Nazwa kategorii

Jakie są gzymsy na zasłony zdjęcie

Portal meblowy

Jak wybrać gzyms na zasłony, biorąc pod uwagę subtelności wnętrza

Aby uchwycić istotę celu gzymsu, należy zwrócić uwagę na historię jego powstania. Podstawą jego powstania jest chęć utrzymywania zasłon w pięknym miejscu, jednak ma ono inne obciążenie funkcjonalne. Później historycznie okazało się, że karnisze były używane jako część wnętrza, wraz z ozdobnymi inkluzjami. Z tego powodu proces wyboru tego elementu mieszkania przekształcił się w długi i skomplikowany biznes.

Osoba zaznajomiony z planowaniem pięknych pokoi, sypialni, przedpokoju, oraz innych części mieszkań, domów i innych pomieszczeń trudno jest zrozumieć wszystkie zawiłości istniejących materiałów, form, ponieważ są one teraz znaleźć w obfitości na rynku. Jednak nasza strona nordrus pomoże Ci w tym złożonym zagadnieniu. Po przeczytaniu poniższych informacji możesz wybrać najbardziej odpowiednią opcję.

Nowoczesne karnisze na zasłony są bardzo różnorodne

Nie ma znaczenia, jaki gzyms chcesz, ze względu na jego kształt, wzór, elementy dekoracyjne. Najważniejsze jest zwrócenie uwagi na jego niezawodność. Najprawdopodobniej natrafiłeś już na rozdarte gzymsy, a pragnienie zobaczenia tego wszystkiego zdecydowanie nie istnieje. Oczywiście dodanie pięknego elementu mieszkania jest bardzo przyjemne, ale bezpieczeństwo jest ważniejsze.

Nowoczesny gzyms

Zwróć uwagę na integralność całej konstrukcji gzymsu. Jest to ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa instalacji, a także prawidłowego włożenia w obecne wnętrze. Na przykład, listwy drewniane, nie puszysty wykończenie bardzo interesujące spojrzenie na podstawie klasycznej wersji wnętrz, plastikowe wersje okap pasuje do stylizacji high-tech kute z dodatkiem końcówek odpowiednich do stylistycznej decyzji - Imperium, ale inne opcje metalowych będzie miejscem do rejestracji zaprawiony w stylu secesji.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę poglądy gzymsu, jak ta sama wersja cienki sznurek gzymsu nie jest w stanie wytrzymać ciężar ciężkich zasłon i wyglądałby nielogiczne wersji Kotara. Jeśli chcesz dodać tiulu, to lepiej uciekać się do korzystania z wersji dwu wiersza gzymsu, kolejny numer jest niezbędny do prawidłowego położenia lambrekin z dodatkowymi haczykami ze względu na to, co to kosztuje, aby sprawdzić dostępność potrójny uchwyt. Wydaje się, że takie proste niuanse mogą spowodować ból głowy w domu po zakupie. Dlatego konieczne jest wcześniejsze określenie rodzaju gzymsu, który ma zostać zakupiony.

gzyms na zasłony

Jak wybrać karnisz do zasłon to główne pytanie wielu osób, które kupiły piękną zasłonę. W momencie wyboru gzymsu można popełnić całkiem niemądre błędy, które mogą całkowicie zniekształcić całe wnętrze, jak gdyby podkreślając jego brzydkie miejsca. Na przykład, jeśli wieszasz zasłonę w raczej małym pokoju na podstawie szerokości okna, możesz ją zewnętrznie zmniejszyć. Aby tego uniknąć, będzie prawidłowa zakup gzymsu umieszczonego między ścianami. Dla niego należy używać lekkich i dobrze udrapowanych wersji zasłon. Dzięki tej sztuczce możesz znacznie rozszerzyć widoczną dostępną przestrzeń pokoju, a nie będzie ona wydawała się mała i nieszczęśliwa.

gzyms na zasłony

Kolejny błąd często dotyczy wyboru lambrekinów. W mieszkaniach, stworzonych na podstawie przestarzałego stylu przy użyciu niewielkich okien, lubię stosować zasłony z wykorzystaniem lambrekinów. W takim przypadku gzyms jest zwykle instalowany nad oknem. Twarda lub trochę miękka wersja zastosowanego lambrekina w tej wersji jest w stanie zająć większość najwyższego poziomu okna, tworząc mocne zaciemnienie pomieszczenia, czyniąc go jeszcze ciemniejszym. Aby rozwiązać ten problem, stosuje się specjalne szyny sufitowe. Dzięki temu wybrany lambrekin może zapewnić normalne oświetlenie pokoju, ponieważ będzie on w harmonii z wnętrzem.

