Nazwa kategorii

Jaka jest najlepsza grzałka do mieszkania?

Wybór ekonomicznej grzałki do mieszkania

Aproksymacja przeziębień aktualizuje temat wyboru grzejnika elektrycznego do dodatkowego lub podstawowego ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Jaki grzejnik najlepiej nadaje się do mieszkania? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zastanówmy się, jakie opcje są oferowane poszczególnym kupującym, a które są bardziej ekonomiczne.

Wszystkie dostępne modele grzejników można przypisać do jednego z następujących typów:

Nazwa tego typu odzwierciedla pewną ciągłość z tradycyjnymi grzejnikami centralnego ogrzewania. Chłodnica oleju ma również żebra, ale wewnątrz ciała nie nagrzewa się woda mineralna, ale olej mineralny. To z kolei przenosi ciepło do obudowy chłodnicy, która stopniowo ogrzewa powietrze w pomieszczeniu. Jeśli jest wbudowany wentylator, proces ogrzewania jest przyspieszany.

Pozycja robocza chłodnicy oleju jest wyłącznie pionowa. W większości modeli jest czujnik, który wyłącza urządzenie po upadku. Pakiet zakupowy może obejmować zbiornik wody, który kompensuje zmniejszone nawilżanie powietrza podczas pracy.

Schemat chłodnicy oleju

Właściciel chłodnicy oleju będzie najchętniej znajdować się obok urządzenia. Ponieważ nagrzewanie powietrza jest przeciętne z pośrednimi ogniwami w postaci oleju i obudowy, sprawność takich grzejników jest niska. Inną wadą jest wysoka temperatura obudowy, którą można spalić. Względnie długie nagrzewanie pomieszczenia jest kompensowane przez długie schładzanie po wyłączeniu urządzenia. Pojemność chłodnic oleju jest częściowo wypoziomowana za pomocą umieszczonych poniżej kół dla wygodnej obsługi.

Zasada działania konwektora zakłada bezpośredni kontakt elementu grzejnego z ogrzewanym powietrzem. Cięższe zimne powietrze przez dolne i boczne otwory korpusu przechodzi przez rurowy lub muszlowy element grzejny. Ogrzane powietrze staje się lżejsze, a wychodząc z górnych otworów rozprzestrzenia się w pomieszczeniu. Po włączeniu urządzenia proces ten jest ciągły.

Schemat urządzenia konwektorowego

Elementy grzejne konwektorów wykonane są ze specjalnych stopów metali o wysokiej przewodności cieplnej i mają dużą powierzchnię roboczą. Pozwala to ograniczyć ich temperaturę roboczą, która nie przekracza 60 ° C. Z tego powodu korpus konwektora nagrzewa się umiarkowanie. Inne zalety - lekkość, elegancki wygląd, możliwość montażu na ścianie.

Podobnie jak wentylator olejowy, pozycja robocza konwektora jest pionowa. Większość modeli jest wyposażona w czujniki, które odłączają podłogę, gdy się przechyla. Istnieją modele ze zwiększoną wodoodporną obudową do stosowania w łazienkach.

Zasada konwektora

Wady konwektorów - nieunikniony ruch pyłu wraz z przepływem powietrza, a także spadek wydajności w pomieszczeniach o wysokich sufitach. Modele Elite są dostarczane z filtrami przeciwkurzowymi i czyszczącymi.

Element grzejny takiej grzałki jest emiterem podczerwieni. Może być rurowy, kwarcowy, halogenowy lub ceramiczny. Wygenerowane przez nią promienie podczerwieni są pochłaniane przez otaczające powierzchnie w strefie promieniowania - ściany, podłogi, meble i ludzi. Czas pamiętać, że dana osoba odczuwa ciepło słońca, również dzięki podczerwieni. W przeciwieństwie do szkodliwego promieniowania ultrafioletowego podczerwień nie szkodzi zdrowiu. Należy tylko unikać zbyt silnego i ukierunkowanego promieniowania.

