Nazwa kategorii

Jakie są typy sufitów naprężających

Jakie są sufity napinane?

Zastanawiając się nad naprawą w domu, ludzie rozważają różne opcje wykończenia pokoju. Z reguły rozważamy różne opcje zdobienia ścian, podłóg, stropów. Jest ich dzisiaj wielu. W tym artykule postaramy się opowiedzieć Ci, jak ozdobić sufit. Ostatecznie wynik zmian w pokoju w dużej mierze zależy od tego wyboru.

Nie wszyscy właściciele wiedzą, jakie są pułapy i co najlepsze. Porozmawiamy o tym w tym artykule.

Kilka lat temu takie pytanie spowodowałoby zdziwienie naszych babć. Nie myśleli o sufitach w mieszkaniu. Tradycyjnie do ich projektowania używano tynków i wybielaczy. Dzisiejsi właściciele, którzy odpowiedzą na to pytanie, są trudniejsi.

Na początek przedstawiamy najpopularniejsze wersje konstrukcji sufitowych. Obejmują one:

Jak widać, lista jest imponująca. Teraz wiesz, jakie rodzaje sufitów są. Wielu z nich jest już dobrze znanych naszym rodakom. Dlatego w tym artykule chcemy powiedzieć, jakie są sufity naprężające.

Tego rodzaju projekty są dziś najbardziej stylowe. Nie można go nazwać budżetowym, ale ma wiele zalet, które sprawiają, że wielu wybiera tę opcję.

Przede wszystkim jest to bardzo atrakcyjny wygląd. Nowy materiał prezentowany jest w szerokiej gamie kolorów. Doskonale łączy się z innymi konstrukcjami zawieszonymi. Wiedząc, jakie są sufity napinane, możesz wybrać opcję dla każdego stylu wnętrza.

Jakościowo wytwarzany sufit (napięcie) może wytrzymać kilkadziesiąt litrów wody. Taka powłoka nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

 • instalacja musi być wykonywana przez specjalistów;
 • wysoki koszt;
 • w wyniku uszkodzenia ostrymi przedmiotami wymaga kosztownych napraw;
 • reaguje na zmiany temperatury: przy silnym upale nieznacznie zwisa, a na mrozie traci nieco swojej elastyczności,

Nie można nie powiedzieć, że sufity napięcia są w stanie nierozpoznanie zmienić wnętrze nawet najmniejszego pomieszczenia. Kupujący muszą wiedzieć, jakie są sufity napinane. Rodzaje tych struktur można podzielić na trzy odrębne grupy:

 • według metody instalacji;
 • na fakturze;
 • według koloru.

Ta nowoczesna konstrukcja sufitu składa się z elastycznej wstęgi, która jest równomiernie rozciągnięta pomiędzy systemem bagietki (profilu) wykonanym z tworzywa sztucznego lub aluminium. Jakie są pułapy? Obecnie istnieją dwa rodzaje takich wzorów: film, tkanina. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu gatunkowi.

Wykonane są z folii PCV i montowane z ogrzewaniem pomieszczenia i jego późniejszym schładzaniem (metodą termicznego skurczu). Ten rodzaj sufitu jest najczęściej używany. Wynika to z dużego wyboru faktur: matowego, błyszczącego, zamszu, satyny, lustra.

Nazywane są one francuskimi sufitami, ponieważ pomysł stworzenia materiałów filmowych pojawił się we Francji. Znając rodzaje sufitów podwieszanych (rodzaje), można wybrać satynowe sufity, które tworzą skuteczną grę światła. Taki zasięg nigdy nie jest nudny.

Pomimo oczywistych zalet powlekania folią, sufit naprężający z jego użyciem jest dość kruchy, może być łatwo uszkodzony przez ostry przedmiot podczas pracy lub niedokładny montaż.

Oparte są na tkanym płótnie, przykrytym w procesie produkcji specjalną kompozycją, która nadaje materiałowi wytrzymałość. U różnych producentów kompozycja impregnująca (podobnie jak nitka) jest inna. Tkanina z elastycznego materiału jest znacznie wytrzymalsza niż tkanina foliowa i praktycznie nie obawia się znaczących ostrych zmian temperatury.

Jednak paleta kolorów i plastyczność takich powłok są ograniczone. Tkaniny mogą mieć tylko matową fakturę. Ma to swoje zalety. Możesz ozdobić taki sufit fotografią pięknego krajobrazu, oryginalny wzór. Można go malować, malować pędzlem znanego artysty. Tępość sufitu z tkaniny nadaje głębi i ekspresji obrazu.

