Nazwa kategorii

Który wypełniacz do koca jest najlepszy

Który koc najlepiej wybrać

Dobry koc to warunek zdrowego, spokojnego i wygodnego snu. Każdy kupujący ma zawsze pomysł na wygodę pościeli. Zastanawiając się, jak wybrać koc, byłoby zbędne, aby słuchać rad specjalistów. Z ich pomocą łatwiej jest zrozumieć różnorodność asortymentu i wybrać produkt prawdziwie wysokiej jakości, który spełnia indywidualne wymagania i życzenia.

Pościel - nie wszystkie rzeczy, które można wybrać ze zdjęć w sklepach internetowych. Przed zakupem należy z wyprzedzeniem przemyśleć wszystkie główne cechy produktu: rozmiar, technologia szycia, materiał, wypełniacz, właściwości rozgrzewające. Przy pierwszej charakterystyce wszystko jest mniej więcej jasne: rozmiar może wynosić jeden, półtora lub dwa. Wybierając go, należy wziąć pod uwagę tylko osobiste preferencje i możliwość wyboru odpowiedniego łóżka.

Do przykrycia używane są materiały tkane - szorstki perkal, satyna, poliester. Jeśli chodzi o technologię szycia, w tym parametrze wszystkie produkty są podzielone na pikowane, karoten i kasetę. Koc pikowany wykonany jest ze specjalnego ściegu, który naprawia wypełniacz. W produktach Carostep wypełniacz jest przytrzymywany ściegiem. Modele kasetowe mają oddzielne sekcje z wypełniaczem wewnątrz każdej. Są uważane za najbardziej odporne na zużycie i łatwe w utrzymaniu, ponieważ najlepiej wypełnia się wypełniacz, zapobiegając jego przetoczeniu się w grudki.

Standardowa wielkość produktu dla noworodków to 120x120 cm, a specjaliści zalecają wybór lekkich modeli z praktyczną powłoką bawełnianą, unikającą syntetyków. Lepiej jest, jeśli jest to całkowicie naturalne i przyjazne dla środowiska. Jednak wśród modeli syntetycznych można również znaleźć odpowiedni kocyk dla łóżka noworodka, najważniejsze jest sprawdzenie dostępności certyfikatów jakości.

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę sezon. W lecie dziecko może być przykryte lekkim, cienkim wełnianym kocem, pod którym nie będzie się pocił. Zima będzie wymagać cieplejszego wariantu - puchowego, syntetycznego lub watowanego produktu. Koc, który ma być używany podczas spacerów, wskazany jest wybór spośród modeli ze zdejmowanymi osłonami.

Najcieplejsze na zimę i inne zimne okresy w roku należy wybrać spośród modeli z wysokiej jakości wypełniaczem, który ma wystarczającą zdolność zatrzymywania ciepła. Stopień przenikania ciepła produktu jest podany na etykiecie produktu w postaci kropek. Mogą mieć od jednego do pięciu. Im więcej punktów, tym cieplejszy model. Pamiętaj, że najlepsze materiały to:

 • naturalny i sztuczny puch;
 • wielbłąd i owcza wełna;
 • sintepon;
 • hololiber;
 • dobrze ciepłe w zimnych sezonach grube watowane koce.

Który koc najlepiej nadaje się na gorący sezon? W ciepłe letnie noce zaleca się wybór jedwabnych produktów, pół-wełnianych koców, lekkich koców z bambusem lub innymi warzywnymi nadzieniami. Modele z sinteponem, wełną i puchem używane latem są bardzo niewygodne - spanie lub odpoczynek pod nimi jest zbyt gorące. Wyjątkiem mogą być cienkie wełniane produkty.

Najbardziej praktyczną opcją na koc na każdą pogodę jest dwustronny produkt. Jedna strona jest wyłożona zwykłą szmatką, a druga wełną lub futrem. Istnieją również podwójne modele. W zimnie dwa płótna zapinane są na paski, guziki lub guziki, a podczas rozgrzewki rozpinają lżejsze i używają osobno. Dla każdej pory roku odpowiednie są produkty z wypełniaczami takimi jak holofiber lub włókna silikonowe. Zapewniają komfortowy sen zarówno zimą, jak i latem.

