Nazwa kategorii

Jak wyczyścić filtr w pralce

Wyczyść filtr w pralce

Prawie wszyscy właściciele pralek wielokrotnie słyszeli, że filtr musi być regularnie czyszczony w celu prawidłowego funkcjonowania pralki. Ale jaki to rodzaj filtra i gdzie jest tego, czego wielu nie wie. Niektórzy właściciele udają się do węża spustowego, aby odszukać ten filtr, podczas gdy z drugiej strony sądzą, że filtr powinien stać przed dostawą wody, aby oczyścić wodę i ją odszukać.

W rzeczywistości obie strony mają rację: filtr na pralce jest dwa - jeden do drenażu wody, drugi oczyszcza napływającą wodę z dużych cząstek. Może być również dodatkowy filtr do czyszczenia i zmiękczania wody, który możesz sam zainstalować, ale filtr ten nie dotyczy samej maszyny i nie będziemy go tutaj rozważać.

Wyczyść filtr spustowy w pralce

Kiedy ludzie mówią, że musisz wyczyścić filtr w pralce, najczęściej mają na myśli właśnie ten filtr.

W pralce znajduje się filtr pod plastikową osłoną. Lub jeśli nie masz tej pokrywy, musisz zdjąć dolny plastikowy wąski panel. Pozostaje na zatrzaskach, które należy nacisnąć ręką lub śrubokrętem i zdjąć pokrywę.

Sam filtr to rodzaj korka, skręcony w pralkę. Odkręć filtr pralki jest bardzo łatwy: w tym celu chwyć specjalny rowek na tej samej wtyczce i obróć go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Następnie kontynuuj odkręcanie w tym samym kierunku.

Istnieją sytuacje, w których filtr jest mocowany za pomocą dodatkowej śruby. Jeśli takowy istnieje, najpierw trzeba go odkręcić śrubokrętem.

Po odkręceniu filtra i wyczerpaniu się całej wody należy wyczyścić wszystkie zanieczyszczenia z otworu. Najlepiej jest wziąć latarnię i świecić, aby wszystkie śmieci pozostawione wewnątrz były lepiej widoczne. Jeśli wszystko w środku jest wyczyszczone, teraz musisz wyczyścić filtr pralki. Aby to zrobić, umyj go dobrze i usuń z niego cały brud.

Następnie przykręć filtr z powrotem i zamknij pokrywkę lub ustaw dolny panel w pierwotnym położeniu.

Co zrobić, jeśli filtr odwadniający nie zostanie odkręcony

Są sytuacje, gdy filtr jest tak zabłocony i zabrudzony, że nie można go odkręcić. W takim przypadku należy umieścić pralkę na boku i odkręcić pompę od wewnątrz, a następnie spróbować odkręcić filtr od wewnątrz.

Zdarza się, że tutaj znowu się nie nadaje, wtedy możliwe jest całkowite usunięcie całej konstrukcji i zdemontowanie jej już na stole w dogodnych warunkach.

Jak widać, czyszczenie filtra spustowego pralki jest niezwykle proste. Nie zapomnij wydać go regularnie, a następnie nie musisz cierpieć z powodu jego odkręcenia. Również przez ten filtr można uzyskać małe części, które dostały się do pralki podczas mycia (monety, kości z biustonoszy itp.).

Wyczyść filtr wlewu pralki

Taki filtr nie jest zainstalowany na wszystkich pralkach i jest przeznaczony do szorstkiej obróbki wody przed rdzą i innymi zanieczyszczeniami. Przedstawia małą siatkę, która w końcu zostaje zatkana brudem i musi zostać oczyszczona.

Na zaworze zasilania wodą znajduje się filtr zbiorczy pralki, do którego przykręcony jest wąż napełniający. Odpowiednio, aby wyczyścić ten filtr, należy najpierw wyłączyć dopływ wody. Następnie odkręć wąż doprowadzający wodę od strony pralki i za pomocą szczypiec usuń filtr z zaworu.

Jak widać, twój mały cylindryczny filtr siatkowy jest zatkany i cały w rdzą, więc musisz go wyczyścić. Idealny do czyszczenia takiego filtra to odpowiednia szczoteczka do zębów. Bierzemy go i czyścimy pod ciśnieniem wody i myjemy siatkę.

