torfie nie stanowią problemu. Na rynku krajowym prezentowana jest szeroka gama wszelkiego rodzaju urządzeń, różniących się między sobą wskaźnikami wydajności, temperaturą wyjściową i mocą. Ponadto ogólne wymiary i masa kruszywa mogą być różne.

Rada. Ogrzewacze na paliwa stałe pracujące na węglu wytwarzają dość dużą ilość dymu zawierającego popiół i sadzę. W konsekwencji, jeżeli wybór padł właśnie na takie urządzenia, ważne jest zapewnienie skutecznego działania systemu wentylacyjnego.

Należy zauważyć, że dzisiaj, dla wszystkich rodzajów kruszyw spalania, istnieje kilka przeciętnych instrukcji, wskaźników i cech wydajności:

 • Ciśnienie robocze dla całego sprzętu wynosi około 1 atm;

Konstrukcja typowego długoopalającego się kotła na paliwo

 • Minimalna temperatura wody, która wpływa do kotła - 5C;
 • Temperatura chłodziwa na wyjściu z kotła wynosi 80 ° C;
 • Średnia moc źródeł ciepła wynosi 100 kW (istnieją modele o dużych parametrach mocy);
 • Czas pracy od załadowania jednej partii paliwa stałego do pieca - co najmniej 11 godzin;
 • Wydajność - nie mniej niż 89 procent. Często dla wszystkich kotłów wykorzystujących proces rozkładu, współczynnik ten jest zunifikowany, ale wiele zależy również od wilgotności i rodzaju paliwa;
 • Temperatura gazów spalinowych, które wpływają "do rury", wynosi nie więcej niż 270 ° C.

Główne odmiany długich kotłów grzewczych

Kotły grzewcze do długotrwałego spalania na drewnie, węglu lub torfie metodą pozyskiwania ciepła można podzielić na kilka kategorii:

 1. Klasyczne agregaty. Zasada ich działania sprowadza się do faktu, że ciepło uwalniane podczas spalania paliwa ogrzewa środek przeciw zamarzaniu lub inny nośnik ciepła z systemu ogrzewania budynku;
 2. Sprzęt do pirolizy. Używana jest całkowicie innowacyjna technologia. Głównym źródłem ciepła jest drewno, które pod wpływem wysokich temperatur tlenia się (200-800 ° C) rozpada się na węgiel drzewny i gaz. Uwolniony gaz miesza się z tlenem i spala, uwalniając w ten sposób ciepło potrzebne do ogrzania chłodziwa.

Pirolityczne generatory termiczne

Maksymalne wartości kotłów do pirolizy osiąga się, gdy pracują na suchym drewnie. Również w tym przypadku można zapewnić najwyższą opłacalność (całkowite spalanie paliwa), dobrą charakterystykę wymiany ciepła.

Główne zalety długich kotłów grzewczych

Nowoczesne, wydajne i niezawodne kotły grzewcze do długotrwałego spalania paliwami stałymi to sprzęt, który ma wiele zalet. Do najważniejszych zalet źródeł ciepła tej kategorii należą:

 • Wysoka wydajność, dobry transfer ciepła;
 • Piękny wygląd, różnorodność gamy modeli. Na naszej stronie znajduje się cała gama urządzeń fotograficznych i wideo, które można bezpiecznie zainstalować w różnych pomieszczeniach, w tym w budynku mieszkalnym;
 • Prosta regulacja procesu spalania. Każdy właściciel takiego długotrwałego sprzętu do spalania, w zależności od sytuacji, może ręcznie regulować temperaturę ogrzewania i inne parametry;
 • Możliwość automatyzacji procesów. Wiele kotłów wyposażonych jest w specjalne panele sterujące i inne urządzenia, dzięki którym można zarówno regulować działanie sprzętu, jak i sygnalizować występowanie sytuacji awaryjnych;

Jeden z typów długo-palących się urządzeń

 • Niska cena paliwa wykorzystywanego w technologii. To samo drewno, węgiel lub torf w tej chwili są znacznie tańsze niż zwykły gaz. I nie ma centralnego połączenia z głównym gazociągiem - kotły pracują całkowicie autonomicznie.

