Nazwa kategorii

Jak ozdobić lodówkę własnymi rękami zdjęcie

Lodówka dekoracyjna: jak sprawić, by była atrakcją wnętrza kuchni

Do dekoracji pasują wszystkie lodówki bez wyjątku, w tej chwili nie można powiedzieć, że w sklepach brakuje sprzętu. Ale wszystko to jest w większości monotonne i nie wygląda zbyt interesująco. Dlatego też wystrój lodówki własnymi rękami jest tak ważny, jak zawsze.

Takie nietypowe magnesy na lodówce z pewnością zaskoczą Twoich gości. Jak udekorować lodówkę bez większego wydatku? Podkreślenie jego indywidualności pomoże uzyskać piękne magnesy lub ramki na zdjęcie z namagnesowaną podstawą.

Możesz kupić magnesy w każdym sklepie papierniczym! Ale jeśli to możliwe, lepiej zrobić je samemu.

Aby zrobić magnesy, możesz użyć słonego ciasta. Postacie mogą być wykonane w postaci owoców, kwiatów, zwierząt, geometrycznych kształtów. Następnie przyszłe magnesy są barwione i przyklejane do nich za pomocą płytki magnetycznej na super-kleju.

Takie oryginalne rozwiązanie będzie bardzo odpowiednie w takich stylach jak angielski i loft Jeśli kuchnia jest wykonana w nowoczesnym stylu, zdjęcie na lodówce nie powinno zawierać drobnych szczegółów, ponieważ spowoduje to, że wnętrze będzie mniej kompletne

Jak ozdobić lodówkę, aby wyglądała imponująco? Użyj aerografu! Za jego pomocą można uzyskać rysunki o dowolnej złożoności.

Temat wybiera każdą niezależnie. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, powinieneś skontaktować się z projektantami!

Najtańszym sposobem na ozdobienie starej lodówki jest przyklejenie gotowych naklejek winylowych lub folii samoprzylepnej. W drugim przypadku projekt urządzenia zmieni się całkowicie. Lodówka może stać się "kamieniem", "lampartem", a nawet "drewnem". Naklejki sprawią, że produkt będzie bardziej atrakcyjny.

Obecnie do wyboru jest wiele gotowych rozwiązań, a także wszystko, możesz zamówić drukowanie zdjęć według własnego projektu

Najpopularniejsze obrazy:

Oprócz nalepek można do lodówki nakładać brokaty, kryształy lub wstążki. Możesz narysować rysunek za pomocą farb lub markera.

2 w 1: lodówka i organizator

Magnetowid w lodówce - wygodny i funkcjonalny Ta opcja jest idealna dla ludzi biznesu. Wystarczy kupić magnes magnetyczny i zainstalować go na lodówce. Gadżet nie tylko wygląda pięknie, ale nadaje się również do przechowywania nagrań w formacie wideo, które przypominają, że nadszedł czas, aby zapłacić rachunki lub pójść na zakupy.

Videomagnet to elektroniczny organizer: może przechowywać notatki o biznesie, wyznaczać czas gotowania i otrzymywać powiadomienia, kiedy będą gotowe.

Urządzenie ma głośnik, mikrofon, kamerę i ekran LCD. Specjalny wskaźnik sygnalizuje, że jest komunikat.

Decoupage to technika dekoracyjna polegająca na wycinaniu różnych obrazów z papieru. Obrazy te są przyklejone bezpośrednio do lodówki.

Decoupage daje możliwość stworzenia unikalnego obrazu technologii, która będzie pasować do Twojego wnętrza!

Decoupage z lodówki to świetny sposób, aby spróbować siebie jako artysta lub projektant, a także zastosować techniki takie jak złocenie lub starzenie. Decoupage objętości obejmuje użycie masy modelu.

Gdzie robić zdjęcia? Pierwszą opcją jest zakup pięknych serwetek wielowarstwowych. W tym przypadku należy oddzielić pierwszą warstwę od obrazu, wyciąć i wkleić ją do lodówki przy pomocy PVA. Po wyschnięciu kleju lakier nakłada się na obraz w kilku warstwach.

