Nazwa kategorii

Jaką tapetę wybrać na zdjęciu w przedpokoju

Wybierz tapetę na korytarz: 6 przydatnych rekomendacji

Tapetę w korytarzu, zgodnie z fakturą i kolorem, należy podchodzić do umeblowanych mebli, z korytarza zaczyna się każdy dom. To miejsce jest najmniej chronione przed kurzem i brudem z ulicy. Dlatego konieczne jest zapewnienie mocnego i stabilnego oblicowania ścian. Najczęstszym materiałem do tych celów są tapety.

Ponieważ ściany w korytarzu są stale narażone na zanieczyszczenia z ulicy, od dzieci i zwierząt domowych, tapeta ostatecznie pokryta jest smugami, plamami i kroplami. Z tego powodu, wybierając tapetę na korytarz, powinieneś preferować te, które można prać.

Wodoodporne tapety są trzech rodzajów, można je wyróżnić ikonami na etykiecie.

 • Ikona z jedną falą - jak schludna opieka. Przecierać miękką szmatką z zamszu lub mikrofibry;
 • Plakietka z dwiema falami jest odporna na wilgoć, po wytarciu czystą mokrą szmatką;
 • Ikonę trzyfalową można prać, a następnie czyścić środkami czyszczącymi.

Dobrym rozwiązaniem na korytarz jest tapeta z winylu. Mają mocną powierzchnię i są odporne na wpływy mechaniczne. Ich faktura sprawia, że ​​nieuchwytna jest nierówność ściany i zapobiega pojawianiu się pęknięć.

Doskonałą opcją jest stworzenie kontrastu koloru górnej części ściany i dołu

Flizelin jest podstawą tapety winylowej. Dzięki temu są bardziej odporne na łzy i odporne na ogień.

Warto również zwrócić uwagę na ostatnio pojawiającą się płynną tapetę. Jest to sucha mieszanka, którą należy rozcieńczyć wodą i przyłożyć szpatułką do ścian. Takie tapety mają zwiększoną izolację dźwiękową i termiczną, a także bardzo łatwo się nimi zająć. Do korytarza używane są szklane ściany, które po ich sklejeniu można pomalować na dowolny kolor. Możesz je odmalować w dowolnym momencie. Taka tapeta jest odporna na mechaniczne szczotkowanie.

Która tapeta jest odpowiednia dla projektu korytarza

Korytarz jest najmniejszym pomieszczeniem w domu, dlatego trzeba bardzo odpowiedzialnie podejść do doboru odpowiedniego odcienia i wzoru.

Projekt tapety może być inny:

 • Jednolity;
 • Z poziomymi lub pionowymi paskami;
 • Z abstrakcyjnymi wzorami;
 • Zafakturowane.

Zgodnie z nauką tapety feng shui powinny być jasne kolory. Ale potrzebują starannej opieki. Na takiej tapecie zanieczyszczenie jest znacznie bardziej widoczne niż w kolorze. Dlatego musisz wkleić tapetę, którą możesz umyć.

Często na korytarzu zaleca się wybrać tapetę z monofonicznym wzorem, a dla odmiany można powiesić piękne zdjęcia z podświetleniem

Pasek w wąskim korytarzu wymaga bardzo starannego stosowania. Pionowe pasy mogą nadać korytarzowi wygląd studni. Dlatego jeśli wybierzesz zespół, nie powinien on być zbyt kontrastowy. Poziome paski na tapecie nadają się bardziej do równoległych i niskich ścian, aby wizualnie je rozciągnąć.

Na korytarzu odpowiednia jest tapeta z abstrakcyjnymi wzorami. Nie będą tak widoczne niewielkie uszkodzenia, plamy, brud i zadrapania.

Nie mniej popularna jest tapeta teksturowana, imitująca drewno, kamień, cegłę lub inne materiały. Jeśli wolisz takie tekstury, używaj ich bardzo ostrożnie. Jednoczęściowe przyklejanie tła wszystkich ścian jest dopuszczalne, jeśli tapeta ma miękki kolor lub spokojną fakturę.

Jak wybrać tapetę do małego przedpokoju: funkcje

Przed wklejeniem tapety w małym korytarzu należy upewnić się, że są one w harmonii z meblami i ogólnym wystrojem domu.

