Nazwa kategorii

Jakie kolory trzeba mieszać, aby uzyskać niebieski?

Jakiego koloru farby miesza się, aby uzyskać niebieski?

Niebieski jest jednym z podstawowych kolorów (żółty, czerwony, niebieski, biały, czarny), które są mieszane w celu uzyskania różnych kolorów i odcieni. Ale nie można mieszać farby i uzyskać niebieski kolor, tak jak można uzyskać, na przykład żółty, czerwony podczas mieszania. Musisz iść i kupić.

Kolor niebieski, czerwony i żółty, jest najważniejszy. Jeśli potrzebujemy go pobrać z dowolnego odcienia, pamiętaj, że na końcu otrzymamy odcień niebieskiego, ale nie sam kolor podstawowy.

Ale jeśli potrzebujesz czegoś w przybliżeniu, powinieneś spróbować wymieszać następujące dodatkowe kolory - fioletowy i jasnoniebieski. Lub ta opcja: niebieska, powinna być znacznie większa, a także fioletowa.

Aby uzyskać niebieski, trzeba mieszać kolory żółty i zielony

Mieszanie kolorów

Nowoczesny wystrój wnętrz nasycony jest oryginalnymi odcieniami. Asortyment gotowych produktów nie zawsze zawiera pożądany półton. Tabela mieszania kolorów pomoże w domu uzyskać pożądany efekt. Informacje są przydatne nie tylko podczas naprawy mieszkania. Wiedza o mieszaniu kolorów jest przydatna dla szerokiego grona osób: początkujących malarzy, pracowników naprawy samochodów, dekoratorów i innych kreatywnych osób.

Eksperymenty mieszania: co powinieneś wiedzieć wcześniej

Otaczający świat jest wypełniony szeroką paletą kolorów, ale cała kolorowa przepychność opiera się na trzech podstawowych kolorach: niebieskim, czerwonym i żółtym. To dzięki ich mieszaniu osiągają pożądany półton.

Aby uzyskać nowy odcień, użyj kolorów podstawowych w różnych proporcjach. Najprostszym przykładem jest uzyskanie zielonego koloru. Odpowiedź jest niezwykle prosta: mieszanie żółtego barwnika z niebieskim. Poniżej przedstawiono wykres wizualny pierwotnych, wtórnych i przejściowych kolorów uzyskanych podczas mieszania:

Ta tabela pomoże zrozumieć, że pytanie, w jaki sposób uzyskać żółty kolor, nie jest poprawne samo w sobie. Nie można tego osiągnąć łącząc inne komponenty, ponieważ kolor żółty odnosi się do trzech podstawowych tonów. Dlatego, jeśli istnieje potrzeba żółci, przygotuj gotowy barwnik lub uzyskaj pigment z naturalnych produktów, co nie jest całkowicie zalecane.

Te same kolory początkowe w różnych proporcjach, po zmieszaniu, dają nowy wynik. Im większa objętość jednego barwnika, końcowy wynik po wymieszaniu będzie bliższy oryginalnemu odcieniu.

Do przeprowadzenia eksperymentów konieczne jest uwzględnienie dobrze znanych zasad. Jeśli połączyć chromatyczne kolory w kole barw znajdują się blisko siebie, uzyskuje się po zmieszaniu farby o silnym odcieniu chromatycznej, choć nie dla czystego tonu. Połączenie barwników znajdujących się po przeciwnych stronach prowadzi do powstania achromatycznego tonu, w którym przeważa szary odcień. Ukierunkuj optymalną kombinację kolorów pomoże kółka chromatycznego:

Na przykład, jeśli weźmiesz czerwony cynober i doprowadzisz kolor biały, powstały jasny różowy kolor po pewnym czasie zacznie ciemnieć. Pożądane jest uzyskanie pożądanego tonu w celu uzyskania jak najmniejszej liczby początkowych kolorów. Podczas mieszania należy koniecznie uwzględnić ich zgodność. Na przykład barwniki na bazie oleju są wrażliwe na rozpuszczalniki. Przyciemnianie lub szybkie wypalanie materiałów lepiej jest wykluczyć na raz. Tabela kombinacji, której nie warto używać, zapobiega błędom w procesie tworzenia:

Różnorodność odcieni czerwieni

Czerwony składa się z trzech oryginalnych kolorów, które tworzą podstawę. Dlatego nawet minimalny zestaw kolorów bez niego nie może zrobić. Jednak wciąż pojawia się pytanie, jak uzyskać czerwony kolor podczas mieszania farb. Wynika to z faktu, że magenta jest zaangażowana w prasę, więc kreatywne poszukiwania, jak uzyskać czerwony kolor, są logiczne. Wszystko jest rozwiązane wyjątkowo prosto: do odbioru naturalnej czerwonej żółtej mieszanki z Magenta w objętości 1: 1.

