Nazwa kategorii

Które kolory są połączone z pomarańczą

Połączenie koloru pomarańczowego z innymi kolorami: pomysły wnętrza

Połączenie pomarańczy z innymi kolorami to sztuka, o której marzy każdy nowicjusz, marzą o "słonecznym 9raquo; wnętrze. Ten kolor, zdolny do nadania dobrego nastroju, ma pewne tajemnice, które mogą uniemożliwić łączenie go z innymi. Ucząc się ich, łatwo nauczyć się, jak prawidłowo tworzyć pary. Więc w jakich tandemach może brać udział kolor pomarańczowy?

Pomarańczowy we wnętrzu: niespodziewany związek

Dziś styl awangardowy we wszystkich jego przejawach jest bardzo popularny. Cechą charakterystyczną tego trendu w designie jest połączenie kolorów i odcieni, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się prowokujące. Na przykład miłośnicy wnętrza w duchu awangardy, poszukujący interesującej kombinacji koloru pomarańczowego z innymi kolorami, mogą zwrócić uwagę na odcienie czerni.

Oczywiście, jeśli ograniczymy się do powyższych dwóch kolorów, pokój stanie się zbyt impertynencki, nawet agresywny. Jednakże, rozcieńczając połączenie odcieniami innych uczestników w palecie kolorów, można uzyskać doskonały wynik. Na przykład, łącząc odcienie pomarańczowe i czarne, możesz dodać małe inkluzji szarości, czerwieni lub bieli.

Oczywiście nie można ignorować odcieni bieli, wybierając ciekawe połączenie koloru pomarańczowego z innymi kolorami. To rozwiązanie można polecić tym, którzy marzą o wesołym, ożywczym wnętrzu. Biały z powodzeniem pochłania trochę ciepła w kolorze pomarańczowym, co z kolei ma działanie zmiękczające na jego zimną biel.

Biały i pomarańczowy - ciekawy tandem, który może stać się prawdziwą atrakcją wnętrza, ucieleśniając podstawowe postulaty takiego kierunku, jakim jest minimalizm. Najpopularniejszy taki związek stosowany w konstrukcji kuchni. Na przykład pomarańczowe fasady mebli będą wyglądały spektakularnie na tle śnieżnobiałych ścian. Możliwe jest również ustawienie jasnego wyposażenia sanitarnego na tle jasnych ścian.

Oczywiście, nie tylko pomarańczowa kuchnia może stać się polem do eksperymentów początkujących projektantów. Powyższe zdjęcie pokazuje, że połączenie odcienia pomarańczowego z białym ma prawo istnieć w innych pomieszczeniach w domu. Jednak w tym przypadku tandem jest koniecznie rozcieńczony przez innych uczestników palety kolorów.

Wyobraź sobie udaną kombinację koloru pomarańczowego z innymi kolorami, trudno jest uzyskać niebieski odcień w dwóch pomarańczowych odcieniach. W rzeczywistości ten tandem został z powodzeniem wykorzystany przez projektantów do tworzenia modnych wnętrz od ponad dekady. Najważniejsze jest, aby preferować ciepłe odcienie niebieskiego, kategorycznie odrzucając zimne odcienie.

Na przykład sojusz pomarańczowych i łagodnych odcieni niebieskich często występuje w przyrodzie, powodując skojarzenia z bezchmurnym niebem. Takie tandemy są łatwe do spełnienia we wnętrzach, które poświęcone są tropikalnym motywom, są wykorzystywane i przy tworzeniu projektów w najlepszych tradycjach Prowansji.

W tym przypadku nie można użyć pomarańczowego tonu ognia, lepiej zatrzymać się na brzoskwiniowych odcieniach moreli.

Często pomarańczowy łączy się z zielonym. Taki związek powoduje skojarzenia z kwitnącą łąką, dlatego też zatwierdzony przez samą naturę i przyjemny dla oka. Główną zasadą są tylko ciepłe odcienie koloru trawy, z zimniejszych lepiej się powstrzymać.