Jeśli nie masz pojęcia, jak chcesz zobaczyć swój sufit, skontaktuj się z jedną z firm w Twoim mieście, która zajmuje się produkcją sufitów napinanych. Projektant firmy zaproponuje Państwu ciekawy wariant projektu lub gotową kompozycję. Na przykład "Starry Sky" jest bardzo popularny. To jeden z najbardziej popularnych projektów. Wypełni twój dom romansem. Ten sufit może być również używany w pokoju dziecięcym.

Jakie są pułapy projektu? Można je podzielić na trzy grupy:

Specjaliści stosują dwa typy instalacji konstrukcji napinających:

Zgodnie z tą klasyfikacją struktur napięciowych obecnie dostępne są następujące typy dostępnych typów: sufity bezszwowe i typu szew. Tylko tkaniny mogą być bez szwu. Wytwarzane są w rolkach o dużej szerokości (do 5 m), a powłoka folii jest spawa- na przez długi czas wśród płócien o szerokości około półtora metra.

Obecnie producenci folii stretch z Chin zaczęli produkować je w szerokich rolkach, co umożliwia instalację sufitów bez szwów, co może zepsuć wygląd gotowego produktu.

Przede wszystkim są to sufity harpunów. Za pomocą harpuna płótno jest przymocowane do bagietki zainstalowanej na całym obwodzie pomieszczenia.

Metoda mocowania sufitu do zawieszania służy do układania tkanin, które wywierają mniejszą siłę przyciągania na bagietkę. W tym przypadku stosuje się specjalną konstrukcję klina, w której krawędź siatki jest nieruchoma.

Przed wyborem materiału dokładnie zmierz szerokość i długość swojego pokoju. Jeśli jedna ze ścian pomieszczenia nie przekracza trzech metrów, można dopasować szerokość tkaniny do 2,7 metra (Niemcy). Pomogą stworzyć idealny, bezproblemowy sufit. Jeśli wymiary jednej strony pomieszczenia wynoszą 3,1-3,5 metra, to potrzebujesz pościeli nie mniejszej niż 3,5 metra (Belgia, Chiny). Jeśli wymiary pomieszczenia przekraczają 3,5 metra, można wykonać bezproblemowy sufit za pomocą płótna Clipso, Cheryti, Dercor.

Powiedzieliśmy już, że sufity napinane mają powłokę antystatyczną, co pozwala zmniejszyć zapylenie. Zwykle, aby usunąć małe zabrudzenia, wystarczy od czasu do czasu wytrzeć powierzchnię suchą, miękką ściereczką, a jeszcze rzadziej czyścić na mokro.

Tymczasem dbałość o takie pokrycia sufitowe zależy od tego, gdzie są montowane. W pomieszczeniach, których wilgotność znacznie wzrasta, będziesz musiał częściej prać pościel. Są to łazienki, loggie i kuchnie. Oczyść powierzchnię bardzo ostrożnie, aby zapobiec tworzeniu się mikro-zarysowań.

Czy można prać takie konstrukcje? Tak, jest to możliwe, ale zgodnie z prostą zasadą - detergenty stosowane w jego składzie nie powinny zawierać substancji ściernych. Najlepiej jest myć sufit odpowiednim roztworem mydła, płynnym roztworem amoniaku lub specjalnymi pastami.

Jakie są sufity napinane?

Sufity napinane stały się standardem w realizacji modernizacji w stylu europejskim nie tak dawno temu.

Chociaż nie tak dawno temu były postrzegane jako rewolucyjna innowacja.

Ze względu na wszechstronność i wyjątkowo bogaty asortyment rozwiązań kolorystycznych są one powszechnie stosowane do tworzenia niezwykle pięknych i praktycznych konstrukcji sufitowych w domach i mieszkaniach, klubach i restauracjach, centrach rozrywki i biurach.

Rozciągliwa konstrukcja pozwala stworzyć estetycznie atrakcyjny i idealnie płaski sufit bez zbędnej pracy.

Istnieje wiele rodzajów sufitów napinanych.

Jeśli nie rozumiesz, co różnią się od siebie, to nic dziwnego, że się mylisz.

W rzeczywistości bardzo często się to zdarza.