Następnie zbieramy wszystko w odwrotnej kolejności.

Ten filtr, jak również odpływ, muszą być regularnie czyszczone. Jak często? To zależy od jakości wody w bieżącej wodzie. Im brudniejsza woda i więcej zanieczyszczeń, tym częściej konieczne jest czyszczenie filtra wypełniacza. Jeśli masz wstępny filtr wody do pralki, filtr siatkowy nie zapycha się i nie trzeba go często czyścić.

Pralka nie spuszcza wody - CZYSZCZENIE FILTRA

Czy informacje były przydatne? Udostępnij to znajomym!

Dziękuję za tak przydatny artykuł. Tylko twój zasób jest tak szczegółowy i tak, nawet tam jest zdjęcie. W szczególności pomogłeś mi w części do filtra przepełnienia.

Wiaczesław, jesteśmy bardzo zadowoleni, że informacje były pomocne. Dziękuję bardzo za miłe słowa.

Dziękuję za bardzo przydatny artykuł. Bardzo pomógł w sytuacji awaryjnej. Musiałem spuścić wodę z samochodu. Dziękuję, teraz wiem, jak to zrobić sam.

Wielkie dzięki za radę! Maszyna zatarachtela i przestał odprowadzać wodę. W rezultacie cała naprawa polegała na wyczyszczeniu filtra spustowego. Byłem bardzo przestraszony, ponieważ myślałem, że złamałem samochód mojej córki. Nawet samemu emerytowi udało się naprawić wszystko. Dziękuję Najbardziej realna troska o ludzi. A co to jest oszczędność naszych skromnych środków.

Valentino, jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze informacje są przydatne dla ludzi. Dziękuję bardzo za miłe słowa.

(Dodatek do poprzedniego com) Twoja strona przyniosła folder "Ulubione" Polecam wszystkim znajomym.

Dzięki za informację, zrobiłem tak, jak napisano usunięto ślimaka, ale filtr stał się gęsto ciasno, aby go usunąć nie działa, co mi nie powiesz?

Dziękuję za bardzo przydatne informacje. Maszyna prawie przestała nalewać wodę i wylewać przez 5-7 minut, a czasem nawet wyłączyć. Już chciałem zadzwonić do mistrza. mąż (ma 85 lat) oczyścił filtr i maszyna bardzo szybko zaczęła napełniać wodę. Uratowałeś nam nasze maleńkie fundusze. Jeszcze raz dziękuję i nasz łuk.

Wrzuciłem wodę przez filtr, sprawdziłem, czy łopatki pompy obracają się po włączeniu zaczepu, ale urządzenie zaczyna błyskać po pierwszym cyklu, co jeszcze muszę sprawdzić?

Pouczające, wielkie dzięki

Dzięki za artykuł, wyczyściłem filtr, czekając na koniec prania. Mam nadzieję, że to pomaga. Strona była naprawdę przydatna.

Szybko, pozh-to, i jak można wyczyścić filtr odwadniający i gdzie go znaleźć? Z przodu maszyny nie ma dodatkowych drzwi.

Podobna sytuacja. Maszyna CANDY. Nie możemy znaleźć filtra. Nie ma jednych drzwi, nie ma fałszu paneli po obu stronach. M.b. powiedz mi? Dziękuję.

Dziękuję bardzo za informacje. Zapisali zalecenia od paniki i odwieczne pytanie "Co robić?" Zdjąłem i umyłem filtr wody pod wodą, a maszyna zaczęła normalnie pompować. i to wcale nie było trudne !! znowu wielkie dzięki.

Dziękuję. Mój mąż wyczyścił filtry. Maszyna działa.

ale w jaki sposób skarpeta mieściła się w filtrze spustowym.

Odkręciłeś filtr, ale nie możesz go cofnąć, Pomoc.

Bardzo dziękuję za wsparcie i wartość Twojej witryny.

Dziękuję bardzo! Interpretując i krótko nic zbędnego!

