Nazwa kategorii

Jak zainstalować żyrandol na wideo z sufitu podwieszanego

Montaż żyrandola na suficie naprężającym: projekty z zapięciem na haku, montaż i listwę w kształcie krzyża

Żyrandol na suficie napinanym

Instalacja żyrandola na suficie napinanym przebiega zupełnie inaczej niż w przypadku innych rodzajów sufitu i ma swoją specyfikę. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz zacząć montować zapięcie żyrandolowe przed rozciągnięciem folii.

Przede wszystkim trzeba wybrać sam żyrandol, po tym jak wszystkie żyrandole do sufitów napinanych mają różne mocowania, a raczej ich trzy:

 • Na haku;
 • Na płycie montażowej;
 • Na poprzecznej płycie montażowej.

Dla każdego z tych gatunków zapewniono własny system mocowania, co zostanie omówione poniżej.

Wybierając żyrandol do sufitu napinanego, należy wziąć pod uwagę kilka zasad, a mianowicie:

 • Krawędzie naczynia zakrywające otwór sufitowy nie powinny być ostre, w przeciwnym razie mogą przeciąć folię.
 • Wybierz żyrandol z takim ustawieniem żarówek, aby nie znajdowały się blisko sufitu i nie nagrzewały folii. W przypadku przegrzania sufit napinany może się zawiesić lub zmienić jego kolor.
 • Oprawa jest lepsza do kupienia z wieloma żarówkami o małej mocy niż z kilkoma mocnymi.
 • Pożądane jest, aby żarówki znajdowały się w zamkniętych plafonach.

Niezależnie od tego, jaką oprawę wybierzesz, instalacja żyrandoli w sufitach napinanych zaczyna się w ten sam sposób. Po zainstalowaniu profilu, aby przymocować folię sufitową, konieczne jest pociągnięcie żyłki z jej utraty, tak aby przechodziła przez punkt mocowania oprawy.

Pomoże nam to poznać poziom instalacji mocowania pod lampą. Ponadto, przymocowanie żyrandola do sufitu napinanego nieznacznie różni się od siebie:

Montaż Montaż

 • Do głównego sufitu przykręcić kołki lub specjalny hak kotwiący do żyrandola. Jego dolna krawędź nie może być niższa niż poziom filmu, możesz dowiedzieć się o tym linią, którą wcześniej wyciągnęliśmy.
 • Po zainstalowaniu filmu - w dotyku, aby znaleźć miejsce mocowania haka, i przykleić pod nim odporny na ciepło plastikowy pierścień do specjalnego kleju.
 • Wybierz pierścionek o wymaganym rozmiarze. Następnie należy go całkowicie przykryć dekoracyjnym kapturem i nie wystawać poza nie. Po sklejeniu nie będziesz w stanie niczego zmienić i będziesz musiał zmienić żyrandol lub poszukać innych rozwiązań tego problemu.
 • Po całkowitym wyschnięciu kleju przeciąć wstęgę wzdłuż obwodu wewnętrznego i przejść przez wynikowe druty otworów, aby połączyć oprawę.

Hak do instalacji żyrandola

 • Haczyk na żyrandol na haczyk, podłącz wszystkie przewody za pomocą zacisków.
 • Zamknij otwór blisko folii, w ten sposób ukrywając wszystkie druty i niezbyt ładny haczyk.
 • Instalacja żyrandola w sufitach podwieszanych została zakończona, Pozostaje tylko włączyć i zweryfikować swoją pracę.
 • Konieczne jest przymocowanie do sufitu drewnianego bloku o wymaganym rozmiarze, powinno to być na poziomie przyszłego filmu. Mocuje się za pomocą kołków lub kotew do głównego sufitu.
 • Jeśli sufit spadnie zbyt nisko - aby naprawić pręt, można na metalowych wieszakach.

Żyrandol z mocowaniem do płyty montażowej

Podstawa do montażu żyrandola na barze

 • Na pasku musisz wywiercić otwór i przejść przez niego przewody do połączenia.
 • Kiedy film jest już zainstalowany, możesz zacząć instalować żyrandol na sufitach napinanych, musisz znaleźć pasek, aby go dotknąć i zaznaczyć miejsce drutu za pomocą pisaka.
 • Nałożyć plastikowy pierścień odporny na wysoką temperaturę. W miejscach, w których paski są przykręcane, nałóż małe kawałki plastiku.
 • Na wewnętrznym obwodzie pierścienia ostrożnie odetnij folię i wyciągnij drut.
 • Przed montażem pręta należy usunąć wszystkie zadziory i zaokrąglić ostre rogi. Można to zrobić za pomocą szmergla lub zwykłego papieru ściernego.
 • Drążek jest wkręcony na śruby w miejscach wzmocnionych elementami z tworzywa sztucznego, pręt może być również zamocowany w otworze z pierścieniem termicznym lub obok drugiego pierścienia wzmacniającego.
 • Pozostaje tylko podłączyć żyrandol do źródła zasilania i przykręcić płytkę blisko sufitu za pomocą ozdobnych nakrętek - są one dostarczane wraz z żyrandolem.
 • Możesz wkręcić żarówki i włączyć je.

