Nazwa kategorii

Jak wyczyścić sofę w domu

Jak szybko wyczyścić sofę - skuteczne metody

Czy na kanapie włożyłeś jakieś trudne do usunięcia plamy? Chcesz szybko uporządkować stare, ale ulubione rzeczy? Abyś mógł to zrobić bez uciekania się do usług specjalnych, które czyści meble, spójrzmy, jak wyczyścić sofę w domu.

Aby pozbyć się aksamitnej sofy z zanieczyszczeń nie jest zbyt trudne. Będziesz musiał wykonać następujące kroki krok po kroku:

 1. Początkowo produkt należy usuwać z kurzu za pomocą odkurzacza lub przebijaka.
 2. Następnie produkt należy oczyścić z brudu: wełny, sierści, klejonej gumy do żucia, różnych stałych pyłów.
 3. Następnie musisz uporać się z upartymi plamami. Można to zrobić zarówno w domu, jak iw domowych produktach chemicznych, które można znaleźć w prawie każdym sklepie.

Ważne: aby nie pomylić się ze środkami, za pomocą których można wyczyścić sofę, zaleca się dokładne przestudiowanie zaleceń producenta dotyczących czyszczenia produktu przed rozpoczęciem takich prac. Pomogą ci zdecydować, jaki rodzaj chemii gospodarczej można użyć do usunięcia plam z podobnego produktu, a co oznacza, że ​​tylko zepsuje jej powierzchnię.

Jak posprzątać produkt ze skóry

Skórzaną sofę należy myć mydłem, ciepłą wodą i szmatami z mikrofibry. Do pracy z takimi meblami niezbędne jest:

 1. Na początek trzeba przygotować roztwór mydła i wytrzeć nim całą powierzchnię sofy. Po tej procedurze roztwór mydła należy dokładnie wypłukać.
 2. Następnie należy założyć odżywkę do skóry, która nada jej świeży wygląd. Jeśli nie masz do tego specjalnego narzędzia, możesz przygotować domową odżywkę, mieszając olej lniany z octem w proporcjach 2: 1. Tę mieszaninę należy pozostawić na 10 minut, aby działała na całej powierzchni mebli.
 3. Następnie należy dobrze wytrzeć sofę ściereczką z mikrofibry. Jeśli przegapisz ten przedmiot, nie będzie rozwodu.

Po tym możesz przejść do pytania, jak wyczyścić sofę z trudnych miejsc w domu. Ten problem należy rozważyć bardziej szczegółowo.

Jak pozbyć się plam za pomocą chemii gospodarczej

Najłatwiej jest usunąć zanieczyszczenia z sofy lub inne podobne środki zaradcze. Najczęściej są one produkowane w postaci proszków. Zaleca się pracę z nimi w następujący sposób:

 1. Na początek należy ubić produkt wodą, aby uzyskać gęstą pianę.
 2. Powstałą piankę należy nałożyć na plamę i dobrze jest pocierać to miejsce specjalną szczotką.
 3. Następnie należy odczekać 15 minut, aż mieszanina zadziała, następnie trzeba ją zmyć zimną wodą.

Ważne: ta metoda czyszczenia jest zwykle dość droga. Ponadto nie nadaje się dla hostess cierpiących na alergie, a jeszcze bardziej - astmę oskrzelową. W takich przypadkach zaleca się zwalczanie plam środkami ludowymi.

Możesz pozbyć się kurzu na różne sposoby. Więc jeśli masz odkurzacz blisko ręki, możesz wykonać takie czyszczenie tym urządzeniem za pomocą specjalnej dyszy. W trudno dostępnych miejscach można chodzić po wężu. Taka manipulacja jest pożądana do przeprowadzenia raz w tygodniu, aby uniknąć gromadzenia się kurzu na meblach tapicerowanych.

Jeśli nie masz odkurzacza w pobliżu, możesz zrobić to samo. Będziesz musiał wziąć zwykły mokry prześcieradło, zrobić sofę z tym prześcieradłem, a następnie wygładzić ją konwencjonalnym wykrojem. Kurz podczas tego wyburzania opadnie na prześcieradło, a ty będziesz musiał je otworzyć.

