Nazwa kategorii

Które głośniki do komputera są lepsze do wyboru

Jak wybrać głośniki do komputera

Jeśli zdecydujesz się wybrać dobrego głośnika komputerowego bezpośrednio w sklepie, na podstawie opinii konsultanta, to się mylisz. Faktem jest, że przy wyborze akustyki opinia konsultanta jest czysto subiektywna i nie jest tak, że spodoba ci się zarówno brzmienie głośników, jak i jego. Nauka wyboru właściwych głośników dla twojego komputera.

Głośniki komputera nie różnią się od zwykłych głośników akustycznych i są podzielone na głośniki aktywne i pasywne.

 • Pasywny dla głośników komputerowych nie ma wzmacniacza, a wzmacniacze na kartach dźwiękowych są przeznaczone głównie do słuchawek. Cena takich głośników jest minimalna.
 • Aktywne głośniki do komputera mieć wzmacniacz, który pozwala osiągnąć wysoką jakość i głośny dźwięk z karty dźwiękowej. Cena jest odpowiednio wyższa niż cena pasywna.

Aby zrozumieć, jakie głośniki dla komputera lepiej jest najpierw określić, czego naprawdę potrzebują.

Zastanówcie się nad trzema typowymi przedstawicielami naszego życia:

 1. Vera Ivanovna - głównie pracuje na komputerze i nie słucha głośno muzyki w domu.
 2. Peter jest facetem w sile wieku, lubi oglądać filmy na dużym monitorze i grać w gry 3D.
 3. Natalia jest uczennicą, która chorowała na Zadorozhnaya i obecnie wloką się za współczesną muzyką pop. Podczas gdy rodzice w domu lubią włączać muzykę do całego domu.

Wszyscy postanowili zrobić sobie prezent, kupić głośniki do komputera, ale jak wybrać właściwe głośniki dla wszystkich?

Kompaktowe głośniki do komputera

Tak więc, Vera Iwanowna nie wymagający do dźwięku głośników oraz głośników potrzebnych w przeważającej części w celu cicho odtwarzania muzyki podczas pracy lub porozmawiać z przyjaciółmi na Skype, a czasem między grać zoom. Nawiasem mówiąc, przy wyborze zwraca większą uwagę na wygląd głośników niż na charakterystykę.

Najlepszymi głośnikami będą te, które mają niewielki rozmiar, ponieważ miejsce na pulpicie jest bardzo ograniczone. Oznacza to, że mini głośniki do komputera są idealne; będą w pełni wykonywać swoje zadanie. A cena nie jest duża.

Jeśli musisz tymczasowo podłączyć głośniki do komputera (na przykład użyć laptopa), będzie to łatwe w użyciu Głośniki USB. Jest to szczególnie ważne, gdy jednostka systemowa znajduje się pod stołem, a złącze USB można łatwo przenieść do wygodnego miejsca.

Jeśli nie ma miejsca na stole, możesz użyć głośników bezprzewodowych, które możesz zainstalować w pewnej odległości od komputera, ale obok gniazdka. Jakość dźwięku takich głośników będzie analogowa, ale dla Vera Ivanovna to nie ma znaczenia.

Peter w zeszłym miesiącu zbankrutował na dobrym dużym monitorze i teraz chce zainstalować przyzwoite głośniki, które mogłyby przekazać całą atmosferę dźwięku filmów i gier komputerowych.

W przeciwieństwie do Vera Ivanovna, potrzebujemy już potężnych głośników do komputera i najlepsze opcje będą głośniki z subwooferem i satelitami.

Satelita Jest to niewielka kolumna (do 20 cm wysokości), która traci średnie i wysokie częstotliwości.

Subwoofer - potężna kolumna odpowiedzialna za odtwarzanie basów (niskie częstotliwości). Mieści jeden potężny głośnik basowy i basowy refleks.

Gniazdo bass reflex - wygląda jak dziura w przypadku kolumny na jej przedniej stronie. Znajduje się obok głośnika i poprawia jakość dźwięku basu. Fazoinvertor jest uzasadniony w kolumnach o objętości większej niż jeden litr, w przeciwnym razie nie odniesie z tego korzyści.

Dzięki temu wspólna praca kilku satelitów i subwoofera pozwala odtworzyć pełny zakres częstotliwości.