Promienniki podczerwieni nie ogrzewają powietrza w pomieszczeniu, ale powierzchnie i przedmioty w nim zawarte - podłoga, ściany, zimne łóżko. Już od nich powietrze w pokoju jest podgrzewane.

Urządzenie grzewcze na podczerwień

Konstrukcja nagrzewnicy ma pewne podobieństwo do konwektora. Elementem grzejnym jest metalowa spirala o bardzo wysokiej temperaturze grzania lub średnio nagrzana płyta ceramiczna o dużej powierzchni z wysoką wydajnością cieplną. Szybki wzrost temperatury pokojowej następuje za pomocą wentylatora za elementem grzejnym. W przeciwieństwie do konwektorów konwekcja powietrza jest wymuszona, a nie naturalna. Pozwala bardzo szybko ogrzać pomieszczenie. Latem możesz wyłączyć ogrzewanie i używać urządzenia jako zwykłego wentylatora.

Zaletami nagrzewnicy są bardzo szybkie nagrzewanie pomieszczenia i mobilność. Wadą jest stały hałas działającego wentylatora. Podczas używania modeli ze spiralą wyczuwalny jest zapach kurzu.

Tego typu urządzenia klimatyczne zostały nazwane nie od cech projektu, ale od użytego elementu grzejnego. Ceramika ma wysoką odporność cieplną i przewodność cieplną. Element grzejny w postaci kilku płytek ceramicznych szybko osiąga ustaloną temperaturę, po czym zatrzymuje ciepło i powoli dzieli go na otaczające powietrze. Zaczynając od określonej temperatury, ceramika zaczyna emitować promienie podczerwone. Konwekcja powietrza może być naturalna lub wymuszona za pomocą wbudowanego wentylatora.

Zasada działania grzejnika ceramicznego

Wskazówki dotyczące wyboru i oszczędności

Aby ułatwić wybór cech różnych typów grzejników przedstawiono w formie tabeli zbiorczej.

Po wybraniu typu należy określić moc grzałki. Wybór dokonywany jest w oparciu o stosunek 1 kW do 10 m 2 pomieszczenia. Wskaźnik ten powinien być nieznacznie dostosowany do wyższej strony w przypadku pomieszczeń z wysokimi sufitami i dwoma lub więcej oknami.

W najbardziej przystępnych fanach ciepła. Modele ze spiralą można kupić za 500 rubli, aw ceramicznym grzejniku za 1100. Do grzejników olejowych trzeba zapłacić od 1500 rubli. Koszt konwektorów i promienników podczerwieni zaczyna się od 2500 rubli. Wszystkie typy grzejników z reguły są wyposażone w zabezpieczenie przed przegrzaniem i automatyczny termostat regulujący temperaturę. Zdecydowanie nie zaleca się zapisywania tych funkcji i wybierania najtańszych modeli bez nich.

Grzejnik dla rodziny z małym dzieckiem

W przypadku rodzin z małymi dziećmi ważne jest, aby wykluczyć ich kontakt z grzałką, dlatego ważne jest nie tyle rodzaj urządzenia, co ewentualna lokalizacja jego umieszczenia. Takie rodziny najlepiej nadają się do konwektorów ściennych lub ściennych i sufitowych promienników podczerwieni, którymi można sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Kopiowanie materiałów witryny jest dozwolone pod warunkiem, że wstawione jest aktywne indeksowane łącze zwrotne.

Jaka jest najlepsza grzałka do mieszkania? Który grzejnik najlepiej wybrać do mieszkania

Nie wszystkie nowoczesne mieszkania grzejniki ciepła systemu centralnego ogrzewania. W niektórych przypadkach potrzebują pomocy. Jeśli zależy ci na tym, która jest najlepsza grzałka do mieszkania, oznacza to, że byłeś w tej sytuacji. Wszystkie urządzenia, które są obecnie dostępne do sprzedaży, można podzielić na cztery grupy: chłodnice oleju, konwektory, promienniki kwarcowe na podczerwień i nagrzewnice. Wszystkie pracują ze zwykłej sieci elektrycznej. Możesz rozważyć każdy typ osobno, aby zidentyfikować słabe i mocne strony.

