Nazwa kategorii

Jakie kwiaty rosną na klombie

Piękne kwiaty do kwietnika: imię, zdjęcie, opis

Kwiaty są jednym z najpiękniejszych tworów natury. Nawet niewielka klombka może ożywić wygląd ziemi, wypełnić ją jaskrawymi kolorami i czarującym aromatem.

Teraz hodowcy kwiatów, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dla rejestrację ich łóżka, ogromny wybór kolorów: jasne i delikatne, wieloletnich i rocznych, różnych wysokościach i kwitnienia świetności. Dlatego stworzenie pożądanego składu nie jest trudne.

Ale jeśli jesteś początkującą kwiaciarką i jeszcze nie zdecydowałeś, co dokładnie chcesz zobaczyć na swoim kwietniku, nasz artykuł pomoże Ci zrozumieć cechy najpopularniejszych kwiatów ogrodowych i dokonać wyboru.

Byliny wywołują kwiaty, które zachowują swoje właściwości przez ponad dwa lata. Wielu miłośników kwiatów preferuje długoterminowe kolory, które choć nie są przyjemne w jasnych kolorach przez cały sezon, ale mają szereg innych zalet.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jeśli planujemy zasadzić kwiaty większość ziemi, wieloletnie kwiaty uczyni ten proces znacznie tańsze ze względu na ich zdolność do namnażania, t. To. Może już być podzielony na części i siedzieć, a nie wydać na zakup nowych Kilka lat roślin sadzonki.

Cóż, nie można powstrzymać się od stwierdzenia, że ​​byliny pogrupowane w rozmiar nadają kwietnikowi szczególnie elegancki wygląd.

Te kwiaty można znaleźć na większości witryn. Nawet na małych klombach w pobliżu wysokich budynków mają swoje miejsce. A wszystko dlatego, że te kwiaty są po prostu niesamowite z ich pięknem i pysznym aromatem. Trudno nie zgodzić się z Chińczykami, którzy nazwali piwonie kwiaty cesarza.

Podobnie jak większość bylin, piwonie są łatwe w pielęgnacji, szybko rosną, tworząc bujne krzewy. A różne odcienie i odmiany pozwalają dać upust fantazji, używając tylko jednego rodzaju kwiatów.

Do piwonii w ogrodzie przez długi czas, aby cieszyć oko, należy tylko od czasu do czasu, aby rozluźnić ziemię pod krzewami, karmić cię wszelkie dostępne nawozy i przycinania gałęzi suchych i zbędne, wyciąć buszu.

Kwiaty lilii doliny znajdują się nie tylko na rabatach, ale także w dzikich warunkach. Te delikatne białe dzwonki na cienkiej łodydze pojawiają się w maju i proszę ich uroczy słodki aromat do czerwca.

Lilia w dolinie prawie nie wymaga opieki, ale kocha wilgoć i półcień. Kwiaty te są mrozoodporne i szybko rosną. Należy jednak ostrożnie sadzić konwalie, ponieważ mają bardzo delikatne korzenie.

Żonkile są jednym z pierwszych wiosennych kwiatów, kwitną już w kwietniu. Hodowcy kwiatów wyróżniają kilka tysięcy odmian narcyza, które różnią się kolorem, wielkością i strukturą kwiatu. Ale najbardziej popularne żonkile białe, żółte i kremowe.

Aby gleba sprzyjała kwitnieniu żonkila, musi być dobrze rozluźniona i zwilżona. Zaleca się sadzić żonkil w miejscu dobrze oświetlonym przez słońce. Na zimę zaleca się przykryć kwiaty torfem lub inną izolacją, ale ogólnie narcyz toleruje zimną studnię.

Mieczyk kwiatowy od lipca do września, miłe dla oka niemal przez cały sezon. Najwcześniejszy kwiat jest już w 70. dniu po posadzeniu. Gladiolus może również pochwalić się różnorodnością odmian i kolorów, co pozwala tworzyć najbardziej zawiłe kompozycje na klombach.

Niektóre z najbardziej delikatnych kwiatów - rumianek, również należą do roślin wieloletnich. Znajome dla nas białe stokrotki z żółtym rdzeniem - to nie jedyna gatunek tych kwiatów, odmiana chamomiles nie pozostawi obojętnej amatorskiej kwiaciarni.

Te kwiaty wolą słońce, w cieniu krzewy chamomili słabo rosną. Przed sadzeniem zaleca się dobre nawożenie gleby. Rumianek jest wystarczająco kruchy, dlatego lepiej jest pokryć krzak na zimę. Przy odpowiedniej pielęgnacji te kwiaty rosną szybko, więc za kilka lat krzewy trzeba podzielić. Lepiej to zrobić na wiosnę, ponieważ jesień to niekorzystny czas na lądowanie chamomiles.

Maj-czerwiec to czas tulipanów. Być może ci wielodniowi są mistrzami w różnych odmianach, więc wiele odcieni, kształtów i faktury pąków są rzadkością.

Oczywiście, niektóre egzotyczne odmiany wymagają specjalnej troski, ale ogólnie tulipany są bezpretensjonalne. Kochają słońce, ale powinny być sadzone pod koniec września, kiedy ciepło się cofa. Przed sadzeniem gleby lepiej odżywiać nawozami mineralnymi. Żarówki sadzi się pojedynczo, 2-10 cm, w zależności od wielkości. Duże cebule są lepsze do wykopania po roku, ale małe mogą rosnąć w jednym miejscu przez 2-3 lata.

Irysy kwitną piękne duże kwiaty i kwiatostany żółte, jasnoniebieskie i inne kwiaty. Zaletą tego kwiatu jest to, że może kwitnąć dwa razy w sezonie: późną wiosną i wczesną jesienią.