 • Staraj się unikać niepotrzebnego używania ciemnych odcieni;
 • Jeśli to możliwe, nie używaj dużych rysunków na tapecie;
 • Aby pozbyć się ponurej atmosfery w małym ciemnym korytarzu, musisz użyć jasnych kolorów.

Aby wizualnie powiększyć mały korytarz, należy przykleić tapetę jasnych odcieni

Najważniejsze to nie przesadzać z jasnymi kolorami. Lepiej jest zrobić kilka małych próbek kolorów i zobaczyć, jak będzie wyglądał w ogólnym wnętrzu. Możesz ubiegać się o dekorację tapety w korytarzu, w połączeniu w różnych kolorach, czyli użyj kombinacji dwóch lub więcej kolorów.

Jaki kolor tapety wybrać na korytarz

Wybór koloru korytarza nie jest trudny, jeśli wiesz, jak różne odcienie wpływają na osobę. Bardzo jasne, na przykład czerwone lub różowe, mogą przyczyniać się do zmęczenia, a czasem nawet do podrażnienia. Dobre emocje towarzyszy żółty kolor i pomarańczowy - przyczynia się do poczucia euforii i wzrostu nastroju. Zielony ma działanie uspokajające, ale w niektórych przypadkach powoduje uczucie zmęczenia.

Idealna tapeta na korytarz takich kolorów:

Praktyczną opcją jest zielona tapeta, która nie wykazuje żadnych drobnych zanieczyszczeń

Zwróć uwagę, że oświetlenie wpływa na postrzeganie koloru tapety. Z tego powodu przed zakupem należy pobrać próbkę i dowiedzieć się, jak będzie wyglądać na korytarzu i czy pasują do koloru. Jeśli korytarz jest mały, nie kleić tapetą obrazów o dużych rozmiarach, może wizualnie zmniejszyć, a więc nie bardzo duży korytarz. Pasek nie jest również pożądany w użyciu. W tym celu wybieramy tapetę neutralnych odcieni ze zwykłym ornamentem i wzorem.

Sztuczne sztuczki: która tapeta jest lepsza na korytarz

Dekoracja przedpokoju nie jest konieczna zwykłą tapetą. Do tej pory istnieje wiele różnych i ciekawych rozwiązań dla każdego gustu.

Jako nietypową dekorację przedpokoju możesz użyć:

Sala wejściowa z połączonymi tapetami wygląda dobrze: niektóre mogą być wzięte z abstrakcyjnym wzorem, a drugie - jednokolorowe

Aby korytarz był wygodniejszy i bardziej praktyczny, możesz użyć połączonej tapety. Lekki klej z góry i ciemne z dołu. Wierzch wykonany w jasnych kolorach dodaje światła i optycznie powiększa przestrzeń, a spód wykonany w ciemnym kolorze chroni powierzchnię przed działaniem zabrudzeń. Konieczne jest wybranie odpowiednich kolorów, aby harmonizowały ze sobą.

Najbardziej optymalnym położeniem fototapety na korytarzu jest jego koniec. Odcienie ciepłych tonów mogą wizualnie poruszać powierzchnią, a zimne odcienie panoramy zwiększają przestrzeń.

Aby stworzyć niecodzienny obraz, który idealnie pasuje do projektu korytarza, musisz umieścić małe tapety w ramce po jednej stronie korytarza.

Wizualna zmiana przestrzeni: jakie tapety wybrać

Wielu może nie lubić ich korytarza. Możesz zmienić wygląd przedpokoju za pomocą tapety.

Za pomocą klejenia tapet na korytarzu możesz:

 • Wizualnie zwiększ przestrzeń;
 • Zmniejsz przestrzeń;
 • Dodaj światło.

Tapety z żółtym odcieniem w dobrym świetle mogą sprawić, że sala wejściowa będzie bardziej przytulna i lżejsza

Zimne kolorowe tapety mogą wizualnie powiększyć przestrzeń. Nasycona tapeta lub tapeta z dużymi wzorami o delikatnych kolorach sprawiają, że pokój jest wizualnie mniejszy. Do korytarza, w którym praktycznie nie ma światła, użyj kombinacji tapety. Od dołu - ciemno i z góry - światło. W ten sposób dodasz światło do korytarza i wizualnie powiększysz przestrzeń.

Wybór tapety na korytarz (wideo)

Wybór tapety na korytarz jest bardzo odpowiedzialnym i interesującym procesem. Jaką tapetę kupić - to zależy od Ciebie. Ale najważniejsze jest to, że tapeta jest podobna i zharmonizowana z ogólnym nastrojem domu, a potem stanie się przytulna i wygodna.

