Nazwa kategorii

Który metalowy dach jest lepszy dla recenzji dachu

Jak wybrać metal. Jaki metal najlepiej wybrać. Recenzje

Sam dom zawsze służył człowiekowi za miejsce, które jest gotowe do objęcia go w dowolnym czasie. Ale nie tylko osoba potrzebuje ciepła, ale od czasu do czasu dom wymaga uwagi i naprawy.

Dziś chcemy opowiedzieć trochę o najważniejszym miejscu domu - to dach. W końcu jest tak samo jak w przypadku włosów mężczyzny. W końcu każdy z nas od czasu do czasu odwiedza fryzjera, a dach też wymaga opieki, a dlaczego nie powinna odwiedzać swojego salonu architektoniczno-budowlanego?

Wcześniej domy były pokryte słomą lub płytkami ceramicznymi, a później pojawił się łupek. Do tej pory producenci materiałów budowlanych prawie każdego roku korzystają z nowych nowoczesnych materiałów, które również mogą trwać długo. A jednym z takich materiałów jest metal. A potem wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wybrać metalowe pokrycia dachowe, aby było mocne i chroniło dom przed deszczem i innymi opadami oraz miało długą żywotność.

Co to jest metalowa płytka?

Dachówka metalowa jest materiałem budowlanym używanym do budowy dachu, wykonana jest ze stali ocynkowanej. Po obu stronach arkusza pokryte specjalnym rozwiązaniem, które obejmuje polimery, które chronią metal przed korozją. Jeśli chodzi o gamę kolorów, istnieje wiele różnych odcieni na rynku, dzięki tej różnorodności można idealnie dopasować ją do każdego wnętrza.

Historia powstania metalu

Od dłuższego czasu ludzie wiedzą o takim materiale jak płytki ceramiczne. Z jego pomocą powstało zadaszenie domów. Ale nowa płytka z metalu zaczęła być produkowana znacznie później, jej historia liczy zaledwie kilkadziesiąt lat. Jest uważana za najmłodszą i najnowszą powłokę do dachów.

Po raz pierwszy pojawił się w Finlandii około 40 lat temu, został stworzony przez Paavo Ranila. Nieco później założył własny biznes. Uruchomił własną prywatną firmę, która zajmowała się produkcją metalu Monterrey, dziś jest znana i popularna na całym świecie. W swojej formie przypominał już znane wszystkim płytki ceramiczne, ale jest kilkakrotnie silniejszy niż jego wytrzymałość.

W Rosji płytki z metalu pojawiły się dopiero około 20 lat temu, na początku lat 90. ubiegłego wieku. Ale nawet po tak krótkim czasie na rosyjskim rynku udało mu się zająć prawie pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych materiałów na dachy. Ale jak wybrać metal i na ogół jakie rodzaje są obecne na rynku?

Do tej pory rynek rosyjski zapewnia typy płytek z następującymi powłokami polimerowymi: poliester, poliester, plastizol, lural i wiele innych.

Poliester jest uważany za najbardziej tani materiał, jego grubość wynosi około 25 mikronów, powierzchnia jest błyszcząca, idealna do każdego klimatu, ma wysoką elastyczność i odkształcalność.

Matowy poliester to powłoka poliestrowa o grubości około 35 mikronów i matowej powierzchni, o dobrym kolorze i odporności mechanicznej, doskonale toleruje wszelkie zmiany temperatury i opady atmosferyczne.

Najgrubszą powłoką jest plastizol, ma wytłoczoną powierzchnię i jest uważany za najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Pural to fińska powłoka stworzona na bazie poliuretanu, nie obawia się zmian temperatury i jest odporna na niszczenie korozyjne.

Ale pośród tak ogromnej różnorodności, jak wybrać metal, który nie tylko będzie wyglądał estetycznie, ale będzie również trwał długo?

Z rodzajami zasięgu, które już określiliśmy, teraz musimy zrozumieć schemat kolorów. Tutaj producenci dają swoim klientom wspaniały wybór, dziś rynek prezentuje około stu różnych kolorów i odcieni. Możesz wybrać kolor metalu w zależności od projektu, ale lepiej nie zatrzymywać się w mocno ciemnych odcieniach, ponieważ wypalają się one na słońcu i bardzo szybko tracą swój pierwotny kolor.

