Nazwa kategorii

Jakie kolory wymieszać, aby uzyskać brązowy kolor

Jakie kolory można mieszać, aby uzyskać brąz? Odcienie brązu

W tym artykule powiemy Ci, jakie kolory mieszać, by uzyskać brąz. Informacja ta będzie interesująca przede wszystkim dla początkujących artystów, ponieważ profesjonaliści w malarstwie doskonale znają wszystkie tajemnice kolorów. Świetne, jeśli masz gwasz, akwarelę lub temperę na wyciągnięcie ręki, możesz natychmiast zacząć stosować się do zaleceń z naszego artykułu. Doświadczeni przekonacie się, jak łatwo uzyskać różne odcienie brązu.

Ciepły brąz jest mieszanką czerni i czerwieni. Możesz go uzyskać, po prostu mieszając cynober i czarną farbę. Tylko proporcje tych dwóch składników nie powinny być równe: czerwony w takiej mieszaninie powinien nieco przewyższać. Idealny: najpierw wyciśnij cynober lub czerwony kadm w palecie z tuby, a następnie zacznij powoli mieszać czarny kolor.

Jeśli wolisz rysować akwarelą, możesz użyć innej ciekawej metody uzyskiwania niezbędnych kolorów i odcieni. Najpierw czerwony nakłada się lekko na papier, a po wyschnięciu na wierzch nałożony jest przezroczysty i wodnisty czarny. Efekt jest taki, jakby dwa przezroczyste kieliszki były ułożone jeden na drugim.

Co się stanie, jeśli zmieszasz kolor niebieski z pomarańczowym?

Co myślisz? Tak, tak, będzie to dokładnie taki kolor, jakiego potrzebujemy, czyli brązowy! Mamy nadzieję, że nie będziesz miał trudności z uzyskaniem pomarańczowego koloru. Na wszelki wypadek mówimy, że można go uzyskać przez zmieszanie czerwieni (ten kolor powinien być większy) i żółtej farby. Okazało się? Świetnie! A teraz dodaj odrobinę niebieskiego i zamieszaj, a następnie dodaj trochę więcej niebieskiego. W rezultacie powinieneś otrzymać piękną czekoladowo-brązową farbę.

Jeśli cień Ci nie pasuje i chcesz, aby coś było jaśniejsze, pomaluj pomarańczowo, aby uzyskać jasnobrązowy kolor. Niebieski może mieć postać ultramaryny, berlińskiego lazuru lub kobaltu.

Eksperymentuj z zielonym i czerwonym

Najpierw dostajemy zielony, mieszając niebieski i żółty. Pamiętaj: jeśli ta ostatnia jest zbyt duża, to zielenie okazuje się zbyt jasne, a jeśli posuwasz się za daleko w kierunku niebieskim, to przeciwnie, jest niepotrzebnie ciemno. Najlepiej osiągnąć złoty środek. Aby uzyskać zielony, musisz go pomieszać na czerwono. Wiesz już, że odcienie brązu mogą być bardzo różnorodne i zależy to od rodzaju farby przeważającej w złożonym kolorze.

Jeżeli wynik tej manipulacji panelu otrzymaliśmy ciepłe czerwonawo-brązowy, i że jesteś całkowicie zadowolony, wtedy eksperyment został zakończony. Ale jeśli chcesz czegoś innego, spróbuj dodać więcej zieleni (chrom lub szmaragdowo zielony). Być może będziesz w stanie wymyślić przepis na brązową farbę Twojej marki.

Będziemy nadal szukać odpowiedzi na pytanie, jakie kolory mieszać, aby uzyskać brązowy. W naszych poszukiwaniach i eksperymentach przechodzimy do mieszaniny żółci i fioletów. Najpierw dostaniemy ciemny fiolet królewski i połączymy w równych proporcjach niebieski i czerwony. Czyż nie jest, fioletowy kolor jest bardzo piękny? A teraz nic już nie ma - mieszać w tę piękną żółtą farbę.

