Nazwa kategorii

Jakie są rozmiary wanny

Rozmiary kąpieli: standardowe i optymalne

W większości standardowych apartamentów łazienka jest stosunkowo niewielka. Z tego powodu każdy centymetr wolnej przestrzeni powinien być używany z maksymalną korzyścią. W ogromnej różnorodności różnych kąpieli jest trudne do zrozumienia, ponieważ wszystkie różnią się rozmiarem, zastosowanymi materiałami i wyglądem.

Jak wybrać najbardziej odpowiednią kąpiel?

Głównym wskaźnikiem bezpośrednio wpływającym na wybór wanny jest jej wielkość. Należy zauważyć, że oprócz kąpieli w niewielkim pomieszczeniu można zainstalować umywalkę i inne elementy wyposażenia wnętrz.

Konieczne jest również zapewnienie swobodnego i wygodnego poruszania się po pomieszczeniu.

Najbardziej optymalną wielkością będzie wanna, w której można bezpiecznie zająć pozycję leżenia. Ważne jest, aby pozostawić możliwość rozciągnięcia nóg, a poziom wody powinien znajdować się powyżej kolan. Wybierając szerokość, musisz najpierw wziąć pod uwagę swoją cerę i dodatkowo zostaw 5 cm ze wszystkich stron. Poniższy rysunek pokazuje zmianę pozycji w zależności od wielkości wanny.

Większość wanien ma głębokość od 50 do 60 cm, a wysokość ta jest najbardziej akceptowalna od tego czasu w pozycji leżącej głowa zawsze będzie znajdować się powyżej poziomu wody i nie będzie trudno wydostać się z wanny. Wybierając dużą wannę warto wziąć pod uwagę, że zestaw wody zajmie dużo czasu.

Standardowe wanny mogą być małe, średnie i duże.

 • 120x70 cm - pomoże zachować wolną przestrzeń, jednak w tym modelu nie będzie możliwe zajęcie pozycji do spania;
 • 130x70 cm - najpopularniejszy model wśród niewielkich rozmiarów wanien, najczęściej wykonywanych na zamówienie.
 • 140 x 70 cm - wanna o tej wielkości używana jest do pomieszczeń o niestandardowym planowaniu;
 • 150x70 cm - bardzo wygodny model, realizowany w różnych formach.
 • 170x70 cm - nadaje się do pomieszczeń o nowoczesnym układzie;
 • 185x85 cm - najdogodniejszy model, który powinien być stosowany tylko w przestronnych pomieszczeniach.

Przeczytaj więcej w naszym artykule na temat dużej wanny.

Na poniższym rysunku można zobaczyć najpopularniejsze rozmiary wanien.

Wymiary wanny jacuzzi są na ogół takie same jak rozmiar wanny bez tej funkcji.

Wymiary kąpieli różnych materiałów

Obecnie wanny wykonane są z różnych materiałów: żeliwa, stali, akrylu i wielu innych.

Kąpiele żeliwne są sprzedawane w różnych rozmiarach. Wymiary od 120x70 cm do 185x85 cm Wielu producentów produkuje wanny z żeliwa na specjalne zamówienia. W tym przypadku wymiary mogą sięgać 200 x 100 cm .Zależność objętości kąpieli od jej wymiarów została przedstawiona w poniższej tabeli (patrz rysunek w notacji).

Najbardziej ekonomiczną opcją byłaby kąpiel ze stali. Takie modele mają stosunkowo niewielką wagę - do 30 kilogramów. Również wanny stalowe mają cienkie ścianki, których grubość nie przekracza 3 mm.

Jego długość wynosi od 150 do 180 cm, szerokość zmienia się w zakresie 70-85 cm, wysokość tego modelu wynosi 65 cm. Standardowe wymiary wanny ze stali są wskazane w tabeli (patrz rysunek dla oznaczeń).

Wanny akrylowe są ostatnio sprzedawane na rynku, ale już przyciągnęły uwagę wielu kupujących z ich pozytywnymi stronami. Takie wanny mają wysoki wskaźnik odporności na ciepło i są instalowane w pomieszczeniach bez żadnych problemów. Standardowe wymiary kąpieli akrylowej przedstawiono na poniższym rysunku.