Tapeta we wnętrzu korytarza (zdjęcie)

© 2017, homeli.ru. Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Kopiowanie jest dozwolone tylko z odniesieniem wstecznym do źródła

Jak wybrać tapetę do przedpokoju (+60 zdjęć)

 • Przedsionek jest strefą pośrednią między pomieszczeniami mieszkalnymi i niemieszkalnymi. Wydawać by się mogło, że niewielka część pomieszczenia, która zazwyczaj waha się od 2 do 4 metrów kwadratowych, nie pozwala uzyskać w szczególności wgłębienia w aranżację wnętrz i opracować projekt, który natychmiast stworzy pozytywne wrażenie całego mieszkania. Ale nie jest tak, można zaprojektować tę przestrzeń w stylowy sposób, a najlepszym sposobem na to jest użycie odpowiednio dobranej tapety na korytarz.

  Rodzaje tapet, ich zalety i wady

  W korytarzu i korytarzu na tapetach nakładane są dodatkowe wymagania, w przeciwieństwie do innych pomieszczeń. Ta przestrzeń jest najmniej chroniona przed brudem ulicznym lub pyłem, więc powinieneś preferować najbardziej trwałe i uniwersalne typy. Zastanów się, jakie opcje istnieją na współczesnym rynku.

  Tradycyjny i najprostszy rodzaj tapety, który był szeroko stosowany do pojawienia się nowych odmian. Papierowe tapety są przyjazne dla środowiska, oddychające i bardzo wygodne w klejeniu. Kolejny atrakcyjny plus to stosunkowo niski koszt, szczególnie w porównaniu z innymi gatunkami.

  Jednak ta opcja nie zapewnia długiej usługi: tapeta nie ma wysokiej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, a ich żywotność jest zwykle ograniczona do 10 lat. Ponadto nie można ich myć w przypadku zanieczyszczenia.

  Aby uprzywilejować tapetę papierową na korytarzu, wystarczy kilka lat ograniczyć finanse lub zaplanować zmianę sytuacji w domu.

  Ten rodzaj tapety jest uważany za bardziej niezawodny i trwały niż papier, i jest dwuwarstwową gęstą powłoką. Kluczową funkcją jest tutaj warstwa PVC, która jest nakładana na podłoże (papier, włókniny lub inne rodzaje) i chroni je przed wilgocią, światłem i częściowo przed uszkodzeniem mechanicznym.

  Nowoczesna tapeta winylowa jest często wykonywana za pomocą specjalnych mikroporów, dzięki czemu są one oddychające i można je w razie potrzeby prać. Jeszcze jedną zaletę można uznać za długą żywotność - od 10 do 20 lat.

  Jednak tej różnorodności nie można nazwać przyjaznym dla środowiska i nieszkodliwym ze względu na syntetyczne związki występujące w kompozycji. Ale ponieważ wybieracie tapetę na korytarz, ten brak nie wydaje się konieczny, szczególnie pod warunkiem częstego wietrzenia. Ponadto tapeta winylowa jest dostępna w przystępnej cenie, która odpowiada uniwersalnym cechom.

  Tapeta winylowa na korytarz

  Jak sama nazwa wskazuje, ten typ opiera się na włókninie - materiale opartym na włóknach celulozowych, który jest również nazywany "ulepszonym papierem". I nie na próżno: chociaż włóknina przypomina papier, ma większą odporność na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, przepuszcza powietrze, a także jest w stanie blokować nierówności na ścianach.

  Włóknina jest często używana do malowania, które można wykonać więcej niż raz. Ich odciążenie stwarza ogromne możliwości dla rozwiązań projektowych, ale także łatwo zbiera kurz i może zostać uszkodzone przez nieostrożną obsługę.

  Oprócz wystarczająco wysokiej ceny, będziesz musiał wydać pieniądze na klejenie - na tapetę flizeline używasz specjalnego kleju, a farba "zjada" dodatkowe fundusze.

  Nawet w czasach klasycyzmu ściany domów szlacheckich rodzin zdobiły bogato zdobione i teksturowane tkaniny. Teraz ten materiał jest również używany do klejenia, ale w postaci tapet tekstylnych, które wciąż uważane są za przyjemne, a nie tanie.

