Nazwa kategorii

Jak przyklejać ściany własnymi rękami

Jak przyklejać ściany - szczegółowe instrukcje

Gładkie ściany są atrybutem dobrej naprawy, ale wynajęcie brygady kosztuje. Szpachlowanie ścian własnymi rękami nie jest tak trudne, że nie można sobie z tym poradzić. Ważne jest, aby konsekwentnie wykonywać wszystkie czynności. Natychmiast otrzymasz idealną ścianę do malowania, która będzie mało prawdopodobna, ale pod tapetą możesz tynkować bez większych trudności. I pomóc ci opisać proces, zdjęcia i filmy.

Co i kiedy używać

Putty - to przygotowanie powierzchni do wykończenia. Przy jego pomocy upewnij się, że ściana była (lub wyglądała) idealnie płaska. Stosuje się go na stosunkowo płaskie powierzchnie. Jeśli chcesz wyrównać ściany, wyjąć rogi pod kątem 90 °, zrób to za pomocą tynku lub płyty gipsowo-kartonowej. Putty do tego nie jest przeznaczony.

Putty jest sprzedawany w szerokim zakresie

Oprócz tynków, szpachlówki składają się ze ściągającego, wypełniacza i dodatków nadających im specjalne właściwości. Z tynków wyróżnia się zastosowanie kruszyw - piasku - drobnych frakcji. Spoiwo stosuje się w dwóch rodzajach - cementowym lub gipsowym, czasem dodaje się do nich wapno, dodatki polimerowe. W związku z tym szpachlówką jest gips i cement.

Istnieją również wypełniacze polimerowe - akrylowe i lateksowe. Powstają one na bazie substancji syntetycznych, których właściwości różnią się w zależności od dodatków. Nie są naturalne, ale mają dłuższą żywotność, a także wytrzymują więcej cykli zamrażania / odszraniania. W przypadku prac elewacyjnych lepiej je wybrać. W pokojach nie są najlepszym wyborem, ponieważ mają niewielką paroprzepuszczalność, która może powodować zawilgocenie ścian, wygląd grzybów i pleśni. Są wygodne, ponieważ można je stosować na powierzchniach drewnianych i metalowych.

Krótki opis właściwości tynków polimerowych

Według rodzaju aplikacji wszystkie szpachlówki dzielą się na dwa rodzaje: od początku do końca. W początkowej fazie stosuje się ziarna o większym rozmiarze, 0,3-0,8 mm. Z powodu tego, co powierzchnia jest nieco szorstka. Zastosuj je w pierwszym etapie, aby uszczelnić zagłębienia i pęknięcia. W kompozycjach wykończeniowych piasek jest praktycznie pyłem o bardzo drobnym ziarnie 0,1-0,3 mm. Pozwala to uzyskać gładką powierzchnię.

Tynki cementowe - obszar zastosowania, zalety i wady

Tynki cementowe są tańsze niż tynki gipsowe, można je nakładać grubszą warstwą - niektóre kompozycje do 10 mm. Po wymieszaniu (mieszanie z wodą) można go stosować przez około 3 godziny. Na plastyczność kompozycji ma wpływ temperatura i wilgotność. Zwykle jest wskazany dla + 20 ° C i wilgotności 60-65%.

Tynki cementowe są uniwersalne. Używane są zarówno do dekoracji wnętrz wewnątrz jak i na zewnątrz. Co więcej, większość kompozycji elewacyjnych jest wykonywana na bazie cementu, ponieważ wytrzymują one więcej cykli rozmrażania / zamrażania i tworzą mocniejszą powierzchnię. Czują się też lepiej w wilgotnych pomieszczeniach. Jeśli chcesz ubrudzić łazienkę lub kuchnię, użyj lepszej kompozycji na bazie cementu.

Tynk cementowy może być biały, może - szary

Przez kolor, tynki cementowe mogą być szare, białe i bardzo białe. To zależy od rodzaju użytego cementu. Białe związki są droższe, ponieważ stosowane są droższe marki, ponieważ biel jest częściej wykonywana przy użyciu związków wykończeniowych.

Brak tynków cementowych - długi okres wiązania - kilka dni na całkowite wyschnięcie - to norma. Przed nałożeniem kolejnej warstwy powinna zająć kilka godzin. Od 2-3 godzin z warstwą 1 mm, do 24 na grubości 6 mm. Ponieważ rzadko można uzyskać równomierną powierzchnię na pojedynczej warstwie - mogą być trzy lub więcej - szpachlowanie z tynkami cementowymi będzie trwało przez długi czas. Z tego powodu ich popularność jest dość niska.