To najbardziej znana i rozpowszechniona grupa. Ze wszystkich elektrycznych grzejników dostępnych na rynku tylko ta grupa nazywa się grzejnikami. Ogólnie rzecz biorąc, grzejniki są rodzajem systemu grzewczego w postaci pojemnika wypełnionego cieczą (może to być woda lub olej), która służy jako element grzejny. Jeśli mówimy o tym, co jest lepszym grzejnikiem do mieszkania, ta opcja jest całkiem dobra, ponieważ ciepło z niej rozchodzi się we wszystkich kierunkach po tym, jak olej rozgrzeje metalowe powierzchnie.

Jest to akumulator elektryczny, w którym wodę zastępuje się olejem. Urządzenie ma metalowe żebra (jak grzejniki do centralnego ogrzewania). Pomieszczenie nagrzewa się stopniowo, a najcieplejszy punkt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie grzejnika.

Procedura opuszczania w tym przypadku jest dość prosta. W przypadku chłodnic oleju nie jest wymagana żadna specjalna konserwacja. Do czyszczenia nie należy używać rozpuszczalników ani materiałów ściernych. Kurz należy zetrzeć suchą, miękką ściereczką, ale przedtem należy odłączyć urządzenie od zasilania i odczekać, aż ostygnie.

Nie ma potrzeby używania nagrzewnicy olejowej pod prysznicem, basenem lub łazienką, ponieważ pomieszczenia te charakteryzują się wysoką wilgotnością. Do suszenia odzieży również nie należy jej używać, ponieważ powietrze z niej nie może wzrosnąć, co może spowodować przegrzanie urządzenia. Nie umieszczaj przewodu zasilającego na gorącym urządzeniu, ponieważ jego plastikowa "koszula9raquo; może się stopić. Grzałka musi znajdować się w pozycji pionowej: jest ustawiona w taki sposób, aby jej element grzejny znajdował się na dole, dlatego jest zaprojektowany dla pewnej ilości oleju i jego ciśnienia. Wysoka temperatura powierzchni wskazuje na konieczność umieszczenia urządzenia z dala od mebli i przedmiotów topliwych.

Zalety: ogrzewanie powietrzne jest szybkie i wysokiej jakości, urządzenie jest bezpieczne dla ognia, ciche, termostat i timer nie pozwala na odłączenie urządzenia od sieci.

Wady: Ze względu na wysoką temperaturę powierzchni urządzenie może spowodować poparzenia po dotknięciu. I tu pojawia się pytanie, który grzejnik najlepiej nadaje się do mieszkania z małym dzieckiem?

W tego typu urządzeniach, jako elementu grzejnego wystaje tan - wygiętą stalowy pręt, który jest umieszczony w metalowej obudowie, służącą jako element grzejny i jednocześnie ochrony. Jeśli mówimy o jaki rodzaj grzejnika jest najlepszy na płasko, tłustej lub konwektor, warto zauważyć, że drugi typ dystrybucją ciepła poprzez naturalną konwekcję, gdzie powietrze po wznosi się ciepło i zajmuje jego miejsce zimno.

W tej chwili dostępne są wersje ścienne i podłogowe różniące się jedynie konstrukcją i miejscem montażu. Najlepszym sposobem jest umieszczenie konwektorów pod oknem, ponieważ z punktu widzenia inżynierii cieplnej - to są dziury w pomieszczeniu w zimie. Dwie szklanki z poduszką powietrzną pomiędzy nimi nie mają żadnego porównania z grubymi ścianami, które utrzymują ciepło w pomieszczeniu.