Druga opcja polega na wydrukowaniu obrazu, który lubisz na drukarce. Papier nadaje się do użytku biurowego. Następnie podejmowane są następujące kroki:

 1. Przykryj wydruk kilkakrotnie lakierem.
 2. Poczekaj, aż wyschnie.
 3. Umieść liść w misce z wodą.
 4. Połóż ręcznik na stole i umieść na nim mokry obraz, obraz powinien patrzeć w dół.
 5. Zwijaj warstwy papierowej podstawy dłońmi.
 6. Powinien być cienki film akrylowy z obrazem - i przyklejony do lodówki.

Oddzielenie podłoża papierowego jest złożonym procesem. Dlatego zaleca się przygotowanie dwóch wydruków. Na jednym z nich możesz ćwiczyć.

Decoupage na lodówce "Winogrona"

Nie jest tajemnicą, że zielony kolor może znacznie urozmaicić wnętrze, a malowane winogrona wzmocnią ten efekt, wymagane będą standardowe materiały używane do decoupage i serwetek ze zdjęciem "Winogrona".

 1. Wytnij obraz. Ważne! Aby zapobiec monotonnemu pojawianiu się winogron, usuń kilka winogron lub liści z kilku gałązek.
 2. Rozważ rysunek i układ wszystkich elementów. Następnie przejdź do klejenia.
 3. Po zakończeniu decoupage i przyklejeniu wszystkich gron, narysuj anteny i winorośl, która łączy winogrona.
 4. Nie zapomnij o nałożeniu odblasku.

Decoupage się skończył. Po wyschnięciu pracy lodówka jest 2-krotnie polakierowana.

Tablica magnetyczna sprawi, że kuchnia będzie wyglądać trochę jak włoskie restauracje. Dlaczego nie? Tablica rekordów to świetny sposób na ozdobienie lodówki. Kosztuje tylko 400-800 rubli. Każdy może sam stworzyć taką tablicę. To zajmie tylko farbę magnetyczną i arkusz MDF. Płyta jest wycinana bezpośrednio z arkusza MDF.

Następnie konieczne jest przetworzenie krawędzi i nałożenie farby magnetycznej na produkt w kilku warstwach. Pozostaje tylko poczekać, aż płyta wyschnie i można z niej korzystać!

Możesz także kupić gotowy produkt. Tablica magnetyczna może być tablicą znaczników lub łupków (do rysowania kredą).

Tablica łupków. Rysunki są rozmazane kredą i wilgotną gąbką. Stojak na gąbki i kredki również jest przymocowany do magnesu na lodówce.

Tablica znaczników jest nowocześniejszym wariantem. W zestawie znajduje się specjalna gąbka i markery.

Nowością w ofercie sklepów jest wielokolorowa tablica. Sprawi, że każda lodówka będzie jasna i atrakcyjna.

Malowanie lodówki jest chyba najtrudniejszą metodą, ponieważ wymaga nie tylko wyobraźni, ale także początkowych umiejętności posługiwania się farbą i farbą - można ozdobić lodówkę obrazem. W tym celu stosuje się różne rodzaje farb:

W porównaniu z takimi technikami jak decoupage, malowanie wymaga pewnych umiejętności. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, skorzystaj z szablonów. Popularny jako obrazy na abstrakcyjnym temacie - abstrakcja, kopie słynnych płócien i obrazy przyborów kuchennych.

Jest wiele sposobów na to, aby domowa monochromatyczna lodówka stała się prawdziwym dziełem sztuki. Jednocześnie większość technik dekoracji można nauczyć się samodzielnie.

Jak ozdobić lodówkę własnymi rękami: morze pomysłów dla kreatywnych ludzi

Producenci urządzeń AGD coraz częściej korzystają z różnorodnych kolorów i dekorów, co pozwala wybrać nie tylko funkcjonalną lodówkę, ale także lodówkę, która idealnie wpasuje się w koncepcję wnętrza. To prawda, że ​​te nowości są przygnębiająco drogie. Ale czy konieczne jest przepłacanie za modne wzornictwo, czy jest możliwe stworzenie go samemu? Oferujemy szczegółowe zbadanie, w jaki sposób pomalować i oddzielić lodówkę własnymi rękami, zdjęcia oryginalnych prac i mistrzowskie klasy różnych technik dekoracyjnych od ręcznie wykonanych mistrzów.