Tynki gipsowe, ich cechy

Warstwa nakładania masy gipsowej - 0,5-10 mm, w zależności od rodzaju. Wysychają znacznie szybciej, co pozytywnie wpływa na szybkość prac wykończeniowych. Z drugiej strony, mieszany związek powinien być zużyty w ciągu 30-60 minut, dlatego miesza się takie szpachlówki w małych porcjach. To nie jest bardzo wygodne. Jeśli po raz pierwszy położysz ściany, zacznij od małego ugniatania. Stopniowo decyduj, ile razy możesz ćwiczyć. Należy również pamiętać, że zużycie początkowego tynku jest więcej niż wykończenie - grubość warstwy jest inna i nie popełnij błędu w objętości.

Tynki gipsowe bez dodatków modyfikujących przeznaczone są do pomieszczeń suchych. Istnieją również kompozycje na wilgotne, ale jest to koniecznie wskazane na opakowaniu, ponieważ zawierają one dodatki hydrofobowe.

Tynki gipsowe są łatwo nakładane

Pomimo wyższej ceny i krótkiego okresu trwałości zamkniętej części, gips na bazie gipsu jest teraz bardziej popularny. Są bardziej plastyczne, a ich użycie ułatwia osiągnięcie wymaganej gładkości powierzchni, łatwiej im jest pracować z początkującymi i profesjonalistami. Jeśli szpachlowanie ścian jest dla ciebie nieznane, użyj związków gipsowych.

Technika nakładania plastrów jest taka sama dla każdej kompozycji. Ma znaczenie tylko zgodność z formulacją wskazaną na opakowaniu (stosunek wody i suchej masy) do czasu, w którym powinna być użyta. Reszta techniki gipsowania jest taka sama.

Praca rozpoczyna się na suchym i czystym fundamencie. Jeśli istnieje stara powłoka, wszystko, co może spaść, jest zeskrobywane, pęknięcia rozszerzają się, usuwają śruby i gwoździe, resztki tapet i inne powłoki.

Ponieważ jest to smutne, musisz usunąć zarówno farbę, jak i wybielić. Maluj z tego powodu, że jej kitu źle się przykleja, a jeśli się sklei, może później spaść. Mleko wapienne jest usuwane, ponieważ jest luźne. Dzięki niemu sprzęgło startera jest normalne, ale po chwili wykończenie zaczyna pękać i odrywać się. Jeśli nie chcesz przebudować sufitu lub ściany półtora roku później, wapno musi zostać oczyszczone.

Tak wygląda przygotowana powierzchnia

Po usunięciu starej powłoki usuń kurz. Jeśli istnieje odkurzacz przemysłowy, możesz go użyć (nie można zepsować gospodarstwa domowego). Jeśli nie ma takiego sprzętu, możesz najpierw pójść suchą miotłą, potem pędzelkiem, a na koniec - lekko wilgotną szmatą, zebrać resztki.

Gruntowanie ścian pod tynkiem stosowane jest w celu zapewnienia lepszej przyczepności materiałów. Drugim zadaniem jest zmniejszenie ilości wilgoci pochłoniętej przez podłoże. Jest to bardzo ważne na porowatych powierzchniach, takich jak cegła, sucha tynkowana ściana itp. Na luźnych i skłonnych do łamania ścianach stosuje się specjalne kompozycje o głębokiej penetracji. Łączą one cząsteczki materiału ze sobą, zwiększając ogólną wytrzymałość podłoża.

Primer lepiej nie pozwolić

Aby uzyskać gwarantowany dobry wynik, ten etap lepiej nie przegapić. Mimo, że podkłady dużo kosztują.

Startery sprzedawane są w postaci gotowych do użycia mieszanin lub w postaci ciekłych koncentratów. Drugi rodzaj wymaga dodatkowego rozcieńczenia wodą. W każdym przypadku przeczytaj uważnie instrukcję przed użyciem i ściśle przestrzegaj jej.

Zwykle technologia jest następująca: kompozycja wlewa się do pojemnika, rozprowadzając na powierzchni za pomocą pędzla lub wałka. W trudnych miejscach - zakrętach i zakrętach, dokładnie mijać pędzlem. Jeśli potrzebne są dwie lub więcej warstw, są one nakładane po całkowitym wyschnięciu poprzedniego.

Bezpośrednio do szpachlowania ścian będą potrzebne tylko dwie szpatułki. Jeden duży, z długim ostrzem (300-600 mm) i jednym małym. Mała kompozycja jest wyjmowana z pojemnika i rozprowadzana na dużym ostrzu. Usuwają również szczątki z ostrza i ponownie rozprowadzają je wzdłuż krawędzi. Potrzebna jest duża szpatułka, aby rozprowadzić kompozycję wzdłuż ściany.