Kąpiele quarried wyróżniają się spośród innych modeli o wysokiej wytrzymałości. Ponadto ten rodzaj różni się specjalną powierzchnią, która przez długi czas pozostaje czysta. Takie kąpiele mają wymiary podobne do akrylu.

Szczególnie popularne kąpiele to niestandardowe formy. Rynek obejmuje modele okrągłe, trójkątne i inne. Dzięki licznym rozwiązaniom konstrukcyjnym takie projekty stają się ekskluzywne.

O rozmiarach kąpieli narożnych przeczytasz w naszym drugim artykule.

Najbardziej wygodna konstrukcja to wanienki trójkątne, co znacznie oszczędza miejsce. Optymalna głębokość tego modelu wynosi 48-65 cm, a długość boków wynosi 150-180 cm, a objętość modelu trójkątnego może osiągnąć 400 litrów.

Modele wykonane w kształcie koła osiągają rozmiary od 140 do 200 cm średnicy. Jednak często ten rodzaj kąpieli jest wykonywany na zamówienie i ma niestandardowe wymiary.

Więcej informacji o niestandardowych kąpielach można znaleźć w naszym artykule na temat kąpieli asymetrycznych. Nauczysz się wielu interesujących rzeczy.

Kąpiele pionowe są również powszechne na rynku. Takie modele są najbardziej odpowiednie dla tych, którzy nie mają fizycznej zdolności do kąpieli w pozycji leżącej. Większość modeli pionowych jest wykonywana na zamówienie. Wysokość takich konstrukcji osiąga wartość 2 m, a szerokość zależy od budowy człowieka i z reguły nie przekracza 1 m.

Przeczytaj także nasz artykuł o siedzących kąpielach. Jest świetny dla osób niepełnosprawnych.

Ostatnio wielu producentów stara się zwrócić uwagę na ich produkty za pomocą niezwykłych kąpieli.

Na przykład drewniane modele wykonane z jednego kawałka dębu stały się bardzo popularne. Rozmiar takich niecodziennych modeli jest całkowicie indywidualny, ponieważ wykonywane są wyłącznie na zamówienia klientów. Kąpiele dębowe szybko zyskały popularność, ponieważ materiał ma właściwości lecznicze, a sama kąpiel nadaje wnętrzu niepowtarzalny styl.

Wśród oryginalnych modeli znajdują się również wanny w postaci dużego zlewu lub miski wykonane z kolorowego szkła. Nie mniej interesujące modele z podświetleniem. Ogromna gama pozwala wybrać model dla najbardziej wymagających gustów.

Dla wielu osób łazienka jest szczególnym źródłem przyjemności i radości. Współczesne warunki przyczyniają się do stworzenia maksymalnego komfortu nawet w małych pomieszczeniach. Pomyślnie wybrany model pomoże stworzyć harmonijne środowisko, nie pozbawione funkcjonalności i wygodnych funkcji.

Wanny narożne - rodzaje, rozmiary i zalety

Emalia do kąpieli lub najbardziej budżetowy sposób na przywrócenie powierzchni wanny

Sól do kąpieli morskich lub ośrodek balneologiczny we własnej łaźni

Jak wybrać przelew do łazienki: przydatne wskazówki

Drewniana wanna - ekskluzywna w łazience

Wszelkie prawa zastrzeżone, 14+

Kopiowanie materiałów na stronie jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do naszej strony.

Wymiary wanny: stal, żeliwo, akryl

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy wejściu do łazienki, jest wanna. Zajmuje dużą część przestrzeni. Powinno być piękne, łatwe do czyszczenia i wygodne. Łatwość użycia decyduje o wielkości wanny. To wszystko i musisz wybrać właściwy.

Wybór ceramiki sanitarnej - jeden z ważnych momentów w projektowaniu łazienki w domu i mieszkaniu. Szczególną uwagę zwraca się na wybór wanny. To urządzenie hydrauliczne jest największe w małym pokoju i przy planowaniu przede wszystkim decyduje, gdzie umieścić wannę i jaki może być rozmiar. W sprzedaży dostępne są standardowe i niestandardowe opcje. Standardowe są dobre, ponieważ w razie potrzeby można zamówić akrylowy wkład do kąpieli, a tym samym przywrócić jej wygląd i przedłużyć żywotność. W przypadku niestandardowych opcji taka opcja przywracania nie jest dostępna. Można je aktualizować tylko za pomocą płynnego akrylu.