Generator ciepła wykorzystujący zasadę długotrwałego spalania jest najlepszym wyborem dla prywatnego domu lub innego obiektu. Taka technologia ma bardzo niskie koszty, wyjątkowe wskaźniki wydajności, są one ekonomiczne i mogą działać bez przerwy przez długi czas.

Kocioł na paliwo stałe o długim spalaniu - ceny

Coraz więcej mieszkańców miast decyduje się na stałe zamieszkanie poza megamiastami. Z dala od hałasu, kurzu i zamieszania. Teraz prawie każdy może podróżować w interesach własnym samochodem, odległości przestają być przeszkodą. Jedyne, co powstrzymuje wielu, to poziom komfortu, który zapewnia dom wiejski. Przede wszystkim dotyczy ogrzewania. A jeśli w pobliżu nie ma gazu, musimy szukać alternatywnych metod rozwiązania problemu. Jednym z takich rozwiązań może być kocioł na paliwo stałe o podwyższonej wydajności, który rozważymy dzisiaj.

Co to jest długi kocioł?

W konstrukcji urządzenia nie ma fikcji i kosmicznych innowacji. Tylko kompetentny rozwój i subtelna znajomość fizycznych procesów pozwoliły na opracowanie takiego kotła. Kocioł na drewno, który może palić bardzo długo, bez konieczności szczególnej uwagi i dobrej wydajności. To są główne cechy urządzenia. Ponadto, drewno opałowe - dość przystępny cenowo rodzaj paliwa, są one znacznie tańsze niż gaz, a objętość kotła można dobrać do dowolnego pomieszczenia.

Zasada działania jest prosta i jasna - paliwo stałe nie tylko pali się w piecu, jak w konwencjonalnym piecu, ale powoli się tli, stale wytwarzając ciepło. Proces spalania jest sztucznie spowalniany, ponieważ dostęp tlenu do miejsca spalania można regulować w dość szerokim zakresie. Im wolniej pali się paliwo i im więcej jego objętości, tym więcej ciepła dostajemy przy wyjściu z urządzenia.

Taki kocioł jest kilkakrotnie bardziej ekonomiczny niż tradycyjny kocioł na paliwo stałe, a okres jego eksploatacji można ogólnie ograniczyć do sezonu grzewczego. W październiku można go zapalić, a pod koniec kwietnia można go zgasić, a nowe paliwo układać raz na 5-7 dni. Takie urządzenia są produkowane zarówno do użytku domowego, jak i do ogrzewania obiektów przemysłowych, różnica jest tylko w rozmiarze. Kocioł przemysłowy na paliwo stałe o długich cenach spalania, który kilkadziesiąt razy przekracza dom, może zajmować osobne pomieszczenie i ogrzewać całe sklepy.

Drewno opałowe, trociny, węgiel i torf są głównymi rodzajami paliwa dla tych urządzeń, a zgodnie z metodą wytwarzania ciepła dla kotła projektowane są tylko dwa typy:

 1. Klasyczny kocioł na paliwo stałe. Zasada działania jest zredukowana do faktu, że w procesie spalania paliwa nośnik ciepła jest ogrzewany, co prowadzi do ogrzewania budynku.
 2. Pirolizowy kocioł na paliwo stałe. Może pracować na wszystkich rodzajach paliwa, w tym na trocinach. Ciepło uwalnia się podczas tlenia się paliwa w temperaturach do 900 ° C. Paliwo rozpada się na węgiel drzewny i gazy palne, które po zmieszaniu w określonej proporcji z tlenem uwalniają kontrolowaną ilość ciepła.

Kocioł pirolityczny zużywa tylko suche paliwo, a może wykazywać wysoką wydajność i oszczędność. Niskie zużycie paliwa wynika z faktu, że pali się prawie całkowicie w komorze spalania, zmniejszając jednocześnie koszty ogrzewania i skracając czas konserwacji i konserwacji procesu spalania.