Cechy i zalety pokryć metalowych

Do tej pory ogromna liczba kupujących woli płytki metalowe, a wszystko to ze względu na niski koszt, piękno i niezawodność. Kiedy jest wytwarzany, producenci używają blachy ocynkowanej, która przechodzi przez gorącą metodę cynkowania, a następnie jest pokryta kompozycją polimerową i pokryta kolorową dekoracyjną kompozycją.

Chroni płytki przed promieniami ultrafioletowymi i nagłymi zmianami temperatury. To dzięki tak złożonemu i wysokojakościowemu procesowi produkcyjnemu jego żywotność sięga 50 lat. Dlatego ten materiał przyciąga ogromną liczbę kupujących.

Wiele osób, zanim wybierze konkretny materiał, pozna jego zalety i wady. Dotyczy to tej powłoki, ponieważ musisz prawidłowo wybrać metalową płytkę, abyś później nie zawiódł się na swoim dachu. Przede wszystkim spójrzmy na jego zalety.

 • Może trwać długo i jest niezawodny w działaniu. Producenci udzielają gwarancji na okres do 15 lat.
 • Masa materiału jest niewielka, dzięki czemu możliwe jest użycie systemu krokwi podczas instalacji, nie jest on tak masywny i jest idealny do układania tego pokrycia dachowego. Jego waga jest 10 razy mniejsza niż w przypadku płytek ceramicznych.
 • Estetyczny wygląd, bogata gama kolorów i profili.

Wśród tak ogromnej różnorodności na co zwrócić uwagę, i jakie płytki metalowe są lepsze do wyboru?

Aby uzyskać 100% pewności co do wysokiej jakości materiału, nabywając ten lub taki rodzaj, należy zwrócić uwagę na takie cechy:

 1. Grubość podstawy. Od wybranej grubości zależy długa żywotność i wytrzymałość. Zgodnie z normami europejskimi grubość blachy powinna wynosić 0,5 mm. Tylko taki arkusz może wytrzymać ciężar osoby, która w razie potrzeby może wspiąć się na dach i przejść przez nią. Jeśli kupisz materiał o mniejszej grubości, sztywność znacznie się zmniejszy. Jaki metal najlepiej wybrać? W przypadku prac dekarskich grubość powinna wynosić około 0,5 mm, ale jeśli potrzebujesz przyłbicy, możesz wybrać mniejszy rozmiar.
 2. Jakość powłoki ochronnej. Pokrycie gontem stalowym składa się z trzech warstw: pasywacja, gruntowanie i polimer. Tylko wtedy, gdy producenci zastosują wszystkie trzy warstwy, można mieć pewność niezawodnej ochrony arkusza przed korozją, wpływem warunków atmosferycznych i promieniowaniem ultrafioletowym. Większość producentów stara się oszczędzać pieniądze i nie robi jednej warstwy częściej - jest to woda gruntowa. Dlatego kolor zanika i traci swój pierwotny wygląd.
 3. Projekt. Płytka metalowa wyróżnia się ogromnym asortymentem kolorów i różnorodnością profili. Dlatego możesz nadać dachowi piękny i stylowy wygląd. Nie wiesz, jaki kolor wybrać metal? Tutaj wybór zależy od twoich pragnień. Ale jeśli wątpisz w producenta, to lepiej nie wybierać ciemnych kolorów, aby nie zawieść, kiedy dach straci nasycenie cienia podczas pracy.

Już zdecydowałeś, który kolor wybrać, a teraz musisz ostrożnie podejść do tego problemu, jak wybrać odpowiedni metal? Zanim przestaniesz patrzeć na konkretnego producenta, koniecznie zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi samego materiału.

Przede wszystkim zwróć uwagę na grubość, jak już powiedzieliśmy, wybierz grubość 0,5 mm, tylko w tym przypadku możesz być pewien jej wytrzymałości. Innym ważnym wskaźnikiem jest grubość warstwy powłoki cynkowej. Wizualnie nie będziesz w stanie tego zauważyć, więc zapytaj sprzedawcę o certyfikat dla sprzedawanych produktów i sprawdź wszystkie wskaźniki w nim określone.

Najlepsza płytka to ta o stopniu ocynkowania 275 gramów na 1 m 2, jej żywotność będzie większa niż 4 dekady. Ale jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, możesz wybrać metalową płytkę ze wskaźnikiem 200 g / m 2, nie jest ona również zła, ale kosztuje trochę mniej. Odpowiadając na pytanie, którą płytkę wybrać, przeglądy osób, które już ją zastosowały na dachu, pokazały, że najlepszym materiałem jest aluminium, w którym dodano cynk, więc kupuj arkusze z powłoką aluminiowo-cynkową.