Klasyfikacja sufitów napinanych składa się z kilku kategorii, w zależności od użytej tkaniny:

Takie projekty są obecnie najpopularniejszym sposobem wykończenia powierzchni sufitu.

Przeznaczone są do pomieszczeń o małej powierzchni z niskim sufitem.

W naszym kraju większość mieszkań z wysokimi sufitami i dużą powierzchnią nie może się pochwalić.

Błyszcząca wersja do pewnego stopnia może rozwiązać problem wolnej przestrzeni.

Ze względu na fakt, że ten rodzaj konstrukcji ma powierzchnię odbijającą, jest w stanie wizualnie powiększyć pomieszczenie, czyniąc go bardziej przestronnym i wypełnionym światłem.

Zdjęcia tapety na suficie z obrazem można przeglądać przez odniesienie. Tam możesz przeczytać o tym, jak prawidłowo je przykleić.

Na czym lepiej wybrać sufity napinane, przeczytaj tutaj. Na które parametry wybrać i który producent dać pierwszeństwo.

Oczywiście, podczas instalacji błyszczącej szmatki powierzchnia pomieszczenia nie wzrośnie, ale wizualnie pokój będzie wyglądał znacznie większy niż jest w rzeczywistości.

Rozciągnięte matowe sufity są idealnym rozwiązaniem do klasycznych wnętrz.

Taka powłoka w wyglądzie ze zwykłego bielonego płaskiego sufitu praktycznie nie różni się.

Jednak jego powierzchnia będzie bezbłędnie gładka, ognioodporna i dźwiękoszczelna.

Nigdy nie odwraca uwagi od ogólnej kompozycji.

Ma wiele zalet.

Wystarczy powiedzieć o głównym:

 • wysoka gęstość materiału;
 • dobra odporność na wilgoć;
 • brak niepożądanych odbić i odblasków;
 • Zachowanie oryginalnego koloru bez względu na to, jaki roztwór koloru zostanie zastosowany we wnętrzu pomieszczenia;
 • na jego koszt jest najbardziej przystępny.

Satynowe sufity są najbardziej wyrafinowaną odmianą tkanin elastycznych.

Podstawą satynowej struktury jest unikalny film z polichlorku winylu, którego struktura i mikrorelacja są bardzo dokładną imitacją tej samej tkaniny.

Jego jedwabiście gładka powierzchnia ma łatwy efekt perłowy i subtelny blask.

Na płótnie satynowym, w każdym świetle, jest gra światła, która może ozdobić każde pomieszczenie i całkowicie je przemienić.

Pozostaje powiedzieć o innych cechach materiału:

 1. Jedną z jego zalet jest bardzo wysoka wytrzymałość, trwałość i ekonomiczność. Właśnie ta cecha materiału sprawiła, że ​​jest tak pożądana przez programistów.
 2. Podobnie jak matowy, satynowy materiał skutecznie pochłania światło. Jednak dodatkowo ma możliwość zwiększenia objętości pomieszczenia. Właśnie dlatego tkanina satynowa jest używana w pokojach dziecięcych, salonach i sypialniach.
 3. Bardzo przydatne właściwości satynowego materiału - zdolność odbijania światła i perłowy połysk.

Przezroczysty sufit napinany to płótno wykonane z folii z polichlorku winylu z możliwością przepuszczania światła.

Wytwarzana jest duża liczba rodzajów przezroczystych arkuszy, różniących się między sobą przezroczystością i wykonaniem kolorów.

Podczas korzystania z niego sztuczne oświetlenie wewnętrzne jest prawie zawsze instalowane dodatkowo.

Jeśli źródła światła zostały zainstalowane przez specjalistów i zrobiły to poprawnie, wtedy, gdy patrzy się na przezroczysty sufit, widać efekt okna lub szklanego dachu.

Ponadto półprzezroczysta konstrukcja znacznie rozszerza przestrzeń pomieszczenia (wizualnie).

W tym przypadku przezroczysta część sufitu znajduje się na oddzielnym poziomie lub ma różne elementy dekoracyjne.

Przezroczysty sufit napinany ma jeszcze jedną cechę: prawie nigdy nie jest szerszy niż dostępna szerokość płótna.

W końcu trzeba spawać razem płótno.

A kiedy wykonasz oświetlenie od środka, to szew w oczach będzie się bardzo szybko spieszył.

Rozciągnięty błyszczący sufit w sypialni.