Widzisz, że opisana metoda instalacji żyrandola na suficie napinanym - wideo nie wymaga, ponieważ w rzeczywistości jest dość prosta do wykonania.

Żyrandol z poprzeczką w kształcie krzyża

Montaż płyty krzyżowej

Naprawiono płytę montażową

Konieczne jest wycięcie kwadratu o rozmiar poprzecznej płyty montażowej z arkusza sklejki o grubości 10-12 milimetrów i wywiercenie otworu na druty w środku.

Kwadrat ten posłuży jako platforma do późniejszego zamocowania deski, a wentylator zamocujemy na poziomie sufitu naprężającego za pomocą nóg wykonanych z metalowych zawiesin.

W tym celu przykręcamy nogi do sklejki małymi wkrętami (nie powinny przechodzić), a pozostałe końce - do sufitu za pomocą kołków. Otwory w betonie pokrywają się lepiej za pomocą perforatora, a do drewnianego sufitu można przymocować za pomocą śrub.

Konieczne jest wycięcie kwadratu o rozmiar poprzecznej płyty montażowej z arkusza sklejki o grubości 10-12 milimetrów i wywiercenie otworu na druty w środku. Ten kwadrat będzie służyć jako platforma do późniejszego mocowania pręta.

Następnie następuje etap opisany wcześniej, a mianowicie wyciągnięcie folii i przyklejenie plastikowych pierścieni termicznych do płótna. Wykończone miejsce montażuPodstawę przykręca się do poziomu sufitu naprężającego za pomocą nóg wykonanych z metalowych wieszaków.

W tym celu przykręcamy nogi do sklejki małymi wkrętami (nie powinny przechodzić), a pozostałe końce - do sufitu za pomocą kołków. Otwory w betonie pokrywają się lepiej za pomocą perforatora, a do drewnianego sufitu można przymocować za pomocą śrub.

Konieczne jest wycięcie kwadratu o rozmiar poprzecznej płyty montażowej z arkusza sklejki o grubości 10-12 milimetrów i wywiercenie otworu na druty w środku.

Ten kwadrat będzie służyć jako platforma do późniejszego mocowania pręta.

Wskazówka: Pierścienie z tworzywa sztucznego nie muszą być przyklejane we wszystkich miejscach mocowania - można wziąć jeden duży i wkręcić pręt w tę dziurę. W tym samym czasie jakość mocowania nie ulegnie zmianie, ale praca nad oznaczeniem i przygotowaniem filmu stanie się znacznie łatwiejsza. Przekrój poprzeczny jest przykręcony śrubami do sufitu, a dokładniej do zamontowanej platformy przez folię. W tym przypadku warto upewnić się, że nie występują zniekształcenia i wcięcia. Mocowanie powinno ściśle przylegać do sufitu, należy pamiętać, że sufity napinane są dość delikatne, dlatego nie należy montować ostrych krawędzi.

Podłącz przewody i wkręć żyrandol blisko sufitu za pomocą ozdobnych nakrętek, które są dostarczane wraz z oprawą. Instalacja żyrandola w sufitach napinanych nie jest trudnym procesem. Wszystko można zrobić własnymi rękami, bez uciekania się do specjalistów (patrz: Sufitowe reflektory i żyrandole: zastosowanie i instalacja z podwieszanymi sufitami)

W końcu dość często ludzie sami montują profil pod sufitem, a mocowania pod lampami, a mistrzowie powodują jedynie rozciąganie filmu.

Naprawiamy żyrandol na suficie napięcia własnymi rękami

Teraz wielu właścicieli mieszkań próbuje zainstalować sufity napinane w swoim mieszkaniu. W takim przypadku bardzo ważne jest, aby z czasem pomyśleć o zamocowaniu żyrandola, ponieważ po instalacji będzie to bardzo trudne. Dlatego dziś porozmawiamy o zawiłościach takiego procesu, jak przymocowanie żyrandola do sufitu podwieszanego, od działań przygotowawczych do ostatniego etapu.