Irysy chętnie kwitną zarówno na słońcu, jak iw cieniu, cierpliwie znosi mrozy i susze. Aby uzyskać najlepszy rozkwit, zaleca się podawanie gleby nawozami mineralnymi kilka razy w sezonie i krzewami roślin co kilka lat. Wskazane jest, aby zrobić to na wiosnę.

Nisko rosnące kwiaty są naprawdę uniwersalne. Spośród nich można stworzyć niezależną kompozycję, która stanie się żywym dywanem z koloru i może być używana do bardziej złożonych wielopoziomowych klombów kwiatowych w połączeniu z wysokimi bylinami. Te kwiaty są roczne, dwuletnie i wieloletnie, ale będziemy rozważać szczegółowo dokładnie niewymiarowe.

Stokrotki są dość popularne w kompozycjach kwiatowych, ponieważ dobrze komponują się zarówno z wysokimi, jak i niskimi kolorami, doskonale uzupełniając wystrój kwietnika. Najczęściej można znaleźć tak zwane podwójne stokrotki białych lub czerwonych kwiatów.

Te kwiaty lubią słoneczne tereny, ale wolno sadzić stokrotki w półcieniu. Aby zapobiec wysychaniu kwiatów, wymagane jest obfite podlewanie, szczególnie w gorącą i wietrzną pogodę. Nawożenie gleby pod stokrotki lepiej w maju. Na zimę te kwiaty wymagają ciepła.

Bratki mogą być zarówno jednoroczne, jak i wieloletnie, w zależności od warunków klimatycznych. Ponadto, Viola (druga nazwa bratków) z tych kolorów, które nie ograniczają hodowcy jednego gatunku, ale są bardzo popularne trzy-kolorowe bratki.

Rosnąć te kwiaty powinny być na słonecznym miejscu, poza tym altany są bardzo ciepłolubne. Podlewanie powinno być umiarkowane, ponieważ obfite działanie wilgoci wpływa negatywnie na bratki. Ważne jest, aby pamiętać, że w roku sadzenia altówki z reguły nie kwitną, ale w następnym roku będą zadowolone przez długi czas ze wspaniałym kwitnieniem. Ponadto bratki są zdolne do samodzielnego siewu, co oznacza, że ​​w miejscu kwitnienia w ciągu roku kwiaty pojawią się ponownie bez twojej pomocy.

W pobliżu sztucznego stawu w wiejskim domu można stworzyć altankę z grillem.

Jak właściwie sporządzić terytorium twojego prywatnego domu, zobacz artykuł.

Petunia to wieloletnia roślina, ale nasz surowy klimat pozwala nam uprawiać petunie tylko jako roczne kwiaty. Krzewy petunii kwitną czerwone, szkarłatne, fioletowe i różowe, a brzegi kwiatów są zawsze białe.

Kwiaty te są bardzo delikatne, wymagają regularnej uwagi: nawadniania, makijażu mineralnego, pielenia. Ale przy odpowiedniej pielęgnacji petunie kwitną od początku lata i do pierwszych przymrozków.

Do jesieni Ghatsania rozkwita jaskrawym żółto-pomarańczowym dywanem. Bujne kwiatostany osiągają 9 cm średnicy.

Podobnie jak petunie, gatsany jest bardzo wybredna. Ona potrzebuje dużo światła, dokładnego podlewania i regularnego rozluźniania gleby. Ale rozluźnij ostrożnie, aby nie uszkodzić delikatnego systemu korzeniowego kwiatów.

Te kwiaty są idealne do suchego terenu. Portulac łatwo toleruje ciepło i długotrwały brak wilgoci. Ponadto portolac różni się długim kwitnieniem: od czerwca do początku pierwszej zimnej pogody kwiaty te ozdobią klomb w jasnych kolorach.

Begonia jest uważana za jeden z najpiękniejszych kwiatów. Przybrany z ciepłych krawędzi, ale dostosowany do klimatu europejskiego, begonia cieszy teraz plantatorów kwiatów z możliwością wyboru kilku tysięcy odmian.

Kwiaty tego rodzaju bardzo lubią wilgoć, podlewanie powinno być regularne, ale nie nadmierne. Także begonia uwielbia nawozy mineralne, zaleca się ich wprowadzanie do gleby pod kwiatami przynajmniej raz w miesiącu.

Wybieraj i wcielaj swoje kwiatowe fantazje mogą być prawie nieskończone. A jeśli zdecydujesz się angażować w Kwiaciarstwa, oto kolejna premia: oprócz pięknej pachnące klombu masz pracę, która doskonale łagodzi stres i pozwala się zrelaksować i cieszyć się pięknem natury. A to już jest warte, aby stworzyć własną wyspę kwiatów.

Nisko wyrośnięte kwiaty na klomb: tytuły i zdjęcia

Dekorowanie wielowarstwowych spektakularnych kompozycji na klombach nie zadziała bez użycia drobnych kwiatków pięknie kwitnących. Uniwersalny nisko rosnące rośliny w ogrodnictwie jakichkolwiek klombów, jakie mogą być soliści w łóżkach dywan Kwiat jest border-granicznej lub tła mixborders projektowe dla wyższych roślin kwiatowych.

Wybór karłowatych kwiatów, o wysokości nie większej niż 35 cm, jest po prostu ogromny: do dekorowania pięknych kompozycji można wybierać między biennale i jednoroczne, a bylinami drobnymi. Proponujemy rozważenie najpopularniejszych odmian kwitnących kwiatów i ich zdjęć, które będą najlepszym dodatkiem do niskich rabat kwiatowych.