Potrzebne są dwie szpatułki

Ostrze dużej łopatki powinno być wykonane ze stali nierdzewnej. Powinien być elastyczny, bez wyszczerbień i zadrapań. Jeśli spojrzysz na to "w profilu", zobaczysz, że jego końce są lekko wygięte w jednym kierunku. Robi się to specjalnie tak, że za pomocą szpachli ścian lub sufitu nie ma żadnych pasków na powierzchni od krawędzi ostrza. Możesz także pracować z prostą kielnią, ale nie możesz pozbyć się smug, w rezultacie - po wyschnięciu będziesz musiał je porównać, a ta praca jest długa i zakurzona.

Inną potrzebą jest pojemnik, w którym kielnia jest mielona i mieszalnik budowlany lub wiertło z głowicą mieszającą. Pojemność lepiej jest wziąć plastik - wiadro lub umywalkę o wysokich bokach. Zwróć uwagę na kształt dna. Przejście od dołu do ścian powinno być płynne. Następnie można mieszać całą kompozycję bez pozostałości i grudek.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest powiedziane, ale skoncentrujemy się na procesie i sekwencji prac. Najpierw wyrabiaj kitę. Wiaderko wlewa się do wody, dodaje się do niego suchą kompozycję, upewniając się, że nie ma grudek. Kiedyś poczekasz, aż cała masa stanie się mokra, wtedy możesz się poruszyć. Zagniatanie może być mechaniczne lub ręczne. Jest to wskazane na opakowaniu z kitem. Po osiągnięciu jednorodnej kompozycji bez grudek można rozpocząć pracę.

Najpierw pokryj duże nierówności

Nałóż szpachlę na ścianę dużą łopatką. Kompozycja nakłada się na nią niewielką, tworząc wałek na krawędzi ostrza o szerokości dwóch do trzech centymetrów i około centymetra wysokości. Jeśli kompozycja jest gruba, można wziąć roztwór bardziej, jeśli płyn, może płynąć, ponieważ wałek jest niewielkich rozmiarów.

Krok 1. Rozpoczęcie kitu. Jeśli występują duże nieregularności - powyżej 3 mm, są one najpierw pokryte kitem początkowym. Jeśli nieprawidłowości występują tylko w miejscach, zamykają je tylko, zbliżając je do poziomu powierzchni. Jeśli jest ich dużo, będziesz musiał skleić całą powierzchnię. Podczas pracy zaleca się nie przekraczać maksymalnej dopuszczalnej grubości warstwy, w przeciwnym razie mogą wystąpić pęknięcia lub wykończenie odpadnie. Jeśli nie ma znaczących nierówności, możesz obejść się bez tej warstwy. Ale w tym przypadku koszt linii mety będzie większy i kosztuje więcej niż początkowy.

Grubość warstwy szpachlówki, która pozostaje na ścianie, regulowana jest przez kąt nachylenia łopatki. Jeśli jest mocno nachylony do ściany, warstwa pozostaje grubsza, jeśli kąt jest bliżej prostej (60-70 °) - może wynosić 1 mm.

Istnieje inna technika nakładania szpachli. Nazywa się "na szambie". W takim przypadku włóż szpachelkę prostopadle do ściany. W rezultacie tylko pory, paski i inne defekty są maskowane, zużycie jest minimalne. Ale ta technika działa tylko na płaskich ścianach, bez odchyleń geometrii. Tynkowanie nierównych ścian z różnicami przekraczającymi 1-2 mm tą metodą jest niemożliwe.

Krok 2. Wyrównaj pierwszą warstwę. Po wyschnięciu warstwy początkowej (czas jest wskazany na opakowaniu), papierem ściernym poddaje się szlifowanie i wyrównuje się najbardziej widoczne nierówności. Najczęściej są to zespoły, ale niedoświadczenie może pojawić się również w pagórkach. Po zakończeniu polerowania kurz ze ścian usuwa się za pomocą miotły, a następnie suszy suchą szczotką.

Usuń nierówności za pomocą papieru ściernego

Krok 3. Kończenie szpachlowania ścian. Na oczyszczonych ścianach nakładamy warstwę szpachli wykończeniowej o grubości nie większej niż kilka milimetrów. Na tym etapie powinieneś już spróbować uzyskać gładką powierzchnię, dokładnie niwelując kompozycję. Pozostaw do wyschnięcia.

Krok 4. Wyrównanie końcowych warstw. W tym kroku weź siatkę z mniejszą komórką. Próbują uzyskać równą powierzchnię. Aby uzyskać dobry wynik, konieczne jest dobre oświetlenie. Ponadto brak wad jest sprawdzany przez dłoń.