Jak wybrać koc na wypełniacz

Wiele osób uważa, że ​​zdolność koca do zatrzymania ciepła zależy tylko od podstawowego materiału produkcyjnego. Jednak modele różnych producentów z tym samym wypełniaczem mogą znacznie różnić się stopniem ciepła. Wpływa na rodzaj pokrycia tkanin, grubość produktu, jakość użytego materiału. Jakie wypełnienie dla koca jest lepsze i jak właściwie ocenić jakość jednej lub drugiej opcji, która zapewnia właściwości rozgrzewające produktów?

Produkt bambusowy jest miękki i lekki, zachowuje swój kształt przez długi czas, jest niezdolny do wywoływania alergii, po prostu zmywa, szybko wysycha. Na zimę nie jest wystarczająco ciepło, a latem, wiosną lub wczesną jesienią, spanie pod nim jest bardzo wygodne. Zanim jednak wybierzesz bambusowy kocyk jako główną opcję na ciepły sezon, warto ocenić wilgotność klimatu, w którym mieszkasz. Włókno bambusowe bardzo dobrze wchłania wilgoć, dlatego przy wysokiej wilgotności trudno będzie je wysuszyć.

Wełniane koce - to dobry wybór dla najbardziej wybrednego leżącego ziemniaka. Doskonale pochłaniają wilgoć, pozostając suchą, zatrzymując ciepło, mają właściwości lecznicze. Jak wybrać wełniany koc? Są wśród nich zarówno modele lekkie, jak i cieplejsze i cieplejsze, więc przy zakupie należy skupić się na głównym celu produktu. Na zimę lepiej jest wybrać pikowany wełniany koc z owczej, wielbłądziej, koźliej lub wełnianej lamy. Dzianiny wełniane koce są dobre na ciepłą porę roku. Wady tego wypełniacza obejmują ryzyko uszkodzenia ćmy i alergenności.

Takie produkty znane są ze swoich użytecznych właściwości, dzięki którym zaleca się je wybierać dla osób z bólem stawów. Koc z wełny merynosowej - elitarnej rasy owiec - ma szczególnie cenne działanie lecznicze. Ten rodzaj wełnianych produktów jest uważany za hipoalergiczny. Dobra opcja dla małych dzieci i osób o wrażliwej skórze. Koc z wełny owczej jest ceniony za:

 • ciepło;
 • niewielka waga;
 • dobra zdolność do wchłaniania wilgoci.

Koc wielbłąd jest cieplejszy niż owce, ale także droższy. Zgodnie z właściwościami ocieplającymi, materiał jest tylko nieznacznie gorszy od łabędzia w dół. Wełna wielbłąda w środku jest pusta, więc jest około 2 razy lżejsza od owczej. Jedyny minus tego wypełniacza jest związany z ćmą, która może zepsuć to. Kołdry wykonane z wełny wielbłądziej charakteryzują się:

 • wysoka odporność na zużycie;
 • doskonała zdolność wchłaniania i odparowywania wilgoci.

Wcześniej koce z bawełnianymi wypełniaczami były bardzo poszukiwane ze względu na doskonałe właściwości grzewcze. Jednak teraz tracą popularność, ponieważ mają kilka poważnych niedociągnięć. Są trudne do zmywania, wysychają przez długi czas. Wata ma zdolność wchłaniania nieprzyjemnych zapachów, staczania się i gubienia w bryłach, dzięki czemu rzecz szybko traci swój pierwotny wygląd. Ich zalety:

Ten sztuczny wypełniacz charakteryzuje się lekkością, dobrymi właściwościami grzewczymi, a także zapewnia doskonałą wymianę powietrza. Wśród koca z holofayberom łatwo znaleźć zarówno letnie, jak i zimowe modele, materiał nie wywołuje alergii. Wadę tego wypełniacza uważa się za najgorszą zdolność do przenoszenia wilgoci niż naturalne materiały. Zalety takich opcji:

 • zapewniają komfortowy sen;
 • produkty są skromne.