Roczne niewymiarowe kwiaty to doskonała okazja, aby wypełnić fabułę barwnymi i jaskrawymi kolorami. Wyróżniającą cechą jednorocznych jest to, że z pomocą tych roślin można zauważyć co roku nowe malownicze rabaty kwiatowe, który rozkwitnie całe lato.

Tak więc, corocznie, sadzenie roślin jednorocznych, możliwe jest aktualizowanie wyglądu terytorium zagrody w domku lub do zrobienia wyjątkowe arcydzieło z kwiatów w prywatnym domu i przez długi czas dopieszczać się. Co więcej, rośliny jednoroczne są niemal bezpretensjonalne i nie wymagają szczególnej uwagi.

Prawie wszystkie byliny charakteryzują się kwitnieniem przez całe lato, ale kwitną później niż inne. Ponieważ twój ogród kwiatowy nie jest pusty, musisz wiedzieć, że jednoroczne są podzielone na trzy grupy kwitnienia:

 1. Rośliny, które kwitną do końca jesieni, głównymi przedstawicielami są sowa lwa, nagietek, astry.
 2. Kwiaty kwitnące pod koniec maja: nagietki, nagietki, chabry.
 3. Rośliny, które kwitną na wiosnę, głównymi przedstawicielami są petunie i begonia.

Najpopularniejsze kwiaty jednoroczne

Aheratum. Ta roślina tworzy rozkwitające niewymiarowe dywany, które oczywiście będą jasnym ozdobą alpejskiego wzgórza. Ten kwiat preferuje słoneczne miejsca na skalniakach i rabatach kwiatowych.

Iberis. Iberis jest dość bezpretensjonalną rośliną, z pąkami w kształcie parasola. Dobrze komponuje się z resztą roślin i tworzy unikalne kompozycje w ogrodzie kwiatowym.

Niska lobelia. Ta roślina, która pięknie kwitnie przez całe lato, jest wspaniałą ozdobą małych rabat kwiatowych. Lobelia może być sadzona w lekkim cieniu lub w miejscach otwartych słonecznie.

Kwiaty petunii. Roślinę reprezentują obficie kwitnące kulki, duży wygląd, który idealnie nadaje się do sadzenia w doniczkach na loggiach i balkonach lub na klombie.

Petunia kwitnie wraz z nadejściem sezonu letniego i kwiatów do początku zimy, może być sadzona zarówno w półcieniu, jak i pod słońcem. Dzięki charakterystycznym cechom kwitnienia i atrakcyjnego wyglądu, roczna petunia będzie nieodzownym kwiatem każdego ogrodnika.

Niski i bezpretensjonalne nagietki ze spektakularnymi i pięknymi kwiatostanami kwitnącymi pod koniec maja. Te kwiaty są małymi, zwartymi krzewami, które zachwycą oko aż do późnej jesieni. Możesz posmarować nagietki niewielkim cieniowaniem, ale nie boją się również bezpośrednich promieni słonecznych.

Pomimo dużej popularności rocznych kwiatów, niektórzy ogrodnicy nadal preferują rośliny o dłuższym kwitnieniu, na przykład biennale.

Główną cechą tych kwiatów jest zdolność do wzrostu roślin w ciągu dwóch lat w jednym miejscu i mrozoodporność, dzięki której nie można wykopać roślin przed sezonem zimowym.

Zaleca się jednak pokrycie dwuletnich kwiatów na zimę w bardzo niskich temperaturach, aby nie zamarzły i ponownie mogłyby zadowolić kwiatostany jesienią i latem.

Ponadto sadzenie ogrodu kwiatowego przy pomocy biennale jest znacznie bardziej opłacalne, ponieważ nie można się martwić przez dwa lata, o zakup nowych nasion lub sadzonek.

Bratki. Jest to bezpretensjonalna i piękna nisko rosnąca kultura, która uwielbia słoneczne miejsca w klombach, ale można ją dość dobrze dorastać w półcieniu. Jedynym warunkiem prawidłowego rozwoju tej rośliny jest obfite i stałe nawadnianie.

Goździk, która rośnie nie więcej niż 25 cm, a zatem z reguły jest wykorzystywana jako rama alpejskich zjeżdżalni lub skalniaków. Goździk ma obfite kwitnienie przez co najmniej 4 miesiące, z odpowiednim podlewaniem i pielęgnacją.

Forint-Forest Forests. Jest to delikatna kultura z niebieskawymi i pięknymi pąkami, które kwitną i kwitną od końca wiosny do początku września.

Adonis. Wspaniały wiosenny kwiat, który zachwyci cię aż do jesieni. Adonis zwykle rośnie nie więcej niż 20 cm i ozdabia klomb żółtymi i jasnymi kwiatami.

Niski dwuletnia stokrotka, które kwitnie na początku czerwca i trwa do końca lipca z należytą starannością.

W przypadku tych kwiatów najlepiej nadaje się wilgotne powietrze, a także obfite i stałe nawadnianie. Pożądane jest uprawianie kwiatów w półcieniu, chroniąc kwiatostany przed przypaleniem bezpośredniego światła słonecznego.

Noc Violet lub Hesperis. Bardzo piękny i delikatny kwiat, który rozpuszcza się wraz z nadejściem nocy.

Oprócz ozdabiania kwietnika, w pobliżu altany lub w domu, Hesperis będzie prezentował przyjemny, słodki, delikatny zapach, z którym kwiatostany wypełniają całą dzielnicę. Violet preferuje wilgotną glebę i zacienione miejsca, a także przed okresem zimowym pożądane jest pokrycie tego kwiatu.