Po wybraniu koloru i grubości, teraz musisz zdecydować, jak wybrać metalowy dach na dach. To od twojego właściwego wyboru zależy jakość instalacji. Dziś w sklepach budowlanych oferuje się do kupienia tak zwane "arkusze do przechowywania", ten typ płytki ma rozmiar 2200 na 1180 mm i jest całkowicie gotowy do instalacji.

Jeśli masz prosty dach, bez żadnych zakrętów i wypukłości, to ten rozmiar jest idealny dla Ciebie. Jeśli jednak długość połaci dachu jest mniejsza niż 5 metrów, trudno będzie dokonać wyboru, ponieważ nie będzie łatwo zamontować arkusze o długości całej pochylni. W takim przypadku lepiej jest poprosić o poradę specjalistę, który pomoże poprawnie obliczyć liczbę arkuszy, ograniczyć wydatki do minimum i udzielić dobrej porady, jak prawidłowo zamontować.

Co jest lepsze - z blachy falistej lub metalu?

Dzisiaj producenci proszą nas o swoje innowacyjne projekty i oferują nam ogromny wybór pokryć dachowych. Jak już pisaliśmy w naszym artykule, metalowa dachówka jest wspaniałym materiałem, który spełnia wszystkie przedstawione mu wskaźniki, ale istnieje również profilowana blacha. Co wybrać - tekturę falistą lub metal?

Najczęściej na dach domów mieszkalnych wybiera się metal, ale w pomieszczeniach przemysłowych tektura falista jest idealna. Właściwości tych dwóch materiałów są bardzo podobne, mają prawie taką samą wagę, wielkość i technologię produkcji, nawet ich żywotność jest taka sama, więc zależy to od Ciebie, na jakim materiale lepiej wybierzesz swój wybór. Cena muzyki jest inna: tektura falista jest znacznie tańsza. Więc jeśli chcesz zrobić dach w stodole, wtedy będzie pasował znacznie lepiej. Ale dla domu wybierz metalową płytkę.

Dzisiaj możesz znaleźć referencje osób, które już kupiły metalowe pokrycia dachowe lub profilowane blachy i wypróbowały je podczas instalacji i eksploatacji, więc jeśli nadal nie wiesz, co dać, przeczytaj uważnie recenzje i dokonaj właściwego wyboru. Ogólnie można powiedzieć, że liczba pozytywnych opinii dotyczących obu materiałów jest w przybliżeniu taka sama. Oczywiście są też oświadczenia negatywne. Ale aby zdecydować w każdym przypadku.

Jak wybrać metalowe pokrycia dachowe

Wybieram materiał pokryciowy. Myślę, że biorę metal, ponieważ niedrogi, łatwy do zainstalowania, długi serwis itp. Ale są pewne wątpliwości. Po pierwsze, izolacja akustyczna - czytaj, deszcz uderza w MCH, jak bęben. Jak sobie z tym poradzić? Po drugie, żywotność. Producenci mówią, że służy to 40-50 lat, prawda?

Cóż, główne pytanie - jak wybrać odpowiedni metal? Na co zwracać uwagę?

Po pierwsze, słaba izolacja akustyczna dachu wykonanego z płytek metalowych jest w 100% kiepskiej jakości i nieuzasadnionej instalacji. Jeśli izolujesz zgodnie z oczekiwaniami, nic nie usłyszysz, nawet jeśli śpisz na strychu.

Po drugie, dobre półpasiec naprawdę służy przez 50 lat. Gdzie kupić dobre płytki? Dobry producent, który produkuje od dawna, produkuje dużą objętość i sprawdził się dobrze.

Jeśli chodzi o wybór samego kafelka - spójrz na kompozycję. Płytka potrwa długo, jeśli jej skład dla 1 m2 zawiera co najmniej 180 g / m2 cynku.

I oczywiście nie zapomnij o gwarancji. Normalni producenci udzielają gwarancji na 10 lat, a nie mniej.

Czy możesz polecić kogoś od producentów? Kto ma się dobrze, ale kogo dokładnie nie powinno się kontaktować? A może wszystkie metalowe płytki o tej samej jakości?

Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze miękkiego dachu?

griboedovich, co najważniejsze - skład! Nawet ze sprawdzonymi producentami są różne linie pokrycia dachowego, w niektórych będzie więcej cynku, w niektórych mniej, gdzieś grubość powłoki, gdzieś mniej. Wybierz dach dla swojego klimatu.

Jeśli nie ma potrzeby, aby usiąść przy studiowaniu producentów, mogę doradzić Severstal - zgodność "cena-jakość9 więcej; mają ideał, jak dla mnie.

Im droższe elastyczne gonty, tym więcej gwarancji daje producent. Na przykład Tegola jest tani, ale gwarancja jest udzielana na 15 lat, w przeciwieństwie do Katepal, który jest dwa razy droższy, a gwarancja wynosi 25 lat, a deklarowany termin wynosi 50 lat.

Niedawno firma Technonikol wyprodukowała wielowarstwowe giętkie gonty Tehnonikol Shinglas w bardzo atrakcyjnej cenie i dochodzą od producenta gwarancji do 50 lat!

griboedovich, co najważniejsze - skład! Nawet ze sprawdzonymi producentami są różne linie pokrycia dachowego, w niektórych będzie więcej cynku, w niektórych mniej, gdzieś grubość powłoki, gdzieś mniej. Wybierz dach dla swojego klimatu.

Jeśli nie ma potrzeby, aby usiąść przy studiowaniu producentów, mogę doradzić Severstal - zgodność "cena-jakość9 więcej; mają ideał, jak dla mnie.

PilGrimm i na podstawie tego, co sformułowała opinia?

isolux, dziękuję, ale interesuję się metalem.

griboedovich, po pierwsze, duży sprawdzony producent - Severstal istnieje od około 50 lat lub nawet więcej. Po drugie, gwarancja - na dach dobrej jakości jest zawsze dobrą gwarancją - 20-25 lat.

I oczywiście budowa - dobry metalu warstwa cynku powinien mieć gęstość 180-275gr / m2 i powłokę polimerową (poliester - w tym ze stali nierdzewnej Serstali aksamitu i jedwabiu lub poliuretanu - kaszmir CrNi, na przykład).

Severstal istnieje od 50 lat

Dlaczego więc nie ma jeszcze 61 lat? Czy Północ istnieje od 1955 r.? Tylko co to ma wspólnego z metalowymi płytkami? Blachodachówka pojawiła się w Rosji w latach 90., a Severstal nic etomu został najpierw był Ranilla, sposób większość nedeshovaya i jakość na dzisiaj, ale nawet ja natknąć się bardzo rzadko odebrać producenta ranilla oraz wszelkie inne bezpośrednio wszystko stanie się jasne.

dobra gwarancja - 20-25 lat>

Pokaż mi tego producenta, będę z nim pracować. Przez 10 lat pracy z dachem i metalem, ponad 12 studni, maksymalnie 15 lat, nikt mi nie dał.

warstwa cynku o gęstości 180-275 g / m2>

Jak zamierzasz sprawdzić na zębie lub w labolateralii, które będziesz nosić? Na dotyk, waga lub grubość nie sprawdzamy.

Najbardziej dobre, UTB ranilla, potem po niemiecku, ale z zastrzeżeniem, że UTB jest prawdą. Drugi, nawet jakościowy i markowy metal, można zabić na pół i dwa tygodnie. W zatoce jest zwijany w rolkę, w przypadku wystawienia na działanie wody (deszczu zamoklo lub dużych wahań temperatury, często jesienią i zimą i latem, do magazynów i starają się rzucić wszystko z dala na zimę, a zniżki), że po 2 tygodniach kranty farby. Sprawdź farby, wziąć kawałek metalu, zgiąć go na pół, czyli 180 *, malowania na zewnątrz, jeśli nie było pająk na zakręcie, czyli farby odpryski metalu był albo mokre lub niskiej jakości farba pierwotnie Więc może ische praca metalu, deski gięcie, itp jeśli farba jest zeskrobać paznokciem na linii zagięcia, a nawet kawałki odbił, maksymalna, że ​​jest możliwe, aby tektura falista, deski, płytki z niego nie będzie, i ogólnie metal BU nie stosuje się do siebie.

Najlepiej z powłoką aluminiowo-aluminiową, aluminium utrzymuje stal na całej powierzchni z korozji, cynk, tylko na połączeniu, czyli tam, gdzie arkusz został odcięty.