W sklepach można znaleźć nazwy:

 • Głośniki 5 1 dla komputera
 • Głośniki 2 1 dla komputera

Pierwsza liczba wskazuje liczbę satelitów, a jedna wskazuje na obecność subwoofera.

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie głośniki do swojego komputera, zwróć uwagę na dwa ważne punkty:

 1. Wzmacniacz mocy - nie najważniejsze, dużo jest ważnych i wielkości satelitów i subwoofera. W przypadku wysokiej jakości satelitów skrzynka musi być masywna i stabilna, a dwa głośniki (jeden do odtwarzania średnich częstotliwości, a drugi do wysokich częstotliwości).
 2. Kategoria cenowa. Pomoże Ci od razu odróżnić dobry system głośników. Skoncentruj się na tym, że zestaw kolumn 2.1 powinien kosztować od 1000r., A zestaw kolumn 5.1 jest nie mniejszy niż 4000r.

Aby to osiągnąć systemy dźwięku przestrzennego 5.1 ważne jest prawidłowe ustawienie głośników. Peter musi znajdować się pośrodku placu, którego rogi są satelitami, a subwoofer znajduje się w dowolnym miejscu.

Dla wygodna regulacja głośności głośnika podczas oglądania filmu warto zastanowić się, jak kupić głośniki do komputera z pilotem.

Aby Natalia pokonała ekstazę słuchając muzyki, musi rozważyć model wśród aktywnych pełnowymiarowych kolumn typu półkowego.

Głośniki konfiguracji klasycznej, kiedy parę dużych głośników bez subwoofera odgrywa cały zakres częstotliwości - nie może pochwalić się dobrym basie, ale pod względem jakości dźwięku muzyki są lepiej satelitarnej.

To znaczy, że dla Natalii najlepsze będą głośniki do komputera dwupasmowy typ klasyczny, które mają korpus drewnianych płyt i kopułkowy głośnik wysokotonowy z dyfuzorem z tkaniny. Rozmiar takich kolumn wynosi zwykle od 25 cm wysokości.

Teraz, kiedy zdecydowałeś, czego potrzebujesz do podłączenia głośników do komputera, możesz zatrzymać się w sklepie w ściśle określonych modelach systemów akustycznych. Ale jakiej marki głośników powinienem wybrać? Weź pod uwagę głośniki Sven lub głośniki Genius. Nie zdziw się, jeśli po zakupie mało znanej marki wkrótce usłyszysz hałas w kolumnach.

Lepiej, jeśli zabierzecie ze sobą interesującą melodię, którą słuchacie na różnych modelach głośników, więc zdecydujecie, które głośniki wolicie!

Jeśli wiesz, jak wybrać kolumny, zostaw komentarz w komentarzach, pomoże to innym użytkownikom w dokonaniu właściwego wyboru!

Głośniki komputerowe: najwyższa jakość dźwięku

Ile jest w świecie użytkowników komputerów osobistych, tyle opinii na temat wyboru najlepszych głośników z proponowanego asortymentu na rynku światowym. Faktem jest, że taki specyficzny produkt jest klasyfikowany nie tylko pod względem parametrów technicznych i funkcjonalności, ale także jakości reprodukcji dźwięku i ceny. Właściwie na rynku pod nazwą "akustyka dla komputera osobistego" zupełnie inne produkty, które są w stanie znaleźć dla siebie, indywidualny nabywca znika.

Przedmiotem tego artykułu są głośniki komputerowe. Ocena najlepszych produktów (jakości, ceny i funkcjonalności), opinii rzeczywistych właścicieli i zaleceń ekspertów pomoże potencjalnemu nabywcy określić wybór godnej akustyki z ogromnej gamy produktów na rynku.

Lepiej zacząć od współczynnika kształtu, który nie tylko określa cel systemu dźwiękowego, ale także jest w stanie częściowo określić segment cenowy, na którym użytkownik powinien być zorientowany. Akustyka jest klasyfikowana według liczby kolumn w zestawie:

 1. Stereosystem. Tutaj wszystko jest proste - tylko dwa głośniki, które mają jeden lub więcej wbudowanych głośników zdolnych do odtwarzania całego słyszalnego zakresu częstotliwości. Ten zestaw jest odpowiedni dla większości niewymagających użytkowników, którzy po prostu potrzebują słyszeć dźwięk podczas pracy z multimediami.
 2. System 2.1. Dwa głośniki stereo są wyposażone w subwoofer, który reaguje tylko na niskie częstotliwości (20-300 Hz). Eksperci tego systemu polecają wszystkim miłośnikom muzyki, którzy próbują dowiedzieć się, jak wybrać głośniki do komputera. W przypadku muzyki wysokiej jakości taki system byłby najlepszym wyborem.
 3. Kino domowe. Obejmuje to całą akustykę, która ma w swoim składzie więcej niż cztery kolumny wraz z subwooferem (5.1, 7.1, 9.1 i tak dalej).