gzyms na zasłony

Które wersje gzymsów można zastosować do zasłon

1. Na podstawie opcji montażu są one podzielone na sufitowe karnisze i karnisze.

2. Ze względu na rodzaj materiału są one podzielone na metalowe karnisze, a także plastikowe i drewniane.

3. Na podstawie konfiguracji znajdują się gzymsy profilowane, gzymsy w postaci określonych ciągów i wersji bagietek.

4. W zależności od liczby użytych wierszy występuje jeden, dwa lub trzy wiersze.

Najpopularniejszymi są drewniane uchwyty, ponieważ najczęściej są ozdobą naszych domów i mieszkań. Proste wersje okrągłych wersji gzymsów z drewna mogą być stosowane do każdego rodzaju wnętrza, jednak wszystkie ich cechy najlepiej pasują do klasycznego stylu drewnianego. Zwykle kolor gzymsu i innych elementów próbuje łączyć się z odcieniami podłóg, drzwi i wszystkiego, co jest w pobliżu. W ten sposób można stworzyć wnętrze jedno- i bardzo wysokiej jakości.

gzymsy metalowe, stworzone w oparciu o aluminium, stali nierdzewnej lub mosiądzu, można wyróżnić indywidualny styl we wnętrzach, dodawanie notatek skrajnego rygoryzmu, a nawet kilka prostych zwięzłości. Ale jeśli ta wersja uchwytu jest również używana z orientowaną wersją końcówki, to z pewnością utraci zauważalną sztywność. Używając metalowych gzymsów, zwykle wieszaj zasłony na niektórych pierścieniach lub nakładaj piękne oczka.

gzyms na zasłony

Kute gzymsy wyróżniają się wyjątkową oryginalnością, a nawet niezapomnianą niezwykłością. Jednak są one rzadkie w wolnej sprzedaży. Wykonuje się je na zamówienie, biorąc pod uwagę życzenia klientów. Podane wersje używany kilka wskazówek takie warianty nadają się do wnętrza, zaprojektowane w oparciu o styl: Empire, secesyjne, gotyckie, jak i baroku. Nie należy ich przypisywać wariantom lakonicznym, ponieważ nadają się tylko do wyrafinowanych wnętrz, a nawet elitarnych.

Jeśli ci na tym zależy, to tylko cena zwróć uwagę na plastikowe wersje gzymsów. Zazwyczaj są wygodne do stylizowania pod drzewem za pomocą różnych skali kolorów. Łatwo będzie wybrać tę opcję, aby dopasować się do klasycznego wnętrza. Możesz uzupełnić tę wersję karniszy obrazami, bliską Ci osobą w pobliżu.

gzyms na zasłony

Gzymsy profilowane oferują dość szerokie możliwości

W formie dygresji konieczne jest podkreślenie wersji profilowej elastycznych gzymsów na zasłony, ponieważ teraz stały się popularne w kwestii poprawy wnętrza w obszarze okna. Różnią się one swoim majątkiem - są wygięte na podstawie dwóch płaszczyzn. W ten sposób zostaje otwarty dodatkowy zestaw różnych sztuczek konstrukcyjnych służących do stworzenia projektu tego pomieszczenia. Można je przymocować do ściany, a nawet do sufitu potolkov31.ru/page/index/24, co sprawia, że ​​są one bardzo zintegrowane z całym wnętrzem, tworząc efekt kameleona. Jeśli musisz ukryć obecność brzydkiego białego plastiku, to zwykły lambrekin, a nawet dekoracyjną wersję pewnej bagietki. Ważne jest, aby zapewnić prawidłowe połączenie wersji gzymsu bagietowego z innymi godnymi uwagi wnętrzami wewnętrznymi.

gzyms na zasłony

Elastyczny gzyms na zasłony można uznać za inny rodzaj uchwytów profilowych do zasłon, które można wykorzystać do ekery i innych nisz. Za ich pomocą zawsze można z powodzeniem podkreślić specjalny kształt okna. Aby to zrobić, zawiń kąt uchwytu o 90 stopni w stronę skierowaną do ściany.

gzyms na zasłony

Do klasy wariantów profilowych gzymsów bez wątpienia należy również dołączyć wszystkie rodzaje podwieszenia do zasłon, wykonane w stylu romańskim i japońskim. Są tworzone na podstawie dwóch lub pięciu ścieżek, systemu do zarządzania zasłonami za pomocą sznurka, laski. Ogólnie rzecz biorąc, ta klasa może być oferowana w oparciu o automatyzację. Materiał na prowadnice jest mocowany za pomocą pewnej taśmy samoprzylepnej. Takie podejście zapewnia łatwe usuwanie.

