Nazwa kategorii

Który proszek jest lepszy do prania

Wybierz detergent, który najlepiej umyć

W dobie technologii informatycznych reklama nie jest ostatnim miejscem przy wyborze detergentu. Niestety, nie zawsze okazuje się, że jest tak dobry jak na ekranie telewizyjnym. Nie zapominaj, że producenci dostarczają konsumentowi tylko te informacje, które są dla nich korzystne. O toksyczności, niedostatecznym rozjaśnianiu, nadmiarze piany i innych rzeczach, które milczą. Jednak wszystko to można zrozumieć, patrząc na skład, który jest zapisany na opakowaniu.

Główne składniki środków i ich wpływ na efektywność prania

 1. Surfaktanty (substancje powierzchniowo czynne). To właśnie na tym elemencie opiera się każdy proszek do prania. Działa poprzez tworzenie gęstej pianki, która w kontakcie z brudem tworzy pęcherzyki, które pochłaniają plamy.
 2. Fosforany. Wpłynąć na obniżenie twardości wody, zwiększając w ten sposób działanie środków powierzchniowo czynnych.
 3. Polimery. Wykonuj rolę bariery dla osadzania się cząstek brudu na materiale.
 4. Krzemiany. Ochrona pralki przed korozją. Przy wyborze maszyny proszkowej ta substancja musi być obecna w kompozycji.
 5. Nadboran sodu. Używany do wybielania.
 6. Enzymy. Jest to substancja, która usuwa plamy na odzieży, które są trudne do usunięcia.

Wszystkie powyższe są zawarte w większości detergentów. Ale wynik ich użycia jest bardzo różny. Dlaczego?

Na co powinienem zwrócić uwagę?

Po pierwsze, detergent powinien być wybrany zgodnie z potrzebami. Dla każdej metody eliminacji zanieczyszczenia swojego rodzaju i rodzaju tkanki oddzielnie. Oczywiście istnieją uniwersalne mieszaniny, ale najlepiej można je stosować w rzeczach mało wymagających.

Po drugie, należy prać dziecięce ubrania za pomocą specjalnego proszku. Powinno zawierać wyłącznie naturalne składniki. Nie zmywa plam nieco gorzej, a użycie zwykłego proszku może prowadzić do reakcji alergicznych.

Po trzecie, w przypadku maszyny, maszyna powinna przyjrzeć się towarom, które sprawdziły się jako mniej spienione. To, co nadaje się do prania ręcznego, nie jest w ogóle odpowiednie do mycia mechanicznego. Obfita pianka stworzy przeszkody w działaniu bębna, a czystość rzeczy może być kwestionowana.

A jednak środki, w których są rozjaśniacze optyczne, dają tylko wygląd krystalicznej czystości. Aby uzyskać prawdziwy efekt, kompozycja musi zawierać nadtlenki.

Granulowany proszek jest bardzo poszukiwany ze względu na jego wydajność i stosunek ceny do jakości. Ma wielu producentów na całym świecie.

 • Koncentraty - Jest to osobny rodzaj detergentu, który w kompozycji przypomina zwykłe proszki, ale zawiera dużo bardziej aktywne chemikalia. Dzięki temu wydajność jest znacznie większa. Doskonale usuwa plamy tłuste i białkowe. Wypierz najlepsze z najtrudniejszych zanieczyszczeń. Cena może gryźć, ale gdy jest używana w zalecanych dawkach, jest równa średniej. Wytwarzana jest tylko maszyna automatyczna, jest zbyt toksyczna do mycia rąk.
 • Detergent w płynie Nadaje się tylko do codziennego użytku i delikatnego prania odzieży z wełny i jedwabiu. Nie zmywaj trudnych, aby usunąć zanieczyszczenia z powodu braku enzymów w kompozycji.
 • Tabletki stosunkowo niedawno trafiły na półki, ale ze względu na wygodę i niewielkie wydatki podporządkowały sobie serca wielu gospodyń domowych. Istnieją dwa typy, wielowarstwowe (mniej popularne i droższe) i jednowarstwowe (natychmiastowe). Są produkowane, a także koncentrują się tylko do prania w trybie automatycznym.

