Jak zainstalować telewizor trójkolorowy

Jak samodzielnie zainstalować sprzęt z telewizora Tricolor?

Dziś usługi telewizji satelitarnej z Tricolor TV stają się coraz bardziej popularne wśród ludności. Wszystko to dzięki stabilnemu sygnałowi, a także korzystnym pakietom taryfowym i wysokiej jakości sprzętowi. Po zakupie urządzeń odbiorczych można oczywiście skontaktować się ze specjalistą, który zainstaluje zestaw urządzeń i skonfiguruje transmisję. Instalacja Tricolor TV może być wykonana przez użytkownika i niezależnie, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami i prawidłowo wykonywać zalecane czynności.

Nie bój się instalować tego sprzętu, ponieważ montaż zestawu może wykonać nawet osoba, która nie jest w pełni zorientowana w technologii - nic szczególnie skomplikowanego.

Jeśli zdecydujesz się nie korzystać z kreatora i samodzielnie ustawić antenę satelitarną i odbiornik, zalecamy przeczytanie instrukcji i zapoznanie się z nazwami elementów anteny. Powinieneś przynajmniej z grubsza wyobrazić sobie, przed rozpoczęciem procesu montażu i instalacji urządzeń, jakie są ich funkcje, oraz jak i gdzie podłączyć odbiornik z Tricolor.

Przygotuj kabel z telewizora za pomocą wtyczek, a następnie umieść konwerter w uchwycie.

Koniecznie spójrz na pozycję złącza - jego kierunek powinien znajdować się na dole, w przeciwnym razie woda deszczowa może wpłynąć do wnętrza.

Sprzęgło, niezbędne do zamocowania, bezpiecznie przymocowane do powierzchni roboczej konwertera. Przed instalacją anteny należy sprawdzić położenie śrub. W razie potrzeby przekręć je.

Jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości transmisję swoich ulubionych kanałów telewizyjnych, musisz bardzo dokładnie ustawić płytę na satelicie Tricolor.

Aby wybrać miejsce instalacji anteny, w której sygnał będzie najbardziej czysty, upewnij się, że sam widok satelity nie przeszkadza i nie ma żadnych przeszkód przed nim.

Tak więc, w rodzaju "linii wyobrażeniowej", która połączy satelitę i antenę, nie powinno być żadnych budynków ani roślin. Jeśli chcesz znacznie uprościć proces instalacji sprzętu, zaleca się zminimalizować odległość między anteną a miejscem, w którym znajduje się telewizor.

Nie instaluj anteny w miejscu, w którym możliwe jest utrzymywanie jej w stałym kontakcie z wodą. W większości przypadków danie powinno być skierowane na południe i dołączone tylko do zewnętrznej ściany budynku.

Krok 1. Aby rozpocząć, zmontuj antenę zgodnie z instrukcjami w instrukcji obsługi urządzenia.

Krok 2. Przymocuj wspornik z anteny do ściany. Elementy mocujące należy dobierać odpowiednio do możliwego obciążenia wiatrem, jak również materiału, z którego składa się ściana.

Krok 3. Umieść konwerter wewnątrz uchwytu tak, aby kierunek złącza był skierowany w dół.

Krok 4. Musisz podłączyć kabel do konwertera za pomocą złącza F. Postępuj zgodnie z poniższą procedurą:

 • Poluzuj górną izolację drutu. Należy go usunąć 15 mm iw żadnym wypadku nie uszkodzić oplotu ekranującego.
 • Ułóż plecionkę wzdłuż długości kabla.
 • Umieść folię wzdłuż samej plecionki.
 • Zdejmij izolację wewnętrzną, zwalniając 10 mm.
 • Przykręć złącze tak daleko, jak to możliwe.
 • Poluzuj środkowy przewód tak, aby nie sięgał poza złącze o więcej niż 2 mm.

Krok 5. Konieczne jest przymocowanie kabla do uchwytu koperty za pomocą listwy lub taśmy.

Krok 6. Następnie uszczelnij złącze F dwiema warstwami taśmy izolacyjnej, do której należy nałożyć silikonowy środek uszczelniający.

