Nazwa kategorii

Które rośliny kwitną jesienią

Rośliny ogrodowe, które kwitną jesienią (15 zdjęć)

Jesień walca kwiatów, traw i innych roślin

Przed nurkowaniem w zimowy sen, ogród tryska pożegnalnym pięknem jesiennych kolorów. Pod łagodnym słońcem września i października kwitnie różnorodność kwiatów. Połączone są one ozdobnymi trawami, nadającymi jasnym grządkom szczególny urok. Bujna i elegancka sukienka w jesienne dni późno kwitnące krzewy.

Jesienne kwiaty, trawy i rośliny do ogrodu

Astra

Ze wszystkich odmian późnych kolorów nie można nie wyróżnić astra, która uzasadnia jej nazwę, która jest tłumaczona jako "gwiazda". Kolorowe gwiazdki śmieszą oko do samych mrozów. Roczniki Asters rosną dość duże i pełnokolorowe, ale byliny wyglądają jak bukiety małych kwiatostanów. Różnorodne astry - bezpretensjonalne sebyabrynki i otjabryanki - zadziwiają różnorodnością kolorów i rozmiarów.

Aster do jesiennego ogrodu

Doskonale czuje się w naszych ogrodach gości z Japonii - chryzantemy. Odmiany o dużych kwiatach bardzo lubią słońce i ciepło, ale chryzantemy od koreańskich hodowców są w stanie przenieść temperaturę do -7 stopni. Chryzantema ma cudowny, gorzkawy zapach, szeroką paletę barw.

Chryzantemy kwitną jesienią

Pełne wdzięku i delikatne krokodyle lub kolce rosną bardzo wzruszająco pod koniec września jak przebiśniegi, prosto z ziemi. Najbardziej powszechne odmiany są jesienne i wspaniałe.

Urocza roślina - colchicum

Rustbeckie lśnią w jasnym słońcu. Rudbeckia przypomina stokrotkę. Bardzo higrofilny i wdzięcznie kwitnie na żyznych glebach. Rozproszone rudbeckia kwitnie we wrześniu, a błyszczące oko cieszy cały październik.

Wspaniałe dalie, które przybyły do ​​nas z Ameryki Południowej, doskonale zakorzeniły się w naszym regionie i dobrze czują się przed pierwszymi przymrozkami. Obecnie znanych jest do ośmiu tysięcy odmian tej wspaniałej rośliny.

Kolor Rudbeckia jesienią

W chłodniejsze dni królowa kwiatów nie przestaje zachwycać ogrodników. Szczególnie dobre są późne odmiany: Orange Triumph, Souvenir de la Malnison, Irish Rose Irish Rose.

Kwiaty jesiennego helenium nie są duże - tylko 3-4 cm, ale jak dobrze, gdy są pokryte krzakami w kształcie kuli. Helenium można pomalować na jasno pomarańczowy, głęboko czerwono-brązowy kolor.

Róże są piękne o każdej porze roku

Buteulua elegancki

Specjalną ornamentyką do projektowania ogrodu są zboża, kwitnące w ostatnich ciepłych dniach. Oryginalne spikelets Boteluva wyglądają elegancko. Roślina ta jest również nazywana trawą komara. Jego kwiatostany elegancko nachylone pod kątem.

Buteulua elegancko-jesienne płatki

Veinik spiky - dość wysoka trawa, osiągająca pół metra wysokości. Jest niezastąpiony przy ozdabianiu tylnej części klombów. Zaskakująco delikatny kwiat kwitnie delikatnie różowy.

Veinik spiky - piękna wysoka trawa

Molynia blue - kompaktowa i bardzo dekoracyjna dzięki niezwykłemu niebieskawemu lub purpurowemu odcieniu.

Blue Molynia

Trawa Miscanthus przyciąga srebrno-czerwone kwiatostany na tle pięknych brązowych liści.

Miscanthus

Krzewy późno kwitnące jesienią

We wrześniu można podziwiać wspaniałe piękno kwitnącej hortensji. Inteligentne kulki tego krzewu - prawdziwe wakacje w każdym ogrodzie. Szczególnie magiczne puszyste kulki w różnych kolorach, kwitnące w jednym buszu.

Kwitnie latem i jesienią - hortensja

Poproszę i zwykły wrzos. Jego kwiaty o głębokich różach i liliowych odcieniach podziwiają do listopada.