Jeśli jest ich dużo, otrzymasz kolor żółtobrązowy, a jeśli będzie bardziej fioletowy, efekt końcowy stanie się ciemniejszy i głębszy. Wiele zależy od rodzaju używanej żółtej farby: jasnego kadmu lub, być może, powściągliwej żółtej ochry.

Nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego odcienia? Następnie kontynuujemy nasze twórcze badania. Bierzemy 4 podstawowe kolory: czarny, ciemnoniebieski, ciemnozielony i, oczywiście, czerwony. Proces tworzenia brązu rozpoczyna się od połączenia równej ilości zieleni i niebieskiego. Następnie zmiksuj je z czarnym, a następnie - czerwonym i na samym końcu - żółtym (im więcej, tym bardziej jasnobrązowy kolor będziesz miał).

Dawno, dawno temu, artyści robili same farby i używali do tego jedynie naturalnych pigmentów. Najbardziej dostępną i rozpowszechnioną farbą była ochra (złota, żółta, czerwona), która została wydobyta ze zwykłej gliny. Spójrzmy na starożytne rosyjskie ikony - są zdominowane przez powściągliwy kolor - brązowo-złoty. Ty też możesz nauczyć się otrzymywać takie odcienie brązu, jeśli zamiast żółtej farby użyjesz jej podczas mieszania ochry.

Weź gotowy zestaw akwareli i gwaszu, w nim znajdziesz brązową farbę, czasem nawet jedną. Dlaczego artyści wolą mieszać różne kolory niż używać gotowych? Odpowiedź jest bardzo prosta: natura rzadko używa czystych kolorów, maluje w tysiącach milionów odcieni. Cóż, artyści mogą tylko zdjąć jej przykładem i przed rozpoczęciem prac nad twórczym, dowiedzieć się, jakie kolory są mieszane dać brązowy, szary, fioletowy i tak dalej. D.

Zmieniając proporcje mieszanych kolorów, możesz osiągnąć niesamowite rezultaty. Wypróbuj! Czasami wystarczy zmienić odcień farby, dodając tylko jedną dodatkową kroplę dowolnego koloru. Mieszanie kolorów na palecie jest bardzo interesującym procesem twórczym.

Zaczynające artyści często winni, że w dążeniu do oryginalności w produkcji konkretnego odcienia zaczynają łączyć się ze sobą zbyt dużo farby na raz i zamiast zrobić piękny kolor paleta rozcieńczony zwykłego brudu, które nie mogą ozdobić zdjęcie. Staraj się unikać brudnych odcieni, stosuj się do wskazówek podanych w tym artykule, wyraźnie wskazują one, które kolory można mieszać, aby uzyskać brąz.

Na koniec chciałbym życzyć wszystkim początkującym malarzom nie tylko twórczych sukcesów, ale także odwagi w zrozumieniu nowego. Twórz, próbuj, odważaj się, mieszaj różne kolory, szukaj unikalnych kombinacji kolorów! Tak właśnie robili wszyscy wielcy artyści. Nie bali się niczego i zawsze szli własną drogą, nie zwracając uwagi na krytykę. Jak się dowiedzieć, być może, czekasz na sukces z przodu i ogłuszającą chwałę!

Jak uzyskać brązowy kolor podczas mieszania farb

Ten odcień nie jest zbyt jasny, ale popularny. Jest aktywnie wykorzystywany do ozdabiania pokoju, malowania mebli, makijażu, malowania płócien, a także do zmiany koloru włosów. Postępując w ten sposób, bardzo istotne jest pytanie, z czym się mieszać, aby uzyskać pożądany wynik.

Jakiego koloru jest kolor brązu?

