Nazwa kategorii

Jak tynkować ściany za pomocą zaprawy cementowo-piaskowej

Jak prawidłowo pokryć ściany zaprawą cementową własnymi rękami

Do tego typu prac zakupione są specjalnie przygotowane wcześniej rozwiązania. W szczególności do wyrównania i wstępnego przygotowania ściany ściany najlepiej jest użyć mieszanki cementowej. Dlatego, jeśli chcesz jakościowo przygotować powierzchnię własnymi rękami, musisz wiedzieć, jak pokryć ścianę zaprawą cementowo-piaskową. Co więcej, ta metoda jest najprostsza i najbardziej dostępna.

Nowoczesny tynk może składać się z czterech głównych typów:

 1. Zaprawa fasadowa, która służy do pracy z garażami, wiatami, cokołami itp. Również z jego pomocą ocieplają zewnętrzną stronę narożników.
 2. Tynk szorstki jest stosowany do obróbki ścian przed kolejnym wyrównywaniem szpachlą. Jest to konieczne w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z dużymi nieprawidłowościami. W związku z tym, kupując zaprawę, możemy sporo zaoszczędzić na zakupie szpachli.
 3. Wysokiej jakości tynk stosuje się bezpośrednio przed dalszym układaniem płytek lub tapetowaniem.
 4. Tynk wysokiej jakości jest absolutnie gładki. Nadaje się do przygotowania ścian przed malowaniem. Jednak pożądane jest, aby nadal traktować go za pomocą szpachli wykończeniowej.

Aby przygotować ściany własnymi rękami, przed powlekaniem tynkiem cementowo-piaskowym należy ostrożnie usunąć wszystkie wystające z nich elementy. Następnie powierzchnia jest dokładnie oczyszczona z brudu i pyłu. W razie potrzeby można wykonać nacięcia, aw przyszłości umieścić sygnały nawigacyjne. Przed nałożeniem tynku powierzchnia musi być również pokryta podkładem.

 • Przygotowanie ściany z murze

Jest to prostsze niż traktowanie konwencjonalnej powierzchni. Niemal nie trzeba go gotować. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę na wilgotność muru. Jeśli jest sucha, pożądane jest zwilżenie ściany wodą. Jest to konieczne, aby zagwarantować, że prace nad wyrzucaniem cementu własnymi rękami nie daremna, a rozwiązanie nie ślizga się na ścianie.

Wskazówka: jeśli mur nie jest wykonywany w najlepszy sposób, a wystające cegły są zbyt wystające, lepiej jest je przyciąć toporem.

Wtedy nie musisz nakładać zbyt wiele warstw mieszanki.

 • Przygotowanie powierzchni z cegły licowej

Prace nad przygotowaniem ścian z okładzinowych cegieł własnymi rękami są bardziej skomplikowane. Ogólnie rzecz biorąc, w większości przypadków nie muszą być otynkowane. Jeśli jednak taka potrzeba wystąpi, wówczas należy przeprowadzić takie manipulacje:

 1. Wykonano skrzynię ściany. W szczególności metalowe kołki lub gwoździe wbijane są w miksturę pomiędzy murowane cegły, a drut aluminiowy jest na nich nawijany.
 2. Nałożenie cienkiej warstwy specjalnego kleju do płytek będzie doskonałą opcją, jeśli trzeba tynkować niewielki obszar. Możesz rozpocząć pracę tylko w jeden dzień, kiedy klej trochę wyschnie.
 3. Zastosowanie siatki gipsowej jest doskonałym i niezawodnym rozwiązaniem w tej sytuacji. W każdym przypadku mur należy zagruntować.
 4. Przygotowanie powierzchni z bloków betonowych
 5. Nałożenie zaprawy na taką ścianę zawsze uważane jest za trudne zadanie, ponieważ mieszanina szybko ślizga się po powierzchni. Aby rozwiązać ten problem, można również użyć siatki lub specjalnego kleju.

 • Przygotowanie ścian z płyt gipsowo-kartonowych

Gipsowanie powierzchni płyt gipsowych własnymi rękami nie jest tak trudne jak w poprzednich typach ścian. Trzeba to zrobić przy dekoracji łazienki iw innych podobnych sytuacjach. Do przygotowania płyt gipsowo-kartonowych, w zasadzie wystarczy po prostu traktować go podkładem.