Kolorystyka czerwieni jest różnorodna, więc istnieje wiele wariantów łączenia:

 • Niezwykle popularna jest kwestia jak uzyskać karmazynowy kolor. Początkowe kolory mieszanki - czerwone i niebieskie w równych proporcjach, zmieniające odcień szkarłatu, pomogą wprowadzić niewielkie ilości czarnego lub białego koloru.
 • Odpowiedzi, jak się brązowy, kilka. Najprostszym sposobem jest połączenie czerwieni i zieleni. Ponieważ kolor zielony jest wynikiem mieszania żółtego i niebieskiego, odpowiednio, aby uzyskać brązowe tło, pomożemy połączyć trzy podstawowe kolory. Bardziej szczegółowe sposoby uzyskiwania odcieni brązu przedstawiono na schemacie:

 • Różowy można uzyskać poprzez połączenie czerwieni i bieli.
 • Jeśli zmieszasz 2 porcje czerwonego koloru z 1 częścią żółtej farby, okazuje się, że jest szkarłatna. Aby uzyskać pomarańczowy, musisz zwiększyć ilość żółtego. W zależności od pożądanego odcienia, kolor pomarańczowy uzyskuje się przez zmieszanie różowej farby z żółtym barwnikiem.

 • Możesz osiągnąć burgund na wiele sposobów. Najprostszą rzeczą jest dodanie kropli niebieskiej farby, ponieważ sama czerwień jest ciemna. Podobny wynik będzie, gdy czerwony kolor będzie lekko żółty i kropla czarnej farby.
 • Mieszanie czerwonego i różowego barwnika pozwala uzyskać miękki czerwony półton, a biały kolor pomoże zwiększyć wynik.
 • Połączenie czerwieni i fioletu w stosunku 3: 1 powoduje ciemnoczerwony odcień.
 • Różne odcienie czerwieni pokazują następny krąg. Warto zauważyć, że dodanie białej barwy do dowolnej mieszaniny prowadzi do rozjaśnienia odcienia, a czerni do zaciemnienia.

  Przedstawiona tabela pomoże zrozumieć nazwy odcieni czerwieni:

  Nie mniej bogata paleta odcieni daje mieszankę z niebieskim barwnikiem wchodzącym w podstawową triadę. Dlatego jego obecność w dowolnym zestawie jest obowiązkowa. Jednak nawet zestaw 12 kolorów czasami nie spełnia wymagań w prawdziwie niebieskim odcieniu. Powodem są różnice w kolorach. Klasyczny ton nazywa się royal, a na sprzedaż jest często zastępowany ultramaryną, która charakteryzuje się jasnym ciemnym odcieniem z niewielką obecnością fioletu. Dlatego pytanie, jak uzyskać niebieski kolor, nie wydaje się absurdalne. Rozwiązaniem tej sytuacji jest dodanie koloru białego do koloru podstawowego w stosunku 3: 1. W ten sam sposób uzyskuje się kolor niebieski, podczas łączenia używa się tylko wybielić.

  Ciekawy kolor błękitu o umiarkowanie nasyconym wyniku uzyskuje się łącząc ciemną ultramarynę z turkusem.

  Poniższe zalecenia pomogą Ci dowiedzieć się, jakie kolory trzeba mieszać, aby uzyskać odcienie niebieskiego:

  • Równe objętości niebieskiego i żółtego barwnika dadzą ciemno niebiesko-zielony odcień. Wprowadzenie bieli przyczynia się do pewnych wyjaśnień, ale jasność jest zmniejszona. Przyczyna leży w kombinacji trzech składników, a im więcej, tym bardziej tępy kolor okaże się.
  • Aby uzyskać turkusowy kolor, wymieszaj błękit cyan i dodaj nieco mniej zielonego. Ten odcień jest również nazywany akwamarynem.
  • Otrzymany z równych objętości niebieskiego i zielonego koloru nazywany jest berlińskim błękitem. Wraz z wprowadzeniem białego nasycenia maleje, ale czystość odcienia nie znika.
  • Niebieski z czerwonym kolorem w stosunku 2: 1 daje kolor niebieski z nutą fioletu. Wynikowy kolor jest wyjaśniony przez wprowadzenie białego.
  • Mieszanie w tych samych częściach niebieskiej i różowej magenty daje błękit królewski, który charakteryzuje się niezwykłą jasnością.
  • Ciemnoniebieski uzyskuje się przez zmieszanie go z czernią w stosunku 3: 1.