To wszystko. Następnie, kroki 3 i 4 powtarza się, aż wynik ci odpowiada. Trochę o tym, w jakim stopniu konieczne jest wyrównanie ścian. Wszystko zależy od rodzaju wykończenia, które wybrałeś. Jeśli szpachlowanie ścian odbywa się pod tapetą, nie ma potrzeby uzyskiwania doskonałej gładkości. Nawet najcieńsze tapety ukrywają niewielkie różnice. Mniej wymagające na powierzchni wielowarstwowe tapety papierowe - duplex lub triplex. Bardziej równomierna podstawa jest potrzebna pod włókninową podstawą, jak również przy wszystkich wycięciach winylowych z wyjątkiem spienionych i teksturowanych.

Wymagania dotyczące szpachli do malowania powyżej. Farba nie kryje nawet najbardziej nieistotnych wad, dlatego konieczne jest wyrównywanie do idealnego stanu. Może zająć do sześciu bardzo cienkich warstw.

Jak zrobić gładkie rogi

Kilka sposobów, które zobaczyłeś na filmie - dobrze jest strzelać do masy z samego rogu. Wydaje się, że wszystko jest proste, ale w praktyce okazuje się z trudem i niezbyt gładko. Istnieją specjalne zacieraczki kątowe dla początkujących tynkarzy dla zewnętrznych i wewnętrznych naroży.

Umieszczając w kącie pewną ilość szpachli, wydają ją, usuwając nadmiar i tworząc idealną linię. Łatwiej z nimi pracować.

Szpatułki do usuwania równych kątów za pomocą szpachli

Jak przyklejać ściany własnymi rękami. Jak przykleić tapetę gipsowo-kartonową

Każda osoba w swoim życiu, co najmniej raz w obliczu naprawy w mieszkaniu lub domu, i takie rzeczy jak "puttying ściany", on, oczywiście, jest znany. Puttying nakłada na powierzchnię ściany specjalną kompozycję, dzięki której jest wypoziomowana.

Co to jest szpachlówka?

Zanim ten artykuł dotknie kwestii, w jaki sposób własnoręcznie przyklejać mury, należy zrozumieć, czym jest specyfika szpachlowania. Ta mieszanka jest wykorzystywana w pracach budowlanych i naprawczych na etapie, który idzie po tynkowaniu ścian. Zapewnia gładką i równomierną powierzchnię. Zasadniczo mieszanina jest wytwarzana na bazie gipsu, ale może również występować na podłożu cementowym lub polimerowym.

Jakiego rodzaju wypełniacza wybrać, tym lepiej do szpachlowania ścian - te pytania dotyczą wielu. Rozważmy, niż oddzielne rodzaje miksów od siebie.

Szpachlówki cementowe są bardziej odporne na wilgoć. Dzieje się tak dlatego, że cement jest wystarczająco mocną podstawą. Wadami takich narzędzi, które bazują na cemencie, jest tendencja do kurczenia się i małe parametry sprężystości.

Szpachlówki na bazie materiałów polimerowych mają korzystną różnicę w porównaniu z innymi gatunkami. Polega ona na tym, że mieszanina składa się z bardzo małych cząstek, co prowadzi do idealnego wyrównania ścian. Szpachlówki polimerowe nie kurczą się, mają wysoką odporność na wilgoć i są doskonałym materiałem wykończeniowym. Ponieważ tynkowanie ścian własnymi rękami nie jest łatwym zadaniem, można próbować wyrównać ściany za pomocą szpachli na bazie polimerów. Niewielką wadą tego rodzaju mieszanki jest ich stosunkowo wysoki koszt.

Mieszanki gipsowe mają funkcję szybkiego wiązania. Pokryte gipsowymi ścianami szpachlowymi doskonale nadają się do szlifowania, dzięki czemu gładkie i równe powierzchnie uzyskuje się bez wad.

Niektóre rodzaje i cele szpachlowania materiałów

Po rozważeniu głównych rodzajów materiałów wyrównujących, łatwo jest zrozumieć i zdecydować, które shpaklevkoi lepiej jest przyklejać ściany. Ale przed tym trzeba rozróżnić gotowe kit i specjalne mieszanki, które muszą być rozcieńczone wodą w pewnych proporcjach.

Gotowe mieszanki są gęstą, lepką masą, która jest pakowana w plastikowe wiadra lub torby. Gotową szpachlówkę można użyć natychmiast po otwarciu paczki.