Krok 7. Przymocuj antenę satelitarną do wspornika.

Krok 8. Podłącz kabel do wspornika za pomocą plastikowych taśm lub taśmy. W pobliżu anteny należy pozostawić długość przewodu (1 metr) w rezerwie, kabel ten należy również przymocować do wspornika.

Dodatkowe informacje na temat montażu anteny

Jeśli zdecydujesz się zainstalować urządzenie odbiorcze samodzielnie na ścianie zewnętrznej, a następnie do mocowania wybierz kotwy jakości, tak aby możliwy silny wiatr nie oderwał mocowania.

Jak najbliżej, zainstaluj swój sprzęt do odbiornika - nie więcej niż 100 metrów, nawet jeśli używasz podwójnego lub grubego kabla. Jeśli nie ma możliwości tak dokładnego zainstalowania urządzenia, trzeba będzie kupić inny wzmacniacz. Dodatkowe wyposażenie w tym przypadku jest absolutnie konieczne i jest dość łatwe do zakupu. Możesz znaleźć wzmacniacz w sklepach specjalizujących się w telekomunikacji.

Istnieją dwa sposoby użycia odbiornika Tricolor do podłączenia do telewizora:

 • Możesz podłączyć odbiornik za pomocą kabla antenowego (połączenie wysokiej częstotliwości)
 • Połączenie za pomocą zwykłego kabla ze złączem "scart" lub "tulipanami".

Jeśli łączysz połączenie wysokiej częstotliwości, twoje działania powinny wyglądać tak:

 1. Podłącz kabel do wejścia antenowego telewizora i podłącz go do gniazda odbiornika.
 2. Następnie podłącz odbiornik do gniazda elektrycznego za pomocą przewodu. Włącz przełącznik zasilania.
 3. Na ekranie pojawi się tekst "Boot" i numer kanału.
 4. Po wyświetleniu napisu zacznij w odbiorniku TV automatycznie wyszukaj kanały telewizyjne. Poszukaj kanału, na którym na ekranie pojawi się znany napis "Brak sygnału". To zasygnalizuje, że odbiornik został prawidłowo podłączony.

Jeśli potrzebujesz połączenia o niskiej częstotliwości:

 1. Podłącz odbiornik za pomocą kabla z dzwoneczkami.
 2. Podłącz odbiornik i poczekaj na wyświetlenie "Boot", a następnie numer kanału telewizyjnego.
 3. Za pomocą pilota z telewizora ustaw tryb wideo, czyli naciśnij przycisk "A / V". Jeśli na ekranie pojawi się komunikat "Brak sygnału", prawidłowo zainstalowałeś odbiornik.

Po podłączeniu sprawdź, czy nie ma silnego sygnału, który powinien pochodzić z satelity do urządzenia odbiorczego. Spróbuj sprowadzić na ekran pierwszy kanał telewizyjny, jaki masz. Na ekranie powinieneś zobaczyć jego numer, który będzie nadawany z satelity na twój talerz, a także czas i nazwa przelewu. Oczywiście nie dostroiłeś jeszcze anteny, więc zobaczysz tylko niebieskie tło ekranu.

Znajdź literę "i" na pilocie odbiornika i naciśnij ten klawisz. Na ekranie zobaczysz skalę jakości i siły sygnału, która pomoże ci ustawić niezbędne ustawienia anteny satelitarnej i odbiornika.

Aby samodzielnie przygotować danie, musisz zadzwonić do kogoś z rodziny, przyjaciela lub innego pomocnika.

Poproś swojego asystenta, by stanął przy telewizorze i powiedział ci, co pojawi się na ekranie, podczas gdy ty zmienisz płytę trochę w różnych kierunkach.

O wiele łatwiej jest ustawić płytę, jeśli sąsiedzi mają już talerz Tricolor. Możesz po prostu skopiować swoją pozycję. Najważniejsze jest to, że obie skale na ekranie są maksymalnie pełne.

