Nazwa kategorii

Jak dbać o zamiokulkasom w domu

Zamiokulkas - opieka w domu. Jak rosnąć, przeszczepiać i podlewać drzewo dolara

Egzotyczny kwiat o zabawnej nazwie stał się stosunkowo niedawno znany amatorom kwiaciarni - pod koniec lat 90-tych, kiedy to szkółki holenderskie zaczęły oferować swoim klientom pierwsze egzemplarze rośliny. Zamiokulkas zamiekalny przez bardzo krótki czas zyskał ogromną popularność za swoje piękno i bezpretensjonalność.

Dbaj o zamiokulkasom w domu

U ludzi pięknej, bezpretensjonalnej roślinie udało się wymyślić kilka nazw: drzewo dolara (dolary, pieniądze) i szczęście kobiet. Niektórzy uważają to za kwiat celibatu. W środowisku naturalnym kwiat ozdobno-liściasty rośnie w warunkach suchej pogody pod palącym słońcem, więc w naszych szerokościach geograficznych roślina jest szczególnie wygodna. Dbanie o drzewo dolara w domu jest bardzo łatwe, ale musi być odpowiednio posadzone i wyhodowane.

Domowy kwiat nie boi się przeciągów i wybacza zapominanie w podlewie, ale potrzebuje dobrego oświetlenia. Roślina uwielbia miękkie rozproszone światło, dzięki czemu liście nie ulegają oparzeniom słonecznym. Główną troską o zamiokulkasom - jest znieść 2-3 tygodnie adaptacji po zakupie, a następnie można już wykonać przeszczep. Średnia długość życia rośliny zimozielonej wynosi od 5 do 10 lat. W tym czasie kwiat rośnie do 1 metra. Należy pamiętać, że Zamioculcas zamiifolia (nazwa naukowa) jest trującą rośliną, dlatego konieczne jest umieszczenie jej do dekoracji wnętrz poza zasięgiem dzieci.

Przy planowanym przeszczepie mnożenie zamiokulkasy można podzielić na poszczególne sadzonki. W przypadku dorosłej rośliny nie jest to trudne, ale musi być ostrożnie podzielone, inaczej bulwa może zostać uszkodzona. Oddzielne części należy odłożyć na chwilę w powietrzu, wysuszyć, posypać plasterkami aktywowanego lub węgla drzewnego, a dopiero potem posadzić. Jak przeszczepić zamiokulki? Aby zaaranżować kwiat domowy, należy go koniecznie w doniczkach z uniwersalnym podłożem, a jako środek dezintegrujący dodać wermikulit. Posypaj młode pędy opryskując co trzy dni.

Powielanie liści zamiokulkas

Przeszczep roślin może nie tylko proces, ale także płytkę liściową. Aby to zrobić, dorosły osobnik powinien wyciąć liść, wysuszyć go na kilka godzin, przetworzyć stymulator wzrostu (Kornevin) i umieścić go w gotowym lekkim podkładzie. Namnażanie zamiokulków z liściem jest bardzo powolne. Po kilku miesiącach powstanie bulwa, a liści mnożących się należy spodziewać się nie wcześniej niż za sześć miesięcy.

Drzewo dolara kwitnie bardzo rzadko. Roślina ta wewnętrzna jest ceniony bardziej dla błyszczących ciemnozielonych liściach i kwiatach szczególnej urody nie świecą: Lekkie, małe, zebrane w uchu - charakterystyczny kwiatostan dla całej rodziny Araceae. Kwitnącą zmiokulkasę można zobaczyć na zdjęciu w Internecie. Na zewnątrz kwiatostan pokrywa się liśćmi o długości 5-8 cm, co utrudnia ich rozróżnienie. W przyrodzie, kolba, po zapłodnieniu, najpierw tworzy brązowe jagody, z których nasiona dojrzewają. Kiedy roślina zaczyna kwitnąć w domu, nasiona nie dojrzewają.

