Nazwa kategorii

Która piła łańcuchowa jest najlepsza i która firma

Piła łańcuchowa do oceny niezawodności i jakości: pierwsza piątka

Ocena pił łańcuchowych pod względem jakości i niezawodności reprezentuje 5 najlepszych modeli, które najlepiej wykonują funkcje zależne od swojej klasy, mają odpowiadający im koszt i różnią się maksymalnym okresem eksploatacji.

Co decyduje o niezawodności i jakości?

Piła łańcuchowa musi być zgodna z klasą jej charakterystyk technicznych, co najlepiej potwierdzają jej koszty.

Jeśli producenci obiecują doskonałą wydajność za najniższą cenę, w większości przypadków urządzenie nie spełnia oczekiwań.

Jakiekolwiek oszustwo lub niespójność na opakowaniu z możliwościami rzeczywistego urządzenia jest oznaką braku jakości.

Przedstawiono tylko te modele, dla których producenci wskazują swoje rzeczywiste zalety, które mają wysoką wydajność i długą żywotność. Oceniając urządzenia, należy zwrócić uwagę na ich kluczowe wskaźniki.

Wybierając piły łańcuchowe, przede wszystkim spójrz na moc. A niezawodność urządzenia i czas jego działania zależą od tego wskaźnika. Im więcej mocy, tym cięższa i bardziej złożona praca może zostać wykonana za pomocą tego urządzenia. Aby ocenić odpowiedni wskaźnik dla siebie, musisz wyobrazić sobie, jaki rodzaj pracy zostanie wykonany przy użyciu określonego urządzenia.

Dobre narzędzie do prac ogrodowych

Jeśli natychmiast prawidłowo ocenisz własne potrzeby i wybierzesz odpowiednie narzędzia dla nich w procesie pracy mogą być niezależnie weryfikowane i niezawodne oraz jako piła łańcuchowa.

Kiedy piła łańcuchowa jest potrzebna do ogrodu i minimalna naprawa, urządzenie zachowuje się w porządku do 2 kW. Jest tania, ma niewielką wagę i przy umiarkowanej konserwacji będzie trwać bardzo długo, wykazując prawdziwą jakość.

Jeśli używasz go dłużej niż kilka godzin dziennie, przeciwnie, szybko się rozpadnie, co może prowadzić do zastrzeżeń co do jego niezawodności, ale nie będzie uzasadnione, ponieważ jakość urządzenia jest określana, gdy jest używana do celów wcześniej zaplanowanych i przydzielona kwota czas.

Jeżeli rozpoczęto prace budowlane lub naprawy na dużą skalę, wówczas moc powinna wynosić więcej niż 2 kW, najlepiej około 2,5-3 kW.

Wybór urządzenia o mocy 6 kW jest nieodpowiedni, ponieważ jest trudny w obsłudze. Konieczne jest dokładne obliczenie minimalnej i maksymalnej mocy zgodnie z własnymi potrzebami.

Musisz wybrać urządzenie z tym rodzajem autobusu, które odpowiada osobistym prośbom. Tylko wtedy możemy ocenić zgodność urządzenia z kryteriami jakości:

  1. Wąskie mieszkanie. Nie ma odwrotnego kopnięcia, co sprawia, że ​​prawie niemożliwe jest zatrzymanie się podczas pracy z powodu uderzenia wstecznego. Traumatyczne sytuacje są zminimalizowane.
  2. Lekki. Piła łańcuchowa z taką oponą ma niewielki ciężar, dlatego praca przy obciążeniu jest pożądana przy korzystaniu z tego urządzenia.

Opony z wymiennymi głowicami

 1. Z wymiennymi głowicami. Te magistrale są niezbędne dla urządzeń o maksymalnej mocy, które mogą być aktywne przez ponad 10 godzin dziennie. Wymiana głowic pomaga przedłużyć działanie magistrali głównej, co pomaga zaoszczędzić na serwisowaniu urządzenia.

1 miejsce. Partner P350 S

Cena: 8800 rubli.

Ta piła łańcuchowa przeznaczona jest do użytku domowego, pracując w ogrodzie lub w domku. Doskonały również dla osób, które lubią polować lub łowić ryby, w niektórych przypadkach podróżni potrzebują.

To urządzenie jest łatwo transportowane, ponieważ dość duża 40-centymetrowa opona jest łatwo odłączana od obudowy i umieszczona równolegle do jednostki głównej.

Silnik ma pojemność 40 cm³, a moc to 1,52 kW. Aby rozpocząć pracę, silnik jest zapalany elektronicznie. Paliwo dostarczane jest szybko i bezpiecznie, zgodnie z ustalonym schematem: gaźnik automatycznie opuszcza resztki benzyny i nagromadzonego powietrza, które zajmują w niej określone miejsce.

Opór liny startowej w tym urządzeniu jest mniejszy o 40% w porównaniu z popularnymi modelami, które zostały wstępnie zoptymalizowane. Te funkcje ułatwiają szybsze uruchomienie urządzenia.

Więcej informacji o tym modelu można znaleźć tutaj.

Cena to 7700 rubli.

Model wyposażony jest w prosty system startowy. Polega ona na nałożeniu podkładu w celu dostarczenia dużej ilości paliwa w odpowiednim czasie i zminimalizowania oporu linki rozrusznika. Hamulec łańcucha może być wykonywany ręcznie, jak również bezwładności. Powietrze w systemie jest czyszczone przy użyciu najnowszej technologii dostarczanej przez system CCS. Istnieje system antywibracyjny o standardowej konstrukcji.