Pamiętaj, że musisz dostosować sygnał z pionowo zamontowanego lustra, które przeniesiesz na poziomą płaszczyznę. Ponownie musisz spojrzeć na ekran telewizora. W przypadku, gdy obie skale są prawie pełne, udało się prawidłowo złapać sygnał. Jeśli tak, to na ekranie pojawi się obraz wysokiej jakości.

Jeśli jednak tylko jedna skala pozostanie wypełniona, oznacza to, że nie złapałeś sygnału z Tricolor i musisz kontynuować ustawianie.

Po ustawieniu anteny i odbiornika powinieneś zarejestrować swój sprzęt na stronie.

Szczegóły rejestracji można znaleźć na stronie internetowej firmy, gdzie jest ona prowadzona. Przeczytaj uważnie instrukcje, zanim zaczniesz wypełniać formularz.

Podaj następujące dane:

 • Numer karty inteligentnej Tricolor.
 • Kod identyfikacyjny odbiorcy.
 • Kod identyfikacyjny karty.
 • Paszport subskrybenta.
 • Adres, w którym urządzenie jest zainstalowane.

Plik umowy, który można pobrać, po wydrukowaniu, należy podpisać i wysłać na adres podany na stronie internetowej Tricolor za pomocą zwykłej poczty.

W przypadku braku połączenia z Internetem urządzenie rejestrujące można zarejestrować telefonicznie. To zajmie więcej czasu, ale zostaniesz również wysłany pocztą na podstawie umowy abonamentowej. Musisz uzyskać gwarancję na zestaw sprzętu.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Połączyliśmy tricolor, płatne przez 6 miesięcy, po tym, nie ma płatnych kanałów dla dwóch aktywacji, tylko darmowe, do ciebie dzwonili, tylko automatyczna sekretarka,

Samodzielna instalacja urządzeń z Tricolor TV

Mieszkańcy odległych zakątków Rosji, czyli część europejska, mogą oglądać telewizję bez zakłóceń dzięki Tricolor TV. Prawidłowa instalacja i tuning kanałów Tricolor TV jest kluczem do uzyskania wysokiej jakości sygnału satelitarnego. Po przeczytaniu artykułu do końca okaże się, że instalacja sprzętu nie wymaga wiele czasu i wysiłku, a co najważniejsze, postępuj zgodnie z instrukcjami. W wyniku wykonanej pracy będziesz miał Tricolor TV i dużą liczbę kanałów telewizyjnych.

Ludzie, którzy po raz pierwszy usłyszeli o tej telewizji, jest wiele pytań. Najczęściej spotykane z nich: "Czym jest Tricolor TV?", "Jak zainstalować antenę?" "Jak podłączyć Tricolor?", "Jak skonfigurować Tricolor TV samodzielnie?", "Jakie kanały są wyświetlane", "Ile kosztuje ta usługa?" i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Jest to nowa generacja cyfrowej telewizji satelitarnej. Zapewnia dwadzieścia pięć całkowicie bezpłatnych kanałów telewizyjnych i trzech stacji radiowych. Takie satelity jak Eutelsat 36A, Eutelsat 36B i Bonum-1 są zaangażowane.

Jaka jest istota cyfrowej telewizji od Tricolor? Aby rozszerzyć terytorium nadawania, jest on używany towarzysz. Odbiera sygnał z naziemnej stacji telewizyjnej, przetwarza go i odsyła z powrotem do anteny telewizyjnej Tricolor. Następnie odbiornik konwertuje sygnał satelitarny, dzięki czemu można oglądać kolorowe obrazy na dowolnym telewizorze - LG, Samsung itp.

Aby cieszyć się wysokiej jakości oglądaniem kanałów naziemnych, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Zakup jedną z pakietów Tricolor z samodzielną instalacją.
 2. Zainstaluj Tricolor.
 3. Podłącz zainstalowane urządzenie.
 4. Skonfiguruj urządzenie zgodnie z instrukcjami.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zarejestrować odbiornik.

Dostępne kanały od Tricolor

Różnorodność pakietów telewizyjnych

Telewizja Tricolor przedstawia kilka pakietów.

