Nazwa kategorii

Jak zainstalować wbudowaną zmywarkę

Jak zainstalować zmywarkę

Kupując zmywarkę, często próbujemy "przepaść" usługi mistrza, który będzie zaangażowany w jego instalację. Jest to całkiem logiczne, ponieważ mistrz i sklep potrzebują dodatkowego zysku. Ale wydawanie pieniędzy na te usługi nie jest konieczne, ponieważ instalowanie i podłączanie zmywarki własnymi rękami nie stanowi żadnego problemu. Możesz to zobaczyć po przeczytaniu naszych instrukcji.

W rzeczywistości proces instalacji i połączenia został zredukowany do trzech względnie prostych procedur:

 • Połączenie elektryczne;
 • Wkład w wodę;
 • Organizacja śliwki.

Wszystkie prace można wykonywać przy minimalnych kosztach pracy, a główną trudnością będzie osadzanie zmywarki w niszy (w przypadku modeli wbudowanych).

Szukasz odpowiedniego miejsca do zainstalowania

Instalacja zmywarki rozpoczyna się od znalezienia odpowiedniego miejsca. Jeśli zakupiono model autonomiczny, można go zainstalować w dowolnym momencie. Jeśli chodzi o urządzenia wbudowane, są one montowane w zestawach kuchennych. W obu aby upewnić się, że w pobliżu sprzętu znajduje się woda i kanalizacja. Jeśli woda może być nadal transportowana co najmniej do sypialni, to z daleko położonym kanalizacją mogą pojawić się problemy - dodatkowe obciążenie pompy odpływowej.

Najprostszym sposobem jest połączenie z siecią elektryczną, ponieważ znacznie łatwiej jest doprowadzić przewody w dowolnym miejscu, niż do bałaganu z rurami. Najważniejsze jest, aby uchronić się przed przypadkowym porażeniem prądem - w tym celu należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Po zakończeniu instalacji zmywarki możesz bezpiecznie kontynuować jej testowanie.

Instalacja zmywarki pod blatem to żmudny proces. W rzeczywistości zaczyna się przed zakupem urządzenia, ponieważ jest to konieczne zmierzyć przedział do instalacji i obliczyć jego głębokość. Na podstawie uzyskanych parametrów dobieramy odpowiedni model zmywarki. W zależności od szerokości przekroju możemy kupić maszynę o szerokości 45 cm lub 60 cm, a także orientować się w głąb mebli tak, aby technik w pełni wkroczył w niszę przygotowaną na to.

Jak zainstalować zmywarkę w meblach? W tym celu stosowane są specjalne łączniki, które wyposażają wszystkie zestawy mebli "zaostrzone" do montażu wbudowanych urządzeń gospodarstwa domowego. Jeśli sprzęt jest w jakiś sposób błędny, zawsze możesz go przeważyć. Etapy instalacji:

 • Sprawdzanie lokalizacji elementów złącznych;
 • Podłączanie zmywarki do komunikacji;
 • Mocowanie zmywarki we wnęce;
 • Wiszące drzwi.

Następnie możesz rozpocząć testowanie.

Dzięki samodzielnej maszynie wszystko jest o wiele prostsze - musisz umieścić ją w dowolnym miejscu w kuchni i podłączyć do wodociągu, elektryczności i ścieków. Na wszelki wypadek regulujemy ją zgodnie z poziomem, a następnie obserwujemy, czy urządzenie powinno stać gładko i bez zniekształceń. Nie ma specjalnych wibracji, charakterystycznych dla pralek, ale lepiej jest obserwować poprawność instalacji.

Wiesz już, jak zainstalować zmywarkę do naczyń tego typu. Teraz zacznijmy połączenia. Przede wszystkim będziemy zaskoczeni zaopatrzeniem w wodę. Wybór konsumentów zapewnia cztery sposoby łączenia:

 • Z wkładką tee;
 • Ostateczne połączenie;
 • Po zainstalowaniu kolektora;
 • Po zainstalowaniu uchwytu do naprawy (bandaż).

Najczęstszy schemat instalacji i podłączenia - za pośrednictwem trójnika. Należy go kupić w najbliższym sklepie hydraulicznym. Byłoby to wygodne, gdyby w trójniku był wbudowany zawór kulowy. Sama koszulka może być metalowa lub plastikowa. Jeśli wytniesz go w plastikowe rury, możesz potrzebować specjalnego narzędzia do spawania plastiku.

Ostatnim połączeniem jest zainstalowanie oddzielnej rury do zmywarki. Jest podłączony do rury wodnej za pomocą trójnika bez kranu, a sam kran jest zainstalowany na końcu rury. Schemat ten jest stosowany, gdy instalacja zmywarki jest wykonywana z dala od rury wodnej (ze względów bezpieczeństwa lepiej jest ułożyć rurę, a nie przedłużać węża doprowadzającego wodę - aby uniknąć wycieków).