Różowy i purpurowy wrzos na ogród jesienią

Małe kwiaty Buddleic David są ozdobione wzniesionymi wiechami i są pomalowane w rzadki fioletowo-pomarańczowy kolor.

Kwitnący jesienią Buddlei David

Konieczne jest zatrzymanie podlewania roślin kwiatowych jesienią, z wyjątkiem młodych i przeszczepionych. Wyblakłe kwiatostany są usuwane. Byliny są odcięte u nasady. Przy wysokim przycinaniu przetarte pędy są usuwane na wiosnę. Rośliny muszą być suplementowane superfosforanem i siarczanem. Kwiaty truskawkowe karmione są wyłącznie siarczanem potasu. Dalie, chryzantemy, róże są pokryte ziemią lub mieszanką piasku i torfu, aw chłodzie są pokryte lapnikiem lub ściętymi gałęziami.

Rośliny kwitnące jesienią

Przed nurkowaniem w zimową hibernację, wiejskie ogrody mogą nagle błyszczeć jasnymi pożegnalnymi farbami. Słońce we wrześniu, a nawet w październiku jest nadal dużo, tak, że wiele roślin kwitną w pełni. Jesień jest słusznie nazywana najbarwniejszą kolorystyką. Jest w stanie ozdobić ogród nie tylko zmieniając kolor liści, ale także poprzez doskonałe połączenie odcieni kwiatów na klombach. Spójrzmy na rośliny kwitnące jesienią.

 • Spośród znanych gatunków astry stawia się na pierwszym miejscu. Jego wielobarwne gwiazdy są w stanie zadowolić oko przed pojawieniem się pierwszych przymrozków.

Roczne kwiaty rosną dość duże, a odwieczni przedstawiciele różnią się małymi kwiatostanami, ale liczniejszymi.

 • Chryzantema wpadła do naszych ogrodów z Japonii. Ale to nie wpłynęło najmniej na jej rozwój.

Odmiany o dużych barwach szanują ciepło słoneczne, a przedstawiciele Korei są w stanie wytrzymać mrozy do minus siedmiu stopni. Zapach rośliny jest gorzki, odcienie kolorów są zróżnicowane.

 • Rudbeckie wygląda jak znajoma stokrotka. Uwielbia mokre i żyzne miejsca. Kwitnienie różnych odmian przypada na wrzesień i październik, aż do nadejścia zimnej pogody.

 • W jesiennym ogrodzie często pojawiają się floksy. Kwitną w różnych odcieniach - liliowym, czerwonym, różowym, a nawet fioletowym. Istnieją odmiany, w których kwiaty są malowane na raz w dwóch kolorach. Takie rośliny wyglądają bardzo ładnie na tle jesiennych barw.

 • Buteulua elegancka ze swoimi niesamowitymi dekoracyjnymi cechami nadaje oryginalnego wyglądu klombowi kwiatowemu. Kwiatostany tego przedstawiciela zboża rosną dość pięknie pod pewnym kątem.

 • Ostrovtsvetkovy veinik różni się wysokim wzrostem, osiągając półtora metra. Z jego pomocą długie odcinki klombów są pięknie udekorowane. Kwiaty z swirls, różniące się w delikatnie różowym kolorze.

 • Błękit Molynia jest dość zwarty i dekoracyjny, ma fioletowe kwiaty.

 • Ale trawa Miscanthus jest w stanie przyciągnąć swoje kwiatostany srebrzysto-czerwone odcienie, korzystnie podkreślone przez brązowe liście.

 • Oczywiście nie obywa się bez nich. Jednym z przedstawicieli jest hortensja. Kwitnie we wrześniu. Kwiaty w postaci kulek mają dość świąteczny wygląd, są wzbogacone o jasność różnych odcieni, które mogą występować na jednym krzaku.

 • Zwykły wrzos jest również w stanie przynieść radość. Kwiaty o różowym i fioletowym odcieniu do początku listopada.

Jak zorganizować opiekę nad jesiennymi roślinami

 1. Na początku kwitnienia jesiennych roślin zaleca się zaprzestać podlewania. Woda jest potrzebna tylko dla tych, którzy są przeszczepieni lub rosną tylko przez rok. Kwiatostany, które zaprzestały kwitnienia są usuwane. Typy wieloletnie są przycinane do korzeni. Jeśli przycinanie jest wysokie, łodygi pozostawia się na zimę i usuwa na wiosnę.
 2. Rośliny w tym okresie są zalecane do podtrzymywania preparatów superfosforanowych i siarczanu potasu. Kwiaty, które mają bulwy w postaci cebulek, są nawożone tylko potasem. Niektórzy przedstawiciele mogą wykonywać hilling, posypać zimą lapnika lub wyciąć gałęzie.