Jedyne, co może sprawić trudności ogrodnikowi, to przeszczep zamiokulkasy. Głównym warunkiem po zakupie jest całkowite usunięcie gleby. Jeśli kłącza są splecione, muszą być starannie rozplątane. Garnek powinien być większy niż poprzedni z otworem odwadniającym. Następnie wymieszaj glebę, piasek, darń, próchnicę w proporcjach 1: 1. Postępowanie z dorosłymi roślinami domowymi powinno odbywać się raz na 2-3 lata, a młode - co roku. W tej procedurze nie można dotykać ziemnych.

Kwiaciarnie kwiaciarni oferują z reguły gotowy uniwersalny podkład. Ci, którzy chcą szczególnie zadbać o swój ulubiony houseplant, możesz samodzielnie przygotować grunt pod zamiokulkasę. Drzewo dolara woli rosnąć w luźnej glebie, dzięki czemu woda i powietrze łatwo krążą w doniczce. Rozcieńczyć glebę najlepiej za pomocą dużego piasku rzecznego, małej keramzytu lub perlitu. Te dodatki powinny stanowić jedną trzecią całkowitej objętości.

Lepiej jest przyjmować kwiaty żyzne gleby: las, liść, ogród lub ogród. Do obciągania można dodać trochę gotowego podłoża z kwiaciarni. Odpowiedni i nawóz do kaktusa. Na dnie doniczki należy ustawić drenaż 2-3 cm od piasku, keramzytu lub drobnych kamyków. Z góry, po posadzeniu można umieścić niewielką warstwę mchu torfowca. Pokrycie będzie użyteczne i dekoracyjne - dzięki niemu ziemia zatrzyma wilgoć na dłużej.

Aby roślina była piękna, musisz odpowiednio i na czas zwalczyć szkodniki. Jak już wspomniano o zamiokulkach - opieka domowa nie jest skomplikowana, ponieważ sama roślina boryka się z niektórymi chorobami mikrobiologicznymi i wirusowymi. Nawet jeśli drzewo dolara najpierw zmieni kolor na żółty, a następnie odpadnie - jest to normalny proces. Jednak istnieją choroby zmioculcus, w których roślina wymaga leczenia. Liście mogą wysuszyć się lub zamienić żółtą masę od bezpośredniego światła słonecznego, a korzenie zaczynają gnić z powodu podmokłych liści.

Czasami roślina jest dotknięta przez szkodniki:

  1. Pająk. Owad jest łatwy do zobaczenia - jest to jasny czerwony pająk, który splata białą, cienką pajęczynę na dnie liścia.
  2. Tarcza. Ciało szkodnika pokryte jest tarnikiem, więc owad jest tzw. Na roślinie trudno jest zauważyć tarczkę, ale pomnażanie jest łatwe do zidentyfikowania ciemnymi plamami na dnie liścia. Gluttoniczne larwy rozprzestrzeniły się w całej roślinie w postaci małych robaków.
  3. Mszyce. Osady szkodników mają wygląd żywych białych płatków na liściach. Owady są czarne, zielone, szare i białe. Żywią się sokiem z rośliny i żyją na liściach (dolna strona).

Istnieje kilka zaleceń dotyczących pielęgnacji, podlewania i konserwacji rośliny domowej. Czasami zimą kwiat staje się ospały i przestaje rosnąć - jest to przejaw nadmiernego nasycenia. W okresie zimnym podlewanie zmiokulkasy powinno być prowadzone nie częściej niż dwa razy w miesiącu. Temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż +16 stopni. W gorącym sezonie zmiokulus jest podlewany 1-2 razy w tygodniu, co zależy od stanu gleby.

Zamiokulkas: opieka domowa, osobliwości reprodukcyjne (zdjęcia). Dbamy o drzewo dolara w domu

Zamiokulkas (drzewo dolarowe) ze względu na bogate, zielone, złożone liście i bezpretensjonalność zyskała popularność w uprawie kwiatów w pomieszczeniach.