Istnieje również wiele skarłowaciałych i pięknych dwuletnich roślin, które z pewnością ozdobią jakiekolwiek kwietne lub alpejskie wzgórze w pobliżu domu, na przykład astilba, skalnica, molodilo lub żwir.

Rośliny wieloletnie niskiego wzrostu rosną dość szybko, więc najlepiej połączyć z rocznymi odmianami, wypełnienie klombu kwiatami o różnych odcieniach.

Kwiaty wieloletnie są uważane za najbardziej popularne rośliny, które są uprawiane na rabatach kwiatowych, te kwiaty są raczej bezpretensjonalne w pielęgnacji i eliminują potrzebę myślenia o sadzeniu sadzonek lub nasion każdego roku.

Długie wieloletnie kwiaty dają szansę na bardzo długi czas stworzyć piękną kompozycję. Wśród bezpretensjonalnych i jasnych przedstawicieli wieloletnich kwiatów można zidentyfikować następujące.

Morze alissum. Roślina ta, ze względu na swój wygląd, jest również nazywana piecem. Sea alissum rośnie z reguły nie więcej niż 12-26 cm, z grubymi i dużymi kwiatostanami żółtego, różowego lub białego. Roślina toleruje mrozy, ale przy temperaturze minus 11 stopni, aw następnym roku natychmiast zaczyna się jej wzrost.

Dąb szałwii. Szałwia lub szałwia, jest wieloletnia, która będzie dobrze wyglądać na każdej stronie i zachwyci właścicieli przez całe lato i prawie do końca jesieni.

Pąki szałwii są reprezentowane przez liliowe lub fioletowe świece. Ta roślina prawie nie potrzebuje opieki i może doskonale zapuścić korzenie w zacienionym miejscu klombu.

Niska wegetacja rośliny floksowe, która kwitnie nie krócej niż przez pół roku. Rosnące krzewy z kulistymi pąkami, najczęściej występującymi przedstawicielami są:

Kwiaty rumianku. Jest jaskrawym przedstawicielem bylin i klasycznego kwiatu. Nie wszyscy wiedzą, że stokrotka nadal ma nazwy - feverfew lub matricaria. Rumianek zaczyna kwitnąć od początku czerwca do początku września, a być może nawet dłużej, jeśli zdąży na przycięcie łodyg, które już spadły.

Scarlet Arena. Krótki kwiat o długich kwiatach z pąkami, jak "goździki", ma bogato szkarłatny kolor. Piaskowiec lub arena może urosnąć nie więcej niż 14 cm i zaczyna kwitnąć w lipcu i przed początkiem października.

Ten kwiat najlepiej kiełkuje na piaszczystym podłożu i jest idealny na małe alpejskie wzgórza i niskie rabaty kwiatowe, pąki jasnoróżowe lub białe.

Funkcje wyboru klombów dla karłowatych kwiatów

Pomimo tego, że większość roślin jest mało wymagająca, należy je obserwować zasady wyboru gruntu, Aby zapewnić roślinom optymalne warunki rozwoju i przedłużyć czas kwitnienia.

Zasady te są dość proste i nie wymagają specjalnych umiejętności i wiedzy. Po zasadzeniu krzewy roślin należy podzielić. Tak więc, że były najlepiej widoczne na łożu kwiatowym, ale nie zagracone z innymi roślinami, optymalnym rozwiązaniem jest kwiatostan 6-7 kawałków.

Eksperci ogrodnicy zalecają, aby rosnąć obok siebie, tylko te rośliny, które obowiązują te same warunki do rozwoju, ta sama gleba, preferencje świetlne.

 • Na rośliny dwuletnie i wieloletnie nie rosły na całym klombie kwiatowej, a nie "młotkował" pozostałe rośliny, podczas sadzenia, trzeba zrobić kilka ogrodzeń, oddzielenie od kamieni lub innych materiałów.
 • Wybór miejsca jest pożądany, aby został wykonany natychmiast, bez zmiany go w przyszłości, i bez przesadzania krzewów podczas kwitnienia.
 • Aby zapobiec uwolnieniu kwiatostanu z dużej liczby kwiatostanów i zarastaniu wymaganej wysokości, konieczne jest karmienie go umysłem. Bardzo duża ilość przynęty azotowej powoduje znaczny wzrost liści i łodyg.
 • Sadzenie w zacienionych miejscach wymaga tylko tych kwiatów, które są niewygodne na słońcu. Światłolubne rośliny, z niedoborem światła słonecznego, zaczną dawać małe kwiatostany i rozciągać się na wysokość.
 • Rośliny niskobędowe na rabaty kwiatowe muszą być uprawiane w warunkach wymaganej wilgotności. Cały czas musisz wziąć pod uwagę potrzebę podlewania dla każdej podjętej, konkretnej odmiany.
 • Aby uzyskać efekt stałego kwitnienia klombu, należy zaplanować sadzenie. Rośliny cebulowe należy sadzić w październiku, a takie odmiany jak nasturcja, reseda i nagietki najlepiej sadzić wraz z nadejściem wiosny.

Dla dobrego rozwoju kwiatów, klomb musi być odchwaszczany z trawy chwastów i od czasu do czasu, aby poluzować glebę, a także do przetwarzania roślin preparaty ze szkodników.

To, że kwietnik ma schludny, atrakcyjny i zadbany wygląd, muszą zostać usunięte pączki i chore rośliny.

Warianty kombinacji roślin w kwietniku

Piękno klombu zależy w dużej mierze od właściwego doboru kolorów, zasadzonych kwiatów. Po wcześniejszym poznaniu i zaplanowaniu kwitnienia kwitnienia i dokładnego czasu, kiedy pąki zaczynają kwitnąć, możliwe jest uzyskanie kombinacji kolorów: niebieskiego, czerwonego, różowego i białego, wspaniałe fantazje ogrodnika.