Naturalnie potencjalny nabywca będzie zainteresowany akustyką prezentowaną w klasie budżetowej. W końcu większość kupujących, sądząc po swoich opiniach, nie chce wydawać pieniędzy na głośniki komputera. Ocena najlepszych (w jakości dźwięku) produktów w tym segmencie rozpoczyna się w kategorii cenowej "od 500 do 1000 rubli".

Jeśli mówimy o najtańszych produktach, to tutaj lepiej jest przyjrzeć się niedrogiej akustyce krajowego producenta pod marką Defender. Do pracy z multimediami mało wymagający użytkownik na pewno polubi głośniki SPK-225. Faktem jest, że ten model jest wyposażony we własną kartę dźwiękową i może współpracować z dowolnym komputerem wyposażonym w port USB.

Ale do flagowych zajęć klasy budżetowej można bezpiecznie przypisać bardziej poważną akustykę, która może zadowolić wielu melomanów. Po pierwsze, mówimy o Defender Aurora - to właśnie te kolumny dają pierwszeństwo wielu kupującym. Również w niedrogim segmencie następujące produkty wykazują doskonałą jakość: F&D R-215, Edifier R18, Logitech S-120 i Sven 247.

Kiedy nabywca wykracza poza segment budżetu i priorytet jego jakości, otwiera zupełnie nowe możliwości. Większość głośniki do komputera, na którym Ocena naprawdę pozwala im być idealnym zakupem dla każdego użytkownika, który znajduje się w przedziale cenowym od 1000 rubli „” i, jak pokazuje praktyka, limit wartości nie istnieje. Tutaj wszystko zależy od możliwości kupującego.

Jednakże, jeśli, oprócz jakości interesie klienta i godny ceny, eksperci zalecają przyjrzeć się bliżej do następujących marek: Microlab SOLO-7C, Obrońca rtęć, Gemix Prime2 Sven SPS-707, Edifier R2800 oraz Logitech Z200. Główną cechą takich produktów jest nie tylko drewniany korpus konstrukcji. Producent dostarczył jego akustykę i dobrej jakości głośniki, które są w stanie wykazać, dźwięk wysokiej jakości dla innych.

Przed wyborem głośników dla komputera z subwooferem 2.1 użytkownik musi sam zdecydować, co naprawdę chce uzyskać. Faktem jest, że ta akustyka była pierwotnie zamierzona przez producenta jako narzędzie dla melomanów, którzy rozumieją muzykę i potrafią odróżnić instrument muzyczny grający na ucho. Nie ma mowy o żadnym dźwięku otoczenia. W związku z tym, fani oglądania dynamicznych filmów i gier, gdzie takie efekty są używane, system 2.1 zdecydowanie nie jest odpowiedni.

Jeśli chodzi o zalecenia, tutaj wszystko nie jest tak proste, jak się wydaje. Pierwszeństwo powinny mieć systemy wyposażone w potężny subwoofer w drewnianej skrzynce. Tylko po zdefiniowaniu z głośnikiem o niskiej częstotliwości można wybrać satelity. A jeśli przejdziesz bezpośrednio do produktów, eksperci zalecają zwracanie uwagi na głośniki: Sven MS-2000, Edifier S330D, Gemix SB-75, Microlab H-200 i Defender Avante X45 Pro. Tak, wymienione produkty mają wysoką cenę, ale to właśnie te modele zajmują wiodącą pozycję w rankingu systemów 2.1.

Jednak nie każdy kupujący jest gotowy zapłacić wysoką cenę za kosztowną akustykę. Wielu użytkowników woli ten złoty środek, koncentrując się przede wszystkim na przystępnej cenie i opiniach właścicieli. Jest to całkowicie zrozumiałe podejście, więc czytelnik powinien nauczyć się dobierać głośniki do komputera z subwooferem z niedrogiego segmentu.