Jego ojczyznę uważa się za Kenię - kraj charakteryzujący się zmianą pór tropikalnych i suchych okresów.

Aby przetrwać w tym klimacie, roślina ta uzyskała zdolność gromadzenia wilgoci w ogonkach liści, korzeni i bulw.

Woskowata powierzchnia liści dobrze odbija promienie słoneczne, zmniejszając tym samym parowanie wilgoci.

Pomaga mu to przetrwać okres suszy.

Ze względu na te osobliwości zmioculcas, hodowanie i opiekowanie się nim w domu jest dość proste.

Zamiokulkas - opieka domowa: rozmnażanie, sadzenie, przeszczepianie

W domu drzewo dolara mnoży się przez podzielenie krzaków i sadzonek.

Cięcie najlepiej prowadzić w okresie aktywnej wegetacji - wiosną i latem. W tym przypadku krzew matki powinien być zdrowy. Sadzonki z roślin kupionych w sklepach, uprawiane ze stymulantami do wzrostu i kwitnienia, są słabo zakorzenione. Takie kopie można wykorzystać po roku zamieszkania w domu. Jak cięcia biorąc oddzielny arkusz papieru lub arkusz z osadki (główna oś ogonek liścia - to jest często błędnie nazywany łodygi). Korzeń może znajdować się w wodzie lub w mieszaninie torfu i piasku (3: 1), którą można zastąpić perlitem lub wermikulitem. Jeśli uniwersalnego zastosowania podkładu docelowej musi być wstępnie wysterylizowane (roztwór nadmanganianu potasu lub obiektu prażono w piecu w temperaturze wynoszącej + 200 ° C w ciągu 15-20 minut) i dodano do niej substancję rozsadzającą (gruboziarnisty piasek, drobne gliniec, perlit). Z wybranej rośliny liść z ogonkami jest cięty ostrym nożem. Skrawki są zanurzane w kamieniach korzeniowych lub heteroacoinie. Doniczki są wypełnione przygotowaną glebą z obowiązkowym odwadnianiem z małej keramzytu.

Zakorzenienie sadzonek liści zmiokulca w podłożu

Po posadzeniu sadzonek należy je podlać roztworem środka grzybobójczego (na przykład Maxim, Vitaras) i umieścić w szklarni lub przykryć przezroczystą plastikową torebką. Podczas całego procesu ukorzeniania (trwa to od 2 do 6 miesięcy) temperaturę należy utrzymywać na poziomie + 19 + 21oC. Okresowo konieczne jest wietrzenie sadzenia. Po 60-70 dniach u podstawy liścia zacznie się rozwijać bulwa, która osiągnie swój rozwój dopiero po sześciu miesiącach. Nie bój się, jeśli do tego czasu arkusz zmieni kolor na żółty - to naturalny proces. Escape będzie rosnąć w około 12-14 miesięcy, a nowa para liści - 1,5-2 lata po posadzeniu.

Prostszym wariantem jest pomnożenie zamiokulkas - podczas przesadzania podziel dorosłego krzew. Ucieczka z częścią bulwy i korzeni oddzielone ostrym nożem, cięcie jest posypane węglem lub proszek siarki. W doniczkach z przygotowaną ziemią i drenażem posadzono pędy i wylano fungicyd. Po 1-2 miesiącach zaczną rosnąć nowe korzenie.

Drzewo dolara to wolno rosnąca roślina: w ciągu roku rośnie 1-3 nowe liście. Młode rośliny są przesadzane każdej wiosny. Wraz z wiekiem wzrost przeszczepu krzewu odbywa się 1 raz w ciągu 2-4 lat. Jeśli robisz to rzadziej, możesz w ten sposób regulować wzrost rośliny. Nowa doniczka nie powinna być brana dużo więcej niż stara podczas przeszczepiania, w przeciwnym razie rozwój systemu korzeniowego będzie bardziej intensywny niż część naziemna. Odwadnianie (gliniec, drobny żwir, podzielone na fragmenty pianki, odłamki od gliny i innych). Należy wziąć jedną czwartą objętości naczynia. Podkład przygotowany do sadzenia torfu lub liści i ogrodzie, obszarów leśnych, w równych proporcjach, po czym dodano środki rozsadzające (piasek, wermikulit, perlit i rozszerzony w porządku gliny) - 1/3 całkowitej objętości podłoża. Korzenie przed sadzeniem oczyszczone ze starej ziemi repot rośliny umieszcza się w naczyniu, rozłożone ich korzeni, przykryto glebą i podlewano.