Właściwe miksowanie to cała nauka, ale dziś zadanie to ułatwia gotowe koło kolorów, które można zobaczyć w Internecie. Daje zrozumienie, że głównymi kolorami są żółty, czerwony i niebieski. Koło jest wynikiem mieszania każdej z tych opcji ze sobą - kolorów dodatkowych. Jeśli je połączysz, dostaniesz już trzeciorzędny. Po wymieszaniu są trzy główne prawa:

 • Prawo numer 1. Każdy kolor koła reprezentuje symbiozę przeciwieństw względem środka, co przy mieszaniu daje dodatkowy kolor, to jest achromatyczny. Komplementarne są jasno określone, na przykład, na czerwono - zielone i na żółto - na niebiesko.
 • Prawo numer 2. Stosowane w praktyce oznacza, że ​​przy mieszaniu kolorów, że koło kolorze zbliżonym do siebie, tworzenie nowych barw podstawowych kolorów - jeden znajdujący się między mieszalnych pigmentów. Aby uzyskać kolor pomarańczowy, należy połączyć czerwony z żółtym i zielonym - zmieszać kolor żółty z niebieskim. Łącząc w niejednoznacznych proporcjach trzy główne składniki w postaci czerwieni, żółtego i niebieskiego, można uzyskać dowolny efekt.
 • Prawo numer 3. Z tych samych odcieni, podczas mieszania uzyskuje się podobne mieszaniny. Ten wynik uzyskuje się, jeśli połączymy kolory identyczne pod względem nasycenia. Inna opcja: mieszać kilka kolorów przez symbiozę chromatyczną z achromatyczną.

Jakie kolory należy mieszać, aby uzyskać brąz

Artyści pracujący z gwaszem wiedzą, że dzięki połączeniu różnych kolorów rodzą się nowe kolory. Stworzono nawet specjalną tabelę syntezy, która pomaga uzyskać niezbędne odcienie. Najbardziej elementarnym sposobem na brązowienie jest dodanie koloru czerwonego do zielonego. Te dźwięki są w każdym sklepie budowlanym lub w dziale biurowym. Jednak nie możesz zakłócać ciemnoczerwonego i ciemnozielonego, ponieważ dostaniesz brudny odcień, który zdalnie przypomina czerń.

Nie wiesz, jak brązowieć podczas mieszania farb, jeśli w palecie nie ma zieleni? W takim przypadku możesz użyć trzech kolorów: czerwonego, niebieskiego i żółtego. Wynika to z faktu, że zieleń otrzymuje się przez syntezę niebieskiego i żółtego. Inną opcją do mieszania będzie szara farba plus pomarańczowy lub fioletowy z żółtym. Tak więc, brakujące pigmenty, które składają się na podstawową formułę, zawsze można znaleźć zamiennik.

Jak uzyskać ciemnobrązowy kolor

Pożądany wynik jest prosty: dodaj mały czarny pigment do czerwonego, pomarańczowego lub żółtego. Kolor brązowy można łatwo uzyskać w różnych odcieniach: podstawą jest żółty, niebieski i czerwony, a następnie dodać inne kolory. Na przykład kolor czerwony pomaga uzyskać ciepły odcień z rdzawym błyskiem, a niebieski pomaga zapewnić, że końcowy efekt ma głębię i blask. Nasycenie można uzyskać poprzez połączenie różnych proporcji koloru żółtego, niebieskiego i czerwonego zgodnie ze schematem:

 • Musztarda może być uzyskana poprzez połączenie czerwonego, żółtego i czarnego z kroplą zieleni.
 • Ciemnobrązowy zostanie osiągnięty przez zmieszanie czerwonego, żółtego, białego i czarnego.
 • Czerwono-brązowy (znany jako marsala, podobny do ciemnoróżowego) powinien wyjść, jeśli miesza się dwa odcienie: czekoladę i czerwień w dużych ilościach.

Jakie kolory można mieszać, aby uzyskać brązowe odcienie światła

Aby stworzyć kawę z mlekiem, piękny brązowo-brązowy, niezwykły szarobrązowy lub miodowo-brązowy, należy użyć białego. Jak zrobić brązowy kolor z kolorów jasnych odcieni? Trzeba dodać odrobinę bieli do mieszaniny składającej się z głównych kolorów. Jeśli w powyższej konsystencji przeważa żółć, wtedy okazuje się ochra, czyli jasny odcień brązu. Aby zrozumieć, jak uzyskać brązowy kolor podczas mieszania kolorów, pomoże trenować z połączonymi proporcjami. Tylko w tym przypadku możesz uzyskać doskonały rezultat.