Jak wybrać farbę do lodówki ↑

Jeśli praca z tą techniką nie powoduje krytyki, a całość jest tylko w nieprzedstawialnym wyglądzie lub znudzonym białym kolorze, można przemalować urządzenie w dowolnym odcieniu, odpowiednim do wnętrza. Aby to zrobić, będziesz potrzebował papieru ściernego, średniej szerokości pędzla / wałka lub natrysku, taśmy malarskiej i odpowiednio dobranego środka barwiącego.

Ważne! Farba do lodówki powinna być odporna na wodę, elastyczna i mieć wysoką tiksotropowość, która pomoże utrzymać ją na pionowej powierzchni i nie pozostawi żadnych smug po nałożeniu.

Najlepiej nadaje się:

 • Motoryzacyjne emalie nitroelementowe - łatwe w aplikacji i przyjemne w doborze kolorów. Są sprzedawane w specjalnych kasetach w celu wygodnego rozpylania. Lepiej jest jednak przywrócić urządzenie na świeżym powietrzu - detoksykuje niska barwna farba, poza tym trudno jest przetworzyć masywne urządzenie w pomieszczeniu bez przypadkowego zabrudzenia innych powierzchni.
 • Farby epoksydowe - odporne na zużycie, sprzedawane są zarówno w puszkach do natryskiwania, jak iw tradycyjnych puszkach do nakładania pędzlem / wałkiem. Istnieją nawet specjalne emalie oznaczone "do renowacji urządzeń gospodarstwa domowego". Jedyną wadą jest mały asortyment kwiatów.
 • Farba akrylowa do metalu - uniwersalna opcja dla majsterkowiczów. Fundusze te nie emitują substancji niebezpiecznych, mają duży wybór rozwiązań kolorystycznych i są łatwo nakładane za pomocą wałka lub balonu.

Rada! Podczas pracy z farbą nie zapominaj o bezpieczeństwie - używaj respiratora i rękawic ochronnych.

Instrukcje dotyczące ponownego malowania urządzenia własnymi rękami ↑

Po wybraniu farby należy przygotować samą lodówkę - usunąć wszystkie półki, umyć ciało mydłem. Starą farbę, wióry lub pęknięcia można usunąć za pomocą papieru ściernego, aby zapewnić lepszą przyczepność do nowej powłoki, a następnie usunąć resztki z szmat, odtłuścić i gruntować wszystkie powierzchnie. Teraz pozostaje uchronić uchwyty, ozdobne wypustki i uszczelki na drzwiach za pomocą taśmy malarskiej, i możesz zacząć pracę.

Jeśli nie zamkniesz armatury, będziesz musiał zmyć lakier z rozpuszczalnika, a od tego błyszczące powłoki mogą zanikać

Rada! Przed rozpoczęciem warto wykonać test, wykonując kilka ruchów na tylnej ścianie lub innej dyskretnej sekcji lodówki, aby ocenić kolor i właściwości farby (czy pada płasko, czy też są plamy).

Proces barwienia instrumentu zależy od użytych narzędzi i rodzaju farby:

Na tacy wlej część środka barwiącego, zwiń wałek tak, aby był równomiernie nasączony, usuń nadmiar na powierzchni żebrowanej. Farbę można nanosić za pomocą ruchów pionowych lub od lewej do prawej. Kąty i obszary w pobliżu akcesoriów należy traktować wąską szczotką. Druga, a w razie potrzeby trzecia warstwa może być nakładana dopiero po wyschnięciu poprzedniej (czas zależy od rodzaju farby i powinien być wskazany na opakowaniu).

Ważne! Jeśli nie możesz uniknąć smug lub innych skaz, możesz usunąć wady za pomocą rozpuszczalnika.