Skład karłowatych roślin należy sadzić tak, aby kwiaty znajdowały się na niewielkiej odległości i nie zagracały się nawzajem. Na przykład kombinacja chabrów i nagietków będzie wyglądać świetnie.

Do dekoracji budynków i ścian, idealnie pasuje nocna fioletowa lub matthiola, a także dekoracyjny groszek i chryzantema. Do uprawy roślin w doniczkach wystawionych na klombach można wybrać petunie lub kompozycję kilku gatunków młodych i pieców.

Ozdabiając kwietnik karłowatymi kwiatami, można łączyć na nim różne odmiany rocznych i wieloletnich roślin, sadząc rośliny o tym samym lub innym okresie kwitnienia. Najważniejsze jest, aby pokazać wyobraźnię i spróbuj zrobić swoje łóżko kwiatu oryginalny i piękny.

Te kwiaty będą kwitnąć przez całe lato

Wielu współczesnych letników, próbujących udekorować swoje witryny w oryginalny sposób, wybiera roczne i wieloletnie niewymiarowe kwiaty na rabaty kwiatowe, kwitnące przez całe lato lub większość. Jeśli należysz do takiej liczby osób i chcesz stworzyć swoje własne niepowtarzalne arcydzieło w ogrodzie kwiatowym, zobacz opisy i zdjęcia najciekawszych, popularnych gatunków roślin niskich. Przekonaj się o kryteriach ich wyboru, sposobach sadzenia, przejrzyj możliwości projektowe spektakularnie pięknych klombów.

Rodzaje i odmiany roślin karłowatych, które kwitną przez całe lato

Niskie rośliny rozważają rośliny o wysokości łodygi do 30 cm. Urocze klomby składają się z jednej odmiany takich kwiatów i używają kilku gatunków. Doskonałe letnie, wielopoziomowe kompozycje, graniczące z miniaturowymi kwitnącymi okazami, oraz granice z obrzeżami z gęstego krzaka. Wiele odmian bylin odnosi się do długiego kwitnienia, jeszcze więcej wśród jednorocznych.

Kwitnący krawężnik jest wspaniały

Roczniki lub byliny - kryteria wyboru

Wielu ogrodników uważa, że ​​najlepszą opcją do dekoracji swoich działek są jednoroczne niskie kwiaty do kwietnika, które:

 1. Szybko (w trakcie sezonu lądowania) pozwala na dopracowanie terenu poprzez komponowanie pięknej kompozycji.
 2. Mają niesamowitą liczbę odmian, co sprawia, że ​​jest to możliwe, aby wybrać przedmioty do wszelkich obszarów w serwisie: słoneczne i zacienionych, suchych i podmokłych, z żyznej gleby i ubogich.
 3. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, nawożenia, częstego podlewania latem.
 4. Daj przestrzeń kreatywnym naturom na ekscytujące eksperymenty z corocznym odnawianiem projektu ogrodu.
 5. Dopuszczalna korekta niedopatrzeń w doborze odmian, kolorów w następnym sezonie.
 6. Są odpowiednie do uprawy przez nowych ogrodników, ponieważ są w większości bezpretensjonalne.

Jasny kwietnik jednoroczne

Wentylatory byliny odnoszą się do nieuzasadnionego straty czasu, pieniędzy, wysiłku, z roczną dobór roślin do kwietników, kłopotów z rozsady lub siewu nasion w glebie. Oczywiście, wieloletnie skarlałe kwiaty na rabaty kwiatowe, które kwitną przez całe lato, pozwalają na kilka lat, aby uniknąć tych zmartwień. Ale stopniowo tracą one dekoracyjność, a co 5-7 lat muszą być aktualizowane, poświęcając więcej wysiłku niż roślinom jednorocznym.

Byliny umożliwiają tworzenie ogrodów kwiatowych o szczególnym uroku, jednak nie podobają im się takie jaskrawości i różnorodności jak rośliny jednoroczne. Argument jest również kontrowersyjny, że pod matami wieloletnich plantacji chwasty nie mogą się rozwijać. Tak, pod gęstymi zasłonami kiełkowania nasion chwastów, rozwiana zarośniętych chwastów jest stłumiona. Ale jeśli uda im się przedostać na słońce, znacznie trudniej będzie je zniszczyć niż w rocznikach.

Wieloletnia oberita

Preferowanie rocznych lub wieloletnich kolorów i ewentualnie ich kombinacji jest twoim wyborem. W każdym razie warto zapoznać się z niektórymi z ich gatunków.

Najbardziej popularne bezpretensjonalne jednoroczne

Portulac - Jeden z najpiękniejszych rocznych niewymiarowych kwiatów na kwietnik jest znany jako "dywan". W rzeczywistości, jej pełzające soczyste pędy z osobliwymi liśćmi, jak mięsiste igły, tworzą ciągły dywan, pokrywający ziemię. Liczne kwiaty o różnych odcieniach mogą być proste i frotte, w zależności od odmiany. Najpopularniejsze są gatunki frotte, otwierające pąki wczesnym latem i dekoracyjne przed jesiennymi przymrozkami:

Portulak bezpretensjonalny, łatwo zapuszcza korzenie na piaszczystej, kamienistej glebie, nie potrzebuje karmienia, częstego podlewania. Ale słońce jest mu niezbędne: w cieniu pędów rozciągają się, cieńsze, kwiat traci swoją atrakcyjność. Co więcej, pąki większości odmian porfiru otwierają się tylko w jasnym świetle, dlatego też, nawet posadzone w słonecznym miejscu, w deszczowy dzień nie jest tak malowniczy. Istnieją jednak odmiany z kwiatami, które nie zamykają się i przy pochmurnej pogodzie:

 • Sundance;
 • Cloudbeater.

