Nazwa kategorii

Który telewizor najlepiej kupić

Który telewizor najlepiej kupić: LED lub LCD?

W sklepach urządzeń gospodarstwa domowego z metkami na telewizorach, gdzie opis modelu to LED lub LCD, wielu nabywców ginie. Bez zrozumienia technologii trudno jest wybrać, który telewizor lepiej kupić - LED lub LCD, jakie są ich różnice, wady i zalety. Spróbujmy zrozumieć.

Telewizory stworzone przez technologię LED pojawiły się całkiem niedawno, w 2009 r. I stały się bardzo popularne wśród konsumentów. W rzeczywistości ten panel LCD ze zmodyfikowanym podświetleniem. Tradycyjne oświetlenie (fluorescencyjne) zastępowane jest przez diody świecące LED. Dla konsumentów ta innowacja przyniosła kilka jakościowych zmian w technologii. Jeśli zgubisz się przed wyborem, który telewizor LED najlepiej kupić, zwróć uwagę na rodzaje oświetlenia. Istnieją dwa rodzaje. Boczne jest najtańsze i proste, ponieważ wykorzystuje tylko białe elementy LED. Ale podświetlenie, nazywane też RGB, jest droższe. Wykorzystuje czerwone, niebieskie i zielone elementy, które znajdują się za panelem LCD telewizora. Diody są włączane w zależności od koloru obrazu na ekranie. W rezultacie obraz jest bardziej kontrastowy i jasny niż konwencjonalne telewizory LCD.

Przed podjęciem decyzji, który telewizor najlepiej kupić, rozważ niewątpliwe zalety LED. Są bardziej ekonomiczne niż konwencjonalne wyświetlacze LCD iw porównaniu z nimi zużywają energię elektryczną w 2 razy mniej. Ponieważ diody nie zawierają rtęci, telewizory LED są bezpieczne. Dzięki nowej technologii telewizory są cieńsze. Mając grubość mniejszą niż dziesięć milimetrów, ekrany te stały się podobne do obrazów, które można zawiesić na ścianie.

Jedyną poważną wadą telewizorów LED jest ich wysoki koszt.

Jeśli nie wiesz, co lubisz i jaki telewizor najlepiej kupić, powinieneś zapoznać się z modelami LCD lub, jak to się nazywa, telewizorami LCD. Są najbardziej atrakcyjne dla zakupu.

Nowoczesne technologie osiągnęły poziom, kiedy niedociągnięcia (mały kąt widzenia, wypalenie pikseli) zostały przezwyciężone, a jakość obrazu zadowala. Ceny okresowo spadają, co również przyciąga nabywców do modeli telewizorów LCD.

Telewizory LCD składają się z kilku płyt wykonanych ze szkła. Między nimi leży warstwa ciekłych kryształów. Filtry, kolor i polaryzacja są nakładane na szklane płytki. Sam panel telewizora jest podświetlany specjalnym podświetleniem, dzięki czemu światło uzyskuje pożądany kolor i odtwarza obraz. Ciekłe kryształy są kontrolowane przez technologię TFT - tranzystory cienkowarstwowe. Każdy z nich kontroluje jeden piksel. Dlatego cały obraz zmienia się w tym samym czasie.

Dokonawszy wyboru na korzyść LCD, pojawia się pytanie: jaki telewizor LCD jest lepszy w zakupie i na jakie parametry zwrócić uwagę. Wybierając optymalną przekątną telewizora, musisz budować na obszarze pomieszczenia, w którym będzie on umieszczony. Najczęściej kupowane są modele o przekątnej od trzydziestu do sześćdziesięciu cali. Ale im więcej telewizji, tym wyższa cena.

Zalecany format ekranu to od szesnastu do dziewięciu. Rozdzielczość ekranu LCD to liczba na ekranie pikseli, rośnie wraz z przekątną. Najwyższa klarowność obrazu zapewnia przekątna ponad 40 cali i rozdzielczość 1920 x 1080. Na uwagę zasługuje "czas reakcji". Dla wygody oglądania wystarcza dziesięć milisekund.

Omawiając zalety i wady diod LED i LCD, należy stwierdzić, czym jest lepszy telewizor i jak nie pomylić wyboru. Telewizory stworzone przez technologię LED korzystają z ich oszczędności, a reszta - jakość obrazu, gama barw, czas reakcji, telewizory LCD i diody LED nie różnią się od siebie. Różni się tylko ceną. Teraz, znając zalety i wady nowoczesnych telewizorów, sam możesz dokonać wyboru.