Wideo: jakie kolory mieszać, aby uzyskać brązowy

© 2010-2017. KOPIOWANIE MATERIAŁÓW JEST DOZWOLONE TYLKO Z WYKORZYSTANIEM AKTYWNYCH HIPLINEK NA ŹRÓDŁO

Mieszanie kolorów

Nowoczesny wystrój wnętrz nasycony jest oryginalnymi odcieniami. Asortyment gotowych produktów nie zawsze zawiera pożądany półton. Tabela mieszania kolorów pomoże w domu uzyskać pożądany efekt. Informacje są przydatne nie tylko podczas naprawy mieszkania. Wiedza o mieszaniu kolorów jest przydatna dla szerokiego grona osób: początkujących malarzy, pracowników naprawy samochodów, dekoratorów i innych kreatywnych osób.

Eksperymenty mieszania: co powinieneś wiedzieć wcześniej

Otaczający świat jest wypełniony szeroką paletą kolorów, ale cała kolorowa przepychność opiera się na trzech podstawowych kolorach: niebieskim, czerwonym i żółtym. To dzięki ich mieszaniu osiągają pożądany półton.

Aby uzyskać nowy odcień, użyj kolorów podstawowych w różnych proporcjach. Najprostszym przykładem jest uzyskanie zielonego koloru. Odpowiedź jest niezwykle prosta: mieszanie żółtego barwnika z niebieskim. Poniżej przedstawiono wykres wizualny pierwotnych, wtórnych i przejściowych kolorów uzyskanych podczas mieszania:

Ta tabela pomoże zrozumieć, że pytanie, w jaki sposób uzyskać żółty kolor, nie jest poprawne samo w sobie. Nie można tego osiągnąć łącząc inne komponenty, ponieważ kolor żółty odnosi się do trzech podstawowych tonów. Dlatego, jeśli istnieje potrzeba żółci, przygotuj gotowy barwnik lub uzyskaj pigment z naturalnych produktów, co nie jest całkowicie zalecane.

Te same kolory początkowe w różnych proporcjach, po zmieszaniu, dają nowy wynik. Im większa objętość jednego barwnika, końcowy wynik po wymieszaniu będzie bliższy oryginalnemu odcieniu.

Do przeprowadzenia eksperymentów konieczne jest uwzględnienie dobrze znanych zasad. Jeśli połączyć chromatyczne kolory w kole barw znajdują się blisko siebie, uzyskuje się po zmieszaniu farby o silnym odcieniu chromatycznej, choć nie dla czystego tonu. Połączenie barwników znajdujących się po przeciwnych stronach prowadzi do powstania achromatycznego tonu, w którym przeważa szary odcień. Ukierunkuj optymalną kombinację kolorów pomoże kółka chromatycznego:

Na przykład, jeśli weźmiesz czerwony cynober i doprowadzisz kolor biały, powstały jasny różowy kolor po pewnym czasie zacznie ciemnieć. Pożądane jest uzyskanie pożądanego tonu w celu uzyskania jak najmniejszej liczby początkowych kolorów. Podczas mieszania należy koniecznie uwzględnić ich zgodność. Na przykład barwniki na bazie oleju są wrażliwe na rozpuszczalniki. Przyciemnianie lub szybkie wypalanie materiałów lepiej jest wykluczyć na raz. Tabela kombinacji, której nie warto używać, zapobiega błędom w procesie tworzenia:

Różnorodność odcieni czerwieni

Czerwony składa się z trzech oryginalnych kolorów, które tworzą podstawę. Dlatego nawet minimalny zestaw kolorów bez niego nie może zrobić. Jednak wciąż pojawia się pytanie, jak uzyskać czerwony kolor podczas mieszania farb. Wynika to z faktu, że magenta jest zaangażowana w prasę, więc kreatywne poszukiwania, jak uzyskać czerwony kolor, są logiczne. Wszystko jest rozwiązane wyjątkowo prosto: do odbioru naturalnej czerwonej żółtej mieszanki z Magenta w objętości 1: 1.