Rozciągliwy matowy biały sufit.

Paleta sufitów filmowych.

Satynowa tkanina jest niebieska.

Rozciągliwy przezroczysty sufit.

Do produkcji sufitów napinanych stosuje się płótno z tworzywa sztucznego, które jest łatwe do zamocowania i rozciągnięcia.

To właśnie te płótna to tkanina poliestrowa lub folia PVC.

Do produkcji folii PVC stosuje się metodę, która na pierwszy rzut oka wydaje się elementarna: granulki polichlorku winylu są mieszane ze stabilizatorami ultrafioletowymi i termicznymi.

W tej mieszaninie dodaje się plastyfikator, wszystkie rodzaje dodatków i pigment.

Następnie wszystko to jest podgrzewane w celu uzyskania jednorodnej (homogenicznej) masy i rozwijane na kalandrach, specjalnych maszynach.

Rezultatem jest folia z polichlorku winylu.

Pomimo zewnętrznej prostoty procesu, jest to bardzo skomplikowane.

Przy najmniejszym naruszeniu proporcji można uzyskać zupełnie inny materiał, w ogóle nie nadający się do sufitów napinanych.

Przy okazji, PVC ma wiele pozytywnych cech:

 1. Trwałość. Jeśli technologia nie uległa uszkodzeniu podczas produkcji i instalacji folii, właściwości techniczne nie ulegają zmianie przez cały okres użytkowania. Żywotność folii PVC wynosi 25 lat.
 2. Siła. Pomimo bardzo małej grubości filmu, ma on wystarczającą wytrzymałość, aby nie uszkodzić go za pomocą korka z butelki szampana lub 100 litrów wody, która płynęła z góry.
 3. Wodoodporny. Materiał jest odporny nie tylko na zwykłą wodę, ale także na ciecze chemiczne, charakteryzujące się agresywnością: alkalia, kwasy. Folia nie pozwala przejść wody i nie powstaje na niej kondensacja z różnicy temperatur.

Tkanina poliestrowa jest wytwarzana poprzez impregnację specjalnymi polimerami z syntetycznej tkaniny.

Z wyglądu tkanina przypomina folia PVC, ale tylko z matową powierzchnią.

Powierzchnia tkaniny poliestrowej jest szorstka, nie odbija przedmiotów w pomieszczeniu i nie świeci.

W przeciwieństwie do gładkiej folii tkanina ma porowatą strukturę.

Tak samo jak w przypadku dzianin.

Tkanina poliestrowa doskonale wytrzymuje obciążenia zarówno przy ściskaniu, jak i przy rozciąganiu, i wieje tępymi przedmiotami.

Z uwagi na to, że podstawa materiału jest porowata, sufit naprężający z tkaniny "oddycha".

A z filmu tkanina różni się szeroką szerokością materiału: ponad 5 metrów.

Dlatego bardzo często możliwe jest wykonanie sufitu w pomieszczeniu o dużej powierzchni bez szwów.

Ale wraz z zaletami tkaniny poliestrowej istnieją również wady:

 1. Materiał ten często nie przechodzi przez normy sanitarne. Nie jest stosowany do produkcji sufitów napinanych w szpitalach, placówkach oświatowych, placówkach medycznych i publicznych placówkach gastronomicznych. Na takiej powierzchni kurz osiądzie, dlatego należy dbać o taki materiał.
 2. Płótno jest niestabilne dla wody. Ponieważ podstawa tkanki jest porowata, woda przepływa przez te pory.
 3. Niezdolność do użycia materiału po raz drugi. Jeśli tkanka jest uszkodzona, ukrycie uszkodzonego miejsca będzie problematyczne. Będziemy musieli zdemontować projekt i całkowicie zastąpić płótno.

Do tej pory instalacja sufitów napinanych za pomocą trzech systemów mocowania:

Za pomocą tego systemu mocowania użyj profilu aluminiowego, który przypomina literę h.

Taki system wykorzystywany jest do montażu konstrukcji sufitowych wykonanych z folii PCV.

Harpun to element konstrukcyjny zespawany wzdłuż całego obwodu płótna.

Za pomocą takiego harpuna materiał sufitu zostaje przymocowany do bagietki.

Taki system pozwala zainstalować go bardzo szybko.

Chociaż są wady.

Na całym obwodzie płótna znajduje się szew ze spawanego harpuna.