Dzięki za artykuł. Pół godziny temu poddałem się panice: woda się nie zlała. Knocked błąd. Zgodnie z twoją radą odkręciłem korek, wyskoczyło sprężone powietrze, a potem woda z mydłem zaczęła bić początki. Nuuu, trochę zalało podłogę, a sąsiad z dna szkodliwych. Ale! Powietrze wyleciało, wirnik zawirował, a woda zaczęła się łączyć zgodnie z oczekiwaniami! Hurray))

Pytanie: pod pokrywką obok wtyczki filtra był mały wąż, zamknięty ponownie korkiem. Za co? Atlas maszynowy.

Przez ten wąż też wlewa się wodę, a tam często dostaje się śmieci. Mój mąż okresowo to czyści.

A jeśli nic nie przepływa przez mały wąż, a kiedy pokrywa filtra się otworzy, wypływa z niego wystarczająca ilość wody. Z powodu niskiego położenia tego przedziału i otwierania pokrywy, która się otwiera, nie można niczego umieścić pod nią. Co to jest?

Pralka nagle przestała działać podczas cyklu (Siemens, stary, ale niemiecki). Woda również nie odpływa. Czy mogę wyczyścić filtr u dołu, jeśli w samochodzie jest woda? Albo co zrobić w tym przypadku? Z góry dziękuję!

Witaj, potrzebuję pomocy, zdecydowałem się wyczyścić filtr, ponieważ przez 6 miesięcy kupiłem styalku, nie wyczyściłem go, a często go nie wymazuję. Problem polega na tym, nie odkręcaj filtra. są 4 otwory, w trzech z dna są śruby. model Ariston Hotpoint AQS63F29

Cześć! Mam pralkę samsung, to dosłownie wczoraj zacząłem prać, włączałem, a woda zaczęła przepływać przez przedział, gdzie napełniałem proszek do prania. Powiedz mi, jaki może być powód? A czy skrzynia na tłok jest usunięta?

Drugiego dnia po zakupie pionowej pralki Zanussi ZWQ 61226wi instrukcje nie znalazły umiejscowionego filtra spustowego, położyłem go za solidnym plastikowym panelem. jak otworzyć, bo to, co przylgnąć, nie jest jasne, boję się zedrzeć klipy. Chciałem kupić model, w którym filtr znajduje się w bębnie, ale popełniłem błąd przy wyborze. Powiedz mi, jak usunąć plastik.

Czyszczenie filtra pralki

Zwykle samooczyszczanie filtra nie powoduje żadnych problemów. Jeśli mamy już do niego dostęp, pozostaje tylko wyodrębnić i wyczyścić.

Gdzie jest filtr w pralce? Ta część znajduje się w dolnej części z przodu obudowy. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz otworzyć dolny panel z przodu naszych urządzeń gospodarstwa domowego. Aby wyjąć filtr, należy go wziąć i odkręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Ale mogą pojawić się pewne trudności.

Jak odkręcić filtr w pralce zostanie omówiony dalej. Czasami zdarza się, że część dla niezawodności jest ustalona za pomocą śruby. Następnie, aby ją wyjąć, musimy najpierw odkręcić śrubę, a następnie odkręcić ją. W przypadkach, gdy czyszczenie jest rzadkie, filtr można luźno upuścić. Jeśli przychodzi z trudem, ważne jest, aby kontrolować wysiłek, tak aby nie złamać rękojeści lub samej części. Jeśli filtr jest tak mocno osadzony, że nie można go usunąć, możesz przejść w drugą stronę i dostać się do niego z boku pompy.

W szczególnie niekorzystnych sytuacjach, na przykład, jeśli na gwintowanej części znajduje się kamień, nie można go odkręcić nawet od wewnątrz. Wtedy łatwiej wyjąć go z całym ślimakiem. I tylko wtedy, w wygodniejszej pozycji i za pomocą dodatkowego narzędzia, aby starannie je wyodrębnić lub złamać siłą.

W tym drugim przypadku będziesz musiał zakupić nowy filtr i wymienić uszkodzony. Nawiasem mówiąc, w procesie wyciągania siły może cierpieć ślimak. Wtedy też będzie trzeba zmienić.

Aby wyczyścić filtr, musimy odrzucić maszynę, przenosząc jej ciężar na dwie tylne nogi. Następnie kładziemy pod nim mały pojemnik. Konieczne będzie spuszczenie wody po odkręceniu elementu filtrującego. Następnie powoli odkręć filtr. A woda wlewa się do pojemnika.