Pomarańczowy i zielony - tandem, który jest najbardziej odpowiedni w kuchni. Uważa się, że ma pozytywny wpływ na apetyt, wywołując kosz z owocami jasnymi i dojrzałymi. Pożądane jest, aby brzoskwiniowe i morelowe odcienie były częścią takiego związku. Na przykład meble wyposażone w pomarańczowe fasady będą dobrze wyglądać na tle jasnozielonych płytek. Te kolory mogą być z powodzeniem stosowane w tekstyliach, elementach dekoracyjnych. Tandem odniesie korzyść tylko wtedy, gdy rozcieńkasz go innymi odcieniami - beżowym, kremowym.

Kolor pomarańczowy we wnętrzu jest elegancko połączony z prawie wszystkimi odcieniami szarości. Ten kolor ma uspokajający wpływ na jasność pomarańczowego odcienia, zmniejsza jego aktywność. Podobny tandem jest często używany w salonie, na przykład pomarańczowe meble wyglądają spektakularnie, będąc blisko szarych ścian. Ciekawe, że w takim otoczeniu będzie przytulnie czuć zarówno energiczne i biznesowe osobowości, jak i ludzi dążących do pokoju, marzących o odpoczynku.

Warto wiedzieć, że pomarańczowy i szary - doskonałe rozwiązanie do projektowania, które ucieleśnia cechy modowego trendu hi-tech. W takim przypadku możesz bezpiecznie przejść do zimnych odcieni szarości.

Połączenie koloru pomarańczowego z innymi kolorami w projekcie obfituje w wiele niespodzianek, które mogą powodować zaskoczenie. Na przykład, czy można łączyć odcienie pomarańczy z odcieniami czerwieni? Teoretycznie ten związek ma prawo istnieć. Jednak projektant nie powinien zapominać o wigorze i zuchwałości czerwieni, z zachowaniem zwiększonej ostrożności.

Na przykład, jeśli wnętrze jest zdominowane przez czerwony kolor, pomarańczowy może być użyty tylko jako mały punkt. Być może w tym tonie drzwi będą malowane, lub zostaną wybrane na poduszki sofy. Również koniecznie dodaj inne kolory: biały, szary. Podobne podejście stosuje się do projektu, w którym występuje dużo pomarańczowych tonów. Czerwony w tym przypadku jest dodawany tylko jako nieznaczny punkt.

Połączenie pomarańczy z innymi, oczywiście, wymaga ostrożności. Tę zasadę można jednak zapomnieć, łącząc ją z odcieniami brązu. Pomarańczowo i czekoladowo koegzystują obok siebie, taki sojusz ma znaczenie dla każdego pomieszczenia w domu, od kuchni po korytarz. W rezultacie zadowolą tych, którzy marzą o wnętrzu, które jest jednocześnie energiczne i przytulne.

Na przykład w salonie można bezpiecznie łączyć tapetę, mając odcień pomarańczowego koralu, z brązowymi meblami. Ciekawym rozwiązaniem jest krzesło w kolorze czekoladowym z pomarańczowymi siedziskami. Pożądane jest, aby wnętrze było zdominowane przez jasne kolory.

Orange łączy się z wyżej opisanymi uczestnikami w palecie kolorów, ale są też niedopuszczalne sojusze. Na przykład nie eksperymentuj, łącząc odcienie pomarańczowe i różowe. Psychologowie są przekonani, że taka sytuacja może stać się źródłem depresji.

Ponadto odcienie pomarańczowe nie są zalecane w połączeniu z fioletowym odcieniem. Spędzanie ponad pięciu minut w takim środowisku będzie możliwe tylko dla człowieka, który jest szalonym wielbicielem ekstrawagancji.

Pomarańczowy i żółty - tandem, również uprawniony do życia. Jednak żaden z tych odcieni nie powinien dominować w pokoju, w przeciwnym razie wnętrze wywoła presję na psychikę. Na przykład można używać tonów żółtych i pomarańczowych w małych ilościach, dodając je z akcesoriami, tekstylia. Jako główny w tym przypadku warto wybrać odcień kawy.

Związek żółci i pomarańczy jest najbardziej odpowiedni w takich pomieszczeniach jak salon, jadalnia i kuchnia. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie tego tandemu w jednej ze stref pomieszczenia, wybierając kolor beżowy lub szary jako podstawowy kolor.