  Asystentem w eksperymentach miksowania będzie stół z nazwami odcieni niebieskiego:

  Początkowa zieleń występuje zwykle we wszystkich zestawach, w przypadku braku pożądanego barwnika, problemy z przygotowaniem nie występują. Połączenie koloru żółtego i niebieskiego daje pożądane zielone tło. Ale każdy kierunek twórczości, czy to malowanie, projekt lokalu, czy inny wariant dekoracji obiektów, wymaga szerokiej palety zieleni. Podstawową zasadą wszystkich eksperymentów jest zmiana proporcji podstawowych kolorów, biały lub czarny barwnik służy do rozjaśniania lub przyciemniania tła.

  Następnie omówimy opcje miksowania i wyniki eksperymentu:

  • Połączenie niebieskiego i żółtego z niewielkim dodatkiem brązu reprezentuje khaki. Zielony z niewielką ilością żółtego tworzy oliwkę.
  • Tradycyjny jasnozielony jest wynikiem mieszania zieleni z bielą. Regulacja ciepła pomoże dodać żółty lub niebieski.

  Różnorodność kolorów zielonego odcienia pokazuje koło. Barwnik bazowy znajduje się pośrodku, następnie obserwuje się dodatkowy składnik, a następnie wynik mieszania. Ostatni krąg to eksperymenty uzyskanego brzmienia z dodatkiem białego i czarnego barwnika.

  Następna tabela stanie się asystentem przy przeprowadzaniu eksperymentów.

  Kalejdoskop koloru nie ogranicza się do łączenia podstawowych barwników. Na przykład często wymaga szarości. Różne proporcje wybielającego i czarnego pigmentu zapewnią szeroką paletę achromatyczną.

  Jak uzyskać kolor kości słoniowej? Podstawowa będzie biała, ochra i ciemnobrązowa będą stopniowo dodawane do niej w małych odstępach. Ochra promuje wygląd ciepłych tonów, a wzrost brązu prowadzi do zimnego tła.

  Inna tabela pokazuje różne opcje mieszania:

  Jak zdobyć czarny? Łącząc niebieski, żółty i karmazynowy. W obecności nie zawsze są, więc asystent będzie trzy podstawowe barwniki. Łączenie zieleni z czerwienią również da wrażenie czerni, ale nie będzie czyste.

  Nawet jeśli nie znalazłeś opisu dla żadnego pytania, pomocne będą tabele, które nie tylko przedstawiają rekomendacje dotyczące miksowania, ale również jasno pokazują wyniki eksperymentów. Wyniki własnych eksperymentów mieszania mogą się nieznacznie różnić od tych opisanych powyżej, wszystko zależy od składu barwnika i powierzchni, na której jest stosowany.

  Opublikuj komentarz

  Jak zrobić łóżko z kamieniami + zdjęcie Do kogo, a ja lubię więcej raka. Boleśnie piękna

  Zainstaluj automatykę na pompie Ładne filmy informacyjne, a następnie to, czego potrzebujesz.

  Jakie okna wybrać do kąpieli Piękne łaźnie na zdjęciu, w wiejskich domach takich, których rzadko widać.

  Budowa wizjera + rysunki Specjalne podziękowania za szczegółowe rysunki

  Jak zdobyć niebieski?

  W kreatywnym impulsie nie zauważyłeś, jak skończył się błękit? Jak uzyskać niebieski? Jakie kolory należy mieszać w tym celu?

  Faktem jest, że niebieski jest jednym z trzech podstawowych kolorów, a także żółtym i czerwonym. Mieszając te kolory, możesz uzyskać: pomarańczowy, zielony, fioletowy, brązowy i wiele ich odcieni. Ale niebieski uzyskuje się przez mieszanie innych kolorów - jest to niemożliwe, tak jak niemożliwe jest uzyskanie żółtego i czerwonego w ten sposób. Dlatego musisz iść do niebieskiej farby do sklepu i używać go, gotowy niebieski.

  Teraz wiesz, jak uzyskać niebieski, a mieszanie innych kolorów jest niemożliwe. Dlatego przed rozpoczęciem rysowania upewnij się, że masz wszystkie trzy podstawowe kolory w palecie. A ponieważ uzyskanie odpowiedniego odcienia przez zmieszanie tych kolorów jest bardzo trudne, lepiej, aby paleta zawierała jak najwięcej kolorów.

  Dodaj komentarz

  − 4 = 5