Podłączenie do sieci wodociągowej wraz z instalacją kolektora jest konieczne, gdy duża liczba odbiorców jest podłączona do sieci wodociągowej - pralki, zmywarki, kranów i filtrów. Kolektor jest wezwany do przywrócenia porządku i zmniejszenia liczby ramek w głównej rurze - wyobraź sobie, ile trzeba będzie zamontować trójnik, aby połączyć 5-6 konsumentów. Dlatego łatwiej jest umieścić jeden kolektor.

Instalacja zmywarek z klipsem naprawczym nie jest najlepszą opcją. Ten rodzaj połączenia jest zredukowany do instalacji i mocowania na metalowej rurze specjalnego teownika. Następnie zostaje wywiercony otwór w rurze, przez który woda dostanie się do zmywarki. Chodzi o to, że sztywność rury jest również obniżona. ryzyko wycieku i zatkania.

Instalacja i podłączenie wody do zmywania naczyń do kanalizacji jest łatwiejsze niż do zaopatrzenia w wodę. Ale są tu pewne subtelności. Chodzi o to, że będziemy musieli chronić zmywarkę przed tzw. Efektem syfonu, gdy system kanalizacyjny próbuje wyssać wodę ze zmywarki - często prowadzi to do awarii technologii. Konieczne jest również zapobieganie przenikaniu "zapachów" ścieków do komory roboczej maszyny.

Istnieją dwa sposoby podłączenia zmywarki do kanału ściekowego:

 • Z instalacją "oblique" tee;
 • Z instalacją syfonu.

Pierwsza metoda nie jest najbardziej optymalna, ale w niektórych przypadkach pozostaje jedyną dostępną opcją. Na przykład, podczas instalacji zmywarki odbywa się z dala od zlewu, gdzie można zainstalować syfon. Nie zaleca się przedłużania węża spustowego, aby uniknąć dodatkowego obciążenia pompy spustowej. Następnie "skośny" trójnik wcina się w najbliższy odcinek rury kanalizacyjnej.

Po zakończeniu montażu trójnika należy podłączyć do niego wąż, tworząc podnośnik i opadając wąż. Jest to konieczne, aby zapewnić niezawodną ochronę przed wnikaniem zawartości kanalizacji do komory roboczej zmywarki. Ponadto, aby zapobiec efektowi syfonu, należy zainstalować specjalny zawór antysyfonowy.

Druga opcja jest bardziej prosta, wydajniejsza i bezpieczniejsza - wymaga zainstalowania syfonu, który zapobiegnie pojawieniu się efektu syfonu i nie pozwoli, aby zapachy z kanalizacji przedostały się do zmywarki. Kup w odpowiednim sklepie hydraulicznym Syfon z jednym lub dwoma dyszami do podłączenia sprzętu i zainstaluj go pod zlewem. Podłącz wąż do niego i zabezpiecz złącze za pomocą metalowego zacisku. To kończy proces połączenia.

Doszliśmy do ostatniego etapu instalacji i podłączenia zmywarki - pozostaje nam przynieść energię elektryczną. Jeśli istnieje już gniazdko obok miejsca instalacji, to jest po prostu cudowne, ponieważ musimy po prostu włożyć do niego wtyczkę. Zauważ, że zmywarki używają eurowagów, więc stary gniazdek trzeba będzie wymienić.

Najbliższe gniazdko znajduje się w dużej odległości od miejsca instalacji pralki? Następnie musisz zainstalować nowy punkt poboru, który jest zasilany z innego gniazdka lub z najbliższej skrzynki przyłączeniowej. Wielu specjalistów zalecamy zainstalowanie przed nim automatycznego wyłącznika automatycznego. Ale wyciągnięcie oddzielnego przewodu z rozdzielnicy nie jest konieczne, ponieważ moc zmywarki jest mniejsza niż 3 kW - tutaj nie ma potrzeby nadmiaru.

Po zainstalowaniu gniazdka podłącz do niego zmywarkę, otwórz zawór centralny, otwórz zawór kulowy i przejdź do testów. Nie zapomnij upewnić się, że nie ma wycieków. Jeśli występują przecieki, dokręć nakrętki lub taśmę. Teraz możesz załadować detergent, sól i nabłyszczacz do zmywarki, włożyć do niej naczynia i rozpocząć program prania.

Jak widzimy, proces instalacji domowej zmywarki jest wyjątkowo prosty. Jeśli masz odpowiednie narzędzia w domu (klucz, śrubokręt Phillipsa, metalowa piła do metalu), cały proces zajmie Ci kilka godzin. Cena za instalację zmywarki zaczyna się od 1000-1500 rubli, w zależności od regionu i złożoności pracy. Cena ta nie obejmuje kosztów dodatkowych materiałów (trójniki, dźwigi, rury itp.). Wyobraź sobie, ile pieniędzy zaoszczędzisz, sam wykonując instalację.

Instrukcja ręcznego podłączenia wbudowanej zmywarki

Zainstaluj nowo zakupioną zmywarkę do zabudowy samodzielnie w gotowej kuchni nie jest trudne. Tę procedurę można łatwo wykonać samodzielnie, bez przyciągania wynajętego specjalisty. Konieczna jest tylko poprawna dystrybucja etapów pracy.