Puszkę można trzymać w odległości 25-30 cm od powierzchni, równomiernie rozpylając farbę od lewej do prawej. Najważniejsze to nie pozostać w jednym miejscu i nie pozostawiać niepomalowanych "wysp". Ale nawet jeśli uzyskana zostanie "luka", można ją łatwo wyeliminować poprzez ponowne przetwarzanie. Farby w aerozolu zwykle szybko schną - po pół godzinie można już nakładać drugą warstwę.

Używając sprayu, farba opada gładko i bez smug

Więcej pomysłów, jak zaktualizować starą lodówkę własnymi rękami - na zdjęciu. A techniki dekoracji omówimy szczegółowo później.

Lodówka własnymi rękami

 • Przemyć powierzchnię roztworem mydła lub wytrzeć dowolny środek odtłuszczający.
 • Zdecyduj się na lokalizację dekoracji (możesz przykleić narożniki taśmą i zobaczyć z daleka, czy dekoracja wygląda dobrze).
 • Naklejki składają się z trzech warstw: podłoża, wzoru i folii ochronnej. Jeśli obraz jest mały, nie większy niż połowa standardowego arkusza, można natychmiast usunąć nieprzezroczystą dolną warstwę, nacisnąć nalepkę na lodówkę i ostrożnie wygładzić suchą gąbkę od środka do krawędzi, aby uniknąć pojawienia się pęcherzyków i fałd.
 • Do klejenia dużego fragmentu warto zaangażować asystenta w pracy. Najpierw musisz zgiąć dolną warstwę o kilka centymetrów i zamocować górną część naklejki na powierzchni. Wtedy jedna osoba odciągnie podłoże, a druga jednocześnie wygładzi wzór.
 • Gdy etykieta zostanie całkowicie przeniesiona do lodówki, usuń górną warstwę ochronną przezroczystej folii.

Do notatki! Jeśli na powierzchni nadal znajdują się bąbelki, możesz przebić je nożem lub igłą i wygładzić je naciskiem, uwalniając powietrze. Mały obrazek można ponownie przykleić - wystarczy tylko nakleić naklejkę suszarką i ostrożnie ją wyjąć.

Możesz całkowicie ozdobić lodówkę, ukrywając całe jej ciało pod etykietami. Aby to zrobić, użyj specjalnej folii samoprzylepnej. Jest dostępny w rolkach (zazwyczaj 50 lub 100 cm szerokości), ale w sklepach sprzedaje kawałki do wymaganego materiału. Gotowe rysunki często naśladują droższe materiały - drewno, kamień, metal. Flora i wizerunki ptaków, zwierząt, motyli, biedronek są również popularne, ale są też warianty dla "kuchni" - różnych warzyw / owoców, potraw, przypraw.

Możesz ozdobić całe ciało lub oddzielne obszary, takie jak zamrażarka

Do notatki! Jeśli nie ma odpowiedniego wzoru wśród gotowych etykiet, możesz zamówić drukowanie na filmie ze zdjęcia.

Dekor jest stosowany podobnie do naklejek winylowych - wygładzanie powierzchni o niskiej zawartości tłuszczu. Jeśli zamiast barwienia zdecydujesz się na przyklejenie lodówki filmem, spójrz na zdjęcia gotowych prac, być może zainspirują Cię one do własnego eksperymentu z dekoracją.

Pomarańcze doskonale uzupełniają pomarańczowe meble

Film może być również używany do aktualizacji elewacji kuchennych

Różnorodne ornamenty pomagają ukryć masywne urządzenie

A wśród wszystkich metod szybkiego dekorowania technologii niewątpliwie nowomodne panele magnetyczne na lodówce. Wykonane są przez firmy specjalizujące się w drukowaniu fotograficznym poprzez narysowanie wzoru na cienkiej tkaninie magnetycznej.