Tak więc powyżej jest uważany za kolor pomarańczowy, połączenie z innymi. Zdjęcia przedstawiające różne opcje łączenia odcieni pomarańczowych z innymi uczestnikami w palecie kolorów można znaleźć w artykule. Jednak zainteresowanie kolorami ze strony profesjonalnych projektantów jest bardzo interesujące. Co mówią o nim eksperci, jak z niego korzystać poprawnie?

Kolor pomarańczowy najlepiej nadaje się do tworzenia wewnętrznych akcentujących metod. Innymi słowy, jego odcienie powinny być wprowadzane za pomocą tekstyliów, akcesoriów - w niewielkiej ilości. Aby preferować jasne meble lub ściany, należy zachować szczególną ostrożność. Wskazane jest, aby robić to w pomieszczeniach, w których okna wyglądają na północ, ponieważ jasny kolor może zrekompensować brak słońca, aby przestrzeń była cieplejsza.

Pomarańczowe akcenty wypełniają pokój ciepłem i wygodą, tworzą wesoły nastrój dla każdego, kto jest w nich. Stosując kolor do projektowania dużych płaszczyzn, można przesadzić, w takim przypadku wnętrze będzie denerwujące i zmęczone, a nie przyjemne dla oka. Dlatego projektanci kategorycznie nie radzą, aby nadmiernie się porwać pomarańczowymi tonami w takich pomieszczeniach jak sypialnia i salon. Najlepiej jest ograniczyć się do kuchni, jadalni, biura.

Istnieją wewnętrzne wskazówki, w których mile widziany jest kolor pomarańczowy, a także style, w których jego użycie jest uważane za niewłaściwe. Pośród pierwszych są oczywiście takie popularne w naszych codziennych kierunkach, jak minimalizm, country, retro, lubi odcienie pomarańczowe i styl etniczny. Dominuje ten kolor do wnętrz, udekorowany tradycjami awangardy, pop artu, art deco.

W przypadku pomarańczy nie ma miejsca w lokalu, dla którego wybrano styl klasyczny. Również jego odcienie absolutnie nie pasują do takich kierunków, jak rokoko i imperium. Nawet połączenie koloru pomarańczowego z innymi we wnętrzu w niewielkiej liczbie powyższych stylów nie jest mile widziane.

Jakiego koloru jest pomarańczowy

Pomarańczowy - bardzo jasny, pomarańczowy kolor, który podnosi nastrój i jest zawsze kojarzony z wakacjami. Może być stosowany w celu zwiększenia pewności siebie i pozytywny dla Twojej garderoby. Nie wystarczy jednak położyć na tym cieniu coś jasnego. Ważne jest, aby poprawnie go połączyć z innymi kolorami, aby pasowały do ​​siebie. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie o to, jakie kolory miesza się z pomarańczą w ubraniach i wystroju wnętrz.

Jeśli zaczniemy od ogólnie przyjętej zasady, że jasne rzeczy powinny zawsze być łączone z takimi obiektami o tym samym jasnym kolorze, możemy wyróżnić kilka kolorów połączonych z pomarańczą. Tak więc, łącząc kolory pomarańczowy i fioletowy, stworzysz wesoły obraz i świąteczny nastrój. Wyciszone odcienie fioletu można łączyć z bladopomarańczowymi odcieniami, takimi jak brzoskwinia.

Ponadto pomarańczowy jest połączony z ciemnozielonym odcieniem i khaki. Takie zestawy podkreślają jasność obrazu i tworzą poczucie pozytywnej i pewności siebie. Nie zapominaj o takiej delikatnej kombinacji, takiej jak blady róż i brzoskwiniowy ton. Te odcienie idealnie łączą się i tworzą przytulny kobiecy wizerunek.

Doskonały wybór to połączenie koloru pomarańczowego z podstawowymi kolorami - białym i czarnym. Najbardziej udana kombinacja jest łatwiejsza do uzyskania w przypadku ostatniego odcienia. Czarna kurtka i buty wraz z pomarańczową sukienką lub czarny top i pomarańczowa spódniczka z pewnością sprawią, że Twój wizerunek będzie jeszcze bardziej stylowy. Do sukni w kolorze pomarańczowym można wybrać akcesoria w czarnej palecie - pasek, buty lub torebkę. Taki obraz będzie wyglądał harmonijnie i powściągliwie, ale jednocześnie świątecznie. Biały również wygląda dobrze z pomarańczowym kolorem i nadaje całości ogólny wygląd i oficjalność. To doskonały wybór do zestawu w stylu klasycznego.

