Jak zainstalować plastikowe okno samemu wideo

Jak zainstalować plastikowe okno? Instrukcja wideo

Od właściwego wyboru okna zależy od tego, jak wygodne będzie mieszkanie w Twoim domu. Jednak stanie się tak tylko wtedy, gdy to okno zostanie zainstalowane zgodnie z technicznymi zasadami instalacji.

Zaleca się instalację okna dla specjalistów, zwłaszcza jeśli praca jest na wysokości, ale jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze na pracy instalatorów lub po prostu spróbować swoich sił w tej czynności, tutaj znajdziesz szczegółowe informacje, jak prawidłowo zainstalować plastikowe okno własnymi rękami.

Kolejność instalacji okna z tworzywa sztucznego

Zacznij od sprawdzenia otwarcia okna. Nie powinien być luźny i zakurzony. Upewnij się, że jest on płaski i nie ma na nim zanieczyszczeń ani tłustych plam. Eliminując niedociągnięcia, przechodzimy do przygotowania okna do instalacji, które również ma szereg wymagań.

Podczas przeprowadzania instalacji zimą w ogrzewanym pomieszczeniu absolutnie konieczne jest utrzymanie okna i materiałów instalacyjnych w temperaturze pokojowej. Do przywrócenia jego liniowych wymiarów wymagane jest co najmniej 12 godzin.

Pierwszym krokiem jest uwolnienie ramy od wszystkich drzwi i podwójnie oszklonych okien. Usuwając listwy przyszybowe, nie bądź zbyt leniwy, aby na nich umieszczać znaki porządkowe, aby później nie mylić.

Nie zapominaj, że profil profilu jest połączony z ramą przez taśmę uszczelniającą, więc jeśli w Twoim przypadku nie jest dostępny, musisz odpiąć profil, ułożyć uszczelkę i przywrócić profil do miejsca.

Następnym krokiem jest umieszczenie PSUL. Bez taśmy PSUL, wysokiej jakości instalacja okien nie działa. Jest on przyklejony na zewnątrz ramy i nie pozwala na promieniowanie ultrafioletowe i wilgoć, aby zniszczyć piankę montażową, a także zapewnia warstwę przepuszczającą parę. Aby prawidłowo nałożyć taśmę, musisz dokładnie zmierzyć na ramie miejsce jego przyszłej lokalizacji. Nie jest to trudne. Po zdjęciu folii ochronnej z zewnętrznej powierzchni ramy, umieść ją w otworze okna w równych odstępach, używając poziomu budynku. Użyj ołówka, aby wykonać niezbędne notatki. Po wyjęciu okna z otworu, przyklej PSUL, nieznacznie oddalając się od narysowanych linii. W rogach nie zginaj wstęgi, ale przecinaj i wklejaj za pomocą końcówek.

Użyj taśmy paroszczelnej, aby uszczelnić wszystkie części ramy od wewnątrz, aby chronić piankę montażową przed parą wodną.

Przygotowanie ramy następuje poprzez zamocowanie ramy profilu za pomocą płyt kotwiących.

Przechodzimy bezpośrednio do instalacji jednostki okiennej w otworze okiennym. Korzystając z poziomu budynku, zacisków i podkładek polimerowych, ustaw okno dokładnie w poziomie iw pionie. Normy dotyczące instalacji sugerują schematy instalowania padów polimerowych dla każdego typu okna. Wybierz schemat, w zależności od funkcji okna.

Gdy odstępy boczne są mniejsze niż 6 cm, nie będzie potrzeby stosowania rozpórek systemowych i litych grzejników arkuszy.

Jeśli odstępy przekraczają tę wartość, należy zwrócić uwagę na tabelę (patrz wideo poniżej), która wskazuje wymaganą liczbę elementów złącznych, aby projekt okna był niezawodny.

Podczas instalowania okna na płytach kotwiących nie trzeba wiercić ramy. Płyta jest przymocowana do ściany za pomocą dwóch plastikowych kołków o rozmiarze co najmniej 6 x 50 mm.

Jeśli w twoim przypadku inny sposób mocowania, zaznacz ramkę do wiercenia na ramie i wykonaj dziury.

W głuchym fragmencie okna śruba śruby musi zostać zatopiona w profilu, w przeciwnym razie trudno będzie ustalić listwę przyszybową. W części okna, w której znajduje się klapka otwierająca, można po prostu zakryć łeb śruby za pomocą wtyczki.

Po zakończeniu wszystkich prac wiertniczych, oczyścić szwy montażowe z kurzu i odpadów za pomocą odkurzacza z wąską dyszą.

Przed manipulowaniem pistoletem za pomocą pianki montażowej, nie zapomnij o przyklejeniu taśmy dyfuzyjnej z zewnątrz pod ochronnym odpływem i delikatnie delikatnie zwilż połączenie montażowe od strony pomieszczenia z pistoletu natryskowego.

Po napełnieniu pianą szczeliny montażowej, przykryj ją taśmą.

Aby poprawnie zainstalować parapet, rozważ kilka podstawowych zasad. Pamiętaj, aby umieścić go pod lekkim nachyleniem w kierunku pokoju. Parapet powinien ściśle przylegać do stelaża i drobinek, dlatego pod nim musi być podparcie w postaci nośnych podkładek polimerowych. Na wewnętrznej krawędzi parapet nakładany jest na piankę, na zewnętrzną krawędź - na zaprawę cementową, pozostawiając przestrzeń tak, aby rozprężająca się pianka nie przesunęła progu z ustalonego miejsca. Dla pewności lepiej jest skorzystać z ładunku.