Który telewizor najlepiej kupić

Jaki telewizor kupić? - takie pytanie pojawia się u większości osób, które zdecydowały się na zakup nowej teletechniki. Obecnie na rynku dostępna jest ogromna gama telewizorów, mogą one różnić się typem kineskopu, formatem i rozmiarem. Nic więc dziwnego, że wielu użytkowników zgubiło się i nie wie, który telewizor lepiej kupić.

Ten artykuł zawiera przegląd nowoczesnych telewizorów o różnych parametrach, a także zalecenia dotyczące kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować, jest rodzaj ekranu urządzenia. Obecnie dostępne są następujące rodzaje ekranów.

 1. Telewizja kineskopowa - ten typ ekranu jest uważany za przestarzały, wszystkie telewizory z kineskopem są raczej nieporęczne, nieporęczne w porównaniu do nowoczesnych modeli. Ponadto takie ekrany negatywnie wpływają na ludzkie widzenie. Główną zaletą takich telewizorów jest koszt budżetu.
 2. Ciekły kryształ - Takie panele to zdjęcia dobrej jakości, mają nowoczesny design, który z powodzeniem zmieści się w każdej sytuacji. Wśród niedociągnięć można rozpoznać fakt, że z upływem czasu kryształy wypalają się, powodując pojawianie się plam na monitorze.
 3. LED i LCD - panele te są rozwijane przez bardziej zaawansowaną technologię, mają podświetlane matryce LED, zużywają niewielką ilość energii elektrycznej, mają dobre właściwości techniczne. Jedyną wadą jest dość wysoka cena. A także wśród ekspertów i użytkowników tego typu telewizji nie ma jednoznacznej opinii na temat jakości obrazu.
 4. Plazma - Telewizor plazmowy jest przeznaczony do nieco innej technologii niż monitory LCD i LED - zamiast kryształów stosowane są kolby gazowe. Jakość takich ekranów jest bardzo wysoka. Z tych minusów warto zauważyć, że ze względu na cechy konstrukcyjne, rozmiary takich telewizorów zaczynają się od 32 cali. Wybór dobrego telewizora LCD powinien być przeprowadzony z uwzględnieniem podstawowych wymagań: funkcjonalności, rozdzielczości, wielkości.
 5. Projekcja- pomimo tego, że takie telewizory są stosunkowo niedrogie, zużywają niewielki popyt, ponieważ występują znaczne wady: wypalone piksele, mały promień oglądania.
 6. Laser- najnowocześniejsza technologia (w sprzedaży wyświetlacze laserowe pojawiły się w 2008 roku). Jakość telewizji laserowej jest wysoka, wadą są wysokie koszty.

Według statystyk, w 2016 roku duże zapotrzebowanie na telewizory LCD i LED. Są to nowoczesne telewizory, które pasują do każdego wnętrza i mają dobry opis. O ich podobieństwach i różnicach można znaleźć w naszym artykule.

Do tej pory panele telewizyjne mogą mieć przekątną 14-80 cali. Najczęściej ludzie wolą technologię o przekątnej 28 i 42 cali. Aby wybrać telewizor po przekątnej, należy postępować zgodnie z następującymi wskazówkami:

 1. Rozmiar pokoju - Przed zakupem musisz zdecydować, gdzie będzie znajdować się telewizor. Jeśli obszar jest mały, lepiej kupić małe i kompaktowe modele. Jeśli pokój jest przestronny, możesz wybrać ekran o większych rozmiarach.
 2. Odległość - Odległość między punktem wizualnym a monitorem powinna być brana pod uwagę, na przykład, jeśli rozmiar telewizora wynosi 17 cali, wówczas oglądanie powinno się odbywać w odległości co najmniej jednego metra. Monitory o przekątnej 40-42 cali są zalecane do oglądania z odległości co najmniej 4 metrów. 55-calowy telewizor powinien być wyświetlany w odległości co najmniej 7 metrów.
 3. Zamierzony cel - nie mniej ważne, w jakim celu ekran jest pozyskiwany, jeśli do oglądania standardowych programów i programów telewizyjnych, lepiej wybrać monitory 24-28 cali. A do tworzenia kin domowych zaleca się kupowanie ekranów o przekątnej od 40 do 55 cali.