Warto zauważyć, że takie grzejniki nie są w stanie szybko ogrzać zimnego pomieszczenia, są one bardziej skoncentrowane na utrzymaniu wymaganej temperatury. Mają wbudowany termostat, podobny do chłodnic oleju. Jego zadaniem jest podniesienie lub obniżenie temperatury. Większość modeli pozwala ustawić komfortową temperaturę w pomieszczeniu, która będzie utrzymywana. Jeśli mówimy o tym, co jest lepszym grzejnikiem do mieszkania, warto zauważyć, że konwektory są bezgłośne, z wyjątkiem modeli z wbudowanym wentylatorem. W takim przypadku dołączony instrument wyda określone dźwięki.

Jeśli mówimy o tym, który grzejnik jest najlepszy dla mieszkania i dziecka, to z dwóch opisanych opcji drugi jest bardziej odpowiedni, ponieważ zanim można go dotknąć podczas pracy, nie jest zbyt gorący.

Urządzenie nie wymaga specjalnego i specjalnego przebiegu, a kurz z niego usuwany jest miękką ściereczką w stanie wyłączonym i schłodzonym. Konwektor nie powinien być używany do suszenia ubrań, ponieważ może to spowodować przegrzanie. Urządzenia nie wolno instalować pod gniazdkiem elektrycznym. Nie należy używać przedłużacza, ponieważ może się przegrzać podczas pracy. Nie zakrywaj działającego konwektora.

Zalety: bezpieczeństwo przeciwpożarowe, cicha praca, nie wymaga wyłączenia, ponieważ termostat reguluje temperaturę, z estetycznego punktu widzenia jest całkiem niezły.

Wady: jeśli konwektor nie jest wyposażony we wbudowany wentylator, nagrzewanie powietrza jest bardzo powolne.

Tak więc, rozumiejąc pytanie, który grzejnik najlepiej wybrać do mieszkania, warto rozważyć taką opcję jak wentylator termiczny. Zasada działania jest podobna do konwektora, jednak tutaj pręt czopów zastępuje metalową spiralę. Wentylator przyjmuje zadania konwekcji. W tym przypadku ciepło ze spirali rozprzestrzenia się przez pomieszczenie przez wentylator. Ta zasada działania jest podobna do fenu.

Grzejniki wentylatora mogą być ścienne, podłogowe i stacjonarne. Obecność bezpiecznika termicznego służy jako ochrona przed przegrzaniem urządzenia. Istnieje również ochrona przed przypadkowym przedostaniem się wody. Jeśli mówimy o lepszej grzałce do mieszkania, to należy zauważyć, że wcześniej takie urządzenia spalały dużo tlenu, co było ich główną wadą, ale teraz ten problem został rozwiązany. Sprzęt nowej generacji dość szybko wytwarza ciepło.

Kurz gromadzący się na spirali może spowodować pojawienie się nieprzyjemnego zapachu w urządzeniu. Dlatego sam grzejnik powinien być czyszczony tak często jak to możliwe suchą szmatką, wyłączając go z sieci.

Zabrania się umieszczania przewodu zasilającego na gorącym grzejniku. Kratki urządzenia nie należy zapychać kurzem. Nie używaj przedłużacza, ponieważ może się przegrzać podczas pracy. Podczas pracy urządzenie nie może być zasłonięte, może spowodować pożar.

Zalety: szybkie nagrzewanie powietrza, ochrona przed przegrzaniem, obecność termostatu umożliwia regulację temperatury grzania bez konieczności odłączania od sieci, w razie upadku samo urządzenie się wyłącza.

Wady: publikuje stałe "buzz9raquo; podczas pracy nieprzyjemny zapach z pyłu padającego na spiralę.