Koce z łabędzią są zasłużenie uważane za najcieplejsze i zarazem lekkie. Zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza i mają doskonałe właściwości chłonne, ale wymagają regularnego czyszczenia. Wybierając produkt naturalny, ważne jest, aby upewnić się, że zlew jest rzeczywiście używany zamiast twardszego pióra gęsiego lub pióra. Inną wadą tego wypełniacza jest wysoka alergenność. Ci, którzy cierpią na reakcje alergiczne, warto zwrócić uwagę na sztuczny łabędź.

Koc Synthepon jest ciepły, lekki, ale niewystarczająco dobry, aby przejść przez wilgoć. Nie zaleca się częstego mycia, ponieważ w ten sposób produkt może szybko stracić swój kształt. Jak wybrać dobry koc z sintepon? Kupując, musisz upewnić się, że wypełniacz jest elastyczny i średnio nieporęczny. Zbyt luźny, bujny materiał to tak zwany klejony sztyft. Podobnie jak inne gatunki, jest to specjalnie przetworzone włókno poliestrowe, ale w jego produkcji stosuje się toksyczny klej, który emituje szkodliwe substancje.

Wyroby z kaszmiru wyróżniają się wysoką ceną, ale są bardzo ciepłe, lekkie, trwałe. W przeciwieństwie do innych produktów wełnianych, kaszmirowe koce są odpowiednie dla alergików. Przy odpowiedniej pielęgnacji są w stanie zachować swoje cenne właściwości i dobry wygląd przez wiele lat. Uważa się, że kaszmir to kapryśny materiał, który wymaga ciągłego leczenia usług czyszczenia na sucho. Jednak przedmioty wysokiej jakości można prać w maszynach do pisania. Aby zapewnić produkt kaszmirowy tak długo, jak to możliwe, należy stosować delikatne pranie.

Wideo: jak wybrać odpowiedni koc

Oferowane materiały wideo pozwolą uzyskać informacje na temat zawiłości wyboru pościeli na zdrowy sen. Eksperci mówią, jak wybrać właściwe produkty w zależności od miejsca przeznaczenia, pory roku i pożądanych cech. Film pomoże uniknąć typowych błędów popełnianych przez klientów przy zakupie akcesoriów do spania.

Który jest najlepszym wypełniaczem na koc: rodzaje i różnice

W warunkach rosyjskiego klimatu nie da się obejść bez koca. Ostatnio zwyczajowo przekazywano pościel w drodze dziedziczenia. Ale czasy całkowitego deficytu minęły, a producenci oferują ogromny asortyment różnych kocy dla każdego smaku i torebki. Kupujący, wchodząc do sklepu, wybiera produkty według ich wyglądu i wielkości. Ale zwróć szczególną uwagę na wypełniacz, ponieważ przy wyborze koca, to kryterium jest najważniejsze. Więc jaki jest najlepszy wypełniacz na koc?

Producenci oferują szeroki wybór wypełniaczy do wyboru. Tradycyjne naturalne materiały, takie jak wełna, puch, pióro lub jedwab, pozostają liderami na rynku. Wypełniacze roślinne z bambusa, łuski gryki i ziół leczniczych zyskują popularność wśród konsumentów. Sztuczne, takie jak silikon, hollofayer, sintepon, są pożądane ze względu na ich dobre właściwości i stosunkowo niskie koszty.

Jaki jest najlepszy wypełniacz do koca, konsument wybiera, ponieważ każdy ma swoje własne preferencje. Jedna jest gorąca iw minus 30, podczas gdy inne zamarzają w najgorętszym letnim dniu. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na cechy konkretnego materiału. Naturalne dobrze ciepłe, ale sztuczne nie powodują alergii i są tańsze.

Naturalny wełniany wypełniacz

Koce z wełnianymi plombami są długowieczne. Są bardzo ciepłe i jednocześnie dobrze przepuszczają powietrze. Ale potrzebują delikatnej opieki.