Kolejny punkt, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze telewizora w sklepie. Im lepsza rozdzielczość telewizora, tym lepszy i lepszy będzie obraz telewizyjny. Stara technologia ma zwykle rozszerzenie 1024 * 768, w przypadku nowocześniejszego sprzętu wydanego w 2016 roku, ekrany mogą mieć wysokie rozszerzenie 1920 * 1080 (HDTV Full HD) i 3840 * 2160 (Ultra HD).

Należy zauważyć, że rozdzielczość jest wybierana z uwzględnieniem wyposażenia, na którym będzie działał ekran. Na przykład, jeśli telewizor będzie nadawać analogowe kanały telewizyjne, kupowanie modelu HD z rozdzielczością 1920 * 1080 nie jest wskazane, ponieważ przesyłany sygnał na drucie będzie kilka razy gorszy.

W przypadku korzystania z konsol do gier zaleca się preferowanie modeli o bardziej nowoczesnych parametrach, charakteryzujących się wysoką ekspansją jakości ultra HD.

Wybór telewizora zależy od wielu parametrów, znak również odgrywa ważną rolę. Niektórzy eksperci zalecają preferowanie najbardziej lubianej marki, ponieważ wszystkie modele są opracowywane zgodnie z praktycznie tą samą technologią w każdym segmencie. Inni eksperci zalecają dokładniejsze wybieranie producenta - ponieważ każda marka ma swój indywidualny rozwój techniczny.

Dlatego, aby określić TV, którą firmę lepiej kupować, należy szczegółowo zapoznać się z charakterystyką wybranych modeli. Do chwili obecnej najpopularniejszymi markami są Samsung, Sony, LG.

Ta marka jest liderem sprzedaży telewizyjnej na całym świecie. Samsung wprowadził również na rynek telewizory Smart. Kilka lat temu marka Samsung zaczęła produkować ekrany na terenie Federacji Rosyjskiej, co znacznie obniżyło ceny produkowanych urządzeń.

Zalety marki to:

 • stylowy wygląd ekranów;
 • Obecność inteligentnej funkcji w nowoczesnych modelach;
 • wygodne zarządzanie;
 • prawie każde miasto ma centrum usług.

Recenzje ludzi na ekranach Samsunga również są w większości pozytywne. Z nowoczesnych opcji marka Samsung oferuje ekrany 28, 40, 42, 55 cali, nie licząc innych typów urządzeń.

Jednym z najbardziej popularnych modeli o przekątnej 28 cali jest telewizor Samsung UE28J4100A. T28E310EX miał również sprawdzoną przekątną 28 cali.

Z propozycji budżetowych można zidentyfikować Samsung T24D391EX, niedrogi, ale dobry telewizor o przekątnej 24 cali. Inna opcja budżetowa - Samsung UE24H4080. Ekrany o przekątnej 24 cali są optymalne dla małych mieszkań.

Japońskie delirium z dobrą reputacją. Dlatego produkty tego producenta są w dobrym popytem. Z najnowszych innowacji firma wprowadziła na rynek ekran Sony Bravia, urządzenie jest wyposażone w najnowsze funkcje i technologie. Dzięki takim wydarzeniom firma umocniła swoją pozycję i nie straci ich w 2017 roku.

Zaletami marki są:

 • montaż jakościowy;
 • niski koszt;
 • wiele opcji i funkcji.

Jednym z najbardziej popularnych modeli do tej pory jest Sony KD-55XD8599. Płaski telewizor ma rozdzielczość 4K. Monitor ma wszystkie nowoczesne opcje, w tym inteligentne. Przekątna telewizora ma 40 cali. Ale główną zaletą Sony KD-55XD8599 jest najbardziej realistyczny transfer kolorów.

Kolejna popularna koreańska marka, która dostarcza duży asortyment telewizorów na rynek. Wszystkie modele są dość dobrej jakości, kupić w 2016 roku, ekran LG może być w bardzo demokratycznej cenie.

Jeden z udanych modeli można nazwać LG 42LF650V, telewizor przekątny 42 cale. Funkcje tego telewizora są bardzo zróżnicowane: inteligentne, obraz w obrazie, telegazeta.

Firma Philips jest również objęta oceną najczęściej kupowanych telewizorów.

Dla fanów dużych monitorów firma produkuje ekrany przekątne 42PFT4001 / 60, 40PFT5501 40 cali.

Jeśli użytkownik potrzebuje telewizora Philips o przekątnej mniejszej niż 40 cali, eksperci zalecają zwrócenie uwagi na modele 24PHT4000 i 24PHT403, są one wyposażone we wszystkie niezbędne funkcje.