Aby zrozumieć, który proszek jest najlepszy do zmywania plam, konieczne było przeprowadzenie badań. Zrobiono sześć identycznych białych ręczników frotte o identycznej wielkości i strukturze plam z trawy, kawy, czerwonego wina, krwi i pomidora. Przy każdym uruchomieniu położenie badanych obiektów wewnątrz bębna pozostało niezmienione. Eksperyment przeprowadzono przy użyciu jednej pralki w dwóch trybach. Mycie "turbo" w zimnej wodzie przez dwadzieścia pięć minut i codzienne pranie w średniej temperaturze sześćdziesięciu pięciu minut. Wzięło w nim udział 6 najpopularniejszych marek firmy ARIEL: Wiosna, Jezioro górskie LOSK, DOSIA Świeżość alpejska, Świeżość Tide Alpine, Rosa Mit, Persil Expert.

 • ARIEL Wiosną górską, w trybie turbo, usunięto plamy z trawy i pomidora. Kawa trochę zgasła, reszta pozostała.
 • Sprężyna górska ARIEL, w trybie codziennego mycia, nie radziła sobie tylko z krwią.
 • Jezioro górskie LOSK, w trybie turbo, myje tylko kawę.
 • LOSK Jezioro górskie, w trybie codziennego mycia, nie radziło sobie z krwią i winem.
 • DOSIA Alpejska świeżość, turbo nie spłukiwała niczego. Plamy są tylko trochę wyblakłe.
 • DOSIA Alpejska świeżość, w trybie codziennego prania, poradziła sobie z wszystkimi plamami, z wyjątkiem kawy, wina i krwi.
 • Przypływ alpejskiej świeżości, w trybie turbo, umył wszystko oprócz wina.
 • Przypływ alpejskiej świeżości, w trybie codziennego mycia wydobywał wszystkie plamy.
 • Mit Mountain Rosa, w trybie turbo, myje tylko trawę i kawę.
 • Mit Mountain Rosa, w trybie codziennego prania nie poradziła sobie z krwią, winem i kawą.
 • Persil Expert, w trybie turbo, uratował prawie wszystkie plamy, ale nadal pozostaje trochę krwi.
 • Persil Expert, w trybie codziennego prania osiągnął absolutny wynik czystości.

Konkluzja: podane przez producenta cechy nie były uzasadnione. Około jednego Persila Experta zbliżyło się do nich. Nie jest to zaskakujące, ponieważ podczas egzaminów przeprowadzanych przez Rostesta, on również wykazał doskonałe wyniki. Generalnie jest to pierwszy producent, który oficjalnie zaprosił konkurenta do przeprowadzenia takiego eksperymentu. Wynik był poza pochwałami. Praktycznie według wszystkich kryteriów Persil odniósł pewne zwycięstwo. Aby nie podważyć reputacji rywala, postanowiono, że jego nazwisko nie zostanie ujawnione.

Ogólne wskazówki dotyczące używania detergentu:

 1. Nigdy nie prać ubrań o różnych kolorach i tkaninach w jednym zestawie. Może to doprowadzić do zepsucia.
 2. Przestrzegać zalecanej dawki proszku. Hasło "Więcej to nie mniej", w tym przypadku nie ma zastosowania.
 3. W jakiej temperaturze myć, powinieneś wybrać w zależności od zaleceń. Producenci zazwyczaj piszą to na etykietach.
 4. Silnie zabrudzone ubrania należy wybierać i myć oddzielnie.
 5. W niskiej temperaturze każdy środek rozpuszcza się znacznie gorzej i należy go rzadziej tracić.
 6. Jeśli bęben maszyny nie jest całkowicie wypełniony, oznacza to, że ilość proszku powinna być proporcjonalna do liczby rzeczy.
 7. Zawsze czytaj instrukcje przed użyciem. Jeśli proszek nie myje się prawidłowo, możesz zrobić coś złego.
 8. Jeśli nie ma pewności, że proszek do prania poradzi sobie z plamami, lepiej jest go wcześniej namoczyć w proszku lub usuwać plamy.
 9. W przypadku rzeczy białych powinieneś wybrać proszek do prania w temperaturze około osiemdziesięciu stopni.
 10. Proszek do kolorowych tkanin lepiej wybrać specjalistę i prać tylko na maszynie w odrobinie chłodnej wody.
 11. Rzeczy należy umyć natychmiast po skażeniu, im dłużej będą leżały, tym trudniej będzie usunąć plamy.

Podsumowując, podzielimy się małą sztuczką, którą marketerzy wykorzystują do promowania "świeżości" w dziedzinie chemii gospodarczej. Technologia rozwija się, ale nie z taką szybkością, z jaką nowe produkty są wprowadzane na rynek. Większość producentów bardzo nieznacznie zmienia skład proszku, co nie wpływa na jego wydajność i wysyła "nowy" produkt do przenośnika. Tak więc, niezależnie od tego, jak atrakcyjny może on wyglądać na półce w supermarkecie, nie można oczekiwać niczego nowego. Uwierz mi, twój stary proszek nie zmywa gorzej.

Możesz być zainteresowany

Polecamy podobne artykuły według tematów

Możesz zostawić pierwszy komentarz

Aktualizacje na stronie

© 2015-2018 - Wszelkie prawa zastrzeżone

Podczas kopiowania materiałów wymagany jest aktywny i indeksowany link do witryny źródłowej.

Jaki proszek do prania lepiej jest myć

Wydajny proszek do prania, jaki każdy właściciel marzy o znalezieniu, dzięki czemu jest niedrogi i bezpieczny. Rzeczy nie stracą atrakcyjnego wyglądu, jeśli je zmyjesz dobrym proszkiem. Ale wśród takich różnych chemii gospodarczej jest bardzo trudne do zrozumienia i wybrać proszek do prania automatu, który najlepiej umyć. Przeprowadzimy badania, zobaczymy, co ludzie o tym mówią, jakie sypkie proszki są testowane przez specjalistów, jakie są wyniki takich testów.

Popularni producenci proszków

Porównanie wszystkich istniejących proszków jest po prostu niemożliwe. Dlatego zdecydowaliśmy się wybrać najbardziej popularnych producentów, których produkty znajdują się w prawie wszystkich sklepach w kraju. Sprzedaż tych proszków jest najwyższa, głównie mają one średnią cenę. Oto lista tych producentów:

 1. P&G jest znaną amerykańską firmą z przedsiębiorstwami produkcyjnymi w ponad 40 krajach. Pod tą marką produkowane są takie proszki jak Ariel, Myth and Tide.
 2. Henkel jest niemieckim producentem płynnych, luźnych i tabletkowanych proszków, znanych z marek handlowych Persil i Losk. Producenci twierdzą, że proszek myje wszystkie plamy, nawet bez moczenia, a wszystko dzięki ulepszonej formule bielenia tlenem.
 3. Kosmetyki Neva to znak towarowy znany z takich proszków jak "Ushasty nanny" i Sarma.

Naukowcy z centrum eksperckiego przeprowadzili test, który z sześciu proponowanych proszków najlepiej poradzi sobie z miejscami o różnym charakterze. Przedmiotem testu było 6 białych ręczników, które zostały poplamione w ten sam sposób: pasta pomidorowa, naturalna kawa, czerwone wino z winogron, zieleń i krew.