Suche mieszaniny to pewna masa w postaci proszku, która jest pakowana w papierowe torby. Wprowadzenie mieszanki do stanu gotowego nie jest wcale trudne, ponieważ wszystkie instrukcje na ten temat można odczytać na opakowaniu.

Zgodnie ze specyfiką prac, materiał szpachlowy może być zaczynany (poziomowanie), ozdobny (wykończony) i uniwersalny, łączący jakość kitu wyjściowego i wykończeniowego.

Czy możliwe jest tynkowanie ścian własnymi rękami?

Jak nauczyć się kitu ścian? Czy to możliwe? Wiele osób niepokoi ten problem. Odpowiedź jest jedna: oczywiście, jest to możliwe, ponieważ szczególne trudności nie stanowią tego procesu, ponieważ nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności. Dzisiaj technologie wykończenia i roboty budowlane stały się znacznie prostsze. Jest to bezpośrednio związane z pojawieniem się nowych materiałów na rynku budowlanym. Dlatego wszelkie naprawy kosmetyczne powinny być wykonywane na ramieniu każdego człowieka, który ma przynajmniej niewielką wiedzę na temat procesu naprawy. Kobieta, która sama się naprawia, bez niczyjej pomocy, może również tynkować ściany.

Zanim pokryjesz ściany do malowania, musisz przygotować powierzchnię.

Po pierwsze, ściana jest wolna od starych materiałów wykończeniowych: łuszcząca się farba, tapeta itp. Usuwane są również plamy tłuszczu i sadzy. Nie zaleca się napełniania zamrożonych części ścian. W przypadku obróbki nowych powierzchni, tynków lub ścian betonowych, wszystkie powierzchnie pokryte są specjalnym podkładem przed nałożeniem mieszaniny, na ogół stosuje się specjalne mieszanki o głębokiej penetracji. Celem zastosowania podkładu jest jedno - zwiększenie przyczepności powierzchni ściany do zastosowanego na nią materiału.

Etap przygotowawczy jest bardzo ważny, ponieważ jakość późniejszego wykańczania zależy od niego, dlatego przed tynowaniem lub szpachlowaniem ścian domu lub mieszkania należy dokładnie obrobić powierzchnie.

Lista prac, które są związane z wypełnianiem ścian, należy wykonać w kilku przyjęciach. Początkową warstwę szpachli nakłada się na 2-3 mm za pomocą szerokiej szpachelki o szerokości co najmniej 60 cm, a wypełniacz powinien być rozmieszczony wzdłuż przekątnej ściany dla równomiernego nanoszenia materiału. Konieczne jest prawidłowe jej naniesienie, najlepiej od strony niedokończonej powierzchni, to jest, materiał jest rozciągany w kierunku zaszpachlowanego obszaru pod kątem 20-30 stopni. Nakładanie mieszanki jest jak nakładanie. Nie myśl, że będzie to natychmiast gładka i idealnie płaska powierzchnia, ponieważ pożądane jest kilkukrotne pokrycie ścian rękoma, to jest kilkoma warstwami.

Po zakończeniu prac powierzchnię należy wysuszyć przez 14 godzin. Następnie zabrudzoną ścianę obrabia się papierem ściernym, szlifuje i usuwa różne nieregularności. Proces szlifowania można wykonać ręcznie lub można skorzystać z szlifierki mechanicznej. Następnie powierzchnia jest ponownie zagruntowana, a następnie nakłada się warstwę szpachlową, która ostatecznie wyrównuje ściany. Po wyschnięciu ostatniej warstwy można pomalować ściany lub przykleić tapetę.

Tynkowanie ścian z płyt gipsowo-kartonowych

Płyt gipsowo-kartonowych jest doskonałym materiałem wykończeniowym do izolacji i doskonałym sposobem wyrównywania ścian, a także służy do tworzenia łuków i ścianek działowych. Płyty gipsowe można montować na kleju lub metalowych profilach. Ale po unieruchomieniu tektury gipsowej należy ją złożyć. Proces ten jest dość pracochłonny, ale wyrównanie może być znacznie szybsze i lepsze niż proste tynkowanie. Przed przystąpieniem do tynkowania ścian płyt gipsowo-kartonowych należy nauczyć się, jak to zrobić dobrze.

Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest zalanie powierzchni specjalnymi mieszaninami, które chronią przed rozwojem pleśni i grzybów, a także sprzyjają lepszemu przyleganiu materiału. Po wyschnięciu warstwy podkładu, szwy między płytami gipsowo-kartonowymi układa się za pomocą szpachli - za pomocą specjalnej siatki. Służy do lepszej przyczepności stawów.