Standardowy rozmiar wanny ze stali

Im bardziej dobre są wanny o standardowych rozmiarach - są zawsze w zasięgu, można je obejrzeć i dotknąć. Niestandardowe, najczęściej przynoszone na zamówienie. Nie poczujesz tego wcześniej. Jednak standardowe pojemności nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie zawsze jest możliwe optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Na rynku są kąpiele o dwóch standardach - rosyjskim (postsowiecki) i europejskim "pochodzeniu". Nie różnią się zbytnio, ale te centymetry mogą być bardzo pomocne.

Wybierz rozmiar wanny na podstawie dwóch parametrów: wymiarów pomieszczenia i łatwości użycia. Przy wielkości pomieszczenia wszystko jest proste: jeśli szerokość łazienki wynosi 160 cm, nie można w niej zainstalować dłuższej wanny bez poważnych przeróbek. Następnie wybierz rozmiar, który "pasuje" do wymiarów.

Standardowy rozmiar wanny: różne opcje

Jeśli pokój jest bardziej przestronny, wybierz wygodę. Idealnie, jeśli możesz zanurzyć się w wodzie prawie całkowicie, "opierając się" z nogami prosto. Istnieją inne opcje - do siedzącego trybu życia. Zwróć uwagę, że im krótsza jest pojemność, tym głębsze - że kolana i ramiona przeciętnego człowieka znajdują się w wodzie.

Szerokość wanny jest określona przez rozpiętość ramion - do boków powinna pozostać co najmniej kilka centymetrów po obu stronach. Tylko w ten sposób będzie można swobodnie się poruszać. Głębokość zależy od dwóch pierwszych parametrów: im większa pojemność, tym mniejsza.

Wanny żeliwne są lubiane ze względu na ich niezawodność i trwałość. Służą przez dziesięciolecia, są pewni siebie i wielkich ludzi - dno nie zwisa pod stopami. To, co może być uszkodzone, to szkliwo, ale można je aktualizować na kilka sposobów. Kolejny plus z żeliwa - jest masywny, a dźwięk spadającej wody jest prawie niesłyszalny. Właściwości te są często decydujące przy wyborze.

Wady są również dość poważne. Pierwszy to ciężka waga. Nadal trudno jest podnieść ciężką drabinę wzdłuż drabiny, a po prostu przesuwanie jej w płaszczyźnie poziomej nie jest łatwe. Drugi minus to mniejszy asortyment pod względem niestandardowych kształtów i rozmiarów. Wynika to ze specyfiki tej technologii. Nic super-oryginalnego, którego nie znajdziesz. Trzecią wadą jest ogromność i wysoka pojemność cieplna. Podczas gdy żeliwo jest podgrzewane, należy stanąć na zimnym metalu. Jest to szczególnie nieprzyjemne w zimie.

Wymiary wanny z żeliwa rzadko różnią się od standardowych. Jeszcze rzadsze są zbiorniki o specjalnych kształtach - podłokietniki, wycięcia itp. Kształt jest najczęściej prostokątny, może różnić się długością, głębokością i / lub nachyleniem ścian. Inne opcje są bardzo drogie i rzadkie. Często można spotkać trzy opcje:

 • Te duże. Długość 170-180 cm, szerokość 70-85 cm Z łatwością mogą się położyć i odpocząć. Aby ułatwić obsługę, często dodaje się szyny.
 • Średni. Ich długość wynosi 140-160 cm, szerokość 70-75 cm, wariant ten nosi również nazwę semi-sinking. Możesz się w nich położyć zginając kolana. Jest to opcja często instalowana w standardowych mieszkaniach, ponieważ bardziej ogólnie po prostu nie staje się bez przenoszenia ścian.
 • Mały. Długość tych żeliwnych wanien wynosi 120-130 cm, szerokość jest taka sama - 70-75 cm, tutaj dorosła osoba może tylko usiąść. Jest to opcja dla małych łazienek w Chruszczow, w których również trzeba wycisnąć pralkę.

Głębokość kąpieli żeliwnych jest zwykle standardowa i wynosi 65 cm, czyli jest nieco większa niż pozostałe, więc objętość tych zbiorników jest również większa.