Jeśli farba jest dobra, można wziąć i Chiny, 12 lat, będzie on dokładnie bronić, ale UTB nie znaczy, że następnego dnia po upływie 12 lat, wciąż kranty on ische 20 lat pozostanie tylko gdzieś farba będzie wypalić lub zacznie rdza, ale przez rdza lat 15-20 z pewnością przetrwa.

Wygląda na to, że motyw jest martwy - program uruchamiający temat zniknął z forum.

Ale aby nie zaczynać nowego tematu, przeznaczę moje pięć centów.

O pozytywnych i negatywnych właściwościach metalu można niemal znaleźć wszystko w sieci, z wyjątkiem jednego grubego minusa, który z jakiegoś powodu nie wspomina apologetów tego materiału dachowego.

Ten problem był aktualny w latach 90. Teraz możesz kupić dobre śruby z uszczelką EPDM. Nie wybieraj tanich śrub samogwintujących, jak na przykład w Merlinie, i nie będzie problemów. Ale nawet jeśli nagle z najbardziej fantastycznego powodu nie ma wycieku, to w tym przypadku należy zastosować membranę hydroizolacyjną. Co do skrzyni. Możliwe jest użycie stalowej skrzyni wykonanej ze stali ocynkowanej. Optymalnym wariantem jest typ S7 45, o grubości stali 0,7 mm. Używanie listew stalowych daje wiele korzyści: jednorodne materiały, łatwe do przedłużenia, nie wymagają obróbki, nic do zgniotu i pleśni, łatwe do przedłużenia.

Shkeddy, tak, wszystkie problemy zostały rozwiązane?

Lub popychany głębiej?

Metalowe listwy do drewnianych konstrukcji (krokwi / odbicia) Ty wzmacniasz kilof - te same metalowe śruby.

Głównym problemem zadaszenia z metalu nie jest to, do czego go przymocować, ale gdzie go przymocować!

Do tej pory producenci tego pokrycia dachowego nie znaleźli nic poza tym, jak naprawić metalowe zadaszenie w dolnej części fali. Vodichka tam dziura i znajduje. Ze wszystkimi wynikającymi z tego problemami, we wszystkich znaczeniach tego słowa.

I tak, temat obciążeń wiatrem i śniegiem, które działają na śruby samogwintujące, takie jak gwóźdź lub łom, nie został jeszcze ujawniony.

Nie widzę żadnych problemów, ponieważ śruby są przymocowane na samym dnie fali. Na moim dachu z MCH, na przykład, przez 10 lat nie znaleziono żadnych otworów, w tym w miejscach, w których przymocowano śruby. Wkręty samogwintujące SFS-intec, mocowanie do zdjęcia.

Jeśli chodzi o obciążenie wiatrem i śniegiem, dodatkowo napompujesz swoje słonia. Mam płaszczki pod kątem 45 stopni, na tym ogólnie śnieg nie pozostaje. Więc nie ma obciążenia śniegiem. Obciążenie wiatrem może tam być, ale nie obserwuje się również jego przejawów. MCH jest przymocowany do stalowej skrzyni. Stalowa skrzynia z kolei jest przymocowana do stalowych krokwi - stalowych belek ocynkowanych w kształcie litery "C".

"Wszystkie cuda i cuda"(c). Masz też stalowe nogi krokwi?

Jesteś dla mnie tajemnicą.

Cóż, dlaczego mam siłę finansową dla metalowego systemu krokwi, pokrywam go budżetowym metalowym dachem, z wszystkimi jego wadami (od bębna w deszczu i kończącego się lawiną śniegu)?

A może kradniesz gdzieś metal?

Nogi krokwi są również stalowe.

Taki system nie wymaga nadmiernych kosztów finansowych, ponieważ całość wykonana jest z cienkiej blachy ocynkowanej. Zastosowanie MCH w takim systemie jest nawet bardziej pożądane, ponieważ cała konstrukcja jest łatwa i składa się z jednorodnych materiałów. Nie oglądam bębnów, nie mam problemów ze słuchaniem. Ale przy okazji lawiny śniegu uważam to za zaletę, ponieważ na dachu nie ma śniegu. Chociaż rozwiązuje to instalacja snegozaderzhateley.

Jeśli chodzi o budżet, wszystko jest względne. Dobry materiał, tj. normalna grubość stali, wystarczająca ilość cynku, jakość powłoki nigdy nie była tania.