 • Przygotowanie nierównych lub wcześniej otynkowanych ścian

Jeśli masz do czynienia z tynkowaniem nierównych lub niejednorodnych ścian, wykonanych z różnych materiałów budowlanych, to nie jest to łatwe. Różnice na takich powierzchniach mogą sięgać 1/3 metra, więc nie jest łatwo umieścić tu sygnały.

W związku z tym najpierw trzeba gruntować i wyrównać ścianę za pomocą zaprawy cementowej. Również trudności pojawiają się podczas pracy z uprzednio otynkowanymi ścianami. Aby właściwie przygotować takie powierzchnie własnymi rękami, wystarczy usunąć stary tynk.

Można to zrobić za pomocą siekiery i perforatora. Z reguły stary tynk można łatwo usunąć warstwami.

Proces zagniatania zaprawy własnymi rękami jest standardowy, chociaż w niektórych przypadkach może się różnić w zależności od wymagań dla mieszaniny. Aby przygotować roztwór, należy zaopatrzyć go w wystarczającą ilość piasku. W szczególności, w tym celu, kariera jest idealna.

Musi być przesiany przez sito, siatkę z małymi komórkami, aby wyeliminować różne małe kamienie lub gliniane elementy. Z reguły standardowa proporcja dla wykonania zaprawy cementowo-piaskowej wynosi 1 do 3. Oznacza to, że około jedna część zwykłego cementu o klasie 400 stanowi około 3 części piasku.

Wskazówka: Dużą objętość należy zagnieść w betoniarkę, a niewielką ilość - ręcznie.

Nakładanie zaprawy na powierzchnię i fugowanie

Jak wspomniano powyżej, przed tynkowaniem ścian należy gruntownie zagruntować ścianę. Jeśli nie, to należy je zwilżyć wodą, aby nie wchłaniały wody z roztworu.

Przygotowaną mieszaninę należy wyrzucić bezpośrednio na ścianę za pomocą kielni lub kadzi. Na początku może być dość trudne, choć z czasem na pewno się dostosujesz.

Po równomiernym rzuceniu mieszaniny na ścianę, weź regułę w ręce i umieść ją na dwóch beaconach. Co więcej, za pomocą reguły rozwiązanie rozciąga się i opada, wyrównując powierzchnię.

Jeśli potrzebujesz dużej grubości tynku, prace te można powtarzać kilka razy. Technologia w tym przypadku jest taka - mieszaninę rzuca się, następnie wysycha, a następna warstwa jest rzucana na nią.

Wyrzuć mieszaninę od dołu do góry. W tym celu kielnia jest rozłożona równolegle do ściany i już przed rozłożeniem powierzchni pod kątem 45 stopni. Więc rozwiązanie się nie rozpadnie.

W razie potrzeby kierunek rzutu można zmienić (prawy lub lewy). Roztwór jest upuszczany aż do utworzenia warstwy na poziomie z latarniami morskimi lub nawet więcej. Następnie zacznij korzystać z reguły.

Kiedy rzucasz dużą ilością mokrego roztworu, może po prostu spaść. Aby upewnić się, że tynk nie odpadnie, możesz użyć specjalnej siatki. Wzmocni mieszaninę i nie pozwoli jej się rozpaść.

Na ostatnim etapie pracy, gdy tynk jest jak najbardziej suchy, przejdź do ostatniego etapu - szlifowania powierzchni własnymi rękami. Aby to zrobić, należy wymieszać płynny roztwór w takich samych proporcjach, jak wcześniej. Powstałą mieszaninę w niewielkiej ilości nakłada się na ścianę i dokładnie przeciera się polutką, aż do uzyskania płaskiej powierzchni.

Teraz znasz główne punkty, jak tynkować ścianę cementem własnymi rękami.

Lekcje wideo z samodzielnego wykańczania ścian za pomocą tynku cementowego

Tynk ścian CSP jest wykonywany w celu wyrównywania ich powierzchni pod wykończeniem za pomocą warstwy wykończeniowej. Cała praca może być wykonana niezależnie, najważniejszą rzeczą jest obserwowanie proporcji składników podczas mieszania i zasad układania. Kolejną zaletą cementu i piasku jest ich dostępność i niski koszt w porównaniu do gotowych suchych preparatów. Można go również stosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności, gdzie mieszanin nie można nakładać na bazie gipsu.

Podstawowe niuanse i technologia tynkowania

Musimy starannie przygotować ściany. Dla każdego materiału przygotowanie odbywa się na różne sposoby. Ceglane ściany starego budynku są spryskiwane wodą, co zwiększa stopień przyczepności do ich powierzchni. Jeśli dom jest zbudowany, to nie ma potrzeby nawilżania, ponieważ wilgoć w samych cegłach będzie wystarczająca.

