Nazwa kategorii

Kotek z ołówkiem

Narysuj kotka z ołówkiem wraz z moim "kotkiem"))

Dziś porozmawiamy z tobą o tym, jak rysować kociaka krok po kroku ołówkiem.

- Małe, jak myślisz, jak powinien wyglądać kotek?

"Dlaczego po prostu cię lubię?"

"Cóż, ciągle nazywasz mnie kotkiem." Potem jestem kotkiem!

- Dobrze! Więc narysujmy cię!

A potem zdałem sobie sprawę, jak narysowałem kotka ołówkiem. Powinien wyglądać jak zabawka, jak słodkie stworzenie, które chce być dotykane. Uświadomiłem sobie, że takie zdjęcia maluchów ze świata to bestia, są one w większym stopniu przeznaczone dla dzieci i dlatego nie wymagają specjalnej powagi.

Chcesz nauczyć się szybko rysować kotka?

Twórczość na rzecz rozwoju niemowląt jest niezwykle przydatna. Nawet kilka kresek lub krzywe koła, wykonane własnoręcznie, poprowadzi dziecko w niewyobrażalną radość. Rysowanie da nie tylko wspaniały nastrój, ale także pomaga prawidłowo postrzegać otaczający nas świat. Ponadto rozrywka jest przydatna dla palców dzieci, przyczynia się do ich szybkiego rozwoju.

Nauka rysowania kotka

Bardzo często, gdy uczysz się rysować proste elementy (kółko, linie, słońce, kwiat itp.), Dziecko próbuje zobrazować coś bardziej skomplikowanego, na przykład rysowanie ukochanego kociaka. Oczywiście przy pierwszej próbie nie udaje się, dlatego rodzice powinni pomagać swojemu dziecku. Ale zdarza się, że mama i tata nie potrafią w ogóle rysować. W takim przypadku wystarczy znaleźć informacje o tym, jak narysować kotka i chętnie zrobić wspólne malowanie z dzieckiem. Najpierw powinieneś uważnie obserwować kociaka i zdecydować, w którym miejscu będziesz go reprezentował. Małe kocięta są niezwykle aktywne i nie siedzą długo w jednym miejscu. Dlatego pozy muszą być odtwarzane z pamięci. Ponadto zdecyduj, co narysujesz: ołówkiem, farbami lub markerami. Wiele osób nie umie rysować kociąt ołówkiem, ale wierz mi, to nie jest takie trudne, na pewno ci się uda.

Rozpocznijmy proces twórczy

Aby było dobrze, a rysunek podobał się Twojemu malutkiemu artyście, używaj informacji o tym, jak rysować kotka etapami.

Pierwszy etap

Najpierw musisz stworzyć ogólny zarys kształtu ciała. Mogą nie być bardzo dokładne. Najważniejsze jest prawidłowe oddanie proporcji głowy, nóg i ciała. Głowa nie powinna być duża, ale nie mała, a łapy - takie same pod względem grubości i długości.

Konieczne jest wykonanie bardziej szczegółowego rysunku łap i pyska. Chcesz wiedzieć, jak szybko narysować kotka? Następnie skoncentruj i delikatnie zastosuj niezbędne szczegóły. Najważniejsze jest, aby narysować oczy, nos i usta kota, jeśli tak się stanie, to nie musisz się martwić, wszystko pójdzie samo.

Ostatni etap

Upewnij się, że rysunek odpowiada rzeczywistości. Liczba może się nieznacznie różnić, ale główne cechy ciała muszą się pokrywać. Dopiero potem ty i twoja malutka artystka możecie przejść do ostatniego etapu. Musimy ostrożnie narysować oczy, a następnie nos i usta. Następnie możesz ukończyć całą twarz, dodając długą cienką antenę i wykonując niewielkie częste pociągnięcia, kończąc futro. To wszystko, rysunek zwierzę jest gotowy. Teraz już wiesz, jak szybko i poprawnie narysować kotka. Ale najważniejszą rzeczą jest to, że zrobiłeś to z dzieckiem. Kto wie, może za wiele lat stanie się znanym artystą i opowie o swoim pierwszym rysunku. Jeśli myślisz o tym, jak rysować kociaka w prostszy sposób, nie bój się eksperymentować, najważniejsze jest to, że Ty i Twoje dziecko cieszą się z tego procesu!