Zamiokulkas - opieka domowa: temperatura, oświetlenie, gleba

Temperatura i wilgotność

Optymalna temperatura dla uprawy zamiokulasa to zakres od +20 do +28ºС latem i +16-18ºС w zimie. Roślina może z łatwością tolerować i podgrzewać powyżej + 30 ° C. Ważne jest, aby pamiętać: gdy temperatura powietrza spada (szczególnie w zimie), zmniejsza się ilość nawadniania. Latem roślina poczuje się dobrze na odkrytym balkonie lub tarasie. Wilgotność nie ma dużego wpływu na drzewo dolara. Latem rzadko można natryskiwać i wycierać liście z kurzu wilgotną gąbką lub ściereczką. Po takiej procedurze (szczególnie przy użyciu niefiltrowanej wody) i po nałożeniu opatrunków na arkusze, użycie chemikaliów przeciwko szkodnikom na liściach może spowodować białawe plamy. Aby przywrócić prezentowanemu wyglądowi rośliny, jest on natryskiwany za pomocą past (na przykład Perfect Plant). Doświadczeni hodowcy doradzają: jeśli nie ma ochoty używać preparatów chemicznych, łatwo jest zrobić "home9raquo; polerowanie: wymieszaj 1: 1 żółtko jaja (możesz wziąć mleko zamiast) i wodę, wytrzyj taką kompozycją liści. Zostanie zapewnione Shine.

Ze względu na bezpretensjonalność zamiokulki mogą rosnąć w każdym świetle. Jednak w cieniu będzie słabo się rozwijać, jego liście będą się rozciągać. Okna kierunków zachodniego i wschodniego są najlepsze dla tej rośliny. Jeśli drzewo dolarowe znajduje się na południowym parapecie okiennym, to w południe, aby uniknąć oparzeń, jest osłonięte przed bezpośrednim światłem słonecznym, tworząc rozproszone światło.

Drzewo dolara preferuje dobrze odsączoną, przepuszczalną dla wilgoci glebę o neutralnym poziomie kwasowości (pH = 6). Do sadzenia używaj specjalnego podłoża dla kaktusów i sukulentów lub przygotuj je samodzielnie. W tym celu, w równych proporcjach mieszane torf, ogród lub ogród lądowe, dodać składniki razryhlitelnye: grubego piasku, drobnego keramzytu, perlitu lub wermikulitu. Możesz dodać garść węgla drzewnego do 1 litra objętości gleby.

Zamiokulkas - opieka domowa: podlewanie, karmienie

Główne motto do podlewania zamiokulkasa - nie wylewaj! Bulwy i soczyste korzenie tej rośliny mają wystarczające rezerwy wilgoci, które wykorzystuje w razie potrzeby. Pojawienie się żółtych plam na liściach wskazuje na nadmiar wilgoci w glebie. Jeśli proces nie został źle rozpoczęty, pozwól glebie wyschnąć w doniczce. Przy silnym ucisku rośliny przesadza się na bardziej suchą glebę. W okresie wiosenno-letnim drzewo dolara jest podlewane raz w tygodniu, a w sezonie jesienno-zimowym - raz w miesiącu z całkowitym wysuszeniem śpiączki ziemskiej. Możesz dolać drzewko dolara tylko w ciągu dnia wodą o temperaturze pokojowej. Początkujący pomagają określić czas trwania mierników dźwięku irygacyjnego dla wilgotności gleby: pokazują one zawartość wilgoci nie tylko w górnej warstwie gleby, ale także na całej głębokości śpiączki ziemskiej (na przykład, Raco, Rapitest). 10 minut po podlaniu, nadmiar wody spływającej do miski spuszcza się.

