Nazwa kategorii

Kawa topiarium własnymi rękami

Topiary kawy

Ręcznie robione produkty mogą stać się nie tylko ozdobą wnętrza, ale także wspaniałym prezentem dla przyjaciół i krewnych. "Tree of Happiness" - topiary wykonane z ziaren kawy - nadaje się dla wszystkich miłośników tego pachnącego napoju, czy to męskiego czy żeńskiego. Piękne i dziwaczne rzemiosła, prezentowane na każdej znaczącej imprezie, będą oryginalnymi i przyjemnymi prezentacjami, zdolnymi do dekoracji mieszkania lub biura.

Jak zrobić topiary z ziaren kawy własnymi rękami

Zastanawiasz się, jak zrobić kaftan z kawy. Przede wszystkim wybierz odpowiedni surowiec. Aby drzewo było piękne i pachnące, wybierz kawę odmiany Arabica. Ziarna o niewielkich rozmiarach ściśle przylegają do siebie, nie pozostawiając wolnej przestrzeni. Gładkie jąderka są łatwe do dekoracji i dobrze wyglądają we wnętrzu. Kilka zasad:

 1. Do pnia za pomocą patyków, gałązek, drutu, owinięte wstążkami, nici, łyka lub innych materiałów.
 2. Użyj plastikowych doniczek jako pojemnika. Są łatwiejsze do dekoracji w różnych technikach.
 3. Rozmiar doniczek nie powinien przekraczać wymiarów podstawy drzewa.

Rzemiosło wykonane z kawy jest proste. Podstawę przyjmuje dowolna forma - zależy to od wyobraźni i improwizowanych materiałów. Aby nie nudzić się w trakcie żmudnej pracy, można wezwać pomoc dzieci w wieku szkolnym. Dla nich przydatna będzie tak osobliwa lekcja lub mk do stworzenia drzewa szczęścia. Wprowadza dokładność i trenuje umiejętności motoryczne rąk.

Jest to najpopularniejsza forma topiari z kawy. To zajmie dla niej:

 • podstawa do piłki (na przykład mała kulka lub zabawka choinkowa);
 • trzymać lufę.
 • ziarna kawy;
 • pistolet do klejenia;
 • klej PVA;
 • farby;
 • 2 szczotki;
 • Serwetki papierowe;
 • doniczka;
 • atrybuty wystroju (koraliki, wstążki itp.)

Zalety robienia kawy czerpanej własnymi rękami są takie, że stosowane są wszystkie rodzaje technik i użyte są wszelkie materiały użyte do dekoracji. Jeśli sam tworzysz topiary z kawy, instrukcje krok po kroku wyglądają tak:

 1. Przykryj podłoże serwetkami za pomocą kleju PVA.
 2. Gdy klej wyschnie, wykonaj nacięcie w podstawie.
 3. Przyklej pień drzewa szczęścia do podstawy gorącym klejem.
 4. Przykryj bazę brązową farbą i pozostaw do wyschnięcia.
 5. Kufer jest obrobiony klejem i owinięty wokół wstążkami lub nitkami (mopem, taśmą) lub przykryć farbą.
 6. Przyklej ziarna w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa nie powinna pokrywać obszaru wokół pnia.
 7. Powstałe drzewo umieszcza się w doniczce, na dnie której wlewa się topliwy.
 8. Kiedy drzewo "chwyta się", napełnij zbiornik ryżem lub innym płatkiem zbożowym, a na górze farbą z klejem PVA.
 9. Do ostatecznego wykończenia używa się pozostałych ziaren, koralików lub innych materiałów znajdujących się w doniczce.