  Ten rodzaj charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi i łatwo tworzy przytulną, szlachetną atmosferę we wnętrzu. Ponadto tapeta nie pozostawia widocznych szwów i wygląda jak pojedyncze płótno.

  Niestety, piękny wygląd jest zepsuty przez niepraktyczność materiału, który zbiera dużo kurzu, wypala się i wymaga specjalnego podejścia podczas czyszczenia. Na korytarzu tapeta tego rodzaju wydaje się niepotrzebnym luksusem, ale należy zacząć od stylu i pragnień.

  Z typami tapet i ich technicznymi cechami zorientowanymi, teraz porozmawiajmy o estetyce. Na przykład we wnętrzach domu preferujesz styl i chcesz stworzyć całościowy obraz. W takim przypadku nawet tapeta musi pasować do koncepcji i stworzyć atrakcyjny obraz. Rozważ podstawowe style, które będą dobrze wyglądać na korytarzu.

  Tapeta klasyczna przedpokoju

  Ten styl kojarzy się z luksusem, ubarwieniami i wyrafinowaniem kolorów. Może być używany jako monofoniczny i bogato zdobiony tapeta z motywami kwiatowymi, heraldycznymi i innymi. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał i, odpowiednio, rodzaj tapety.

  Tapeta tekstylna bezpośrednio związana z erą klasycznego stylu i, być może, w tym wnętrzu będzie wyglądała najbardziej harmonijnie. Doskonałe dopasowanie i nietkana tapeta z różnorodnym reliefem. To stylowe rozwiązanie idealnie wpasuje się w przestronny przedpokój.

  Tapety do hali w nowoczesnym stylu

  Nowoczesny styl jest raczej niewyraźną koncepcją, ale jego główną cechę można uznać za przeciwieństwo "tradycyjnej". Oznacza to funkcjonalność, powściągliwość, brak układania szczegółów, gładkie linie i czystość kolorów. W tym przypadku wydruk może być bardzo różnorodny - wzory geometryczne, realistyczne tapety lub monotonia.

  Taka tapeta na korytarz to nie tylko ozdoba we wnętrzu, ale także możliwość przekształcenia przestrzeni, zgodnie z praktycznymi celami: proste proste paski podniosą niskie sufity, a jasny wzór na jednej ze ścian stworzy akcenty.

  Tapeta na korytarz w stylu Prowansji

  Pokazując piękno i przytulność francuskich wiosek, prowansalski styl może od razu stworzyć dobre wrażenie dla tych, którzy tylko staną na progu mieszkania. Łatwo jest przekazać ten duch i nastrój nawet w tak małym i praktycznym pomieszczeniu, jak korytarz, można podnieść odpowiednią tapetę.

  Daj pierwszeństwo ciepłym pastelowym tonacjom, które są jakby lekko "wypalone" pod słońcem. Tradycyjny dla stylistyki - "mały kwiatek" lub komórka.

  Tapeta na Halloween w skandynawskim stylu

  Minimalistyczny, przestronny, lekki i przytulny - skandynawski styl zdobył wiele osób, a także nie ozdobił ani jednego nowoczesnego domu. Mimo powściągliwości, w tej stylistycznej decyzji możesz sobie pozwolić na eksperymentowanie i łączenie różnych rodzajów tapet.

  Należałoby spojrzeć na jedną ścianę z wzorami na tle monofonicznego i lekkiego lub tapety, naśladując różne materiały. Daj pierwszeństwo zimnym i stonowanym odcieniom, skandynawskiemu ornamentowi i gładkiej fakturze.

  Kolor tapety na korytarz, którą wybrać?

  Nie mniej ważną rolę we wnętrzu odgrywa gama kolorów tapet, ponieważ jest to kolor, który tworzy nastrój i atmosferę w przestrzeni, a także może wizualnie go przekształcić. Proponujemy zwrócić uwagę na następujące odmiany kolorów.

  Będąc rodzajem "magnesu" dla brudu i kurzu, kolor biały wydaje się bardzo niepraktyczny i nietrwały. Ale spójrz na to z drugiej strony: biała tapeta na korytarzu stworzy poczucie czystości, przestrzeni i przytulności, a ciemne meble i dekoracje na tym tle będą wyglądać jeszcze jaśniej i atrakcyjniej.