Panel jest bardzo łatwy w montażu - po prostu przylega do ciała jak normalny magnes

 • Ogromny wybór kolorów i realistycznych rysunków (w tym efekt 3d).
 • Możliwość dopasowania fragmentów do wymiarów, wysokości drzwi i lokalizacji zamrażarki lodówki.
 • Łatwość konserwacji - po wydrukowaniu panele są laminowane lub lakierowane, dzięki czemu można je myć wilgotną szmatką bez obawy o uszkodzenie wzoru.
 • Łatwa instalacja - folia magnetyczna na lodówce nie wymaga specjalnego przygotowania powierzchni.
 • Doskonałe maskowanie - grubość materiału zmienia się w zakresie 0,4-0,5 mm, co pozwala ukryć małe defekty na korpusie urządzenia.
 • Możesz zaoszczędzić i zamówić panele tylko z przodu lodówki i malować ściany boczne w zwykły sposób.

Na płótnie łatwo jest zrobić otwory na okucia i otwory technologiczne

Ważne! Długość paneli może być dowolna, ale ich szerokość jest ograniczona wielkością rolek, w których uwalniają one folię magnetyczną - 60 cm.

Malarstwo tematyczne lodówki to kosztowna gratka, jeśli zaprosisz profesjonalnego artystę. Ale jeśli uzbroisz się w szablony lub nauczysz się kilku alternatywnych technik, możesz stworzyć wystrój własnymi rękami, jakością, a co najważniejsze - wyjątkowym.

Jednym z najbardziej przystępnych cenowo i prostych sposobów dekorowania lodówki jest decoupage. Za jego pomocą można uzupełnić projekt kuchni tematami tematycznymi, dodać jasne kolory i zmienić standardowe urządzenie w stylowy akcent wnętrza. Wszystko, co potrzebne jest do tego, to po prostu wkleić obraz, który lubisz na korpus urządzenia i naprawić lakierem.

Decoupage lodówki świetnie prezentuje się w stylu rustykalnym i retro - country, vintage, provence, shebbie-chic. Ale nowoczesne kuchnie mogą być również ozdobione obrazkami z liśćmi, kwiatami, pięknymi naczyniami, "smacznymi" martwymi owocami, warzywami, serem lub winem. Półprodukty można wyciąć w większości z serwetek, pocztówek, gazet, zdjęć lub kupić gotowe szablony do decoupage na pergaminie lub przezroczystym podłożu.

Wystrój lodówki w stylu Prowansji

Ważne! Im cieńszy materiał, na którym narysowany jest rysunek, tym bardziej będzie wyglądać praca.

Jeśli zdecydujesz się zrobić decoupage z lodówki własnymi rękami, nasza klasa mistrzowska zapozna Cię ze wszystkimi etapami nadchodzącej pracy:

 1. Przede wszystkim trzeba przygotować powierzchnię - do prania (stare urządzenie warto też pomalować). Zaczekać, aż wyschnie i odtłuścić garbem.
 2. Do pracy najwygodniej jest stosować jasne, wielowarstwowe serwetki. Są wystarczająco cienkie, tanie, mają szeroką gamę tła i działek, aw przypadku awarii zawsze można zrobić nowy wykrój - w paczce serwetek nie mniejszej niż 10 sztuk. Wytnij cienki fragment cienkimi nożyczkami i usuń górną warstwę z obrazem. Jeśli rysunek ma wiele cienkich linii, loków i innych skomplikowanych elementów - wycięty wraz z tłem, po tym, jak można go narysować ręcznie.

Do notatki! Jeśli zdecydujesz się użyć bardziej gęstego materiału (na przykład zdjęcia lub pocztówki), umieść papier w wodzie na kilka minut, aby oderwać wzór.

 1. Zastanów się szczegółowo, jak ozdobić lodówkę - określ położenie każdego elementu i oceń ogólny skład. Aby ułatwić sobie wyobrazić wynik, tymczasowo zamocuj przedmioty za pomocą magnesów lub kawałków taśmy malarskiej. Jeśli dekoracje składają się z kilku detali - nie bądź zbyt leniwy, aby wprowadzić oznaczenia (możesz po prostu zakreślić krawędzie prostym ołówkiem), aby nie powtórzyć "dopasowania".
 1. Możesz naprawić obrazy na dwa sposoby. Najpierw nałóż cienką warstwę kleju na decoupage lub konwencjonalny PVA, trochę rozcieńczony wodą, na powierzchni ciała. Następnie wyciśnij fragment, ostrożnie pozbawiając pęcherzyków powietrza i zmarszczek miękką gąbką. Drugi - zaimpregnować obraz za pomocą kleju, wygładzając go pędzlem od środka do boków.