Rodzaje karniszy: warianty ścian. Zdjęcia

Naprawy mieszkań dla niektórych to przyjemność i poważny krok na drodze do poprawy funkcjonalności twojego domu, a dla innych naprawa jest prawdziwą torturą. W końcu tak trudno jest wszystko obliczyć, kupić odpowiedni materiał, przemyśleć każdą drobiazg. I wreszcie, kiedy naprawa już się skończyła, pozostaje myśleć o tym, jak nadać domowi przytulność i komfort. Dlaczego więc nie zacząć od dość znaczącej rzeczy dla urządzenia w pokoju? Mianowicie od karniszy, które, choć praktycznie niewidoczne, są podstawą do dekorowania okien, a następnie całego pomieszczenia.

Dzięki nieskomplikowanej klasyfikacji łatwo jest ustalić, jakie są zasłony z karnisza. Zdjęcie z opisem, który zostanie tutaj zaprezentowany, pomoże tylko w wyborze najlepszej opcji, ponieważ będzie naprawdę wiele przykładów.

Wszystkie gzymsy są podzielone na kilka grup według cech szczególnych: za pomocą elementów złącznych, używanych kształtek i oczywiście za pomocą "szkieletu 9", czyli według projektu gzymsu. Aby wybrać najlepszy gzyms dla każdej pozycji, wystarczy przyjrzeć się bliżej różnicom i podobieństwom, przeanalizować odmiany gzymsów na zasłony. Zebrane tutaj zdjęcia będą wyraźnie widoczne w niektórych modelach, które być może staną się wyjątkowym dodatkiem do wnętrza domu.

Rodzaje gzymsów w drodze ich mocowania

Tak więc, rodzaje karniszy: ściana (zdjęcie z opisem pokaże różnicę) i sufit. W naszych czasach obie opcje są równie popularne, najważniejsze jest wybranie takiego, które najbardziej odpowiada wnętrzu pomieszczenia. Plus, każdy rodzaj gzymsów zawiera wiele innych podgatunków, a jeśli ważysz zalety każdej z nich, możesz znaleźć prawdziwie godną opcję.

Widok, który sugeruje obecność dość wysokich sufitów, a tym samym dużej odległości między wierzchołkiem otworu okiennego a linią sufitu. Nie zdziw się, że tego typu gzymsy są najbardziej rozpowszechnione. Jest uniwersalny dla każdego pomieszczenia i stanie się niezbędnym pomocnikiem, jeśli w domu są sufity napinane. W takim przypadku gzymsy ścienne zostaną naprawione znacznie łatwiej niż gzymsy sufitowe, a czas montażu wyraźnie się zmniejszy.

Rosnący rodzaj gzymsów, który coraz częściej zajmuje swoje miejsce w domach wielu ludzi. Jak sama nazwa wskazuje, można się domyślać, że ten typ karniszy montowane bezpośrednio do sufitu, co oznacza, że ​​sufit w domu nie jest zbyt wybitny wysokość lub otwór okienny jest zaprojektowany w taki sposób, że pobiera górną ramę do sufitu dokładnie. Istotną zaletą sufitowych gzymsów jest to, że są one niewiarygodnie w stanie wizualnie zwiększyć przestrzeń w pokoju.

W odróżnieniu od gzymsów ściennych znajduje się pręt do zasłony sufitowej do zasłon. Rodzaje takich gzymsów absolutnie odpowiadają rodzajom ścian, różniącym się jedynie miejscem zamocowania. Jeśli jednak wszystko jest od razu jasne z gzymsami ściennymi, jak się sprawy mają z sufitami, zwłaszcza z sufitami napinanymi? Zwyczajowo dzieli się typy karniszy w pomieszczeniach z sufitami napinanymi na widocznych gzymsach i niewidocznych.

Widoczny jest typowy montaż pomiędzy stropem a kurtyną z małej drewnianej belki, gdzie następnie mocowany jest gzyms. Minus te gzymsy wyczyścić swoją nazwę - projekt nie będzie w stanie ukryć całkowicie bez zakłócania ogólną skalę pokoju, ponieważ jest to niezbędne do maskowania panel Bagietka.

Niewidzialne gzymsy w tym sensie omijają rywali. Po ustawieniu takich gzymsów w pokoju można od niechcenia myśleć, że zasłony spływają z sufitu. Wygląda na to, że ten projekt okna jest lakoniczny i gustowny. Jednak w przeciwieństwie do widocznych gzymsów, ten typ zakłada skomplikowaną instalację. Typy gzymsy (opis ilustracji) do sufitu rozciągania, jak już wspomniano, są podobne do ściany listwy: górna wybrany okrągły, bagietki, łańcuchy, a nawet w połączeniu półki szyny.