Montaż odpływu odbywa się bez użycia kleju i roztworów. Umieść plastikowe zaślepki na obu końcach odpływu i przymocuj go do profilu profilu za pomocą wkrętów samogwintujących. Zakryć korki spustowe za pomocą zatyczek. Aby uszczelnić połączenia zlewu ze zboczami, można użyć kawałka sznurka zabutovochny i ​​przejść przez szczeliwo.

Rama jest skończona. Przed przystąpieniem do zawieszania skrzydeł, zaleca się najpierw zapoznać się z diagramami z sekcji katalogów systemowych na szkle, w których wskazano prawidłowe położenie klocków.

Zainstalowanie listew przyszybowych nie powinno sprawić kłopotu, jeśli weźmiesz pod uwagę następującą radę od mistrzów. Aby zmniejszyć sztywność zbyt krótkiego pofałdowania, wykonaj kilka nacięć w jego ukrytej części i będzie on leżał o wiele łatwiej w rogu. Shtapiki najlepiej wkładać kolejno od krótkiego. Aby ostatni długi koralik z powodzeniem zajął jego miejsce, przeciąć jego stopę w rogu, to znacznie ułatwi ci zadanie.

Więc zainstalowałeś plastikowe okno własnymi rękami. Moment kulminacyjny - usuń folię ochronną i uporządkuj. Postępuj zgodnie z zaleceniami specjalistów i oszczędzaj na swoich usługach. Pamiętaj - prawidłowo zainstalowane okno - zastaw komfortu w domu.

Jak zainstalować plastikowe okno. Wideo

Oblodzenie okien jest dość nieprzyjemnym zjawiskiem. Problem musi zostać rozwiązany na podstawie warunkowania.

Zasłony są kluczem do końcowego dotknięcia w wystroju wnętrza pokoju.

Pamiętasz to radosne uczucie, gdy w swoim mieszkaniu (domu) stary nieestetyczny.

Do tej pory programiści coraz częściej korzystają z przestrzeni pod dachem w.

Zasłony, niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane, wymagają ostrożności.

Niezależnie od tego, jak piękny był widok z twojego domu, nie będziesz się nim cieszyć.

Zostaw swój komentarz Anuluj odpowiedź

Jeśli tworzysz szafę własnymi rękami, możesz słusznie uważać ją za najbardziej funkcjonalną.

Bytovka własnymi rękami budowana jest na budowie jeszcze przed wybudowaniem domu. Jego główna funkcja.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii budowlanych pojawiły się liczne opcje sufitów.

Kiedy dziewczyna osiąga wiek dojrzewania, rodzice myślą o zmianie wnętrza.

Zdecydowałeś się zbudować dom własnymi rękami i do tego wybrałeś blok piankowy lub blok gazowy. Świetnie! W końcu.

Całkiem niedawno pomysł darmowej elektryczności wydawał się fantastyczny. Jednak technologia.

Zdobycie płynnej tapety, która w rzeczywistości jest rodzajem dekoracyjnego tynku.

Składane krzesło - idealne dla miłośników wędkarstwa, rekreacji na świeżym powietrzu. Jest niezastąpiony.

Ostatnio tapetę na drzwiach uważano za przestarzałą technikę dekorowania pokoju.

Bardzo często, dla naszych potrzeb domowych, otrzymujemy przezroczysty klej, zwany "Cyanopanem".

Montaż plastikowych okien własnymi rękami

Instalacja lub wymiana okien jest ważnym elementem drogich napraw mieszkania. Ci, którzy chcą zaoszczędzić własne pieniądze, mogą odmówić świadczenia usług naprawczych właścicielom apartamentów i spróbować samodzielnie poradzić sobie z tym zadaniem. Od czego zacząć i jak zainstalować plastikowe okna szybko i jakościowo, powiemy ci w naszym materiale.

Instalowanie plastikowych okien własnymi rękami - proces nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać na początku. Aby nie sprawiał ci trudności i szybko był zadowolony z rezultatu, warto zwrócić uwagę na pewne niuanse. Zanim przystąpisz do instalacji konstrukcji, musisz wyczyścić przestrzeń przed oknem, odłożyć meble i pokryć podłogę oraz grzejniki ogrzewaniem. Ponadto przygotowujemy otwór okienny, oczyszczając go z ramy i drzwi.

Podczas instalowania okien PCV własnymi rękami, weź pod uwagę następujące niuanse. Ich konstrukcja musi być bezpiecznie zamocowana. To, w pierwszej kolejności. Po drugie, aby uniknąć zapadania się pianki i deformacji konstrukcji okna w przyszłości, warto gipsować piankę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Po trzecie, w celu zapobiegania występowaniu zakłóceń, konieczne jest, za pomocą lasera lub poziom oleju budynku, dostosowanie systemów pionowych i poziomych.

Instrukcja krok po kroku do instalowania plastikowych okien własnymi rękami

Szczegółowa instrukcja wideo:

Do montażu okien z tworzyw sztucznych potrzebujesz konstrukcji okiennej z elementami mocującymi, pianką montażową, bułgarskim, poziomowym, montażowym i nowym parapetem. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję kolejnych działań, dzięki którym można prawidłowo i jakościowo wykonać instalację okien PCV własnymi rękami. Instrukcjom towarzyszą materiały fotograficzne i wideo, dzięki którym proces instalacji plastikowych okien własnymi rękami będzie wyglądał jaśniej.

1. Najpierw należy zdemontować stare okno, ramę i parapet za pomocą śruby i mocowania. Najpierw wykonamy nacięcia na ramie okiennej, a dzięki niej poddajemy ją do usunięcia.

2. Po wyjęciu drzwi zaczynamy instalować nowe okno. Wkładając ramę okienną do otworu, mocujemy ją w rogach za pomocą tymczasowych drewnianych klocków. Korzystając z poziomu, sprawdzamy, czy ramka jest stała. Jeśli tak, przejdź do następnego kroku.