Jeśli mówić o żeliwnych kąpielach o zwykłej formie, mogą być takie

Zaimportowane wanny żeliwne można pokryć emalią wewnątrz i na zewnątrz. Są używane do otwartej instalacji bez ekranu, często mają również dekoracyjne nogi. Wyglądają więc świetnie. Ale ta opcja jest bardziej odpowiednia dla przestronnych pokoi. W małym, lakonicznym modelu bez dodatków pasuje ładnie.

Wanny ze stali nie trwają tak długo, jak żeliwo, ale kosztują znacznie mniej (co trzy lub cztery zwykłe i dwa razy - ze stali nierdzewnej). Inne ich zalety - niższa waga, mniejsza ciepła (ciepło szybciej), większa liczba wariantów kształtach i rozmiarach. Dodać do nich czarny i stal nierdzewna. Stal zawsze przebić się przez szkliwo, co chroni je przed zniszczeniem, stal nierdzewna - nie zawsze.

Wady są znaczące. Jeśli szkliwo zostanie uszkodzone, zwykła stal szybko zapadnie się, dlatego stan powłoki powinien być dokładnie monitorowany. W tym przypadku ścianki jej cienkiego - do 3 mm grubości i przy dużym obciążeniu mogą się wygiąć, powodując pojawienie się pęknięć w szkliwie. Jeśli chcesz, aby stalowa wanna długo działała, musisz zainstalować ją na niezawodnej ramie podtrzymującej dno i ściany (zwykle z cegły lub cegiełek). Drugi negatywny - są one bardzo "głośne". Jeśli wanna nie jest instalowana z materiałami dźwiękoszczelnymi podczas instalacji, strumień wody "nie brzmi" gorzej niż bęben.

Wielkość kąpieli solnej jest częściej dwóch gradacji: duży (150-180 cm długości) i średnie (długość 130-140 cm). W postaci zwykle prostokątny, ale może mieć kilka niezwykłych postaci - w postaci owalu, prostokąta, trapezu (prawie bez zaokrąglonych rogach), z siedzeniem. Wanny metalu sitz (mały rozmiar) są rzadkie, ale znajduje się w razie potrzeby.

Akrylowe - wielkości serii i kształtów

Akryl to silny chemicznie obojętny polimer o szerokim zakresie zastosowań. Zrób to i wykąp się. A wanny akrylowe wytwarzają różnorodne kształty i rozmiary. Są to okrągłe, owalne, kanciaste, złożone formy (na przykład w postaci fasoli). Ściany mogą nie być proste, ale okrągłe, z gładkimi łukami. Dno może być ze schodami, często są siedzenia, drgawki, podłokietniki i inne "ekscesy", które sprawiają, że obsługa jest wygodniejsza. W łazience z akrylu wbudowane są różne rozpylacze i dysze do hydromasażu.

Akryl jest materiałem o znacznie mniejszym zużyciu ciepła niż stal i żeliwo. Oznacza to, że szybciej się nagrzewa. A to kolejny plus. Kolejna pozytywna jakość - to łatwe. Kąpiel dowolnej wielkości z akrylu może być łatwo przenoszona przez jedną osobę. Kolejna pozytywna rzecz: można zamówić rozmiar kąpieli akrylowej. Materiał jest plastyczny, można nadać mu dowolny kształt, a technologia jest taka, że ​​jest możliwe, aby pojemnik był duży i mały.

Teraz o wadach. Ściany wanny akrylowej są cienkie, sprężyste pod obciążeniem. Nie najbardziej przyjemne uczucie. Ponieważ jakakolwiek wanna akrylowa jest zainstalowana na ramie z metalu lub cegieł (cegiełek), sama rama jest następnie pokryta ekranem.

Trwałość i łatwość pielęgnacji zależy od jakości użytego polimeru. Najlepiej - akryl sanitarny wylany na bazie warstwy z włókna szklanego o grubości co najmniej 2-3 mm. Ale takie okazy są warte wiele. Często droższe niż stal, a ceny niektórych kąpieli wykonanych z akrylu są nie mniejsze niż żeliwo. Ale służą przez długi czas i normalnie się myją. Nawiasem mówiąc, dbałość o akrylową łazienkę jest wyjątkowa. Można go prać tylko za pomocą niektórych gąbek i specjalnych nieabrazyjnych środków.