Rodzaje gzymsów na cechy struktury zewnętrznej

W rzeczywistości istnieje tylko pięć głównych rodzajów karniszy, z których każdy jest znany każdemu zewnątrz, choć nie według nazwy - jest to okrągły gzymsy, string, profil, bagietki i kolejowych. Mimo tak małej listy projektanci zdołali stworzyć więcej i kilka "pochodnych" 9raquo; z tych gatunków plus plus i połączone, które łączą niektóre elementy kilku typów naraz. Okazuje się więc, że rodzaje karniszy na zasłony w rzeczywistości nie są tak małe, a zatem możliwe będzie dokonanie wyboru na rzecz szczególnie lubianego modelu.

Najczęstsze i odpowiednie dla każdego pomieszczenia i każdej opcji sytuacji. Dlaczego najczęściej stosuje się te rodzaje karniszy? Ponieważ są zaskakująco proste w montażu, nie wymagają dodatkowej opieki, wyglądają elegancko i są dość niezawodne.

Łatwo sobie wyobrazić strukturę tego typu gzymsów: trzy lub więcej dwóch rur o różnych średnicach łączy się w jedną strukturę, która utrzymuje zasłony i tiul. Jeśli weźmiemy pod uwagę klasyczną wersję dwukanałowego okrągłego gzymsu, wówczas ta rura ma grubość większą niż 7 cm, a rura jest cieńsza niż 5-10 mm. Pierwsza z nich trzyma zasłony bezpośrednio, druga służy do tiulu. Materiał do produkcji okrągłych gzymsów może służyć wszystkim: od drewna do metalu - to tylko kolejna oznaka uniwersalności tego gatunku.

Od samego początku takie gzymsy są łatwe w projektowaniu, a mianowicie zamiast kilku rur wykorzystuje się prawie niezauważalny kabel stalowy. Ta zewnętrzna struktura nie zagęszcza sufitu ani ścian i wygląda bardzo zgrabnie i dość nietypowo. Najlepszy ze wszystkich są gzymsy będzie wyglądać w pomieszczeniu, w którym zastosowane style takie jak Art Nouveau, jak wyglądają bardziej nowoczesny niż okrągłych kształtek, a tym samym do prostej wystrój pomieszczenia nie zawsze jest odpowiednia. Jedyną istotną wadą tego rodzaju gzymsów jest to, że nie są one przeznaczone do ciężkich zasłon, ponieważ są zbyt kruche. Jeśli więc chcesz udekorować pokój cienkimi i kurtynami powietrznymi lub tiulem, wariant z gzymsami ze sznurka jest idealny.

Najwygodniejszy wariant gzymsów dla tych, których okna są umieszczone w taki sposób, że tworzą kąt. Inne typy gzymsów na zasłony w tym przypadku nie będą wyglądały tak elegancko jak profil (narożne gzymsy). Specyfiką struktury jest elastyczny materiał, z którego jest wykonany, tak jak w przypadku okrągłych gzymsów, rura jest z aluminium. Wciąż ze szkoły można sobie przypomnieć, że ten metal jest bardzo plastyczny, dlatego nadając mu pożądany kształt nie będzie to trudne. Bardzo często gzymsy profilowane służą do dekoracji okien w formie łuków lub do dekorowania okien wykuszowych.

Mówiąc o elastyczności aluminiowej rury, nie możemy nie zauważyć, że konstrukcja takich okapów i nisz kurtynowych jest najbardziej rozpowszechniona. Gumka to zaokrąglona półka z oknami w ścianie pokoju. Wszystkie okna są ustawione pod kątem względem siebie, ponieważ nie można zarządzać standardowymi modelami gzymsów. W rzeczywistości dla okna wykuszowego odpowiednie są nie tylko profile, ale także sznurki, okrągłe i inne rodzaje gzymsów na zasłony.

Ściany okien lub sufity podwieszane są używane tam, gdzie artystyczna projekcja w ścianie pokoju została pięknie pobita. W większości przypadków właściciele domu wolą nie tworzyć dwóch lub więcej oddzielnych gzymsów dla każdego okna, lecz jeden solidny gzyms od razu do wszystkich okien. To w takich przypadkach gzymsy profilowane - opcja idealna. Wygoda jest w tej samej łatwości nadawania gzymsu o dowolnym kształcie. Oznacza to, że pod dowolnym kątem istnieje jeden otwór okienny w stosunku do drugiego, gzyms może uzyskać kształt tego kąta.