3. Za pomocą śrub kotwiących i płyt montażowych zamocuj ramę, jak na zdjęciu. Następnie mocujemy konstrukcję okna do drzewa za pomocą śrub budowlanych. Na tym etapie zabronione jest używanie gwoździ, mogą one w przyszłości spowodować deformację konstrukcji.

4. Głównym celem instalacji okien plastikowych własnymi rękami jest zabezpieczenie konstrukcji okna. Gdy zostanie osiągnięty, przystępujemy do plombowania, tak jak w lekcji wideo na dole artykułu. Przeprowadza się ją za pomocą pianki montażowej, którą należy równomiernie nanieść na powierzchnię nasiąkniętą wodą. Stosowany piana - to nie jest tylko uszczelniacz, który nie pozwala na penetrację kurzu ulicznego przestrzeni domu i zapewnia dobrą izolację akustyczną, ale także niezawodne mocowanie okna.

5. Po zestaleniu się pianki można usunąć tymczasowe drewniane kliny. Następnie przechodzimy do tzw. Etapu kosmetycznego prac.

6. Teraz zainstaluj parapet, dołączając go do profilu profilu.

7. Jeśli zastosowana pianka montażowa jest nierówna, należy ją przyciąć lub przyciąć. Powstałe nachylenia są otynkowane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie specjalną mieszanką.

8. Po wyrównaniu tynku miejsca zboczy są malowane lub przykrywane niezbędnymi elementami. Następnie można usunąć klapy na ramie i odkleić folie ochronne.

Inteligentne podejście do samodzielnego montażu okien z tworzyw sztucznych - zastaw ich niezawodnej i długotrwałej pracy. Biorąc pod uwagę powyższe instrukcje, można łatwo zainstalować okna PCV bez pomocy mistrza i oszczędności.

Montaż wideo w plastikowych oknach

Zalecamy oglądanie instalacji wideo z plastikowymi oknami własnymi rękami, aby zrozumienie tego trudnego problemu było łatwiejsze i bardziej zrozumiałe.

 • Czytaj

Montaż okien plastikowych według GOST

Naprawa plastikowych okien własnymi rękami

Dostosowywanie okien plastikowych własnymi rękami

Montaż drzwi wewnętrznych własnymi rękami

Montaż drzwi wejściowych własnymi rękami

Czy podoba ci się ten artykuł? Pokaż to swoim znajomym:

 • Czytaj

Montaż okien plastikowych według GOST

Naprawa plastikowych okien własnymi rękami

Dostosowywanie okien plastikowych własnymi rękami

Montaż drzwi wewnętrznych własnymi rękami

Montaż drzwi wejściowych własnymi rękami

Chcę zmienić okna, nie wiem do kogo się zwrócić. Zrobić lub zrobić naprjażno, a nerwy szkoda. Sprawdziłem w Internecie i znalazłem jedną firmę http://brestprof.by/catalog/plastic-windows.html

Chyba tak, ale sam wszystko ustawiłeś? Czy łatwiej zamówić?

A jak przymocować okno po bokach kotew, czy skrzydło jest składane tylko w połowie, a po bokach głuchy? Wywiercić i ułożyć ramę bez podwójnie oszklonych okien, a po zamocowaniu kotew wstawić je z powrotem?

Dzięki za szczegółowy artykuł. Sprytny, wykwalifikowany i piękny w filmie, wszystko szczegółowo pokazane i powiedziane. Teraz wszystko stało się jasne.

andrey vladimirovich i dowiadujesz się, że wszystko to samo zrobi))))) otrzymał pieniądze i odpoczął więcej niż to konieczne)))))))))))))

Dla mnie łatwiej jest zadzwonić do profesjonalnego zespołu, niż zająć się instalacją podwójnie oszklonych okien. Są rzeczy, które nie powinny zostać uratowane, w przeciwnym razie wszystko będzie musiało zostać zmienione, a na końcu nadpłacone. Polecam więc, abyś pomyślał sto razy, zanim zrobi coś sam. Po prostu miałem już smutne wrażenia z plastikowymi oknami ((

Dobrze rozplanowane, jak mówią "dla manekinów". W daczy chcę mieć czas, aby zmienić stare okna na podwójne szyby, gdy jest jeszcze ciepło. Wtedy zaczną mrozy i wszystko, znowu zamarzam w zimie w kraju ... Ale oczywiście chcę zakończyć kolejny krok. Jak praca będzie, jeśli cokolwiek napisze pytania, mam nadzieję, że eksperci pomogą 🙂

Dzięki za szczegółowy artykuł! Bardzo wyraźnie wszystko jest powiedziane, szczególnie podobała mi się instrukcja wideo do instalacji okna z tworzywa sztucznego! Nie sądziłem, że to takie proste, że nawet kobieta sobie z tym poradzi. Cóż, wtedy mogę zrobić dokładnie tak, jak to jest gorsze)) Jestem prawie profesjonalnym budowniczym. Jak mam to zrobić, a potem zrzucę raport ze zdjęć i filmów, jeśli masz taką możliwość na stronie!

Jak zainstalować plastikowe okno samemu wideo

Instalowanie plastikowych okien własnymi rękami + wideo

Czy to sam wymazuje instalację okien plastikowych.