Idealnie, ta sekwencja powinna wyglądać tak:

 1. Wybór i przygotowanie miejsca docelowego.
 2. Przygotowanie zestawu narzędzi i zestawu złącz do połączenia.
 3. Instalacja urządzenia.
 4. Połączenie z komunikacją i zasilaniem.

W przypadku braku doświadczenia w wykonywaniu takiej pracy własnymi rękami, lepiej zatrudnić specjalistę.

Po zakończeniu wszystkich prac instalacyjnych konieczne jest powieszenie elewacji, jeśli jest ona zapewniona przez konstrukcję.

W wygodnym mieszkaniu taka zmywarka jest zwykle instalowana w kuchni w specjalnie przygotowanej części pod blatem. Jeśli właściwości rozmiaru urządzenia są dopasowane właściwie, nie jest trudno zainstalować zmywarkę w gotowej niszy. W takim przypadku ważniejsze jest zapewnienie warunków, w których urządzenie nie może być podłączone do komunikacji:

 • dostępność rury wodnej w odległości nie większej niż 1,5 metra wzdłuż długości standardowego węża;
 • bliskość sieci kanalizacyjnej w celu zorganizowania odpływu w tej samej odległości;
 • możliwość podłączenia do sieci bez użycia przedłużaczy.
 • Zastosowanie trójnika lub przedłużacza zwiększa ryzyko przeciążeń w sieci i zwarć, może spowodować nieprawidłowe działanie urządzenia lub inne nieprzyjemne konsekwencje.
 • Nie umieszczaj zmywarki pod płytą kuchenną.
 • Można zwiększyć długość rury drenażowej do 5 metrów, ale może to spowodować przerwy w działaniu urządzenia.

Aby prawidłowo i bezbłędnie wykonać całą pracę, będziesz potrzebował:

 • do demontażu starych i dokręcania nowych połączeń, klucza lub klucza, a jeśli nie są, szczypce;
 • dla ich izolacji fumencji;
 • do wiercenia otworów w ścianach sekcji wiertniczej za pomocą dysz;
 • do poziomowania urządzenia na poziomie budynku;
 • Przydadzą się śrubokręt i nóż.

Pod ręką powinny być i materiały eksploatacyjne z liczby urządzeń sanitarnych, które pomogą połączyć urządzenie z domową komunikacją:

 • syfon z dodatkowym dławikiem i zaworem, który nie pozwoli na odwrócenie ruchu drenów;
 • trójnik z zaworem kulowym i trącający gwint do podłączenia węża ssącego;
 • filtr do czyszczenia zgrubnego, który nie pozwoli na zanieczyszczenia wewnątrz urządzenia.

Po sprawdzeniu miejsca instalacji i przygotowaniu wszystkiego można rozpocząć instalację.

Przed umieszczeniem urządzenia w miejscu należy zapoznać się z układem jego umieszczenia, który jest dołączony do zestawu. Następnie będziesz musiał wykonać następujące czynności:

 1. Jeśli to konieczne, wyciągnij z sekcji zestawu słuchawkowego, demontując wszystkie urządzenia, blat i tylną ścianę, zdemontuj konstrukcję.
 2. W bocznej ścianie od strony zlewu wywierć otwory, przez które będzie można podłączyć węże.
 3. W zależności od lokalizacji wylotu, wykonaj otwór pod przewodem zasilającym.
 4. Aby zamocować na ścianach niszy wsporniki montażowe, jeśli są one dostarczane zgodnie ze schematem.
 5. Zbierz niszowe elementy w odwrotnej kolejności, przywracając połączenia z zestawem słuchawkowym.
 6. Włóż zmywarkę do wnęki, przepuszczając węże i przewód przez otwory.
 7. Dopasuj ją do wymiarów sekcji i horyzontu za pomocą regulowanych stojaków, kontrolując poziom procesu.
 8. Jeżeli przewidziana jest fasada, konieczne będzie przygotowanie jej mocowania.
 • Poduszka powietrzna 50 mm powinna znajdować się pomiędzy tyłem urządzenia a ścianą.
 • Instalując urządzenie na podstawie sekcji, musi ona wytrzymać wibracje, zapewnić płynne ustawienie urządzenia.

Aby obsługiwać zmywarkę, należy podłączyć ją do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i domowej.

Przepływ wody jest zwykle dostarczany z głównej linii, która służy kuchni. Większość modeli zmywarek działa z ogrzewaniem elektrycznym zimnej wody. Mniej powszechne są urządzenia, które wykorzystują gorącą wodę razem z zimną wodą. Ta druga opcja jest trudniejsza, chociaż zasada wykonywania pracy jest taka sama:

 1. z rury usuwa się wąż idący do zlewu;
 2. jest przykręcony na trójniku z zaworem kulowym, jeśli nie, dodatkowa instalacja zaworu odcinającego po tym, jak będzie wymagana tee;
 3. następnie zainstalowany jest filtr zgrubny;
 4. po tym możliwe jest ustalenie węża wlotowego z urządzenia.

Wszystkie połączenia muszą być uszczelnione przez fumpling, który jest nawinięty na powierzchnię nici co najmniej dziesięć razy. Następnie można przykręcić zbrojenie.