Zamioculcas podawany w aktywnej sezonu uprawy nawóz dla sukulentów i kaktus 1 razy w ciągu 3-4 tygodni (na przykład, szereg Agricola Zdraven, kwiat Raju, master, GrowUp). Takie preparaty zawierają pierwiastki śladowe w formie chelatowej, witaminy zrównoważone dla sukulentów NPK (o obniżonym stężeniu azotu). Można również użyć nawóz dla roślin ozdobnych liści (linia Etisso serii nawozu Pokon, Biomaster, Bona Forte, dobrą wytrzymałość, itd ..), ale połowę dawki na opakowaniu. Karmienie odbywa się następnego dnia po podlaniu w celu uniknięcia poparzenia korzeni. Od września do marca zakład nie jest już nawożony.

Dorosłe, duże krzewy potrzebują pierścieniowego podparcia, aby uniknąć przeciągnięcia na boki liści i oderwania ich od bulwy.

Główne problemy w uprawie zamiokulkasa w domu

Ze względu na swoją wytrzymałość i trujący sok, Zmioculcus jest rzadko chory i szkodniki. Główna szkoda wyrządzona roślinie wynika z niewłaściwej opieki.

Przywódca wśród głównych błędów hodowców kwiatów w uprawie drzewka dolarowego nadmiar wody. Wraz z niską temperaturą powietrza nadmiar wilgoci w glebie prowadzi do rozpadu korzeni i ogonków liści. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, roślinę należy wyjąć z garnka, usunąć wszystkie zepsute korzenie, pokroić sproszkowanym węglem drzewnym i wysuszyć, a następnie posadzić w nowej glebie bez podlewania.

Dlaczego zmiokulki nie kwitną? W pokoju mogą kwitnąć tylko osoby dorosłe (w wieku powyżej 5-7 lat). Ich kwiat jest prosty i przedstawia ucho z jasnozieloną okładką na krótkiej szypułce.

Ciemne smugi i plamy na ogonkach liści (bez fizycznej zmiany tkanki roślinnej: zgnilizna, moknut) - jest to cecha drzewa dolara. Ale pojawienie się takich plam na liściach jest charakterystyczne dla nadmiernego podlewania w połączeniu z zimnymi przeciągami. W takim przypadku konieczne jest dostosowanie warunków nawadniania i termicznych.

Spróchniałe plamy na liściu zmiokulku

Żółknięcie liści może być konsekwencją naturalnego procesu starzenia się. Jeśli roślina rośnie nowe młode liście, to wszystko jest w porządku. W innych przypadkach żółknięcie liści wskazuje na błąd w pielęgnacji: gwałtowna zmiana temperatury powietrza, przeciągi, niedobór wilgoci, uszkodzenie szkodników.

Z porażką przędziorka Liście skurczą się, żółkną i opadają. Jest usuwany przez zmywanie mydłem, wodą i wlewem tytoniu. Jeśli te środki nie pomogą, roślina jest opryskiwana akarycydami (Akarin, Sanmayt, Apollo, Actellik).

Kiedy mszyce, wciornastki, wełnowce stosować insektycydy kontaktowe lub układowe (Admirał, Aktara, Biotlin, Confidor Extra).

© 2012-2018 "Opinia kobiet". Podczas kopiowania materiałów wymagany jest link do źródła!