Jak usunąć złożone zanieczyszczenia? Większość plam, w tym ślady psich łap i jedzenia, można usunąć za pomocą zwykłego szamponu i amoniaku. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Wziąć niewielką ilość szamponu, rozcieńczyć wodą, aż do uzyskania gęstego roztworu.
 2. Dodaj kilka kropli amoniaku do mieszaniny.
 3. W takim roztworze zwilżyć gąbkę lub ściereczkę z mikrofibry, a następnie dobrze wytrzeć zabrudzenia.
 4. Produkt należy pozostawić na pokrowcu na kanapę na 7 minut, aby mógł rozpuścić brud.
 5. Pozostałości brudu i szamponu należy zmyć gąbką uprzednio namoczoną w ciepłej wodzie.

Wskazówka: jeśli po raz pierwszy nie wyczyściłeś brudnej kanapy, możesz powtórzyć tę procedurę. Po 2-3 cyklach prawdopodobnie będziesz w stanie usunąć nawet stare plamy.

Następnie wyprowadzić kawę, herbatę, wino i sok

Niż do czyszczenia sofy z tkaniny, na którą nieuważnie rozlałeś piwo lub sok? Można to zrobić za pomocą zwykłego roztworu mydła. Aby to zrobić, należy zmoczyć plamę wilgotną gąbką, następnie dobrze ją wetrzeć mydłem i mydłem, a następnie spłukać specjalną szczoteczką do czyszczenia tkanin. Piankę należy pozostawić na powierzchni na 10 minut, po czym jej nadmiar należy ostrożnie usunąć zimną wodą.

Jeśli twoja sofa jest poplamiona winem, najpierw musisz namoczyć plamę, następnie posypać nią sól i pozostawić na powierzchni przez 15 minut - w tym czasie powinna ona całkowicie wchłonąć resztki wilgoci. Następnie należy usunąć sól za pomocą pędzelka, zwilżyć szmatkę alkoholem i wytrzeć miejsce, w którym rozlano wino.

Ważne: aby pozbyć się rozwodu po takim czyszczeniu, musisz przygotować roztwór mydła i użyć go do czyszczenia sofy. Pozostałości tego roztworu należy usunąć wilgotną ściereczką.

Zrozumienie, jak czyścić tapicerkę z krwi nie jest trudne. To miejsce zaleca się czyścić natychmiast po jego pojawieniu się. Używanie do tego celu jakichkolwiek dodatkowych detergentów jest surowo zabronione - powinieneś pracować z takim zanieczyszczeniem tylko zwykłą gąbką i zimną wodą. Miejsce powinno być przetarte, aż do całkowitego usunięcia.

Ważne: jeśli chcesz wyczyścić lekką sofę, musisz ją myć dłużej. Aby uprościć to zadanie, należy dodać łyżkę octu do wód powierzchniowych dla mięty i wytrzeć szmatkę tym roztworem. Po tym pozostaną zamylit pozostałości po plamie i po 10 minutach usunąć resztki roztworu mydła z zimną wodą.

Jeśli masz małe dzieci lub obłożnie chorych w domu, będziesz musiał od czasu do czasu pozbyć się śladów moczu. Nie jest trudno to zrobić, w takim przypadku należy postępować w następujący sposób:

 1. Na początek świeże miejsce z moczem należy osuszyć suszarką do włosów.
 2. Po tym, plama będzie musiała zostać przetarta roztworem mydła, po czym miejsce musi zostać ponownie wysuszone.
 3. Następnie musisz przygotować słaby roztwór nadmanganianu potasu, który należy nałożyć na sofę za pomocą pędzla. W końcu dezynfekuje powierzchnię.

Ważne: nie musisz płukać tego roztworu, możesz zostawić go na tkaninie. Jeśli masz białą sofę, potrzebujesz tylko wody z mydłem.

Jak skutecznie usunąć cud z tkanki? Można to zrobić przy pomocy lodu. Aby to zrobić, musisz wziąć kilka kostek lodu, pocierać je utwardzoną gumą do żucia, a następnie ostrożnie usunąć za pomocą tępego noża lub pilnika do paznokci.