Każdy ręcznik był myte dwa razy w jednym urządzeniu. Za pierwszym razem uruchomiono szybkie pranie, trwające około 30 minut, w zimnej wodzie. Drugie pranie było w 40 stopniach przez 1 godzinę i 5 minut. Do prania wybrano następujące detergenty:

Zgodnie z wynikami prania okazało się, że żaden proszek nie spłukał plam o 100% w trybie szybkiego mycia zimną wodą. Niektóre miejsca wciąż pozostały. Ale nawet w tych warunkach byli przywódcy, to Tide, który poradził sobie z wszystkimi zanieczyszczeniami oprócz wina i Persil, który nie mógł uzyskać plam krwi.

W trybie długiego mycia te proszki radziły sobie absolutnie ze wszystkimi plamami, więc możemy powiedzieć, że są najlepsze z proponowanych. Najgorsze wyniki pokazał proszek Dosia, plamy na ręczniku tylko wyblakły, ale nie całkowicie umyć.

Co decyduje o jakości proszku?

Odpowiedź na to pytanie leży w kompozycji. Dobre mycie proszku, który zawiera więcej aktywnych dodatków. Z reguły są w nich droższe proszki, więc ten proszek potrzebuje mniej na jeden cykl prania.

Informacje! Drogie proszki są często podrabiane, zastępując substancje aktywne dużą ilością siarczanu sodu, co nie ma wpływu na pranie. Dlatego szansa na zakup niskiej jakości proszku znanej marki jest świetna.

Głównymi składnikami większości proszków są środki powierzchniowo czynne, które tworzą absorbującą brud pianę, oraz fosforany, które zwiększają działanie środka powierzchniowo czynnego poprzez zmiękczanie twardości wody. Ale to nie wystarczy do wysokiej jakości prania. Proszek zanieczyszczający, który zawiera enzymy i nadboran sodu, który ma właściwość wybielającą, najlepiej się myje.

Ponadto proszek detergentu do automatu musi zawierać substancje, które chronią bęben przed korozją, na przykład, krzemiany i substancje równoważące nadmierne tworzenie się piany. Wysokiej jakości detergent jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie, możesz go sprawdzić przed umieszczeniem go w maszynie. Inną wyróżniającą cechą wysokiej jakości proszku jest klejenie jego granulek przy wysokiej wilgotności. Jeśli proszek detergentu przeciwnie się zapada, warto pomyśleć o jego wymianie.

Ważne! Ciekłe proszki rozpuszczają się dobrze, ale nadal nie zmywają trudnych miejsc, ponieważ nie zawierają enzymów. Dlatego nie będziemy ich uważać, z tego samego powodu nie będziemy rozmawiać o proszkach środowiskowych, ponieważ interesuje nas nie bezpieczny proszek, ale ten, który jest lepszy do prania.

Najlepszy proszek według opinii konsumentów

W poszukiwaniu proszku do prania na maszynie do pisania, czyli najlepiej umytych ubraniach, czytamy wiele opinii użytkowników. Zgodnie z ich opinią, poniższa lista dobrych proszków.

Sarma Activ to proszek odpowiedni do prania różnych rodzajów pościeli: pościeli, ubrań roboczych, serwetek kuchennych itp. Pomimo braku chloru w kompozycji ten proszek do prania zabija bakterie i usuwa różne zanieczyszczenia. Użytkownicy oznaczają akceptowalną cenę i oszczędność wydatków. Ponadto można go używać nie tylko do bieli, ale także do kolorowej bielizny. Proszek ten ma pewne wady, a główną z nich jest niska wydajność w niskiej temperaturze prania. Niektórzy mówią, że dodatkowe płukanie jest konieczne, aby zmyć cały proszek.

Ariel "Mountain spring" - jeden z najskuteczniejszych proszków, który najlepiej radzi sobie ze złożonymi zanieczyszczeniami na produktach bawełnianych. Usuwa plamy z wina, trawy i kawy nawet w niskich temperaturach, nie ma ostrych zapachów. Jednak wielu uważa to narzędzie za drogie. A niektórzy narzekają na reakcje alergiczne. Dlatego nie powinno być zalecane do codziennego mycia i mycia rzeczy dziecięcych.