Chainsaw Mc Culloch CS 360

Producenci twierdzą, że to urządzenie może być używane do cięcia tradycyjnych gatunków drzew i przycinania drzew. Możliwe jest zbieranie drewna opałowego, ale warto ostrożnie podchodzić do tego problemu, wykonywać pracę rzadko i w umiarkowanej ilości. Konstrukcja drewniana jest również możliwa, ale dla niego piła łańcuchowa może być używana tylko częściowo, pracując dozowaną ilość godzin dziennie.

W zestawie znajduje się opona z wstępnie przygotowanym łańcuchem (patrz jak wyostrzyć łańcuch). Ten element ma 45 cm długości, ale sam możesz włożyć do niego złącze o średnicy 40 cm i 35 cm, które jest wykonane w USA. Ma silnik o pojemności 36 cm³, a jego moc to 1,3 kW. Jednostka sterująca jest połączona, jest wyposażona w przepustnicę powietrza.

Silnik zaprojektowano zgodnie z najnowszą wersją technologii OxyPower, która pomaga zredukować ilość gazów spalinowych do 70%. Jest dużo mocy za stosunkowo niską cenę, podkład do pompowania paliwa, łatwy start. Wadami są przydzielane amatorskie poziomy łańcucha, czasami trzeba rozgrzać, mogą pojawić się problemy z regulacją gaźnika.

Cena: 11500 rubli.

Jest to półprofesjonalne urządzenie, które może być używane nie tylko do celów domowych, ale także do wielu obszarów działalności, w których wymagana jest większa złożoność. Ciągła praca jest wykonywana przez długi czas, na którym obliczany jest mechanizm urządzenia.

Objętość zbiornika gazu wynosi 0,4 litra, który przekracza tę liczbę dla wielu modeli. Objętość silnika wynosi 32 cm³, a moc to 1,35 kW. Wszystkie cechy urządzenia odpowiadają danej klasie pił łańcuchowych.

Silnik jest uruchamiany szybko dzięki najnowszej technologii. W tym celu stosuje się ręczną pompę i wzmacniacz momentu obrotowego, który jest sprężyną.

Możliwe jest przełączenie układu zapłonu w zimny start. Hamulec łańcucha działa na zasadzie bezwładności, a także z filtrem odpornym na działanie wody z masami powietrza.

Udoskonalono system antywibracyjny, ponieważ składa się z czterech amortyzatorów wykonanych ze stali. W przypadku biegu jałowego pompa oleju jest automatycznie wyłączana. Wraz z tym urządzeniem znajduje się specjalny futerał i dość pojemna pojemność, w której musisz sam wymieszać benzynę i olej.

Cena: 10900 rubli.

Chainsaw ma początkowy poziom półprofesjonalny. Może być stosowany do wszelkich prac w prywatnym lub raczej dużym wiejskim domu, gdzie zawsze istnieje jakiś rodzaj akcji z drewnem. Objętość silnika jest dość duża i wynosi 38,2 cm³. Do pracy na wsi wystarcza moc 1,5 kW.

Jedynym ograniczeniem jest piłowanie drewna opałowego. Te działania można jednak wykonać przy długim lub stałym rejestrowaniu, struktura szybko się zużywa.

Urządzenie ma standardowe technologie. Jest pompa paliwowa, która ułatwia uruchomienie mechanizmu. Hamulec działa przez bezwładność.

System antywibracyjny jest ulepszony, ale działa zgodnie ze standardową zasadą. Powietrze jest oczyszczane za pomocą siły odśrodkowej. Ruchy wydechowe są zredukowane dzięki lepszemu przetwarzaniu paliwa.

Podczas pracy z piłą łańcuchową zawsze należy wymienić wszystkie części na czas. Najpierw czekając na zużycie trzech łańcuchów, po czym eksponują nową gwiazdkę. Kiedy obie gwiazdki zostaną wyczerpane, należy założyć nową oponę. Ta zasada jest działaniem w kręgu, co pomaga zagwarantować pracę z działającym narzędziem.

Osobny artykuł poświęcony jest piła łańcuchowa Husqvarna 137.

Cena: 12800 rubli.

Mała piła ma małą masę równą 3,9 kg. Pojemność silnika wynosi 31,8 cm³. Urządzenie ma standardową moc 1,5 kW. Piła łańcuchowa STIHL MS 180 doskonale radzi sobie z całym zestawem potrzeb domowych i pomoże w realizacji podróży. Autobus o długości zaledwie 35 cm, który zapewnia najłatwiejszą kontrolę, a silnik pracuje z pełną mocą, która jest aktywnie wykorzystywana podczas pracy.

W obecności wysokiej jakości systemu antywibracyjnego i hamulca. Nie ma pompy paliwowej, jednak dla tego systemu nie jest to ważne, dlatego tylko ułatwia projektowanie. Możesz ustawić 4 tryby, które mają zastosowanie w określonym czasie. Istnieją dwa rodzaje uruchamiania (zimny i gorący), aktywna praca i dezaktywacja. Można je łatwo przełączać za pomocą specjalnej dźwigni.

Układ smarowania łańcucha jest ekonomiczny (patrz olej smarujący). Pompa olejowa zapewnia o 50% niższe zużycie substancji w porównaniu z niezoptymalizowanymi modelami. Specjalny kompensator znajduje się na gaźniku, co pomaga ustabilizować wydajność silnika, jeśli występują problemy związane z zanieczyszczeniem filtra powietrza.

Ta funkcja jest niezbędna do drobnych napraw i poprawy wydajności. W swojej kategorii ta płyta zajmuje wiodącą pozycję pod względem wygody, ekonomiczności i trwałości.

