Nazwa kategorii

Jak spakować książkę

Jak spakować książkę?

Piękne i oryginalne opakowanie na prezent podkreśla jego godność i sprawia, że ​​proces darowizny jest jeszcze bardziej przyjemny i fascynujący dla obu stron. Nowoczesna sztuka opakowań oferuje wiele możliwości projektowania różnych niespodzianek. Tradycyjne prezenty tylko korzystają z tego wystroju.

Na przykład najlepszym prezentem, jak wiesz, jest książka. Jak spakować książkę? Co jest odpowiednie do rejestracji? Jak pięknie udekorować taki prezent?

Pomysły na oryginalne i stylowe wzornictwo książki można znaleźć tutaj.

Czy zdecydowałeś się przedstawić prezent dla silniejszego seksu? Dobra książka z pewnością zadowoli każdego. Teraz musisz go odpowiednio spakować. Prezentowanie wydrukowanej wersji w torbie z długopisem jest oznaką złego smaku. Zarówno adresat, jak i prezent zasługują na więcej! Jakie opakowanie nadaje się do prezentacji książki mężczyźnie?

 • Karton, pokryty papierem. Do tego potrzebne jest płaskie pudełko i papier dekoracyjny o pożądanym odcieniu. Niebieski, zielony, bordowy, terakota - tradycyjnie męskie kolory. Ponadto odpowiednie będą wszystkie odcienie naturalne: kawa, len, kolor mchu, torf, bursztyn. Jako uroczystość dodaj kolor złota lub srebra. Wklej pudełko i przykryj papierem. Jako klej możesz wziąć PVA, ale lepiej jest naprawić papier za pomocą taśmy samoprzylepnej. Wtedy nie będziesz miał niechlujnych zagnieceń i plam, a cienki papier nie odkształci się. W pudełku umieść sizal lub inny materiał opakowaniowy w tonie papieru, a na nim książkę. Zamknij pudełko i zawiąż je taśmą;
 • Bezpośrednio papier. Książka, dzięki prostokątnemu kształtowi, może po prostu owinąć piękny papier prezentowy. Aby to zrobić, umieść przekątną książkę na kwadratowym papierze, zagnij rogi opakowania i zamocuj je taśmą samoprzylepną. Jest inny sposób, gdy książka jest umieszczona dokładnie na środku kwadratowego papieru, górna i dolna strona są wygięte, a następnie są zamykane przez prawą i lewą stronę. Z małymi paskami taśmy klejącej, napraw to, co się stało;
 • Jako niestandardowe opakowanie możesz użyć Duże kartonowe koperty, pudełka z płaskimi stojakami, duże foldery biurowe. Są również pięknie zdobione, na przykład aksamitnym papierem, a książka, uprzednio zapakowana, jest przymocowana wewnątrz takiej teczki do dwustronnej szkockiej. Takie opakowanie nadaje się do prezentów oficjalnych lub biurowych;
 • Udekorowanie książki dla mężczyzny jest lepsze używając naturalnych materiałów, słodyczy, małych łuków. Nie używaj dużo wstążek i koronek, nie daj się ponieść wspaniałym sztucznym kwiatom. Ale suche gałęzie, liście, jagody są całkiem odpowiednie. Okrągłe złote kule czekoladowych słodyczy dodadzą świątecznego nastrój. Jeśli wybierzesz pudełko lub dużą kopertę jako opakowanie, logiczne będzie dostarczenie im pieczęci, imitacji znaczków i użycia naturalnych materiałów do spinania. Uszczelnienia woskowe są odtwarzane z formowania stiuku w powietrzu, znaczki są uzyskiwane za pomocą gumki i czarnej farby, a sznurek jutowy do pakowania można znaleźć w sklepie dla towarów domowych.

Jak spakować książkę z fantazją?

Twoim adresatem jest dziewczyna lub dama? Następnie, gdy spakujesz książkę, możesz pokazać wyobraźnię i trochę zabawy, tak charakterystyczne dla pięknej płci. Jak spakować książkę, dekorując prezent dla kobiety?