Rękodzieło wykonane z ziaren kawy własnymi rękami, wykonane w kształcie serca, będzie doskonałym prezentem dla osób bliskich lub w drugiej połowie. Główna różnica w technologii wytwarzania takiego produktu polega na przygotowaniu podstawy. Jest on używany do:

Wytnij 3 tekturowe kiery: 1 duży i 2 mniejsze. Małe serca są przyklejone po obu stronach dużego. Ta półka jest wklejona papierowymi serwetkami i pokryta ciemnobrązowym kolorem. Po wyschnięciu jest nawijana nitkami w chaotycznej kolejności. Na wierzchu warstwy nici nanieść tynk, przygotowany zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Aby uzyskać trójwymiarowe serce, ziarna są sklejone w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa ziaren jest przyklejona do góry przez wypukłą stronę, a druga - do góry przez rowki.

Słoneczniki wykonane z kawy i satynowych wstążek

Najlepiej jest zrobić podstawę takiego produktu piankowe kulki polistyrenowe, które są sprzedawane w sklepie do robótek. Procedura:

 1. Za pomocą kleju PVA przyklejamy ziarna kawy do podstawy tak, aby nie było żadnych szczelin.
 2. W przypadku płatków stosuje się satynowe wstążki w kolorze żółtym lub pomarańczowym.
 3. Taśmy są pokryte klejem lub bezbarwnym lakierem do paznokci, aby się nie rozpuściły.
 4. Następnie udekoruj w formie płatków, w 2 warstwach naklejonych na papierowe lub kartonowe kubki.
 5. Łącząc płatki wstążki i rdzeń kawy, otrzymasz piękny słonecznik.

Jako prezent na parapetówkę, wesele lub na szczęście, do domu przyda się drzewko kawy ozdobione monetami. Do takiego produktu użyj zarówno zwykłego grosza, jak i monet innych państw. Chińskie monety z dziurami, w których przechodzą taśmy, pójdą. Ponadto, ozdobne lub prawdziwe pieniądze metalowe są wykorzystywane do dekoracji garnka lub innego pojemnika dla postaci, kadrowanie tułowia.

Dowiedz się więcej sposobów tworzenia ziaren kawy.

Wideo: klasa mistrzowska topzy kawy

Dla miłośników niezwykłych prezentów dla siebie i bliskich, istnieje wiele kursów mistrzowskich i seminariów. Obejrzyj wideo, które szczegółowo opisuje, jak zrobić topiary. Udekoruj swój dom przed najbardziej przytulnym wypoczynkiem, dokonaj rzemiosła, aby pomóc w nagraniu wideo o szczęśliwym drzewie Nowego Roku. Rzemieślnicy, którzy mają słabość do pachnącego drinka, docenią mistrzowską klasę na temat wytwarzania topiary w postaci filiżanki kawy. Rękodzieło stanie się prawdziwą ozdobą nie tylko domowej kuchni, salonu, ale także przytulnej kawiarni. Niezwykły projekt z wideo ucieszy gospodarzy i gości.

Topiary kawy własnymi rękami: 9 lekcji mistrzowskich na ręcznych wyrobach wykonanych z ziaren kawy, instrukcje fotograficzne i wideo, pomysły na wystrój

W krajach Europy topiary wykonane z różnych materiałów stały się nietypowym elementem wystroju, aw ostatnich latach takie drzewa stały się popularne w rosyjskim florystyce.

Jednym z najciekawszych wariantów takich rzemiosł jest drzewo-topiary wykonane z ziaren kawy.

W tym artykule postanowiliśmy zaproponować kilka pomysłów na tworzenie drzewek kawowych: naucz się klas mistrzowskich, gdzie proces tworzenia miniaturowych drzew z ziaren kawy jest krok po kroku i zaskakuj swoich bliskich, wykonując własnoręcznie oryginalny ręcznie wykonany artykuł.

Topiary kawy, zdjęcie

Czy jesteś zainteresowany nauczeniem się, jak zrobić kąkol z ziaren kawy jako serce? Do tego potrzebne są następujące materiały:

 • ziarna kawy;
 • karton;
 • ołówek;
 • nożyczki;
 • lina;
 • plastikowy pojemnik;
 • wata;
 • mocny drut;
 • farba czekoladowa;
 • klej;
 • wstążki.