Wyciszone pomarańczowe odcienie doskonale łączą się z delikatnymi odcieniami zieleni, granatu, szarości, bladożółtej i czekolady. Jasne odcienie pomarańczy są lepiej połączone z bogatym kolorem żółtym, niebieskim, musztardowym, beżowym, indygo i ultramaryną. Takie godne uwagi kombinacje tworzą obraz jasności, świeżości i podkreślają młodość i pewność siebie.

Pamiętaj, że podczas komponowania zestawu w pomarańczowych odcieniach zaleca się rozważenie rodzaju wyglądu. Jasne odcienie są więc bardziej odpowiednie dla dziewcząt z typem jesiennym. Wskazane jest, aby dziewczęta w kolorze wiosennym wybierały kombinację pomarańczy z ciepłymi tonami - brązowe, bursztynowe beże itp. Nie noszą rzeczy w kolorze pomarańczowym dla dziewcząt o bladej skórze i rude. W tym drugim przypadku jasny pomarańczowy strój nada skórze twarzy niezdrowy odcień, nie wspominając, że po prostu łączy się z kolorem włosów.

Pomarańczowy we wnętrzu pokoju

Pomarańczowy wnosi poczucie świętowania do wnętrza pokoju, podnosi nastrój i aktywuje wewnętrzną energię. Jeśli zdecydujesz się na nową renowację w pokoju za pomocą pomarańczy, powinieneś zdecydować z wyprzedzeniem o odcieniu i dowiedzieć się, jakie dodatkowe kolory są z nią w harmonii. Najlepiej jest, aby w mieszkaniu zastosowano delikatnie wyciszone pomarańczowe odcienie, ponieważ kwaśne odcienie kwasu tylko drażnią oko i szybko zadają sobie trud.

Wygląda na pomarańczowy z szarym kolorem. Możesz pomalować ściany w pomarańczowym odcieniu i ustawić meble w odcieniach szarości. Jasny kolor odświeży nudny odcień mebli i doda radości do ogólnego wyglądu pomieszczenia. Doskonałe połączenie pomarańczy i czekolady. Przy odpowiednim doborze wszystkie trzy kolory można łączyć w jednym pokoju. Połączenie bieli z pomarańczowymi odcieniami jest doskonałym rozwiązaniem do wnętrza kuchni. Ta kombinacja tworzy świeży obraz. W tym przypadku możesz również dodać trochę czekolady.

Tworząc wzór w pomarańczowych kolorach, pamiętaj, że ten jasny, zauważalny kolor wizualnie przesuwa inne odcienie. Dlatego spróbuj użyć go w mniejszych ilościach i rozcieńczyć go bardziej z innymi tonami.

Tabele kombinacji kolorów

  • Data publikacji: 31.03.2014
  • Sekcja: Publikacje
  • Firma: проБьюти
  • Temat: I HAIRDRESSER / I AM VISION
  • Rubryki: koloryzujące

Mimo to są kolory, które są dla ciebie najbardziej korzystne. A ich umiejętne połączenie z resztą tworzy pojęcie elegancji i smaku. Sukienka monochromatyczna, gdy wszystkie detale Twojej toalety - ten sam kolor, od dawna są oznaką złego smaku.

Wyjątki od tej reguły nieco - jeśli nie jesteś narzeczona i nie w żałobie, w ubrania muszą uczestniczyć trzy odcienie - kolor podstawowy, dodatkowy - mieszania i cieniowanie główną i ewentualnie kontrastujące szczegół, intrygujące jeden kolor. Prawidłowe zbieranie i łączenie ich jest często bardzo trudnym zadaniem.

Niewielu szczęśliwych ludzi, naturalnie obdarzonych subtelnym artystycznym wyczuciem smaku i koloru, może wybrać kolorystyczne rozwiązanie garderoby, opierając się na swojej intuicji. Cała reszta, aby zawsze być stylowo i gustownie ubrana, musisz nauczyć się kilku zasad, określonych przez Sir Isaaca Newtona!