Przeczytaj w innym artykule nasze powody, dla których ta piła łańcuchowa może się nie zacząć.

Piła łańcuchowa o niezawodności i jakości odzwierciedla rzeczywisty obraz odpowiedniości zastosowania tych urządzeń w różnych kategoriach cenowych. Każdy model ma swoje zalety, więc przy wyborze należy skoncentrować się na własnych potrzebach i ocenić ogólne kryteria dla danego modelu.

Jak partner może być pierwszy? Taka piła jak partner jest ogólnie odpowiednia tylko do tego, że rozgałęziła się gałąź malin, a nie fakt, że sobie poradzi

Silnik ma pojemność 40 m³, a moc wynosi 1,52 kW

nie jest słabym silnikiem o takiej objętości?)))

Dziękuję, Witalij, za uwagę! poprawiono literówkę.

W pełni zgadzam się z autorami na temat pierwszego miejsca. Kupiłem sobie partnera P350 S do piłowania drzew w strefie podmiejskiej i nie żałowałem. 9000 rubli nie jest wysoką ceną za tę jakość, poza tym transport piły jest bardzo wygodny po demontażu. Moc silnika w zemście wystarczy mi do wykonania moich zadań! Elektroniczny zapłon jest dobrym rozwiązaniem do uruchomienia piły.

Husqvarna i spokój są godne uwagi, a ja widziałem partnera w biznesie, ciągle się łamie, zajmuje pierwsze miejsce

ocena bzdury, przepraszam za bycie szczerym. partner gówniany, leżący w garażu, ciągłe problemy z uruchomieniem i pracą. Ja sam jestem ciągle w tajdze na polowaniu, polowanie znika, az ogromnej liczby wszelkiego rodzaju marek godne są tylko spokojne i ekologiczne, jest to tak trudne, że makita nie sprawdził w przypadku na minus 40 w lesie. reszta to gówno.

Ocena, z powrotem na pierwszym planie

Zgadzam się, ocena wstecz jest napisana. Przez półtora roku działał nieprzerwanie partner. Przekazałem go do serwisu części zamiennych. Kupiłem spokój, a czwarty rok nie znam problemów, zmieniłem tylko materiały eksploatacyjne. Rozpoczął się w każdym mrozie -25 bez problemów, a partner do momentu, aż ciepło nie zostanie zavedesh nie zavedesh.

I postawiłbym Husqvarnę na pierwszym miejscu. Mam to, prawdopodobnie trzy lata i nie znam żadnych problemów, chociaż często muszę wyciąć wystarczającą średnicę. Mieszkam w wiosce, ogrzewanie piec. Przez rok potrzebujesz trzech drewna opałowego GAZ-it. Wszystko przygotowuję sam. I najlepsza rada, więc to jest tak, że dla każdej techniki, którą musisz opiekować się jako dziewczyna, wtedy "relacje" będą trwać przez długi czas.

Mamy dom w wiosce z ogrzewaniem piecem i sauną, która jest również ogrzewana drewnem opałowym. W naszym przypadku nie możemy obyć się bez niezawodnej piły łańcuchowej. Husqvarna 240 E to dla nas wszystko. Całe lato zbieramy drewno opałowe, ciągle coś budujemy, kucie. Piła nigdy nie jest bezczynna. Bez dobrego instrumentu, bez rąk. Latem lubimy spędzać kilka dni na łonie natury. Tam też, dla ognia, zobaczyliśmy drzewa na opałach dla siebie i ich sąsiadów.

udział loggera w śniegu na zaspy śnieżnej nie jest łatwy w zimie, technologia jest inna, partner topi się w ciągu tygodnia, Khuzvarna jest taki kuszący, spokój jest dobry, ale chce niezawodnego rosyjskiego sprzętu.

To rodzaj "akordeonu", a nie oceny, kampania autora reklamuje jedną z pierwszych dwóch marek ... Oczywiście, spokój 180 jest na pierwszym miejscu z ogromnym marginesem (w cenie), potem echo z użytkownikiem, a partner nie ma tu nic do roboty w zasadzie! Nie wprowadzaj w błąd ludzi!

Tylko spokojny. Moc / waga nie jest konkurentem, i dodać do tej niezawodności = 1 miejsce.

Najlepsze pilarki łańcuchowe do domu i domku

Na początku ubiegłego wieku proces ścinania lasu był trudnym i czasochłonnym procesem, ale w latach dwudziestych XX wieku wyprodukowano pierwsze piły łańcuchowe. Od tego czasu postęp techniczny nie został wdrożony, a do tej pory istnieje wiele różnych modeli. Żeby wybrać dobrą pilarkę, jakość i niezawodność nie gorszą od profesjonalnych analogów, dokonaliśmy oceny najlepszej piły łańcuchowej na letnią rezydencję i w domu, która obejmowała najróżniejsze modele popularnych producentów tej kategorii produktów.

Podstawowy wybór pił łańcuchowych

Zanim zaczniesz kupować piłę łańcuchową, musisz zdecydować, do czego zamierzasz użyć tego narzędzia. Nie jest tajemnicą, że koszt tego typu instrumentu determinuje całość takich czynników jak moc, czas pracy - czyli klasa. Nowoczesne piły łańcuchowe dzielą się na trzy główne klasy:

 1. Gospodarstwo domowe. Takie piły świetnie nadają się do pracy w ogrodzie i prostych napraw.
 2. Półprofesjonalne są wykorzystywane do bardziej złożonych zadań, w tym budowy.
 3. Profesjonalne piły - najpotężniejsze i najbardziej niezawodne wśród pilarek są przeznaczone do przemysłowego ścinania drewna.