Urządzenia oświetleniowe na suficie podwieszanym powinny być zainstalowane tak, aby były prawidłowo połączone i pewnie zamocowane. Specyfika sufitu napinanego polega na tym, że każde naruszenie jego integralności pociąga za sobą zerwanie płótna. Dlatego też praca wykonywana jest z wyprzedzeniem, z takim uwzględnieniem, że wykończenia - połączenie żyrandola - są wykonane po raz pierwszy.

Ponadto nie każde urządzenie oświetleniowe może nadawać się do takiego sufitu. Bardzo ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru. Porozmawiamy o tym w pierwszej kolejności.

 1. Wybierając żyrandol, należy upewnić się, że nie zepsuje kosztownej pokrywy sufitu. Konieczne jest wyłączenie urządzeń oświetleniowych, które są poddawane silnej powłoce grzewczej.
 2. Zwróć przede wszystkim uwagę na cechy konstrukcyjne żyrandola i lamp, które są w nim używane.
 3. Spróbuj wybrać żyrandol z energooszczędnymi żarówkami - LED lub fluorescencyjny. Podczas pracy uwalniają niewielką ilość ciepła.
 4. Dopuszczalne jest używanie żarówek halogenowych lub lamp żarowych. Warunek wstępny - muszą być zamknięte w plafonach i skierowane w kierunku od sufitu.
 5. W przypadku żyrandoli sufitowych wymagana jest szczególna ostrożność. Podstawa takiej "płyty" powinna być wykonana z grubej metalowej płyty, w przeciwnym razie przegrzewa się i deformuje folię.
 6. Podstawa żyrandola powinna być gładka i nie mieć ostrych krawędzi.

Jeśli nadal decydujesz się na używanie lamp żarowych, upewnij się, że odległość między nimi a powierzchnią sufitu jest jak najwyższa. W żadnym wypadku nie instaluj żarówek o mocy większej niż 40 watów.

Tylko właściwy wybór i instalacja żyrandola zapewni Twojemu pokojowi piękny widok

Nie zapominaj, że żyrandol może nie tylko ozdobić wnętrze, ale też go zepsuć. Wybierając urządzenie oświetleniowe, należy wziąć pod uwagę fakturę płótna. Jeśli masz biały matowy sufit, wystarczy spełnić standardowe wymagania dotyczące oświetlenia. Jeśli płótno jest błyszczące, pamiętaj, że odzwierciedla ono wszystkie przedmioty, w tym żyrandol. Oznacza to, że liczba plafonów i żarówek wizualnie się podwoiła. Lepiej nie montować lamp z dużymi poziomymi powierzchniami: zbierają dużo kurzu, który będzie widoczny na powierzchni lakieru.

Aby zrozumieć zasadę mocowania żyrandola na suficie podwieszanym, musisz znać jego wymiary i cechy konstrukcyjne. Jest to również ważny powód zakupu urządzenia oświetleniowego przed zainstalowaniem sufitu, w przeciwnym razie w przyszłości niemożliwe będzie zainstalowanie na już zainstalowanej instalacji sufitowej.

Wyróżnij, jak często i najpowszechniej stosowane są sposoby mocowania żyrandola:

 • mocowanie za pomocą śrub i śrub;
 • mocowanie do haka;
 • mocowanie na listwie lub płycie montażowej;
 • mocowanie na poprzecznym pasku.

W pierwszych dwóch przypadkach musisz najpierw zainstalować hipotekę - drewnianą płytę, która jest przymocowana do sufitu bazy, znajdującą się ponad naprężeniem. Mocowanie odbywa się za pomocą kołków.

Pierwsza opcja polega na przymocowaniu żyrandola do hipoteki za pomocą śrub. Zrób otwór w suficie napinanym (zaznacz go wcześniej, w miejscu, w którym przebiegają przewody) i przyklej go taśmą samoprzylepną. Następnie przyklej wklejony arkusz wokół żyrandola.

Otwór wyjściowy przewodów musi być zamocowany za pomocą pierścienia termicznego

Aby zwiększyć niezawodność mocowania żyrandola, użyj wzmocnionego plastikowego pierścienia. Jego grubość jest nie mniejsza niż 5 milimetrów, a średnica zależy od wymiarów lampy. Pierścień jest przymocowany do arkusza za pomocą kleju zawierającego cyjanokrylan, na przykład "Superglue-moment". Klej nanieść solidną linię, a następnie mocno przymocować pierścień do płótna. Po wyschnięciu kleju wyciąć odcinek wstęgi wzdłuż wewnętrznej średnicy pierścienia. W powstałym otworze przeciągnij drut, który pochodzi z głównego sufitu, podłącz go do żyrandola, a następnie powiesić go na wystającym haku.