Aby uniknąć powstawania nieprzyjemnych zapachów wewnątrz urządzenia, konieczne jest prawidłowe zainstalowanie odpływu. Zawieszenie spustu na krawędzi zlewu chroni przed tym, ale nie będzie wiarygodne pod względem powodzi. Najlepszym rozwiązaniem jest odprowadzenie przez syfon. Dla niego potrzebujesz:

 1. usunąć stary syfon;
 2. w jego miejsce umieść nowy z dławieniem;
 3. podłączyć drenaż do zmywarki;
 4. dokręcić połączenia za pomocą zacisków.

Wąż spustowy musi być zgięty z górnym punktem zgięcia 40 cm od powierzchni podłogi. Stworzy to naturalny filtr do blokowania osadów ściekowych i zapachów.

Jeśli istnieje oddzielne gniazdo z uziemieniem, podłączenie zasilania wykonuje się po prostu przez włączenie wtyczki. Brak tego będzie wymagał oddzielnego okablowania do kuchni, do którego należy zastosować następujące elementy:

 • dwumilimetrowy drut 3-żyłowy;
 • automat 16A wbudowany w osłonę;
 • gniazdo z obowiązkowym uziemieniem.

Nie zaleca się zmiany wtyczki euro na przewodzie zasilającym urządzenia przy użyciu zwykłej wtyczki. Doprowadzi to do utraty gwarancji, zwiększy ryzyko awarii urządzenia, spowoduje zagrożenie dla życia właściciela.

Obowiązkowym etapem instalacji jest sprawdzenie sprawności urządzenia i jego komunikacji. Przeprowadza się to bez obciążania naczyń za pomocą detergentów. Podczas jego działania należy sprawdzić:

Jeśli projekt zakłada elewację, instalację należy zakończyć, zawieszając ją. Fasadę można wykonać w postaci dekoracyjnego panelu lub drzwi. W wersji frontowej fasada jest zawieszona na specjalnych elementach mocujących znajdujących się na przednim panelu.

W drugim przypadku należy wykonać znakowanie elementów złącznych za pomocą specjalnych szablonów zawartych w zestawie. Pod nimi w bocznej ścianie niszowych otworów są wykonane. Zakładają zapięcia, na których zawieszono ozdobne drzwi, czyli fasadę.

Jak zainstalować i podłączyć samodzielnie wbudowaną i wolnostojącą zmywarkę

Instalacja i podłączenie zmywarki wymaga ostrożności i dokładności. W końcu niewłaściwe połączenie złożonego urządzenia elektrycznego może stać się przyczyną nie tylko nieprawidłowego działania urządzenia, wycieku wody, ale także porażenia prądem. Najprostszym sposobem podłączenia zmywarki jest skorzystanie z usług kompetentnego kapitana. Jeśli istnieje potrzeba i czas, możesz zainstalować zmywarkę samodzielnie, oszczędzając pieniądze i osobiście upewniając się, że wszystko odbywa się jakościowo i bezpiecznie.

Uważnie przeczytaj instrukcje ↑

Opowieść o tym, jak zainstalować zmywarki (PMM), przewidując trywialny ale ważne stwierdzenie: wiążącego instrumentu dla instalatora, trzeba badać bardzo dokładnie przed rozpoczęciem prac - maszynę instrukcje montazhu.Posudomoechnaya musi być podłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i zasilania, odpowiednio, wymagania producenta. Najbardziej nowoczesne zmywarki poziomie gospodarstwa są połączone podobnym schemacie, ale samochody różnych typów i marek, mają swoje własne cechy, które należy uwzględnić, gdy są one zainstalowane i działa.

Jeżeli przygotowanie do montażu PMM odbywa się na etapie naprawy kuchni, gdy nie jest jeszcze znany, który konkretny model zostanie wybrany, pożądane jest wcześniejsze określenie typu maszyny. Przede wszystkim ze względu na wymiary i rodzaj zaopatrzenia w wodę. Oczywiście zawsze możesz coś zrobić, ale to dodatkowy czas i pieniądze.

Zawsze zapoznaj się z instrukcjami instalacji i obsługi złożonych urządzeń gospodarstwa domowego, zawiera on wszystkie niezbędne informacje

Gdzie i jak umieścić zmywarkę ↑

Zaleca się wcześniejsze rozważenie lokalizacji zmywarki. Lepiej jest to zrobić na etapie naprawy kuchni, jeśli jest to planowane. W takim przypadku można wstępnie włożyć samochód do zestawu mebli, dzięki czemu jest wygodny i estetyczny.

Decydując się na lokalizację, wpisz (najlepiej z określonego modelu) PMM, jego wymiary, nie będzie problematyczne dostarczenie kompetentnego źródła wszelkiej niezbędnej komunikacji, co znacznie uprości instalację mebli i sprzętu. Zmywarkę można kupić, a po zmontowaniu mebli, najważniejsze jest zarezerwowanie jej miejsca i dostarczenie prądu, wody i kanalizacji.