Wydajność piły łańcuchowej zależy bezpośrednio od mocy silnika. Maksymalna moc znamionowa tego narzędzia napędzanego benzyną osiąga 7 kW, co odpowiada 9 KM. Takie piły są używane w operacjach logowania. Moc urządzeń domowych nie przekracza 2,5 KM, półprofesjonalne są produkowane z silnikami do 3,5 KM, a profesjonalne mają moc do 6 KM.

Najniższe wagi urządzeń domowych o małej mocy. Zwiększenie mocy piły pociąga za sobą z reguły wzrost masy narzędzia. Średnia masa benzynowych pił łańcuchowych waha się od 3 do 6 kg.

Dodatkowym aspektem przy wyborze narzędzia napędzanego benzyną jest jego opłacalność. Produkty gospodarstwa domowego są najbardziej ekonomiczne, profesjonalne, wręcz przeciwnie, bardziej żarłoczne. Wydajność piły łańcuchowej jest tradycyjnie obliczana przez 40 minut. praca, więc im więcej paliwa ma dany model, tym większe jest zużycie paliwa.

Dodatkowe kryteria wyboru dla pilarek

Dodatkowe, ale ważne przy pracy z "drobiazgami" do łańcuchów benzynowych są:

 • System antywibracyjny. Jego obecność jest konieczna podczas długotrwałej pracy z narzędziem.
 • Filtr powietrza. Ochrona przed zanieczyszczeniem przez pył zapewnia mu dłuższą pracę bez konieczności wcześniejszych napraw.
 • Niezawodny hamulec jest ważnym kryterium bezpieczeństwa narzędzia. W zależności od producenta można je wyposażyć w system antywibracyjny i przeciwpowrotny, tak zwany hamulec inercyjny.
 • Długość opony określa długość cięcia. Wybierając narzędzie, nie zapominaj, że wymiar liniowy opony musi być zgodny z mocą piły.
 • Długie opony w jednostkach o małej mocy doprowadzą do ich szybkiej awarii.

Przeanalizujemy piły łańcuchowe każdej klasy i dokonamy oceny najlepszych, według opinii użytkowników, modeli.

Najlepsze tanie pilarki (do 10000 rubli)

Pilarki z serii domowej - najpowszechniejsza klasa, o minimalnej funkcjonalności, ale doskonale nadająca się do pracy w kraju, w ogrodzie i przy niewielkich pracach budowlanych. Ponadto, ze względu na małe (od 400 do 1000 godzin) zasoby, zwartość i niską wagę, są one stosunkowo tanie. Jeśli szukasz narzędzia do potrzeb gospodarstwa domowego, to piła dla gospodarstw domowych jest najlepsza w stosunku do ceny i jakości.

Chiński model pilarki Husqvarna, produkowanej pod marką Partner P340S, należy do narzędzi klasy gospodarstw domowych i jest przeznaczony do krótkich prac ogrodowych i budowlanych, pozyskiwania drewna opałowego. Ta ekonomiczna piła benzynowa jest ergonomiczna i wygodna w użyciu. Wyposażony w niezawodny układ hamulcowy, charakteryzuje się niskim poziomem drgań i hałasu, co jest rzadko spotykane w tego typu urządzeniach, wyróżnia się wysoką jakością komponentów i dobrym dopasowaniem części.

 • pompa do wstępnego tankowania znacznie poprawia rozruch silnika, szczególnie w zimnych porach roku;
 • niewielka waga;
 • system antywibracyjny zmniejsza obciążenie rąk operatora;
 • małe zużycie mieszaniny olej napędowy.
 • wymagające jakości paliwa i oleju;
 • Brak okna do wizualnej kontroli pozostałego oleju i paliwa;
 • istnieje możliwość spontanicznego odkręcenia mocowań kolektora dolotowego podczas pracy.

Tania, ale dobra piła łańcuchowa Echo CS-353ES-14 - doskonała piła do przygotowania drewna opałowego w kraju lub w domu, odcinająca małe drzewa. Obecność ogrzewania gaźnika pozwala na stosowanie Echo CS-353ES-14 w zimie. Stalowe sprężyny i amortyzatory gumowe, które są wyposażone w ten model, znacznie redukują wibracje podczas pracy. Zastosowanie zaawansowanej japońskiej technologii pozwala połączyć maksymalny komfort użytkowania i wysoką wydajność. Chociaż jest produkowany w Chinach.

 • ergonomiczny kształt;
 • najlepsza władza w swojej klasie;
 • łatwy i szybki start;
 • Obecność systemu oczyszczania powietrza G-Force pozwala rzadziej czyścić filtr powietrza.
 • niedogodności związane z tankowaniem;
 • brak kontroli nad resztą paliwa i oleju.

Piła łańcuchowa Makita EA3202S-40 - wygodna piła łańcuchowa, należąca do segmentu urządzeń domowych, ma moc silnika 1,81 KM. Dzięki zapłonowi elektronicznemu i podkładowi można go łatwo uruchomić. Model ten ma aktywny układ tłumienia drgań, hamulec łańcucha SafetyMatic i regulowaną pompę olejową. W przeciwieństwie do poprzednich modeli tego producenta, prawie bez reklamacji ze strony użytkowników. Wśród rozważanych piłek domowych Makita EA3203S-40 jest jedną z najlepszych pił w rankingu. Chociaż Makita i uznana za najlepszą firmę - producenta elektronarzędzi, na uwagę zasługują również narzędzia benzynowe tej marki.