Po zapieczętowaniu szwów i nałożeniu serpianu można rozpocząć nakładanie pierwszej warstwy szpachli. Istnieją dwa sposoby wykończenia ścian gipsokartonnyh. Ta pierwsza jest bardziej ekonomiczna, ponieważ implikuje tylko jedną warstwę kitu, a następnie fugę, a w rezultacie nakładanie końcowej powłoki. Ta wersja wykończenia daje dobry efekt na wyrównanie ścian.

Ponieważ wybieranie płyt kartonowo-gipsowych pod tapetę jest pożądane, wówczas w tym przypadku można zastosować drugą metodę szpachlowania ścian. Jest to długa, ale skuteczniejsza opcja. W tym przypadku wyrównanie ściany z płyty gipsowo-kartonowej następuje w trzech warstwach. Po nałożeniu pierwszego kitu pociera się specjalną skórką. Następnie nakładana jest następna warstwa, a także wycierana.

Następnym krokiem jest wklejenie na pająki ścienne, inaczej mówiąc, wełnę szklaną, która zapewnia lepsze łączenie materiału i chroni go przed rozstępami i roztrzaskaniem szpachli. Następnie wykończ ścianę z płyty gipsowo-kartonowej za pomocą warstwy wykończeniowej.

Istnieje kilka opcji wyrównania ścian. Zdecyduj, czy do tynkowania lub szpachlowania ścian, czy do wykończenia płyt gipsowo-kartonowych, jest to konieczne ze względu na ich osobiste preferencje i możliwości.

Rodzaje kitu, które już rozważaliśmy, teraz zapoznaj się z gipsem. Najbardziej popularne są gipsy i cementowo-piaszczyste.

Tynk z gipsu można nakładać na cieńsze warstwy ze względu na lepkość i plastyczność materiału. Minusem jest to, że nie można go stosować do wykończenia na zewnątrz, a nie każdy tynk gipsowy nadaje się do pomieszczeń mokrych. Ma również dość wysoki koszt.

Mieszanki tynkarskie na bazie cementu i piasku są gorsze pod względem lepkości i plastyczności w stosunku do tynków gipsowych, często trafiają na małe kamyczki, co zapobiega aplikacji cienkich warstw. Są używane do pracy na zewnątrz i wykańczania dużych powierzchni.

Puttinging ściany do malowania i tapety jest inny. Zastanów się najpierw, jak pokryć gipsowo-kartonową tapetę: papier, winyl, włókninę i inne. Wszelkie prace związane z płyty gipsowo-kartonowej, należący do kategorii „chistyh9raquo, ponieważ po wykończeniu nie trzeba tracić czasu i energii na praniu brudnych plam.

Ściany w pokoju są rodzajem tła, na którym tworzy się całe wnętrze pokoju. Dlatego bardzo ważne jest, aby ściany były idealne. Wiele nie do końca rozumie, dlaczego ściany płyt kartonowo-gipsowych, jeśli powierzchnia i tak gładka i gładka. Nie możesz po prostu zrobić shpaklevkoy tylko stawy? Wielu sami musi sam zdecydować, czy tego potrzebują, czy nie. Ale ważne jest, aby pamiętać, że podczas wklejania ścian z tektury gipsowej, cienkie połączenia mogą pojawić się cienką tapetą, to znaczy, że szwy będą prześwitywać. A jeśli tapeta jest przyklejona bezpośrednio do arkusza płyt kartonowo-gipsowych, to jeśli chcesz je zmienić będzie bardzo trudne, ponieważ tapeta zejdzie wraz z górną warstwą płyt kartonowo-gipsowych.

Zadanie jak powlekać ściany do malowania wymaga dokładniejszego podejścia w procesie przygotowania powierzchni, ponieważ taka powłoka nie może ukryć nawet niewielkiej nierówności. Wstępnie ściany wyrównuje się kilkoma warstwami tynku lub gipsowego cementu. Należy zauważyć, że: mieszanki gipsowe po wyschnięciu mają równomierny biały kolor, natomiast tynk cementowy jest szary. Jego cień będzie widoczny podczas malowania ścian cienką i lekką tapetą. Szary kolor może również wystąpić podczas malowania ścian jasną farbą.

Po wyschnięciu kitu, jest on wcierany i nakładany na warstwę wykończeniową, eliminując w ten sposób drobne defekty. Ostatnim etapem po końcowym suszeniu jest dokładne szlifowanie powierzchni za pomocą maszyny lub tarki.

Jak widać, proces puttyingu nie jest tak skomplikowany. Ta instrukcja pomoże tym, którzy jeszcze nie wiedzą, jak własnoręcznie sklejać mury.