To nie jest cała lista roślin jesiennych. Jest ich dużo i każdy może przynieść radość kolorowym kwiatom. A jeśli istnieje ochota, by cieszyć się jesienią w postaci jasnych kwiatostanów, nie spiesz się wszystko z rzędu. Przyjrzyj się dokładnie, którzy przedstawiciele dobrze nadają się do klimatu, składu gleby i innych warunków. I dopiero potem zacznij rosnąć.

Jesienne kwiaty - nazwa najpiękniejszych roślin

Jesień to czas magiczny, kiedy przyroda przygotowuje się do odpoczynku od zamieszek i blasku kwiatów. Jednak nawet w tym okresie najbardziej zróżnicowane rośliny kwitną w ogrodach, nadal ciesząc nas swoją łaską i pięknem.

Są one również nazywane roślinami jesienno-jesiennymi lub roślinami o krótkim dniu, ponieważ o tej porze roku słońce nie jest już tak gorące, a jasna część dnia jest znacznie zmniejszona.

Oczywiście, liczba jesiennych kwiatów nie jest tak duża i różnorodna jak letnie kwiaty, ale mimo to wystarczają one do dekoracji jesiennego ogrodu i napełnienia go przyjemnym aromatem, czyniąc go niepowtarzalnym i niepowtarzalnym. W większości jesienne kwiaty są wieloletnie, choć wśród nich są też jednoroczne.

Złoty czas spotyka nas w pierwszym miesiącu - wrześniu. Jakie kwiaty przygotowałeś dla ogrodników w tym miesiącu?

W tym artykule przyjrzymy się imionom jesiennych kwiatów, opisom i zdjęciom.

W warunkach pogodowych wrzesień zazwyczaj nie różni się zbytnio od końca lata i dopiero pod koniec miesiąca widać zmiany. Dlatego na początku września nadal kwitnie wiele letnich kwiatów (begonia, gerbera, jednoroczna aster itp.), Ale niestety są one niestabilne w związku z nadchodzącym przeziębieniem i brakiem światła słonecznego. Często takie rośliny uprawia się jako rośliny jednoroczne, szczególnie w regionach chłodniejszych.

Jednak, jak już wspomniano, istnieje wystarczająco duża liczba kwiatów, które wolą kwitnąć jesienią.

Na wideo przykładzie projektowania kwiatów na klombie.

To właśnie te kolory dadzą nam prawo do otwarcia naszej parady jesiennego piękna. Istnieje wielka różnorodność odmian chryzantemy, które różnią się wysokością (wysoka - rośnie do sześciu metrów, średnich i małych. - 0,5 M), rozmiar kwiat i odcieni kolorów (od bieli do miedziany czerwony, fioletowy, a także różne odcienie żółte i pomarańczowy).

Rośliny odmiany z dużymi kwiatami zwykle zaczynają kwitnąć od końca lata do końca jesieni. Są wystarczająco wrażliwe na przeziębienia, a gatunki z małymi kwiatami doskonale zimą.

Ogromną popularnością cieszyły się ostatnio bezpretensjonalne koreańskie chryzantemy z obfitością małych kwiatów, które są usiane krzewami, na przykład Alenuszka (kwiatostany proste jasnoróżowe), Altgold (kwiaty pomponnye ciemnożółte), Królewna Śnieżka (białe kwiaty frotte), Gebe (kwitnie na mrozie, różowo-żółte, proste kwiaty), Łada (kwiaty frotte różowe i fioletowe), lato (duże czerwone półmangańskie kwiaty), Pomarańczowy zachód słońca (duże frotte pomarańczowo-brązowe kwiaty). Liście chryzantemy mają również bardzo różny wygląd i wielkość.

Zajmują one stale wysoką pozycję w rankingu Autumn-Breeding, ze względu na ich długie i obfite kwitnienie. Istnieje wiele odmian, które kwitną w pierwszych dwóch miesiącach jesieni, dla których otrzymały popularną nazwę "Septubrins" i "Octobrins" (na przykład odmiany New Belgian i New England). Podobnie jak chryzantemy, istnieje ogromny wybór różnych odmian astry na każdy gust zarówno w wysokości i wielkości buszu, jak i w kolorze (odcienie bieli, niebieskiego, różu i bzu).