Zwróć uwagę! Jakość mycia zależy nie tylko od składu proszku, ale również od cech funkcjonalnych i technicznych pralki, a także od twardości wody. Dlatego jedna kochanka będzie chwalić jeden i ten sam proszek, a inna będzie krytykować.

Uszatka niania - to najczęściej omawiane na forum proszki do prania automatyczne. Ktoś mówi o swoich zaletach, o niektórych z jego wad. Ten proszek jest używany w większości przypadków do prania odzieży dziecięcej, ponieważ praktycznie nie ma woni. Usuwa trudne miejsca, dobrze rozpuszcza się w wodzie i jest tani. Przeciwnicy stosowania tego środka nie lubią "agresywnej" kompozycji, o wysokiej zawartości fosforanów, która nie powinna być obecna u dziecka. Co do wniosku, pomyśl, sam, ponieważ na ogół proszek jest dobrze spłukiwany.

Bimax - ten proszek jest dobry do prania trudnych miejsc na każdej tkaninie, ale wełna i jedwab nie powinny być prane. Usuwa brud z trawy, czekolady, tłuszczu. Bimax - najwygodniejszy w użyciu proszek, użytkownicy lubią jego opakowanie z zapięciem. Ale to rozwiązanie nie jest tak dobre, jak byłoby pożądane, dlatego czasami konieczne jest dodatkowe płukanie.

Jaki wniosek można wyciągnąć? Idealny proszek nie istnieje, nikt nie poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami w różnych tkankach. Dlatego kobiety często kupują różne proszki, jeden do prania białego, drugi do prania ręcznego, trzeci do karabinu maszynowego, a oddzielnie do wełny i jedwabiu. Ogólnie rzecz biorąc, można stwierdzić, który detergent do prania jest lepszy tylko dzięki niezależnym próbom i błędom. Powodzenia!

 • Podziel się swoją opinią - zostaw komentarz

Który proszek jest dobry do prania? Rodzaje i skład proszków do prania. Persil, Ariel i Tide: co wybrać

Czysta odzież to nie tylko kwestia dobrego imienia i reputacji, ale przede wszystkim kwestia zdrowia. Aby zapewnić wysoką jakość czyszczenia prania, ważne jest, aby wybrać odpowiedni środek do usuwania zanieczyszczeń. Dowiedz się, który proszek jest dobry do prania, w dzisiejszej odmianie nie jest łatwo. Konieczne jest zrozumienie składu proponowanych produktów, właściwości ich głównych składników operacyjnych i poziomu bezpieczeństwa dla ludzi. Więcej szczegółów na temat tych zagadnień zostanie omówionych w tym artykule.

Główny błąd polega na tym, że wiele osób jest skłonnych do stosowania tego samego środka zaradczego w przypadku dowolnego rodzaju prania, gdy dowiaduje się, który proszek nadaje się do prania. Idealnie nadaje się do pewnego rodzaju tkaniny. Jeśli więc produkt przeznaczony do prania ręcznego okazał się skuteczny, nie powinieneś używać go do automatycznego. Nie użyty w zamierzonym celu, proszek nie pokaże w pełni swoich właściwości, a pranie nie zostanie źle oczyszczone. Takie produkty zawierają dużą ilość substancji, które tworzą bujną pianę, w tym przypadku nie są konieczne.

Jakie rodzaje detergentów są dziś dostępne? Zgodnie z przepisami klasyfikację przeprowadza się zgodnie z rodzajami tkanek, do których przeznaczony jest ten lub inny środek. Zgodnie z tym kryterium, proszki są podzielone na uniwersalne (przeznaczone do wszystkich rodzajów tkanin), na syntetyki, wełnę, a także materiały lniane i bawełniane. W tym samym czasie cena nie jest krytyczna.