Wymagane narzędzia do szpachlowania

Do cementowania ścian potrzebne są następujące materiały i narzędzia:

 • zestaw szpatułek o różnych rozmiarach;
 • wałki lub szczotki do nakładania mieszaniny starterów;
 • urządzenie do wyrównywania grubych warstw kitu;
 • poziom budynku;
 • pojemność dla kitu;
 • papier ścierny.

Po jakościowej pracy nad wyrównywaniem ścian, każda powłoka wykończeniowa, którą wybierzesz dla swoich ścian, sprawi, że twój wygląd będzie wyglądał idealnie.

Putty ściany własnymi rękami - jak nauczyć się początkujących

W kuchni odnowienie wnętrza jest wymagane częściej niż w innych pomieszczeniach. Zazwyczaj wystarczy ponownie wkleić tapetę własnymi rękami lub pomalować ściany. W tym artykule - subtelności technologii prac wykończeniowych w kuchni. Wideo, aby pomóc nowicjuszowi, będzie mówić o tym, jak prawidłowo pokrywać ściany na tapetę lub obraz.

Putty walls - czy mogę się obejść bez niego?

Ściany w kuchni rozpadły się i pękły? Tapeta pokryta jest plamami oleju? Nic dziwnego! Kuchnia - pomieszczenie, w którym często trzeba aktualizować wnętrze. Aby poprawnie wykonać naprawę, należy przestrzegać określonych zasad.

Naprawa ścian obejmuje trzy etapy prac przygotowawczych i naprawczych:

 1. Przygotowanie powierzchni ścian - Na tym etapie wymagane jest, aby dokładnie oczyścić ściany starych tapet, klejów, warstw farby i rozpadającego się gipsu.
 2. Szorstkie wykończenie ścian - dokładnie wyrównaj ściany kuchni, uszczelnij nierówności za pomocą tynku i wzmocnij (jeśli to konieczne).
 3. Wykańczanie ścian - ostatni etap wykończenia ścian, który obejmuje szpachlowanie, malowanie lub wklejanie ścian tapetą.

Wykonując samodzielnie prace naprawcze, zgrubne ściany często nie są wykonywane lub wykonywane w miejscach. Zaniedbanie wyrównywania ścian i szpachli wpłynie na ogólną jakość ukończonego remontu: farba spadnie nierównomiernie na powierzchni nieprzygotowany na powierzchni widoczne zadziory mogą być utworzone przez Wallpaper „baniek”.

Nakładanie warstwy tynku na ściany zmniejsza liczbę pęknięć, zadrapań, niezawodnie wygładza posypy gipsu. A wyrównywanie powierzchni ścian za pomocą szpachlówki pomaga uzyskać idealną powierzchnię, której wykończenie nie stanowi żadnego problemu.

Technologia tynkowania ścian: przygotowanie podłoża

Technologia nakładania szpachli na ściany do malowania i tapetowania ma znaczące różnice. Jego metody i metody mają sam proces czerpania ze ścian pracującego personelu. Przygotowanie masy szpachlowej ma również swoją własną charakterystykę.

Do przygotowania masy szpachlowej najlepiej używać suchych mieszanek suchych, które są obficie oferowane przez współczesnych producentów. Przed zakupem suchej mieszanki należy uważnie przeczytać przepis na przygotowanie mieszaniny i natężenie przepływu na 1 m2.

Rada! Bardzo ważne jest, aby ściśle przestrzegać przepisu na przygotowanie masy szpachlowej zgodnie z zaleceniami producenta. Odpowiednio przygotowana mieszanina zapewni gładsze wygładzenie warstwy i lepszą przyczepność do powierzchni ściany.

Ważne jest, aby pamiętać, że warstwa kitu nałożona na ścianę pod tapetą nie powinna przekraczać 2 mm grubości. Wstępne przygotowanie ścian należy wykonywać szczególnie ostrożnie. Konieczne jest naprawienie niewielkich pęknięć i zadrapań, głębokie dziury należy najpierw wyczyścić, a następnie delikatnie wypełnić tynkiem. Czasem na ścianach dochodzi do napływu starej zaprawy tynkarskiej, miejsca takie należy starannie czyścić, odrzucając wystające części.

Specjalny wymóg usunięcia starego wybielacza - ściany powinny być całkowicie wyczyszczone. Idealnie - umyć, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Po usunięciu starej powłoki ze ścian kuchni, musisz pokryć powierzchnię twardą metalową szczotką - ta operacja usunie maksymalną ilość zanieczyszczeń. Po wyczyszczeniu ścian za pomocą pędzla można rozpocząć nakładanie podkładu. Odbywa się to tylko wtedy, gdy ściana jest stosunkowo płaska. Jeśli występują znaczne zniekształcenia, należy najpierw poprawić krzywiznę ścian za pomocą gipsu.