Wyekstrahowana część musi zostać starannie wyczyszczona i przywrócona do pierwotnego miejsca.

Czasami ściółka może pozostać w otworze maszyny, z której usunęliśmy część. Podświetl go za pomocą latarki lub innego źródła światła i dokładnie obejrzyj. Jeśli zostanie znaleziony jakiś miot, warto go usunąć i oczyścić dziurę. Następnie ustawiamy element filtra z powrotem i sprawdzamy pralkę, przeprowadzając pranie testowe.

Wskazówki

Jeśli nasz filtr jest bardzo brudny, to istnieje szansa, że ​​go nie odkręci. Aby rozwiązać ten problem, musisz się do niego dobrać, zdejmując jedną ze ścian samochodu.

W zależności od modelu maszyny musisz usunąć różne części ciała. Dla Ardo, Virpull, Kandy, AlJ i Ariston - możesz zbliżyć się do dna, czasami te maszyny nie mają dna, w innych przypadkach można je zdemontować. AEG, Bosch i Siemens muszą usunąć przednią ścianę. Zanussi i Electrolux mają odwrót. Więcej informacji o tym, jak to zrobić, można przeczytać w artykule "Wymiana pralki z pompą". Istnieją również instrukcje wideo dla różnych modeli.

Ponadto, jeśli pralka po prostu nie ma filtra do swojego projektu, musisz otworzyć obudowę i dostać się do ślimaka. Konieczne będzie zatem sprawdzenie, czy dysze i pompa drenarska nie są zatkane.

6 komentarzy czytelników

Nie mogę przykryć maszyny Siemens

Gdzie mogę kupić filtr do Electrolux? Zepsuliśmy filtr.

Wszystko na pewno jest dobre. Ale pojemność pod filtrem jest potrzebna. Jeśli woda znajduje się w bębnie.

Jak mogę sam wyczyścić filtr mojej pralki?

Regularna konserwacja prewencyjna jest warunkiem bezproblemowej pracy maszyny i doskonałej jakości prania. Przepłucz pojemnik z proszkiem, przepłucz bęben i wyczyść filtry - główne metody utrzymywania sprzętu w należytym stanie. W tym samym czasie wielu właścicieli nawet nie domyśla się istnienia kompleksu filtrów SMA, potrzeby dbania o nie, a tym bardziej, gdzie znajduje się filtr pralki. Często znajomość elementów filtrujących występuje dopiero po wystąpieniu problemów z wtryskiem lub zrzutem wody, a także przy spalaniu pompy, pompy i innych elementów układu obiegu wody w maszynie do pisania. Aby zapobiec uszkodzeniu, należy okresowo czyścić filtry. Jest to dość łatwe.

Ile filtrów znajduje się w pralce?

Odpowiedź na pytanie, jak wyczyścić filtr w pralce zależy od tego, z którym elementem zamierzasz sobie poradzić. System filtrowania urządzeń jest reprezentowany przez dwa rodzaje komponentów:

Filtr węża galaretowatego (wejście). Osadza cząstki rdzy i brudu znajdujące się w wtryskiwanej wodzie.

Odpływ (drenaż). Konieczne jest filtrowanie ścieków, aby nie dopuścić do zablokowania rur drenażowych przez obce przedmioty (monety wytłoczone szumowiną, bryły mułu, zwojami nici lub włosa).

Zapewniają podstawową ochronę mechanizmów maszyn przed niechcianymi wtrąceniami. W regionach, w których jakość wody pozostawia wiele do życzenia, przed wężem wlotowym wody instaluje się polifosforan, sól lub filtry magnetyczne, które zbierają główny brud i zapobiegają częstemu zapychaniu siateczki zaworu napełniającego.

Gdzie jest filtr pralki?

Aby uprościć proces obsługi elementów filtrujących, są one umieszczane w strefie, do której użytkownik ma swobodny dostęp:

Wypełniacz znajduje się w górnej części korpusu maszyny, w miejscu, w którym wąż napełniający pasuje do zaworu.

Drenaż jest zamontowany w dolnej części urządzenia. Z reguły znajduje się za ozdobną pokrywą, którą można łatwo złożyć, naciskając lub manipulując mechanizmem blokującym. Większość modeli marek Samsung, Indesit, LG, Bosch i Electrolux znajduje się po prawej stronie, Candy, Ardo, Zanussi i Beko są produkowane głównie z lewostronnym układem odwadniającym.