Tak więc, jeśli planujesz pranie na dużą skalę, a wszystkie rzeczy są wykonane z tego samego materiału (np. Z bawełny), lepiej jest użyć tańszego produktu, ale wąsko wyspecjalizowanego.

Zanim zaczniesz wybierać skuteczne narzędzie, musisz zrozumieć cel poszczególnych składników, które składają się na dany produkt. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku, gdy dom ma dzieci lub osoby cierpiące na alergie.

Głównym aktywnym składnikiem, który niezmiennie należy do dowolnego detergentu, są środki powierzchniowo czynne lub tak zwane środki powierzchniowo czynne, zaprojektowane w celu skutecznego oddzielania brudu od powierzchni jakiejkolwiek tekstury. Ich klasyfikacja obejmuje trzy typy: kationową, anionową i nieinogenną.

Zagrożenie jest typem anionowym, który jest określany jako A-surfaktant w formulacji. Substancje takie powodują różne reakcje alergiczne, objawiające się na przykład przez wysypkę na skórze osoby i dramatycznie obniżają sprawność układu odpornościowego.

Każdy środek powierzchniowo czynny ma bardzo negatywny wpływ na środowisko i na organizm ludzki. Dlatego płukanie prania jest tak ważnym procesem, ponieważ podczas niego wszystkie niebezpieczne składniki są usuwane z powierzchni tkanki. Nie skąp, lepiej spłucz wszystko ponownie, uruchamiając odpowiedni program.

Według ekspertów, prawdziwie wysokiej jakości detergent nie może zawierać więcej niż 5 procent środków powierzchniowo czynnych.

Enzymy są często pozycjonowane w reklamach jako panaceum, substancje, które są niezbędne do skutecznego mycia. To ich obecność lub nieobecność określa, który proszek nadaje się do prania. I w pewnym sensie tak jest. Enzymy są biologicznie czynnymi substancjami, które są stosowane do skutecznego usuwania plam, zwłaszcza tłuszczu, które są uważane za najbardziej złożone.

Jednak te składniki mogą uszkodzić niektóre delikatne tkanki, więc proszki, które je zawierają, powinny być używane z ostrożnością.

Fosforany - skuteczna mieszanka metali i kwasów, która znacznie zmiękcza wodę podczas mycia, zapobiega tworzeniu się kamienia, co przyczynia się do skuteczniejszego procesu usuwania zabrudzeń.

Co jest charakterystyczne: wszystkie środki czyszczące produkowane w krajach zachodnich nie zawierają tych składników, ponieważ substancje te aktywnie wywołują reakcje alergiczne związane zarówno ze skórą, jak i układem oddechowym. W wielu krajach ich stosowanie jest zabronione na poziomie legislacyjnym.

Substancje te zastępuje się zeolitami, które nie szkodzą otaczającemu je światu ani zdrowiu ludzkiemu. Proszki tego rodzaju, z reguły, są oznaczone jako "wolne od fosforanów".

Czasami niezwykle trudno jest wybrać proszek do prania dla białej bielizny. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje wybielania tkanin. Aby zrozumieć, który konkretny proszek detergentu jest przeznaczony, możesz dokładnie przeczytać jego skład. Tak więc, jeśli obejmuje on jakiekolwiek sole nadtlenkowe, oznacza to, że środek jest zwykłym chemicznym środkiem wybielającym i jeśli substancje tworzące wzór mają wzór zaczynający się na "C", jest to optyczny. Co to oznacza w praktyce, rozważymy dalej.

Czy można wybielić zwykły proszek?

Aby zapewnić wynik jakościowy, lepiej byłoby użyć detergentu "2 w 1". Takie proszki dotyczą albo pierwszego albo drugiego typu wybielaczy, które zostały opisane powyżej. Następnie porozmawiajmy o każdym z nich.