Basic - jest całkowicie darmowy pakiet z 25 kanałami: All-rosyjski (Rosja 1 meczu, NTV, Channel 5, Rossija K, Rosja 24, Karuzela, OTP, TVC, REN TV, "Uzdrowisko", CTC, Home, TV-3 Star Świat, TNT, MUZ-TV, kanał, piątek) telezakupów (SHOP 24), komunikacji (TV Promo, InfoChannel "Tricolor TV", Teleinstruktor, TV-SAT), a także trzy stacje radiowe (Radio Rosji "Prowadzić FM", Latarnia morska).

Minimalny koszt zestawu to 8800 rubli.

Podłączenie dodatkowych kanałów telewizyjnych jest możliwe za oddzielną miesięczną opłatę abonamentową. Istnieją następujące pakiety: "Dopasuj! Piłka nożna "," Dopasuj! Piłka nożna + "," Nasza piłka nożna "," Noc "," Dzieci "," Ultra HD "," Jeden ". Więcej informacji na temat aktualnych pakietów znajduje się w artykule na temat taryf Tricolor-2017.

Moduł dostępu do kanałów Ultra HD

Jakie wyposażenie znajduje się w zestawie Tricolor

Podstawowy pakiet zawiera: antenę satelitarną i szczegóły dotyczące jej zamocowania, konwektor, odbiornik, kartę startową, kabel. Możesz dowiedzieć się więcej o wszystkich składnikach z naszego artykułu "Co jest w zestawie Tricolor TV".

Montaż anteny satelitarnej

Instalacja telewizora Tricolor nie różni się od instalacji jakiegokolwiek innego telewizora satelitarnego i zaczyna się od instalacji anteny, którą można powierzyć specjalistom. Jest taka usługa wraz ze strojeniem odbiornika - od 1000 rubli. W zasadzie jest to niewielka ilość. Aby zaoszczędzić na kosztach instalacji sprzętu, instalację Tricolor można wykonać niezależnie.

Zainstaluj antenę Tricolor wyłącznie od południowej strony budynku.

Aby połączenie było wysokiej jakości, podejmij wszelkie kroki, aby usunąć przeszkody. Przejście sygnału satelitarnego nie powinno być zakłócane przez żaden obiekt. Antena z odbiornika powinna znajdować się nie więcej niż 100 metrów.

Najpierw musisz złożyć antenę zgodnie z instrukcjami. Antena jest montowana tylko na stabilnej powierzchni, do której przymocowany jest wspornik. W następnym etapie konwerter jest umieszczony wewnątrz uchwytu.

Za pomocą złącza podłącz konwerter i kabel. Schemat połączenia wygląda następująco:

 1. Usuwamy drut z izolacji.
 2. Plecionka jest umieszczona wzdłuż długości kabla.
 3. Na długość oplotu umieszczamy folię.
 4. Usuń 1 cm wewnętrznej izolacji.
 5. Złącze jest nawinięte do oporu.
 6. Umieszczony w środku przewodnik jest zwalniany o 0,2 cm.

Stosując izolację, podłączamy kabel do uchwytu konwertera. Aby uniknąć przenikania wilgoci, złącze F jest owijane taśmą elektryczną i nakładany jest silikon. Czas podłączyć antenę do wspornika, do którego należy podłączyć kabel.

Antena jest zainstalowana, kolejnym krokiem jest podłączenie odbiornika. Podłącz odbiornik Tricolor własnymi rękami do telewizora, na przykład marki Samsung, nie jest to trudne, co najważniejsze, postępuj zgodnie z instrukcjami. Można to zrobić za pomocą kabla konwencjonalnego lub antenowego. W pierwszym przypadku połączenie będzie miało niską częstotliwość, a dla połączenia wysokiej jakości należy użyć kabla antenowego (dowiedz się więcej o wyborze kabla).

Schemat podłączenia odbiornika do dwóch telewizorów

Jak podłączyć odbiornik to samo. Najpierw podłącz antenę do odbiornika za pomocą kabla. Podłącz urządzenie i naciśnij przycisk "On". Za pomocą trybu automatycznego znajdź kanał z napisem "Brak sygnału". Oznacza to, że odbiornik jest prawidłowo podłączony.