Rada! Który sposób wyboru należy do Ciebie. Różnica w gotowych produktach jest niewielka, z tą różnicą, że obraz jest nieco bardziej tępy na obrazach zaimpregnowanych klejem PVA na wierzchu. Ale możesz spróbować obu technik w praktyce (jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możesz usunąć papier mokrą szmatą i spróbuj ponownie).

 1. Kiedy wszystkie detale wystroju zajmą swoje miejsce na lodówce, poczekaj, aż klej całkowicie wyschnie i przejdź do dekoracji - pomaluj tło fragmentów w kolorze skrzynki, pomaluj cienie, pociągnięcia, napisy, odblask. W wyniku udanej pracy twórczej obraz będzie przypominał inteligentny obraz, a nie papierową naklejkę.

 1. Teraz pozostaje nałożenie lakieru akrylowego w 2-3 warstwach, za każdym razem czekając na wyschnięcie poprzedniej. To zapewni jasność rysunkom, sprawi, że wystrój będzie bardziej odporny na uszkodzenia i pozwoli ci myć lodówkę w zwykły sposób, bez obawy o zrujnowanie twojej pracy. Wygodne jest używanie sprayu - szybko nakłada się lakier, nie ma smug i plam, tak jak przy użyciu pędzla.

Do notatki! Do dekorowania wnętrz w stylu retro można również użyć spękania - pęknięcia na powierzchni zdjęć doskonale uzupełniają dekoracje dekupażowe.

Dekorowanie lodówki w duchu antyków

Jeśli jesteś przyjazny za pomocą pędzla i palety, powierzchnia lodówki może stać się doskonałym materiałem do realizacji najbardziej oryginalnych pomysłów. Najlepiej pracuj z farbami akrylowymi - szybko wysychają i można je łatwo nakładać na gładkie ściany ciała.

Możesz ozdobić nie tylko lodówkę, ale także inne urządzenia gospodarstwa domowego

Możesz także użyć małych wskazówek - gotowych szablonów. Dzięki nim możesz ozdobić lodówkę kolorowym ornamentem lub ciekawym obrazem, nawet bez talentu artystycznego. Po prostu przymocuj szablon do ciała i narysuj wycięty fragment za pomocą pędzla lub puszki. Nie zapomnij po wyschnięciu farby, aby zabezpieczyć obraz warstwą przezroczystego lub półprzezroczystego lakieru, w przeciwnym razie kolory szybko znikną i znikną.

Jeśli chcesz odświeżyć lodówkę, możesz również użyć "antitrack". Aby to zrobić, zanim zaczniesz, przyklej wycięty fragment na białej podstawie (możesz również użyć koronki, liści drzewa, gotowych wzorów) i nałóż farbę na ciało. Gdy ściany wyschną, obrabiany przedmiot zostaje usunięty, pozostawiając niepomalowany wzór.

Do notatki! Bardzo efektowny wygląda malowanie lodówki, wykonane przez aerograf - specjalne urządzenie z pneumatycznym natryskiem płynnej farby, które nazywa się aerografem. Z jego pomocą można wykonać nawet najbardziej złożoną i wielobarwną opowieść, ale bez umiejętności artystycznych nie warto nawet próbować - lepiej jest zlecić to zadanie warsztatom specjalizującym się w aerografach domowych.