Kolejna popularna marka w Rosji.

Jedną z wersji budżetowych jest Toshiba 32AV933, niedrogi ekran o przekątnej 32 cali.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na temat telewizora, która marka jest lepsza, każda marka ma swoje własne minusy i plusy. Dlatego musisz wybrać telewizor na podstawie swoich preferencji i wymagań, a także zapamiętać zalecenia, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia - specyfikacje, markę, przekątną, funkcje.

Jakie dodatkowe funkcje należy zwrócić uwagę przy zakupie

Oprócz głównych zaleceń dotyczących wyboru odpowiedniego telewizora dla domu, istnieją dodatkowe kryteria. Te kryteria obejmują dostępność dodatkowych funkcji, interfejs urządzenia.

Dlatego zanim kupisz telewizor, musisz dokładnie przestudiować jego dodatkowe funkcje:

 1. Złącza - ekran z zastrzeżeniem tytułu jest najlepszy, powinien być wyposażony we wszystkie niezbędne złącza dla pełnej funkcjonalności (port USB, S-Video, HDMI i inne).
 2. Montaż - telewizor musi mieć uchwyt ścienny, co pozwoli zaoszczędzić miejsce.
 3. Obsługa opcji 3D - ta opcja pozwala jeszcze bardziej uatrakcyjnić oglądanie filmu.
 4. Opcja Wai Fay jest niezbędna do uzyskania dostępu do sieci.

Ocena najlepszych paneli telewizyjnych

Poniżej znajduje się informacja, która telewizja najlepiej wybrać, według ekspertów w 2016 roku.

 1. Samsung KS9500 - na szczycie listy najlepszych telewizorów w 2016 roku. Pierwsze miejsce w tym modelu jest całkiem zasłużone, ponieważ parametry techniczne można nazwać idealnymi: wysoka jakość i dźwięk, wsparcie dla wszystkich nowoczesnych technologii i sprzętu oświetleniowego.
 2. LG 55LH604V - Ten model jest jednym z pięciu najlepszych monitorów o przekątnej 55 cali w 2016 roku. Urządzenie jest wyposażone we wszystkie niezbędne opcje: smart, wi-fi. Ten 55-calowy telewizor idealnie nadaje się do tworzenia kina domowego.
 3. Philips 55PUS8809 - Filtry doskonale wspierają opcję 3D, niewątpliwą zaletą tego 55-calowego urządzenia jest stylowa konstrukcja z podświetleniem Ambiligh.
 4. Sony KDL-40R453B - dobry model, wyposażony we wszystkie niezbędne funkcje, ma stylowy, zwięzły design.
 5. Panasonic DX802 - godność tego ekranu w wysokiej jakości dźwięku, również wielu ludzi lubi projekt Panasonic DX802, który przypomina sztalugę.

Lista pięciu pierwszych ekranów pomoże osobie zdecydować, który telewizor wybrać.

Ta podstawowa informacja to, jak wybrać dobry telewizor. Przestrzegając wszystkich zaleceń, użytkownik będzie mógł zakupić sprzęt wysokiej jakości. A także artykuł pomoże w wyborze, telewizor o przekątnej 55 cali, który ma duże wymiary. Dlatego takie ekrany powinny być wybierane ze szczególną starannością.

Aby zakup nie przyniósł rozczarowania, trzeba wybrać sprawdzoną markę, o wysokich parametrach technicznych, ekran powinien obsługiwać wszystkie podstawowe funkcje.

7 najlepszych producentów telewizorów

Wielu kupujących, najpierw myślących o zakupie nowego telewizora i idących do najbliższego sklepu z elektroniką, po prostu straciło na widok ogromnej liczby modeli różnych marek. Zazwyczaj kończy długą wyszukiwanie informacji w Internecie oraz czytania często sprzecznych opinii, lub zakupu zgodnie z zasadą „Mamy lodówkę LG, podobnie jak prace dobrze - pewnie, a telewizor w ich normalnego” lub „Masha i Petya wczoraj kupiłem Toshiba”.

Ale ta taktyka nie zawsze działa. Ludzie, którzy nie znają zalet marki, zwykle przepłacają za duże nazwisko - lub kupują telewizor, który zepsuje się w ciągu roku. Aby tego uniknąć, należy przeanalizować zalety i wady najpopularniejszych producentów telewizorów w 2017 roku.