Następnie sprawdź siłę sygnału z satelity do urządzenia. Włącz dowolny kanał. Uwaga, obraz jeszcze nie będzie - musisz dostroić antenę. Na tym etapie numer i nazwa kanału, a także czas powinny się zaświecić na ekranie.

Kolejne strojenie Tricolor TV współpracuje z płytą i odbiornikiem. Aby to zrobić, wyświetl wskaźniki jakości i siły sygnału, naciskając przycisk "i" na pilocie. Aby skonfigurować kanały, zaprosić przyjaciela / sąsiada. Należy obrócić antenę satelitarną, a druga powinna monitorować obraz na ekranie.

Przede wszystkim lustro jest ustawione w pionie. Musi płynnie się obracać w płaszczyźnie poziomej. Gdy skala sygnału i jego jakość zostaną wypełnione, na ekranie dostrojonego urządzenia pojawi się obraz.

Schemat strojenia anteny z lustrem

Następny etap - rejestracja odbiornika. Do tego potrzebny będzie dostęp do Internetu. Na stronie internetowej firmy wypełniany jest formularz online, który zawiera informacje o odbiorcy i danych subskrybenta. Zarejestrowany abonent będzie mógł oglądać kanały telewizyjne po 8 godzinach. Bardziej szczegółowe instrukcje opisano w artykule "Rejestracja telewizji satelitarnej z Tricolor TV".

Jak widać, zainstalowanie trójkolorowej anteny telewizyjnej nie jest trudne, podłącz urządzenie do telewizora i skonfiguruj kanały powietrzne. Najważniejsze, aby postępować zgodnie z instrukcjami wyraźnie. W rezultacie możesz oglądać dużą liczbę kanałów w wysokiej jakości cyfrowej. A jeśli masz więcej niż jeden telewizor w swoim mieszkaniu, powinieneś nauczyć się instalować system Tricolor na 2 telewizorach.

Ocena najlepszych telewizorów 2017 roku, zalety i wady optymalnych modeli. Porównanie cen, opis funkcji i cech technicznych telewizorów różnych marek.

Jak samemu skonfigurować "Tricolor TV" i jak go zainstalować

Aby nauczyć się samodzielnego tworzenia "Tricolor TV", powinieneś zapoznać się z ogólnymi zasadami, na podstawie których działa ten system. "Tricolor TV" odnosi się do systemów satelitarnych, które przesyłają sygnał z centrum nadawczego do konsumenta za pośrednictwem satelity Ziemi (sztucznego) jako ogniwo pośrednie. Zasada działania telewizji satelitarnej niedawno stała się pół wieku, ponieważ pierwszy sygnał został przesłany w 1962 roku. Wtedy pojawiła się alternatywa dla telewizji naziemnej.

Telewizja satelitarna ma wysoką jakość obrazu

Sposób przesyłania informacji dla systemów satelitarnych jest dość prosty, jeśli nie przejdziesz do szczegółów technicznych. Polega ona na tym, że centra wysyłające wysyłają sygnały nie bezpośrednio do konsumenta, ale transkodują je na dane cyfrowe i wysyłają je do satelity, skąd "są odbijane". do urządzeń odbiorczych. Satelity takich systemów znajdują się na orbitach geostacjonarnych, co implikuje zbieżność ich prędkości i prędkości obrotowej naszej planety. Dlatego satelita wydaje się "zawiesić 9raquo; nad pewnym terytorium, zapewniając transmisję sygnału o wysokiej jakości. Jednak aby uzyskać tę jakość, musisz wiedzieć, w jakiej kolejności jest wykonywana instalacja "Tricolor TV". Nie jest trudno zrobić to samemu.