Tak więc, chemiczny wybielacz jest narzędziem opartym na chlanie lub nadtlenku. Taki proszek aktywnie niszczy kolor tkaniny i nie nadaje się do delikatnych materiałów. Ale wybielacz tlenowy oszczędza tkaninę. Może być stosowany do każdej odzieży, w tym także kolorystycznej.

Wybielacz optyczny nie niszczy tkaniny i jej ogólnej barwy, ale skutecznie maskuje wszelkie plamy. Wynika to z wyjątkowych cząstek odbijających, które składają się na jego skład.

Który proszek jest dobry do prania - wybielacz chemiczny lub optyczny? Z reguły oba mogą stać się skuteczne, a ich główną różnicą jest koszt opakowania.

Wybór proszku, który jest przeznaczony do odzieży dziecięcej

Obecność dziecka w domu wymaga użycia odpowiednich środków czyszczących i detergentów. I to nie tylko machinacje marketingowców! Skład funduszy przeznaczonych dla dzieci jest naprawdę inny niż dla dorosłych. Składniki proszków dla dzieci mają o wiele mniejszy wpływ na młody organizm. Ich stosowanie jest również zalecane dla alergików.

Najbardziej niepożądanymi składnikami są różne rodzaje wybielaczy i sody. Aby się upewnić, ważne jest dokładne przestudiowanie składu leku.

Należy przypomnieć, że znane mydło dla właścicieli domów nie jest bezpieczne dla dzieci. Ogromna ilość alkaliów zawartych w jego składzie ma negatywny wpływ na skórę dziecka. I nie może usuwać plam.

Jak wybrać wysokiej jakości proszek?

Aby wybrać naprawdę skuteczny i bezpieczny sposób, przy zakupie proszku należy zwrócić uwagę na następujące niuanse. Wzmianka o braku toksyn jest zwykle prawdziwa, więc należy je zauważyć. Konieczne jest również kontrolowanie zawartości procentowej substancji tworzących produkt (nie więcej niż pięć procent dla środków powierzchniowo czynnych i nie więcej niż dwanaście dla fosforanów). Bardziej korzystne byłoby kupowanie nie jednego proszku uniwersalnego do wszystkich typów tkanek, ale kilku specjalistycznych. Pożądane jest również posiadanie różnych środków dla kolorowych i białych rzeczy, dziecka (dla rodzin z dziećmi) i narzędzia z enzymami do usuwania plam. Ważne jest, aby używać zarówno do mycia ręcznego, jak i automatycznych produktów specjalnie do tego przeznaczonych.

Konieczne jest zapamiętanie proporcji zastosowanego środka. Za każdy kilogram prania przeznaczonego do prania powinna być około jedna łyżka stołowa proszku. Jej brak prowadzi do złej jakości czyszczenia i nadmiaru - do trwałego ostrego zapachu i obecności chemicznych cząstek na tkaninie.

Jednym z najpopularniejszych środków do prania jest "Persil". Płynny proszek jest pozycjonowany jako skuteczna substancja do czyszczenia zarówno białych, jak i kolorowych rzeczy (w zależności od przeznaczenia określonego produktu, jednak w linii produktów znajdują się również uniwersalne substancje). Zawiera enzymy, co oznacza, że ​​jest zdolny do wydalania różnych plam, w tym śladów jagód i wszelkich napojów (nawet czerwonego wina). Jednak składniki te pozostają aktywne tylko w okresie trwałości proszku, który wynosi trzy lata. Po wygaśnięciu traci się właściwości produktu jako odplamiaczy, ale do mycia jako całość pozostaje odpowiedni. Ponadto, aby produkt zachował swoje właściwości, ważne jest, aby przechowywać go w temperaturze nie przekraczającej trzydziestu pięciu stopni Celsjusza.

Pudry of Persil, jak również środki innych marek, nie mogą być przechowywane razem z produktami spożywczymi lub w miejscu dostępnym dla dzieci. Jeśli produkt dostanie się do błon śluzowych, należy je przepłukać dużą ilością czystej wody.