Nie będziemy zagłębiali się w historyczne wycieczki i opisywaliśmy, kiedy i przez kogo powstała ta lub ta firma (jeśli zainteresowana jest Wikipedia). O wiele ważniejsze jest to, czym jest dziś producent telewizyjny, jakie produkty jest ono gotowe do zaoferowania i jak bardzo jego ambicje reklamowe odpowiadają rzeczywistym stanem rzeczy.

Życie nie stoi w miejscu i, po uznaniu za faktycznie budżetowe, koreańskie marki (Samsung, LG) stają się teraz "trendy", pewnie dominują na rynku, a ich telewizory są nowoczesne, ultranowoczesne i wielofunkcyjne. To oni maksymalnie wypełnili okna platform transakcyjnych i są dostępne opcje dla prawie każdego budżetu. Oraz funkcje Smart TV dla "Koreans9raquo; wdrożone lepiej niż ktokolwiek inny.

Tradycyjnie "utrzymuj markę" starych znanych producentów z Japonii. Ich niezaprzeczalne "konk9raquo; - Doskonała jakość obrazu. A co najważniejsze, jego realizm. Istnieje obiektywna opinia: chcesz mieć telewizor z naturalnym i dokładnym transferem kolorów - wybierz Sony lub nie budżet Panasonic, jak jaśniejszy, aczkolwiek niezbyt naturalny obraz - Samsung lub LG. Istnieją również "Japanese9raquo; i "smart9raquo; funkcje kontrolowane przez różne systemy operacyjne - Android, Opera, Firefox.

W segmencie budżetowym są ich najlepsi producenci telewizyjni. Z reguły dostępność jest prosta pod względem funkcjonalności modelu wcześniej znanych marek japońskich lub europejskich, a obecnie rosyjsko-chińskich lub tureckich, takich jak Supra, BBK, Thomson, Grundig, Telefunken itp. Są one najczęściej brane pod uwagę w przypadkach, kiedy bardzo brakuje tego budżetu lub z jakiegoś powodu nie ma potrzeby płacenia więcej.

Najlepsi producenci telewizorów klasy premium i klasy średniej

Słynna japońska firma tradycyjnie i słusznie zajęła wiodące pozycje w rankingach najlepszych producentów telewizyjnych od pierwszej dekady. Zdumiewająca stabilność, sięga do „zatopiony w zapomnienie” ery modeli kineskopowych, a do dnia dzisiejszego, kiedy to technologia LCD, pomimo dość poważnej ewolucji, nie można uznać za dobre. Tak, bez pewnej biust nie zrobił, ale w przeciwieństwie do wielu starych i raz pozornie niezwyciężony marek dawnej chwały, która pozostaje tylko nazwa, nie tylko Sony pozostaje „konia”, i jest prawdziwym liderem branży.

Lwia część nowoczesnego asortymentu firmy to telewizory LED od początkowego do najwyższego poziomu. Najważniejszym wydarzeniem w 2017 roku było pojawienie się linii premium BRAVIA A1 z wysokowydajnymi wyświetlaczami OLED. Główną cechą odróżniającą telewizory Sony od konkurentów jest doskonały, jasny i realistyczny obraz z prawdziwie naturalnym, bez nadmiernego nasycenia transferu kolorów. Atrakcyjna i solidna konstrukcja - kolejny typowy "chip 9raquo; marka. I na pewno w aktywach można wprowadzić doskonałą jakość montażu, a większość modeli są produkowane na Słowacji lub Malezji.

 • Różne przekątne od 32 do 100 cali;
 • Różne typy macierzy (OLED, IPS, VA) są używane z częstotliwością odświeżania 60 lub 120 Hz, rozdzielczości ekranu Full HD i 4K (UHD);
 • Wysokowydajne, opatentowane technologie poprawy jakości obrazu - Triluminos ™ Display, Motionflow ™ XR, 4K X-Reality PRO;
 • Obsługa HDR nawet w modelach Full HD;
 • Przemyślana koncepcja projektu (cienkie ramki, ukryte układanie przewodów w stojaku itp.).
 • Najlepsze modele nie są tanie (ale montaż to nie Chiny czy Rosja);
 • Funkcje Smart TV domyślnie są w większości "wyostrzone" 9raquo; w przypadku usług płatnych.