Podczas układania cegieł często pojawia się widoczna zawiesina cementu. Wszystkie te nadwyżki należy usunąć młotkiem. W przeciwnym razie, z ich powodu będziesz potrzebować zbyt grubej warstwy, a to będzie niepotrzebne koszty i obniżenie jakości. Aby zwiększyć stopień przyczepności mieszaniny do ścian, można ręcznie wykonać skrzynię z drutu. W tym celu między cegłami są młotkowane gwoździe, a drut jest rysowany w postaci siatki. Użyj również kleju do płytek ceramicznych. Zastosuj równomiernie na ściany za pomocą pacy zębatej. Najlepszą opcją jest siatka metalowa.

Betonowe ściany również wymagają przygotowania. Beton jest gładki, więc zaprawa cementowo-piaskowa nie może go przytrzymać i spłynie. Aby tego uniknąć, ściany są powlekane podkładem lub cienką warstwą kleju do płytek lub nakładana jest metalowa siatka. Podobnie przygotuj drewniane ściany - przykryj podkładem i zainstaluj siatkę.

Tynkowanie ścian z różnych materiałów - bardziej pracochłonna praca. Konieczne będzie przygotowanie warstwy wstępnej, aby wyrównać znaczne różnice. Następnie metalowa siatka jest montowana dla warstwy podstawowej i nakładany jest DSP. Jeśli chcesz naprawić ściany za pomocą starego tynku, musisz usunąć wszystkie powłoki za pomocą dziurkacza. Następnie wszystko jest oczyszczane z kurzu i przetwarzane zgodnie z tym samym schematem, który opisano wcześniej.

Do tynkowania ścian własną zaprawą cementową potrzebne są następujące narzędzia:

 • Zbiornik do mieszania lub betoniarka;
 • wiadro do wody (zwilżanie czyszczonej powierzchni);
 • reguła (konieczna do wyrównania ułożonej konstrukcji, długość nie powinna być mniejsza niż półtora metra);
 • poziom budynku;
 • latarnie morskie;
 • kielnia lub kadź;
 • tarka, półfinał;
 • schody;
 • Łączniki (gwoździe, śruby) i młotek.

Jeśli ściana jest wzmocniona, potrzebna będzie dodatkowa metalowa siatka, kołki lub gwoździe do mocowania ściany, drutu, nożyczek do metalu.

Instrukcja montażu siatki wzmacniającej

Wzmocnienie nie tylko powoduje, że warstwa szlamu cementowego jest silniejsza, ale także zmniejsza ryzyko jej pękania podczas suszenia i skurczu. Zaleca się wybór siatki z komórkami 2x2 cm i pokrytej farbą przeciwko korozji.

Instrukcja instalacji krok po kroku:

 • W rozłożonej kolejności i w odległości 30 cm od siebie, wbija się gwoździe lub kołki.
 • Część siatki o tym rozmiarze jest odcinana, aby wygodnie ją zamocować. Następnie jest naciągany na czapki mocujące. Jeśli zastosowano kołki, są one przypinane, dopóki kratka nie znajdzie się blisko ściany. Jeśli paznokcie, następnie nawijają na drut w formie litery Z, a następnie młotkiem do końca.
 • Zamocuj siatkę od dołu do góry, od podłogi do sufitu. Wszystkie części są nakładane na siebie.

Instrukcja instalacji Beacon

Latarnie budowlane są potrzebne jako punkty orientacyjne do prawidłowego i sprawnego renderowania ścian gipsowych. Umieść je w tej samej odległości od siebie. Ich wystające części powinny znajdować się na tej samej linii w pionie. Aby sprawdzić poziomowanie, stosuje się poziom budynku. Jak latarnie morskie wykorzystują gwoździe, listwy, zaprawy lub profile metalowe (dostępne w różnych rozmiarach). Ta druga opcja może być wybrana dla warstwy o dowolnej grubości.