Redaktor naczelny portalu: Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Redakcja: +7 (965) 405 64 18

5 prostych zasad dbania o zamiokulkasom w domu

Drzewo dolara, czyli zamiokulkas, opieka domowa, która nie wymaga szczególnego wysiłku, cieszy się nie tylko dużą popularnością w zazielenieniu budynków mieszkalnych, ale także cieszy oko pracowników wielu kawiarni i urzędów. Wynika to częściowo z faktu, że ta wysoka roślina z zielonymi soczystymi liśćmi doskonale pasuje do każdego nowoczesnego stylu, przypominającego krajobrazy dinozaurów. Ale jeszcze większym bodźcem do jego pozyskania jest niesamowita bezpretensjonalność rodzaju Zamioculcas, która umożliwia postawienie doniczki z drzewkiem dolara nawet w pracowitym i pracowitym biurze. Co powinienem zrobić, aby zamiokulki były dla ciebie szczęśliwe jak najdłużej? Zebraliśmy podstawowe zasady pielęgnacji roślin, które pomogą Ci dbać o kwiat.

Przynosząc do domu nowy kwiat, jesteśmy przede wszystkim zainteresowani tym, jak prawidłowo go podlewać, ponieważ wymagania często są uderzająco różne od rośliny do rośliny. W przypadku drzewa dolara należy pamiętać o jednej prostej zasadzie: lepiej jest podładować niż przelać. Zgodnie z ich preferencjami Zamioculcas nieco podobny do sukulentów bezpretensjonalny: jest w stanie gromadzić wilgoć, ale nie tyle w arkuszach, ale w korzeniach, bulwach, więc stagnacji wody w garnku lub patelni może skończyć gnicie korzeni lub innych chorób.

  • Podlewaj rośliny tylko wtedy, gdy ziemia w dotyku jest naprawdę sucha.
  • Zimą podlewanie powinno odbywać się mniej więcej raz w miesiącu.
  • W sezonie letnim warto kąpać się raz w tygodniu, choć warto monitorować suchość gleby. Podlewanie niepotrzebnie nie jest konieczne.
  • Zapewnij dobrą warstwę drenażową w naczyniu, aby chronić korzenie przed próchnicą.
  • Nie podlewaj rośliny zimną wodą, używaj stojącej wody w temperaturze pokojowej.

Drzewa dolara nie trzeba wcale rozpylać, ale bardzo pożądane jest delikatne wycieranie wystarczająco dużych liści z pyłu.

Ważne jest również prawidłowe umieszczenie kwiatu, ale jak już zrozumiałeś, zamiokulki mogą równie dobrze znajdować się niemal w każdym miejscu w domu. Ponieważ kwiat lubi półcień, nie jest konieczne umieszczanie go na parapecie - możesz wybrać dobre, mniej lub bardziej podświetlone miejsce, na przykład na stoliku do kawy. Ponadto, gorące letnie promienie mogą zostawić oparzenie na roślinie, co spowolni wzrost, a nawet doprowadzi do śmierci kwiatu. Jeśli jednak posuną się za daleko w cień, zamiokulkas silnie spowolni jego wzrost i może się zdeformować, więc spróbuj znaleźć środkową ziemię.

Okresowo obracaj miskę wokół jej osi, aby kwiat był pięknie uformowany, nie zapomnij też wyjąć miski z kwiatkiem na świeże powietrze na balkonie lub w ogrodzie, jeśli to możliwe.

Rozprzestrzenianie się temperatury, w której drzewo dolara będzie odczuwać "swobodnie", jest dość duże: od 15 stopni w zimie do 29 w lecie. Oczywiście, pod względem treści krajowym, aby zapewnić temperaturę 15 stopni w zimie będzie to dość trudne, ale to nie będzie Zamioculcas fatalne doświadczenia: to jest trochę powolny wzrost, ale w ogóle poczuje się tak wygodne, i dbać o niego raz PO- inny nie będzie musiał.

Jeśli chcesz założyć jasno kwitnącą roślinę, wówczas zamiokulkas może cię rozczarować: szanse, że rozkwitnie ona w domu, są znikome, a kwiatów Zamiaculcas nie można nazwać bardzo zauważalnymi.