 1. Wybierz papier do pakowania w różnych kolorach. Pozwól, aby twoja przesyłka łączyła kontrastujące tony lub odwrotnie - jasność i soczystość jednej połówki opakowania jest podkreślona przez powściągliwość drugiej. Granica między dwiema połówkami powinna być akcentowana wstążką lub dekoracją pasty strukturalnej;
 2. Książka wygląda jak oryginał, zapakowany w materiał. To jest japońska technika pakowania o nazwie Furoshiko. Krótko mówiąc, można to opisać w następujący sposób: książka jest umieszczona na środku kwadratu tkaniny, z dwóch przeciwległych końców narożniki kwadratu są ściśle związane, tak że powstałe fałdy leżą symetrycznie. Drugie rogi są również związane, a luźne końce tkaniny są ciasno skręcone w wić. Następnie, z powstałej w ten sposób wici, uchwyty, podobnie jak kosz, tworzą z nich serca lub kwiaty. Zalety takiego opakowania - oryginalny wygląd i różnorodność wyboru tkaniny;
 3. Aby uzyskać elegancję opakowania książek, można użyć różnych dekoracji, które zdobią papier pakowy lub pudełko. Kompozycja świeżych kwiatów, miękka zabawka otoczona słodyczami, kolorowe guziki wszyte na szerokiej taśmie tekstylnej, dzianinowe elementy ozdobne, koraliki i koraliki. Aby upominek był naprawdę niezapomniany, napisz życzenia bezpośrednio na opakowaniu w różnych kolorach długopisów i markerów. Zrób dotykowy odcisk ręcznie. Udekoruj paczkę zdjęciami lub kolażem zdjęć. Nie tnij ich, po prostu odetnij krawędzie. Zdobądź opakowanie w stylu scrapbookingu.

Książki dla dzieci można zaprojektować w taki sposób, aby proces wyodrębniania prezentu przerodził się w zabawny rytuał. Jakie pomysły na pakowanie książek dla dzieci mogę zasugerować?

 • Niespodzianka z zaskoczenia. Pięknie zawinięty papier umieszcza książkę w pudełku, wypełnia się jako opakowanie małych czekoladek. Następnie zapakuj to pudełko w jeszcze większe pudełko pełne konfetti. Następnie zapakuj wszystko do największego pudełka wypełnionego małymi balonikami. Otrzymanie takiego prezentu da dziecku wiele radości;
 • Świąteczne zadanie. Rozmieść w domu notatki z zabawnymi wskazówkami kroków i umieść pierwszą nutę w balonie. Niech poszukiwanie prezentu stanie się ekscytującą przygodą. Im śmieszniejsze wskazówki, tym więcej zabawy będzie w grze. Rzetelnie znaleziony prezent będzie wielką nagrodą dla bohatera!
 • Spodobałoby się dziecku książka, która będzie ukryta w zabawce. Nie martw się, nie musisz zerwać niewinnych niedźwiedzi. Wystarczy kupić plecak w formie zabawnego małego zwierzaka i włożyć do niego ugotowaną książkę.

Pięknie i oryginalnie zapakowana książka stanie się naprawdę miłym prezentem dla każdego. Fantasize, wymyślaj i dawaj prezenty pięknie!

© 2018 Wakacje szkolne - portal o wakacjach i prezentach

Jak spakować książkę

Trasa Khokhlovskiy 7-9 strony 6

sklep internetowy 24 godziny

Katalog hurtowy

Wskaźnik

Nasz sklep pracuje dla Ciebie od 8 lat.

Pomagamy tworzyć wakacje i lubimy to.

Klasa mistrzowska "dawać książkę"

nie tylko dawać, ale dawać pięknie

Jak spakować książkę? Zacznę od najprostszych - z pudełkiem na prezenty.

Tak wygląda nasz słownik w pudełku. Myślałem o opakowaniu książki, ukrywając ją.

Możesz użyć filcu jako pięknego substratu na prezent.

Najpierw przycinam filc na wysokości pudełka. Rozsuwam filc i układam książkę.

Teraz potrzebuję wypełniacza. Wybieram biały.

Wrzucam wióry do książki. Żeby się nie wyślizgnęła, trzeba ją mocniej napchać.

Aby wypełnić wolną przestrzeń, spędziłem jedną czwartą wypełniacza (100g).