Wielkość wanien akrylowych należy opisać za pomocą formularzy, ponieważ są one różne.

 • Standardowa forma. Długość od 140 do 185 cm, szerokość 75-90 cm, głębokość od 40 do 65 cm.
 • Round. Średnica wynosi od 140 do 200 cm, ale może być ich więcej.
 • Corner. Tutaj określam wymiary wzdłuż boku - od 140 cm do 180 cm, głębokość - 45-65 cm.

Przy rozmiarach nietypowych form trudno jest je zdefiniować. Zazwyczaj są one dostarczane na żądanie lub są wykonane specjalnie. Więc jeśli potrzebujesz wielkości wanny dokładnie do swojego pokoju lub niezwykłego kształtu, twój wybór jest jednoznaczny - akrylowy.

Jakiego rozmiaru ma standardowa kąpiel?

W większości mieszkań łazienka to pomieszczenie o niewielkich rozmiarach. Często łączy się z toaletą, dlatego niezwykle ważne jest racjonalne wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Odbierając kąpiel w sklepie, łatwo się pomylić z powodu szerokiej gamy produktów. Jakie są rozmiary łazienki i jak właściwie wybrać wannę w rozmiarze, tak aby pasowała dobrze do pokoju - zostanie to omówione w tym artykule.

Jeśli mówimy o życiu w łazience, to średnio to 15 lat. Nabycie takiego produktu jest odpowiedzialnym biznesem, więc nie traktuj go lekko. Przy wyborze tej zdolności do procedur wodnych należy wziąć pod uwagę szereg parametrów. Nowoczesne wanny różnią się:

 • materiał do produkcji;
 • kształt i rozmiar;
 • dostępność dodatkowych akcesoriów.

Bez względu na rodzaj materiału, który zdecydowałeś się kupić - żeliwo, stal lub akryl, kiedy jesteś w sklepie, musisz zapoznać się z charakterystyką produktów. Na uwagę zasługują również zalety i wady materiału, z którego wykonany jest projekt. Ponadto wziąć pod uwagę cenę i żywotność. Konstrukcje z różnych materiałów różnią się między sobą pod względem:

Produkty z tego materiału są dobrze znane wszystkim w naszym kraju. Przez dziesięciolecia dekorowali łazienki obywateli radzieckich i byli przyzwyczajeni do przyjmowania procedur wodnych. Dla tych produktów są charakterystyczne pewne zalety:

 • wysoka jakość wykonania w przystępnej cenie;
 • długi okres użytkowania;
 • wysoka wytrzymałość;
 • doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Nowoczesne produkty żeliwne to wanny o wysokiej niezawodności i doskonałej jakości wykonania. Wyróżniają się stylowym wyglądem i możliwością dopasowania do wnętrza każdej łazienki. Modele żeliwne mogą być:

Dla każdego, w zależności od wydajności, typowe są następujące wymiary:

Małe wanny - zwykle o wielkości standardowej wanny ma 120x70 cm. Jeśli twoim celem w wyborze produktu do zabiegów wodnych jest zaoszczędzić miejsce, aby nie czuć się ograniczonym w pomieszczeniu, to niewielki pojemnik jest idealnym rozwiązaniem. Jednak pogrążając się w nim, nie możesz wygodnie osiąść w pełnym rozkwicie. W końcu jej rozmiar jest mały. Wśród małych kąpieli są modele o wymiarach 130 x 70 cm, takie kąpiele dostępne są na życzenie. Ale mimo to mają stały popyt.

Żeliwne wanny średniej wielkości mają wymiary 140 x 70 cm i będą doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli mieszkań, których łazienka ma nietypowe wymiary. Również do liczby zbiorników dla średnich procedur wodnych należą produkty o wymiarach 157 x 70 cm. Zauważ, że ten rozmiar jest dość powszechny. Takie produkty mogą mieć różne szerokości i kształty.

Duże wanny z żeliwa mają wymiary 170x70 cm i są przeznaczone do montażu w dużych pomieszczeniach.