 • niewielka waga, łatwy start;
 • wygodny mechanizm podnoszenia łańcucha;
 • niski poziom hałasu podczas pracy;
 • duża objętość zbiornika paliwa;
 • możliwość regulacji dopływu oleju do łańcucha piły;
 • w swojej klasie jest najlepszy w stosunku do ceny i jakości.
 • wadą, według użytkowników, jest delikatny przycisk startowy, ale jest to bardziej kwestia przyzwyczajenia.

Najlepsze półprofesjonalne piły łańcuchowe

Piły łańcuchowe półprofesjonalne lub klasy rolników należą do poważniejszych narzędzi. Posiadając średnią moc i wyższe zasoby silnika, modele tej klasy są odpowiednie do pracy do 5 godzin dziennie, jednak ze znacznymi przerwami w działaniu. Dobra półprofesjonalna piła będzie niezastąpionym pomocnikiem w zarządzaniu osobistą filią lub rolnictwem. Zbiór drewna opałowego na okres zimowy, prace budowlano-naprawcze, czyszczenie miejsca starych drzew - z tym doskonale wykonują piły łańcuchowe tej klasy.

Najłatwiejsza w ocenie Echo CS-260TES-10 została zaprojektowana do pracy z dowolnym rodzajem drewna. Ta piła łańcuchowa jest lekka i wygodna, waży tylko 2,9 kg, specjalna powłoka obudowy zwiększa jej wytrzymałość. Ze względu na swoją niewielką masę, piły mogą być używane na wysokości i bezpiecznie wykonywać niezbędną pracę jedną ręką. Elektroniczny zapłon i lekki system startowy pozwalają pracować w każdych warunkach. Pompa oleju jest wykonana zgodnie z profesjonalnym schematem i zapewnia smarowanie łańcucha tnącego tylko podczas procesu cięcia. Moc silnika pozwala zainstalować dłuższą oponę.

 • niewielka waga;
 • mały rozmiar;
 • łatwy start;
 • niezawodność w pracy;
 • wygodnie nadaje się do obsługi jedną ręką.
 • nie znaleziono monitorowania opinii klientów na temat reklamacji tego modelu.

Jedna z najlepszych wszechstronnych półprofesjonalnych pił tarczowych Oleo-Mac 941 C-16 zapewnia maksymalną wydajność w pracy. Dzięki trzyczęściowemu sprzęgłu, chromowanemu tłokowi, a także wałem korbowym i korbowodowi kutej stali, pilarka ma wysoką niezawodność i właściwości, które zbliżają ją do klasy profesjonalnych pił. Łatwe uruchamianie zapewnia magneto z elektronicznym sterowaniem, a automatyczna pompa oleju zapewnia zerowe zużycie oleju na biegu jałowym. Według właścicieli jest to wysokiej jakości, trwała i wygodna piła łańcuchowa.

 • potężny silnik dwusuwowy;
 • łatwy start w każdych warunkach pogodowych;
 • niezawodność;
 • łatwość użycia.
 • wysoki poziom hałasu;
 • niedogodności związane z układem napinacza łańcucha.

Piły Husqvarna są słusznie uważane za jedne z najlepszych. Chainsaw Husqvarna 450E nie jest wyjątkiem. Niezawodność i jakość prowadzi do liczby najlepszych półprofesjonalnych pił. Z małą masą ma dość mocny silnik 3.2 KM. Ergonomiczny uchwyt, szybki dostęp do filtra i świeca zapłonowa (pokrywa cylindrów zapinana na zatrzaski), wskazanie poziomu paliwa i oznaczenie kierunku ścinania drzew znacznie ułatwiają operatorowi pracę z Husqvarna 450e.

 • łatwy rozruch nawet po długim okresie bezczynności;
 • niezawodność komponentów;
 • gospodarka;
 • dobra rezerwa mocy.

Wiodąca pozycja półprofesjonalnych pił to najpopularniejsza piła łańcuchowa w rankingu - Stihl MS 260. Ze względu na swoją wszechstronność, moc i trwałość cieszy się zasłużoną popularnością wśród drwali i budowniczych. Nadaje się zarówno do ścinki, jak i do prac budowlanych. Przy stosunkowo niewielkiej wadze ma dobrą rezerwę mocy, dzięki czemu można go używać przez cały dzień w każdych warunkach. Jest wyposażony w opony o długości 37 i 40 cm, ale jego moc pozwala na instalację i długie opony, do 50 cm.

 • łatwość uruchomienia;
 • niski poziom wibracji;
 • wysoka jakość łańcucha i opon;
 • łatwa konserwacja i czyszczenie.

Najlepsze profesjonalne piły łańcuchowe

Profesjonalne piły używane są do ciągłej pracy przez długi czas, mają wysoką wydajność i niezawodność. Zdolność tego narzędzia do pracy przez 8 godzin dziennie przez wiele lat osiąga się poprzez zastosowanie w produkcji trwałych, odpornych na zużycie materiałów. Takie piły przeznaczone są przede wszystkim do ścinania drewna na skalę przemysłową, ale są również wykorzystywane do budowy i zakupu drewna opałowego w dużych ilościach.

Profesjonalna piła Husqvarna 395XP służy do cięcia twardego drewna. Ma dość wysoką wydajność i moc 7,1 litra przy niewielkiej wadze dla narzędzia tej klasy. Wysoki moment obrotowy silnika zapewnia oszczędność paliwa. Model jest wyposażony w doskonały system antywibracyjny, łatwy start i funkcję szybkiego startu oraz odśrodkowy system oczyszczania powietrza. Do ciągłej pracy pilarka jest wyposażona w ergonomiczny uchwyt, który nie męczy rąk po załadowaniu.