Tak, a twój sarkazm na temat kradzieży jest nieistotny.

Shkeddy, ale jesteś obrażony niewinnym pytaniem?

Cóż, "wracamy do naszych owieczek"(c)

Rolka bębna "obserwuj (c) nie możesz, możesz go tylko usłyszeć. Słuchanie, mówienie, "Żadnych problemów"(c).

Osobiście zawsze uważałem zatrzymywanie śniegu za wyjście. Poprawnie, jeśli nie, dobrze.

W rzeczywistości, śruby samogwintujące z unikalnymi podkładkami oferowane przez ciebie są w tym samym przypadku.

Z mojej słusznej uwagi na temat jednej z wad metalowej płytki, oskarżyłeś mnie o niekompetencję. rzekomo I "wydmuchiwanie muchy słonia"(c). i stwierdził, że problem, który wypowiedziałem, został już rozwiązany. rolka bębna. kosztem klienta. Ponieważ ta decyzja podniosła ostateczną cenę dachu.

Sama nie jest zabawna? Dachówka metalowa była, jest i będzie dachem budżetowym. Kto ma trochę więcej pieniędzy na zamówienie innego "music9quot;.

Tak, nie "listen9quot; jesteś tymi komentarzami. To wszystko subiektywna opinia i osobiste preferencje. Lubię MCH - weź to. Jest to normalny sprawdzony materiał. Najważniejsze - weź tylko MCH z blachy stalowej o grubości 0,5 mm i nadzoruj asemblery.

Za 20-30 lat pojawią się nowe, bardziej interesujące materiały. Jestem pewien, że metal zawsze będzie stosowany na dachach.

Shkeddy, ale jesteś obrażony niewinnym pytaniem?

Cóż, "wracamy do naszych owieczek"(c)

Rolka bębna "obserwuj (c) nie możesz, możesz go tylko usłyszeć. Słuchanie, mówienie, "Żadnych problemów"(c).

Osobiście zawsze uważałem zatrzymywanie śniegu za wyjście. Poprawnie, jeśli nie, dobrze.

W rzeczywistości, śruby samogwintujące z unikalnymi podkładkami oferowane przez ciebie są w tym samym przypadku.

Z mojej słusznej uwagi na temat jednej z wad metalowej płytki, oskarżyłeś mnie o niekompetencję. rzekomo I "wydmuchiwanie muchy słonia"(c). i stwierdził, że problem, który wypowiedziałem, został już rozwiązany. rolka bębna. kosztem klienta. Ponieważ ta decyzja podniosła ostateczną cenę dachu.

Sama nie jest zabawna? Dachówka metalowa była, jest i będzie dachem budżetowym. Kto ma trochę więcej pieniędzy na zamówienie innego "music9quot;.

Co masz na myśli, mówiąc o opcji pozabudżetowej? Ceramika, miedź i łupek? Oczywiste jest, że autor tematu jest przede wszystkim zainteresowany złotą zasadą "cena / jakość9 więcej; Zadaszenie z metalu jest więc idealnym rozwiązaniem. W przypadku ocieplenia mansardowego zwykle izolacja bazaltowa w 200 mm jest prawie niesłyszalna (sprawdzana osobiście). Odpowiednio, minus, który zawsze prowadzi do przykładu konkurentów rynku bitumicznego, nie jest prawdziwy. Ale niezawodność płytek metalowych jest znana od dawna. Jak już wspomniano powyżej, weź 0,5 mm z warstwą cynku 180 g / m2 i więcej (najlepiej 275). Otóż ​​powłoka do poliuretanu odpornego na kolor (idealnie).

Jaki metal jest lepszy: opinie klientów

Jednym z bardzo ważnych zagadnień budowlanych, o których powinien decydować deweloper, jest wybór materiału do wykonania warstwy wykończeniowej na dachu.

Wydaje się, że jest to skomplikowane?

Vaughn, ile różnych materiałów jest oferowanych: łupek, dachówka, tektura falista, miękki dach itp.

Jednak wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane.

W końcu każdy materiał poza wyjątkowym wyglądem ma wagę, cechy techniczne, cechy instalacyjne.

I bardzo często zdarza się, że materiał dachowy, który lubisz na dachu twojego domu z kilku powodów, nie może być położony.

Obecnie najpopularniejszym materiałem na dach jest pokrycie metalowe.