W końcu gotowy. Przykryj blat filcem. Zamknij pokrywkę - możesz dać.

Na przykład umieszczam książkę poziomo, ponownie zakrywam wszystko za pomocą wypełniacza.

Robię mały rowek po prawej stronie książki, na przykład na miękką zabawkę.

Teraz nasz prezent nie wydaje się taki poważny.

Zamykamy pokrywkę i dajemy. Jesteśmy po prostu super.

Niedawno papier pakowy stało się bardzo popularnym opakowaniem. Okładam nawet mojego psiaka w ten artykuł na urodziny w dniu jej urodzin, a ona z radością rozrywa to na sto malutkich kawałków. Ogólnie rzecz biorąc, w paczce prezentów coraz częściej znajduje się minimalizm i ręczna robota. Co może być prostsze niż kup papier siarczanowy , zawiń prezent - a następnie twórz to, co chcesz. Jednolity papier daje stuprocentową przestrzeń dla kreatywności.

Otwieranie książki w Kraft Paper nie stanowi problemu. Możesz po prostu zawinąć książkę, możesz pomalować papier zabawnymi zdjęciami. Para z papierem kraft jest często używana sznurka lub przewód jutowy . Możesz wyciąć znacznik własnymi rękami, zdjęciem, listkiem, kwiatkiem, gwiazdką. Krótko mówiąc, obywatele, bez zbędnych słów, oświadczam, że pakujesz kraft. Plus jest wykonany z surowców wtórnych, które chronią przyrodę i pozwalają nam głębiej oddychać.

Jestem trochę chytry. Nie pakowałem prezentów do robienia zdjęć tej klasy mistrzowskiej, ale po prostu szturchnąłem zdjęcia w Internecie. Myślę, że nikt nie będzie obrażony, ponieważ taki urok powinien być dzielony. Jeśli chcesz, możesz wysłać nam swoje zdjęcia z tego, jak spakowałeś książkę. Może je szturchnę.

Brak pudełka upominkowego.

Jest papier do pakowania

Przejdźmy teraz do papieru prezentowego i zobaczmy, jak możesz spakować książkę.

Pytasz, dlaczego tak elementarne rzeczy opisują elementarne rzeczy? Jest to przydatne.

Przygotowałem książkę, papier prezentowy, dwustronną szkocką, nożyczki, kuter,

klej, zwykła szkocka. Wszystko może nie być potrzebne, ale niech będzie pod ręką.

Położyliśmy pokrywę słownika na papier i wygięliśmy krawędź od boku kręgosłupa.

Trzymając papier w kręgosłupie, całkowicie odwróć książkę

Z tyłu książki krawędzie papieru zachodziły na siebie.

Przytnij papier, a teraz mierzymy wysokość książki. Zasiłek

powinna wynosić nie mniej niż dwie trzecie grubości książki.

Papier jest odcięty, teraz przyklejemy dwustronną taśmę klejącą do krawędzi papieru,

zawiń książkę i przyklej ją z boku książki.

Pożądane jest, aby szew znajdował się na spodzie książki.

Od końca książki papier można złożyć tradycyjnie "convertor9quot;.

Klejony dwustronną taśmą samoprzylepną. Jeśli mocno się spieszy, to zwykła taśma klejąca.

W celu uzyskania dokładności można obrócić papier o jeden centymetr, opcjonalnie.

Najbardziej popularna i wygodna dwustronna taśma klejąca ma szerokość około centymetra.

Więc wymyśliliśmy, jak zawinąć książkę w papier i wszystko własnymi rękami.

TORBA NA PREZENT Z TWOIM RĘKIEM

Jak zrobić torbę prezentową własnymi rękami? Nic skomplikowanego,

byłby po prostu podarunek, nożyczki i taśma klejąca.

Zawijamy książkę w papier i pieczętujemy. Zasiłek na niższą część książki

dwie trzecie grubości książki, z drugiej strony - połowę wysokości książki.

Celowo zostawiliśmy na nim więcej dodatków, abyśmy mogli

włóż papier i zrób pióro. Skręcamy.

Następnie delikatnie, za pomocą noża lub nożyczek, przetnij papier w przyszłym pisaku.