 • regulowana pompa olejowa;
 • Wytrzymała skrzynia korbowa wykonana ze stopu magnezu i aluminium;
 • szybkie odłączanie mocowania filtra powietrza;
 • wysoka moc.
 • wysoki poziom hałasu, bez słuchawek jest po prostu niemożliwe do pracy.

Piła łańcuchowa Stihl MS 661-28 jest zaprojektowana do ekstremalnych obciążeń podczas pracy, ma wysoką wydajność i moc. Jest to najlepszy model do zbioru dużych gatunków drewna. Model ten jest wyposażony w "nie nadające się do użytku" nakrętki do mocowania pokrywy koła łańcuchowego, co jest bardzo ważne podczas pracy w lesie. System antywibracyjny jest całkiem niezły, piła nie powoduje żadnego obciążenia na ciele. Obecność kompensatora zapewnia oszczędność i stałą moc urządzenia. Gaźnik jest ogrzewany, ma przełącznik trybu zimowego na letni.

 • moc i wysoka wydajność;
 • łatwy start;
 • sterowanie jedną dźwignią zapewnia wygodę podczas pracy;
 • skuteczny system antywibracyjny.
 • wysoka cena w porównaniu do konkurentów.

Piła łańcuchowa wykonana przez włoskiego producenta EFCO MT 8200 doskonale nadaje się do pracy przy wyrębach i na budowach, a także dla właścicieli domów wiejskich. Model wyposażony jest w dekompresor, dzięki któremu nawet początkujący mogą sobie poradzić z uruchomieniem piły łańcuchowej. Sterowanie jest dogodnie umiejscowione na uchwycie piły. Dzięki oryginalnej cewce elektronicznej poprawiono chłodzenie mechanizmu. Niski ciężar i system antywibracyjny zapewniają wygodną obsługę.

 • łatwy start;
 • wygodne zarządzanie;
 • niezawodność i trwałość.

Zalecamy obejrzenie ciekawego filmu o tym, jak wybrać odpowiednie narzędzie!

Mamy nadzieję, że nasz przegląd najlepszych modeli pił łańcuchowych do domu i willi w 2017 roku pomoże Ci zdecydować, które narzędzie wybrać do swoich zadań. W tej kategorii narzędzi benzynowych podczas doboru urządzeń nasi eksperci kierowali się takimi parametrami, jak niezawodność pracy, jakość wykonania, funkcjonalność i najważniejsze opinie użytkowników, którzy mieli już okazję ocenić jakość każdej zaprezentowanej piły łańcuchowej w rankingu.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Wszystkie materiały na stronie Expert-Kachestva.ru zostały napisane specjalnie dla tego zasobu sieciowego i stanowią własność intelektualną administratora witryny. Publikacja materiałów witryny w Twojej witrynie jest możliwa tylko wtedy, gdy podasz pełny aktywny link do źródła. Korzystając z tej strony, akceptujesz warunki. Umowa użytkowania witryny

Wiarygodność informacji i wyników oceny jest subiektywna i nie stanowi reklamy.

Jakiego rodzaju piła jest lepiej kupić na dom i daczy? Przegląd firm produkcyjnych

Rejestrowanie drewna opałowego, piłowanie kłód, przycinanie grubych gałęzi lub wycinanie starych drzew trudno sobie wyobrazić bez dobrego narzędzia, więc prawie każdy summerman, ogrodnik lub mieszkaniec wiejskiego domu prędzej czy później staje w obliczu konieczności zakupu piły łańcuchowej. Ale asortyment jest świetny, a trudności z wyborem pojawiają się prawie wszyscy, szczególnie ci, którzy wcześniej nie posiadali takiej techniki.

W tym artykule przyjrzymy się, które marki pił łańcuchowych są lepsze dla rolników i rolników, jakie są cechy wyposażenia różnych marek, a także podają średnie ceny produktów i analizują opinie klientów.

Jak wybrać piłę łańcuchową: zasady ogólne

Każdy produkt techniczny ma określone zasoby, dla piły łańcuchowej jest ona liczona w godzinach. Dla najprostszych narzędzi wskaźnik wynosi około 500 godzin, dla rolnictwa - dwa razy więcej. Wraz ze wzrostem klasy zwiększa się wydajność (od 1 do 8,7 l / s), czas trwania ciągłej pracy produktu (od 1 do 6-8 godzin). Ale jednocześnie cena również wzrasta, więc wybór "droższego i lepszego" modelu jest czasami całkowicie nieopłacalny: dla "dacza" potrzebna jest dość tania piła łańcuchowa. Aby wybrać najlepszą piłę łańcuchową do domu i daczy, przy zachowaniu przyznanego budżetu, należy zdecydować, jak długo i często będą wykonywane prace oraz jak trudne będą one.

Ważne jest, aby wiedzieć, że dla piły łańcuchowej istnieje pewna klasyfikacja zgodnie z "poziomem" i celem narzędzia:

 • krajowy, przeznaczone do użytku w warunkach "domowych": do zbierania niewielkich ilości drewna opałowego, wycinania drzew na miejscu, prostej budowy i innych potrzeb rezydenta lub mieszkańca domu wiejskiego;
 • farma sugerują bardziej złożoną pracę. Być może długi i częsty, nawet codzienny użytek;
 • profesjonalny są przeznaczone do pracy związanej z rejestrowaniem.

W naszym materiale omówimy pierwszą i drugą klasę produktów, które są potrzebne większości użytkowników: mistrzów domu, ogrodników, ogrodników i rolników.