Topiary Serce z ziaren kawy

Utwórz topiary w formie serca, zacznij od przygotowania szablonu dla pożądanej konfiguracji. Narysuj na kartonie ołówek w kształcie serca, a następnie nożyczkami. Zmocz włókninę w kleju i nałóż na nią wzór objętości. Przeciągnij serce za pomocą wątków.

Po wyschnięciu kleju nałóż farbę na podstawę drzewa i zacznij wytwarzać tułów zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej.

Zadekoriruyte wstążki baryłkę. Na sercu przymocuj za pomocą kleju pętlę wstążek, a następnie ziaren kawy. Możesz stworzyć wzór ziaren - szczególnie skutecznie, będzie wyglądał na tle monochromatycznej farby.

Następnym krokiem jest zebranie drzewa. Aby naprawić bagażnik, użyj alabastru lub podobnego środka zaradczego. Po zakończeniu montażu zdobądź topiary "Coffee Heart" za pomocą wstążek.

Topiary z kawy w formie serca

Małe drzewo z okrągłą koroną

Najprostszą metodą wykonania takiego rzemiosła jest małe drzewo z okrągłą koroną.

Aby wdrożyć ten pomysł, potrzebujesz następujących elementów:

 • kulka z pianki do podstawy (może to być papier lub wypełniona pianką;
 • kawa ziarnista;
 • klej;
 • Drut lub inne urządzenie do symulacji pnia drzewa;
 • szybko krzepnąca mieszanina - na przykład alabaster;
 • pojemnik do instalacji drzewa;
 • wstążki, papier kolorowy i inne elementy dekoracyjne;
 • pędzle, woda i kolorowe farby.

Topiary kawa, zdjęcie

Jak zrobić topiary kawy? Szczegółowa instrukcja krok po kroku na temat tworzenia topnika do kawy sugeruje rozpoczęcie tworzenia od korony. Jeśli nie masz lekkiej piłki - wyjdź z improwizowanych środków. Wlać powierzchnię koralików za pomocą ziaren.

Udekoruj słomę zebraną do pnia mini-drzewa (może to być ołówek lub niepotrzebna robótka), taśmę, wstążki lub linę. W misce przeznaczonej na instalację drzewa przygotuj szybko zestalającą się mieszankę i napraw baryłkę przyszłego topiary. Przed zestaleniem mieszaniny utrzymuj lufę w żądanej pozycji.

Następnie przystąp do ozdabiania dolnej części kulki nasionami. Przyklej je do zestalonej kompozycji dwiema warstwami. Zamocuj koronę i kufer za pomocą kleju.

Wykończeniem jest dekoracja drzewa za pomocą koralików, kokardek i innych akcesoriów dekoracyjnych.

Topiary z ziaren kawy własnymi rękami, zdjęcie

Zobacz film z wykładem mistrzowskim na temat tego, jak zrobić kosiarka z kawy własnymi rękami:

Oprócz ziaren kawy, do dekorowania drzew można użyć innych akcesoriów. Na przykład możesz stworzyć topiary, składające się z kawy i monet, uzupełnione błyskawicą.

Aby zrealizować ten pomysł, przygotuj sferyczną podstawę, wybierając odpowiednią blokadę rozmiaru.

Wokół korony drzewa przykryć warstwą farby o brązowym odcieniu. Po wyschnięciu nałóż zamek błyskawiczny (wcześniej rozpięty), aby zaznaczyć miejsce naśladujące rozproszone monety. Przyklej monety za pomocą termo-pistoletu - zacznij od środka korony.

Po zakończeniu monety, przyklej błyskawicę: użyj do tego gorącego kleju.

Topiary z kawy i monet

Resztę powierzchni kuli zdobią ziarna kawy (dwie warstwy). Ale nie zapomnij zostawić miejsca na bagażnik topiary. Zbuduj tułów, udekoruj go wstążkami i połącz z koroną.

Przygotuj potrawy, aby umieścić szczęśliwe drzewo. Zwiększ atrakcyjność, owijając ją papierem. Przykryj górę pojemnika ziarnami. Za pomocą zestalającego się związku zdejmij kalenicę i udekoruj ją.