Od głównego sufitu trzeba się cofnąć o 5 cm, co jest krytyczne dla niskich sufitów w mieszkaniu.

W płótnach z zapięciem na harpun, środek główki jest większy niż w przypadku listwy przyszybowej.

Dzięki tej metodzie mocowania nic do tkaniny nie jest spawane.

Na obwodzie ścian ustawić profil w kształcie litery U, w którym tkanina jest przymocowana plastikowym zgrubieniem.

W profilu powstaje luka technologiczna zamknięta specjalnym cokołem.

W rezultacie wysokość sufitu podstawy jest minimalna.

A płótno w środku jest minimalnie luźne.

Liczba sufitów naciąganych kolorami jest ogromna!

I każdy producent ma swój.

Wielu producentów oferuje usługę nakładania dowolnego obrazu na powierzchnię.

Chociaż Twoje zdjęcie, niż wielu klientów również korzystać!

Film o sufitach napinanych:

Zamówiłem sufit napinany. Tylko 13 kwadratów. Przybyli specjaliści i wszyscy jechali w ciągu 2 godzin. Żadnych śmieci, nic. Siedzę i nie chrapię - biały, idealnie gładki sufit!

Kupiliśmy nowe meble. A kiedy zaczęli przenosić wszystko w pokoju, zdali sobie sprawę, że potrzebne są naprawy kosmetyczne. Zaczęliśmy od sufitu. Widzieliśmy w wielu przypadkach, że instalowane są konstrukcje napinające. Cóż, zdecydowaliśmy. Klasa! Nic więcej do powiedzenia! Szybki, łatwy i bardzo wygodny! Teraz nie wybielania, bez malowania.

Jakie są sufity napinane: rodzaje, cechy PVC i płótna poliestrowego, system mocowania

Piękny i elegancki sufit w pokoju lub łazience jest lubiany przez wielu właścicieli domów. Ważne jest, aby początkowo określić jego fakturę i kształt, dla których konieczne jest zrozumienie, jakie rodzaje są sufity napinane i jakie są ich różnice.

th i gładki sufit napinany w pokoju lub łazience, jak wielu właścicieli domów, takich jak. Ważne jest, aby początkowo określić jego fakturę i kształt, dla których konieczne jest zrozumienie, jakie rodzaje są sufity napinane i jakie są ich różnice.

Dla odniesienia: W tym artykule postaramy się zebrać wszystkie znane fakty dotyczące sufitów napinanych: czym one są, jaka forma i kolor, różnorodność faktur, dodatkowe możliwości itp.

Przede wszystkim, użyte materiały decydują o zasadniczej różnicy między sufitami napinanymi przed wszystkimi innymi rodzajami materiałów wykończeniowych (patrz Harmony sufitów napinanych - mit lub rzeczywistość). Na dzień dzisiejszy na rynku rosyjskim prezentowane są dwie podstawowe grupy materiałów, z których wykonane są sufity napinane:

 1. Folia PVC;
 2. Tkanina poliestrowa z impregnacją poliuretanową.

Ten typ zajmuje 90% rynku sufitów napinanych i często jest określany jako "francuski". Przy produkcji sufitów o wielkości klienta instalatorzy używają folii w rolkach o różnych szerokościach - od 1,4 do 5,6 metra.

Istnieje również wiele odmian sufitów napinanych, chociaż ten sam materiał jest używany wszędzie:

 1. jednopoziomowy;
 2. wielopoziomowy,
 3. Systemy stożkowe i łukowe;
 4. sufity mansardowe itp.

Dla odniesienia: W tym artykule postaramy się zebrać wszystkie znane fakty dotyczące sufitów napinanych: czym one są, jaka forma i kolor, różnorodność faktur, dodatkowe możliwości itp.

Przede wszystkim, użyte materiały decydują o zasadniczej różnicy między sufitami napinanymi przed wszystkimi innymi rodzajami materiałów wykończeniowych (patrz Harmony sufitów napinanych - mit lub rzeczywistość). Na dzień dzisiejszy na rynku rosyjskim prezentowane są dwie podstawowe grupy materiałów, z których wykonane są sufity napinane:

 1. Folia PVC;
 2. Tkanina poliestrowa z impregnacją poliuretanową.

Ten typ zajmuje 90% rynku sufitów napinanych i często jest określany jako "francuski". Przy produkcji sufitów o wielkości klienta instalatorzy używają folii w rolkach o różnych szerokościach - od 1,4 do 5,6 metra.