Wkładamy książkę do wynikowej torby, dolnych pieczęci "convertor9quot;.

Tutaj okazało się, że jest to prosty, domowy pakiet upominków.

Jeśli chcesz, możesz zawiązać łuk. Teraz idziemy dawać, wszystko w czekoladzie.

Jak spakować książkę? Master-class: jak spakować prezent w prezencie

Książka jest jednym z najbardziej dostępnych, oryginalnych i przydatnych prezentów. Szczególnie miło dostać całą serię prac twojego ulubionego pisarza. Ale jak spakować książkę jako prezent, gdy nie ma pod ręką specjalnego opakowania na wakacje? W takim przypadku można ograniczyć wykorzystanie materiałów, które znajdą się w każdym domu.

Tworzenie ekskluzywnego pakietu do książki własnymi rękami jest prostym procesem, najważniejszą rzeczą jest stać się kreatywnym. W takim przypadku oryginalne opakowanie może składać się z kilku elementów: opakowania, zewnętrznego wystroju i wewnętrznego wypełniacza.

Obecnie istnieje nieograniczona liczba oryginalnych opcji tworzenia unikalnego opakowania. Po wykazaniu się małą wyobraźnią, można uniknąć wręczania książki w zwykłym podarunku z kokardą, którą wielu z nas od dawna znudziło. W jaki sposób pięknie spakować książkę, zostaną podane następujące zalecenia.

Jeśli po ostatniej naprawie w mieszkaniu są strzępy z pięknej tapety, nadszedł czas, aby rozpocząć je na projekt prezentacji. Szczególnie atrakcyjne jako opakowanie wyglądają na drogie tapety z wypukłym wzorem tekstury.

Zastanów się, jak spakować książkę szybko i sprawnie. Tapetę można owinąć bezpośrednio w drukowaną wersję lub opakować w zwykłe kartonowe pudełko, które zostanie wybrane jako pojemnik do przyszłej prezentacji. Jeśli to konieczne, można kupić niedrogi licznik pozostałości tapet do pakowania, który można znaleźć w specjalistycznym sklepie.

Miłośnicy niespodzianek powinni zwrócić uwagę na opcję wysłania książki w formie paczki. Taki dar będzie koniecznie powodować najbardziej przyjemne wrażenia odbiorcy.

Aby stworzyć arcydzieło, zrobi się zwykły brązowy papier do pakowania, który jest używany przez pocztę do wysyłania paczek. Owiń opakowanie książką może być skręcony przewód lub mocna nić z naturalnych materiałów. Jeśli chodzi o resztę elementów dekoracyjnych, wszystko tutaj zależy od szerokości wyobraźni.

Doskonałym pomysłem na opakowanie prezentowe w formie książki może być nie tylko użycie papieru, ale także zastosowanie wszelkiego rodzaju tkanin. Jest to materiał najczęściej zawijany w prezentach kultury wschodniej. Nawet w zamierzchłych czasach orientalni mistrzowie dekorowali w ten sposób cenne przedmioty, by wygodnie je przewozić na duże odległości.

Jak spakować książkę szmatką? Stwórz atrakcyjne opakowanie, używając starożytnej japońskiej techniki furoshiki. Aby to zrobić, użyj małego kawałka materiału lub starych ubrań.

Zgodnie z techniką, książka powinna być owinięta w kwadratowy kawałek materiału, wiążąc luźne krawędzie z węzłem w górnej części paczki. Najbardziej oryginalny wygląd prezentu w tym przypadku może powstać dzięki tkaninom bawełnianym. Alternatywnie możesz użyć rękawa starego wełnianego swetra, dekorując go w formie improwizowanej okładki do książki.

Jak spakować kilka książek w tkaninie?

Jeśli chcesz dać dwie książki, to jako opakowanie lepiej użyć pięknej chusteczki. Pożądane jest, aby był wykonany z tkaniny, która nie ulega zgnieceniu. Taki pakiet książki będzie wymagał obecności:

 • dwie tomy druków o identycznych parametrach;
 • jeden gęsty szalik z tkaniny o kwadratowym kształcie.