Zalecamy umieszczenie PMM w następnej szafce z umywalką. Po pierwsze, jest to wygodne: im mniejsza odległość między zlewem, zmywarką, suszarką, szafkami do przechowywania talerzy i sztućców, tym mniej zmęczona będzie gospodyni. Po drugie, szafka pod zlewem, która z reguły nie ma tylnej ściany - najlepsze miejsce do umieszczenia wniosków komunikacyjnych do zmywarki. Zapewniony jest dobry dostęp do pracy, w przypadku napraw urządzenie można szybko odłączyć.

Przestrzeń w szafce pod zlewem to najlepsze miejsce w kuchni do umieszczenia dodatkowego wyposażenia, w tym wyjść i połączeń PMM

Z góry wszystko do przemyślenia - opcja idealna, ale nie zawsze możliwa. Postaramy się wam nie tylko w jaki sposób osadzić zmywarkę do naczyń w kuchni na etapie montażu mebli, ale także, jak zbudować zmywarkę do gotowego kuchni, gdzie trzeba zrobić minimum przeróbek.

Łączenie PMM z narzędziami ↑

Bezpieczne połączenie elektryczne ↑

Aby zapewnić bezpieczne podłączenie zmywarki do sieci, zaleca się następujące zasady:

 • Nie można używać przedłużaczy dla PMM musi być wyposażony w oddzielną rozetku.Sdelat powinna być zbliżona do maszyny tak, że jeśli jest to konieczne, może być wystarczająco szybko wyjąć wtyczkę z wtyczką. Istnieją zalecenia do umieszczenia gniazda dla urządzeń poniżej szaf, cokoły w okolicy. Wierzymy, że to rozwiązanie nie jest najlepsze i zalecamy, aby gniazdo w szafce pod zlewem, na wysokości 25-40 cm od podłogi. Łatwiej jest zapobiegać i usuwać elementy z szafy szybciej niż wyciągając rękę w miejscach o ograniczonej przestrzeni do podłączenia do daleko znajduje.
 • Przez wylot MMP pożądana, aby oddzielić klapę z miedzi trohzhilny przekroju przewodów elektrycznych nie mniej 3h2.5 mm2, przez ustawienie RCD linii lub wyłącznika 16 A (dla niektórych modeli wystarczająco mały przekrój przewodu 3x2 mm2 i urządzenie 10 a).

Co zrobić, jeśli chcesz zbudować w zmywarce w kuchni Ready, który już odnowiony i niemożliwe jest ustalenie osobnego kabla wolno podłączać zmywarki do grupy gniazd z niezbyt dużych urządzeń: kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, lodówka. Absolutnie nie można podłączyć do linii MMP z problemami elektroplitoy.Pri instalację urządzenia na panelu można umieścić bezpośrednio przed wylotem lub grupy.

 • Jeżeli w sieci zasilającej występuje znaczne (ponad 10%) odchylenie od standardowego napięcia 220-240 V, zaleca się zainstalowanie regulatora napięcia na linii zasilającej.
 • Gniazdo musi być połączone z uziemieniem. Jednak nie każde mieszkanie lub prywatny dom ma połączenie z siecią naziemną.

Prawidłowe urządzenie do zasilania elektrycznego domu - nie tylko kwestia komfortu, ale także bezpieczeństwa

Podłączenie do sieci bez uziemienia ↑

Co powinienem zrobić dla tych, którzy nie mają trzeciego przewodu uziemiającego w okablowaniu?

Najprostszy sposób dla właścicieli prywatnego domu. Mają możliwość wykonania pętli masy w pobliżu domu poprzez podłączenie do niej sieci elektrycznej. Jako - temat do oddzielnej rozmowy, ale nie jest to tak trudne zadanie, a obecność obwodu z właściwym okablowaniem spowoduje, że cały system elektryczny będzie bezpieczny.

Trudne dla najemców budynków mieszkalnych. Prawdopodobnie w budynku nadal znajduje się grunt, ale nie ma go w mieszkaniu. Uziemienie z reguły występuje w domach, w których znajdują się windy, punkty grzewcze z grupami aluwialnymi, sklepy na parterze. Trzeci drut nie może znajdować się na klapie, ale jeśli masz go w domu, możesz go wnieść do mieszkania. Prace mogą być wykonywane przez elektryka z organizacji obsługującej.

Gorzej, jeśli w budynku nie ma żadnej ziemi. Alternatywnie trzeci przewód jest doprowadzany do neutralnego paska w osłonie, ale nie rozwiązuje to problemu w pełni. Bardziej poprawne jest narysowanie oddzielnej linii dwuprzewodowej od tarczy do maszyny, ustawiając na niej RCD. W przypadku uszkodzenia ciała, osoba może zostać zszokowana na krótki czas, ale urządzenie ochronne wyłączy zasilanie.

Ci, którzy nie rozumieją elektryczności i nie wiedzą, jak prawidłowo prowadzić elektrotechnikę domową, nie próbujcie wykonywać pracy samodzielnie, lepiej zaprosić specjalistę.