Istnieją dwa sposoby ustawiania sygnałów nawigacyjnych. W pierwszym przypadku zaznaczana jest pionowa linia na przycinanej powierzchni (pionowymi liniami lub poziomem). W tej samej odległości, DSP (stosy) są stosowane zgodnie z tym samym schematem. Następnie zostaje zamontowany metalowy profil, w którym jest on wtłaczany do mieszaniny. Pionowość musi być sprawdzona i wyrównana na poziomie budynku. Ten sam schemat uwzględnia pozostałe latarnie morskie. Odległość między nimi powinna być mniejsza niż minimalna długość 10 cm, w przeciwnym razie nie wyrówna poziomu warstwy roztworu. Aby rozpocząć prace nad tynkowanie ścian na latarnie morskie możliwe jest tylko po stwardnieniu. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz instrukcję instalacji beacon.

Jeśli konieczne jest ułożenie bardzo grubej warstwy, lepiej ustawić punkty orientacyjne w inny sposób. Zgodnie z pionową linią zaznaczoną na ścianie, otwory o średnicy 10 mm i głębokości 30-40 mm są wiercone w odległości 40 cm od siebie. Będą to wtyki w kształcie stożka, ta forma latarni pozwoli na regulację wysokości ich wystającej części (za pomocą młotka). Poziom jest sprawdzany pod kątem gładkości punktów orientacyjnych, wszystkie powinny znajdować się w tej samej linii.

Wkręty samogwintujące są wkręcane w stożki i pociągają za przewód. Jest on dodawany przez sygnały nawigacyjne w razie potrzeby, po czym są one usuwane. Do wtyczek profile metalowe są mocowane za pomocą śrub. Aby zapewnić, że listwy nie zginają się podczas dopasowywania do reguły, cała kompozycja jest umieszczona pod nimi. Po zestaleniu (w ciągu dnia) możesz zacząć pracę.

Instrukcje i proporcje do przygotowania gipsu własnymi rękami

Skład roztworu gipsowego obejmuje cement, piasek i wodę. Do ugniatania stosuje się ściągający proszek o klasach M400 i M500. Piasek lepiej wybrać karierę, ponieważ zawiera gliniaste zanieczyszczenia, które sprawią, że mieszanina będzie bardziej plastyczna. W przypadku stosowania piasku rzecznego zaleca się dodanie mydła w płynie (2-3 łyżki na wiadro). Zalecamy zapoznanie się z asortymentem gotowych tynków cementowo-piaskowych.

Proporcje cementu i piasku zależą od marki spoiwa i daty ważności. Stosunek wypełniacza rośnie wraz ze wzrostem marki cementu. Im wyższy, tym większa proporcja piasku: dla M500 stosunek wypełniacza do spoiwa wynosi 5 do 1, dla M400 - 4 do 1. Jeśli piasek zawiera dużo zanieczyszczeń i zanieczyszczeń, musi być przesiany. Podobnie, robią to samo z cementem z dużą ilością grudek. Zmniejsza stosunek piasku do środka ściągającego, jeśli ma wątpliwą jakość. W takim przypadku, w przypadku stosowania M400 do mieszania, dodać 3 części wypełniacza zamiast 4.

Zaleca się, aby zaprawa do tynków cementowych była wykonywana po kawałku, tak aby gotową objętość można było wykorzystać aż do ustawienia. Jeśli konieczne jest mieszanie dużej ilości, lepiej jest użyć mikserów, lepiej i szybciej wymieszać wszystkie komponenty i zaoszczędzić energię.

Po uruchomieniu betoniarki, cement, piasek i wreszcie woda dostarczana jest porcjami w wymaganym stosunku. Wszystko miesza się, aż stanie się homogeniczne i bez grudek. Jeśli DSP wykonuje się ręcznie, najpierw wymieszaj suchy wypełniacz i ściągający proszek, po czym stopniowo dodaje się wodę. Gotowość tynku sprawdza się następująco: kielnia rysuje mały suwak, jeśli nie jest pełzający, wtedy ma właściwą gęstość i gęstość. Podczas obracania instrumentu cała konstrukcja powinna natychmiast spaść.

Przewodnik po aplikacji

Gipsowanie ścian zaprawą cementową rozpoczyna się od dołu i przesuwa się na górę. Jeśli do muru zostanie użyta kielnia, wówczas wiążąc mieszaninę, zostanie ona doprowadzona do ściany w pozycji poziomej, w przeciwnym razie spłynie. Następnie zostaje on ostro obrócony, aby uzyskać kąt pomiędzy ścianą a ścianą 45 °. W rezultacie kompozycja musi przylegać do powierzchni. W ten sposób cała ściana jest zakryta.