Rysowanie kociaka krok po kroku

Jak narysować kotka za pomocą prostego ołówka. Klasa mistrzowska rysująca niemowlęcia i normalną krok po kroku .

To zajmie prosty ołówek HB i kolor dla kociaka kolorowanki z kreskówki.

Narysuj na papierze owalną twarz i mniejszy rozmiar wydłużony owalny dla tułowia kotka.

Kształtujemy ciało, po prawej stronie przypomina kształtem wazę, a na dole po lewej rysujemy mały trójkąt - ogon.

Na głowie narysuj dwa duże trójkąty - uszy kota i wyciągnij łapy na pniu.

Teraz zajmiemy się pyskiem kociaka. Przymocowujemy objętość do uszu, przeciągamy linie od krawędzi ucha do głowy od lewej strony. I na 2/3 kagańcach rysujemy owal i od razu zauważamy uśmiech kociaka.

Rysowanie oczu, nosa do kotka i wąsów.

Teraz możesz pokolorować kotka, do tego potrzebne są kredki: brązowy, pomarańczowy, niebieski i czarny. Aby nadać kociakowi pomarańczowy kolor, wybierz ciemne miejsca na szyi i wokół krawędzi głowy. W czerni rozróżniamy zarys oka i źrenicę.

A teraz, rysować zwykły kotek z prostym ołówkiem, to nie będzie takie trudne. Zaczynamy od owalu głowy i tułowia.

Przygotuj wstępny rysunek liniowy, nakreślimy wszystkie części kociaka: głowę, łapy, uszy, ogon.

Przeszukamy cały kontur, wykonując mały obrys, wykonując futro, wstępnie zaznaczymy pysk kociaka i zaczniemy wyszczególniać łapy, uszy, wykonywać główne opaski na głowie.

Narysuj oczy, na źrenicach zostaw białe białe paski - blask, aby uzyskać realistyczny rysunek. I przechodzimy do wstępnego wykluwania głowy i tułowia, pozostawiając strefy światła i podkreślając ciemniejsze obszary.

Łapy i dno kufy pozostają bez cieniowania Ponieważ kociak jest paskowany, podkreślamy opaski na wełnie. Zrób cienie od nóg i ogona.

Robimy powtarzające się cieniowanie, pogłębiając ton. Wybierz oczy, krawędź gumy do żucia anteny, ponieważ będą musiały pracować na biało z odrobiną elastycznej i delikatnie przetrzeć.

I w końcowym etapie pogłębiamy najciemniejsze obszary małymi pociągnięciami i kotek jest gotowy.

Jeśli chcesz nie tylko narysować, ale także przeczytać ciekawe refleksje. wtedy jest tu Oryginał, o wiecznym i pięknym stanie ludzkości.

Subskrybuj aktualizacje i otrzymuj wiadomości i zapisy TworiSmelo!

© 2012 - 2013, https:. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów witryny jest dozwolone tylko ze wskazaniem aktywnego linku do strony.

Udostępnij w społeczności. sieci

jakie śliczne kocięta zostały uzyskane!

Dość ładne małe koty się okazały, zwłaszcza kotka o imieniu Gav.

Kociak jest jak Timon, to jest to samo. Klasa mistrzowska jest jasna, zacznę rysować.

Nie mogę w ogóle rysować, ale jesteś tak dobrze opisany, co wydaje się całkiem proste! Może nawet spróbuję)))

Jestem pewien, że to się uda.

Ogólnie biorąc, uważam malowanie za raczej trudny proces, chociaż w dzieciństwie wszyscy lubiliśmy rysować. Ale tutaj lekcja jest bardzo prosta i łatwa do zrozumienia!

I kiedy wyciągniesz lekcję, a potem przypomnisz sobie i nie będzie trudno powtórzyć rysunek.

Mój syn właśnie uczy się rysować, chodzi do szkoły rysunku, próbuje narysować z nim Gava, jest prostszy. Dziękuję

Gava prawdopodobnie powtórzy. ale prawdziwy kot!

Dodaj komentarz

− 8 = 1