Urocze flamenco

A jeśli planujesz użyć jednorocznych karłowatych białych kwiatów do dekoracji kwietnika, trudno znaleźć coś lepszego niż marka portolak z gadającym imieniem Belotvetkovy.

Ten portal powinien nazywać się Śnieżka

Aksamitki (nagietki) - Niezwykle bezpretensjonalny nisko rosnący kwiat, który może wyrosnąć na dziecko. Nagietki nie potrzebują specyficznej gleby, regularnego podlewania. Jednak ze względu na ich niepraktyczność wykazują one doskonałe walory dekoracyjne, co jest rzadkością. Od pierwszych dni lata do jesiennych przymrozków cieszą się jasne kolory w różnych kolorach ciepłych tonów, co sprawia, że ​​łóżko kwiatowe jest "słoneczne" nawet przy złej pogodzie.

Dwa rodzaje nagietków wyróżniają się zwartymi krzewami: odchylonymi i cienkolistnymi. Obie grupy są niezwykle urocze i atrakcyjne.

Aksamitki z niskim dekoltem w dekoracji krawężnika Nagietki odrzucone

Przykłady innych roczników o długim kwitnieniu

Petunia - dość kapryśny w rozwijaniu ulubionego przez projektantów i ogrodników krajobrazu, istnieje wiele odmian, różniących się w różnych formach i kolorach. Można wyróżnić luksusowe, wielkokwiatowe i skromne, ale obficie kwitnące gatunki petunii. Należy zauważyć, że te ostatnie cierpią mniej na deszcze, które są szkodliwe dla próbek frotte. Ale można znaleźć i terry petunie, nie boi się deszczu (na przykład Butterfly F1), który stanie się ulubieńcem ogrodu.

Motyl F1 - bardzo miękki

Lobelia - te fioletowe, białe i często niebieskie niewymiarowe kwiaty nadają się doskonale do klombu kwiatowego, odżywają na początku lata i zanikają dopiero w październiku. Sferyczne miniaturowe (10-20 cm) krzewy lobelii jak słoneczne miejsca z luźną, ale niezbyt żyzną glebą typu gliniastego. Troska o terminowe podlewanie jest ważna, szczególnie w gorącym sezonie; ziemia pod lobelem musi być stale mokra.

Lobelia, odmiana Blue

Calceolaria - niezwykła, nisko rosnąca roślina, która ozdobi klomb w zacienionym miejscu. Kalceolaria jest nie tylko odporna na cień - bezpośrednie światło słoneczne jest ogólnie przeciwwskazane. Ten rajd lubi wysokie nawodnienie gleby, ale należy go podlewać ostrożnie: gdy woda dostanie się na aksamitne liście, znacznie tracą one dekoracyjność.

Egzotyczna kalceolaria

Iberis rośnie równie dobrze na słońcu iw zacienionym miejscu, gleba lubi światło, oddychalność. Ma małe pachnące śnieżnobiałe kwiatostany, ale istnieją odmiany o różowym, karminowym, liliowym kolorze. Kwitnienie trwa dwa miesiące, począwszy od maja. Idealnie połączone w połączonych ogrodach kwiatowych. Na przykład sąsiedztwo białych kwiatów Iberis i małych czerwonych kwiatów goździka do klombu jest bardzo obiecującą opcją.

Zachwycający śnieżnobiały Iberian

Roczek goździka (Chiński). Urocza sąsiadka Iberis może zadowoli nie tylko czerwone, ale także różowe, białe, purpurowe kwiaty, które mają przyjemny aromat. Kocha słońce, jest odporny na mróz. Będąc z natury byliną, czasami może zimować.

Piękne byliny - urocza stałość

Jeśli pewnego dnia z powodzeniem wybierzesz wieloletnie gatunki niewymiarowych, długo kwitnących kwiatów na klomb, można przez wiele lat pozbyć się problemów z wiosennymi ulepszeniami i cieszyć się pięknem na swojej stronie od pierwszych dni lata. Popularne są różne goździki, energiczne astry, skalnica i inne piękne przedstawicieli flory. Warto zwrócić uwagę na co najmniej kilka ulubionych spośród nich.

Piękne kwietniki - wizytówka strony

Astra Alpine - roślina zielna o wysokości 10-30 cm Najlepszym miejscem dla niej jest delikatna półcień, dobrze odwodniona gleba. Kwitnienie może trwać do trzech miesięcy, najdłuższe w Rosea.

Astra Alpine Rosea

Goździk-trawa - bezpretensjonalny, nisko rosnący bylina, której ciemnozielone przez półtora miesiąca miesiące jest całkowicie pokryte fioletowymi lub różowymi małymi kwiatami. Wraz z wieloletnimi Arabis, złocienia, pierwiosnki mogą działać jako piękne kwiaty graniczne do krawędzi łóżka kwiatu lub ścieżki.

Trawa goździka jako krawężnik

Begonia evergreen jest słusznie na czele wśród kwiatów na rabaty kwiatowe, które kwitną przez całe lato. Plantacje z begonii kwitną różnymi inteligentnymi kwiatostanami od maja-czerwca do późnej jesieni. Może kwitnąć prawie przez cały rok, jeśli zima zostanie przeniesiona do ciepłego pokoju. Wyjątkowe ozdobne nie tylko kwiaty, ale również liście begonii, przyjemne dla oka i koloru oczu.