To wszystkie główne sekrety tworzenia mini-drzewa. Wybierz akcesoria, w zależności od wnętrza pokoju, w którym znajdować się będzie topiary.

Projektowanie może również zależeć od konkretnego powodu - w przypadku, gdy planujesz dać komuś swoje dzieło.

Topiary wykonane z kawy z zamkiem błyskawicznym i monetami

Idealnym pomysłem jest zrobienie z dnia 8 marca topiary kawy ozdobionej akcesoriami kwiatowymi i zaprezentowanie takiego artykułu komuś bliskiemu. Mogą to być papierowe elementy dekoracyjne, koraliki, koraliki, satynowe wstążki, a nawet biżuteria. Szczęśliwe drzewo o kwiatowym wzorze może być ozdobione ręcznie robionymi różami, fiołkami i innymi sztucznymi kwiatami.

Kwiatowo-kwiatowy topiary jest tworzony przy użyciu konwencjonalnej technologii. Elementy wystroju w postaci kwiatów przykleja się do korony na końcowym etapie pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich wyłącznie na jednej stronie.

Jeśli chcesz zrobić topiary z bardziej skomplikowanymi ornamentami kwiatowymi, na przykład różami, najpierw naucz się klas mistrzowskich, które uczą tworzenia mini-drzew z błyszczących lub satynowych wstążek i innych technik (na przykład w technice Kansas).

Topiary wykonane z kawy i kwiatów

Zwracamy uwagę na jeszcze prostszy w praktycznym pomyśle realizacji - topiary-topiary pod piękną nazwą "Gentleman" z ziaren kawy. Wykonanie tego rzemiosła zajmuje około trzech godzin.

Aby stworzyć dżentelmeńską topiary, można stosować zasadę podobną do tej opisanej powyżej. Najpierw głowę, potem ciało i nogi. Pień z nogami wykonano z grubego drutu, który owinięty jest sznurkiem, aby zwiększyć wytrzymałość.

Po zrobieniu człowieka udekoruj go za pomocą improwizowanych środków: zrób czapkę, laskę i inne wyraziste szczegóły.

Topiary Gentleman kawy

Topiary w postaci pływającego kubka wypełnionego kawą - jest to bardzo oryginalny ręcznie wykonany artykuł, którego sam nie możesz zrobić nie jest taki prosty, ale warto spróbować, bo to się okaże bardzo nietypowe.

Aby stworzyć taki topiary, będziesz potrzebował:

 • ziarna kawy;
 • drut;
 • super odporny klej;
 • kielich z talerzykiem;
 • farby na bazie akrylowej w odcieniu bieli i czekolady;
 • tkanina (serwetka);
 • nóż.

Zegnij drut wzdłuż wewnętrznego kształtu kubka - i na pozostałej długości łuku (w tym miejscu odtworzona zostanie imitacja płynącej kawy). Oczyść jej tłuszcz, używając alkoholu, i przymocuj do superglue filiżanki.

W dolnej części topiary przygotuj mini-ciasto. Zaizoluj go porowatością. Zrób pięć małych ciastek o okrągłym kształcie. Każda kolejna warstwa powinna być mniejsza. Przed sklejeniem należy wygładzić krawędzie. Pomaluj plasterki białą i czekoladową farbą.

Cięcie z brakującym elementem musi być porowate. Resztę dekoruj tkaniną za pomocą technologii decoupage.

Po wyschnięciu statku wytrzyj wystające krawędzie, podgrzej szydło dziurką w torbie i pomaluj ją na brąz, aby wyglądała realistycznie.

Przeciągnij drut przez wycięcie i wygnij na końcu. Na dole ciasta utwórz małą niszę, aby zamaskować zgięcie drutu.

Ozdobić ciasto wiórkami kokosowymi naniesionymi na powłokę akrylową. Na spodku ułóż wzór w postaci węża, używając farby w kolorze brązowym. Za pomocą kleju zamocuj wygiętą końcówkę drutu na spodku. Połącz spodek z ciastem.