W naturze wielbłąd znosi duże zmiany temperatury na pustyni - od ciepła do mrozu. Pod kocem wielbłąda w zimnym upale, a przy ciepłej pogodzie nie jest gorąco. Wełna nie jest naelektryzowana, a pod takim kocem sen będzie przyjemny. Wełna wielbłądzią jest szczególnie ceniona ze względu na zdolność wchłaniania wilgoci i jednocześnie pozostaje sucha.

Dla osób podatnych na częste przeziębienia taki kocyk jest po prostu niezastąpiony. Wełna ma silny efekt terapeutyczny: neutralizuje toksyny, łagodzi ból stawów, ułatwia zapalenie stawów i rwę kulszową.

Dbanie o koc wełny wielbłądziej nie jest skomplikowane, można je prać ręcznie w temperaturze 30 ° C lub prać chemicznie. Kupując, powinieneś wyczuć ten produkt. Jeśli istnieje uporczywy zapach wełny, lepiej powstrzymać się od zakupu - wełna nie przeszła pełnego cyklu czyszczenia lub technologia produkcji została zakłócona.

Zastanawiając się, który koc jest lepszy, który wypełniacz powinien być bezpieczniejszy, warto zwrócić uwagę na owczą wełnę. W sprzedaży są cienkie koce odpowiednie na chłodne letnie noce (gęstość 150 g / m 2), uniwersalne (gęstość 300 g / m 2) i bardzo ciepłe (400 g / m 2). Takie narzuty doskonale przepuszczają powietrze i zatrzymują ciepło, pochłaniając wilgoć. Dzięki naturalnemu zawinięciu owiec ich wełna zachowuje kształt przez długi czas i nie upina się. Wełna owcza jest odporna na roztocza i inne szkodniki. Ponadto normalizuje rytmy serca, zmniejsza bóle reumatyczne, mięśniowe i stawowe. W razie potrzeby koc można prać ręcznie w temperaturze 30 ° C lub prać chemicznie.

Koza, Kaszmir

Koce z puchu kóz są niesamowicie lekkie i ciepłe. Odpowiadając na pytanie, który wypełniacz do koca jest lepszy, opinie klientów o kaszmach są tylko pozytywne. Mają wszystkie pozytywne cechy wełnianych wypełniaczy i nie powodują alergii. Tego koca nie można myć - tylko czyszczenie na sucho. Że to trwa dłużej, powinno być regularnie wentylowane w cieniu. Taki koc ma jeden minus - wysoki koszt.

Wybierając, który kocyk lepiej kupować, z jakim wypełniaczem będzie on trwał dłużej, warto zwrócić uwagę na nowości rynku - koce z materiałami roślinnymi. Dzięki nowoczesnym technologiom pojawiły się ulepszone metody obróbki włókien, które umożliwiają wytwarzanie pościeli o doskonałych właściwościach z surowców roślinnych.

 • Bambus - najszybciej rosnąca roślina na ziemi. Do jego uprawy nie stosuje się nawozów ani chemikaliów. W bambusowym włóknie zachowane są wszystkie użyteczne właściwości tej niesamowitej rośliny. Włókno to dobrze się wchłania i odparowuje wilgoć, doskonale przepuszcza powietrze i utrzymuje ciepło. Ponadto bambus jest w stanie usunąć toksyny i pierwiastki promieniotwórcze z organizmu, rozluźnia mięśnie, stymuluje krążenie krwi. Naturalny materiał nie podrażnia skóry, nie powoduje uczuleń, nie wchłania zapachów. Po opuszczeniu takiego koca nie wymaga żadnych problemów, można go bezpiecznie wyprać na maszynie do pisania w temperaturze 40 ° C. Zaleca się suszenie w rozwiniętej formie.