Po ukończeniu obszaru o powierzchni około 1 m 2 należy przejść do wyrównania, w tym celu stosowana jest zasada. Jest zainstalowany na metalowych sygnałach nawigacyjnych i porusza się od dołu do góry. Z profili nie odrywaj. Aby było to wygodniejsze, przesuń lewą i prawą krawędź (po przekątnej) pojedynczo. Dlatego odległość między latarniami powinna być mniejsza niż długość reguły. Po wyrównaniu samolotu przystąp do układania następnej sekcji. Kiedy tynk stwardnieje wystarczająco (z wgnieceniem palca, nie ma wgniecenia), rozpocznij fugowanie. Aby to zrobić, użyj tarki lub półtuszki, wykonując ruch okrężny, wytrzyj ściany, aby usunąć wszystkie usterki. Jeśli proces rozpoczął się kilka dni później, najpierw powierzchnię zwilża się wodą.

Zalecenia i typowe błędy

Przed wykończeniem ścian ściany należy pokryć podkładem, aby zwiększyć stopień przyczepności. Po każdej rekrutacji DSP zaleca się spłukanie wodą kielni, a następnie mieszaninę można łatwo od niej oddzielić. Narzędzie po pracy należy natychmiast umyć, ponieważ zmrożony roztwór jest zeskrobywany z dużą trudnością. Temperatura w pomieszczeniu powinna być komfortowa, ale nie gorąca. Z powodu szybkiego wysychania tynk cementowy pęknie. Jeżeli temperatura nie może zostać zmniejszona, wówczas należy spryskać ścianę za pomocą pistoletu natryskowego.

Procesor DSP jest używany najczęściej, gdy nie ma możliwości zastosowania innej opcji. W przeciwieństwie do gotowych mieszanek, trudno z nim pracować, ponieważ ma znaczną wagę i nie jest łatwo ją wyrównać. Taka powierzchnia jest trudna do zrobienia absolutnie gładka, więc ściana z cementowo-piaskowego jest najczęściej pokryta płytkami ceramicznymi, a nie pomalowana.

Prace tynkarskie i szpachlowania są zazwyczaj pierwszymi na liście wydarzeń.

Gładka i równomierna podstawa to gwarancja jakości i piękna naprawa. Dla.

Tynk cementowo-wapienny łączy w sobie zalety obu spoiw, jeśli jest wystarczający.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Przegląd konkretnych klas

Proporcje dla zapraw cementowych

Projekty domów z ekspandowanego betonu glinianego

© 2018 stroitel lab

Czy chcesz otrzymywać aktualizacje?

Zapisz się, aby nie przegapić nowych publikacji

Jak wykonać ściany tynkowe za pomocą zaprawy cementowej

Tynkowanie ścian za pomocą zaprawy cementowej jest dość popularnym rodzajem prac wykończeniowych. Wykończone powłoki mogą wytrzymać poważne obciążenia mechaniczne, wilgoć, opady i zmiany temperatury. Tynkowanie ścian własnymi rękami rozpoczyna się od zaprawy cementowej z prac przygotowawczych.

Przygotowanie różnych powierzchni

W zależności od materiału powierzchni, która ma być traktowana, prace przygotowawcze obejmują różne działania.

Mur z cegły. W większości przypadków takie powierzchnie nie wymagają nawet wstępnego gruntowania. Jeśli cegła jest sucha, należy ją zwilżyć wodą za pomocą pistoletu natryskowego. Mocno wystające fragmenty muru są usuwane za pomocą szlifierki lub siekiery. Ta sama siekiera jest zalecana do nakładania płytkich nacięć w celu zwiększenia przyczepności.

Przed nałożeniem tynku cementowego na ścianę z cegieł powierzchnię należy wstępnie zwilżyć wodą

W obliczu cegły. Jeśli powłoka jest stara i nie trzyma się dobrze na powierzchni, lepiej ją usunąć. Jeśli jest mocny, należy wkręcić ściany między śruby z cegieł lub gwoździe napędowe, a następnie przeciągnąć na nich drut aluminiowy o niewielkim przekroju poprzecznym, aby ostatecznie przekształcić siatkę w siatkę. Ponadto przed tynkowaniem ścian za pomocą cementu można nałożyć cienką warstwę kleju do płytek i pozwolić jej wyschnąć (24 godziny). Ta powierzchnia musi być zagruntowana.