Jakiej marki wybrać piła łańcuchowa: najlepszy sprzęt dla letnich mieszkańców

Większość rosyjskiej piły łańcuchowej reprezentuje główne europejskie marki. Niewątpliwie są najlepsi w swojej branży, ich produkty są rozpoznawane na całym świecie i są najwyższej jakości za cenę powyżej średniej. Ale nie zapominaj o firmach, które oferują modele budżetu: swoje produkty, choć czasami i nieco mniej niezawodne, ale dzięki niewielkiej cenie takie piły znajdują swoich klientów.

Porównujemy różne marki, ich zalety i wady, a także analizujemy opinie klientów.

Niemiecka firma z prawie stuletnią historią stworzyła pierwszą na świecie piłę elektryczną i obecnie zajmuje jedno z czołowych miejsc na rynku pił. Stihl produkuje piły łańcuchowe we wszystkich klasach - gospodarstwa domowego, gospodarstwa rolne i profesjonalne, a także ma specjalną serię dla ratowników.

Jeśli wierzysz w opinie użytkowników, jakość produktów jest bardzo wysoka, ale przy zakupie oryginalnych produktów - w ostatnich latach rynek ma wiele podróbek, więc zwróć szczególną uwagę na wybór niezawodnego sprzedawcy.

Zakres cenowy produktów firmy jest dość szeroki: w chwili obecnej istnieje możliwość zakupu piły łańcuchowej na potrzeby krajowe za około 17 tys. Rubli, 35 tys. I więcej kosztuje półprofesjonalne narzędzie, a przy budżecie 50 tys. Już można wziąć pod uwagę profesjonalną serię.

Ta szwedzka firma ma ponad 300-letnią historię i jest uważana za największego na świecie producenta pił, narzędzi ogrodowych i sprzętu.

Rynek prezentuje pilarki Husqvarna wszystkich trzech klas, a nawet najbardziej budżetowe wersje mają wiele pozytywnych opinii. Głównym problemem produktów wszystkich europejskich producentów jest wysoki koszt części zamiennych.

Na piły łańcuchowe do potrzeb domowych, ceny zaczynają się od 14 tysięcy rubli, za 24 tysiące lub więcej można już kupić uniwersalne modele, a profesjonalny sprzęt kosztuje około 30 tysięcy i więcej.

Włoski koncern Emak produkuje piły łańcuchowe marek Oleo-Mac i Efco. Pomimo długiej historii firmy, w naszym kraju nie jest znana wszystkim, a pilarki tego producenta nie należą do dziesięciu najczęściej kupowanych w Rosji. Tymczasem produkty Oleo-Mac są wykonywane na bardzo przyzwoitym poziomie - opinie użytkowników są w większości pozytywne.

W asortymencie firmy znajduje się wiele modeli budżetowych w przedziale od 14 do 20 tysięcy rubli, a także szeroki zakres średniego segmentu cenowego - od 20 do 40 tysięcy rubli.

Jakiś czas temu piła przestała być jedynie narzędziem pracy, stając się narzędziem sztuki - na Zachodzie coraz bardziej zyskuje na popularności rzeźba z piłą łańcuchową, czyli "snycerstwo przez piłę". Dzięki tej technice mistrzowie tworzą prawdziwe arcydzieła - drewniane rzeźby i figury ogrodowe. W najbliższej przyszłości to hobby zapowiada się na sławę i mamy: w Rosji istnieją już małe kluby poświęcone nowemu rodzajowi kreatywności.

W przeciwieństwie do poprzednich europejskich firm, Kioritz Corporation jest azjatycką, a dokładniej japońską korporacją. Firma sprzedaje produkty pod trzema markami - KIORITZ, Shindaiwa i Echo: dwie ostatnie marki to piły łańcuchowe. Jednak Shindaiwa opuścił rynek rosyjski i obecnie tylko Echo dostarczane jest do Rosji.

Produkty Echo są głównie dla klas krajowych i rolniczych, a ich ceny wahają się od 11 do 70 tysięcy rubli. Ogólnie rzecz biorąc, produkty firmy są nieco gorsze od modeli uznanych liderów Stihl i Husqvarna, ale mają swoich stałych fanów: powodem jest duża liczba lekkich, kompaktowych pił i dobre wykonanie.

Niemiecka firma, produkująca piły łańcuchowe od wielu dziesięcioleci, dołączyła do największego japońskiego koncernu Makita w 1991 roku, znanego niemal każdemu amatorowi jako producent elektronarzędzi. Makita po przejęciu niemieckiej fabryki związanej z produkcją pił łańcuchowych, a teraz produkuje je natychmiast pod dwiema markami - Dolmar i Makita. Również w tym zakładzie produkowane są piły Cub Cadet na zamówienie koncernu MTD.

Rynek rosyjski reprezentuje głównie produkty drugiej marki, jednak instrumenty są wytwarzane w tym samym zakładzie w Niemczech. Ale dotyczy to produktów klasy średniej i profesjonalnej, kosztującej 25 tysięcy rubli. Pilarki domowe o wartości około 10 tysięcy rubli są produkowane w Chinach. Nie ma to negatywnego wpływu na jakość produktu, ale procent pozytywnych opinii na temat Makita w dziedzinie "domowego użytku" jest niższy niż na przykład w przypadku Stihl.

Bardzo młoda firma, istniejąca zaledwie przez dziesięć lat, oferuje produkcję chińskich fabryk - różnych бензоинструмент, w szczególności pił łańcuchowych. Oczywiście, Champion jest trudny do porównania z takimi "potworami" jak Husqvarna czy Stihl, ale ma niewątpliwą przewagę - cena: za 6-8 tysięcy rubli można kupić niedrogą piłę na letnią rezydencję i ogród. W sumie około tuzin piła w zakresie, a prawie wszystkie mają cenę mniej niż 20 tysięcy rubli. Oczywiście ani profesor, ani nawet klasa rolników nie może mówić.