Powiem od razu, że nic nie jest trudne, jak zainstalować okno z tworzywa sztucznego, które nie jest. Nie wymaga specjalnych umiejętności ani drogiego profesjonalnego sprzętu. Technologia instalowania okien plastikowych jest dość prosta i polega na rozebraniu starego okna i zainstalowaniu nowego. Do czasu demontażu starego okna zajmuje od 30 do 90 minut, a instalacja nowego plastikowego okna na jego miejscu przez średnio 2 godziny (środkowe okno, do 2 x 2 m). Razem do zastąpienia jednego okna, zajmie 2,5-3,5 godziny. Zgadzam się, to niewiele. Więc jeśli chcesz, w przybliżeniu, na jeden weekend możesz samodzielnie zastąpić okna własnymi rękami, zmieniając 2-3 okna dziennie. Oszczędności w tym przypadku wyniosą około 40-60 $ na jedno okno. To ilość usług do wymiany okien. Czasami cena za instalację jest ustalana jako procent kosztów nowych okien i jest w różnych regionach i firmach od 10 do 40% kosztów nowych okien plastikowych. Demontaż starego okna i dostarczenie nowego, a także dekorowanie stoków, jeśli zamówisz od nich instalację nowych okien, najczęściej odbywa się za darmo.

Jeśli nadal zdecydujesz się zaufać instalacji systemu Windows dla budowniczych, wówczas poniżej wymienię te gwarancje, do których masz prawo żądać:

 • jeśli okna, które kupisz sam, nie od firmy instalacyjnej, będziesz w stanie udzielić gwarancji tylko dla: szwów, ich wypełnienia (pianki, silikonu), pionowości i horyzontalności odpowiednich części i wydajności okna przez około rok po instalacji;
 • jeśli kupisz okna w tym samym miejscu, w którym zamawiasz prace instalacyjne, otrzymasz również gwarancję na akcesoria, średnio jest to 1 rok, maksymalnie 3-5 lat w przypadku elitarnych okien.

Podczas samodzielnego instalowania systemu Windows, to gwarancja na sprzęt, którego masz prawo żądać od organizacji, w której kupujesz okna. Odpowiedzialność za szwy i ich wypełnienie spoczywa na Tobie.

Jedno powiem na pewno, jeśli masz wolne dni, ciężką pracę i chęć oszczędzania, a następnie przestrzegając zaleceń, które opiszę poniżej, możesz wymienić okna w swoim domu, nie gorsze niż jakikolwiek zespół montażowy. A słowo "brygada" odnosi się do instalacji okien, bardzo warunkowo. Ponieważ w rzeczywistości montaż wykonuje 1 osoba, a jeszcze więcej - po prostu przesyła narzędzia i trzyma okno we właściwym czasie.

Wstępne pomiary okien lub jakiego rozmiaru okno na zamówienie.

Aby zamówić okno od sprzedającego, musisz wykonać wstępne pomiary.

Aby to zrobić, najpierw musisz określić, jakie masz okno - z kwartałem lub bez niego. Dla jasności, na poniższym schemacie przedstawiam schematycznie otwarcie z czwartą (A) i bez (B).

Otwieranie okien z kwartałem i kwartałem

Instalacja okien bez jednej czwartej jest następująca. Jeśli dom masz nowy, okna są montowane w pustym oknie. A żeby zamówić okno, musisz wziąć 5 cm od pionowego otworu - będzie to wysokość twojego okna. I od rozmiaru otworu w poziomie wziąć 3 cm - to będzie szerokość okna. Później, jeśli samodzielnie zainstalujesz okna, te 3 cm będą wypełnione pianką montażową (1,5 cm z każdej strony okna). 5 cm to 1,5 cm od górnej części okna do wypełnienia pianką montażową i 3,5 cm na parapecie pod oknem.

Konieczne jest również wykonanie pomiarów długości i szerokości parapetu i zewnętrznej fali oraz dodanie do tych wymiarów minimalnie 5 cm, aby parapet "nieco" wypadł na prawo i lewo w ścianę. Dla niedoświadczonego instalatora - możliwe jest pobranie 20-30 cm w magazynie, zbyt mocno odcięte podczas instalacji. Ogólnie rzecz biorąc, parapety i odpływy mają jednolitą szerokość (10, 20, 30, 40, 50, 60 cm) i długość (do 6 m), ale w każdym przypadku musisz podać minimalne wymiary, aby otrzymać najbardziej odpowiedni parapet i przypływ od dostępne.

Mierzymy rozmiar otworu okiennego poziomo pomiędzy ćwiartkami w najwęższym punkcie. Dodaj do tego rozmiaru 3 cm (1,5 cm z każdej strony okna). To będzie szerokość naszego okna. A wzdłuż pionu mierzymy odległość od dna otworu do górnej ćwiartki, nic do niej nie dodajemy i nie zabieramy. Będzie to rozmiar naszego okna w pionie. Parapet i odpływ są mierzone w taki sam sposób, jak w otworze bez ćwiartki.

Otrzymujemy 6 rozmiarów:

Jeśli dom nie jest nowy, a stare okno nadal jest zainstalowane w oknie, pomiary są wykonywane w ten sam sposób. Tylko za otworem okna, bierzesz zewnętrzne wymiary ramy okiennej, ponieważ będą one musiały zostać zdemontowane.

Przy zamawianiu okna należy koniecznie określić, czy zestaw zawiera:

 • parapet;
 • do plastikowych parapetów zaprojektowano odgałęzienia. Przy zamawianiu musisz określić, jaka będzie szerokość parapetu (nawis ściany). Jest 300 i 600 mm, ale ta długość jest ogólna, są dwa końce na jednej nodze, i jeśli, na przykład, całkowita długość nawisów nie przekracza 300 mm, to potrzebna będzie nasadka - 300 mm stub;
 • profil instalacyjny (jest to również profil instalacyjny, koniczyna, pięta, profil okienny itp.);
 • elementy złączne do okna - płyty kotwiące.

Jeśli nie, należy je zamówić osobno.