Ważne: aby upewnić się, że produkt nie pozostawia plam z gumki, po wyczyszczeniu należy wytrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką. Jeśli plama nadal pozostaje, możesz ją wyczyścić później zwykłym roztworem mydła.

Jak usunąć ślady z długopisu

Oczyść sofę z plam pozostawionych przez długopis, używając produktów na bazie acetonu. Takie są w szczególności środki do usuwania lakieru do paznokci. Trzeba tylko wybrać takie rozwiązanie na wacie, a następnie zetrzeć resztki zanieczyszczeń tym runem. Jeśli plamka jest całkiem świeża, możesz ją usunąć zwykłą gumką urzędniczą.

Ważne: jeśli masz skórzaną sofę, nie próbuj samodzielnie usuwać takich plam. Aceton tylko psujesz takie rzeczy. Lepiej jest natychmiast przekazać taki produkt do czyszczenia, którego pracownicy jakościowo czyszczą sofę z plam nie będą trudne.

Wideo: jak usunąć pióro ze skóry?

Jak radzić sobie z nieprzyjemnym zapachem

Zajmując się skomplikowanymi plamami, możesz odejść do dyspozycji mebli od zapachu. Można to zrobić na różne sposoby:

 • Używając roztworu mydła i miękkiej szmatki, która będzie musiała wytrzeć całą powierzchnię tkanki. To najlepszy sposób na szybkie czyszczenie produktu z dowolnego materiału.
 • Alkohol (jeśli masz produkt wykonany z mikrofibry). Wystarczy, że po prostu wyczyszczą powierzchnię.
 • Roztwór octu rozcieńczony wodą. Aby zrobić to rozwiązanie, musisz wziąć 9% octu (nie więcej niż 1 łyżkę stołową) octu i wymieszać go z litrem wody.

Co mogę zrobić, aby usunąć nieprzyjemny zapach? Dobrze poradził sobie z tym zadaniem i zwykłą sodą. Będziesz musiał przesiać tę soda z całą tkaniną, pozostaw ją na godzinę, aby produkt wchłonął zapach, a następnie usuń jego pozostałości za pomocą odkurzacza. Po takich manipulacjach Twój produkt nie będzie gorszy od nowego.

Brak powiązanych artykułów

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Mój elektryczny nóż (mam sititek), niestety, postrzępione noże nie szlifują, ale zwykłe i ceramiczne - po prostu super! Najważniejsze, że urządzenie jest bezpieczne, nie musisz go ukrywać przed dziećmi.

Możesz użyć skutecznej procedury o nazwie "Dry Fog", która jest w stanie wyeliminować nieprzyjemny zapach. Szybki, nieszkodliwy, niedrogi i naprawdę pomaga!

Jet5 brać i nie robić nonsensu))) czyści powierzchnię lubyk z gumy do żucia i wosku. Możesz również łatwo usunąć klej z taśmy klejącej.

Znajomy polecił suchą mgłę, ale wspiął się na ich strony dużo ich pochwał, a cena nie jest tania, a nie wszyscy idą do wyjścia, nie mogę już tego rozgryźć, może ktoś w tym wie?

Podaję poduszki lub pranie chemiczne, albo też myję dom w pralce. Zgodnie z recenzjami na forach dowiedziałem się o narzędziu UniPuh, teraz tylko ja go używam.

Uwaga, proszę! Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko za zgodą administracji i z aktywnym linkiem do źródła

Jak skutecznie wyczyścić sofę w domu na własną rękę?

Duża rodzinna sofa to przytulne miejsce dla wszystkich domowników. A nasze codzienne życie nie obejdzie się bez tego atrybutu.

Z czasem pojawia się pytanie, jak wyczyścić tapicerkę meblową z brudu i plam w domu?

Na początek przeprowadzimy "chrzest ognia" - etap przygotowawczy. Usuwamy brud z tapicerowanych mebli.