Ta część drutu, która znajduje się w strefie widoczności, serwetka zadekoriruyte. Przyklej na ramie ziaren kawy, wlej odrobinę kleju na ciasto, zmieszaj w równych proporcjach lakier i barwnik i przykryj przepływ imitacji czekolady i kawy. Stworzysz realistyczną symulację w postaci filiżanki kawy ze spodkiem.

Topiary przy filiżance kawy

Czy możliwe jest ręczne wykonanie topiary z ziaren kawy? Możesz zobaczyć inny ciekawy film z instrukcjami, jak zrobić oryginalne drzewo z pamiątkami:

Aby stworzyć topiary w postaci słonecznika z ziaren kawy, potrzebujesz:

 • żółta wstążka o szerokości 2,5 cm;
 • draperia z zielonego koloru;
 • cienka sznurek jutowy;
 • superglue;
 • szybka mieszanina;
 • drut;
 • ołówek;
 • mała piłka tenisowa;
 • piłka z papieru-mâché;
 • władca;
 • doniczka;
 • małe nożyczki;
 • urządzenie do wypalania.

Od 12 cm taśmy tworzą kwiatowy liść. Za pomocą płonącego narzędzia lub kleju połącz jego dolne krawędzie. Będziesz potrzebował około 40 liści.

Aby stworzyć wewnętrzną część słonecznika, użyj papier-mache i scotch. Jako podstawa do bud - piłki tenisowej. Przykleić na bazie kawy i przykryć bezbarwnym lakierem. Następnie przymocuj płatki wokół środka kwiatów.

Pień słonecznika jest zrobiony z drutu, potraktuj go klejem i nawij nim sznurkiem.

Teraz przyszła kolej na grobowce. Są one przymocowane do kleju z tyłu ozdobnego słonecznika. Następnym krokiem jest przymocowanie kwiatu do łodygi. Dołącz drobne płatki do drutu.

Topiary Słonecznik z kawy

Oryginalne sadzonki słonecznika są przymocowane do pojemnika i czekamy, aż mieszanina alabastru się zestali. Na wierzchu ozdobić kolorowymi słomkami.

Zgodnie z podobną technologią, ale z użyciem szkarłatnych taśm, można zrobić kawę topiari "Maki" lub zrobić drzewo z różami lub daliami.

Aby stworzyć topiary do kawy w proszku, potrzebne będą następujące materiały:

 • ziarna kawy;
 • karton;
 • lina lub sznurek;
 • bambusowy kij;
 • podstawą drzewa, na przykład filiżanki z kawą.

Jak zrobić topiary z drzewa kawowego

Udekoruj podstawę, owijając ją sznurkiem. Użyj drukowanego szablonu z tektury na znak waluty amerykańskiej.

Mocując bambusowe patyki do kartonu, upewnij się, że konfiguracja Ci odpowiada. Jeśli istnieje taka potrzeba, przymocuj dwa kartonowe szablony. Możesz owinąć je sznurkiem, posmarowanym klejem. Następnie dolej do dolara ziaren kawy, pokrywając wszystkie ubytki.

Cztery patyki bambusowe również owinięte sznurkiem. W miejscu, w którym będą w kontakcie z dolarem, użyj ziaren kawy - będą trzymać znak. Gdy skończysz z blatem, przygotuj miksturę alabastrową, aby naprawić topiary. Ułóż drzewo w piwnicy.

Weź drewniane szpikulce, ozdobione sznurkiem lub ziaren kawy i przyklej do dolara. Zaczekaj na wyschnięcie i udekoruj akcesoriami - oryginalny prezent jest gotowy.

Topiary z ziaren kawy

Jak zrobić topiary z kawy i koralików

Jeśli lubisz hafty i masz umiejętności tworzenia miniaturowej biżuterii, możesz zrobić topiary z koralików.