Z estetycznego punktu widzenia ten rodzaj gzymsów jest najpiękniejszy, ponieważ rura i cała struktura mocująca w całości pokrywa pas dekoracyjny od góry. Uniwersalność takich gzymsów polega na tym, że projekt tego pręta można dobrać do każdego smaku i koloru. Niezależnie od tego, czy chodzi o ozdoby, imitacje metali szlachetnych czy po prostu wzór wybrany dla koloru podłogi, gzyms nadal będzie wyglądał absolutnie korzystnie w każdym pomieszczeniu. W ten sposób gzyms bagietki, harmonijnie dobrany do wnętrza pomieszczenia, będzie punktem kulminacyjnym projektu pokoju.

Kolejna świetna opcja dla właścicieli okien z wąskimi parapetami - szyny, lub w inny sposób, szyn zbiorczych, gzymsów. Konstrukcja, ponownie pokryta na szczycie elegancką listwą ukrywającą system mocowania, składa się z aluminiowej lub plastikowej prowadnicy ze specjalnym rowkiem. To tam są wstawiane małe haczyki i rolki, które, jak na szynach, poruszają się wzdłuż konstrukcji.

Okucia w tym przypadku - te niezauważalne na pierwszy rzut oka łączniki, które łączą zasłony z gzymsem. A tutaj jest obszerna lista. Okucia mogą służyć jako haki i rolki, klipsy, pętle, oczka itp.

Haczyki i rolki są powszechnym wyborem, umożliwiającym otwieranie i zamykanie zasłon całkowicie bezszelestnie.

Klipsy przymocowane do ruchomych pierścieni są równie wygodne, jak haczyki.

Zawiasy są rodzajem osprzętu, które wybijane są ze wspólnego rzędu, dlatego pętle są mocowane nie do gzymsu, lecz do samej zasłony, to znaczy stanowią jej nierozłączną część. Zaletą tego zapięcia jest całkowita bezszumowość podczas przesuwania zasłon z miejsca na miejsce.

Oczka - jak zwykle metalowe lub plastikowe pierścienie, których średnica jest koniecznie większa niż średnica struktury prowadzącej gzymsu. Pierścienie łatwo i bez oporu przesuwać się będą po gzymsie. Rodzaje karniszy do zasłon z oczkami są tak szeroko rozpowszechnione jak karnisze.

Wybór karniszy: ponad 80 spektakularnych i eleganckich inkarnacji we wnętrzu

Klasyczny salon z drewnianym i plastikowym gzymsem

Prawidłowo dobrane gzymsy na zasłony - ich wygląd, design i design - w dużej mierze decydują o ostatecznym wyglądzie wnętrza, wpływają na jego harmonijną percepcję, dodają indywidualności. Akcesoria są równie ważne jak wysokiej jakości wykończenia i piękne meble, więc nowoczesne karnisze znacznie różnią się od klasycznego i nudnego karnisza, który był wszechobecny bez myślenia o stylu. Dziś łatwo wybrać projekt, który spełni wszystkie wymagania: metodę instalacji, materiał, kolor, kształt, rozmiar. Dobrze dobrany gzyms nie tylko podkreśla piękno zasłon, ale także długo utrzymuje się w niezawodnym fiksowaniu, skutecznie uzupełniając wnętrze.

Gzyms sufitowy z ciężkimi gęstymi zasłonami w nowoczesnym wnętrzu

Gzyms bagetowy z grubymi zasłonami

Okrągły ścienny gzyms w śródziemnomorskim wnętrzu

Okrągła kurtyna ścienna do zasłon w dziecięcym skandynawskim stylu

Główne rodzaje karniszy

Bez tkanin, zwłaszcza zasłon, każde wnętrze będzie wyglądać nago, niedokończone. Ale nie wystarczy wybrać tkaninę odpowiednią do koloru lub stylu, aby złożyć ją z eleganckimi zasłonami. Przede wszystkim powinieneś pomyśleć o niezawodnym sposobie jego zamocowania, dzięki czemu otwarcie okna będzie udekorowane bezbłędnie. W tym miejscu musisz złamać sobie głowę, ponieważ rynek ma wiele różnych gzymsów, znacznie różniących się od siebie, więc bardzo łatwo się zgubić, próbując dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim musisz nauczyć się wszystkich rodzajów karniszy, a następnie wybrać spośród nich odpowiednie:

Przy okazji mocowania konstrukcja podzielona jest na:

 • Gzymsy ścienne. Ta metoda instalacji jest uważana za najbardziej niezawodną, ​​zapewniającą wytrzymałość i wygodne użytkowanie. Prosta konstrukcja potrwa długo, nie załamie się, nie spowoduje żadnych niedogodności przy otwieraniu i zamykaniu zasłon. Poszczególne elementy takiego gzymsu są ozdobą wnętrza.