Montaż na płycie montażowej

Większość żyrandoli w projekcie zapewnia metalowy profil mocujący ze specjalnymi szpilkami. Jest przymocowany do sufitu, podstawa żyrandola jest umieszczona na kołkach i przykręcana ozdobnymi nakrętkami.

Podczas mocowania takiego żyrandola do sufitu napinanego, drewniany strop jest montowany do sufitu bazy. Jego grubość powinna być o kilka milimetrów mniejsza niż odległość między naprężeniem a głównym sufitem. Jeśli obliczysz nieprawidłowo, sufit zostanie uszkodzony.

Tutaj widać wynik nieprawidłowej instalacji drewnianej podstawy

Listwa przymocowana jest do sufitu za pomocą wkrętów samogwintujących i kołków. Po zamontowaniu sufitu napinanego, podobnie jak w poprzedniej wersji, trzeba zrobić dziurę i wzmocnić ją za pomocą pierścienia termo. Wewnątrz tego otworu przymocuj płytę montażową do pręta, umieść na nim podstawę żyrandola, w której otwory są wyrównane z kołkami, i przymocuj nakrętkami.

Uwaga: drewniany klocek na podstawę można zastąpić grubą sklejką wodoodporną, do której przymocowane są metalowe nogi.

Mocowanie krzyżowe

Jeśli zakupiłeś ciężki żyrandol z szeroką podstawą, elementy mocujące najczęściej służą jako pręt w kształcie krzyża. Jego montaż na suficie podwieszanym w otworze montażowym jest mało prawdopodobny: otwory znajdują się w pewnej odległości od siebie.

Dlatego, podobnie jak w poprzednim przypadku, na suficie bazy należy przymocować drewnianą podstawę lub platformę nośną, która odpowiada rozmiarowi krzemu. . zrobić pięć dziur w powierzchni sufitu napinanego. Wzmocnione pierścieniami termoizolacyjnymi: jeden duży, do przewodów wyjściowych i mocy łączącej oraz 4 małe. Otwory te muszą odpowiadać otworom montażowym na poprzeczce. Jeśli nie masz pierścieni termoelektrycznych o odpowiedniej średnicy, wzmocnij punkty wkręcania śrub kawałkami plastiku, przyklejając je do płótna. Jeśli nacięcia nie są zapięte, folia może następnie się rozerwać.

Po podłączeniu przewodów umieść żyrandol na krzyżu i przymocuj go ozdobnymi nakrętkami.

Nie wystarczy dokończenie instalacji żyrandola, konieczne jest również, aby po zakończeniu prac powierzchnia sufitu była piękna i schludna. Punkt mocowania można ozdobić, a do tego można wybrać jedną z następujących metod:

 • Zastosuj wylot poliuretanu, który wygląda ładnie, lekki iw niczym gorszy od klasycznego gniazdka sufitowego z gipsu;
 • używając dobrego kleju, przyklej materiał pozostały po zamontowaniu sufitu napinanego; Średnica powinna być nieco większa niż rozmiar punktu mocowania;
 • użyj ozdobnych naklejek.

Najważniejszą rzeczą w tej pracy jest dokładność i uważność. Nie ingeruj w te same umiejętności pracy z elektrycznością. Jeśli ich nie masz, lepiej zwrócić się do specjalistów o pomoc na określonych etapach.

Jeśli nie masz umiejętności pracy z elektrycznością, lepiej skontaktować się ze specjalistą

Nie zapomnij o bezpieczeństwie! Podczas instalowania żyrandoli na sufitach napinanych zawsze staraj się nosić gumowe rękawice. Niedokładna praca z elektrycznością może doprowadzić do uszkodzenia płótna i zaszkodzić zdrowiu.

Staraj się nie wiercić betonowej powierzchni głównego sufitu blisko przełącznika: możesz uszkodzić wyściełane przewody.

Film o instalacji żyrandola halogenowego na suficie podwieszanym

Jak widać, nie trudno jest zawiesić żyrandol na suficie, wystarczy zachować ostrożność i przestrzegać środków ostrożności. Mamy nadzieję, że nasze rekomendacje pomogą Ci uporać się z tym procesem. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tematu artykułu, poproś go w komentarzach. Powodzenia!