 • Plewki gryczane. Koce z takim wypełniaczem to ekologiczny produkt o silnym działaniu terapeutycznym. Pod takim kocem nie jest gorący, nie jest przeznaczony do chłodni. W innych przypadkach spanie pod nim jest wygodne. Łuska gryczana nie powoduje alergii, ma łatwy efekt masażu na całym ciele. Oczywiście nie można go myć, ale producenci dostarczyli ten niuans i wytwarzają koce gryczane w specjalnych przypadkach.
 • Bawełna, lub po prostu watolina, Jest znany od dawna, utrzymuje ciepło, nie zatrzymuje wilgoci. Ale problemy pojawiają się, gdy koc musi być prany. Nie zmieści się w maszynie, nie można go myć na rękach - jest bardzo ciężki, a czyszczenie na sucho będzie bardzo kosztowało.

Zabezpieczeni ludzie nie zastanawiają się, co jest lepszym wypełniaczem na koc, ale kupują pościel z jedwabiu. Materiał ten nie ma żadnych wad, z wyjątkiem jednego - ceny.

Jedwab doskonale utrzymuje ciepło, nie upina, nie roztapia, a alergia na jedwab jest niezwykle rzadka. Do produkcji używa się włókien jedwabników dwóch rodzajów - hodowanych specjalnie dla produktów przemysłowych i dzikich. Gatunki uprawne są droższe, koce są cieńsze i lżejsze. Wygląda na biały z perłowym połyskiem. Dziki jedwabnik ma grubsze włókno, które musi być wybielone i poddane dodatkowej obróbce. To włókno nie świeci i wygląda na białe jak wata.

Koce z jedwabiu powinny być wentylowane. Ale do mycia tylko w drogich pralni chemicznych, które mają specjalistyczny sprzęt. Lekki brud lub plamy można prać ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnych produktów do delikatnych tkanin.

Koce wypełnione puchem są klasyczne. Są lekkie, praktyczne i bardzo ciepłe. Teraz możesz spotkać i łabędzie pierze, pingwiny i gęś. Najdroższe koce - od eider's down. Lecz puch i puch koce są złożone pod względem opieki, a poza tym mogą stać się źródłem alergii.

Przemysł chemiczny wytwarza różnorodne materiały, które są łatwe do czyszczenia, tanie i trwałe. A dzisiaj wielu kupujących nie myśli o tym, który wypełniacz do koca jest najlepszy, ale wybierz sztuczny.

Najtańszy ze wszystkich możliwych rodzajów wypełniaczy. Ale produkty z niego szybko się zużywają. Ponadto, pozbawieni skrupułów producenci używają taniego sintepon (wykonane jest z recyklingowanych plastikowych butelek), które zresztą nie jest wysokiej jakości, może również być toksyczne.

Jest to najpopularniejszy syntetyczny wypełniacz. Koce z takim wypełnieniem są lekkie, przewiewne, ciepłe. Według niektórych wskaźników nawet przewyższają wełniane i puchate. Hollofayber ognioodporny i antystatyczny, nie chłonie wilgoci, ale ją wyjmuje. Materiał absolutnie nie powoduje alergii i jest idealny dla osób cierpiących na astmę. Dbanie o taki koc jest również łatwe. Może wytrzymać wielokrotne pranie w średnich temperaturach przy użyciu dowolnego detergentu. Aby przedłużyć żywotność, nie zaleca się dociskania koca, tak szybko wyschnie na świeżym powietrzu.

Materiał silikonizirovanny w postaci kulek. Koce z takim wypełniaczem nie pochłaniają zapachów i kurzu, są odporne na wysokie temperatury, są całkowicie nietoksyczne. Komforel doskonale trzyma kształt i utrzymuje ciepło. Koc można bezpiecznie prać w temperaturze 30 ° C w samochodzie, prasować, a nawet suszyć. Po umyciu należy go rozłożyć na płaskiej powierzchni i wypoziomować wypełniacz.

Ten wypełniacz jest niedrogi, dobrze wchłania wilgoć, ale szybko się kruszy i staje się bezużyteczny.

Kilka dodatkowych wskazówek dotyczących wyboru koca

Nie można jednoznacznie stwierdzić, z jakim wypełniaczem lepiej kupić koc. Opinie klientów różnią się w zależności od indywidualnych preferencji. Ale przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka innych aspektów.