Dostępne mogą być także modele z żeliwa oferowane w sklepach wymiary: 185 x 85 cm. Takie produkty stanowią dużą wannę, w której właściciel ma zapewniony komfort odbioru procedur wodnych. Może wygodnie usiąść w nim, nie odczuwając żadnych niedogodności. Mogą być również instalowane w pomieszczeniach o niestandardowych rozmiarach.

Nowoczesne modele kąpieli żeliwnych różnią się znacznie od tych oferowanych w sklepach w czasach radzieckich. Mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, np. Uchwyty, dzięki którym można położyć się w takiej wannie z wygodą lub bez problemu wstać z niej. Niektórzy producenci produkują zbiorniki z żeliwa na zamówienie. Mają niestandardowe rozmiary i różnią się dużymi wymiarami. Na zamówienie producenci wykonują projekty o wymiarach 200 x 100 cm.

Kąpiel stalowa - oszczędny lekki produkt

Spośród wszystkich odmian oferowanych w sklepach sanitarnych najbardziej przystępnym produktem jest stalowa wanna. Oprócz akceptowalnej ceny, takie pojemniki do procedur wodnych mają jeszcze jedną zaletę - niską wagę. Maksymalna waga tych modeli nie przekracza 30 kg. Wynika to częściowo z faktu, że grubość ścianek takich produktów nie przekracza 3 mm. Pokrycie jakościowe nie ustępuje konkurentom żeliwnym. Jednak nie są bez pewnych wad. Dlatego wybierając taki produkt, musisz o nim wiedzieć przed pójściem do sklepu.

Jeśli mówimy o najpoważniejszych wadach konstrukcji stalowych, to je wyróżnimy mała grubość ścianki. Dlatego pod ciężarem osoby w kąpieli, mogą one zwisać. Zmniejsza to trwałość powłoki szkliwa. Ponadto produkty te charakteryzują się niską izolacyjnością akustyczną.

Aby zapewnić, że podczas napełniania wanny stalowej poziom hałasu jest minimalny, konieczne jest zainstalowanie gumowych uszczelek na powierzchni produktu. Aby zmniejszyć szum, należy również zainstalować mikser jakości.

Nowoczesne modele łaźni stalowych mają następujące wymiary:

 • Długość - zazwyczaj waha się od 150 do 180 cm;
 • Szerokość - mieści się w przedziale od 70 do 85 cm;
 • Wysokość - większość modeli nie przekracza 65 cm.

Jeśli zdecydujesz się na zakup wanny ze stali w swojej łazience, wtedy, podczas gdy w sklepie, należy zwrócić uwagę dla szerokości produktu. Powinien on być taki, aby z każdej strony od boków do ściany był odległość 5 cm, jeśli mówimy o głębokości produktu, powinna ona wynosić od 50 do 60 cm. Producenci produkujący zbiorniki do procedur wodnych oferują szeroką gamę wzorów, i pod względem wielkości. Dlatego możesz wybrać odpowiednie produkty w swojej łazience.

Wanny z akrylu - ciepłe produkty o niskiej wadze

Pojawienie się produktów akrylowych na rynku rosyjskim nastąpiło stosunkowo niedawno. Jednak w krótkim czasie stały się popularne wśród konsumentów. Pod wieloma względami ich znaczenie wynika z zalet, jakie mają pojemniki do procedur wodnych z tego materiału polimerowego. Najważniejsze jest to, że akryl - lekki materiał wysokiej jakości, posiadające wiele zalet:

W przypadku produktów wykonanych z tego materiału polimerowego charakterystyczna jest wysoka stabilność termiczna i obecność właściwości bakteriobójczych;

Takie produkty są lekkie, aby ułatwić proces transportu do mieszkania i instalacji.

Sklepy z wyposażeniem sanitarnym oferują pojemniki do zabiegów wodnych z tego materiału w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu można wybrać produkt, który idealnie wpasuje się w wnętrze pokoju.

Standardowa łazienka, w połączeniu z toaletą, zwykle ma wymiary 145 x 250 cm lub 195 x 172 cm. W takich pomieszczeniach odpowiednią opcją byłby akrylowy produkt o małych wymiarach. Jeśli mówimy o najpopularniejszych rozmiarach produktów z tego materiału, są to następujące:

 • na całej długości - 140, 150, z 185 cm;
 • na szerokość - 90, 100, 105 135 cm.