Wiodący producenci sufitów napinanych na rosyjskim rynku budowlanym »» Wiodący producenci sufitów napinanych na rosyjskim rynku budowlanym.

Istnieje również wiele odmian sufitów napinanych, chociaż ten sam materiał jest używany wszędzie:

 1. jednopoziomowy;
 2. wielopoziomowy,
 3. Systemy stożkowe i łukowe;
 4. sufity mansardowe itp.

Dla odniesienia: W tym artykule postaramy się zebrać wszystkie znane fakty dotyczące sufitów napinanych: czym one są, jaka forma i kolor, różnorodność faktur, dodatkowe możliwości itp.

Przede wszystkim, użyte materiały decydują o zasadniczej różnicy między sufitami napinanymi przed wszystkimi innymi rodzajami materiałów wykończeniowych (patrz Harmony sufitów napinanych - mit lub rzeczywistość). Na dzień dzisiejszy na rynku rosyjskim prezentowane są dwie podstawowe grupy materiałów, z których wykonane są sufity napinane:

 1. Folia PVC;
 2. Tkanina poliestrowa z impregnacją poliuretanową.

Ten typ zajmuje 90% rynku sufitów napinanych i często jest określany jako "francuski". Przy produkcji sufitów o wielkości klienta instalatorzy używają folii w rolkach o różnych szerokościach - od 1,4 do 5,6 metra.

Jeśli przyjrzysz się uważnie temu materiałowi, możesz zobaczyć najlepsze włosy, które są specyficznymi szwami spawalniczymi. Takie szwy nie są zauważalne i nie są widoczne dla lokatorów mieszkania, jednak mimo to są.

Popularność tego typu materiałów na sufity napinane można wyjaśnić kilkoma czynnikami:

 1. Z folii PCV możliwe jest konstruowanie dowolnych form geometrycznych poprzez spawanie wycinanych elementów;
 2. koszt folii PVC jest niższy niż koszt tkaniny poliestrowej o złożonym splocie.

Dla porównania: w przypadku większości rosyjskich domów, sufit napinany wykonany z tkaniny poliestrowej ze względu na szerokość surowca, pozwala na pokrycie prawie każdego pomieszczenia bez jednego szwu, więc te sufity są często nazywane również bez szwu.

Sufity wykonane z tkaniny poliestrowej różnią się od PCV:

 1. grubość tkaniny poliestrowej jest większa niż grubość folii PVC;
 2. waga gotowego produktu jest również większa;
 3. sufit z tkaniny poliestrowej jest mocniejszy niż sufit PCV 15 razy.

Ponadto sufity z tkaniny poliestrowej można malować lub nanosząc na nie, aby nadrukować, wykonać malowanie powierzchniowe i nie boją się cięć. Dobrze się też myją, co ułatwia ich pielęgnację podczas pracy (patrz: Płyty sufitowe ze styropianu - wybierz odpowiednią opcję).

System zawieszenia sufitowego

Aby w pełni zrozumieć, konieczne jest rozwodzenie się nad ich systemem mocowania. Ta sama zasada montażu dla obu rodzajów sufitów napinanych jest taka sama - mocowanie w bagietce PCV lub tkaniny poliestrowej, która jest specjalnym profilem, zamocowanym na obwodzie pomieszczenia pod sufitem.

I zupełnie inna technologia mocowania w tej bagietce płócien, z której wykonany jest sufit podwieszany. Do tej pory rynek oferuje dwa rodzaje zapięć:

Pamiętaj, że podział jest bardzo prosty:

 1. Systemy mocowania harpunu są stosowane tylko w sufitach napinanych wykonanych z folii PVC (patrz: kafelki PVC: jak wybrać i wkleić?). W tym celu pas gęstego PVC z pogrubieniem w postaci obrzeża jest przyspawany wzdłuż obwodu do rozciągliwego arkusza sufitu. Instalator dosłownie wpycha go do bagietki, gdzie jest przymocowany, jak harpun, i trzyma całą konstrukcję podwieszanego sufitu;

System zawieszenia sufitowego

Aby w pełni zrozumieć, konieczne jest rozwodzenie się nad ich systemem mocowania. Ta sama zasada montażu sobie oba rodzaje sufitów podwieszanych - montaż pojedynczych PVC lub wydruki tkanina poliestrowa, która jest specjalny profil, zapinany na całym obwodzie pomieszczenia pod sufitem.