Ta bezpretensjonalna roślina z rodzaju Grassy, ​​która łatwo się rozmnaża, jest odporna na niskie mrozy, a jej obfite kwitnienie trwa do samej zimy, dekorując ogród jasnymi gwiazdami kwiatów. Często na krzaku jest tyle kwiatów, że chowają się pod liśćmi rośliny. Istnieją zarówno jednoroczne jak i wieloletnie gatunki astry.

Doskonała dekoracja wiejskiej działki. Są odporne na cień, rosną praktycznie na jakiejkolwiek glebie, jak nawilżanie, ale nie tolerują nadmiaru wilgoci.

Jest 6 głównych gatunki dalii:

Główną różnicą między nimi jest kształt, huśtawka i rozmiar kwiatów 10-12 cm. Dziś ta niesamowicie piękna roślina ma około 20 000 odmian.

Dalie są ciepłolubne, więc ich kwitnienie zwykle trwa aż do pierwszego przeziębienia, ponieważ nawet małe przymrozki działają na nie śmiertelnie.

Każdy zna te piękne jasne żółte i pomarańczowe kwiaty z ciemnobrązowym rdzeniem, bardzo podobne do dużego (5-6 cm) rumianku. Roślina ma proste, elastyczne wysokości 45-65 cm z szorstkimi łodygami i gęstymi, szorstkimi, wydłużonymi liśćmi.

Kwitnie rudbekia na mróz, uwielbia nawożoną wilgotną ziemię, toleruje cień i nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest piękna w połączeniu z krzewami iglastymi, świetnie wygląda na tle trawników i skalniaków.

Cynia jest elegancka ("główne" lub "główne")

Ta kultura jest również szeroko znana wśród kwiaciarni. Pędy cynia energiczne i stojące prosto, z twardym ogniem. Kształt kwiatów zależy od gatunku, od prostego do frotte i od ich rozmiary osiągają 10 cm. Kwiaty mają szeroki zakres kolorów i charakteryzują się dużą liczbą.

Cynia jest dobrze wykorzystywana do ozdabiania klombów, drobnoustrojów, kwiatów i balkonów, a także świetnie wygląda w wazonach.

We wrześniu rodzajów kolorów można również uznać takie jak bratek, mieczyk, słoneczniki dekoracyjne, Eland, begonie bulwiaste geranium, Impatiens (Vanka mokrą) Colchicum, bulwiasty (kwiaty), Echinacea, Kosmeya, wilczomlecz, Erick i Heather, rycynowy, petunii, Gillyflower, geleohrizum, Dimorfoteka, datura, kapusta ozdobna, amarant, rośliny olej rycynowy, nagietki, fuksja, groszek, Coleus, oregano, goździk pierzasty, Delosperma, demorfoteka, nagietek, Ślazówka, Coreopsis, Oman, chaber długo, dziewczęcy złocienia, i wielu innych w Idy stanie dokonać ogród prawdziwie kolorowy i radosny.

Październikowa pogoda zazwyczaj już bardzo różni się od lata, wiele roślin ogrodowych wyblakło, a ogrodnik marzy o przedłużeniu letniej opowieści tak długo, jak to możliwe. Niemniej jednak w tym miesiącu nie traci także matka-matka, która stworzył wiele arcydzieł z października.

Wśród jesiennych roślin jesiennych można wyróżnić przystojnych mężczyzn, o których można przeczytać poniżej.

Roślina wieloletnia jest często wykorzystywana jako roślina jednoroczna. Jego oryginalne małe kwiaty przypominają lwią paszczę, dzięki czemu ma swoją niezwykłą nazwę. Roślina jest mile zaskoczona różnorodnością kolorów i przejść od śnieżnobiałego do bordowego. "Psy" mogą być podobne wysoki (do 80 cm wysokości), oraz niski wzrost i nawet krasnolud, nie przekraczającej 20 cm, kwiatostany znajdują się na prostej, centralnie dość mocnej łodydze w kształcie stożka o długości do 35 cm. Leniuń przestaje kwitnąć wraz z nadejściem mrozu.

Snapdragon preferuje gliniastą ziemię na dużych obszarach dobrze nasłonecznione bardzo niewymagających i regularne usuwanie zwiędłych kwiatostanów promuje boczne gałęzie obficie porozrzucane kolorowe kwiaty.