Wariant obwodu podłączenia RCD do oddzielnych linii bez uziemienia

Sieć wodociągowa musi spełniać następujące parametry: ciśnienie od 0,5 bar (0,05 MPa) do 10 barów (1 MPa), ilość dostarczanej wody jest nie mniejsza niż 10 litrów / min Z reguły sieci odpowiadają tym parametrom, ale są wyjątki. Jeżeli ciśnienie jest niższe niż wymagane (są to domy prywatne), wymagana będzie pompa zwiększająca ciśnienie, jeżeli ciśnienie jest wyższe (to niższe piętra niektórych domów wielopiętrowych) - przekładnia redukcyjna.

Na wlocie rury wodnej do mieszkania lub domu musi być koniecznie zainstalowany filtr siatkowy, pożądany jest filtr dokładny. Jeśli nie ma możliwości umieszczenia filtra przy wejściu do mieszkania, należy to zrobić przed maszyną.

Nie ma znaczenia, w jaki sposób kurek do zmywarki będzie wystawiony: przez osobną rurę lub przez trójnik z doprowadzenia wody do mieszalnika. Najważniejsze jest to, że przepływ można zablokować za pomocą dźwigu, a drugi był łatwo dostępny.

Koniecznie zamontuj zawór odcinający na wylocie wody

Aby nie zepsuć adapterów podczas podłączania węża, zaleca się natychmiastowy wybór kranu z "prawidłowym" połączeniem. W przypadku urządzeń dostarczanych oficjalnie w Federacji Rosyjskiej parametry są następujące: gwint zewnętrzny, ¾ średnicy, długość nie mniejsza niż 10 mm.

Jeśli wylot jest daleko, krótki wąż doprowadzający wodę może być wydłużony, ale nie przedłużony, ale dłuższy. Jeśli chodzi o instalację używanego PMM, zalecamy wymianę węża zasilającego na nowy. Upewnij się, że wąż nie jest wygięty lub skręcony.

Zainstalowanie wbudowanej zmywarki Bosch (wszystkie nowoczesne modele, z wyjątkiem niektórych modeli kompaktowych) i niektórych PMM pochodzących od wielu innych firm, początkowo zapewnia ochronę przed wyciekiem wody w przypadku pęknięcia węża lub innych niesprawności. W takich modelach zestaw AquaStop znajduje się w zestawie i jest instalowany na kraniku przed wężem. AquaStop działa tylko po włączeniu zasilania. Można również zainstalować inne urządzenia, aby zapobiec wyciekom wody, kupując je oddzielnie.

Obecnie w sprzedaży znajduje się wiele urządzeń zabezpieczających przed wyciekiem, które można zainstalować zarówno na oddzielnym sprzęcie, jak i na całym systemie zaopatrzenia w wodę jako całości

Czy można podłączyć zmywarkę do gorącej wody i zaoszczędzić na tym ↑

Naczynia są myte gorącą wodą, dzięki czemu na zimno nagrzewa się do pożądanej temperatury nagrzewnicy wbudowanej w urządzenie. A elektryczność kosztuje pieniądze. Jeżeli ciepła woda jest ogrzewana w domu przez kocioł elektryczny, nie ma znaczenia, czy jest ona gotowana w elektrycznym podgrzewaczu wody, czy bezpośrednio w PMM. Ale gdy mieszkanie ma rurę ciepłej wody lub w prywatnym domu "tanie" woda jest przygotowywana przez kocioł gazowy, nie jest wskazane, aby wydawać energię elektryczną na ogrzewanie zimnej wody w zmywarce. Czy możesz przesłać gorącą wodę bezpośrednio do PMM, oszczędzając znaczną ilość? Jest to możliwe, ale nie we wszystkich modelach iz pewnymi zastrzeżeniami:

 • Jeżeli gorąca woda jest przygotowywana przez przepływającą kolumnę gazową lub dwuprzewodowy kocioł gazowy, nie jest możliwe połączenie z nią PMM. Można rozważyć tylko scentralizowane dostarczanie ciepłej wody, kombinację jednoprzewodowego kotła gazowego z kotłem magazynowym i podgrzewaczem wody w zasobniku.
 • Konieczne jest sprawdzenie węża doprowadzającego wodę od urządzenia. Jeśli są na nim inne słowa "25ºC", można podłączyć tylko zimną wodę.
 • Powinieneś uważnie przestudiować instrukcje do MMP. Jeśli na wężu nie ma symboli ograniczających temperaturę, najprawdopodobniej podręcznik powie: "Maksymalna temperatura wody nie jest wyższa niż 60ºC, najlepiej połączenie z zimną wodą." Najlepiej na zimno - nie oznacza to, że urządzenie ulegnie awarii z powodu gorąca. Po prostu wbudowany czujnik termiczny, którego praca jest zaprojektowana do zimnej wody, może nieprawidłowo określić temperaturę ciepłej wody wprowadzanej do niego i nie uwzględniać w razie potrzeby ponownego nagrzania. Producent ma na myśli, że nie reaguje, jeśli po podłączeniu maszyny do gorącej wody, czasami potrawy nie będą wystarczająco czyste.

Teraz o ograniczeniu 60ºC. Jeśli chodzi o przygotowanie wody za pomocą zestawu "jednopierścieniowego kotła gazowego z kotłem", wystarczy ustawić maksymalną temperaturę przy automatycznym sterowaniu ogrzewaniem wodnym powyżej określonej wartości. Temperatura ciepłej wody ze scentralizowanej rury wodnej z reguły nie przekracza 60ºC. Jeśli jest wyższa, PMM można podłączyć za pomocą miksera z termostatem.