Okrągły gzyms ścienny

Karnisz ścienny we wnętrzu w stylu Art Nouveau

Gzyms z metalowej ściany w eklektycznym salonie

 • Karnisze sufitowe dają dużo miejsca na myśli projektowe. Za ich pomocą można stworzyć efekt zasypania zasłonami z sufitu, ozdobić otwór okien spektakularnymi wielowarstwowymi draperiami, wizualnie podnieść wysokość pomieszczenia. Takie konstrukcje wyglądają ściśle i zwięźle, bez przyciągania niepotrzebnej uwagi.

Profilowa szyna do zasłon sufitowych

Gzyms profilowy sufitowy

Nowoczesna kuchnia wewnętrzna z karniszem do sufitu

Gzyms sufitowy w skandynawskim wnętrzu

Wybór płaszczyzny mocowania determinuje zarówno konstrukcję pomieszczenia, jak i same zasłony oraz materiał ścian lub sufitu.

Rada! Miękka lub luźna podstawa nie może być użyta do instalacji, na przykład w przypadku sufitu napinanego należy zastosować metodę montażu na ścianie, z wyjątkiem sytuacji, gdy niszę do sufitu wstępnie zaprojektowano.

Nowoczesne karnisze wykonane są z szerokiej gamy materiałów:

 • Drewno to naturalny materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Takie konstrukcje wyglądają imponująco, są wytrzymałe, trwałe, przyjazne dla środowiska i prezentowane w różnych wzorach. Produkt może być gładki, figurowy, ozdobiony rzeźbami, intarsjami, ozdobnymi wstawkami wykonanymi z metalu, skóry, szkła. Drewniane gzymsy wyglądają najlepiej w tradycyjnych wnętrzach, w szczególności klasycznym, wiejskim, prowansalskim, eklektycznym. Najbardziej trwałe produkty wykonane są z dębu, czereśni.

Drewniany okrągły gzyms z zapięciem zasłon na kółkach

 • Tworzywo sztuczne jest niedrogim, funkcjonalnym materiałem, łatwym do czyszczenia i odpornym na duże obciążenia. Plastikowe gzymsy mogą mieć dowolny rozmiar, kolor i kształt, okrągłe lub profilowe, co pozwala realizować za pomocą odważnych rozwiązań konstrukcyjnych. Montaż może być dowolny, zarówno na ścianie, jak i na suficie.
 • Metal - w produkcji karniszy zastosowano różne stopy, dzięki czemu produkt jest trwały, trwały, piękny, jest w stanie wytrzymać ciężar nawet ciężkich wielowarstwowych zasłon. Metaliczny połysk zmieści się niemal w każdym stylu wnętrza od klasycznego po nowoczesny. Takie gzymsy są okrągłe i kute, głównie z mocowaniem do ściany. Wykonane również z metalu tworzą profil sufitu, w tym dla bram elektrycznych i otworów okiennych o nietypowym kształcie.

Metalowy gzyms z ciekawą tkaną końcówką

Metalowy gzyms naścienny z piękną końcówką

Dość często można znaleźć kombinację produktów metalowych ze szkłem, tworzywem lub drewnem. W szczególności metalowy profil może być wykładany na zewnątrz drewnianą rzeźbioną belką, a okrągłe zasłony uzupełniają efektowne szklane lub kute końcówki.

Konstrukcyjnie gzymsy również różnią się od siebie. Wybór odpowiedniego projektu następuje, koncentrując się na projekcie pokoju, a także na stylu, wadze samych zasłon, szerokości otworu okiennego, jego kształcie.

Okrągłe okapy są uważane za tradycyjne, mogą być wykonane z dowolnego materiału i pasują do niemal każdego wnętrza. Taka konstrukcja to jedna lub więcej połączonych ze sobą rur o przekroju 5-50 mm, które zakończone są zaślepkami.

Piękna runda ze złotego metalu zdobi twój pokój

Mocowanie zasłon do gzymsu odbywa się za pomocą wszelkiego rodzaju akcesoriów (pierścieni, pętli itp.), Które można łatwo dobrać zgodnie ze stylem lub formą. Takie elementy można łatwo wymienić w razie potrzeby. Same zasłony mogą być lekkie (tiul, organza) i bardziej gęste, ciężkie. Kurtyny z oczkami można również podwiesić tylko na takiej konstrukcji.