Jedną z zalet produktów akrylowych jest to, że rynek naczyń do uzdatniania wody z tego materiału jest dostępny w różnych rozmiarach. Ponadto wiele firm zajmujących się produkcją tych produktów oferuje niestandardowe pojemniki do procedur wodnych do wielkości klienta. Pozwala to konsumentowi dostać się do produktu w łazience, który pozwoli zaoszczędzić miejsce w pokoju i skutecznie zmieści się w jego wnętrzu.

Nowoczesne modele mogą wyposażone w dodatkowy sprzęt:

Jeśli wybrałeś produkty akrylowe, powinieneś wiedzieć, że powierzchnia kąpieli z tego polimeru jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego należy unikać kontaktu ostrych przedmiotów, a także środków ściernych z powierzchnią wanien akrylowych. W przeciwnym razie produkt zostanie zadrapany, co zepsuje wygląd produktu.

W sklepach sanitarnych, wanny wykonane z akrylu kształt prostokątny, okrągły i kątowy. Wraz z nimi oferowane są również zbiorniki do trójkątnych procedur wodnych. Takie produkty zainstalowane w pokoju pozwalają zaoszczędzić wolną przestrzeń. Dla małych pokoi są prawdziwym znaleziskiem.

Należy wiedzieć, że tylko takie wanny, które mają kształt trójkąta równoramiennego, są trójkątne. Wszystkie inne asymetryczne konstrukcje są zwykle nazywane kątowymi. Praktycznie wszystkie modele wanien o kształcie trójkąta wykonane są z akrylu. Użyj tego materiału, ponieważ ma on wysokie właściwości plastyczne. Pozwala to na tworzenie z niego produktów o dowolnym kształcie z różnymi wzorami. Oczywiście, oprócz akrylu, stal może być również wykorzystywana do wytwarzania pojemników o tym kształcie. Jednak producenci nie widzą w tym celu, dlatego stal jest głównie używana do produkcji wanien prostokątnych.

Jeśli mówimy o rozmiarze trójkątne wanny akrylowe, wtedy najczęściej w sklepach są produkty o następujących rozmiarach:

 • Głębokość takich kąpieli waha się od 48 do 65 cm, taki zakres jest optymalny
 • Boki trójkąta mają wartość w zakresie od 150 do 180 cm.
 • 400 litrów to wewnętrzna objętość kąpieli w kształcie trójkąta, wykonana z akrylu.

Należy pamiętać, że te kąpiele mają jedną wadę. Modele z tym formularzem są bardzo szerokie, więc jeśli zainstalujesz taki produkt w łazience, możesz napotkać wielkie trudności podczas sprzątania pokoju.

Kąpiel z drzewa - ekskluzywne produkty

Ostatnio coraz bardziej popularne są kąpiele wykonane z tak niezwykłego materiału jak drewno. Najczęściej do ich produkcji producenci używają pojedynczego kawałka dębu. Wymiary takich kąpieli ściśle indywidualne. Formularz może być inny i zależy od wymagań klienta. Pamiętaj, że te pojemniki są wykonane wyłącznie na zamówienie.

Dąb jest używany do produkcji, ponieważ wilgoć nie ma na niego negatywnego wpływu. Co więcej, pod jej wpływem siła materiału tylko wzrasta. Proces tworzenia takiej kąpieli jest dość pracochłonny. Taki pojemnik zajmuje dużo czasu. Jednak przy wyjściu klient otrzymuje piękny produkt w swojej łazience, który różni się od pierwotnego projektu i uzdrowienie.

Łazienka to miejsce do higienicznych zabiegów, w których powinna panować przyjemna i komfortowa atmosfera. Można to osiągnąć nie tylko odpowiednio dobranymi wykończeniami, ale także instalując nowoczesną wannę. W sklepach sanitarnych dostępne są pojemniki do procedur wodnych z różnych materiałów, różniących się kształtem i wielkością. Wybierając konkretny produkt, musisz spełnić wymagania dotyczące komfortu. Zwróć uwagę na cenę i zalety konkretnego modelu. W takim przypadku możesz czerpać prawdziwą przyjemność z wykonywania zabiegów wodnych w wannie.

Dodaj komentarz

92 − = 87