Snapdragon można hodować, aby ozdobić krawężniki, klomby kwiatowe, domki i mikroorganizmy. Najbardziej popularne odmiany rozważ

 1. Lemoniada cytrynowa,
 2. jasny pomarańczowy "Wulkan"
 3. jasny różowy "Brilliant Rose"
 4. karminowo-karminowy "Sharlah Triumph,
 5. czarny i fioletowy "Schwarz Prince", "
 6. jasny czerwony "Defiance"
 7. śnieżnobiały "Shneifleks"
 8. ciemny fioletowo-czerwony aksamit "Dunkel Granat".

Oman - prawdziwy cud charakter stały rozrzucone nad jego bush hat wspaniały słoneczny żółty, czerwony lub fioletowy cegły pomarańczowy małe (3-4 cm wielkości) kwiaty. Jest absolutnie bezpretensjonalny i należy do niego gatunki wysokopienne (od 0,7 do 1,5 m).

Dla niego najbardziej atrakcyjny surowa ziemia nawożona. Snapdragon wygląda wspaniale na brzegach zbiorników wodnych, w postaci żywopłotów, tylnych i środkowych płaszczyzn klombów. Dobrze w harmonii z astrykami, delphinium, werbenami i monarchami. Najpopularniejsze wśród ogrodników są odmiany frotte.

Ta tajemnicza roślina to cebula bulwiasta wieloletnia i nabył swoją nazwę z powodu opóźnionego kwitnienia jesienią, w przeciwieństwie do innych ludzi. To prawdziwy wiosenny plusk piękna i czułości wśród zanikających kolorów jesieni. Na wysokości nie przekracza 20 cm. Bardzo skromny. Glades colchicum w jesiennym krajobrazie fascynuje jego wyrafinowaniem i wyrafinowaniem.

Zamówienie jest 70 różnych odmian ten niesamowity kwiat. Preferuje luźne gleby i słoneczne południowe obszary. Wygląda świetnie w ogrodach skalnych. Pomimo swojej atrakcyjności, fabryka jest trujący i wymaga ostrożnego obchodzenia się z nim.

Pansy (Viola lub Violet Violet)

Niezwykła niska (15-30 cm) długotrwała mrozoodporna kultura ogrodowa, w formie kwiatów przypominających fiolet. Viola odnosi się do Rośliny odporne na cień, ale w zacienionych obszarach jego kwitnienie jest mniej obfite. Kolorystyka bratek jest szeroka i różnorodna. Bratki nie tolerują nadmiaru wilgoci i preferują gliniastą glebę.

Te kwiaty doskonale zdobią balkony, krawężniki, uliczne doniczki, różne nasadzenia i można je sadzić wokół drzew.

Nasturcja jest bardzo popularnym gatunkiem ogrodowym, rosnącym na poletkach o umiarkowanej zawartości składników odżywczych. Na żyznej glebie rozwija swoją zieloną masę i zmniejsza ilość koloru, a na biednych - traci swoją dekoracyjność. Niemal wszystkie rodzaje nasturcji są jednoroczne.

Istnieje kilka głównych rodzaje nasturcji:

 • krzaczasty (małe krzewy - jednoroczne do 30 cm wysokości są idealne do dekorowania krajobrazów, krawężników, mikrobramatów, wazonów),
 • kręcone (roczny widok na tworzenie żywopłotów, balkonów, ścian, płotów),
 • ampel (roczny widok pionowego zagospodarowania terenu i dekoracji budynków),
 • Terry (widok roczny, dobrze wykorzystywany w projektowaniu krajobrazu),
 • crenate (multi-flota, używane do projektowania tarasów, pawilonów i klombów).

Wysokość krzaków Ta kultura waha się od 25-30 cm do 2-3 m. Lubi rosnąć na słonecznych plamach.

Obecnie około 90 odmian nasturcji na każdy gust jest oferowanych na uwagę ogrodników. W zimnych regionach Nasturtium jest najpopularniejszym, wielowarstwowym, zdolnym przetrwać temperaturę do -20 stopni.

Wśród innych kwitnących roślin października można wymienić ageratum ASTER, aksamitki, bulwy begonii, werbena bonarskuyu, gatsaniyu, Heliopsis, dalia, Hortensja wiechowaty, groszku, kobeyu, krokus, lantan, lobelia, stokrotki, pelargonia, petunia, róża, szałwia, chryzantemy , stevia niejednolity i wiele innych. Te rośliny ich zapach i bujne kwitnienie zachować kawałek latem w ogrodzie.