Bloczki betonowe. Takie powierzchnie najpierw oczyszcza się, a następnie poddaje gruntowaniu głębokiej penetracji co najmniej 2 razy. Po wyschnięciu materiału zainstalowana jest sieć wzmacniająca. Ponadto, aby wzmocnić strukturę, przed zamontowaniem siatki można nałożyć cienką warstwę kleju do płytek za pomocą kielni.

Aby zastosować tynk cementowy do bloczków betonowych, konieczne jest zamontowanie siatki zbrojącej

Blok żużlowy i skorupa. W większości przypadków do przygotowania takich ścian wystarczy oczyścić, zmoczyć wodą i jedną warstwę podkładu.

Powierzchnie drewniane. Na takich ścianach umieścić podkład, a następnie ustawić półpasiec.

Drywall. Często pojawia się pytanie, jak prawidłowo pokryć ściany zaprawą cementową, uprzednio wyrównaną płytą gipsowo-kartonową. Aby to zrobić, wystarczy nałożyć jedną warstwę podkładu i można rozpocząć pracę.

Niejednorodne powierzchnie. Najczęściej takie mury można znaleźć w wioskach i podmiejskich osadach. Zwykle są one mocno przeciążone. Dlatego najpierw przygotuj zaprawę cementowo-piaskową, która odbywa się w przybliżeniu, dopiero po tym - trawienie roztworu neutralizującego gips cementowy, gruntowanie i dalsze tynkowanie.

Wcześniej wykończone ściany. Jeśli został użyty tynk, należy go zrzucić przez perforator lub siekierę, a następnie powierzchnię zmielić. Farba jest zeskrobywana ostrym narzędziem lub rozpuszczana za pomocą środków aktywnych chemicznie. Tapetę wystarczy, aby namoczyć ją wodą i usunąć za pomocą szpatułki.

Jak zainstalować sieć wzmacniającą

Przed nałożeniem tynku cementowego należy często wzmocnić powierzchnię i zwiększyć jej przyczepność do stosowanego roztworu. Wybierając siatkę zbrojącą, zaleca się zatrzymanie selekcji na produktach z powłoką antykorozyjną i naczyniem o wymiarach 2x2 cm Procedura montażu wygląda następująco:

 • Na całej powierzchni ściany otwory są wykonane nie dalej niż 40 cm od siebie.
 • Kołki są w nie wbite.
 • Nożyce do metalu przecinają siatkę, aby uzyskać pożądany kształt i rozmiar, i oprzeć ją o ścianę.
 • W kołkach śruby są naprzemiennie wkręcane w taki sposób, że ich zakrętki przytrzymują produkt.
 • Na koniec trzeba przeciągnąć drut cienkim drutem w kształcie litery Z.

Powinieneś wiedzieć! Złącza siatki powinny być docierane, a jednocześnie lepiej instalowane.

Painthouse to powszechna nazwa wielu rodzajów produktów, które można kupić w sklepie lub wyprodukować samodzielnie. Są one instalowane przed tynkowaniem ścian za pomocą zaprawy cementowo-piaskowej w celu uzyskania równomierności gotowej powłoki. Samobieżne latarnie morskie to gwoździe wbite w powierzchnię, zaprawy lub metalowe listwy rzucane na ścianę. Ale nadal zalecamy stosowanie specjalnych produktów do malowania. Są one dostępne w kilku rozmiarach, w zależności od grubości warstwy tynku.

Przy wyborze tych produktów ważne jest, aby wszystkie były gładkie i sztywne.

Montaż radiolatarni może odbywać się na dwa sposoby:

 1. W odległości 30 cm od rogu narysuj ściśle pionową linię i sprawdź ją z poziomu. Nakłada się na kilka porcji zaprawy cementowej, a następnie ustawia latarnię i dociska ją do ściany. Prawidłowa instalacja jest również sprawdzana według poziomu. Z drugiej strony ściany wykonują te same operacje. Następnie, pomiędzy dwoma profilami, narysowane są dwa pasma, a następnie lampy nawigacyjne są montowane pod nimi wzdłuż całej ściany w odległości 1,5 m. Wszystkie produkty są mocowane za pomocą rozwiązania wzdłuż długości.
 2. Przede wszystkim wykonuje się znakowanie i wywiercono na nim kilka otworów, w które wkłada się stożkowe płytki. Między produktami końcowymi pociągnij za nitkę, wzdłuż której rzęsy w całym rzędzie są wypoziomowane. Możesz to zrobić młotkiem, kierując produkty na wymaganą głębokość. Następnie usuwa się nić i dociskany jest profil metalowy, który jest dokręcany za pomocą śrub. Musisz więc zrobić ze wszystkimi przewodnikami.