Beżowy kolor odważnie łączy się ze spokojnymi tonami, a także idealnie łączy się z bogatszymi i jasnymi tonami. Beżowa połączeniu z kolorami: khaki, bagno, kakao, szary, szaro-brązowym, kasztan, czekolada, żółto-zielony, oliwa, rdza brąz, terakoty, bakłażan, fioletowy, jasnoniebieski.

Kombinacja beżowego koloru

Różowy kolor - z białym i miękkim niebieskim, z jasnoszarym, pośrednim pomiędzy czerwonymi i białymi odcieniami.

Czerwony kolor - z żółtym, białym, brązowym, niebieskim i czarnym, liliowym i różowym, czarnym i srebrzystym, czarno-brązowym i piaszczystym. Czerwone tony są teraz odważnie mieszane ze sobą i jednocześnie wyglądają oszałamiająco. Bardziej umiarkowaną opcją jest połączenie czerwieni z czernią.

Czerwony stół kombinowany

BORDEAU - kolor kobiety, która zna swoją własną wartość. Bordeaux łączy się z czarnym i granatowym, a także z kwiatami: zielonym, oliwkowym, szarym, niebiesko-zielonym, pomidorowym i innymi odcieniami czerwieni. W bordeaux odcienie jagód są doskonale połączone: jeżyny, jagody, czarne jagody.

Kolory fuksji, szkarłatu, fioletu są łączone z kolorami: żółtym, pomarańczowym, ciemnozielonym, zielonym, jasnoniebieskim, fioletowym. Kolor malin jest również w dobrej harmonii z różowymi i białymi kwiatami.

Fuchsia zestawienie kolorów

Kolor koralowy ma dwanaście odmian, jest różowy i pomarańczowy, a nasycony czerwony i pomarańczowy. W połączeniu z kolorów: biały, beżowy, złoty, ciało, brązowy, ciemnobrązowy, khaki, odcieniach szarości, czerwieni, różu, brzoskwini, liliowy, fioletowy, różowy, pomarańczowy gorąco, żółto-pomarańczowy, jasnożółty, ciemnoniebieski , szaro-niebieski, czarny.

Stół połączony z koralem

Żółty kolor - uosabia słońce, mądrość, zabawę, pewność siebie i wolność. Złoty kolor to kolor sławy i fortuny. Żółty kolor łączy się z kwiatami: bagno, niebiesko-zielony, pomarańczowy, ciepły brąz, czekolada, czarny, granatowy.

Złoty kolor dobrze komponuje się z kolorami: oliwkowym, brązowym, czerwonym, fioletowym, ciemnozielonym, fioletowym. Żółty - z niebieskim, fioletowym, fioletowym, turkusowym. Żółty kolor bez wykończenia lub dodatku jest nieatrakcyjny.

Stół kombinowany żółty

Kolor pomarańczowy - wesoły, jasny, letni i pozytywny kolor, dynamiczny i etniczny, kolor jasności zachodzącego słońca. Jasny pomarańczowy kolor dobrze komponuje się z jasnymi kolorami: jasnożółty, musztardowy, beżowy, purpurowy, brązowy. Wyciszona pomarańcza lub terakota dobrze pasuje do spokojnych odcieni - jasnożółtych, szaro-zielonych, khaki, brązowych, kasztanowych, czekoladowych, ciemnoniebieskich lub ciemnoszarych. Kolory pomarańczowy i żółty mają bardzo odpowiedni kontrast w kolorze czarnym.

Kombinowany stół w kolorze pomarańczowym

Kolor brązowy - z niebiańskim, kremowym, żółtym, zielonym i beżowym, jeansowo-niebieskim, dymnym-niebieskim, jasnozielonym i białym; kolor trawy majowej i dość jasnozielony, liliowy z bladym różem. Brązowy kolor łączy się z oliwkowym, złotym, niebiesko-zielonym, pomarańczowym, liliowym, jasnoróżowym, wszystkie odcienie beżu, kości słoniowej i szarości. I nieoczekiwane i niezwykle udane połączenie ciepłego brązu i turkusu zrobi doskonałe wrażenie.

Zardzewiały brąz w połączeniu ze śliwkowym brązem i brązem; Fioletowy z pomarańczowym i kremowo-białym; jasnozielony z wielbłądem; czerwony z żółtym i kremowo-białym; brązowy z jeżyną.