Kolorystyka czerwieni jest różnorodna, więc istnieje wiele wariantów łączenia:

 • Niezwykle popularna jest kwestia jak uzyskać karmazynowy kolor. Początkowe kolory mieszanki - czerwone i niebieskie w równych proporcjach, zmieniające odcień szkarłatu, pomogą wprowadzić niewielkie ilości czarnego lub białego koloru.
 • Odpowiedzi, jak się brązowy, kilka. Najprostszym sposobem jest połączenie czerwieni i zieleni. Ponieważ kolor zielony jest wynikiem mieszania żółtego i niebieskiego, odpowiednio, aby uzyskać brązowe tło, pomożemy połączyć trzy podstawowe kolory. Bardziej szczegółowe sposoby uzyskiwania odcieni brązu przedstawiono na schemacie:

 • Różowy można uzyskać poprzez połączenie czerwieni i bieli.
 • Jeśli zmieszasz 2 porcje czerwonego koloru z 1 częścią żółtej farby, okazuje się, że jest szkarłatna. Aby uzyskać pomarańczowy, musisz zwiększyć ilość żółtego. W zależności od pożądanego odcienia, kolor pomarańczowy uzyskuje się przez zmieszanie różowej farby z żółtym barwnikiem.

 • Możesz osiągnąć burgund na wiele sposobów. Najprostszą rzeczą jest dodanie kropli niebieskiej farby, ponieważ sama czerwień jest ciemna. Podobny wynik będzie, gdy czerwony kolor będzie lekko żółty i kropla czarnej farby.
 • Mieszanie czerwonego i różowego barwnika pozwala uzyskać miękki czerwony półton, a biały kolor pomoże zwiększyć wynik.
 • Połączenie czerwieni i fioletu w stosunku 3: 1 powoduje ciemnoczerwony odcień.
 • Różne odcienie czerwieni pokazują następny krąg. Warto zauważyć, że dodanie białej barwy do dowolnej mieszaniny prowadzi do rozjaśnienia odcienia, a czerni do zaciemnienia.

  Przedstawiona tabela pomoże zrozumieć nazwy odcieni czerwieni:

  Nie mniej bogata paleta odcieni daje mieszankę z niebieskim barwnikiem wchodzącym w podstawową triadę. Dlatego jego obecność w dowolnym zestawie jest obowiązkowa. Jednak nawet zestaw 12 kolorów czasami nie spełnia wymagań w prawdziwie niebieskim odcieniu. Powodem są różnice w kolorach. Klasyczny ton nazywa się royal, a na sprzedaż jest często zastępowany ultramaryną, która charakteryzuje się jasnym ciemnym odcieniem z niewielką obecnością fioletu. Dlatego pytanie, jak uzyskać niebieski kolor, nie wydaje się absurdalne. Rozwiązaniem tej sytuacji jest dodanie koloru białego do koloru podstawowego w stosunku 3: 1. W ten sam sposób uzyskuje się kolor niebieski, podczas łączenia używa się tylko wybielić.

  Ciekawy kolor błękitu o umiarkowanie nasyconym wyniku uzyskuje się łącząc ciemną ultramarynę z turkusem.