Najważniejsze jest skupienie się na prawdziwej mocy głośnika o niskiej częstotliwości. Przyzwoity producent nie pozwoli sobie na zainstalowanie zwykłego użytkownika w subwooferze. Deklarowany wskaźnik zaczyna się od 5 watów (najlepiej, gdy głośnik powinien dać moc rms co najmniej 10 watów). Fakt, że ciało powinno być drewniane, nie warto o tym wspominać - jest to podstawowy wskaźnik dla każdego dobrego subwoofera. Nie ma jednak specjalnych wymagań dotyczących satelitów - wystarczy, że utrzymają zakres częstotliwości od 300 Hz do 20 kHz.

A jeśli wybierzesz przyzwoite głośniki do komputera, ocena najlepszych pod względem jakości systemów głośnikowych z pewnością wskaże użytkownikom zestawy 5.1. Oczywiste jest, że każdy nabywca chce poczuć się w wirtualnej sali koncertowej, ale tylko on nie zawsze w pełni zdaje sobie sprawę, że otoczenie jest tworzone nie przez głośniki, ale przez urządzenie odtwarzające (komputer, odbiornik, odtwarzacz).

W mediach wiele negatywnych reakcji właścicieli prawdziwych systemów 5.1, którzy narzekają na nieefektywność zestawu pod względem odtwarzania muzyki lub oglądania pełnych akcji filmów dynamicznych. Problem w ogóle nie występuje w kolumnach, użytkownik powinien być zaniepokojony dostępnością odpowiedniej karty dźwiękowej, a także rozwiązać problem prawidłowego połączenia akustyki.

Nic nowego do wyboru godnych głośników wśród systemów 5.1 użytkownik dla siebie nie znajdzie. Tutaj procedura wyboru jest podobna do wyszukiwania zestawu 2.1. Tylko wysokiej jakości subwoofer i jego moc mogą pomóc Ci wybrać odpowiednie głośniki do komputera. Ocena akustyki w klasie budżetowej raczej nie zostanie doceniona przez kupujących, ponieważ w tym segmencie nie ma tanich produktów.

Ceny takich urządzeń zaczynają się od znaku 10 000 rubli. A asortyment produktów w tej klasie pozostawia wiele do życzenia. A jeśli przejdziemy bezpośrednio do zaleceń ekspertów, wybór zawęża się do kilku modeli: Defender Orchestra M80 i Sven HT-200. Inne produkty mają wysoką cenę lub są wykonane z tworzywa sztucznego, co ma znaczny wpływ na jakość odtwarzania.

Ale w drogim segmencie systemów 5.1 wszystko jest zupełnie odwrotnie - wielu znanych producentów oferuje kupującym sporo interesujących urządzeń, które są ustawione nie tylko jako głośniki do komputera. Ocena urządzeń najwyższej jakości jest oferowana przez systemy podłogowe, które można podłączyć do centrów multimedialnych, telewizorów, odbiorników i innego sprzętu elektrycznego.

A jeśli porozmawiasz bezpośrednio o modelach, eksperci zalecają zwrócenie uwagi na głośniki Microlab H-600, Edifier S760D, Edifier DA5100 i Genius SW-HF5.1 6000. Te modele są uważane za najlepsze na rynku krajowym. Tak, słabym ogniwem tutaj będzie z pewnością koszt, ponieważ nie każdy nabywca może pozwolić sobie na 20 000 rubli na akustykę domu. Ale przecież w rankingu najlepszych produktów a priori nie może być tanich urządzeń.

Aby znaleźć najlepsze głośniki dla komputera według ocen, wielu potencjalnych klientów zauważyło, że na rynku pojawił się inny dziwny produkt. To jest tak zwany system 1.0. W rzeczywistości jest to zwykła kolumna składająca się z jednego lub dwóch głośników. Nie mniej dziwne wydaje się, i cena takiej akustyki - koszt zaczyna się od symbolicznego 2-3 tysięcy rubli i nie ma "sufitu" 9raquo;

Nowy kierunek w świecie muzyki ustaliła firma JBL. To ona jako pierwsza weszła na rynek z kolumną komputerową standardu 1.0 w ekskluzywnym opakowaniu. Ludzie z łatwością korzystali z takich produktów, co tłumaczy popularność głośników na rynku, a także ich ogromny zasięg.