Produkty tej firmy otrzymały diametralnie odmienne recenzje użytkowników. Wynika to z niejednorodności, jak najtańszych pił łańcuchowych produkowanych w Chinach, jakości produktów. W niektórych przypadkach przyczyną negatywnych wyników są zawyżone oczekiwania klientów. Niemniej jednak, w przypadku kombinacji wskaźników jako narzędzia rzadko wykorzystywanego w gospodarce kraju, piły Champion mogą być dobrym rozwiązaniem.

Amerykańska firma, założona ponad czterdzieści lat temu, z małego warsztatu zamieniła się w dużą międzynarodową korporację. Piły łańcuchowe to tylko niewielka część produktów - firma produkuje szeroką gamę produktów do naprawy, domu i ogrodu. Produkcja z USA przeniosła się do Chin: podobnie jak wiele gospodarstw Patriot stara się zmaksymalizować cenę swoich produktów.

Podobnie jak Champion, Patriot, produkując piły łańcuchowe, postawił na segment ekonomiczny: ceny produktów zaczynają się od 6-7 tysięcy rubli, a najdroższy model kosztuje około 15 tysięcy. Większość użytkowników skarży się na niską jakość komponentów, szybkie zużycie łańcucha i małą żywotność silnika. Jednak stosunek "cena-jakość" Patriot całkiem usprawiedliwia się: za niewielką kwotę, użytkownik otrzymuje przyzwoite narzędzie do okresowego użytku domowego.

Szwedzka firma, która urodziła się w połowie XX wieku, początkowo zajmowała się wyłącznie profesjonalnym narzędziem do pozyskiwania drewna. W latach 80-tych wśród produktów znalazły się produkty dla ogrodników i letników.

Obecnie Partner jest członkiem Husqvarna, ale w przeciwieństwie do szwedzkiego giganta, specjalizuje się tylko w niedrogich modelach pił łańcuchowych w cenie od 6 do 15 tysięcy rubli. Produkcja ma siedzibę w Chinach, ale jakość produktów pod względem wartości jest bardzo dobra: właściciele mają wiele pozytywnych opinii.

Młoda rosyjska firma oferująca produkty wykonane w Chinach. Główna część modeli Carver z silnikiem benzynowym należy do klasy krajowej i charakteryzuje się niską ceną - od 5 do 15 tysięcy rubli. W swoim segmencie produkty są dość dobrej jakości.

Południowokoreański koncern, znany na całym świecie ze swoich samochodów, ma na rosyjskim rynku całą gamę maszyn ogrodniczych, w tym piły łańcuchowe.

Wielu użytkowników docenia piły Hyundaia za mocne i niezawodne silniki, a także za niezbyt wysokie ceny - 10-20 tysięcy rubli. Należy jednak zauważyć i niedociągnięcia: materiał korpusu większości modeli - bardzo proste tworzywo sztuczne, wybór produktów jest niezwykle mały, a wszystkie ważą ponad 4,5 kg.

Niemiecka marka specjalizująca się w sprzęcie elektrycznym i technologii ogrodowej. Asortymentowa piła łańcuchowa jest niewielka, ale przyciąga uwagę swoją niską ceną - tylko 5-8 tysięcy rubli. Oczywiście, produkcja firmy, podobnie jak wiele firm z segmentu ekonomicznego, znajduje się nie w Niemczech, ale w Chinach.

Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która sieć najlepiej pasuje do letniej rezydencji i domu. Wszystko zależy od możliwości i potrzeb kupującego. Jeśli potrzebujesz od czasu do czasu piłowania drewna i ścinania drzew w ogrodzie, możesz wziąć pod uwagę proste opcje domowe o małym rozmiarze i mocy. W przypadku częstego stosowania lub dużej ilości pracy lepiej jest wziąć pod uwagę rodzaj produktów gospodarstwa.

Oczywiście, jeśli pozwalają na to środki, lepiej zwrócić uwagę na cztery wiodące marki: Stihl, Husqvarna, Oleo-Mac, Echo - ich pilarki są uważane za najlepsze, będą trwać długo i sprostać wielu złożonym zadaniom. Al-ko i Makita oferują dobre i niedrogie pilarki klasy średniej, które będą pasować zarówno amatorowi, jak i rezydentowi wiejskiej rezydencji do regularnego użytku.

Jeśli narzędzie jest rzadko używane, w prostych zadaniach można rozważyć najprostsze produkty: Champion, Patriot, Partner, Carver, Hyundai i Huter. Zgodnie z zasadami działania, mogą one również służyć przez długi czas, pomimo faktu, że ich produkcja jest w Chinach.

WSPÓŁPRACA I WYDAWCA: JSC ID "Komsomolskaja Prawda".

Publikacja sieciowa (strona) jest zarejestrowana przez Roskomnadzor, certyfikat El № ФC77-50166 z 15 czerwca 2012. Główny redaktor - VN Sungorkin Redaktor naczelny serwisu - Nosova O.V.

Wiadomości i komentarze czytelników strony są publikowane bez wstępnej edycji. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia ich ze strony lub ich edycji, jeśli te wiadomości i komentarze stanowią nadużycie wolności środków masowego przekazu lub naruszenia innych wymogów prawa.

KATEGORIA AGE: 12+

127287, Moskwa, przejście Old Petrovsky-Razumovsky, 1/23, strona 1. Tel. +7 (495) 777-02-82.

Dodaj komentarz

2 + 7 =