  Wielu boi się czarnego koloru, uważając go za mroczną i zwężającą się przestrzeń. Rzeczywiście, w przypadku korytarza o małej powierzchni takie rozwiązanie kolorystyczne raczej nie zadziała, ale czarna tapeta w przestronnym pokoju z odpowiednio dobranymi meblami będzie wyglądać stylowo i dojrzale, tworząc przytulną przestrzeń.

  Głęboki i dyskretny kolor, który wypełni pomieszczenie świeżością i czystością. Niebieska tapeta na korytarzu to uniwersalna opcja dla małych i dużych powierzchni, która będzie doskonałym tłem dla drewnianych mebli.

  Kolejny "niebezpieczny" kolor, którego się unika, boi się stworzyć nudną lub nudną atmosferę. I absolutnie na próżno! W końcu szara tapeta najlepiej łączy się z innymi kolorami. Wybierając odpowiedni ton i różnicując jego wzory, możesz stworzyć stylowy i nowoczesny design.

  Być może jeden z najbardziej komfortowych i ciepłych kolorów, który idealnie pasuje do przedpokoju i natychmiast tworzy przyjemne wrażenie. Beżowe tapety są zalecane do użytku we wnętrzach z tymi samymi zarezerwowanymi i naturalnymi odcieniami: brązowy, szary i biały.

  Wybierz tapetę na mały korytarz

  Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na zróżnicowany i kolorowy design na powierzchni 2-3 metrów kwadratowych. m. Często wybór niewłaściwej tapety może nie tylko zepsuć wnętrze, ale także skupić się na niedociągnięciach, w szczególności małych rozmiarach.

  Aby tego uniknąć, wybierając tapetę, spróbuj preferować jasne pastelowe odcienie, które wizualnie rozszerzają przestrzeń i wpadają w nią w brakujące światło.

  Do małego przedpokoju należą najlepsze powierzchnie matowe odpowiednie bez reliefów. Wskazane jest również unikanie tapet ze złożonymi ornamentami, ale jeśli naprawdę chcesz - lepiej jest ozdobić je jedną lub dwiema ścianami, a resztę wykonać monofonicznie.

  Aby dodatkowo Cię zainspirować i wykazać różnorodność opcji, stworzyliśmy wybór korytarzy z różnymi wersjami tapety wspomnianymi w artykule. Przyjemne oglądanie!

  Którą tapetę wybrać do małego korytarza

  Korytarz jest twarzą domu i konieczne jest zwrócenie uwagi na jego wygląd. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych materiałów do wykończenia pomieszczeń. Materiały wykończeniowe każdy wybiera na własny gust i biorąc pod uwagę ich możliwości finansowe.

  Wielu woli tapetę, zwłaszcza, że ​​ich wybór jest bardzo zróżnicowany. Nie tylko to, że ich wybór możliwości jakościowych jest wielki, ich skala kolorów nie zna granic. Tapety mają wzór imitujący inne materiały wykończeniowe, na przykład cegłę, drewno lub gips.

  W przypadku małego pomieszczenia ważne jest, aby wybrać kolory, aby nie zmniejszały wizualnie przestrzeni pomieszczenia. Istnieje kilka podstawowych zasad wyboru schematu kolorów:

  • Tapeta do małego przedpokoju jest zazwyczaj wybierana w jasnych pastelowych odcieniach, sprawia, że ​​pokój jest bardziej i przynosi mu komfort.
  • W obecności małych dzieci lub zwierząt dolna część korytarza jest pokryta bardziej wytrzymałymi materiałami.
  • Jasne kolory mogą ukryć objętość małego korytarza, często są przyklejone w postaci oddzielnych wkładek lub połączone z bardziej spokojnymi odcieniami.
  • Ciemne kolory są dobre pod tym względem, że ukrywają zanieczyszczenia, ale sprawiają, że już mały korytarz jest znacznie mniejszy niż jest. Szczególnie często nie ma w nim okien, więc zajmie dużo dodatkowego oświetlenia.
  • Ciemne kolory są dobre w użyciu, łącząc je z kontrastującymi jasnymi kolorami. Ta technika pomoże ukryć nierówności ścian.
  • Wybierając tapetę ze zdjęciem, musisz wiedzieć, że duży obraz wizualnie zmniejsza korytarz. Wzory umieszczone pionowo - podnoszą sufit, a poziome rysunki - rozszerzają ściany.