Instalacja żyrandola na rozciągniętym suficie

 • Krem do egzotycznych grzybów do stóp
 • Kapsułki z pasożytów
 • Kompleksowa Sustalife do renowacji wspólnych

Montaż taśm napinających do tej pory - jeden z najpopularniejszych rodzajów wykończenia sufitu. Te projekty mają doskonałą charakterystykę wydajności i są wytwarzane w szerokiej gamie kolorów i tekstur. Dość często w świetle punktowym. Za ich pomocą można organizować oświetlenie rozproszone i wdrażać ciekawe pomysły na projekty. Jednak odpowiednio dobrany żyrandol jest również w stanie dopełnić wystrój i stworzyć ciekawy efekt świetlny.

Funkcje wyboru żyrandola na sufit napinany

Żyrandole zaleca się instalować w pomieszczeniach o wysokim suficie. W przeciwnym razie krawędzie będą zbyt małe. Rynek oferuje szeroką gamę modeli, ale nie wszystkie nadają się do montażu w sufitach napinanych.

 • Nie zaleca się instalowania żyrandola z metalową podstawą w wstędze. Obudowa może się bardzo rozgrzać podczas pracy, co doprowadzi do nagrzania materiału.

Systemy mocowania żyrandoli na suficie napinanym

Aby sprawnie i niezawodnie przeprowadzić instalację żyrandola na suficie naciągu, należy najpierw określić rodzaj mocowania.

 1. Do haka. Ta metoda jest jedną z najbardziej niezawodnych i przetestowanych. Montaż można przeprowadzić za pomocą tradycyjnego haka kotwiącego. Po zainstalowaniu na etapie wznoszenia budynku jest on ustalany na drodze przez zakładkę. W niektórych przypadkach do haka przymocowany jest specjalny element do montażu we wnękach kanału betonowego. Hak można również przyspawać do płyty i mocować na pokrywie.

Po ustaleniu pytania, które żyrandole nadają się do sufitów napinanych i wyborze rodzaju mocowania, można przystąpić do instalacji urządzenia na suficie napinanym. Prace powinny rozpocząć się już na etapie montażu profili, przed rozciągnięciem samego płótna.

Montaż żyrandola na zawieszonym suficie na haku

Po ustaleniu profilu do montażu sufitu wokół obwodu pomieszczenia, musisz pociągnąć dwie części linii z przeciwległych rogów. Będą przecinać się w środku w miejscu montażu żyrandola i będą wskazywać na poziom sufitu.

 • Nie zapomnij wyłączyć zasilania energią pomieszczenia przed przystąpieniem do instalacji żyrandola.
 • Przeczytaj recenzję kompleksowego środka na hemoroidy Proctolol
 • Jak schudnąć na 20 kg - prawdziwe recenzje o Guarchibao

Mocowanie żyrandola na suficie podwieszanym na płycie montażowej

Do realizacji tej metody potrzebne są dwa pręty o przekroju 25 cm 2 i długości 30 cm.

 1. Za pomocą kotew lub kołków przymocuj pręty do sufitu podstawy. Przy dużym wcięciu przed montażem filmu utrwalającego można stosować metalowe zawiesiny.

Instalacja żyrandola na suficie napinanym w ten sposób odbywa się przy minimalnych umiejętnościach instalacyjnych.

Mocowanie żyrandola na rozciągniętym suficie na poprzecznym pasku

Zanim powiesisz żyrandol na suficie, musisz przygotować kawałek sklejki o grubości 1-1,3 cm.

 • Sklejka jest przymocowana w rogach do sufitu za pomocą metalowych wieszaków i kołków rozporowych 6 * 40 na poziomie przyszłego płótna.

Zasady podłączenia żyrandola na suficie napinanym do źródła zasilania

Po zamocowaniu żyrandola należy go prawidłowo podłączyć, należy wziąć pod uwagę wszystkie normy bezpieczeństwa i przeprowadzić instalację w następujący sposób:

 1. Odłączone przewody są czyszczone za pomocą striptizerki lub konwencjonalnego noża.

Na tym etapie możesz wkręcić wszystkie lampy. Jeśli korzystasz z modeli halogenowych, pożądane jest przeprowadzenie procedury wkręcania w rękawicach.

Zrozum kwestię instalacji żyrandola na suficie, nie jest to trudne nawet dla początkujących. Jeśli kompetentnie podejmiesz się wyboru struktur, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami, praca nie zajmie dużo czasu i zostanie wykonana tak wysoko, jak to tylko możliwe.

Dodaj komentarz

5 + 2 =