Są to arkusze profilowanej stali dachowej, na którą nakładana jest wysokiej jakości polimerowa powłoka ochronna.

Ponieważ technologia produkcji płytek metalowych została wynaleziona stosunkowo niedawno, sprzęt do jej produkcji jest bardzo zaawansowany technologicznie.

Pozwala to z kolei na naśladowanie kilku rzędów naturalnych płytek ceramicznych na blasze stalowej.

Główną cechą techniczną metalowych pokryć dachowych, które mogą wpływać na właściwości użytkowe całego dachu, jest grubość metalu.

Ponadto niezawodność i trwałość zastosowania płytek metalowych zależy od rodzaju powłoki polimerowej i jakości jej zastosowania.

Stal walcowana na zimno walcowana, która służy do podobieństwa metalu do płytek (przy okazji, jest również wykorzystywana przy produkcji tektury falistej), powinna mieć grubość 0,4-0,6 mm.

Wskazuje na to GOST.

Aby upewnić się, że arkusz gotowego materiału nie jest zdeformowany, był mocny i wytrzymały, ta grubość wystarczy.

Zalety i wady metalu

Jak w przypadku każdego materiału pokrycia dachowego, są plusy i minusy.

Ale już fakt, że stal jest wykorzystywana jako podstawa, mówi, że ten materiał jest bardzo wytrzymały.

 • Lekka waga. Jeden metr kwadratowy materiału ma masę zaledwie 5 kg.

Nie jest konieczne układanie wzmocnionego systemu krokwi. Do podnoszenia na dach metalowych pokryć dachowych i jego instalacja nie wymaga specjalnej techniki.

 • Łatwość instalacji. Aby szybko i sprawnie przeprowadzić instalację płytek metalowych, wystarczą dwie osoby.

  I przez jeden dzień roboczy taka brygada postawi bez problemów 100 metrów kwadratowych. metrów dachu.

 • Dostępność. Dachówka metalowa jest jednym z najbardziej niedrogich materiałów dachowych.

  Ponieważ prace nad jego instalacją nie są skomplikowane ze względu na złożoność, ich koszt jest niski. Na przykład, tak samo jak konieczne jest układanie miękkich gontów bitumicznych.

 • Niezwykle długa żywotność. Do jego produkcji wykorzystywane są materiały wysokiej jakości.

  A jeśli instalacja nie naruszyła technologii, żywotność produktu może wynosić 30 lat.

 • Produkty kosmetyczne i szeroka gama kolorów. W oddali nie można odróżnić płytek metalowych od naturalnych płytek.
 • Odporność na opady atmosferyczne.
 • Wysoka ognioodporność.
 • Ekologiczna czystość.
 • Wady płytek metalowych:

  • Niska izolacja akustyczna. Jak wiadomo, metal prawie nie ma izolacji akustycznej.

  Dlatego też, gdy pada deszcz lub grad, odbija się cała energia dźwięku. I wszystko dzieje się dość głośno.

  A jeśli zdecydujesz się zbudować dach z metalu, powinieneś być zainteresowany inwestowaniem w dodatkową izolację akustyczną. Oznacza to, że będziesz musiał ułożyć dodatkową warstwę wełny mineralnej.

 • Niska sztywność. Blacha wykonana jest z blachy stalowej o grubości 0,5 mm.

  Tak, a powłoka polimerowa ma niewielką grubość. Dlatego bardzo łatwo go uszkodzić.

  Zwłaszcza podczas montażu. Jeśli materiał pojawi się co najmniej mikroskopijne zarysowania, to po pewnym czasie pojawi się źródło korozji, a metalowa płytka będzie musiała zostać zmieniona.

 • Kondensat. Wewnątrz metalu tworzy się kondensacja.

  A jeśli pomiędzy hydroizolacją a dachem nie ustawi się prześwitu do wentylacji, to powstanie grzyb i pleśń.

 • Odpady podczas instalacji. Jeśli dach ma złożony kształt, wówczas konieczne jest cięcie blach.

  I mają standardowy rozmiar. I nie zawsze można użyć odciętej części.

 • Niemniej jednak, coraz częściej coraz częściej stosuje się pokrycia dachowe z metalu.

  Łącznie do zewnętrznej powłoki metalu stosuje się sześć rodzajów powłok.

  Rodzaje płytek metalowych różnią się od siebie różnymi powłokami.