Kombinowany stół w kolorze brązowym

Zielony kolor - z brązowymi, pomarańczowymi, sałatkowymi, żółtymi i białymi kwiatami i tylko jasnymi zieleniami - z szarymi i czarnymi odcieniami. Jest pośredni między zimnymi i ciepłymi tonami.

Kombinowany stół w kolorze zielonym

Kolor oliwkowy w harmonii z kolorami: niebieski, zielony, ciepły zielony, khaki, jabłko-zielone, ziołowe, bakłażan, bordowy, wiśni, fioletowy, ciemny fiolet, brązowym, złotym, czerwonym, pomarańczowym.

Musztarda w połączeniu z kolorami: brązowym, czekoladowym, terakotowym, żółtym, beżowym, khaki, niebiesko-zielonym, koralowym, jasnoróżowym.

Niebieski łączy się z pomarańczowym; brązowy i brzoskwiniowy, khaki i jasnopomarańczowy, kremowo-biały, jeżynowy z plamami brązowego, jasnobrązowego i pomidora; szarawo-pomarańczowy i fioletowy.

Kombinowany stół koloru musztardy

Night Blue połączyć z kaustycznym różem z iglasto-zielonym; czerwony i biały; jasnoróżowy z ciemnobrązowym i srebrzystym; Może zieleni z niebiesko-zielonym; szary z jasnożółtym i bladym różem.

Niebieski kolor to jasne i ciemne odcienie

Jasnoniebieski - w kolorach białym, żółtym, pomarańczowym, różowym, jest pośredni między czerwonym i niebieskim.

Ciemnoniebieski - z jasnoniebieskim (niebieski), szarym, czerwonym,

niebieski, dymny, śliwkowy; z zielonym i białym; szary, jasnoróżowy i brązowy; różowy i zielono-niebieski; waniliowo-żółty i jasnoniebieski; ciemnobrązowy, fioletowy.

Stół kombinowany niebieski

Kolor niebieski w połączeniu z kwiatami: różowymi, liliowymi, koralowymi, jasnofioletowymi, żółtymi, jasnoniebieskimi, ciemnoniebieskimi, szarymi, białymi, beżowymi. Turkus jest połączony z białym, żółtym, pomarańczowym, fioletowym, niebiesko-zielonym.

Kombinacja stołu w kolorze niebieskim

Liliowo-różowy Jest połączony z lawendą i granatowym; ciemnobrązowy z różowo-czerwonymi; brązowy z jasnobrązowym; Serrilous z niebieskimi i żółtymi dżinsami, dobrze komponuje się z lawendą.

Fioletowy kolor - w kolorach białym, żółtym, pomarańczowym, różowym, jest pośredni między czerwonym i niebieskim. Jasne kolory purpury nazywane są fioletowymi. Są one połączone z kolorami żółtym, pomarańczowym, szarym i białym.

Do fioletu nosić kolory fiołków lub ciemne kwiatostany bzów, purpurowe. Fioletowy jest kolorem kobiecości, związanym z wytwornością, gracją i elegancją. Najlepiej połączyć fiolet z ciemnymi neutralnymi odcieniami - z czarnym, szarym lub granatowym.

Fioletowy kolor - kolor szlachetności i luksusu. Najlepiej najlepiej połączyć z niebieskim. Liliowy kolor i wszelkiego rodzaju odcienie są uważane za jeden z najbardziej seksualnych, tajemniczych, tajemniczych i zmysłowych kolorów. Liliowy kolor łączy dobrze kolory: różowy, biały, niebieski, liliowy z ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniu, cytryny, w kolorze starego srebra róży, odcieniach, niebieski chaber niebieski, fioletowy i fioletowy.

Tabela kombinacji koloru fioletowego i liliowego

Szary kolor - kolor elegancji, inteligencji, harmonii, łagodzi kombinacje kontrastów, jest stosowany w biznesowym kodzie ubioru. Jasnoszary kolor wygląda dobrze w najdelikatniejszych naturalnych koronkach lub w zmysłowym jedwabiu, grafitowo-szary w zamszu i dymny szary w cienkiej wełnie.