Ponadto, przy zamawianiu okna, oprócz jego wymiarów, otrzymasz również takie ważne cechy, jak:

 • rodzaj profilu okiennego: 3, 4 lub 5-komorowy;
 • rodzaj podwójnie oszklonych okien: 1, 2, 3-komorowy;
 • sposób otwierania okna: matowy, z otworem, składany obrotowo z wentylacją, składany obrotowo z wentylacją i mikrowentylacją.

Metody instalacji okien plastikowych. Główne różnice, zalety i wady każdej metody.

Do chwili obecnej istnieją dwa sposoby instalowania okien metalowo-plastikowych: instalowanie okien z rozpakowywaniem i instalowaniem bez rozpakowywania okna.

Aby lepiej zrozumieć, jak zainstalować okno w dowolny sposób, a także zrozumieć różnicę między nimi, na poniższym rysunku podaję schemat okna z tworzywa sztucznego (z którego składa się).

Schemat urządzenia okna metalowo-plastikowego

Więc ta metoda instalacji polega na rozpakowaniu pudełko z wstępnego demontażu okna: koraliki usunięte szyby, szkło usunięty z ramy i odstawić w momencie instalacji ramy okiennej, a następnie rama jest mocowana do ściany za pomocą kołków rozporowych, a następnie podwójnie oszklone okna i listew przyszybowych są ustawione z powrotem.

Instalowanie okna z "wypluwaniem"

Instalacja bez rozpakowywania nie wymaga wyjmowania podwójnie oszklonych okien i listew przyszybowych, ponieważ rama jest przymocowana do ściany przez nie, ale za pomocą elementów mocujących ustalonych wcześniej na jej zewnętrznej powierzchni.

Instalowanie okna bez "rozpakowywania"

W tym przypadku metoda instalacji okna z dekompresją ma kilka wad. Na przykład instalacja z rozpakowywaniem czasami prowadzi do zaparowania szyby izolacyjnej podczas pracy. Usuwania i ponownego montażu z listew, zwłaszcza bez obecności takiego doświadczenia często odbicie w ich wyglądzie (widoczne zadrapania, chips). Szklenie okna czas instalacji należy umieścić w bezpiecznym miejscu dla ich integralności, w przeciwnym razie mogą zostać przypadkowo uszkodzony, zwłaszcza jeśli pozostawić pobliżu miejsca instalacji. Sam sposób montażu bardziej pracochłonne i zajmuje więcej czasu niż instalacja bez rozpakowywania (średnio ustawienie każdego okna trwa do 30 minut dłużej, lub jeśli instalacja nowych okien po raz pierwszy, około 60 minut).

Instalacja okien plastikowych bez rozpakowywania jest pozbawiona wad wymienionych powyżej, ponieważ szklana jednostka nie musi być usuwana z ramy.

Teraz, jeśli chodzi o siłę wierzchowca. Metoda rozpakowywania jest uważana za bardziej trwałą, szczególnie jeśli mocujemy ramę przez ścianę do dużych długich kotew. Dlatego należy go zatrzymać, jeśli:

 • Planujesz zapiąć okna na piętnastym piętrze wielopiętrowego budynku i wyżej. Na takich wysokich piętrach znajduje się duży żagiel i porywy wiatru, zwłaszcza jeśli dom jest graniczy z niższym budynkiem. Poniżej 15 pięter nie można rozpakować okien.
 • Okna są bardzo duże (2x2 mi więcej), wtedy lepiej jest wybrać sposób zapinania przy rozpakowywaniu lub łączeniu. Blok balkonowy można zamocować bez rozpakowywania.

W domach prywatnych, gdzie okna są zwykle instalowane w standardowych średnich rozmiarach, a kondygnacja rzadko przekracza 4 piętra, oczywiście lepiej jest wybrać sposób instalowania okien metalowo-plastikowych bez rozpakowywania. Siła mocowania bez rozpakowywania będzie wystarczająca.

Biorąc pod uwagę, że nasza strona poświęcona jest zagadnieniom budownictwa prywatnego, omówimy dalej metodę mocowania okna z tworzywa sztucznego, które jest bardziej odpowiednie dla konstrukcji niskiej, bez rozpakowywania.

Narzędzia wymagane do instalacji systemu Windows.

 • śrubokręt
 • stopień
 • Pistolet piankowy
 • montaż pianki z prędkością 1-3 cylindrów na okno (trudno powiedzieć na pewno, ponieważ zależy to od wielkości okna i wypełnienia cylindra)
 • dziurkacz
 • pistolet do silikonu
 • zestaw sześciokątny
 • wyrzynarka
 • nóż do papeterii
 • ołówek
 • ruletka

Kolejność instalacji okien plastikowych.

Aby zrozumieć, jak poprawnie zainstalować okno - szybko wyliczę główne etapy instalacji, po czym zajmiemy się głównymi etapami:

 • zdemontować stare okno (w razie potrzeby parapet okienny);
 • przygotować nowe okno metalowo-plastikowe do instalacji;
 • stosujemy znakowanie do ramy okna w miejscach późniejszego mocowania;
 • zamocować elementy mocujące do ramy okna;
 • robić w rowkach na otwory okienne w miejscach mocowania elementów mocujących;
 • ustaw plastikowe okno na poziomie;
 • przymocuj okno do otworu okiennego;
 • przymocować odpływ (również można go zamontować na samym końcu);
 • wstępnie regulować okucia okienne;
 • Wypełniamy lukę między ramą a otworem okna;
 • zainstaluj parapet;
 • przeprowadzamy ostateczną regulację sprzętu okiennego.
 1. Na głuchych oknach usuwamy listwy szklane, a następnie szkło. Przy otwieranych oknach zdejmujemy drzwi z zawiasów. Jeśli szyba w drzwiach jest mocno zamknięta, klapy można usunąć bezpośrednio za ich pomocą. Jeśli okna są bardzo stare, ramy są ruchome po przekątnej, dlatego ze względów bezpieczeństwa lepiej jest wcześniej wyjąć szkło z ulotek.
 2. Wykonujemy nacięcia w kilku miejscach ramy. W tym celu lepiej jest użyć konwencjonalnej piły. Czasami do takich celów należy użyć szlifierki z kółkiem do betonu (z dużą ilością dymu). To bardzo ważne! Zwykły krąg metalowy, w tym przypadku, nie może być cięty ciężko, ponieważ może zostać zablokowany, a nawet złamany. A biorąc pod uwagę, że dysk wiruje z prędkością średnio około 7000 obr / min, jest bardzo, bardzo niebezpieczny. Również kategorycznie niemożliwe jest włożenie dysku z drewnianymi zębami do bułgarskiego.