Zdjęcia lotnicze wyglądają niesamowicie realistycznie

Dekorowanie lodówki własnymi rękami - morze pomysłów na zdjęcia ↑

Chociaż wszystkie powyższe techniki wydają się proste (być może, z wyjątkiem malowania), jeśli połączysz talent projektantów i wyobraźnię z ich wykonaniem, możesz uzyskać naprawdę wyjątkową dekorację wnętrza. A jeśli nadal nie potrafisz zdecydować, jak ozdobić lodówkę własnymi rękami, zdjęcia twórczych prac zapewne dadzą ci inspirację i ciekawe pomysły.

 1. Lodówkę dekoracyjną do mebli można wykonać poprzez sklejenie folii, zabarwienie w kolorze fasady lub pomysłowe malowanie.

Kto by pomyślał, że ta stylowa szafka w stylu retro jest właściwie lodówką zaprojektowaną przez utalentowaną rękę artysty

 1. Czy proste odmalowanie urządzeń AGD wydaje się nudnym pomysłem? A jeśli weźmiesz ten łupek, możesz stworzyć ogromną sztalugę dla kreatywności swoich dzieci, romantycznych notatek lub listę ważnych rzeczy na dziś.
 1. Malowanie można również wykonać na geometrycznym zboczu, po narysowaniu obrazu lodówki za pomocą pasków lub trójkątów za pomocą zwykłej taśmy malarskiej.

 1. Antyczny wystrój można stworzyć za pomocą plastikowych listew i technik do starzenia powierzchni.
 1. Jeśli zadaniem jest ukryć całą technikę - możesz odświeżyć lub przykryć folię w kolorze zestawu słuchawkowego, narysować półki z naczyniami.

Chociaż najbardziej realistyczne rysunki uzyskuje się za pomocą aerografu, robi to również profesjonalny lakier akrylowy

 1. Dekoracja może zamienić standardową lodówkę w budkę telefoniczną, komisariat policji lub automat sody!

Video master-class: jak zrobić lodówkę w technice decoupage ↑

Mamy nadzieję, że nasz materiał pomógł Ci znaleźć oryginalny pomysł i sposób, w jaki można ozdobić lodówkę własnymi rękami. Ale jeśli nie masz czasu na eksperymenty projektowe - powierz wyposażenie dekoracji ręcznie wykonanym mistrzom. Ozdabią Twoje urządzenie do dowolnego stylu wnętrza i wykonają skomplikowane malowanie, które jest poza zasięgiem laika.

Nie jest to informacja o klejeniu ścian tapetą lub okładziną. Chodzi o to, jak ozdobić ściany w kuchni, aby nadać wnętrzu przestrzeń.

Jak ozdobić ściany w kuchni: zbiór kreatywnych pomysłów na kreatywne natury

Nie spiesz się, aby wyrzucić stare meble - daj jej nowe życie. Kochające przedmioty wewnętrzne ze zdeformowanymi drzwiami, zakrzywione regały boczne.

Jak interesujące i budżetowe, aby własnoręcznie przerobić stare meble

Kreatywne stworzenia nie mogą pięknie żyć. Jeśli jesteś po prostu taką osobą i masz do dyspozycji całą kuchnię, możesz z łatwością ją zatrzymać.

12 sposobów na teraz Teraz zamień zwykłą lodówkę w fajną dekorację kuchenną

Kiedy nie ma sposobu, aby radykalnie zmienić przestrzeń kuchni, ale naprawdę chcesz przyjść z pomocą fikcji i ludziom, którzy już zmienili swoje własne domy w domu własnymi rękami (w dobry sposób).

To jest dla takich rzemieślników AdMe.ru i sugeruje, aby kierować się tymi, którzy mają wygląd swojej własnej białej lodówki w starych magnesach, już powodujących nerwowy tik i straszny niepokój. Dla Ciebie znaleźliśmy najprostsze rozwiązania, które zamieniają zwykłą lodówkę w serce domu i jasny element dekoracyjny.

Jeśli zwykła biała lodówka się nudzi, najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest zmiana jej koloru. Można to zrobić za pomocą farb, pędzli i taśmy malarskiej.

Przed malowaniem należy dokładnie umyć powierzchnię, odtłuścić, przeszlifować papierem ściernym i przykryć taśmą malarską wszystkie części lodówki, które należy zachować w oryginalnej formie. Szczegółową instrukcję transformacji można przeczytać tutaj.