Aby dostać się do filtrów, nie potrzebujesz profesjonalnych narzędzi, wystarczającej liczby śrubokrętów, klucza i szczypiec.

Producenci automatycznych pralek zalecają czyszczenie filtrów co najmniej co 3-6 miesięcy. Regularna konserwacja zależy od modelu CMA, częstotliwość czyszczenia jest zalecana w instrukcji. Mycie twardą wodą lub częste używanie urządzenia może prowadzić do przedwczesnego zatkania filtrów.

Sytuacje, które wskazują na potrzebę nieplanowanej konserwacji maszyny:

Pogorszenie jakości prania

Zwiększył się czas trwania cykli

Woda powoli opuszcza bęben (nie łączy się dobrze lub nie całkowicie spływa)

W trakcie prania okazało się, że nie wszystkie kieszenie zostały sprawdzone przed załadowaniem do maszyny (małe uderzenie, widoczne są kawałki rozmoczonego papieru)

Po jednym myciu z obcymi przedmiotami, maszyna długo spuszcza wodę? Po zakończeniu programu należy wyczyścić odpływ.

Pod filtrem do napełniania oznacza małą metalową siatkę o okrągłym kształcie. Ze względu na niewielki obszar jest szybko zatkany błotem z wody. Aby go wyczyścić potrzebujesz:

Odciąć dopływ wody, wyjąć maszynę i odkręcić wąż doprowadzający wodę

Usuń siatkę z gniazda (użyj pincety lub szczypiec)

Oczyść kratkę z brudu (wygodnie jest to zrobić ze starą szczoteczką do zębów)

Zwróć siatkę i zamocuj wąż

Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, problem trudnej poboru wody zniknie. Będzie to zauważalne przy pierwszym użyciu urządzenia.

Przed rozpoczęciem czyszczenia zamknij wąż doprowadzający wodę, a także przygotuj pojemnik do spuszczania wody i szmaty do kałuż. Znajdź panel dekoracyjny, za którym ukryta jest zaślepka. Wyjmij wtyczkę, odkręć wtyczkę. Obróć go w lewo. Czasami korek mocuje się za pomocą śruby, którą po prostu odkręca się zwykłym śrubokrętem.

Po wyjęciu wody wyjmij filtr. Jest to struktura z siatki o wydłużonym kształcie. Usuń śmieci z niego, przepłucz sam element i wytrzyj wnękę, w której jest zamontowany. Uzbrojony w latarkę, dokładnie obejrzyj rurę pod kątem ciał obcych. Jeśli nie zostaną znalezione, umieść część na miejscu, dokręć wtyczkę, przykryj panelem.

Co należy zrobić, jeśli filtr spustowy nie zostanie odkręcony?

Filtr odwadniający znajduje się pod nachyleniem, dlatego podczas procesu demontażu mogą występować trudności. Jeśli zespół nie odkręci się, ważne jest, aby nie używać siły, aby nie złamać nici i nie wywołać znacznie poważniejszych awarii niż zatkany filtr. Spróbuj szturchnąć korek. Czasami utrwalacz jest zakuty w szumowinę, a delikatne poluzowanie pomoże przełamać krawędź wapna. Jeśli nadal nie możesz wyodrębnić filtra, nie ryzykuj funkcjonowania urządzenia i skontaktuj się ze specjalistą.

Usługa naprawy pralek "StirOK9raquo; gwarantuje bezpieczną konserwację urządzeń różnych marek. Dzięki nam uzyskasz szybkie i niedrogie rozwiązanie wszelkich problemów związanych z elementami systemu filtracji. Rozbudowany magazyn oryginalnych komponentów, wysoki profesjonalizm mistrzów i nienaganna reputacja, potwierdzone przez osiem lat udanej naprawy sprzętu w Moskwie i Sankt Petersburgu - wszystko to umożliwia: będziesz zadowolony z poziomu świadczonych usług i kosztów napraw! Zadzwoń 8 (495) 411-66-77 i przekonaj się osobiście!

Kategorie

8 (495) 411-66-77 - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dodaj komentarz

49 − = 47