Najpopularniejszą metodą wytwarzania drzewa szczęścia z kawy jest formowanie pojedynczego topiary z liśćmi wykonanymi z koralików z elementami dekoracyjnymi z ziaren kawy. Opanuj te kulki w zwykły sposób: podstawę nakłada się klejem, a na górze dwie warstwy ziaren.

Podstawa drzewa może służyć jako filiżanka w spodku, przymocowana do kleju. Pień topiary jest owinięty serwetką i pomalowany. Kronu zdobią małe dodatki, na przykład wstążki.

Aby wydłużyć okres przydatności do spożycia, należy pokryć go aerozolem.

Topiary z ziaren kawy i koralików własnymi rękami

Topiary kawy, sądząc po zdjęciach i zdjęciach, są bardzo różnorodne. Tworzenie rzemiosła do dekoracji wnętrz jest bardzo fascynującą czynnością: upewnij się sam, wykonując co najmniej jedno mini-drzewo własnymi rękami na proponowanym MK.

Elegancki topiary kawy: piękny wystrój i przyjazna atmosfera

Pachnący topiari ziaren kawy zajmie miejsce honorowe we wnętrzu salonu lub kuchni. Jeśli chodzi o sklep lub biuro, taki wystrój można uznać za wręcz niezbędny Robienie czegoś pięknego własnymi rękami jest naturalną potrzebą dosłownie każdej kobiety. Nie był to jeden MC (master class), a nie jeden MC, który mógł sobie dać. Dla początkujących jednym z najbardziej płodnych tematów może być topiarii z kawy. Są to drzewa z pamiątkami wykonane z ziaren kawy, czasem z dodatkiem wstążek, proste w wykonaniu, ale bardzo piękne i pachnące. Po przejrzeniu galerii zdjęć zobaczysz, że z pewnością nie jest trudno zrobić taki cud własnymi rękami. Kompozycję można zawsze uzupełnić kwiatami, wstążkami, warkoczem, koralikami. A jeśli zdecydujesz się stworzyć drzewo z pieniędzmi, przydatny jest również dolar z pamiątkami, a czasem prawdziwy dolar.

Uczenie się jest lepsze na czymś prostym i uniwersalnym, tak więc kiedy masz zamiar skomplikowac produkt, instrukcja była dla ciebie jasna. Proste topiary z kawy - to prawie zawsze ta sama klasa mistrzowska, krok po kroku wyjaśniająca postęp prac.

Aby zrobić takie drzewo kawowe, będziesz potrzebować:

 • Bezpośrednio ziarna kawy;
 • Klej (najlepiej - pistolet do klejenia);
 • Oprzyj piłkę;
 • Wędka do bagażnika;
 • Gips lub alabaster;
 • Woda;
 • Farby, pędzel;
 • Serwetki papierowe;
 • Doniczka;
 • Wystrój jest według uznania.

Do dekorowania drzewa kawowego można używać wstążek, kwiatów, koralików, a nawet banknotów gotówkowych

MK zaczyna się od tego, że przygotowujesz podstawową piłkę. To dobrze, jeśli masz już puste plastikowe tworzywo piankowe i nie musisz tego robić specjalnie. Ale jeśli go nie ma, to weź gazetę, zrób jej bryłę, a następnie zawiąż ją nitkami, by zrobić piłkę.

Aby nie zawracać sobie głowy gazetami, możesz wziąć prostą małą kuleczkę - dość podstawową. Ale jeśli wziąłeś piłkę, to nie czekaj, wtedy ziarna przejmą klej bezpośrednio na gumie. Dlatego będziesz potrzebować papierowych serwetek, które gęsto wklejają piłkę. Pamiętaj o starym MC, ponieważ w dzieciństwie zrobili papier-mache, a więc zasada jest taka sama - klej, papier, wiele warstw i dobre suszenie.

Suszyć taką kulkę z serwetką około półtorej godziny. W tym czasie podnieś nasiona, z których zrobisz koronę drzewa kawowego.