Wskazane jest, aby zrobić to na 3 różne sposoby:

 1. Jedna łyżka sody rozpuszcza się w 1 litrze wody. Namocz gazę w tym roztworze. Wytworzyć odkurzanie na mokro. Spłucz, ponieważ robi się brudny.
 2. Jedna łyżka octu +1 łyżka soli + 1 litr wody. Zwilż ściereczkę w tym asortymencie i przykryj sofę. Dotykanie rękami i kiedy materiał staje się nieczysty, pieszczoty. Powtórz procedurę, aż arkusz będzie nieskazitelny.
 3. Jedna łyżka soli na litr wody. Oznacza to odświeżenie koloru. Owijamy dyszę i odkurzacz.

Są tkaniny tapicerskie, które nie szanują wilgoci. Filler też nie jest dobry. Gobeliny, jedwab i aksamit są związane z takimi sprawami.

 1. Skrupulatnie odkurzyć meble tapicerowane.
 2. Zastosuj detergent na całej powierzchni. Pocierać suchą szczotką, ale nie trzeć.
 3. Zapomnij na chwilę.
 4. Usuń powierzchnię za pomocą odkurzacza.

Najłatwiejsza opcja dzięki kombinacji roztworu mydlanego, który nadaje się do tapicerki bez plam.

 1. Przygotuj ciepły, nasycony roztwór mydła dla dzieci.
 2. Zwilż serwetkę w roztworze.
 3. Wytrzyj tapicerkę sofy miksturą, ale nie zostań zbyt mokra, mogą pojawić się plamy.
 4. Aby usunąć resztki funduszy mydlanych, wytrzyj je wilgotną serwetką, a następnie wytrzyj do sucha.

Skuteczne metody usuwania plam z każdego możliwego źródła

Lekko myć mydłem domowym i pozostawić na około 15 minut, zwilżyć wodą w ciepłej wodzie i usunąć resztki brudu.

Lepsze oczyszczenie koktajl 1 szklanki wody 1 łyżeczka + ocet + 3 krople dowolnego detergentu do zastawy stołowej.

Aby to zrobić, użyj watowanego dysku, mocno zwilżonego alkoholem. Po przetarciu wilgotną ściereczką.

Przemyć zimną wodą z dodatkiem octu i mydłem do prania. Spłucz zimną wodą. Jeśli krew jest uschnięta, można zastosować tabletkę aspiryny rozpuszczoną w szklance wody.

Jeśli właśnie wylałeś wino, natychmiast wylej sól. Ćwierć godziny można usunąć sól. Zwilż ściereczkę w wodzie i potrzyj plamę. Jeśli to nie zadziałało, możesz go wytrzeć 100 ml wody + 1 łyżka nadtlenku wodoru.

Aby to zrobić, potrzebujesz żelazka i serwetki. Jest całkiem możliwe, aby łatwo pozbyć się takiej plamy.

Płyn do mycia naczyń w wodzie i stosować do brudnego miejsca.

Ocet w stosunku do amoniaku 1: 1. Aplikujemy i czekamy na całkowite wyschnięcie. Czyść wilgotną szmatką.

Łatwo czyścić alkoholem lub acetonem. Zwilż bawełniany wacik i zetrzyj brud.

Dobrze wyczyszczone środki na przybory.

Posypać się wyborem (skrobia, kreda, stokrotka dla chemików, napój gazowany, proszek dla niemowląt). Następnie moczyć mydłem. Suszyć dobrze za pomocą suszarki do włosów.

Zastosuj sodę. Zasypiamy i czekamy, aż wszystko się zaabsorbuje. Przecież usuń miękką gąbką. Jeśli jest stara, użyj uniwersalnej receptury, ta aplikacja WD-40 działa tylko przez minutę. Wytrzyj do sucha ściereczką. Obficie zasypiając przy wyborze talku, kredy, skrobi, sody. Pozostaw na 10-12 godzin, a nawet lepiej w nocy. Spłucz wodą z mydłem. Wysuszyć.