Charakterystyka kotłów pirolitycznych

Wszystkie kotły pirolityczne, które są produkowane przez przemysł, są podobne w swoich wskaźnikach, więc możemy mówić o średnich wartościach takich urządzeń, nieco różniących się między sobą, w zależności od modelu. Tak więc, prawie każdy długi piec kotłowy ma ciśnienie robocze rzędu 1 atm, temperatura płynu chłodzącego na wylocie może wynosić od 70 do 90 ° C, a sprawność takich urządzeń wynosi 85-90%. W przypadku kotłów średnich mocy średnia moc wynosi co najmniej 80 kW, a temperatura gazów spalinowych może osiągnąć 250 ° C i więcej.

Kotły pirolityczne mogą mieć wiele pozytywnych zalet w porównaniu z innymi rodzajami urządzeń grzewczych, w szczególności:

 • doskonały przekaz ciepła;
 • wysoka wydajność;
 • bezpieczeństwo, możliwość instalacji bezpośrednio w budynku mieszkalnym;
 • różnorodność ustaleń projektowych w projektowaniu obudów urządzeń;
 • kontrola temperatury jest prosta i bez użycia dodatkowych kosztownych urządzeń;
 • proste ustawienie wszystkich parametrów;
 • możliwość instalowania automatyzacji, alarmów i automatycznych regulacji;
 • niskie ceny paliwa w porównaniu z elektrycznością i gazem, poza tym jest to jedyne wyjście, gdy dostawy gazu lub energii elektrycznej są ograniczone lub nieobecne.

Zasada działania i rysunki kotła na paliwo stałe na paliwo stałe

Grzejniki mogą działać zgodnie z kilkoma schematami, co wpływa na ich projekt. Kotły oparte na zasadzie górnego spalania są nieco prostsze niż kotły z dolnym paleniskiem, jednak wydajność ich pracy jest prawie taka sama. Kotły opalane na gorąco po raz pierwszy trafiły do ​​masowej produkcji dopiero w 2000 r. I od tego czasu wiele z nich zostało wykorzystanych do produkcji kotłów własnymi rękami.

Komora spalania takiego kotła może być dość obszerna, do 500 decymetrów sześciennych. Dlatego im większa komora spalania, tym dłużej kocioł może działać bez układania, nawet przez kilka dni. Paliwo pali się od góry do dołu, a ogranicznik dostarczania tlenu wału automatycznie zmniejsza komorę spalania w miarę wytwarzania paliwa. Ciepło wytworzone podczas tlenia jest przekazywane do wymiennika ciepła.

Ceny kotłów o długim spalaniu

Kotły spalania długoterminowego są produkowane przez przedsiębiorstwa krajowe i wiele zagranicznych firm. Najbardziej popularne są litewskie kotły o długiej, spalonej Stropuva. Firma produkuje najszerszą gamę modeli, zarówno pod względem wydajności, jak i pod względem powierzchni ogrzewanej przestrzeni.

W zależności od budżetu można kupić kocioł o długim spalaniu na 10 kW z ogrzewaną powierzchnią do 100 kwadratów. Taki kocioł będzie kosztował 90 tys. Może pracować na drewnie i odpadach drewnianych. Model Stropuva S 40 może pracować zarówno na węglu i torfie, jak i na drewnie, ogrzewając obszar do 400 kwadratów. Cena takiego kotła wyniesie 130 tys.

Niezawodne i bezpretensjonalne, długo wypalane kotły staną się stabilnym źródłem ciepła w domu, niezależnie od jego wielkości. Są łatwe w regulacji i utrzymaniu, a także pozwalają cieszyć się wygodą i komfortem przy skromnych pieniądzach i bez dodatkowych kłopotów.

Kocioł na zużyty olej - cena

"Zatapialne pompy do studni z automatyką

Kąpiel ultradźwiękowa własnymi rękami »

Wyszukaj

 • © Wszelkie prawa zastrzeżone 2015 - 2017 Nasz brygadzista

 • Dodaj komentarz

  5 + 5 =