Wykonujemy cięcia w starej ramie

Następnie, w częściach, wyjmij go za pomocą łomu, perforatora z "ostrzem" lub innymi narzędziami.

Wyciągamy starą ramę okienną

Czasami pozostaje drewniana rama, jeśli jest w dobrym stanie. Ale lepiej jest go rozebrać i przymocować do materiału ściennego. Następnie rozmiar okna światła będzie większy, a mocowanie będzie bardziej niezawodne niż w drzewie, a drewniana rama nie zgnije z czasem.

 1. Demontujemy stary parapet. Jeśli jest drewniany, to traktujemy go w taki sam sposób, jak w drewnianej ramie: wykonujemy cięcie i wyrywamy go kawałkami łomu. Jeśli jest beton, a następnie rozbij go młotkiem młotkowym, jeśli istnieje takie narzędzie, jeśli nie, to młotkiem i łomem lub znowu bułgarskim z kółkiem wokół betonu. Jeśli parapety są betonowe, w dobrym stanie i odpowiadają Ci, możesz je opuścić. Ale ważne jest, aby pamiętać, że plastikowy parapet jest "cieplejszy". Ponadto, jeśli opuścisz stary parapet, wtedy prawie zawsze jest duża przerwa między nim a ramą okna, a nawet jeśli jest uszczelniona mieszanką za pomocą siatki, pęknięcia są nieuniknione. Wyjście, w tym przypadku, jest jedno - do uszczelnienia parapetu na szczycie płytką.
 2. Oczyszczamy otwór okna z gruzu i pyłu.

Przygotowanie plastikowego okna do instalacji.

Jeśli okno jest otwarte (nie głucha), wówczas podczas instalacji okno powinno znajdować się w pozycji zamkniętej. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli okno jest otwarte, na przykład do napowietrzania, wówczas pianka, którą później wypełnimy przestrzeń między ramą a otworem okna, zgnie ramę półkolem. W pozycji zamkniętej okno musi znajdować się co najmniej 12 godzin po filecie. Następnie możesz go otworzyć. Aby upewnić się, że okno jest zdecydowanie zamknięte, uchwyt nie powinien być instalowany do czasu zainstalowania okna. W przeciwnym razie jedno z twoich domowników będzie mogło otworzyć okno przez ignorancję, gdy przejdziesz przez kilka minut. Jeśli nie ma piór, nie będzie się po prostu martwić.

Nie usuwaj taśmy ochronnej z powierzchni okna, dopóki proces instalacji okna nie zostanie zakończony, a jeśli przycinamy zbocza, zakończ roboty wykończeniowe.

 1. Umieszczamy oznakowanie na ramie okna w miejscach późniejszego mocowania.

Montaż odbywa się ze wszystkich 4 stron ramy okna co 70 cm. Czasami jest on ustalany rzadziej, ale więcej niż 100 cm nie jest zalecane. Margines skrajnego mocowania z rogu ramy okiennej jest zwykle wykonywany w zakresie 5-15 cm.

Jedyne, co znajduje się pod ramą, nie może być dołączone, jeśli okno ma profil profilu.

 1. Mocujemy elementy mocujące do ramy okna.

Elementy mocujące są przymocowane do ramy okna w taki sposób, że śruba samogwintująca jest zamocowana w metalu znajdującym się wewnątrz ramy (metalowy kanał gięty). W tym celu lepiej jest użyć wkrętów samogwintujących - do metalu (średnica 4 mm). Na końcu wychodzą z wiertła. W przypadku zastosowania wkrętów samogwintujących należy najpierw wykonać w otworze otwór z wiertłem o średnicy 4 mm (długość 4-5 cm), a następnie zamocować element mocujący za pomocą samogwintującej śruby o średnicy 5 mm.

Jeśli okna są duże (2х2 mi więcej), to wiertło o średnicy 8 mm i śrubę o średnicy 12 mm.

Jako specjalne elementy mocujące można zastosować specjalne płyty kotwiące. Czasami przyczepiają się również do zawiesi w kształcie litery U na płytę gipsową.

Elementy mocujące do montażu okna w otworze okiennym

To tylko koszt, który mają o tym samym - od 0,05 USD (przy zakupie hurtowym) do 0,15 USD, a grubość metalu, choć często różni się: płyta kotwiąca zwykle ma grubość 1,1-1,5 mm, a w kształcie litery U zawieszenie od 0,5 do 1 mm. Im grubszy metal, tym lepiej.

Elementy mocujące wykonane z wieszaków w kształcie litery U.

 1. Wykonujemy otwór w otworze okiennym w miejscach mocowania elementów mocujących.

Aby to zrobić, włóż ramę z zapięciami już przymocowanymi do jej powierzchni w otworze okiennym. W miejscach, w których zapięcia zostaną przymocowane do otworu, pobijamy rowki w rozmiarze zapięć i na głębokość 2-4 cm (do ściany - cegły lub kamienia). W nich utopimy elementy mocujące. Robimy tak, aby później łatwiej było przycinać zbocza. Nie trzeba rzucać dodatkowej warstwy tynku, aby ukryć elementy złączne.