Begonia z kwiatami

Przez kolor liści wyróżnić zielone, hybrydy bronzovolistnye. Wysokość niewymiarowych krzewów z reguły mieści się w zakresie 15-30 cm, a warunki wzrostu begonii nie są obojętne. Gleba do klombu powinna być bogata w próchnicę, o lekko kwaśnym odczynie, pochłaniająca wilgoć, ale nie nadmiernie nawilżona - nadmiar wilgoci latem powoduje rozkład korzeni.

Istnieje około 600 mieszańców ciągle kwitnącej begonii. Wśród nich średniej wielkości (do 25 cm) seria odmian:

 • Ambasador;
 • Bada bing, Bada boom;
 • Senator.

Wiecznie begonie na kwietniku

 • Quinn;
 • Koktajl;
 • Luchik.

Okrywka

Okrywka pretenduje do miejsca w ogrodzie kwiatowym

Wśród niewymiarowych bylin znajduje się wiele pokrycia gruntu lub kwiatów dywanów na rabaty kwiatowe o ciągłym kwitnieniu. Nie jest nieprawdopodobne, aby zapoznać się z kilkoma przedstawicielami tej grupy.

Floks w kształcie. Niezwykle bezpretensjonalny, tworzy zasłony o wysokości do 10 cm, uwielbia słońce i suchy ląd, boi się stojącej wody. Od początku maja, na dwa miesiące, pokryty jest kwiatostanem w odcieniach czerwieni, bieli, różu, bzu. Druga fala kwitnienia rozpoczyna się we wrześniu.

Floks w kształcie

Oczyszczenie (Sedum). Wśród pół tysiąca odmian można podnieść olśniewające słońcem (w większości) i cieniolubne okazy. Czyszczenie nie wymaga podlewania, nawożenia, hibernacji bez schronienia - czyż nie jest to stwierdzenie dla doświadczonych mieszkańców daczy? I jest tak wiele odmian sedum, że tylko jeden z nich może zrobić kolorowe kolorowe łóżko kwiatowe.

Sedum wybitny

Duchenea. Szybko rosnąca pokrywa gleby, kochająca słońce, doskonale czuje się na każdej glebie. Ale aby dywan był gęsty, ziemia pod krzakami powinna być stale utrzymywana w stanie mokrym. Bardzo dekoracyjne w lecie, oryginalne liście i owoce dusheneei. Warto jednak pamiętać, że jagody, nieco przypominające truskawki, są niejadalne.

Duchene Indian

Aubrieta. Przedstawiciel jasnego dywanu, idealny do ogrodów skalnych. Może być stosowany jako rama klombów i w niezależnych nasadzeniach. Kwitnie półtora miesiąca od maja, a po przycięciu można powtórzyć ten proces. Zimuje z liśćmi, które wyglądają atrakcyjnie wczesną wiosną. Należy pamiętać, że oberite rośnie agresywnie, podobnie jak duchene, oba te gatunki mogą stłumić, a nawet przetrwać sąsiadów.

Abriety Light Blue Aubrieta Lucas

Mały ogród - niewymiarowe krzewy na kwietniku

W projektowaniu ogrodów wykorzystywane są nie tylko rośliny zielne, ale także piękne drzewa, krzewy. Jeśli masz pomysł, aby zastosować je w zagospodarowaniu terenu, długie wieloletnie krzewy, które kwitną przez całe lato, będą odpowiednie dla kwietnika w formie miniaturowego ogrodu. Pnącze i karłowate iglaki przyniosą elegancką zieloną nutę w pstrokatym składzie. Wśród nich można wyróżnić następujące gatunki.

Mini ogród begonii i drzew iglastych

Heather. Krzew zimozielony o niskim wzroście. Potrzebuje dobrze osuszonej mokrej gleby, rozwija się dobrze na słońcu, w półcieniu. Na zimę zaleca się ściółkę i przykryć ją

Heather

Łóżko Gualteria. Rafting zimozielona pokrywa krzewowo-glebowa, pięknie kwitnąca latem, w tym wrzesień. Ciemnozielone liście są bardzo dekoracyjne, są wykonane z brązu na czerwono przez zimę. Gualtery woli półcień, żyzna gleba kwaśna o dobrej wilgotności, źle toleruje suszę.

Łóżko Gualteria

Willow Creeping. Atrakcyjny krasnolud wolno rosnący z cienkimi, elastycznymi pędami. Na początku maja, przed kwitnącymi liśćmi, pokryty jest srebrzystym, a latem kolorem żółtym. Lekka i higrofilna, uwielbia żyzne gleby piaszczysto-gliniaste, słabo toleruje ciepło i suche powietrze.

Willow Creeping

Dummer's Cotoneum. Gęsty, wyciągnięty niski krzew. W połowie maja pokryte jest licznymi białymi kwiatami. Później ozdobny krzew wspiera wiele jasnoczerwonych owoców. Uwielbia słońce, półcień, jest mało wymagający dla ziemi, odporny na suszę.

Dummer's Cotoneum

Japońska spirea. Kompaktowy pełzający krzew. Liczne różowawe kwiatostany powstałe w środku lata ozdabiają krzaki przez półtora miesiąca. Oryginalne złote żółte liście. Spirea jest niewymagająca warunków, zimowa, słoneczna.

Japońska spirea

Juniper Juniperus. Do klombu kwiatowego są dobre formy karłowate, na przykład gatunek niebieski. Jest wolno rosnącym drzewem iglastym o niebieskawym zabarwieniu gęstych, kłujących igieł. Światłolubny, do gleby nie jest wymagający, mrozoodporny.