Niech potencjalny nabywca i wydaje się, że bardzo łatwo jest wybrać głośniki na rynku komputera, ocena najlepszych systemów jakości zmieni jego zdanie. W końcu, pośród ogromnej gamy produktów, nie ma tak naprawdę godnych produktów, które mogłyby zaspokoić potrzeby melomanów. Eksperci zalecają, aby nie spieszyć się z wyborem i nie wyciągać pochopnych wniosków. Konieczne jest staranne dobranie akustyki dla siebie, ponieważ jest to jeden z niewielu zakupów wykonywanych na całe życie.

Jak wybrać głośniki komputerowe przewodowe i bezprzewodowe - przegląd najlepszych modeli z opisami, zdjęciami i cenami

Jakość dźwięku odgrywa ważną rolę podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Różne odgłosy i zniekształcenia mogą zepsuć wrażenie, nawet z najbardziej eleganckiego hitu i zabawnej strzelanki. Głośniki komputerowe w połączeniu z subwooferem pomogą poprawić jakość dźwięku na laptopie lub komputerze stacjonarnym, niezależnie od akustyki pomieszczenia.

Jakie są głośniki dla komputera

Urządzenia do odtwarzania dźwięku wyróżniają się parametrami akustycznymi, materiałami produkcyjnymi, rozmiarami, systemami sterowania. W sklepach można znaleźć głośniki laptopa i komputera od Edifier, Genius, Sven, Defender, Samsung. W katalogach tych marek prezentowane są zarówno modele budżetu dla komputerów, jak i drogie urządzenia do uzyskania dźwięku przestrzennego.

Głośniki komputera mogą być pasywne lub aktywne. Sprzęt audio należący do drugiej kategorii ma wbudowany wzmacniacz i odbiera energię z komputera. Głośniki pasywne wymagają wzmacniacza, dodatkowej mocy. Pierwszy typ urządzenia jest sprzedawany po niskich kosztach, ponieważ Jakość dźwięku generowana przez nie jest wysoka. Aktywna akustyka komputera oferuje bogaty dźwięk i płynne przejście między klawiszami. Systemy audio różnią się:

 • konfiguracja;
 • rozmiar;
 • liczba dynamicznych grzejników;
 • sposób połączenia z komputerem.

Wybierając kolumny komputera, należy zwrócić uwagę na materiał sprawy. Jakość dźwięku jest możliwa w przypadku, gdy głośniki i wzmacniacze są umieszczone w drzewie. Plastikowe głośniki pasywne będą ciągle sapać. Kupując systemy audio dla nowoczesnego komputera, inżynierowie zalecają zwracanie uwagi na następujące podstawowe parametry:

 • moc;
 • liczba obsługiwanych częstotliwości;
 • wrażliwość;
 • liczba pasm;
 • zarządzanie.

Podczas wybierania kolumn dla komputera ta opcja nie jest najważniejsza. To zależy od wewnętrznych komponentów i klasy sprzętu. Systemy, które mają maksymalną moc, są duże. Wzmacniacze, grzejniki dynamiczne w nich będą duże i ciężkie. Zestawy multimedialne typu 2.0 mają niewielki rozmiar i wagę, więc można je zamówić z rabatem ze sklepu internetowego z dostawą pocztą.

Wybierając sprzęt audio, nowocześni właściciele komputerów PC powinni polegać na własnych preferencjach. Jeśli biurko komputerowe nie pasuje do systemu z dużą liczbą głośników, powinieneś spojrzeć na modele z dwoma przednimi głośnikami. Przedstawione poniżej systemy akustyczne najlepiej sprawdzają się w sklepach internetowych w Moskwie i St. Petersburgu.

Zamienienie pokoju z komputerem domowym w małe kino jest łatwe. Pomocny może być następujący model systemu stereo:

 • tytuł: Harman / Kardon SoundSticks III;
 • cena: 10000 rubli;
 • Charakterystyka: moc 40 W, zakres 44-20000 Hz, SNR 80 dB;
 • plus: sprzętowa regulacja barwy niskich częstotliwości;
 • minusy: subwoofer bez odgłosu basu.

Bardziej interesujące właściwości akustyczne przy podobnym koszcie mogą pochwalić się systemem stereo Microlab:

 • tytuł: Microlab Pro 3;
 • cena: 10900 rubli;
 • charakterystyka: RMS 90 W, zakres 35-20000 Hz, SNR 75 dB;
 • plusy: potężne wysokie częstotliwości;
 • minusy: słaby wzmacniacz.