Utylizacja kanalizacji ↑

Podczas naprawy zmywarki można wyjąć osobny zlew. Nie ma znaczenia, gdzie położyć i usunąć rurę: w ścianie lub na podłodze. Musi zostać spełnionych szereg warunków:

 • Przy wejściu rury do kanalizacji, aby uniknąć pojawienia się nieprzyjemnego zapachu, należy umieścić uszczelnienie hydrauliczne, ponieważ nie ma go w PMM. Możliwe jest użycie standardowego syfonu do umywalki, zebrać syfon niezależnie od kanalizacji o trzech kątach 90 ° i jednej prostej rurce, lub zakupić specjalny syfon przeznaczony do pralek i zmywarek. Różni się zwartością, może być zewnętrzny lub przeznaczony do osadzania.

Montaż syfonu (w ścianie), do zmywarek i pralek

 • Jeżeli rura kanalizacyjna jest ułożona w ścianie, odległość pionowa między punktem połączenia węża spustowego a wlotem uszczelnienia wodnego w ścianie nie może być mniejsza niż podana w instrukcji, zwykle 20-30 cm.
 • Wlot do podłączenia węża powinien być umieszczony nie wyżej niż 60-80 cm, w zależności od modelu. Jest lepiej niższy, na wysokości około 50 cm od podłogi.
 • Wąż spustowy jest przeznaczony do podłączenia rury kanalizacyjnej o średnicy 40 mm do gniazda i 50 mm połączenia z rurą poprzez gumowy adapter.

Jeśli zmywarka nie znajduje się zbyt daleko od szafki z umywalką, łatwiej jest podłączyć ją do syfonu z zlewu. Jest to tym bardziej racjonalne rozwiązanie, gdy zmywarka jest zainstalowana w gotowej kuchni i nie ma możliwości zmiany kanalizacji. Wiele nowoczesnych zlewów ma już specjalny odpływ syfonowy do węża spustowego ze zmywarki, należy go jedynie naprawić. Jeśli nie ma wyzwania, możesz je kupić osobno.

Po włożeniu węża spustowego na wylot syfonu, pożądane jest zamocowanie go za pomocą zacisku obciskającego

Wąż spustowy musi być gładki, bez załamań, zgięty i zamocowany nieco wyżej niż znak jego połączenia z kanałem. W tym celu dołączony jest wspornik do montażu na ścianie. Górna część zakrętu nie powinna znajdować się powyżej 60-80 cm i poniżej 40-50 cm od poziomu podłogi, w zależności od modelu. Jeśli długość standardowego węża nie jest wystarczająca, można go przedłużyć lub wymienić, ale całkowita długość nie powinna przekraczać 3 m.

Jak zbudować zmywarkę w meblach kuchennych ↑

O komunikacji, powiedzieliśmy, teraz porozmawiamy o tym, jak zainstalować zmywarkę w meblach. PMM różnią się zarówno wielkością, jak i rodzajem integracji w meblach. Rozważ cechy montażu różnych typów zmywarek:

Oddzielny model, jak sama nazwa wskazuje, może stać sam, obok mebli, pod wspólną powierzchnią roboczą. Pokrywę można wykorzystać jako blat, należy jednak wziąć pod uwagę, że wytrzymałość cieplna tworzywa sztucznego jest niższa niż wytrzymałość laminatu. Ale jeśli oddzielony PMM musi być zainstalowany w rzędzie mebli, pod wspólną powierzchnią roboczą, jak zainstalować zmywarkę pod blatem?

Dostępne są dwie opcje: pierwsza - obniżenie nóżek regulacyjnych do minimalnej wysokości i spróbuj sprawdzić, czy samochód wspina się pod blatem. Najprawdopodobniej tak. Jeśli nie, przejdź do planu B: usuń górną pokrywę. W zależności od modelu należy odkręcić cztery śruby po bokach lub dwóch od tyłu, ale lepiej przyjrzeć się instrukcjom. PMM z usuniętej pokrywy gwarantuje, że mieści się pod blatem stołu pod warunkiem, że powierzchnia robocza ma standardową wysokość nie mniejszą niż 85 cm. Po zainstalowaniu maszyny na miejscu, podłącz komunikację, otwórz zawór, upewnij się, że nie ma wycieku wody.

Wideo: połączenie i instalacja pod blatem samodzielnego modelu ↑

Wbudowane zmywarki ↑

Jak zainstalować wbudowaną zmywarkę? Pełnowymiarowa zmywarka, w przeciwieństwie do innych wbudowanych urządzeń kuchennych (piekarników, kuchenek mikrofalowych, lodówek), nie jest umieszczana w specjalnej szafce. Instalacja wbudowanej zmywarki odbywa się w szczelinie między szafkami. Szerokość niszy wynosi 45 lub 60 cm, w zależności od wymiarów maszyny. Rozmiar musi być bardzo dokładnie zachowany, boczne ściany szaf muszą być ściśle pionowe.