Głównym elementem dekoracyjnym okrągłej karnisza jest czubek. Może być albo prosty, albo figuratywny, a niektórzy projektanci tworzą prawdziwe dzieła sztuki, uzupełniając kwiecistą formę rzeźbą, malarstwem, kuźnictwem, kryształowymi inkrustacjami, szkłem, skórą itp.

Okrągły drewniany gzyms o wdzięcznej rzeźbienie dobrze będzie wyglądał w klasycznym wnętrzu

Okrągły metalowy gzyms doskonale nadaje się do nowoczesnego wnętrza

Rada! Dekoracyjna końcówka może być wykonana na zamówienie, dzięki czemu element w pełni odpowiada stylowi wnętrza.

Sposób mocowania okrągłej formy może być dowolny, łącznie z elementem dystansowym. Dzięki elementom łączącym można łatwo zmieniać długość produktu, dostosowując go do pożądanego rozmiaru.

Najprostsza konstrukcja cienkiego kabla rozciągniętego między nawiasami jest praktycznie niewidoczna. Można go zamocować zarówno na suficie, jak i na ścianie.

Taki gzyms jest optymalny do wąskiego okna i lekkich zasłon, lambrekinu. Skomplikowane rozwiązania projektowe można osiągnąć poprzez rozciąganie kilku ciągów naraz.

Karnisz do zasłon typu sznurkowego

Gzyms sznurkowy z metalowym kablem

Najczęściej konstrukcje profilowe są wykonane z metalu i uzupełnione o plastikowe elementy, które łatwo i bezgłośnie poruszają się po szynach 1-3.

Praktycznie wszystkie rodzaje gzymsów sufitowych są profilowe, mocowanie ścienne jest używane znacznie rzadziej. Struktura profilu może wytrzymać duży ciężar, ale wytrzymałość mocowania zasłon zależy od jakości okuć

Rada! Profil może mieć prawie dowolne wygięcie, co czyni go doskonałym rozwiązaniem do niestandardowych otworów okiennych.

Karnisze do zasłon rzymskich, japońskich, francuskich i austriackich są często profilowane, ponieważ najlepiej nadają się do montażu mechanizmów podnoszących (sznury, łańcuchy, napęd elektryczny).

Profilowany gzyms do lekkiego tiulu

Gzyms o nowoczesnym profilu ściennym

Aluminiowy profil gzymsu

Wiele profilowanych gzymsów można wyposażyć w napęd elektryczny, który jest niezbędny, jeśli konstrukcja jest zainstalowana w trudno dostępnym miejscu lub w pomieszczeniu z bardzo wysokimi sufitami. Elektryczny dom jest bardzo wygodny, choć jego koszt jest dość wysoki. Ponadto lepiej zdecydować z wyprzedzeniem, czy zainstalować (przed naprawą), aby można było położyć niezbędne okablowanie.

Ten rodzaj gzymsów charakteryzuje się wysokimi walorami dekoracyjnymi połączonymi z funkcjonalnością. Pasek bagietki wykonany jest z różnych materiałów, dekorowanych na różne sposoby (pokrycie tkaninami lub skórą, rzeźba, malowanie, intarsje). Taki wystrój pozwala łatwo znaleźć produkt pożądanego projektu, organicznie wpisując go do wnętrza.

Sam projekt jest zwykle wykonany z tworzywa sztucznego lub niedrogiego stopu, zdolnego wytrzymać duży ciężar.

Rada! Pod bagietką łatwo ukryć ukryte podświetlenie, instalując taśmę LED.

Gzyms bagnetowy w stylu klasycznym

Gzyms bagietki pod skórą

Wybór gzymsu na zasłony w dużej mierze zależy od przeznaczenia pokoju i jego stylu. Możesz zapoznać się z gotowymi projektami i wybrać najbardziej odpowiedni gzyms do swojego wnętrza. Zdjęcia z opisami, oczywiście, pomagają, ale ostateczna decyzja jest podejmowana indywidualnie w zależności od specyfiki indywidualnego gustu. Jednak niektóre zasady nadal muszą być przestrzegane:

 1. Stosunek wielkości konstrukcji do wymiarów pomieszczenia. W szczególności lekkie, niepozorne produkty nadają się do małych pomieszczeń, a duży gzyms z aktywnym dekorem ozdobi przestronny.
 2. Wysokość gzymsu może podnieść lub obniżyć sufit, oczywiście, wizualnie.
 3. W przypadku otworów okiennych o nietypowym kształcie zaleca się stosowanie elastycznych profili, które łatwo dają pożądany łuk.

Rada! Skoncentruj się na wadze zasłon. Im są cięższe, tym silniejsze powinny być ich zapięcia.