Wielu rosyjskich nabywców urządzeń peryferyjnych preferuje produkty Defender. Krajowa marka zajmuje się produkcją kolumn o różnych kategoriach cenowych. Jako dobrą alternatywę dla drogich słuchawek na komputer, możesz wziąć pod uwagę następujący model:

 • tytuł: Defender SPK-530;
 • cena: 500 rubli;
 • charakterystyka: RMS 4 W; zakres 90-20000 Hz;
 • plusy: zasilane przez USB, dobry margines głośności;
 • minusy: nie ma wsparcia niskiej częstotliwości.

Wśród aktywnych głośników udowodniła się technika Edifier. Poradzi sobie z odtwarzaniem muzyki w formacie FLAC i potężnymi basami w grach komputerowych. Eksperci doradzają tym, którzy chcą kupić głośniki komputerowe, przyjrzyjmy się następującemu modelowi:

 • tytuł: Edifier S 1000 DB;
 • cena: 17800 rubli;
 • charakterystyka: moc całkowita (RMS) 120 W, zakres 48-20000 Hz, SNR 85 dB, obudowa drewniana;
 • plusy: jakość dźwięku;
 • minusy: koszt, waga 17 kg.

Pakiety multimedialne Sven dla komputera wyróżniają się wysoką jakością dźwięku i przystępnymi cenami. System 2.1 tego producenta zyskał popularność dzięki kompaktowym rozmiarom i wbudowanemu subwooferowi:

 • tytuł: Sven MS-110;
 • cena: 1800 rubli;
 • Charakterystyki: RMS 10 W, zakres 50-20000 Hz;
 • plusy: wysoka moc wyjściowa;
 • minusy: jedno wejście dla zewnętrznego źródła.

Firma Defender jest szeroko znana na rynku krajowym. Przykład niedrogiego i wysokiej jakości systemu audio tego producenta może służyć jako następujący produkt:

 • tytuł: Defender Ion S 10;
 • cena: 1200 rubli;
 • Charakterystyka: moc 10 W, zasięg 30-20000 Hz, złącze mini-jack;
 • Zalety: ciekawy design obudowy;
 • minusy: głuchy bas.

Niektórzy uczestnicy sklepu chcą kupić głośniki komputerowe o niewielkich rozmiarach, które zapewniają wysoką jakość dźwięku. Specjalnie dla takich osób Genius opracował ten system stereo:

 • tytuł: Genius Bomb SW-2.1 370;
 • cena: 1500 rubli;
 • Charakterystyka: moc 8 W, zakres 75-20000 Hz;
 • Zalety: mocne górne i średnie częstotliwości;
 • minusy: nie ma standardowej kontroli basu.

Eksperci nielimitowani w finansach obywateli polecają przyjrzeć się poniższemu systemowi dźwiękowemu marki JBL:

 • tytuł: JBL Flip 3;
 • cena: 5000 rubli;
 • Charakterystyka: RMS 16 W, zakres 85-20000 Hz, SNR 80 dB;
 • plusy: potężny sub-bas;
 • minusy: górne częstotliwości opadły.

Miniaturowe systemy audio będą przydatne dla stale podróżujących osób. Nie zajmują dużo miejsca w pobliżu komputera i odtwarzają dźwięk o akceptowalnej jakości. Przykładem najtańszej techniki tego typu jest:

 • tytuł: Velton VLT-S 006 J;
 • cena: 315 rubli;
 • Charakterystyka: RMS 5 W, głośniki z jednym pasmem;
 • plus: wsparcie dla średniego zasięgu;
 • minusy: niewielki margines ogólnej głośności.

Poniższy model marki Genius ma podobne podstawowe cechy:

 • tytuł: Genius SP-J 120;
 • cena: 580 rubli;
 • Charakterystyka: moc 4 W, głośniki z jednym pasmem;
 • plusy: wysokiej jakości i średnie częstotliwości;
 • minusy: słaby sub-bas.

Przenośne głośniki JBL to przykład połączenia ergonomii i wysokiej jakości komponentu technicznego:

 • tytuł: JBL Clip Plus;
 • cena: 2300 rubli;
 • charakterystyka: RMS 3,2 W, zakres 160-20000 Hz;
 • plusy: dobry margines głośności;
 • minusy: słaby sub-bas.