  W zależności od użytego materiału, metalowa płytka nabywa te lub inne właściwości.

  1. Poliester. Materiał ten wykonany jest na bazie farby poliestrowej.

  Ma dobrą odporność i działa skutecznie w niemal każdym klimacie. Dostępne są dwa warianty poliestru: błyszczący i matowy.

  Kolejną niewątpliwą zaletą poliestru jest jego przystępna cena. Poliester błyszczący jest nakładany na warstwę metalu o grubości 25 mikronów.

  Warstwa matowego poliestru jest nieco większa - 35 mikronów. Błyszczący poliester wygląda bardziej atrakcyjnie.

  Ale bardziej wytrzymały i odporny na kolory poliester matowy. Żywotność metalu z taką powłoką wynosi 40 lat.

 • Pural. Ten rodzaj powłoki polimerowej jest mieszaniną poliamidu, poliuretanu i barwników.

  Dzięki tej kompozycji płytka jest bardzo odporna na światło słoneczne, środowisko i uszkodzenia mechaniczne. Pural łatwo może wytrzymać temperatury w zakresie - 45 - + 120 stopni.

  Jeśli powłoka jest uszkodzona, można ją naprawić. Grubość warstwy wynosi 50 μm.

 • Plastisol. Materiał ten jest mieszaniną dyspersji polimerów o specjalnych klasach.

  Plastisol nakłada się na płytki metodą natrysku. W rezultacie powłoka jest niezwykle trwała!

  Kompozycją plastizolu jest polichlorek winylu. Dlatego taka płytka metalowa nie jest uważana za całkowicie przyjazną środowisku.

 • PVDF. Materiał jest wyjątkowo odporny na opady atmosferyczne i korozję.

  Pigment, który jest częścią materiału, powierzchnia produktu nadaje twardość i połysk. Jednak płytka metalowa z taką powłoką jest mniejsza niż z innymi - 25 lat.

 • Polichlorek winylu. Jeśli zobaczysz metalową płytkę, która ma gamę kolorów większą niż 50 kolorów, wiedz, że jej warstwa ochronna jest wykonana z polifluorku winylu.

  Materiał jest bardzo odporny na wysokie i niskie temperatury, nie blaknie, nie rozdziela. Pod wpływem ultrafioletu nie zmienia swojego koloru.

  Minus ten materiał jest tylko jeden - jest drogi.

 • P50. Jedna z odmian poliuretanu.

  Nie przepala się. Jest w stanie wytrzymać wysokie i niskie temperatury.

  Jeśli wymagane są naprawy, farba może być nałożona na warstwę.

 • Wygląd płytki metalowej i jej profilu

  Większość konsumentów uważa, że ​​najlepiej jest użyć metalowego Monterrey'a, który ma długość fali 35 cm.

  Na odległość między krokwiami pod metalową płytką pod łącznikiem. Również informacje o maksymalnych i optymalnych odległościach między krokwiami.

  O kafelkach metalowych Andalusia jest tutaj. Zdjęcia, recenzje, instrukcje instalacji.

  Najprawdopodobniej tak naprawdę jest.

  Jeśli wiesz, że z wszystkich rodzajów metalu, Monterrey jest najlepiej sprzedany.

  W zależności od profilu, metalowa płytka dzieli się na:

  • z falą o małej wysokości (do 50 mm);
  • z falą o dużej wysokości (do 70 mm);
  • z falą symetryczną;
  • z asymetryczną fazową falą;
  • z ekskluzywnym projektem.

  Wszystko zależy od producenta i materiału, z którego jest wykonany.

  Wybierając kolor, należy wziąć pod uwagę dwa ważne czynniki:

  1. Klimat. Jeśli region jest południowy, wówczas gonty mogą zostać wypalone.

  Dlatego powinieneś zatrzymać się na jasnych odcieniach. Są bardziej stabilne wobec wypalenia.

 • Jakość powłoki. Jeśli model ma charakter budżetowy, wypalenie może wystąpić nierównomiernie.

  W rezultacie dach zostanie poplamiony, co jest bardzo brzydkie.

 • Wideo na temat wyboru właściwego materiału.

  Zawsze jest interesujące przeczytać to, co ludzie mówią o metalowym pokryciu dachu, który znajduje się na dachu

  Alex Bogdanoxich. 31 rok. Mińsk

  Dodaj komentarz

  75 − 66 =