Podstawą systemu satelitarnego jest płyta, która jest zwykle wykonana z metalu i ma kształt paraboliczny, wklęsły do ​​wewnątrz. Dzięki tej formie możliwe jest odbieranie wszystkich sygnałów radiowych, a następnie odbijanie ich w jeden punkt. Ma konwerter (zwany także "głowicą"), który zbiera sygnały i wysyła je za pośrednictwem współosiowego systemu kablowego do tunera satelitarnego (jest to również odbiornik 9); Odbiornik odbiera odbierany sygnał w formie zrozumiałej dla systemu telewizyjnego i przesyła go do wejść samego telewizora. Po samodzielnym dostosowaniu kanałów "Tricolor TV" będziesz mógł docenić zalety technologii cyfrowej, ponieważ jakość sygnału z odpowiednim ustawieniem okazuje się bardzo wysoka. Ponadto można odbierać wiele kanałów radiowych i telewizyjnych, czasami z innych systemów.

Jedna umowa może łączyć więcej niż jeden telewizor

Przed samodzielnym skonfigurowaniem "Tricolor TV" należy go najpierw zakupić. W sklepach można znaleźć zestawy z anteny, odbiornika i konwektora, uzupełnione o płatną instalację i subskrypcję lub po prostu zestawy lub pojedyncze elementy systemu. Istnieją również zestawy, które obejmują możliwość podłączenia dwóch telewizorów do anteny i oglądania ich niezależnie (jedna opłata abonamentowa) lub nawet dwa telewizory i tablety. Oglądanie kanałów na ostatnim (również niezależnym) odbywa się za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Koszt elementów systemu i połączeń

Ceny za poszczególne elementy systemu satelitarnego są do przyjęcia. Zatem, konwerter na jednym wyjściem może kosztować nabywcę w cenach 2015 300-400 rubli, do dwóch opcji - około 1000 rubli, cztery spacery - około dwóch tysięcy rubli, urządzenie, aby wyszukać sygnał z satelity kosztuje trochę więcej niż pięciuset. Niezbyt drogie są płytki odbiorcze - około 700-1000 rubli, w zależności od średnicy. Instalacja i konfiguracja systemu może kosztować 2,5 tys. Rubli (w zależności od złożoności i potrzeby układania dodatkowego kabla). Dlatego warto się samemu nauczyć instalować "Tricolor TV", aby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Potrzebne narzędzia: nóż, taśma izolacyjna, szczypce, śrubokręt, klucze nr 13, 10, 8, stempel lub wiertło. Nadawca przekazuje informacje z satelity (Eutelsat w4), który znajduje się na 36 ° długości geograficznej wschodniej. To ostatnie sugeruje, że przed ustawieniem „Tricolor TV” na własną rękę, trzeba znać przybliżoną azymut (kąt horyzoncie w prawo w kierunku ruchu wskazówek zegara, od strony północnej, wyrażoną w stopniach) i elewacja (zestaw azymutu górę docelowej z horyzontu). Dla przykładu Kostroma pierwsza wartość to 186, a druga 24 stopnie.

Optymalne ustawienie płyty

W instalacji, wybranie położenia do odbioru sygnału kierunku (100 m) wysoka nie przedmiotów (40 m i więcej), lub przedmiotów, które zakłócają odbiór sygnału (urządzenie, które wytwarza pole magnetyczne i inni.). Ponadto należy wziąć pod uwagę dostępność anteny do późniejszej konserwacji i potrzebę stosowania wzmacniaczy sygnału, jeśli długość kabla (podwójny oplot, gruby rdzeń miedziany) przekracza 0,1 km. Antena nie jest umieszczona pod szkłem ani wewnątrz lokalu, ponieważ w tym przypadku nie otrzyma sygnału. Ale całkiem możliwe jest umieszczenie go nawet na ziemi, jeśli sprzyjają temu sprzyjające warunki.