System korzeniowy zmioculcus jest dość czuły, dlatego oprócz przeniesienia całej śpiączki glebowej nie zaleca się jej przeszczepiania. Rzadkie przesadzanie drzew doliny: co 2-4 lata, ponieważ roślina rośnie dość wolno. W takim przypadku doniczka nie powinna być znacznie większa niż poprzednia, a głębokość sadzenia powinna pozostać taka sama.

Przed przesadzeniem kwiatów zaleca się sprawdzenie, czy w korzeniu rośliny nie ma próchnicy. Jeśli widzisz miękkie kłącza z nieprzyjemnym zapachem, nie obawiaj się delikatnie usunąć je za pomocą nożyczek - z takiego balastu roślina będzie zadowolona tylko pozbyć się.

Nie są daremne wspomniane podobieństwa drzewa dolara i sukulentów i kaktusów, jako doskonały grunt będzie na to gotowy, każda gleba gotowe mieszanki do tych roślin: luźna gleba o dużej przepuszczalności powietrza i niskiej kwasowości. To samo można powiedzieć o nawozach i nawożeniu, za pomocą których zaleca się dbać o roślinę. Przeprowadzaj karmienie późną wiosną i przez całe lato, aby roślina nie żółknęła i nie spowolniła wzrostu.

Zamiokulkas dość łatwo rozmnaża się wegetatywnie, a ty masz mnóstwo do wyboru.

  • Powielanie Zamioculcas sadzonki najbardziej popularne: oddzielone od głównej krzewów młodych pędów i posadzone w osobnym naczyniu lub szkła bezpośrednio do gleby, która jest mieszaniną piasku i torfu. Byłoby zbyteczne, aby stworzyć efekt cieplarniany, przykrywając łodygą plastikową lub plastikową filiżanką. Najlepszym czasem do reprodukcji kwiatu będzie maj, a przy okazji, całkiem dobrze spróbujcie pomnożyć liść zamiokulkasy.
  • Mniej popularne jest rozmnażanie zamiokulków przez dzielenie krzewu, gdy kłącze kwiatu jest podzielone na kilka części podczas przeszczepu kwiatów. Biorąc jednak pod uwagę, że system korzeniowy rośliny jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne, nie zaleca się stosowania tej metody, szczególnie jeśli jesteś początkującym.

Warto zauważyć, że proces wzrostu zamiokulkasa trwa: przez rok w dorosłej roślinie są tylko 2-4 nowe liście. Dlatego wyhodowanie kwiatu z rączki lub rozmnażanie liścia będzie wymagało od ciebie dużo cierpliwości.

Poważnie, jeśli masz małe dzieci w domu, ten kwiat jest trujący. Należy również zachować ostrożność podczas przesadzania i umyć ręce, jeśli dostaną sok z rośliny.

Zamikulkas - piękna roślina, która jest troska moc nawet początkujący, i zachwyci Cię swoim nakładające wygląd, będzie on przez cały rok, jeśli zastosujesz się do kilku prostych zasad jego zawartości w domu.

Zalecamy przeczytanie artykułu na temat przechowywania lilii

Dziewczyny, ciągle myślimy o codziennych problemach i zapominamy o sobie. Tak, mamy czysty dom, myjemy i myjemy rzeczy, zawsze jest coś do jedzenia. Ale miałem wrażenie, że mój mąż ma kochankę, prawdopodobnie z powodu mojej nadwagi. Tutaj patrzę na Olyę Cartunkov z KVN, co za głupiec straciła 30 kg w ciągu kilku miesięcy, a ja przestrzegałem jej diety, są już pierwsze wyniki - 10 kg. I natychmiast mój mąż zaczął zwracać większą uwagę na mnie w łóżku. Kogo obchodzi, jak schudłeś, Kartunkova może przeczytać tutaj. Mówię tylko, że pracownik sam się sprawdził.

i ich zapis

Pytania i sugestie: [email protected]

Uwaga, proszę! Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła.

Dodaj komentarz

+ 51 = 54