Juniper Juniperus

Sadzenie karłowatych kwiatów kwitnących przez całe lato

Kiedy planujesz stworzyć kolorowy, stale przyjemny kącik na placu budowy, powinieneś zrozumieć, jak prawidłowo ustawić kwietnik z kwiatami, aby kwitły przez całe lato, a nawet część jesieni.

Symulacja strumieniowa

Aby uzyskać właściwe podejście do urządzenia i wypełnić przyszłe arcydzieło ogrodowe, ważne jest, aby nie przegapić takich chwil:

 1. Zanim pobiegniesz do sklepu po nasiona kwiatów skarłowaciałych na klomb, powinieneś wyraźnie określić miejsce jego możliwej lokalizacji, zbadać, czym jest cieniowanie światłem, charakterystyka gleby, jej wilgotność. Jest to niezbędne do właściwego wyboru roślin, które będą wygodne w tym miejscu.
 2. Początkujący powinni ograniczyć się do dwóch lub trzech rodzajów plantacji, wystarczy, aby ozdobić piękny kwietnik. W przypadku pierwszego klombu lepiej wybrać bezpretensjonalne odmiany kwiatów, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji.
 3. Ważne jest, aby wybrać jeden gatunek kwiatu z podobnymi wymaganiami dla warunków wzrostu.
 4. Pożądane jest stosowanie nasadzeń grupowych tego samego rodzaju roślin o niskiej uprawie, aby uniknąć przypadkowego mieszania różnych gatunków.
 5. Konieczne jest odpowiedzialne podejście do doboru kombinacji kolorystycznych plantacji kwiatowych. Nadmierna jasność, różnorodność jest niewłaściwa, może wskazywać na zły smak. Organicznie występują kombinacje różnych jasnych i białych kolorów.
 6. Kompozycja kwiatowa skutecznie wyglądała przez całe lato, ponieważ trzeba wybierać rośliny o różnych okresach kwitnienia.
 7. Składając kwiaty, należy wziąć pod uwagę kąt widzenia. Jeśli klomb jest oglądany ze wszystkich stron, wyższe okazy powinny być umieszczone pośrodku. Jeśli z jednej strony jest to możliwe, miejsce na kopie wysokiej powinno być tłem.
 8. Aby uzyskać przyzwoity efekt, wstępny układ ogrodu kwiatowego za pomocą projektanta krajobrazu lub samodzielnie jest obowiązkowy.

Kombinacje jasnych i białych tonów są spektakularne

Schematy kwitnienia klombów

Aby uzyskać niezależny układ kwietników od zimy, musisz uzbroić się w kolorowe kredki i narysować szczegółowy zarys jej planu na papierze. Szkic powinien wskazywać:

 • kontury i rozmiary kwietnika w skali;
 • lokalizacja roślin dominujących i komplementarnych;
 • odległości między nimi;
 • Skala kolorów (w razie potrzeby dostosuj).

Ważne! Należy pamiętać, że niewymiarowe byliny, rosnące większe, będą ostatecznie zajmować więcej miejsca - na planie, a następnie po posadzeniu pozostawiają przestrzeń między nimi, tymczasowo wypełniając je rocznikami.

Odwieczny ogród kwiatowy

Decydując się na układanie klombu, zaoszczędzisz znaczną kwotę na usługach projektanta krajobrazu. Jednak musisz mieć do tego pewien artystyczny gust i talent.

Dla początkującego w zagadnieniach projektowych zadanie może wydawać się skomplikowane, ale na początku możesz użyć gotowych schematów i planów zawartych w książkach o ogrodnictwie lub sugerowanych poniżej. Tutaj, na przykład, schemat napełniania bylin tylko bylin.

Poniżej znajduje się prosty kwietnik dla początkujących ogrodników, gdzie niebieskie delphinium (1) i czerwony flox z paniculate (2) działają jako dominujące niewymiarowe rośliny. Dekorując klomby, są one najpierw sadzone. Przed nimi znajduje się geranium ogrodowy (3) w kolorze fioletowym. Oprawę do klombu nakryć ziemią, żółty mankiet (4).

Schemat dla początkujących

Podejmując decyzję, jak wybierać byliny i rośliny jednoroczne, które kwitną przez całe lato na swoim kwietniku, możesz użyć informacji o nich opisanych powyżej, a także zapoznać się z asortymentem roślin przedstawionym na schematach i wybrać próbki według własnych upodobań. Najbardziej elastycznym wariantem wypełnienia jest wspólne sadzenie cebuli, roślin letnich i wieloletnich. Poniżej możesz zapoznać się z kilkoma innymi prostymi schematami.

Schemat mieszanej klombu kwiatowego o ciągłym kwitnieniu Sadzenie w różowych odcieniach Łóżko kwiatowe jednoroczne

Gotowe projekty nie są dogmatem, nie trzeba ich wdrażać z najwyższą precyzją. Nie rezygnuj z planu, jeśli nie możesz kupić materiału do sadzenia roślin przedstawionych na schemacie. Wymień go na inny o podobnej charakterystyce, kolorując i dostosuj wybrany schemat do ideału. A dla twórczej inspiracji oglądaj małe filmy.

Plan zacienionego ogrodu kwiatowego

Wideo: Przykłady dekoracji kwietników z niewymiarowymi kwiatami

Wideo: Dekoracja klombów z nagietkami

Niskie kwiaty, zarówno roczne, jak i wieloletnie - są wspaniałym wyborem dla Twojej witryny. Nie bój się eksperymentować, pokazywać wyobraźni, kreatywności, entuzjazmu i tworzyć ciekawą, oryginalną, przykładną kompozycję, z której możesz być dumna przez całe lato.

Dodaj komentarz

+ 8 = 17