Przygotuj słaby roztwór kwasu octowego i wytrzyj go za pomocą sofy. Możesz obficie posypać wodą sodową i pozostawić od 2 do 5 godzin, aby zanurzyć się w "zapachu". Następnie wyczyść wszystko za pomocą pędzla.

Posypać na powierzchni kanapy aromatycznych soli lub mieloną kawę, lub 2-3 jednorazowe saszetki o smaku herbaty. Pozostaw na kilka godzin, a po zebraniu. Ciężki zapach znika.

Wszelkie inne plamy (napoje, jedzenie)

Kompozycję tworzymy z wody + szamponu + 10 kropli amoniaku. Gdy wszystko się rozpuści, spłucz ciepłą wodą.

1 litr wody + trochę nadmanganianu potasu + kwas cytrynowy + nadtlenek wodoru. Wytrzyj, pozostaw na około 10 minut, spłucz dużą ilością wody. Dobrze jest wysuszyć sofę.

Wcielamy wazelinę bezpośrednio do gumy do żucia, a po chwili z łatwością się opuści.

Guma warstwowa z lodem i gdy zamarza, należy ją starannie usunąć.

Kręgi od kubków z gorącą herbatą na podłokietnikach sofy

Idealnie usuwany przez wazelinę. Wytrzyj i zostaw na chwilę. I miejsca nie zdarzyły się.

 1. Robimy kleik z wody i szamponu. Dokładnie myć, spłukiwać i suszyć. Do dezynfekcji stosujemy lekki roztwór nadmanganianu potasu, który jest silnym utleniaczem.
 2. Zasłoń miejsce sodą. Oddzielnie rozcieńczyć 1/2 szklanki wody, dowolnego płynu do mycia naczyń, 100 ml nadtlenku wodoru. Wlej tę mieszaninę do sody. Mieszanina spieni się. Pozostaw w tej sytuacji na kilka godzin. Wytrzyj wilgotną gąbką. Wysuszyć.
 3. Sok z cytryny doskonale usunie zapach i problem "pachnący" miejsce. Wyciśnij sok z 1/2 cytryny i potrzyj gąbką. Po 15 minutach spłucz ciepłą wodą.
 4. Dzięki duszy moczu, herbata herbaciana, wódka, płyn do płukania jamy ustnej pomogą ci poradzić sobie.
 5. Naturalne smaki, które każdy ma pod ręką. Wszystkie rodzaje aromatycznych olejków. Odpowiednimi olejkami są mięta, pomarańcza, paczula, goździk, drzewo herbaciane. Idealnie nadaje się do suszonej natki pietruszki. Ziarna kawy będą doskonale eliminować nieprzyjemny zapach.

Jakie sposoby czyszczenia, pomożemy w wyborze rodzaju tapicerki z tkaniny

Aby nie uszkodzić stosu, pożądane jest, aby nie odkurzać tej powłoki. Odpowiedni neutralny detergent. Różne żele będą działać. Nie zderzą się z drzemką. Lepiej wyczyścić ściereczkę z mikrofibry. Możesz użyć słabej mieszanki octu (1 łyżeczka octu + 1 litr wody).

Do tego typu nadaje się szczotka z miękkim włosiem. Zaleca się traktowanie tej powłoki impregnującymi zanieczyszczeniami. Idealnie oczyszczony brud za pomocą nalewek alkoholowych.

Taką powłokę uważa się za kapryśną. Jeśli używasz stale czyszczących, to prowadzi to do przebarwień. Najlepiej odkurzać. Jeśli występuje plamka, wyczyść ją przy minimalnej ilości wilgoci.

Tutaj odpowiednie są wszelkie detergenty. Weź trochę pieniędzy i wyhoduj się w 200 ml wody. Traktuj obszary problemowe i dobrze spłucz. Wysuszyć.

Nie witaj obfitej wilgoci w tapicerce. Niewyraźne obszary tapicerki można usunąć za pomocą ubitych białek. Aby umieścić na stronach z problemami. Rub tapicerki. Sofa będzie świecić jak nowa.

Konieczne jest dokładne dobranie metod czyszczenia, które nie powinny zawierać alkoholu ani rozpuszczalników.