Instalacja sygnałów nawigacyjnych znacznie ułatwia aplikację tynku i pozwala uzyskać idealnie płaską powierzchnię

Ważne! Tynkowanie ścian w latarniach morskich może odbywać się dopiero po osuszeniu roztworu, z którym zostały ustalone beacony.

Pierwsza warstwa nazywa się odpryskami. Konieczne jest zwiększenie przyczepności materiału do podłoża i zapewnienie niezawodnej podstawy dla następujących warstw tynku. Aby zapewnić wytrzymałość w takich rozwiązaniach, dodaje się wysokiej jakości cement, a dla wygody odlewania są one bardziej płynne. Początkujący są zachęcani do używania kadzi do rzucania materiału na ścianę, tym bardziej doświadczeni będą radzić sobie z kielnią lub kielnią. Tak więc praca wygląda następująco:

 • Przygotowany roztwór zbiera się na narzędziu i wyrzuca na powierzchnię, która ma być leczona, przesuwając od dołu do góry. Musisz rzucić ze średnią siłą, aby krople tynku nie rozprysły się.
 • Po odlaniu musisz sprawdzić sygnały ostrzegawcze pod kątem równomierności stosowania rozwiązania. Produkty powinny być pokryte tym samym materiałem na tej samej wysokości.
 • Powierzchnia jest lekko wyrównana, ale idealna jakość nie jest warta realizacji.

Tynk nakłada się na obszar pomiędzy latarniami, przesuwając się od dołu do góry

Na koniec roztwór pozostawia się do wyschnięcia (czas jest wskazany przez producenta na opakowaniu), a następnie nakłada się warstwę główną. Nazywa się to podkładem i przenosi główny ładunek funkcjonalny, więc jego grubość może sięgać 5 cm, materiał zbiera się na szpatułce, kielni lub kielni, a następnie nakłada na powierzchnię. Można to zrobić z pewnym marginesem, ponieważ po przetworzeniu jednego paska między latarniami, zostanie przeprowadzone niwelowanie.

 1. Reguła opiera się o powierzchnię roboczą w dolnej części i zaczyna poruszać się w górę.
 2. Bez zatrzymywania ruchu konieczne jest sterowanie regułą z boku na bok.
 3. Rozwiązanie, które pozostaje na ostrzu zasady, jest wyrzucane nad górną, jeszcze nie wyrównaną częścią.
 4. Sekcja ściany jest ponownie przetwarzana przez regułę, ale teraz bez ruchów zygzakowatych. Następnie możesz przyciąć następny fragment.

Wyrównanie tynku pomiędzy latarniami następuje za pomocą reguły, ruchy zygzakowate

Do notatki! Jeśli, w zgodzie z regułą, rozwiązanie ciągnie mocno i łzy, oznacza to, że w mieszaninie jest dużo piasku i cementu, jeśli się rozprzestrzenia, w mieszaninie jest za dużo wody.

Ostatnim krokiem aplikacji jest fugowanie powierzchni. Można go przeprowadzić dopiero po wyschnięciu powłoki. Do wykonania zacierania należy użyć kielni lub pół-kielni. Narzędzie jest dociskane do ściany i szlifowane do gładkiej powierzchni bez chropowatości. Wykryte wady należy uszczelnić roztworem i ponownie wyczyścić.

Tynkowanie można wykonać dopiero po całkowitym wyschnięciu powierzchni

Aby roztwór zachował swoje właściwości, nie jest możliwe przyspieszenie procesu powstawania kłaczków powłoki za pomocą suszarki do włosów lub grzałki. Powierzchnia jest pęknięta.

Dekoracja ścian w trudno dostępnych miejscach

Takie miejsca są uważane za narożniki ścian, strefa pod sufitem i podłogą, powierzchnia pod rurami i tak dalej. Wszystkie te miejsca są przetwarzane tylko w ostatnim miejscu, po wyschnięciu głównych powierzchni. Do przetwarzania kątów użyj reguły. Na narzędziu najpierw obetnij róg, a następnie rozciągnij rozwiązanie w rogu. Wtedy następuje ta sama fuga, jak w przypadku głównej powierzchni. Pod rurami zaprawę nakłada się szpatułką i naciąga w miarę możliwości, fugę wytwarza się za pomocą papieru ściernego lub metalowego paska.