Grzejniki kwarcowe w podczerwieni

Jeśli zastanawiasz się, który grzejnik najlepiej wybrać do mieszkania, nie powinieneś zapominać o takim rozwiązaniu jak promiennik kwarcowy na podczerwień. W tym przypadku jako element grzejny jest długa lampa kwarcowa, chroniona metalowym korpusem. Ten typ nie ogrzewa powietrza, ale obiektów, do których jest skierowany. Ta opcja jest dobra do tymczasowego ogrzewania, gdy nie trzeba ogrzewać całego pomieszczenia. Jeśli mówisz o tym, który grzejnik najlepiej wybrać do mieszkania, opinie o tej opcji wskazują na wygodę jego użytkowania, w szczególności w sypialni, kiedy nie chcesz iść spać zimno.

Usuwanie kurzu odbywa się za pomocą suchej, miękkiej ściereczki, a urządzenie należy odłączyć od sieci. Nie jest wymagane przeprowadzanie żadnych specjalnych procedur.

Zalety: cicha praca, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, kąt obrotu 20-40 stopni.

Który grzejnik jest lepszy dla mieszkania i bardziej ekonomiczny

Tak więc, po tym, jak w danym momencie wymieniono najbardziej znane urządzenia, można przystąpić do określenia najlepszej opcji. Przede wszystkim ważny jest cel, dla którego wymagana jest grzałka. Istnieje kilka typowych przyczyn:

 • Potrzeba szybkiego nagrzewania pomieszczenia. W takim przypadku nagrzewnica może być uważana za właściwy wybór. Podniesie temperaturę do pożądanego poziomu i będzie ją wspierać. Inną opcją jest chłodnica oleju z nagrzewnicą.
 • Jeśli mówimy o tym, który grzejnik jest lepszy, aby można było go pozostawić bez nadzoru, najlepszą opcją jest dowolna z termostatem.
 • Mały pokój może być ogrzewany za pomocą konwektora, który może utrzymywać stałą temperaturę.
 • Jeśli chodzi o to, który grzejnik lepiej wybrać, jeśli konieczne jest ogrzanie powierzchni danego obiektu, wówczas promiennik podczerwieni będzie w stanie dobrze wykonać tę pracę. Grzejnik biurkowy może być jego alternatywą.

Teraz możesz łatwo wyciągnąć wnioski dla siebie, odpowiadając na pytanie, co jest najlepszym grzejnikiem do mieszkania. Najpopularniejsze marki na rynku to Scarlett, Philips, Vitek, LG i Panasonik. Podano zalecenia w naszej recenzji, a każda osoba powinna podjąć ostateczną decyzję niezależnie.

Który grzejnik najlepiej wybrać do mieszkania lub domu

Kupujący może łatwo wpaść w zakłopotanie w szerokiej gamie różnych modeli grzejników, prezentowanych na współczesnym rynku sprzętu AGD.

Dlatego, aby zrozumieć, jaki rodzaj urządzenia do ogrzewania pomieszczenia będzie w stanie w pełni sprostać zadanym zadaniom, należy dowiedzieć się, jakie właściwości techniczne i funkcjonalność są dostępne dla tego lub tego produktu, który jest w sprzedaży na półkach sklepowych.

Tylko poprzez zbliżenie się do kwestii wyboru grzejnika w kompleksie można dokonać świadomego wyboru, który będzie jedynym właściwym w danym przypadku. Ale najpierw musisz zrozumieć propozycję rynkową i spróbować dowiedzieć się, który grzejnik dla domu lub mieszkania stanowego jest lepszy, w oparciu o zalety i wady różnych modeli.

Podgrzewacze elektryczne są szeroko stosowane w mieszkaniach wielopiętrowych budynków i domków. Ważnym argumentem, który gra na rzecz wyboru urządzeń elektrycznych, jest prostota i wydajność w trakcie działania.

Biorąc pod uwagę, że główne ogrzewanie nie zawsze wystarcza w zimowym okresie roku, zakup dodatkowego źródła ciepła jest jedynym właściwym rozwiązaniem w zakresie ogrzewania pomieszczeń.