Aby nanieść podkład, wygodnie jest użyć wałka, aby łatwo uzyskać równomierne rozprowadzenie podkładu nad ścianą. Kompozycja podkładowa może być zakupiona gotowa, w sprzedaży zawsze można znaleźć podkład w niezbędnym opakowaniu.

Rada! Trudno jest pracować w rogach pomieszczenia za pomocą wałka. Aby lepiej zastosować glebę w rogach, użyj wąskiej szczotki o długim twardym stosie.

Po nałożeniu podkładu, starannie osusz ściany. Nie nakładaj masy na suchą powierzchnię. Przy stosowaniu kit na ścianach gipsowo-kartonowych o gładkiej i płaskiej powierzchni, wystarczy zastosować warstwę szpachli, która będzie wykończenie. Stare, otynkowane powierzchnie wygładza się tynkiem, aby uzyskać absolutną gładkość.

Z metodami pracy na puttying powierzchni pod tapetą można znaleźć w wideo dla tego artykułu.

Jak prawidłowo wypełnić ściany do malowania

Specjalne działania dotyczące nakładania szpachli na kolejne malowanie ścian należy uznać za wielowarstwowe (jedna warstwa nie może obejść się bez). Czasami na szczególnie problematycznych ścianach może być konieczne przyklejenie warstwy siatki malarskiej, którą naprzemiennie przykrywa się kilkoma warstwami mieszanki tynków, a następnie mieleniem. a następnie włóż kit.

Producenci produkują różne mieszanki do tynkowania ścian. Zużycie surowców w zakresie 1 m2 może znacznie się różnić:

 • Szpachlówka olejowa - zużycie 3,0 kg / m2.
 • Kompozycje klejowe - zużycie 0,47 kg / m2.
 • Tynk gipsowy - zużycie 0,85 kg / m2.
 • Szpachlowanie wykończeniowe - zużycie kompozycji 0,44 kg / m2.

Tutaj podane są średnie normy zużycia materiałów, pod warunkiem idealnego stanu ścian.

Podobnie jak w przypadku ścianki trymowania tapety malowane ścian przed nałożeniem tynku jest wymagane przygotowanie dokładnie: usunąć starą farbę, tapetę lub odpychającym ugięcia kompozycję gipsową, czyste głębokie pęknięcia.

Ważne! Ze ścian należy usunąć wszystkie drewniane korki, gwoździe, śruby i inne elementy mocujące. Otwory w ścianie należy uszczelnić zaprawą cementową. Ta sama kompozycja jest wypełniona starymi karami za okablowanie, głębokie pęknięcia i dziury.

Czyszczenie ścian kontynuowane jest za pomocą metalowej szczotki, po której można rozpocząć nakładanie podkładu. Aplikacja szpachlówki jest dozwolona nie wcześniej niż 24 godziny po wyschnięciu warstwy gruntującej.

Wygodne jest rozpoczynanie kompozycji od prawego rogu ściany. Warto monitorować grubość nakładanej warstwy - nie powinna ona przekraczać 2 mm.

Nie przejmuj się, jeśli pierwsza warstwa szpachlówki okazała się niedoskonała, wielokrotne nakładanie kompozycji pozwoli poprawić sytuację. Ważne jest, aby nie zaczynać nakładania drugiej warstwy szpachli przed ustawieniem pierwszej warstwy. Zajmie to około 12 godzin.

Idealnie równe kąty wykonuje się za pomocą specjalnego narzędzia - szpachelki narożnej. Należy się upewnić, że grubość nałożonej warstwy w rogach nie przekracza 5 mm.

Tynkowanie ścian do malowania: wideo

 • Płytki klinkierowe do dekoracji wnętrz - gwarancja długowieczności ścian
 • Robimy naprawy apartament z jedną sypialnią w Chruszczowa: jak zbudować stylowe i komfortowe zakwaterowanie?
 • Cała prawda o posadzkach z płyt winylowych kwarcowych nowej generacji
 • Znamy cechy tapet bambusowych: zalety i wady materiału

Kiedy po raz pierwszy kładę ściany w łazience, początkowo wszystko wydawało się łatwe i proste. Najpierw zamknął wszystkie wielkie dziury, problemy zaczęły się, gdy zaczął wyrównywać ściany. Okazało się to nie tak proste, gdzie się dokładnie okazało, gdzie nie. W rezultacie był w stanie wyrównać ściany, wszystkie nierówności musiały być przetarte papierem ściernym. Teraz ściany są równe, w sąsiednim pokoju ustawiają się ze znajomością sprawy.

Dodaj komentarz

96 − 88 =