Wybić otwory w otworze na zaczepy

To ważne. Jeśli okno, w którym nie ma płyty montażowej, a następnie wsuwa się je do otworu, należy je podnieść do wysokości parapetu, aby później parapet mógł zostać umieszczony pod ramą, a nie przymocować go do połączenia z ramą okna. Aby to zrobić, umieść drewniane klocki, kawałki styropianu lub cegły pod ramą. Jeśli okno z płytą montażową, to nie trzeba tego robić. Płyta montażowa po prostu podnosi ramę okna do wysokości parapetu. Zamontowanie płyty montażowej na ramie nie jest konieczne, zwykle jest dostarczane w już ustalonej formie.

Do tego, w odpowiednich miejscach, umieszczamy pod ramą, na przykład, drewniane kliny (brusochki o odpowiedniej wielkości). Kliny znajdują się zawsze pod poprzecznymi częściami ramy: pod poziomą częścią wzdłuż linii pionu i odwrotnie. Kliny umieszczamy w następującej kolejności: Najpierw dwa dolne, które odsłaniają dolną krawędź i odpowiednio górną krawędź do horyzontu. Na tym etapie wygodnie jest tymczasowo przymocować górną płytę kotwową, aby okno się nie zawiesiło. Następnie dwa pierwsze, które poprawią ramkę w górę iw dół. I tylko wtedy lewe kliny w lewo i prawo, i koniecznie po obu stronach oraz poniżej i powyżej okna. Jeśli istnieje podróbka, to musi być również zaklinowana, a także konieczne jest sprawdzenie, czy wszystkie pionowe stojaki znajdują się w tej samej płaszczyźnie. Najdłuższy czas instalacji polega na umieszczeniu klinów. W rezultacie rama powinna być odsłonięta dokładnie, pionowo i poziomo. Ta praca jest łatwiejsza do wykonania razem: jedna trzyma okno, druga wkłada pod kliny ramy.

Odsławiamy okno według poziomu

Po ustawieniu idealnie gładkiego okna możemy go ostatecznie naprawić w otworze okna. Zamocuj okna zwykle kołkami, czasami kotwami. Zakotwiczenie jest uważane za bardziej trwałe, ale również droższe. Więc wybór należy do Ciebie. Jedna rzecz, którą powiem, to kołek, który jest zatkany betonem i może wytrzymać obciążenie 60 kilogramów. Tak więc w tym przypadku, jak dla mnie, jest to więcej niż wystarczające. Ostrza mają średnicę 6-8 mm, długość 75-80 mm. Do mocowania do takich materiałów ściennych, jak pustaki, kamień muszlowy i pianobeton, stosuje się kotwy o średnicy 6-8 mm. Do mocowania do drzewa - samoobróbki o średnicy 8 mm.

 1. Naprawiamy odpływ (również można go zamontować na samym końcu). Dziób powinien być zainstalowany pod oknem, aby zapobiec wyciekom wody na styku fali z ramą okna. Ale jeśli nie ma możliwości przymocowania fali pod ramą, wówczas odlew jest przymocowany do ramy okna za pomocą metalowych śrub o średnicy 4 mm i długości 9 mm.
 2. Prereguluj sprzęt okna. Dostosowanie okien odbywa się za pomocą sześcianów w obszarze zawiasów okiennych. W rezultacie liść powinien otwierać się i zamykać swobodnie, nie dotykając reszty okna. Dodatkowo, jeśli otworzysz skrzydło, nie powinno się zamykać (jak to zwykle bywa w przypadku drzwi lodówki) ani otwierać, ale powinno pozostać w pozycji, w której je zostawiłeś.

Czasami okno podczas zamykania / otwierania można uderzyć w miejsca instalacji sprzętu blokującego. Aby to naprawić, wystarczy odkręcić śrubę tego elementu i przesunąć sam element o 0,5-1 cm wyżej lub niżej.

 1. Zamykamy lukę między ramą a otworem okna.

Wypełnianie pianą budowlaną przestrzeni między ramą a otworem okiennym.

Bardzo ważne jest, aby nadzienie było w 100% bez pustych przestrzeni i przerw. W tym przypadku, jeśli szczelina między oknem a otworem jest większa niż 2 cm, pożądane jest wykonanie kilkukrotnych ozdób z przerwą 1-2 godzin. Wtedy ekspansja piany nie jest czynnikiem "śmiertelnym". I oszczędza pianę, która musiałaby zostać przecięta. Jeżeli instalacja okien odbywa się w temperaturze niższej niż +5 stopni, wówczas piankę montażową należy stosować zimą lub całorocznie. Jeśli temperatura wynosi powyżej +5 stopni, zrobi to zwykła letnia pianka montażowa.

Po stwardnieniu pianki należy koniecznie zamknąć ultrafiolet. Ponieważ można to już nazwać częścią prac nad dekoracją zbocza, prace te można odłożyć do momentu wykończenia stoków. Ale jeśli nie planujesz ich w ogóle zakończyć lub zaplanować, ale później niż miesiąc, to natychmiast zamknij pianę lepiej, ponieważ pod otwartymi promieniami słońca i piany staną się bezużyteczne. Jesteśmy zamykania lub silne zaprawy cementowe piasku (cement: piasek - 1: 2), lub kleju do płytek (np Ceresit CM 11), lub innego specjalnego PSUL taśmy (paroprzepuszczalna, samorozszerzalny taśmy uszczelniające). Jedyną rzeczą jest to, że taśma jest dość droga (około 3 USD za metr), więc pierwsze dwie opcje są częściej używane.