W zależności od modelu urządzenia może działać w oparciu o jedną z następujących zasad:

 • przez zasadę przymusowego obiegu;
 • na podstawie naturalnej grawitacji;
 • połączone systemy przenoszenia chłodziwa;
 • przez promieniowanie ciepła.

Każdego roku funkcjonalność nowoczesnych grzejników stale rośnie dzięki wprowadzeniu do projektowania urządzeń czyszczenie, filtrowanie i nawilżanie systemy.

Nawet najprostszy wentylator termiczny jest w stanie sprostać pewnym zadaniom w życiu codziennym: w ciągu kilku minut ocieplić pomieszczenie w mieszkaniu, osuszyć ściany w łazience, a nawet wysuszyć pranie po praniu.

W jaki sposób charakteryzuje się podgrzewacz oleju?

Zewnętrznie grzałka oleju jest bardzo podobna do standardowej baterii sekcyjnej używanej w ciepłownictwie. Głównym chłodziwem takiego urządzenia jest olej mineralny, który można ogrzać do temperatury wrzenia.

Ze względu na różną liczbę sekcji w projekcie urządzenia zawsze można wybrać odpowiedni model grzałki.

Protozoa niedrogie urządzenia bez termostatu, który jest odpowiedzialny za automatyzację pracy nagrzewnicy olejowej, może być podgrzewany do bardzo wysokiej temperatury 120 ° C.

Dlatego ich wykorzystanie w pokojach dziecięcych nie jest zalecane, tak jak przy dotykaniu ciała urządzenia dowolną częścią ciała natychmiast pozostaje poparzenie. Tak, a bezpieczeństwo modeli, które nie mają co najmniej najprostszej automatyzacji, pozostawia wiele do życzenia.

Dla wygody nowoczesne modele grzejników olejowych wyposażony w timer, kontrolowanie włączenia lub wyłączenia urządzenia, w czasie dogodnym dla właściciela domu. Ponadto takie produkty mają kilka zalet:

 1. Cena budżetowa urządzenia olejowego.
 2. Zwartość i mobilność sprzętu.
 3. Prostota i bezpretensjonalność w użyciu.
 4. Wysoki poziom wydajności grzewczej.
 5. Chłodnica oleju jest niezawodna i nie hałasuje podczas pracy.

Ale nawet biorąc pod uwagę wiele zalet chłodnicy oleju, istnieją również wady. Powolne nagrzewanie płynu chłodzącego, co nie pozwala szybko ogrzać powietrza w pomieszczeniu.

Dodatkowo, tanie modele grzałek mogą przesiąknąć powietrzem w pokoju i dlatego nie nadają się do użytku w domach, w których żyją ludzie cierpiący na astmę lub inne problemy z oddychaniem.

Konwektor - racjonalny sposób ogrzewania pomieszczenia

Jak można zrozumieć z nazwy grzejnika, jego zasada działania opiera się na wykorzystaniu prądów konwekcyjnych.

Ciało urządzenia jest wyposażony w specjalne prześwity w dolnej części, przez którą masy zimnego powietrza są zasysane do wnętrza zgodnie z prawami fizyki i ogrzewane za pomocą zainstalowanego elementu grzejnego.

Gorące powietrze, stając się lżejsze, pędzi do sufitu pomieszczenia, oddając energię cieplną do ogrzania pomieszczenia. Główne cechy konwektora elektrycznego obejmują następujące cechy:

 • Stosunkowo niska cena grzejnika konwekcyjnego.
 • Bezpieczeństwo użytkowania - obudowa konwektora nie nagrzewa się więcej niż 60 ° C
 • Sprzęt nie hałasuje podczas pracy.
 • Zautomatyzowana obsługa urządzenia, uzyskana dzięki obecności termostatu.
 • Większość modeli konwektorów jest wyposażona w ochronę przed przegrzaniem.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wady sprzętu, warto zwrócić uwagę na następujące problemy:

 • niemożność ogrzewania dużych pomieszczeń;
 • stosunkowo długie nagrzewanie powietrza w pomieszczeniu.