I zupełnie inna technologia mocowania w tej bagietce płócien, z której wykonany jest sufit podwieszany. Do tej pory rynek oferuje dwa rodzaje zapięć:

Pamiętaj, że podział jest bardzo prosty:

 1. Systemy mocowania harpunu są stosowane tylko w sufitach napinanych wykonanych z folii PVC (patrz: kafelki PVC: jak wybrać i wkleić?). W tym celu pas gęstego PVC z pogrubieniem w postaci obrzeża jest przyspawany wzdłuż obwodu do rozciągliwego arkusza sufitu. Instalator dosłownie wpycha go do bagietki, gdzie jest przymocowany, jak harpun, i trzyma całą konstrukcję podwieszanego sufitu;

Płyty sufitowe ze styropianu - wybierz odpowiednią opcję »href =» http://potolokspec.ru/widy/iz-plitki/potolochnaya-plitka-iz-penopolistirola-217 „> płyta sufitowa z polistyrenu - wybierz odpowiednią opcję).

System zawieszenia sufitowego

Aby w pełni zrozumieć, konieczne jest rozwodzenie się nad ich systemem mocowania. Ta sama zasada montażu sobie oba rodzaje sufitów podwieszanych - montaż pojedynczych PVC lub wydruki tkanina poliestrowa, która jest specjalny profil, zapinany na całym obwodzie pomieszczenia pod sufitem.

I zupełnie inna technologia mocowania w tej bagietce płócien, z której wykonany jest sufit podwieszany. Do tej pory rynek oferuje dwa rodzaje zapięć:

Pamiętaj, że podział jest bardzo prosty:

 1. Systemy mocowania harpunu są stosowane tylko w sufitach napinanych wykonanych z folii PVC (patrz: kafelki PVC: jak wybrać i wkleić?). W tym celu pas gęstego PVC z pogrubieniem w postaci obrzeża jest przyspawany wzdłuż obwodu do rozciągliwego arkusza sufitu. Instalator dosłownie wpycha go do bagietki, gdzie jest przymocowany, jak harpun, i trzyma całą konstrukcję podwieszanego sufitu;

Dla porównania: istnieją niedociągnięcia dla systemów niewłóknistych. Nie można ich ponownie wykorzystać, ponieważ po instalacji master wycina pozostałości materiału w postaci bagietki.

Systemy harpunów pozwalają na wielokrotne rozłączanie lub mocowanie. Ponadto, systemy mocowania harpunów mogą być wyposażone w:

 1. widoczne mocowanie (system szpatułki);
 2. niewidoczne mocowanie (bez systemu szczelin).

Mając do czynienia z rodzajami użytych materiałów, a także z różnicami w sposobach i systemach mocowania, rozmyślajmy o właściwościach konsumenckich sufitów podwieszanych:

 1. Wszystkie bez wyjątku rodzaje materiałów sufitowych są niepalne i nawet nie ulegają rozkładowi;
 2. posiadają właściwości izolacji termicznej, dzięki czemu mogą podnosić temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni w zimie;
 3. Nie przyciągaj i nie zbieraj kurzu na ich powierzchni;
 4. nie są elektrostatyczne; nie akumuluj elektryczności statycznej.

Wnioski: dla łatwości montażu i idealnej powierzchni, sufity napinane nie są równe. W połączeniu z właściwościami konsumenckimi ten materiał na sufity do dekoracji wnętrz ma silną pozycję lidera, pomimo wyższej ceny, w przeciwieństwie do innych materiałów używanych do dekoracji.

 1. Wszystkie bez wyjątku rodzaje materiałów sufitowych są niepalne i nawet nie ulegają rozkładowi;
 2. posiadają właściwości izolacji termicznej, dzięki czemu mogą podnosić temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni w zimie;
 3. Nie przyciągaj i nie zbieraj kurzu na ich powierzchni;
 4. nie są elektrostatyczne; nie akumuluj elektryczności statycznej.

Wnioski: dla łatwości montażu i idealnej powierzchni, sufity napinane nie są równe. W połączeniu z właściwościami konsumenckimi ten materiał na sufity do dekoracji wnętrz ma silną pozycję lidera, pomimo wyższej ceny, w przeciwieństwie do innych materiałów używanych do dekoracji.

Dodaj komentarz

+ 15 = 25