Wytrawianie roztworu neutralizującego tynk cementowy odbywa się w celu przedłużenia żywotności ściany. Po wyschnięciu powłoki powstają na niej pory, które są dogodnym miejscem do rozmnażania grzybów i pleśni, dlatego konieczne jest wytrawienie ściany. Neutralizujący środek trawiący powinien być wytwarzany na bazie kwasów. Takie środowiska nie mogą uszkodzić tynku cementowego, a bakterie zniszczą.

Zasady bezpieczeństwa dotyczące posługiwania się etch:

 1. Prace wykonuje się wyłącznie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
 2. Konieczne jest używanie rękawic ochronnych, okularów i gęstej odzieży, która pokrywa całe ciało.
 3. Aby wykluczyć możliwość pojawienia się dzieci i zwierząt domowych w pomieszczeniach podczas pracy.
 4. W przypadku kontaktu ze skórą natychmiast przepłukać dotknięte miejsca ciepłą bieżącą wodą.

Do notatki! Po zakwaszeniu ubrań szafa jest mało prawdopodobna, dlatego zaleca się używanie kombinezonu lub takiego, który już nie jest szkoda.

Trawienie ściany, otynkowane zaprawą cementową, wymaga zachowania środków bezpieczeństwa

Proces trawienia tynku cementowego jest następujący:

 • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest usunięcie kurzu i ewentualnych zanieczyszczeń z powierzchni poddawanej obróbce.
 • Następnie przygotować mieszaninę do trawienia, biorąc pod uwagę zalecenia producenta.
 • Gotowy roztwór wlewa się do specjalnie przeznaczonego pojemnika i zanurza w nim za pomocą pędzla.
 • Narzędzie traktuje całą powierzchnię ściany bez spacji.
 • Ścianę pozostawiono do wyschnięcia.
 • Ostatecznie trawioną ścianę przemywa się wodą.

Praca nad regułą na pionowej powierzchni jest bardzo wygodna, ale pod sufitem zadanie staje się bardziej skomplikowane. Konieczne jest pozostawienie paska o szerokości 10-15 cm nie traktowanego. Możesz rozpocząć jego kończenie 2 dni po zastosowaniu podstawowego rozwiązania. Ponieważ sygnały nawigacyjne będą służyć jako gotowe powłoki. Tynk nakładany jest na pasek i równy tej samej zasadzie, tylko poprzez rozkładanie go.

Bardzo często zaczyn cementowy wysycha przed końcem zestawu wytrzymałości, co może prowadzić do pękania powłoki. Aby wykluczyć takie prawdopodobieństwo, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Zabezpiecz pomieszczenia przed przegrzaniem i przeciągami.
 2. Regularnie podlewaj ścianę lub spryskaj ją pistoletem natryskowym.
 3. Po wyrównaniu i ustawieniu - zamknij pokrywę plastikową folią.

Aby wypoziomować powierzchnię pod rurami, w niszach i innych trudno dostępnych miejscach, konieczne jest użycie samodzielnie wyprodukowanego narzędzia. Można go spawać z fragmentów metalowych stojaków, tworząc narożnik.

Tynkowanie powierzchni zaprawą cementową nie wymaga wiedzy i bogatego doświadczenia. Wystarczy postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami i zaleceniami producentów materiałów budowlanych.

 • Wykończenie wnętrza
  • Pułap
  • Ściany
  • Seks
  • Drzwi, łuki
  • Windows
  • Piec, kominek
 • Wykończenie lokalu
  • Kuchnia
  • Łazienka, WC
  • Korytarz, hol wejściowy
  • Balkon, loggia
  • Inne pokoje
 • Wykończenie budynków
  • Letnie i prywatne domy
  • Domy drewniane
  • Łaźnie, sauny
 • Materiały wykończeniowe
  • Drywall
  • Panele okładzinowe
  • Tapeta, korek
  • Płytka
  • Laminat, linoleum
  • Tynk dekoracyjny
 • Prace wykończeniowe
  • Stiuk
  • Primer
  • Putty
  • Malowanie, bielenie
 • Wykończenie zewnętrzne
  • Fasada

Tynki cementowo-wapienne stosowane są do wykańczania powierzchni zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Za ich pomocą.

Dekoracja wnętrz loggii pozwala na przekształcenie tych pomieszczeń w wygodniejsze. Tam możesz przenieść biuro, zorganizować.

Tworzenie obszernych obrazów na ścianach - to doskonałe rozwiązanie dla poszukiwaczy.

Dodaj komentarz

81 + = 85