Pasiasta kurtka dla hodowcy żywności

Możesz ubrać swoją ulubioną lodówkę w złoty prążkowany kombinezon za pomocą poniższych instrukcji. Potrzebujesz tylko cierpliwości i złotej szkockiej. Jeśli nagle taka szkocka nie znajdzie się w sklepie, możliwe jest użycie samoprzylepnej złotej folii. To prawda, że ​​będzie musiał zostać zmierzony i równomiernie wycięty nożem biurowym.

Zamiast naklejki zakupu - arcydzieło własnej produkcji

Aby żyć w kuchni, na przykład baleriny w prawdziwym pakiecie, musisz ułożyć razem papier samoprzylepny, marker, szmatkę, nici, nożyczki, mini-magnes i gwałtowne fantazje. Wszystko inne zostanie poparte instrukcją krok po kroku.

Fani tego francuskiego stylu z łatwością zamienią najpopularniejsze artykuły gospodarstwa domowego w stylowe dzieło sztuki za pomocą farby, kleju i plastiku, bagietki lub listwy drewniane lub poliuretanowe. Pomysł na aktualizację starej lodówki można znaleźć tutaj.

Typowy przedmiot kuchenny może stać się tablicą łupkową dla dzieci i dorosłych. Tutaj możesz rysować, pisać notatki i listy produktów. Lodówkę można przekształcić specjalną czarną farbą, która jest sprzedawana w sklepach budowlanych i działach z towarami dla kreatywności. Szczegółowe instrukcje konwersji tutaj.

Świetny pomysł dla miłośników lekkich retro. Wystarczy mieć styl odpowiedni do samoprzylepnej tapety lub filmu i pół godziny wolnego czasu. Ostrożnie wklej powierzchnię lodówki w ten sposób.

Winylowe naklejki, które podnoszą nastrój

Zmiana nastroju w kuchni jest bardzo łatwa, jeśli dodasz trochę radości. Pomóż w tej najprostszej naklejce winylowej, możesz wybrać dla każdego gustu. Są bardzo łatwe do przyklejenia i można wybrać wzór do każdego wnętrza.

Ci, którzy potrafią rysować, mogą radykalnie iz przyjemnością zmienić główną jednostkę kuchenną. Potrzebujemy podkładu, farb, pędzli, ołówków, taśmy malarskiej. Możliwe jest użycie dodatkowej warstwy wykończeniowej, na przykład lakieru, odpowiedniego dla wybranych farb. Więcej szczegółów z techniką malowania można znaleźć tutaj.

Jeśli nie potrzebujesz radykalnych zmian, ale po prostu chcesz udekorować lodówkę trochę, ta klasa mistrzowska powie ci, jak. Za pomocą techniki patchworku, płaskich magnesów, tkaniny i kleju możesz ozdobić zarówno całą lodówkę, jak i jej małą wyspę.

Modny pasek do nudnej kuchni

Nawet jeśli zmienisz tylko jedną ścianę lodówki, w kuchni pojawi się inny nastrój. Można to zrobić za pomocą samoprzylepnej folii, która usunie nadmiar tekstury powierzchni, farby i taśmy malarskiej. Szczegóły w klasie master. Oczywiście możesz wybrać dowolny kolor i kierunek pasków.

Po prostu chusteczki - i żadnej magii

Zmień lodówkę i pomóż technikom decoupage. Do aktualizacji potrzebna jest serwetka o pięknym wzorze, klej PVA, pędzle, farby akrylowe i lakier akrylowy. Instrukcje krok po kroku można obejrzeć tutaj w klasie master.

W nowoczesnej kuchni dobrze będzie wyglądała lodówka o geometrycznym wystroju. Będzie potrzebować tylko wielobarwnej taśmy samoprzylepnej, nożyczek, linijki, ołówka i kawałka papieru. Aby zajrzeć szczegółowo, jest to możliwe tutaj.

Dodaj komentarz

70 − = 62