Wszystkie prawdziwe sposoby czyszczenia kanapy w domu są dostępne dla każdej gospodyni i bezpieczne dla zdrowia.

Aby uporządkować sofę, nie odbiera ona maksymalnych sił. Trwałe czyszczenie na mokro będzie wolne od czyszczenia starych plam.

To nie jest taki problem, aby uporządkować kanapę. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że łatwiej jest zapobiec każdemu zakażeniu, niż później stracić jego cenny czas, aby go usunąć.

 • Udostępnij to
 • Powiedz
 • Polecam

Recenzje

Jeśli znajdziesz błąd w tekście artykułu, zaznacz wymagany fragment i kliknij Ctrl + Enter, W następnym oknie opisz problem.

Podczas korzystania z dowolnych materiałów witryny, instalacja bezpośredniego i indeksowanego łącza do Womanopinion.ru jest wymagany.

Wszystkie materiały na stronie mają charakter informacyjny i nie mogą być wskazówką do samodzielnego leczenia. Jeśli to możliwe, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak wyczyścić sofę i inne meble tapicerowane w domu

Profesjonalne czyszczenie na sucho sofy, tapicerowanych krzeseł, foteli lub innych mebli tapicerowanych jest drogim serwisem. Czasem nie można się bez niego obejść, ale w większości przypadków nawet złożone zanieczyszczenia, takie jak plamy krwi, mocz, wino itp., Mogą zostać usunięte własnymi siłami za zwykły grosz.

 • W tym artykule przedstawiliśmy 2 instrukcje krok po kroku, jak czyścić sofę w domu za pomocą środków, które są dostępne w każdym domu.

Jak czyścić sofę tapicerką z tkaniny

Przed przystąpieniem do czyszczenia kanapy należy zapoznać się z poniższymi zaleceniami i przestrogami.

 • Wszystkie środki do czyszczenia tapicerki należy najpierw pod kątem części niewidocznych (na przykład, pod kanapy lub z tyłu).
 • Przed czyszczeniem sofy z trzody upewnij się, że wybrany produkt nie zawiera alkoholu. Po czyszczeniu przejdź przez tapicerkę szczotką z miękkim włosiem, aby rozłożyć stos.
 • Aby wyczyścić sofę z mikrofibry w domu, stosuj wyłącznie suche metody. Czyszczenie na mokro jest możliwe tylko w skrajnych przypadkach.
 • Aby wyczyścić lekką sofę, używaj tylko białych szmat. Kolorową tkaninę można pomalować lekką tapicerką pod wpływem detergentów.
 • Nie używaj wybielaczy i nierozcieńczonego octu.

Krok 1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pozbycie się kurzu. Ten krok można pominąć, jeśli dotyczy tylko lokalnych zanieczyszczeń. Jeśli jednak starannie zajmiemy się tą sprawą, najpierw tapicerkę tapicerską należy oczyścić z nagromadzonego pyłu, a jednocześnie z wełny, luźnych okruchów itp. Można to zrobić na dwa sposoby:

 • Metoda 1. Odkurzacz: Jeśli masz odkurzacz w domu, dobrze, po prostu odkurzyć tapicerkę, zwracając szczególną uwagę na wszystkie stawy i narożniki. Możesz użyć specjalnej przystawki do mebli (najlepiej za pomocą pędzla) lub tylko rury zbierającej pył.

 • Metoda 2: Bez odkurzacza (dla puszystych tkanin): Jeśli nie ma próżni w domu lub w przypadku tapicerki sofa wykonana z weluru, aksamitu lub innego niestrzępiącą szmatką kurz po prostu zapukać. Przygotuj stary arkusz i uderzenie dywanu. Zwilżyć prześcieradło w wodzie (można ciepłą wodą z mydłem) i ściskania (można to zrobić za pomocą pralki w cyklu płukania i przemycie). Następnie przykryj meble szmatką i aktywnie zdmuchnij kurz, nie pomijając ani jednego rogu. Możesz więc wyczyścić kanapę z kurzu, nie zanieczyszczając powietrza, ponieważ pozostanie na tkaninie.