Konkurs JBL może wyprodukować następujący produkt SONY:

 • tytuł: SONY SRS-BTV 5 B;
 • cena: 3500 rubli;
 • charakterystyka: moc 1,2 wata, jeden głośnik szerokopasmowy;
 • plusy: dobry margines głośności;
 • minusy: są małe grzechotki.

Prawdziwy dźwięk przestrzenny utworów muzycznych można uzyskać, jeśli system zawiera kolumnę do odtwarzania niskich częstotliwości. To wymaganie odpowiada tej akustyce Sven:

 • tytuł: Sven SPS-820;
 • cena: 3800 rubli;
 • charakterystyka: RMS 38 W, zakres 20-20000 Hz;
 • plusy: potężny bas;
 • minusy: syczenie przy wysokim poziomie głośności.

Więcej akustyki budżetu dla komputera z subwooferem oferuje Edifier marki:

 • tytuł: Edifier X600;
 • cena: 3250 rubli;
 • charakterystyka: RMS 30 W, zakres 48-20000 Hz;
 • plusy: głęboki bas, czysty dźwięk;
 • minusy: niedogodna lokalizacja regulatorów.

Logitech jest liderem w sprzedaży głośników z zaciskami do laptopów i wyświetlaczy. Popularność kolumny z montażem na monitorze tego producenta wynika z lakonicznej konstrukcji i wysokiej jakości montażu:

 • tytuł: Logitech Z-305;
 • cena: 1460 rubli;
 • Charakterystyka: dźwięk stereo 2.0, zasilany przez USB, zacisk-zacisk;
 • plus: nasycone górne i środkowe częstotliwości;
 • minusy: nie ma wsparcia subbasowego.

Właściciele komputerów o bardziej ograniczonym budżecie powinni zwrócić uwagę na ten model od Defendera:

 • tytuł: Defender NoteSpeaker S 5 USB;
 • cena: 1000 rubli;
 • charakterystyka: moc 5 W, zakres 90-20000 Hz;
 • plusy: efekt stereo;
 • minusy: brak basu.

Popularność systemu audio Ginzzu wynika z obecności gniazda do odtwarzania muzyki z dysków flash:

 • tytuł: Ginzzu GM-86B;
 • cena: 1100 rubli;
 • charakterystyka: RMS 10 W, zakres 100-20000 Hz;
 • plusy: dobra objętość;
 • minusy: słaby sub-bas.

Podobne właściwości w innym przedziale cenowym to akustyka Microlab:

 • tytuł: Microlab MD 310 BT;
 • cena: 4200 rubli;
 • Charakterystyka: moc 2х1 W, zakres 100-20000 Hz;
 • plusy: melodyczny bas;
 • minusy: hałas przy wysokim poziomie głośności.

Takie systemy audio będą odpowiednie dla użytkowników komputerów PC, którzy od czasu do czasu uczestniczą w konferencjach internetowych, ale nie chcą kupować kompletnego sprzętu audio. Przykład takiej techniki może służyć za następujący produkt:

 • tytuł: Genius SP-906 BT;
 • cena: 950 rubli;
 • charakterystyka: moc 3 W, zakres 100-20000 Hz;
 • plusy: dobry bas;
 • minusy: żywotność baterii - 5 godzin.

W bardziej zaawansowanym przedziale cenowym ten model JBL wyróżnia się:

 • tytuł: JBL Xtreme;
 • cena: 12000 rubli;
 • charakterystyka: RMS 40 W, zakres 70-20000 Hz;
 • plusy: mały rozmiar, obsługa Bluetooth;
 • minusy: małe grzechotanie dźwięku.

Gracze wolą kupić parę głośników trójdrożnych. Zapewnią one głębokie brzmienie tonów niskich i są często spotykane przy sprzedaży sprzętu. Najbardziej budżetowy model gier na komputerze oferuje okno dialogowe:

 • tytuł: Dialog AB-45V;
 • cena: 2900 rubli;
 • charakterystyka: RMS 20 W, zakres 40-20000 Hz;
 • plusy: dobry dźwięk, jest czytnik kart;
 • minusy: trzeba zmienić konfigurację pasma przenoszenia.