Szary jest nudny, więc lepiej połączyć go z kontrastującymi kolorami: biały, niebieski, czarny, bordowy, czerwony. Na elegancki strój można łączyć z innymi odcieniami szarości, jaśniejsze lub ciemniejsze, a nawet beżowe. Jasnoszary kolor lepiej łączyć z pastelowymi tonami: delikatny różowy, żółty, liliowy, niebieski, fioletowy, koralowy.

Szaro-niebieski Dobrze pasuje do ochry, białej i brązowej; z brązem i beżem; z fioletowym i różowym; z homarem czerwonym, turkusowym i białym; ze srebrem i niebieskim; z majowymi zieleniami i bielą.

Szary stół łączony

Apricot xDobrze połączone z wielbłądem i brązem; Jasnobrązowy, beżowy i przeplatany różem; szaro-niebieski, niebieski i ochrowy; błękitny; zielony, biały i srebrny; czerwony i biały.

Wielbłąd jest połączony z szaroniebieskim i fioletowym; beżowo-brązowy, niebieski i liliowy; ochra i brąz; żółty, czerwony i biały; zielony i biały; homar-czerwony.

Khaki jest połączony z szarozieloną i pomidorową; czerwień homara i kolor białej wełny; jeżyna, śliwka i żółto-złote; złoty i niebiesko-zielony; czerwony, delikatnie zielony i brzoskwiniowy; fioletowy, czerwony i brzoskwiniowy.

Nawet lepiej, jeśli zwykły khaki jest połączony z wydrukiem tych jaskrawych kolorów.

Kombinacja kolorów Khaki

Czarny, biały i szary są używane jako wykończenia.

Dobrze wygląda w czarnej dzielnicy z pomarańczowy, żółty, różowy, czerwony, fioletowy i sałatek dzwonka z żrący-różowy, szary, cytryny, indygo, szary, bujnej zieleni do błękitu, jasnozielony do jasnej zieleni.

Odpowiednia kombinacja kolorów w ubraniach sprawi, że Twój wygląd będzie kompletny i harmonijny. Ogólne zasady mówią, że można to osiągnąć za pomocą kombinacji:

  • ostre kontrastowe kolory, na przykład czerwono - niebieskie, czerwono - białe, czerwone - chabrowy niebieski, czerwono - zielony, pomarańczowy - czarny, pomarańczowy - chabrowy niebieski, zielony - biały. Takie kombinacje są używane w odzieży sportowej, dziecięcej i młodzieżowej;
  • kontrastujące kolory, na przykład wiśniowo-różowy, niebieski - chabrowy niebieski, fioletowy - liliowy, zielony - sałata. Takie kombinacje są stosowane w różnych rodzajach odzieży; kolory półtonów, na przykład delikatny różowy - delikatny niebieski, delikatna sałata - delikatny bez.
  • monochromatyczne kolory, na przykład brązowo-beżowe, jasnoczerwone - ciemnoczerwone. Takie kombinacje są używane w codziennych ubraniach i ubraniach grubych kobiet.

Wszystkie pastelowe kolory są ze sobą łączone niezależnie od odcienia.

Kolory pastelowe to beż, brzoskwinia, różowy, jasnoniebieski itp. Tj. wszystkie kolory, dodatkowo bardzo białe. Takie kolory można łączyć ze sobą w dowolnej kolejności. Uważaj na różowy - jedyny kolor, który się wypełnia.

Użyj od 2 do 4 kolorów. Jeśli używasz tylko jednego koloru, odczuwasz nudę i bladość. Jeśli używasz więcej niż 4 kolory w ubraniach, to na twoje oczy ludzie przeskakują od jednego koloru do drugiego, nie wiedząc, gdzie się zatrzymać, co nieświadomie zwiększa lęk.

Między sobą można łączyć powiązane lub kontrastujące kolory. Wszystkie pozostałe opcje są nieharmonijne.

Powiązane - Są to kolory, które różnią się od siebie cieniem (czerwony, różowy, ciemnoczerwony).

Kontrastujące - są to kolory całkowicie przeciwne (fioletowo - żółty, niebiesko - pomarańczowy). Jedyną kontrastującą kombinacją, która jest ryzykowna, jest kolor zielony i czerwony.

Dodaj komentarz

− 1 = 4