Przygotowanie wspornika i kabla

Jak zainstalować "Tricolor TV"? Niezależnie, będziesz musiał zamontować antenę (możesz zamówić jej montaż w sklepie), podczas gdy w uchwycie zaleca się umieszczenie konwektora w dół, aby zapobiec opadom. Śruby regulacyjne nie muszą być całkowicie dokręcone, ponieważ pozycja anteny musi zostać zmieniona w celu regulacji. Aby przymocować powierzchnię do perforatora otwory są wiercone, biorąc pod uwagę materiał ściany, wymiary anteny i obciążenie wiatrem. Antenę należy zamontować na wsporniku i zapewnić możliwość jej obrócenia w celu regulacji (drzewa, ściany itp. Nie powinny przeszkadzać). Następnie wymagane jest przygotowanie kabla z obu końców poprzez zrywanie wierzchniej warstwy PCV o 1,5 cm (bez dotykania oplotu ekranującego). Następnie oplot ekranujący z folią należy wypełnić w przeciwnym kierunku, odciąć izolację wewnętrzną o 0,1 cm i przykręcić złącze F na kabel, aż się zatrzyma. Rdzeń centralny należy wyciąć tak, aby wystaje poza krawędź złącza o około dwa milimetry. Jeden koniec kabla jest podłączony do konwektora, a drugi - do odbiornika (złącze typu LNB IN).

Podłączenie "Tricolor TV" niezależnie obejmuje podłączenie odbiornika do telewizora. Aby to zrobić, zasilacz odbiornika jest włożony do sieci, jest włączany przez przełącznik na tylnym panelu. Jeśli słowo "boot9raquo;, urządzenie jest włączone poprawnie, jeśli czas jest wyświetlany, to odbiornik powinien zostać wyjęty z trybu gotowości z konsoli.

Rodzaj połączenia odbiorników zależy od modelu. Na przykład modele 5000, 5001,7300 (GS / DRS / DRE) można podłączyć z wysoką częstotliwością za pomocą kabla antenowego do złącza wyjściowego RF. Następnie pilot telewizora musi wybrać kanał, na którym będzie wyświetlany "Tricolor TV", wejść do menu telewizora i rozpocząć wyszukiwanie. Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, telewizor sam znajdzie kanał. Zmień kanały w tej chwili, nie możesz!

Konfigurowanie odbiornika TV Tricolor jest również możliwe dla niskich częstotliwości powyższych modeli odbiorników. Tutaj używamy "bells9raquo; lub złącze "Scart9raquo;", a na pilocie telewizora przycisk jest wybrany, aby przejść do trybu oglądania wideo (A / V). Należy zauważyć, że połączenie niskiej częstotliwości jest z góry określone dla modeli takich jak GS (8300, 8300M lub 8300N) przy użyciu tych samych złącz. Po podłączeniu na ekranie powinien pojawić się komunikat "Brak sygnału" lub menu ustawień odbiornika (jeśli kanał nie jest zaprogramowany). Oznacza to, że sprzęt jest prawidłowo zmontowany. Jeśli na ekranie znajdują się inne informacje, należy szukać błędów w zespole systemu.

I te błędy są w systemie, który kupiłeś, ponieważ regulacja satelity "Tricolor TV" nie może być wykonana samodzielnie - choćby dlatego, że to urządzenie znajduje się w przestrzeni i konieczne jest prawidłowe skierowanie do niego płytki odbiorczej. Aby to zrobić, musi być ustawiony pionowo i powoli obrócony w płaszczyźnie poziomej na wschód w kierunku spodziewanego położenia systemu przesyłowego. Krok obrotu nie powinien przekraczać jednego centymetra, ponieważ dokładność jest tutaj ważna. Po przeniesieniu trzeba odczekać kilka sekund (opóźnienie czasowe przekazania sygnału z kosmosu), a jeśli nie ma wyniku, kontynuować wyszukiwanie. Szybkie obracanie płytki na dłuższą odległość nie ma sensu, ponieważ można pominąć optymalną pozycję.