Droższa wersja akustyki zaprojektowana dla graczy, wydana przez Logitech:

 • tytuł: Logitech Z 506;
 • cena: 6300 rubli;
 • Charakterystyka: moc 75 W, zakres 45-20000 Hz;
 • Zalety: wysokiej jakości bas i wysokie częstotliwości;
 • przeciw: grzechot przy maksymalnej głośności.

Ogólnie przyjmuje się, że bezprzewodowe systemy audio nie są w stanie reprodukować dźwięku o wysokiej jakości, ale system stereo Harman / Kardon udowadnia, że ​​tak nie jest:

 • tytuł: Harman / Kardon Onyx;
 • cena: 20000 rubli;
 • Charakterystyki: moc 2х30 W, zasięg 60-20000 Hz;
 • plusy: stylowy design, wysoka jakość dźwięku;
 • minusy: krótki czas pracy na baterii.

Wśród technologii budżetowych tego typu wyróżnia się następujący model Samsunga:

 • tytuł: Samsung Radiant 360 R 1;
 • cena: 9500 rubli;
 • Charakterystyka: głośnik dwukierunkowy, obsługa trybu Multiroom;
 • plusy: dźwięk przestrzenny;
 • minusy: rozmyte sub-bass i wysokie tony.

Systemy audio z bryłą klonu lub dębu są bardziej odporne na zakłócenia, co pozytywnie wpływa na jakość dźwięku. Początkujący są zachęcani do bliższego przyjrzenia się temu modelowi akustyki:

 • tytuł: Microlab H-510;
 • cena: 15800 rubli;
 • Charakterystyka: RMS 242 W, zakres 45-24000 Hz, SNR 85 dB;
 • plusy: duży margines głośności, miękki bas;
 • minusy: wzmacniacz jest bardzo mocno nagrzewany.

Wymagająca jakość dźwięku, obywatele mogą kupować głośniki na komputer bardziej zaawansowany od tego samego producenta:

 • tytuł: Microlab H-600;
 • cena: 28300 rubli;
 • Charakterystyka: RMS 270 W, zakres 20-20000 Hz, SNR 80 dB;
 • plusy: stylowy wygląd;
 • minusy: mały odruch basowy.

Jak wybrać głośniki do komputera

Jakość dźwięku jest na szczycie wielu użytkowników komputerów PC. Jednak nie wszyscy gracze i miłośnicy muzyki wiedzą, jak wybrać głośniki do komputera. Przed pójściem do sklepu musisz zdecydować o celu. Melomaniści powinni nadać priorytet systemom ukierunkowanym na pracę w średnim i wysokim zasięgu. Następujące parametry są uważane za niezbędne przy zakupie:

 • liczba kanałów;
 • Odpowiedź częstotliwościowa;
 • rodzaj żywności;
 • obecność / brak dodatkowych funkcji.

Ważną rolę w wyborze głośników dla komputera odgrywa karta dźwiękowa. Jeśli jest to poziom podstawowy, system 5.1, zaprojektowany do odtwarzania szerokiego zakresu częstotliwości, będzie działał jak zwykłe głośniki par. Aby zaradzić temu niedoborowi, eksperci zalecają właścicielom komputerów osobistych zakup dyskretnej karty dźwiękowej.

Recenzje

Алексей, 34 lata

Przeszukałem głośniki z subwooferem przez długi czas i zdecydowałem się wybrać Edifier R 980 T. Główną zaletą tej akustyki jest dobry bas i głośność. Nawet wbudowana karta dźwiękowa odtwarza muzykę bez zniekształceń. To trochę niewygodne, że regulatory głośności znajdują się na tylnym panelu.

Spędziłem dużo czasu, szukając ładnych plastikowych głośników do mojego komputera, aż natknąłem się na Genius SPU 115. Dźwięk z głośników jest całkiem dobry, nieco gorszy od mojego kina domowego. Produkty są niewielkie, zasilane z komputera przez USB. Decydującym czynnikiem było dla mnie pojawienie się techniki. Zakupiono akustykę za 500 rubli.

Przez długi czas szukałem systemu składającego się z wysokiej jakości satelitów i subwoofera. ważne jest, aby dobrze odtwarzać niskie i średnie częstotliwości. Po przestudiowaniu asortymentu sklepów w Moskwie zdecydowałem się kupić Microlab M-860 na komputer. Z zalet zauważam przyjemny dźwięk, możliwość konfiguracji wszystkich głośników za pomocą pilota.

Dodaj komentarz

79 − = 72