 • Warto sniffing koc przed zakupem. W pościeli nie powinno być obcych zapachów! Jeśli pojawia się zapach, oznacza to nieuczciwość producenta.
 • Produkty puchowe muszą być sondowane pod kątem cierpkości. Oczywiście normy dopuszczały obecność w piórach piór, ale nie więcej niż 2% całkowitej masy. Jeżeli palce mają pierzaste pióra, produkt ten nie jest zgodny z przepisami.
 • Rozmiar koca powinien być nieco większy niż łóżko, o 5-10 cm.
 • Jeśli ludzie z różnymi odczuciami temperatury śpią w tym samym łóżku (jeden jest zawsze zimny, a drugi gorący), to lepiej wziąć dwa oddzielne koce z różnymi wypełniaczami.
 • Kocowy współczynnik ciepła jest oznaczony na etykiecie kropkami. Pięć punktów - najcieplejszych.

Kupowanie koca dla dziecka to osobny temat. Okruchy nie mogą powiedzieć rodzicom o dyskomforcie lub niedogodności. Dlatego powinieneś szczególnie starannie dobrać koc dla dziecka. Z tego, co wypełniacz jest lepszy - rozwiązywać z rodzicami. Pod wełnianym dzieckiem będzie ciepło i wygodnie, ale jeśli dziecko ma skłonność do alergii, należy wybrać silikonowy lub bambusowy koc.

Każda osoba jest indywidualna, a zatem niemożliwe jest jednoznaczne określenie, z jakiego koca lepiej wybrać wypełniacz. Każdy wybiera towary zgodnie z ich preferencjami, dla ich wygody. Ale wybierając pościel, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, w tym swoje zdrowie. Nabywca sam decyduje, jaki jest najlepszy wypełniacz na koc, w zależności od wymagań stawianych temu zagadnieniu.

Które koce są lepsze do wyboru, z jakim wypełniaczem kupić?

Trzecia część życia, jaką każda normalna osoba spędza we śnie, co oznacza, że ​​absolutnie konieczne jest stworzenie najbardziej komfortowych warunków dla tego procesu. Bardzo ważne jest, aby łóżko było wygodne, sypialnia panowała przytulnie, a pościel pasowała do gustów i potrzeb właściciela.

Jednak zakres tekstyliów domowych w naszych czasach jest tak różnorodny, że kwestia wyboru stawia konsumentów w ślepym zaułku. Na przykład, który koc jest lepszy? Okazuje się, że istnieje wiele niuansów, które charakteryzują ten na pozór najprostszy przedmiot dnia codziennego. Spróbujmy określić wszystkie niezbędne właściwości dobrych kocy.

Które koce lepiej kupić, z którym wypełniaczem

Że nie oferowano producentów-producentów, niezależnie od reklamowanych innowacji, racjonalny konsument powinien skupić się przede wszystkim na standardzie - GOST (odpowiednia opcja - Р 51554-99 z 29.12.1999). Zgodnie z tym standardem głównymi cechami rozważanego produktu tekstylnego są:

Na początek zalecamy zdecydować, co konkretnie chcesz: koc, klasyczny lub lekki koc. Ta druga opcja jest uważana za nowość na rynku tekstylnym. Ale jeśli chcesz spać, owinięty w ciepłą "chmurę", zrobi to najlepiej.

Najmniejszy rozmiar płótna to 90 x 120 cm, największy to 300 x 250 cm, najwygodniejszy to 200 x 220 cm.

Przeanalizujmy, jakie koce lepiej kupić, z jakim wypełniaczem. Właściwości ocieplające producentów wskazują na punkty pakowania, ich liczba może wynosić od jednego do pięciu. W tym przypadku konsumenci powinni skupić się na indywidualnych cechach ciała. Dla niektórych jeden punkt wskazuje już na ciepły koc, a drugi na pięć.