Aby opakowanie było prawidłowe, chusteczkę należy położyć na płaskiej powierzchni z jednym z rogów. Książki są umieszczone w przeciwległych rogach chusty, po czym są owinięte szmatką w kierunku środka materiału. W rezultacie elementy prezentu powinny być ściśle dociskane do siebie w centrum chusty.

Rozważmy jeszcze jeden sposób. Wolne rogi tkanki są uwalniane w największym możliwym stopniu. Co więcej, jedna książka jest ułożona w stos na drugiej, a wolne końce materiału są związane od góry w wiązkę. Dzięki temu możesz z łatwością zrobić atrakcyjne opakowanie dla kilku książek w postaci małej, poręcznej torebki.

Jak pięknie spakować książkę, aby ten prezent został zapamiętany dla odbiorcy na całe życie? Jeśli prezent jest przeznaczony dla jednego z rodziców, wystarczy zawinąć książkę zwykłym papierem i pozwolić dziecku malować paczkę. Taki wystrój z pewnością przypadnie do gustu kochającej matce.

Ewentualnie opakowanie do książki można wykonać na podstawie starych fotografii połączonych kolażem. Najważniejsze, że obrazy przypominają nam najbardziej radosne i znaczące momenty.

Jeśli prezent jest książką dla dzieci, możesz wkleić na opakowaniu zdjęcia swoich ulubionych postaci z kreskówek.

Jak spakować książkę, aby prezent wyglądał naprawdę wyjątkowo? Aby to zrobić, wystarczy użyć kilku prostych technik. Jako dekoracja prezentacji w formie książek dzisiaj korzystaj z różnorodnych materiałów. Jednak obecność wielu opcji może tylko dezorientować przy wyborze spektakularnej dekoracji. Dlatego przy dekorowaniu pakietu prezentowego lepiej postępować zgodnie z określonymi zaleceniami.

Jeśli książka jest zaplanowana na wakacje, możesz zrobić dekorację tematyczną. Mogą to być tradycyjne elementy do spełnienia Nowego Roku, obchodzone 8 marca lub Walentynki.

Papier do pakowania może być ozdobiony choinkami lub płatkami śniegu, wyrzeźbionymi z kart kolorów, świątecznego deszczu, serc, a nawet świeżych kwiatów. Przygotowując książkę w prezencie na urodziny, opakowanie może być wykonane osobiście, przy użyciu napisów dekoracyjnych i życzeń skierowanych do urodzin.

Ogólnie rzecz biorąc, najważniejsze jest to, że wystrój wygląda odpowiednio i schludnie. Pamiętaj, że oryginalne opakowanie w tym przypadku powinno w pełni odzwierciedlać naturę wakacji i szerokość własnej wyobraźni.

Wystrój naturalnych materiałów

W poszukiwaniu najlepszej opcji, która podpowiada jak spakować książkę w jak najbardziej oryginalny sposób, należy zwrócić uwagę na możliwość zastosowania w postaci dekoracyjnych materiałów naturalnych. Prawdopodobnie każdy z nas z przyjemnością otrzyma książkę owiniętą w paczkę wykonaną z darów natury.

Doskonałymi elementami dekoracyjnymi do dekoracji opakowań na prezenty w tym przypadku mogą być:

 • kamyki morskie, muszle, koralowce, suszone wodorosty;
 • ziarna kawy;
 • kolorowe nici, koronki, sznurówki;
 • naklejki;
 • niezwykłe guziki, zamki, klamry.

Spraw, aby opakowanie do oryginalnej książki mogło być zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wystarczy użyć niestandardowych wypełniaczy, które zostaną umieszczone w paczce wraz z książką. Wystarczy sobie wyobrazić, jak zaskoczył odbiorca prezentacji, kiedy otwierając prezent odkrywa pachnące płatki róży, wióry drzewne, suszone owoce, słodycze i wiele innych nieoczekiwanych rzeczy.

W niektórych przypadkach wypełniacz może być nie tyle elementem dekoracyjnym, co prawdziwie praktycznym. Na przykład miękki materiał uratuje książkę w delikatnym powiązaniu z uszkodzeniem podczas wysyłania wiadomości na duże odległości. W tym przypadku papier drobny, owijki, pachnące zioła mogą służyć jako doskonały wypełniacz.

Dodaj komentarz

9 + 1 =