Aby naprawić zasłony na gzymsie, możesz użyć:

 • Haczyki, które są włączone. Wkłada się je w rowki prowadnic na profilowanych gzymsach (z lub bez suwaków) lub uzupełnia pierścienie okrągłych. Niektóre haki są wyposażone w specjalne elementy mocujące, które zapewniają bardziej niezawodne mocowanie ostrza.
 • Zawiasy lub oczka, które znajdują się na zasłonach.
 • Kuliski na zasłonie, a przez nią przechodzi przez bar.

Gzyms z dwoma rodzajami zapięć zasłon: na oczkach i korkami

Gzyms w przedszkolu z zapięciem zasłon na sznurki

Zapinanie zasłon na gzymsie za pomocą pierścieni

Wygodna wersja obrotowego gzymsu z zapięciem na oczkach

Styl karnisza na zasłony musi dokładnie pasować do wystroju pomieszczenia.

W przypadku klasycznych wnętrz odpowiednie są masywne okrągłe gzymsy wykonane z drewna lub metalu, ozdobione efektownymi kutymi lub rzeźbionymi końcami. Surowość i elegancja tego wnętrza podkreślą kręcone drewniane ramki na ścianie.

Rada! Kute karnisze sprawią, że każdy pokój będzie bardziej luksusowy i elegancki.

Okrągły gzyms z lekkimi zasłonami na kulisku w kraju w stylu sypialni

Kuchnia w stylu klasycznym z okrągłym okapem metalowym

Nowoczesny i angielski styl podkreśli wysokimi gabarytami, które kontynuują listwy sufitowe. Okna w takich wnętrzach są mocno udrapowane ciężkimi tkaninami (aksamit, gęsty jedwabny brokat), więc ich łączniki muszą być wielorzędowe i wytrzymać ciężki ciężar.

Gzyms profilowany w salonie w stylu secesyjnym

Gzyms bagnetowy w angielskim wnętrzu

Rada! Zdobiony gzyms bagietki z ciemnego drewna często zdobi pozłacane lub rzeźbione ornamenty, które można powtarzać na innych przedmiotach wyposażenia wnętrz: meblach, ramach luster lub obrazach.

Dla minimalistycznego wnętrza idealnie nadają się lakoniczne konstrukcje z tworzywa sztucznego lub metalu, na których będą montowane lekkie zasłony z monofonicznej organzy, rolety rzymskie lub rolety, japońskie panele.

Minimalistyczne wnętrze łazienki z lekkimi zasłonami

Do stylów ludowych (country, provence) nadają się drewniane karnisze w odcieniach naturalnych lub pomalowane na biało. Zostaną uzupełnione zasłonami z bawełny lub lnu z prostymi motywami kwiatowymi, w klatce, monochromatyczne i ozdobione haftem.

Karnisz na zasłony w sypialni w stylu prowansalskim

Gzyms na zasłony z zapięciem na oczkach w stylu wiejskim

Okrągły metalowy gzyms we wnętrzu stylu shebbie-chic

W stylu hi-tech odpowiedni jest okrągły metalowy gzyms lub bagietka z chromowanym prętem. Tkanina zasłon powinna kontynuować obramowanie, na przykład odpowiednia jest monofoniczna lekka tkanina o metalicznym efekcie.

Metalowe karnisze do zasłon hi-tech to rzadki, ale stylowy wybór gospodarzy

Gzyms naścienny we wnętrzu w stylu loftu

Karnisz z zasłonami w stylu loftu

Do pokoju w stylu arabskim odpowiedni jest elegancki kuty gzyms lub bagietka ozdobiona ażurowymi rzeźbami. Uzupełnione przez przepływające wielowarstwowe zasłony z jedwabiu lub organzy, pomalowane na niebiesko, liliowo, pomarańczowo, żółto. Możesz również powiesić cięższe aksamitne zasłony z frędzlami, które zdobią ornamenty geometryczne lub kwiatowe.

Jeśli chodzi o kolor gzymsu, powinien służyć jako skuteczna rama na zasłony. Na przykład, jeśli ściany w pokoju i zasłony o jasnym kolorze podobnych odcieni, tak, że nie łączą się, należy odcień tkanin z ciemną ramką. Światło i szerokość skutecznie podkreślają zasłony w nasyconych ciemnych odcieniach.

Wśród wszystkich rodzajów okapów do zasłon, łatwo jest wybrać odpowiednią opcję. Wystarczy powiązać je wszystkie z cechami pokoju, jego stylem, cechami zasłon, a także budżetem i pożądaną długością życia.

Dodaj komentarz

44 − 39 =