Sproszkowane proszki są produkowane przez słynnego amerykańskiego producenta produktów chemicznych Procter & Gamble, który sam w sobie jest gwarancją jakości. Produkt stał się niekwestionowanym liderem w branży pralniczej. Składniki środka nie uszkadzają struktury tkanki, a jednocześnie skutecznie eliminują plamy o dowolnej złożoności. Popularna reprezentatywna linia - Tide Color - pomaga utrzymać intensywność koloru. Ponadto proszek ten działa również jako środek aromatyzujący do prania.

Ważne: Tide powder (automat) nie zawiera fosforanów, zamiast nich zawarte są bezpieczne zeolity. Aktywnymi składnikami czynnika są również enzymy, które skutecznie zwalczają plamy. W tym samym czasie zawartość anionowych środków powierzchniowo czynnych jest nieco wyższa niż dozwolone 5 procent.

Ten produkt został specjalnie zaprojektowany do prania bielizny dziecięcej. Może być stosowany nawet w przypadku noworodków. "Eared Nanny" jest pozycjonowana jako środek hipoalergiczny. W linii znajdują się produkty przeznaczone do mycia ręcznego i automatycznego. Według producenta, struktura produktu jest taka, że ​​jest łatwo spłukiwana z tkanek, więc jego cząstki nie pozostają we włóknach i nie podrażniają skóry dziecka.

Aby upewnić się, że proszek nie traci swoich właściwości, powinien być prawidłowo przechowywany (w ciemnym chłodnym miejscu).

Pomimo faktu, że produkt jest przeznaczony specjalnie dla dzieci, zawiera fosforany i znaczną liczbę A-PEA (od pięciu do piętnastu procent), które mogą mieć negatywny wpływ na skórę.

Inną znaną marką jest Ariel. Proszek tej marki zawiera enzymy, skuteczny system kombinacji surfaktantów. Struktura środka jest taka, że ​​jest w stanie skutecznie czyścić tkanki nawet w niskich temperaturach (czterdzieści stopni). Proszek "Ariel Mountain Spring" realizuje bielenie zawierające tlen, a także tworzy efekt wybielania optycznego. Zapewnia to niesamowity wynik.

Po przeanalizowaniu wszystkich powyższych informacji o detergencie do prania i rozważeniu składu popularnych proszków, można wyciągnąć następujące wnioski. Jeśli chcesz kupić produkt, który chroni Twoje dziecko przed negatywnymi skutkami chemikaliów, nie wydawaj pieniędzy na produkt o nazwie "Ushasty nanny". Proszek ten jest sam w sobie skuteczny, jednak w swoim składzie nie różni się od innych "dorosłych" substancji. Tak więc, na przykład, "Tide", ogólnie rzecz biorąc, jest o wiele bezpieczniejsza, ponieważ, w przeciwieństwie do "Eared Nanny", nie zawiera szkodliwych fosforanów, które mogą przyczyniać się do powstawania reakcji alergicznych. Sproszkowane od firmy Procter & Zostają zastąpione bezpiecznymi zeolitami, które nie zaszkodzą delikatnej skórze dziecka. "Persil" jest niezwykle skuteczny w usuwaniu różnych plam z powodu znacznej zawartości enzymów w nim zawartych. Dobrze jest mieć ten lek w domu, aby poradzić sobie z poważnym zanieczyszczeniem w czasie. Jednak nie jest to najskuteczniejsze, jeśli właściciel ma do czynienia z wybielaniem prania. Pod tym względem liderem jest Ariel, proszek, który zapewnia wysokiej jakości czyszczenie tkanek. Ponadto, podczas bielenia "Ariel" nie uszkadza włókien tkaniny, nie niszczy ich struktury, ale działa tylko bezpośrednio na plamę.

Czystość na wiele sposobów decyduje o twoim zdrowiu. Zawsze dokonuj właściwego wyboru!

Dodaj komentarz

+ 83 = 88