Blat lepiej jest zainstalować po zainstalowaniu PMM. Po ułożeniu węża, spustu i kabla elektrycznego pod podstawą i za szafkami do punktu przyłączenia, maszyna zostaje postawiona na podłodze i wchodzi do niszy, z regulowanymi stopkami podnosi się do poziomu z szafkami dolnego rzędu i ustawia się pionowo.

Po zainstalowaniu wbudowanej maszyny w rzędzie szafek, regulacja tylnych nóg staje się problematyczna. W wielu modelach jest on usuwany z przodu obudowy

Montaż wbudowanej zmywarki zapewnia zamocowanie jej obudowy za pomocą bocznych ścianek sąsiednich szafek i blatu stołu. Ale radzimy nie spieszyć się i najpierw powiesić drzwi mebla. Jak zainstalować elewację na zmywarce, opisaną szczegółowo w instrukcji, jest również specjalny szablon, przez który oznaczone są otwory do mocowania łączników z tyłu fasady. Szafki wchodzą do rowków na drzwiach samochodu. Po zainstalowaniu fasady meblowej, PMM musi być ustawiony wzdłuż fasad pozostałych szaf. Teraz możesz przymocować jego obudowę do sąsiednich szafek i zainstalować blat stołu.

Kolejność powieszenia elewacji meblowej na drzwiach wbudowanej zmywarki

Jeśli przestrzeń pod szafami jest zamknięta cokołem, możliwe jest, że w strefie zmywarki będzie konieczne wycięcie w niej otworu. W przeciwnym razie podczas otwierania drzwi mogą oprzeć się o podstawę. Na jakiej wysokości należy wyznaczyć miejsce, zależy to od tego, ile podniesiono podczas regulacji nóg urządzenia. Po zakończeniu instalacji do komunikacji podłączona jest wbudowana zmywarka o długości 45 cm lub 60 cm.

Wideo: instalacja wbudowanej zmywarki w meble ↑

Modele kompaktowe występują również w dwóch rodzajach: wolnej instalacji i wbudowanej szafce.

Pierwszy typ - wolnostojące PMM szerokość 55 cm i głębokość 50 cm i wysokość 45 cm, model ten może być zainstalowany w obudowie bazowej 60 cm, i pozostaje jeden wolny półki. Lub postaw na blacie, szerokim parapecie, niskiej lodówce. Maszyna jest lekka, nie wibruje podczas pracy, nie trzeba jej podłączać, wystarczy podłączyć ją do komunikacji.

Kompaktowa zmywarka 55 cm szerokości i 50 cm głębokości mieszczą się w szafie pod zlewozmywakiem z układu filtracyjnego pozostało miejsca na szczegółowo ekonomicznego

Innym rodzajem kompaktowego urządzenia - wbudowany w zmywarce, którego wymiary pozwalają na zainstalowanie go w kompaktowych wymiarach shkafa.Po zbudowanych PMM identyczne piekarnik jest zbudowany i zainstalowany w standardowe szafy o szerokości 60 cm (szerokość otworu 56 cm) przeznaczone dla nich. Podobnie jak w przypadku piekarników, istnieją dwa rozmiary zmywarek: pełna wysokość (60 cm wysokości) i niska (otwarcie 45 cm). Możesz zarówno zbudować zmywarkę pod blatem, jak i zainstalować ją w wysokiej szafce.

Drzwi kompaktowego wbudowanego PMM mają przednią powierzchnię, nie ma potrzeby instalowania na nim elewacji meblowych. Korpus maszyny jest przymocowany do szafek, łączność jest podłączona zgodnie ze standardowym schematem.

Wideo: opcje instalacji kompaktowej zmywarki Bosch SCE 53M25EU ↑

Z jednej strony, instalacja zmywarce - nie jest bardzo trudnym zadaniem, a to może być wykonywane niezależnie w obecności podstawowej wiedzy elektrycznej i innych santehnike.S - nieprawidłowe połączenie komunikacji może być obarczona poważnymi kłopotami. Szczególną uwagę należy zwrócić na część elektryczną, jest to kwestia bezpieczeństwa. Jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, lepiej jest umieścić instalację PMM w mieszkaniu lub domu dla profesjonalistów. Oczywiście zapłacisz za usługę, ale zaoszczędzisz czas i wzmocnisz system nerwowy.

Jeśli twoja rodzina po pytaniu „Kto będzie zmywać naczynia dzisiaj?” Nad biurkiem wisi milczy, to znaczy, że nie zostały jeszcze zakupione zmywarki. Nic dziwnego. .

Techno-Happiness: Jak wybrać zmywarkę z optymalnym zestawem programów

Staramy się nie tylko zastąpić stare meble i zużyte meble, ale także zmodernizować własne mieszkanie, aby stało się wygodne, w kuchni.

Jak podłączyć pralkę do kuchni i wbudować ją w zestaw słuchawkowy

Woda z kranu staje się brązowa, potem biała, aw czajniku płatki nie mają smaku płatków limonki? Masz dość płacenia za wodę i jej nie pijesz? Czas więc pomyśleć.

Dodaj komentarz

− 2 = 7