Podstawę do topnika do kawy zaleca się pomalować na brązowo, ponieważ pomiędzy koralikami kawy koniecznie będą maleńkie szczeliny, które zepsują wygląd produktu

Jak zrobić kofeinę z kawy samodzielnie: instrukcje krok po kroku

Po wyschnięciu balonu należy go zamalować. Idealny kolor jest brązowy, pod ziarnami kawy. Trzeba to zrobić, aby cała historia nie wyglądała jak "hack-work" z powodu zdradliwych luk. Byłoby miło, gdyby farba była akrylowa.

Następnie klasa master obejmuje klejenie nasion.

Kawy z rękami krok po kroku:

 • Podstawa leży na kleju w dwóch warstwach. Przy okazji, o kleju. W szczególności nie filozofuj, zwykły klej PVA poradzi sobie z tym zadaniem. Klej krzemowy nie był używany przez dłuższy czas w ręcznym tworzeniu, a mocniejszy klej może uczynić proces nieodwracalnym. Dlatego klej PVA i punkt.
 • Podziel nasiona na dwie części. Te, które są gorsze i mniejsze, przejdą do niższej warstwy. A z najpiękniejszych musisz zrobić elegancką wierzchnią warstwę. Klej pistolet ściśle przyklej ziarna do siebie tak, że nie ma żadnych szczelin.
 • Kiedy korona jest już gotowa, możesz zrobić tułów. Owiń lufę satynową wstążką, najlepiej pastelowym odcieniem. Lub jasna czekolada lub złoty. Każdy MC zaleca swój bagażnik dekoracyjny. Spójrz na kilka zdjęć tego, co według ciebie jest bardziej interesujące, i skopiuj wystrój bagażnika.
 • Garnek można również ozdobić wstążką, Cóż, jeśli potrzebujesz bardziej skomplikowanej historii, możesz czerpać inspirację z tych samych zdjęć. Możesz nawet zrobić filiżankę z garnkiem na drzewo, dekorując wierzchnią warstwę w filiżance z nasionami, złote cekiny z monetami. Czasem w podstawie drzewa umieszcza się ten sam pamiątkowy dolar (i jest to możliwe, a nie pamiątkowe), co oznacza, że ​​jest to już drzewo pieniędzy. Bagażnik jest zainstalowany w gipsie lub alabastrze, w garnku.

Jak widać, topiary z kawy - to te same klasy mistrzowskie, jak w przypadku innych topiary, tylko korona jest wykonana z ziaren

Czasami łączy się ziarna i maki. Okazuje się to interesującą kombinacją, gdy ziarna kawy naśladują mak. Maki są wykonane z czerwonego sukna. I na zdjęciu, w rzeczywistości te topiary z kawy wyglądają bardzo przekonująco: jasne, piękne kwiaty i aromat kawy. A na samym dole takiego topiary można również umieścić tego samego dolara.

Topiary kawy własnymi rękami (klasa master video)

Topiary kawy i sznurka, zdjęcie

Popularny jest także topiary sznurka i ziaren kawy. W tym przypadku ze sznurka trzeba zrobić kwiat, którego rdzeniem będą ziarna kawy.

Tekstura i kolorystyka sznurka są bardzo dobrze łączone z ziarnami kawy, więc styl kroju może być najbardziej zróżnicowany

MK do produkcji kwiatów ze sznurka:

 • Weź zwykłą tacę na tekturę. Potrzebujesz wystających części, z których ma być podstawa kwiatu. Odetnij to wybrzuszenie, wykonaj zwijanie sznurka, dość mocno.
 • Sznurek jest najłatwiejszy do zamocowania na pistolecie termo. Odłóż "orzechy" na bok.
 • Następnie klasa mistrzowska obejmuje tworzenie kwiatów. Podziel pokrój na kawałki. Aby zrobić jeden kwiat, potrzebujesz pięciu dużych płatków i czterech małych. Płatki są połączone gorącym stopem. Następnie przykleja się je do podłoża, najpierw duże, a następnie małe.
 • Pośród płatków drugiego rzędu MC oferuje klejące ziarna kawy.
 • Kwiatek wkłada się do przygotowanej "nakrętki", a więc przykleja się do korony. Luki są eliminowane poprzez utrwalanie ziaren kawy.