 1. Zazwyczaj parapety mają standardową długość i szerokość, tj. z marginesem w długości i szerokości. Dlatego, aby rozpocząć, należy go przyciąć. Do tego można użyć elektrycznej piły, bułgarskiej, piły z małymi zębami.

Przytnij parapet do pożądanego poziomu

 1. Następnie przesuwamy parapet do profilu profilu (powinien być). Następnie wystawiamy parapet przez poziom, kładąc pod nim drewniane brusochki, kawałki epps, cegły lub nawet przycinamy laminat.

Wystawiamy parapet przez poziom

Blanki są lepiej instalowane, aby mogły wejść w ścianę. I pożądane jest przyklejenie ich na super-kleju, ponieważ akryl i silikon nie przyklejają się.

W efekcie parapet powinien być wypoziomowany w dwóch poziomych kierunkach i nigdzie nie tonąć (sprawdzić naciskając go ręką). Czasami parapet okienny jest instalowany z lekkim odchyleniem "z okna". Odbywa się to w taki sposób, że kondensat, który może powstać w oknie, nie spływa pod oknem. A jeśli nastawienie jest tak zrobić, to bardzo małe, tylko około 3 stopni.

Następnie zdmuchnij wgłębienie pod parapetem pianką budowlaną i równomiernie na całej powierzchni ładujemy parapet na górze czymś ciężkim (butelki z wodą zmieszczą się) na około 12 godzin.

Ładujemy parapet z czymś ciężkim

Jeśli parapet nie zostanie załadowany, pianka wygnie go w górę.

Wydmuchaj piankową konstrukcję pod parapetem.

 1. 24 godziny po spienieniu pianka pozostaje wystająca z wnęki pod parapetem i odcięta zwykłym nożem pisarskim.
 1. Czasami, z powodu nierówności parapetu, po jego zainstalowaniu pozostaje mała szczelina między szczytem parapetu a ramą okna. Musi być wypełniony silikonem. Pozostałości silikonu należy natychmiast wytrzeć szmatką. Biorąc jednak pod uwagę, że silikon czasem z czasem czernieje z grzyba i psuje wygląd okna i parapetu, lepiej zapobiegać pojawianiu się takiej luki. Można to zrobić przez przykręcenie płyt cynkowanych w kształcie litery Z z ocynkowanej stali do profilu okiennego przed zainstalowaniem parapetu. Po ćwiczeniach z przycinaniem parapetu można uzyskać dokładne dopasowanie progu. Również takie płyty upraszczają wyświetlanie parapetu.

Płyty w kształcie litery Z wykonane ze stali ocynkowanej.

Ostateczne dostosowanie okna.

Teraz możesz przykręcić uchwyt do okna i usunąć taśmę ochronną z jej powierzchni. Jeśli nadal konieczne jest dokończenie nachyleń, wówczas taśma ochronna powinna zostać usunięta po ich wykończeniu.

Najczęstsze błędy podczas instalowania systemu Windows.

Jest ich niewiele, ale wszystkie ostatecznie wpływają na żywotność okna, a także wygodę jego działania:

 • Okno montowane jest na zewnątrz za pomocą listew przyszybowych. Taki błąd prowadzi do tego, że dom można łatwo i bezgłośnie wniknąć, po prostu usuwając listwy przyszybowe z okna i wyjmując podwójne szyby.
 • Okno nie jest równe. W rezultacie okno otwiera się i zamyka źle.
 • Piana montażowa nie jest zamknięta i pozostawiona odsłonięta pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. W rezultacie piana staje się bezwartościowa.

Niezamknięta pianka montażowa

 • Wprowadzono niepoprawne pomiary lub po prostu okno jest ustawione nisko, a parapet okna nie kończy się pod oknem. Musi być połączony z ramą okna.
 • Okno nie jest przymocowane do niczego, po prostu wydmuchując przestrzeń między ramą okna a otworem pianki montażowej. Jeżeli otwarcie i jedna czwarta, prowadzi maksymalna do pojawienia się pęknięć na stokach, jak mount „do piany” nie jest nawet ustalenie. Takie połączenie jest mobilne, zwłaszcza z czasem. Jeśli okno nie ma kwadratu, okno może po prostu zniknąć, osobiście zaznajomione z jednym takim przykładem. Ważne jest, aby pamiętać - pianka nie jest zapinana! Okno musi wytrzymać obciążenia i bez piany.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na instalowaniu plastikowych okien w domu, a także, aby ta prosta czynność była wykonana poprawnie i bez błędów, dzięki czemu Twoje okna będą Ci służyć przez długi czas. Jeśli zdecydujesz się skontaktować z usługami firmy instalacyjnej, łatwiej będzie Ci zrozumieć, co robią budowniczowie na każdym etapie instalacji, co pozwoli ci monitorować proces dzięki wiedzy.

Autor głównego zdjęcia - Fotograff

Moderatorzy quartorgów mają prawo usuwać nierzetelne reklamy i spam.

Czat (nowe wiadomości od góry)

Aby znaleźć wszystkie oferty dla obszaru lub ulicy, która Cię interesuje, musisz wpisać część słowa lub pełne słowo w odpowiednim polu. Wszystkie wyniki zawierające wprowadzony ciąg będą wyprowadzane.

Minimalna długość żądania to 3 znaki. Jeśli nie chcesz ograniczać wyszukiwania do ulicy / dzielnicy - pozostaw te pola puste.

Jeśli pole "Obszar zawiera", wpisz "kochanie9raquo; (bez cudzysłowów), otrzymasz wynik obejmujący obszary: Darnitsky, Darnitsky, Darnitsa, Darnitsa i wszystko inne, co obejmuje "darn9raquo;.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

+ 1 = 9