A teraz w końcu jesień dobiega końca. Nadchodzi listopad - miesiąc, w którym ogród był pusty, drzewa opuściły liście, a przyroda jest prawie gotowa na zimowy sen. Właśnie w tym czasie, szczególnie chcą zobaczyć barwną powierzchnię kwitnienia rośliny wypełniają powietrze pozostawiając upadku specjalny zapach, przypominający kolorowe lato. Rośliny kwitnące w listopadzie są jak eksplozja pozytywnych emocji.

Wiele roślin zaczyna kwitnąć we wrześniu, a październik zachowuje swój apel.

Jeśli zgromadziłeś wiele niepotrzebnych rzeczy, możesz samodzielnie stworzyć kwietniki z improwizowanych narzędzi.

Jeśli nie chcesz co roku sadzić kwiatów, możesz sadzić rośliny wieloletnie. Czytaj więcej tutaj.

Marigolds są zarówno roczne i wieloletnie. Wiadomo więcej niż 50 odmian Ta kultura słoneczne, kwiaty, które wahają się od jasnożółtej do czerwonawo-brązowym, w tym całej gamie kolorów i kombinacji, i stworzyć piękny dywan kwiatowy. Mają niezrównany zapach i rosną wysokość krzewu od 0,2 do 1,2 m.

Kwiaty nadal kwitną do mrozów. W zależności od struktury kwiatostanów, tegetis dzieli się na

Często używał ogrodnik hybrydowe typy tagetis.

Innym letnim wysłannikiem w twoim ogrodzie może być pitunii. Wśród 20 odmian Roślina ta jest reprezentowana jako jednoroczne i wieloletnie. Kwiat doskonale znosi prawie każde warunki klimatyczne, jest bezpretensjonalny dla miejsca jego wzrostu, co czyni go niezastąpionym dla ogrodu.

Petunie mają zarówno wyprostowane, jak i pełzające łodygi i zwykle nie przekraczają 10 cm wysokości. To wspaniała dekoracja letniego domku, szczególnie późną jesienią, dzięki różnorodności wariantów kolorystycznych tej kultury.

Petunia doskonale komponuje się zarówno w donicach, jak i na rabatach, rabatkah, krawężnikach i doskonale toleruje zimno.

Ta wiecznie zielona roślina jest pięknym dekoracyjnym ornamentem. Pomimo tego, że kwitnie w czerwcu, jego soczyście ciemnozielone liście znacznie ożywią nudny listopadowy krajobraz twojego ogrodu. Najbardziej zimową odmianą rododendronu jest rododendron Katevbin grandiflorum.

Roślina ma bujna korona i osiąga do 4 m wysokości. Jego bezpretensjonalność, tempo wzrostu (8-12 cm rocznie) i zdolność do życia do stu lat sprawia, że ​​roślina jest tylko znaleziskiem. Odpowiedni do jego wzrostu jest gleba słabo kwaśna, kwaśna, torfowa lub gliniasta.

Różnorodność tych niezwykłych roślin jest po prostu niesamowita, a ich piękno i obfite kwitnienie przyciągają wielu ogrodników. Późne gatunki obejmują bujnie kwitnące flox, paniculate - wysoka krzewownia, która ma jasne soczyste kwiaty wszystkich możliwych kolorów od różowego i szkarłatnego do fioletowego, są nawet gatunki w paski.

Wśród popularnych odmian floksu można wyróżnić takie

I oczywiście nie można nie wspomnieć o królowej kwiatowej - róży, której niektóre odporne na zimę odmiany zachwycają wyglądem nawet po małych mrozach. Obecnie wykluwa się wiele różowych odmian, które mogą zimować w najtrudniejszym klimacie i kwitnąć nawet przy zimnej pogodzie.

Należą do nich kultura parku, i selektywne gatunki kanadyjskie i amerykańskie. Co więcej, wybór koloru i rodzaju róż jest tak różnorodny, że nawet najbardziej uprzedzony ogrodnik będzie w stanie wybrać roślinę do swojego gustu.

Oprócz nich, rośliny takie jak Echinacea, aster, balsam Waller gatsaniya, dimorfoteka udarnością, Nemesia, floks Drumonda, fuksja, chryzantema, bratków i wiele innych rodzajów mróz będzie Twój ogród latem zielona wyspa w całym listopadzie.

Dodaj komentarz

8 + 2 =