Topiary można projektować nie tylko w formie tradycyjnego drzewa

Nie jest to oczywiście jedyna klasa mistrzów topiary ze sznurka. Możesz to zrobić w inny sposób, a czasem po prostu splecisz pień drzewa sznurkiem. Na zdjęciu możesz śledzić inne opcje wystroju. Nie zapomnij o tym samym symbolicznym dolarze na dole.

Topiary w formie serca z ziaren kawy (master master)

Topiary wykonane z kawy i satynowych wstążek

Piękny ślubny topiary można stworzyć własnymi rękami z satynowych wstążek i ziaren kawy. Takie drzewo może mieć jedną koronę, czyli jeden kwiat wstążek. Ale częściej klasy mistrzowskie oferują cały kwiatostan, od trzech do dziesięciu kwiatów, które na przykład ozdobią stół weselny.

Jak zrobić kwiaty, zdecyduj sam, zobacz w galerii zdjęć, która opcja wydaje Ci się bardziej atrakcyjna.

Jeśli mówimy o mini MC, to kwiat jest bardzo prosty:

 • Rdzeniem rdzenia są duże ziarna kawy;
 • Płatki wstążek obramowują te ziarna;
 • Wszystko jest naprawione za pomocą pistoletu do klejenia;
 • Jako globalny balon możesz użyć małej kulki choinki (jest to "miłość" w tym przypadku lekcje mistrzowskie na ten temat).

Kwiatek z wstążkami to nie jedyny pomysł na dekorowanie ślubnej kaftaniki

Możesz zbudować prosty kwiatek ze wstążek, lub możesz dołączyć ulotki z tego samego roku do podstawy kwiatu. Topiary ślubne to miękkie, miękkie kolory, więc będziesz potrzebował zestawu kremowych wstążek.

Popularny i taki oryginalny topiary jak kawowy dżentelmen. I możesz z łatwością zrobić to sam, ponieważ w rzeczywistości jest to to samo drzewo - tylko z uchwytami i kapeluszem. Uchwyty wykonane są z drutu, który jest wklejony przez papier-mache. Ten proces nie jest szybki, ale nic nie jest skomplikowane. Musisz zrobić to, aby dżentelmen mógł zgiąć rączki i palce.

Znakomicie, jeśli na głowie takiej kawy obywatel będzie elegancki cylinder, aw ręku kwiat. Spójrz na zdjęcie: opcje ich wystroju mogą się różnić. Kapelusz wykonany z tych samych wstążek lub kwiatek z wstążek. Interesująca jest klasa mistrzowska, która oferuje dolara za czapki i kwiaty.

Wykonywanie maków w postaci maków lub słoneczników nie może obejść się bez ziaren kawy

Dżentelmen rzeczywiście okazuje się być bardziej reprezentatywny, jeśli na cylindrze jest ozdobiony dolarem, a nawet dolarem w dłoni w postaci kwiatu. Kwiat, nawiasem mówiąc, twórz własne ręce na wzór origami. Możesz znaleźć i wykonać zdjęcia, gdzie prezentowane są inne warianty kwiatów, na podstawie dolara lub innej waluty z pamiątkami.

Tak przy okazji, taki kawowy dżentelmen to doskonały prezent na wesele. I ten sam dolar, a raczej koperta z takimi rachunkami, tylko prawdziwa, takie drzewo może posiadać własne.

Topiary "wznoszący się kubek kawy" (wideo master class)

Topiary to piękny prezent, oryginalny znak zainteresowania tych, którzy kochają kawę i nie mogą się oprzeć wszystkiemu, co wiąże się z tym szlachetnym i pachnącym napojem. Udana praca i dobry los dla twojego drzewa, niech przyniesie szczęście!

Dodaj komentarz

46 − 40 =