Krok 2. Ręcznie usuń stałe zanieczyszczenia, jeśli występują. W razie potrzeby brud można zeskrobać nożem, szpachelką lub innym przedmiotem o tępym brzegu.

 • Tkaninami o stosu (flokowania weluru lub CHENILLE) nie mogą zeskrobanych utwardzony zanieczyszczenia. Muszą namoczyć się w piance mydlanej.

Krok 3. Wreszcie, pozbyć się plam.

Na początek można wypróbować uniwersalny odplamiacz z meblami tapicerowanymi, który jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów tkanin - pianki z roztworu mydła lub łagodnego detergentu, takiego jak Vanishes do czyszczenia dywanów. Po prostu nałóż piankę bezpośrednio na zanieczyszczone miejsca, pozwól jej pracować przez 10-15 minut, następnie spłucz szmatkę, a na końcu usuń nadmiar wilgoci czystą szmatką. Jeśli plama nadal istnieje, spróbuj ją usunąć:

 • Roztwór octu 9% (2 łyżki / 1 litr wody);
 • Roztwór szamponu z ciepłą wodą i 10 kroplami amoniaku.

W większości przypadków te proste procedury wystarczą do oczyszczenia kanapy, na przykład z plam z herbaty, kawy, czekolady, białego wina, piwa, dżemu, coli itp.

Jeśli mydło nie działa dobrze, ale możesz określić jego pochodzenie, a następnie poszukaj swojej skrzynki w następnym wyborze receptur czyszczenia:

 • Mocz. Jest to jedno z najbardziej złożonych zanieczyszczeń organicznych, które być może nie są zauważalne na tkaninie, ale emanuje ostrym zapachem. Co do zasady, w odpowiednim czasie mieszkańcy domu mogą się do niego przyzwyczaić i nie odczuwać wcale, jednak goście od razu łapią specyficzny aromat. Jak mogę oczyścić sofę z moczu dziecka lub moczu ze zwierzęcia? Jak tylko wystąpią te problemy, wymieszaj zabrudzony obszar bibułką, aby wchłonął się mocz. Następnie osusz je suszarką do włosów, aby nie pozostały żadne plamy. Jeśli tkanina tapicerska jest zabarwiona, następnie przetrzyj plamę roztworem octu 9% (w stosunku 1: 5) lub słabym roztworem nadmanganianu potasu. Jak wyczyścić lekką sofę z moczu w domu? W takim przypadku plamę należy potraktować roztworem kwasu cytrynowego (w stosunku 1:10). Po 30-60 minutach spłucz miejsce roztworem mydła / szamponu, a na koniec umyj tapicerkę czystą wodą i osusz.
 • Tłuste plamy. Posyp świeże miejsce drobną solą i pozwól mu wchłonąć cały tłuszcz (3-5 minut). Pozostały ślad moczony jest w piance Faerie lub innym płynie do mycia naczyń przez 10-15 minut, a następnie spłukać obszar czysty i suchy.

 • Czerwone wino. Świeży plaster zmatowić serwetką i przykryć drobną solą. Podaj sól do wchłonięcia wilgoci, w razie potrzeby powtórz procedurę. Wytrząśnij sól miękką szczoteczką i spłucz plamę alkoholem etylowym, a następnie mydlaną pianą. Następnie usunąć pozostałości mydła wodą i osuszyć szmatką.
 • Guma do żucia. Aby usunąć gumę do żucia z tapicerki sofy, należy ją zamrozić. Aby to zrobić, nałóż na przemian kilka kostek lodu (możesz w opakowaniu). Gdy stwardnienie jest utwardzone, delikatnie je zeskrobać. Jeśli po wyjęciu gumy do żucia na tapicerce jest plama, nałóż na nią alkohol metylowy i wytrzyj do czysta.
 • Flamaster, długopis, ślady szminki, lakier do paznokci. Nakładaj na plamkę alkoholu etylowego / amoniaku lub acetonu, a następnie spłucz czystą powierzchnię.
 • Wosk do świec. Pozwól woskowi zamarznąć, a następnie przełam go i zdrap go. Ściągnij osłonę wosku cienką bawełnianą szmatką lub dwoma lub trzema papierowymi serwetkami i kilkakrotnie żelazkiem. W razie potrzeby powtórz procedurę.
 • Plamy krwi. Świeże plamy krwi powinny być szybko moczone w zimnej wodzie, aż znikną całkowicie. W przypadku niepoprawnego miejscu muszą być już dłużej na podstawie kostki lodu, moczyć słabą octem (2 łyżki. L 9% octu roztwór do 1 litra wody) i na koniec przepłukać roztworem mydła porcji.
 • Sok z owoców lub warzyw. Zastosuj roztwór amoniaku i ocet 9% na plamę, a następnie spłucz szmatkę czystą wilgotną szmatką.