  Poniższe zalecenia pomogą Ci dowiedzieć się, jakie kolory trzeba mieszać, aby uzyskać odcienie niebieskiego:

  • Równe objętości niebieskiego i żółtego barwnika dadzą ciemno niebiesko-zielony odcień. Wprowadzenie bieli przyczynia się do pewnych wyjaśnień, ale jasność jest zmniejszona. Przyczyna leży w kombinacji trzech składników, a im więcej, tym bardziej tępy kolor okaże się.
  • Aby uzyskać turkusowy kolor, wymieszaj błękit cyan i dodaj nieco mniej zielonego. Ten odcień jest również nazywany akwamarynem.
  • Otrzymany z równych objętości niebieskiego i zielonego koloru nazywany jest berlińskim błękitem. Wraz z wprowadzeniem białego nasycenia maleje, ale czystość odcienia nie znika.
  • Niebieski z czerwonym kolorem w stosunku 2: 1 daje kolor niebieski z nutą fioletu. Wynikowy kolor jest wyjaśniony przez wprowadzenie białego.
  • Mieszanie w tych samych częściach niebieskiej i różowej magenty daje błękit królewski, który charakteryzuje się niezwykłą jasnością.
  • Ciemnoniebieski uzyskuje się przez zmieszanie go z czernią w stosunku 3: 1.

  Asystentem w eksperymentach miksowania będzie stół z nazwami odcieni niebieskiego:

  Początkowa zieleń występuje zwykle we wszystkich zestawach, w przypadku braku pożądanego barwnika, problemy z przygotowaniem nie występują. Połączenie koloru żółtego i niebieskiego daje pożądane zielone tło. Ale każdy kierunek twórczości, czy to malowanie, projekt lokalu, czy inny wariant dekoracji obiektów, wymaga szerokiej palety zieleni. Podstawową zasadą wszystkich eksperymentów jest zmiana proporcji podstawowych kolorów, biały lub czarny barwnik służy do rozjaśniania lub przyciemniania tła.

  Następnie omówimy opcje miksowania i wyniki eksperymentu:

  • Połączenie niebieskiego i żółtego z niewielkim dodatkiem brązu reprezentuje khaki. Zielony z niewielką ilością żółtego tworzy oliwkę.
  • Tradycyjny jasnozielony jest wynikiem mieszania zieleni z bielą. Regulacja ciepła pomoże dodać żółty lub niebieski.

  Różnorodność kolorów zielonego odcienia pokazuje koło. Barwnik bazowy znajduje się pośrodku, następnie obserwuje się dodatkowy składnik, a następnie wynik mieszania. Ostatni krąg to eksperymenty uzyskanego brzmienia z dodatkiem białego i czarnego barwnika.

  Następna tabela stanie się asystentem przy przeprowadzaniu eksperymentów.

  Kalejdoskop koloru nie ogranicza się do łączenia podstawowych barwników. Na przykład często wymaga szarości. Różne proporcje wybielającego i czarnego pigmentu zapewnią szeroką paletę achromatyczną.

  Jak uzyskać kolor kości słoniowej? Podstawowa będzie biała, ochra i ciemnobrązowa będą stopniowo dodawane do niej w małych odstępach. Ochra promuje wygląd ciepłych tonów, a wzrost brązu prowadzi do zimnego tła.

  Inna tabela pokazuje różne opcje mieszania:

  Jak zdobyć czarny? Łącząc niebieski, żółty i karmazynowy. W obecności nie zawsze są, więc asystent będzie trzy podstawowe barwniki. Łączenie zieleni z czerwienią również da wrażenie czerni, ale nie będzie czyste.

  Nawet jeśli nie znalazłeś opisu dla żadnego pytania, pomocne będą tabele, które nie tylko przedstawiają rekomendacje dotyczące miksowania, ale również jasno pokazują wyniki eksperymentów. Wyniki własnych eksperymentów mieszania mogą się nieznacznie różnić od tych opisanych powyżej, wszystko zależy od składu barwnika i powierzchni, na której jest stosowany.

  Opublikuj komentarz

  Jak zrobić łóżko z kamieniami + zdjęcie Do kogo, a ja lubię więcej raka. Boleśnie piękna

  Zainstaluj automatykę na pompie Ładne filmy informacyjne, a następnie to, czego potrzebujesz.

  Jakie okna wybrać do kąpieli Piękne łaźnie na zdjęciu, w wiejskich domach takich, których rzadko widać.

  Budowa wizjera + rysunki Specjalne podziękowania za szczegółowe rysunki

  Dodaj komentarz

  + 17 = 25