Konwektor jest mniej obojętny niż analog oleju i dlatego nie wymaga dodatkowego czasu ogrzewania. Umiejętność szybkie nagrzewanie Grzejnik został osiągnięty dzięki użyciu powietrza jako chłodziwa w pomieszczeniu.

Większość modeli jest montowana za pomocą wsporników na ścianie, ale popularne są również konstrukcje podłogowe, które w razie potrzeby można przenieść do innego pomieszczenia.

Nagrzewnica - szybkie nagrzewanie pomieszczenia

Głównym celem grzejników domowych jest szybka rozgrzewka mały rozmiar. Takie urządzenie całkowicie radzi sobie z nałożonymi na niego wymogami i dlatego jest bardzo pożądane przez konsumentów.

W przypadku umieszczenia plastiku ceramiczny, metalowy lub kombinowany element grzejny przedmuchiwany przez wentylator.

Droższe modele są wykonane w metalowej obudowie. Wentylator znajduje się za wężownicą grzewczą, osiągając w ten sposób określoną kierunkowość mas ciepłego powietrza, który rozprzestrzenia się w pomieszczeniu, ogrzewając powietrze w nim.

Jeśli wyłączysz elementy grzewcze, to urządzenie może być używane jako standardowy wentylator.

Nowoczesne grzejniki wentylatorowe są wyposażone w regulatory przełączające tryby mocy, dzięki którym można wybrać optymalną temperaturę rozgrzewania pomieszczenia. Urządzenia z urządzeniami elektronicznymi są wyposażone w zdalne konsole, timery i wiele innych użytecznych dodatków.

Istotną wadą takiego sprzętu grzewczego jest hałas emitowany przez wentylator, który zapobiega snu w nocy. Dlatego ten produkt nie jest zalecany do stosowania w mieszkaniach, w których żyją ludzie z różnymi zaburzeniami snu.

Grzejnik typu podczerwieni - ekonomiczne ogrzewanie mieszkania

Urządzenie grzewcze, które działa przez promieniowanie podczerwone, powoduje pewną nieufność wśród konsumentów, jak to miało miejsce nie tak dawno temu na rynku urządzeń gospodarstwa domowego.

Jednak taki sprzęt nie jest nieodłączny od wszystkich wad innych elektrycznych grzejników. Instrumenty na podczerwień nie ogrzewają powietrza, lecz przedmioty w pokoju. Jednocześnie taki sprzęt wyróżnia się następującymi zaletami:

 • wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe;
 • całkowity brak hałasu podczas pracy;
 • Nie przesuszaj powietrza w pokoju;
 • szybko ogrzać pomieszczenie;
 • zużywają mało elektryczności;
 • można umieścić w dowolnym miejscu.

Ze względu na stosunkowo wysoką cenę promienników podczerwieni, fałszywe podróbki. Dlatego lepiej nie oszczędzać przy ich zakupie i wybierać modele producentów testowanych według czasu.

Systemy klimatyzacji inwerterowej

Nowoczesny klimatyzator już dawno przestał być urządzeniem dławiącym dom w letnim upale, skutecznie radzi sobie z ogrzewaniem pomieszczenia, gdy nadchodzi chłód.

Systemy grzewcze oparte na klimatyzacji inwerterowej są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie spalają paliwa, a zatem nie występują szkodliwe emisje do atmosfery. Nowoczesne urządzenia są ekonomiczne i proste w użyciu.

Dodatkowo mogą ogrzewać pomieszczenia o znacznie większych powierzchniach niż inne grzejniki elektryczne.