  Różnorodne materiały wykończeniowe do ścian są ogromne, znając ich cechy, można wybrać coś własnego. Tapety na jakość to często:

  Często te cechy występują jednocześnie w jednym rodzaju tapety.

  Tapeta papierowa - najpopularniejsza i najtańsza. Są przyjazne dla środowiska, łatwe w użyciu, mają duży wybór kolorów i faktur, a przy ich pomocy można ukryć wady ścian. Są dwojakiego rodzaju:

  Wadami takiej powłoki jest to, że nie jest ona wodoodporna i psuje się pod działaniem mechanicznym i chemicznym. Przy częstym tarciu ich powierzchnia traci swoją pierwotną formę. Szybko znikną z naturalnego światła. Jeśli ich nie zanieczyścisz, nie wytrzyj ich wilgotną ściereczką lub pędzelkiem. Uderzając w nich, wszystko, co jest ostre, natychmiast się rozerwiesz.

  Ze względu na wady te tapety nie pasują do korytarza, zwłaszcza mniejsze rozmiary.

  Tapeta Cork jest dobrym dźwiękoszczelnym urządzeniem. Mają właściwości antystatyczne, które w ogóle nie przyciągają kurzu. Ekologiczne, ponieważ są wykonane z prasowanego korka z drzewa korkowego. Nie mają reakcji alergicznej.

  Wady: wysoki koszt, dobra absorpcja wilgoci, mała różnorodność kolorów i trudności w wklejaniu. Do tej powłoki wymagany jest specjalny klej.

  Mogą być stosowane w małym korytarzu, dodatkowo zabezpieczonym lakierem lub woskiem

  Tapeta bambusowa - przyjazna dla środowiska, ma dobrą trwałość, jest odporna na ultrafiolet. Można je łatwo nakładać na ściany za pomocą płynnych paznokci i nie trzeba ich zagruntować ani wyrównać.

  Ich minus mogą być wysokie koszty, słaba kolorystyka i specyfika wyglądu, to nie nadaje się do każdego wnętrza.

  Taka tapeta będzie dobrze pasować do małego przedpokoju, jeśli jej wnętrze jest w tropikalnym stylu.

  Tapeta Flizelinovye - dobrze przepuszczające powietrze, są niedrogie, nie boją się wody i wilgoci, są trwałe i przyjazne dla środowiska. Dobrze ukryją pęknięcia na ścianie i można je pomalować, jeśli chcesz zmienić wnętrze. Różnorodność kolorów i faktur zadowolą każdego gospodarza.

  Wady obejmują ich przezroczystość, przed przyklejeniem do ściany, powinna być dobrze przygotowana. To może zmienić się w plus, jeśli ściana przed wklejeniem jest pomalowana odpowiednim odcieniem. Ponadto minus może być raczej małym wyborem rysunków.

  Wybierając taki materiał na korytarz, skonsultuj się ze specjalistą na temat jego odporności na wilgoć, istnieje kilka odmian według tych kryteriów.

  Tapety winylowe - mają ogromną różnorodność. Są to papiery lub włókniny, gładkie i wytłaczane lub w postaci sitodruku. Różne techniki ich wytwarzania:

  • Spieniony winyl - ma masową teksturę, nadaje się do malowania;
  • Płaski winyl - gładki, łatwy do czyszczenia;
  • Gęsty winyl - najdroższy tego rodzaju, bardzo wytrzymały i odporny na wilgoć;
  • pozwala tworzyć widoki symulujące drewno, kamień, tynk i inne.

  Wady obejmują ich szczelność, a podczas palenia uwalniają toksyczne substancje.

  W korytarzu użyj takiej tapety o wysokiej odporności na wilgoć.

  Tapeta akrylowa to dobry wybór dla rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami. Są krzyżówką polaru i papierowej tapety. Są łatwe w pielęgnacji, wystarczy wytrzeć wilgotną ściereczką, wpuszczają powietrze i są dostępne dla wszelkich możliwości finansowych.

  Wadą jest to, że nie będą cierpieć z powodu silnej wilgoci, jak również silnego uderzenia mechanicznego. A wybór wzorów i wzorów jest mniejszy niż innych gatunków.

  Nie należy ich używać w korytarzu, jeśli masz dużą rodzinę.