Jeśli odbiornik ma wstępnie ustawione kanały, obraz z symbolem kanału pojawi się po prostu na kanale wybranym w "Telewizorze Tricolor". Jeśli wstępne ustawienie nie zostało wykonane, to jak samemu skonfigurować "telewizor Tricolor"? W tym przypadku w dolnym rogu ekranu po prawej stronie pojawi się skala "Jakość sygnału" i skala "Siła sygnału", która zostanie wypełniona, gdy znajduje się optymalna pozycja anteny. Jeśli jedna waga jest wypełniona, a druga jest pusta, należy obrócić antenę, aż do uchwycenia sygnału. Kiedy obie skale są bliskie wypełnienia, musisz kliknąć "OK9raquo; na konsoli odbiornika (na ekranie telewizora "Dalej") i poczekaj, aż dane zostaną odczytane. Być może będzie to informacja od innego satelity, w tym obcego. Następnie musisz przywrócić przyciski na panelu odbiornika do "Automatyczne wyszukiwanie" i powtórzyć wyszukiwanie.

Urządzenie do wykrywania satelitów

Ustawienie "Tricolor TV" można niezależnie ułatwić za pomocą urządzenia do wyszukiwania satelitów "SetFinder", które można kupić lub wynająć w wyspecjalizowanych firmach. Posiada wyświetlacz, na którym można monitorować poziom odbieranego sygnału i sygnalizację dźwiękową. Aby skonfigurować antenę, musisz kupić adapter "Needle 9raquo; za pomocą dwukierunkowej wtyczki F, odłącz kabel, który trafia do odbiornika z konwertera. Adapter umieszcza się jeden koniec w urządzeniu "Setfinder9raquo;, złącze" do LNB ", który jest wyjściem do konwertera. Drugi koniec adaptera jest przymocowany do konwertera anteny. Kabel z odbiornika łączy się również z Setfinder 9raquo; do złącza "TO REC".

Dalsze dostosowanie anteny "Tricolor TV" niezależnie przy pomocy "Setfyndera9raquo; występuje w następujący sposób:

 1. Kontrola poziomu sygnału (strzałka wskaźnika) musi być ustawiona na "59raquo; (obrót w prawo).
 2. Podłącz odbiornik do sieci i poczekaj, aż się uruchomi.
 3. Obracaj antenę, słuchaj sygnałów dźwiękowych i czekaj, aż strzała się odejdzie.
 4. Jeśli nie ma sygnału, strzałka musi znów być "skręcona"; na "59raquo; i kontynuować rotację wolniej i z mniejszą amplitudą. "Setfinder9raquo; reaguje na wszelkie manipulacje, w tym ruch rąk przy antenie. Dlatego konieczne jest obrócenie płyty, aż strzałka odbiega od "59raquo ;, która wskazuje optymalną pozycję sprzętu (jeśli kanał oczywiście znaleziony).
 5. Po znalezieniu kanału można wyłączyć urządzenie wyszukiwania, przykręcić kabel z konwertera do odbiornika i przejść do dokładniejszego dostrojenia sprzętu. Jeżeli odbiorniki polecone przez producenta są używane do odbioru informacji, to w punkcie "Wyszukiwanie kanałów z Tricolor TV" (główne menu odbiornika) można znaleźć wszystkie kanały i dostosować je do własnych upodobań.

Musisz zarejestrować odbiornik przez telefon

Jak skonfigurować "Tricolor TV" samodzielnie, bez dodatkowych kosztów, już wiesz. Należy pamiętać, że odbiornik tej firmy musi być zarejestrowany. Można to zrobić na podstawie umowy o usługę subskrypcji lub indywidualnie. W pierwszym przypadku należy skontaktować się z firmą, aby uzyskać pomoc techniczną i potwierdzić rejestrację. W takim przypadku zostaniesz poproszony o podanie nazwiska, imienia i nazwiska, adresu instalacji (!) Z umowy i wymagań odbiorcy - DRE ID. Operator sprawdzi dane i potwierdzi. W ciągu pięciu dni od momentu rejestracji na kanale "Rosja 1" pojawi się napis "Kodowany kanał DRE", a po tym okresie nadawana będzie "telewizja Tricolor". Jeśli transmisja nie rozpocznie się, należy ponownie zadzwonić do obsługi technicznej. W przypadku użytkowników, którzy nie zawarli umowy abonamentowej, należy przygotować powyższe dane i skontaktować się z pomocą techniczną w swoim regionie, aby otrzymać instrukcje dotyczące działania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

63 − = 54