Inne czynniki z wyboru to:

 • metoda wstawiania (kaseta, pikowana lub zszyta);
 • tkanina, z której przyszyta jest osłona;
 • wzory, rysunki i inne przysmaki;
 • cena (minimalna wartość to 10 USD).

Czasy, kiedy można było wybrać tylko trzy opcje: wata, wełna lub puch, dawno już minęły. Teraz konsumenci mają do zaoferowania około 20 rodzajów wypełniaczy. Aby zrozumieć tak zróżnicowany zakres, zdecydowaliśmy się sklasyfikować je w grupy, zidentyfikować główne zalety i wady.

Oznaczenie to NOMIT. Należą do nich:

Unikalne zalety koca bambusowego polegają na tym, że włókna roślinne odpychają pasożyty i, przeciwnie, przyciągają pozytywną energię, mają właściwości lecznicze. Główne wady: duża liczba podróbek, wysoka cena. Te same cechy odnoszą się do produktów z eukaliptusami, izolacją konopi.

Używanie wełnianych i puszystych koców jest przeciwwskazane u alergików. Ale wśród populacji są to najbardziej popularne opcje. I nie na próżno. W końcu najbardziej trwałe i ciepłe, ale jednocześnie wystarczająco lekkie są koce wielbłądów. Doskonale wspierają mikroklimat ciała śpiącego.

Podobne właściwości posiadają produkty wykonane z owczej wełny. Są one szczególnie zalecane dla reumatologów jako środek zapobiegawczy. Jeden niuans: tani koc owczy może mieć specyficzny zapach, z powodu którego trudno zasnąć ludziom.

Wypełniacz bawełny (teraz tak modne, by nazywać bawełnę) jest higroskopijny i hipoalergiczny. Tylko tutaj trudno jest dbać o takie rzeczy. Wilgoć i zapachy szybko się wchłaniają, ale mycie w tym samym czasie jest bardzo problematyczne. Zwykła maszyna nie poradzi sobie z tym zadaniem, kosztowne jest przekazanie jej do czyszczenia na sucho, a jej ręczne pobranie zajmuje dużo czasu.

Najpierw wymieniamy je:

 • antyalergiczne włókno poliestrowe;
 • tenzel (sztuczne pióro łabędzie);
 • mikrofibra;
 • poliester;
 • silikon;
 • Tinsulate;
 • hollofayer.

Sztuczne "nadzienie" ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Ponadto wszystkie wymienione odmiany są odpowiednie dla alergików, nie powodują problemów z praniem i suszeniem. Główną wadą jest słaba higroskopijność.

 • kaszmir;
 • jedwab

Tak, te materiały są godne zaufania. Takie produkty są wybawieniem dla każdego domu. Wyglądają estetycznie, długo służą, nie tracąc cennych właściwości. Jednym z problemów jest cena. Aby kupić jedwabny kocyk (najtańszy), musisz wydać 100 $, a koszt kaszmiru - od 150 $. Zgadzam się, ta kwota jest dość duża dla rodziny o średnim dochodzie.

Funkcje wyboru kocy dla dzieci

Pragnienie rodziców, aby zapewnić swoim dzieciom zdrowy i zdrowy sen, jest całkiem naturalne. Co więcej, bardzo młodzi ludzie nie potrafią wyjaśnić, na czym polega problem. Odpowiednimi opcjami na ciepłą pogodę są produkty wykonane z płótna bawełnianego, polaru lub frotte. W zimnych porach roku lepiej jest kupić koc wykonany z wełny lub puchu, który będzie ciepły, lekki i higroskopijny. Jeśli dziecko jest uczulone, ogranicz syntetyczny wypełniacz (odpowiedni do holofaybera lub silikonu).

Firmy produkujące najlepsze recenzje konsumenckie: Soft Sleep, Eco Pooh, Dormeo, Vladi, Word of Dream.

Czy powinienem przywiązywać tak dużą wagę do wyboru tekstyliów domowych? Odpowiedź na to pytanie jest indywidualna. Jednak nie zapominaj, że jakość snu wpływa na wygląd, zdrowie, ton i nastrój.

Dodaj komentarz

1 + 6 =