  Tapeta z włókna szklanego - ekologiczna, ponieważ wykonana jest z naturalnych materiałów. Nie bój się wody i ognia, przed sklejeniem nie ma potrzeby dodatkowo obrabiać ścian, takie tapety z łatwością ukryją wszystkie nierówności. Dobry do wielokrotnego malowania.

  Wadą jest ich słaba elastyczność, taki materiał jest nakładany na specjalny klej i trudno go usunąć. Bardzo mały wybór wzorów.

  Metalizowana tapeta - wykonana z folii, dzięki której przypomina metal. Są odporne na zużycie i dobrze tolerują wilgoć. Nie trać ich oryginalnego wyglądu i wyglądają imponująco i kosztownie.

  Zminimalizujcie je w mizernej odmianie, w ciemnych i zimnych kolorach i wcale nie przepuszczają powietrza.

  Wykorzystanie ich w małym korytarzu jest możliwe tylko wtedy, gdy styl wnętrza jest pomieszczeniem typu hi-tech.

  Tapety tekstylne - podkreślają wyrafinowanie wnętrza. Są ekologiczne, ze względu na delikatność można stworzyć jednolitą ścianę. Mają dobrą izolację termiczną i dźwiękoszczelność. Ogromny wybór kolorów i wzorów.

  Ich wysoka cena i tylko sucha pielęgnacja są wadą. Przyciągają zapachy i kurz. Klejenie takiej tapety wymaga specjalnych umiejętności i nie każdy może wkleić je na własną rękę.

  Ta wykładzina ścienna nie nadaje się do przedpokoju.

  Płynna tapeta - w swej istocie jest rodzajem tynku. Sprzedawane w postaci proszku i rozcieńczane wodą. Są one stosowane bez żadnych połączeń, są przyjazne dla środowiska, łatwe do zastosowania, nie znikają i są dźwiękoszczelne. Jeśli małe uszkodzenie zostanie uszkodzone, łatwo zmyć uszkodzoną część i nałożyć nową warstwę.

  Łatwe płukanie jest dużą wadą tego materiału, ponieważ niemożliwe jest przeprowadzenie czyszczenia na mokro. Ale przy dodatkowej obróbce powierzchni lakierem, ten minus można usunąć. Niewielką różnorodność kolorów można również przypisać minusom, a także wysokim kosztom.

  Tapety - dobrze podejdzie do stworzenia indywidualnego wnętrza. Różnorodne rysunki zadowolą nawet najbardziej kapryśnego kupca. Są uniwersalne, są dość łatwe w obsłudze. Ekologiczny i łatwy w użyciu.

  Wadą jest dodatkowe przygotowanie ścian, dzięki czemu obraz wygląda doskonale i gładko. Z biegiem czasu obraz może się nudzić i trzeba go przerobić.

  Taki materiał może być stosowany w małych korytarzach, jeśli rysunek nie zasłania przestrzeni pomieszczenia.

  Jak poprawnie wkleić tapety mogą wyglądać na wideo:

  Tapeta kwarcowa - nowy materiał dla kupujących, ma granulowaną powierzchnię. Ekologiczne, trwałe, dobre do malowania, choć ich kolory są również różnorodne. Nie blaknij, dobrze maskuje szorstkość ścian i prawie niewidoczne stawy.

  Są dość drogie, boją się wilgoci, czyścić je odkurzaczem. Podczas klejenia wymagany jest specjalny klej, który jest również drogi.

  Taka tapeta nie jest odpowiednia dla wszystkich korytarzy.

  Kamień tapeta - dobry zamiennik kamienia naturalnego, składa się z bazy gipsowej. Są lekkie, odporne na wilgoć, odporne na zużycie, o różnorodnych fakturach i kolorach. Połącz z innymi materiałami.

  Wadą takich tapet jest ich wysoki koszt i złożoność instalacji. Ich powierzchnia reliefowa zbiera dużo kurzu, co wymaga częstego czyszczenia.

  Taka tapeta będzie dobrze wyglądać na korytarzu, jeśli połączysz je z innym rodzajem tapet.

  Znając rodzaje i charakterystykę tapety, konieczne będzie jedynie wybranie schematu kolorów dla wymyślonego stylu wnętrza lub fikcyjnego wnętrza, przy użyciu zasad dotyczących korzystania z odcieni, aby wizualnie rozszerzyć mały korytarz.

  ul. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

  Autostrada Dmitrovskoe, 163a, budynek 1, -1 piętro

 • Dodaj komentarz

  38 − 37 =