Jak nie pomylić z wyborem grzejnika

Rozwiązywanie problemu, jak wybrać grzejnik do domu lub mieszkania, czego potrzebujesz w pierwszej kolejności zrozumieć wskaźniki jego zdolności. Parametr ten będzie bezpośrednio zależał od wielkości ogrzewanego pomieszczenia i tempa ogrzewania powietrza w nim.

Uzbrojony w kawałek papieru, który zaznaczy wszystkie funkcje pomieszczenia, możesz udać się do najbliższego sklepu z artykułami żelaznymi, w którym sprzedawcy pomogą w odebraniu sprzętu odpowiedniego modelu.

Jednocześnie następujące wskaźniki wpływają na podstawowe parametry nagrzewnicy elektrycznej:

 1. Obecność lub brak okien i ich liczba.
 2. Wysokość ogrzewanego pomieszczenia.
 3. Liczba mieszkańców stale w pokoju.
 4. Urządzenia gospodarstwa domowego zainstalowane w mieszkaniu.
 5. Rodzaj sprzętu oświetleniowego używanego w domu.

Jeśli pokój jest stale wysoki poziom kurzu, lepiej dać pierwszeństwo urządzenia na podczerwień, które nadają się również do pokojów dziecięcych i pokojów, w których żyją alergicy lub astmatyków.

W łazience można zainstalować tylko sprzęt o wysokiej odporności na wilgoć. Nie zaleca się zakupu urządzeń, których wskaźniki mocy znacznie przekraczają parametry ogrzewanego pomieszczenia, ponieważ jest to strata pieniędzy i energii elektrycznej.

Cechy działania elektrycznych grzejników

Przed instalacją nagrzewnicy elektrycznej w mieszkaniu lub prywatnym domu należy upewnić się, że gniazdka elektryczne działają prawidłowo.

Ponieważ moc takiego sprzętu jest wystarczająco wysoka, do jednego gniazdka można podłączyć tylko jedno urządzenie. Jeśli zostanie to zaniedbane, to z powodu zwiększonego obciążenia może dojść do stykania się z grzaniem iw konsekwencji zasypywanie.

Aby przedłużyć żywotność urządzenia grzewczego w celu ogrzania powietrza w pomieszczeniu i ochrony lokatorów mieszkania przed wystąpieniem pożaru, stosować się do pewnych zasad działanie elektrycznych urządzeń grzewczych.

 • Grzejnik elektryczny dowolnego typu powinien być umieszczony w minimalnej odległości od jakichkolwiek obiektów w pokoju, który wynosi 50 cm.
 • Zabronione jest instalowanie urządzenia pod oknami zasłoniętymi tiulem - materiały łatwopalne.
 • Nie zaleca się pozostawiania urządzenia na stałe bez nadzoru. Jeśli była taka potrzeba, należy użyć grzejników wyposażonych w termostat lub elektroniczną jednostkę automatyki.
 • Niedopuszczalne jest pokrywanie grzejników elektrycznych lub suszenie ich mokrą odzieżą.
 • Przed podłączeniem urządzenia do sieci elektrycznej należy zapoznać się z instrukcjami producenta i zaleceniami dostarczonymi wraz z urządzeniem.
 • Podłączenie nagrzewnicy elektrycznej należy wykonać w gnieździe, do którego podłączone są przewody, zdolne do wytrzymania maksymalnej mocy urządzenia bez ogrzewania. Jeśli nie ma pewności w okablowaniu, zaleca się ułożenie dodatkowej linii bezpośrednio z rozdzielnicy.

Znając cechy i funkcjonalność różnych typów elektrycznych źródeł ciepła, każdy może wybrać najlepszą grzałkę do domu.

W celu szybkiego nagrzania grzejnik jest odpowiedni, aby zaoszczędzić energię, lepiej jest wybrać urządzenia na podczerwień, a do ogrzewania dużych pomieszczeń potężny klimatyzator. Jednak ostateczny wybór zależy od preferencji właściciela domu.

Dodaj komentarz

− 1 = 6