Krok 4. Jeśli tapicerka swojej sofie wyblakłe lub stać się nieprzyjemny zapach i łatwe czyszczenie z kurzu nie rozwiązało problemu, można umyć całą tapicerkę:

 • Z roztworem mydła: ciepła woda + łagodne mydło;
 • Roztwór szamponu: ciepła woda + szampon;
 • Słaby roztwór octu 9% z wodą (1 łyżka stołowa na 1 litr wody);
 • Alkohol (na przykład wódka) można czyścić meble tapicerowane ściereczką z mikrofibry.

Dla wygody rozpyl produkt z pistoletu natryskowego

Aby usunąć światła sofa z zapachem, można posypać całą sody tapicerka, pozostawić na 20-60 minut, a następnie usunąć za pomocą odkurzacza ze szczotką mebli. Soda powinna absorbować nieprzyjemny zapach.

 • Po wyczyszczeniu sofy, której tapicerka ma stos, przejdź przez całą tkaninę miękką lub średnio sztywną szczotką z włosia. Ta metoda pozwala "puchnąć" włóknem i odświeżyć kolor.

Na koniec proponujemy obejrzenie następującej wideo-opowieści o tym, jak czyścić sofę z kurzu i brudu w domu.

Jak wyczyścić skórzaną sofę w domu

 • Miękka szmatka (2 szt.);
 • Ciepła woda;
 • Miękkie mydło, na przykład Dove;
 • Ocet spirytusowy lub ocet %;
 • Oliwa z oliwek lub olej lniany.
 • Ściereczka z mikrofibry.
 • Pasta do zębów lub lakier do włosów (do usuwania plam);

Krok 1. Wykonaj ciepły mydlany roztwór ciepłej wody i łagodnego mydła.

Krok 2. Zmocz szmatkę roztworem mydła i dokładnie przetrzyj tapicerkę meblową.

Krok 3. Przetrzyj sofę suchą, czystą szmatką, aby usunąć wilgoć.

Krok 4. Teraz potrzebujemy klimatyzatora, który ochroni skórę i odświeży jej wygląd. Aby to zrobić, wymieszaj jedną część octu z dwiema częściami lnu lub oliwy z oliwek. Wytrzyj miksturę wszystkimi skórzanymi tapicerkami mebli i pozostaw ją na 10 minut.

Krok 5. Po 10 minutach wypoleruj skórę suchą ściereczką z mikrowłókien.

 • Nie używaj nierozcieńczonego octu lub mokrych chusteczek zawierających alkohol, ponieważ będą one ściągać wilgoć ze skóry, a tym samym powodować pojawianie się pęknięć.

Krok 6. Jak wyczyścić skórzaną sofę z plam? W celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, konieczne jest, aby umieścić lokalnie miękkiej pasty do zębów lub lakieru do włosów (po przetestowaniu na niewidocznych częściach!), A następnie szybko wymazać narzędzie czystą szmatką. W razie potrzeby powtórz procedurę.

 • Lakier do włosów jest szczególnie odpowiedni do usuwania tuszu z pisaka i markerów.

(Oceń materiał! Już głosowałem:10 Średnia ocena: 4,40 5)

Wspieraj projekt - udostępnij materiał znajomym w sieciach społecznościowych:

Dodaj komentarz

74 − = 73