To właśnie ten producent z Korei Południowej zasługuje dziś na drugą linię rankingu najlepszego z wielu obiektywnych powodów. mógłby argumentować, a na mistrzostwach, ale przewodnictwem marki pod względem jakości transmisji obrazu objawia się tylko w segmencie premium, gdzie jest w stanie zaoferować bardzo przyzwoity listę wysokiej jakości i zaawansowanych technologicznie OLED telewizorów, zarówno elitarnej serii LG podpis, a Ultra HD Premium, a nawet, kto by pomyślał, przystępny model Full HD (1080p).

Niemniej jednak, ogromna popularność LG jest bardziej prawdopodobne, ze względu na fakt, że producent (w przeciwieństwie, na przykład, od konkurenta, rodak) nie zmienia pierwotną koncepcję koreańskich marek, a jej główny asortyment składa się z wysokiej jakości, nowoczesny, ale jest dostępny w cenie na podstawie modeli Macierze LCD z podświetleniem LED zarówno w wersji początkowej i środkowej, jak i zaawansowanej technologii Super Ultra HD z technologią Nano Cell ™. Szczególnie doceniane fanów telewizorów LG "smart 9raquo; funkcje dla dostępności dużej liczby darmowych aplikacji.

 • Jedna z najwygodniejszych platform Smart TV na webOS 3.5 z możliwością aktualizacji (w zaawansowanych modelach Magic Pilot z kółkiem przewijania);
 • Szeroka gama paneli o rozdzielczości od HD-Ready do 4K (Ultra HD);
 • Użyj własnej technologii Active * HDR z obsługą HDR 10, HLG i Dolby Vision ™;
 • Telewizory z własnymi matrycami IPS mają jasne kolory i idealne kąty widzenia;
 • Od 2017 roku wszystkie panele LG OLED obsługują technologię Dolby Atmos®.
 • Częste reklamacje dotyczące "hamulców" 9raquo; webOS (zazwyczaj z powodu braku pamięci podczas odtwarzania "ciężkiego" wideo z przeglądarki);
 • Wiele modeli nie jest wyposażonych w gniazdo słuchawkowe.

Samsung - jest to prawdopodobnie najpopularniejsza marka na nowoczesnym rynku telewizyjnym. Mówiąc o popularności wśród kupujących, jest on tradycyjnym i niekwestionowanym liderem. A to proste: jego prawdziwie ogromny model z przekątnymi od 24 do 88 cali może zaspokoić potrzeby prawie każdego użytkownika, niezależnie od wielkości jego domu, grubości portfela i statusu społecznego.

Flagowym produktem jest linia telewizorów 4K QLED (z wyświetlaczami na kropkach kwantowych). Jest to kierunek wybrany przez koreańską firmę do dalszego rozwoju jako "przeciwwaga" promowana przez innych producentów technologii OLED. To prawda, że ​​dziś jest jeszcze znacznie ulepszona, ale wszystkie te same telewizory LCD z podświetleniem LED. Tak więc, przy porównywalnej jakości oddawania barw i jeszcze większej jasności szczytowej, ultracienki i elastyczny ekran nie mówi jeszcze.

Podstawą zakresie Samsung składa się z klasycznej i Full HD 4K LED-telewizory z 60 (standard) lub 120 Hz (Premium) matryce VA, która choć nie gwarantuje naprawdę szerokie kąty widzenia, ale przyzwoity poziom czerni i wysoki kontrast liczyć tam wszystkie podstawy.

 • Szeroki wybór modeli z ekranem prostym (płaskim) i zakrzywionym (zakrzywionym);
 • Markowe technologie służące poprawie oryginalnego wizerunku;
 • Niskie wartości opóźnień wideo, takie jak gracze;
 • Szybki, wygodny i zrozumiały inteligentny system operacyjny Tizen;
 • Remote One Remote z kanałami przełączającymi głos.
 • Cena niektórych modeli jest wyraźnie zawyżona;
 • Rosyjski zespół często nie jest idealny (luki, pęknięcia, nierówne oświetlenie).

Stara i sprawdzona marka jest nie mniej znana niż Sony, a rynek telewizyjny to prawdziwy "old-timer9raquo;. Wielu pamięta, jak w czasach CRT tylko Panasonic mógł oferować modele wykonane bezpośrednio w Japonii do ostatniego. I jak wysoko cenione "plasma9raquo; ta marka! We współczesnych realiach firma wciąż jest jednak gorsza w popularności dla wybitnego rodaka i koreańskiego "upstarts9raquo; z prostego, ale bardzo dobrego powodu - reprezentacja na rynku jest zbyt mała, aby w pełni konkurować z liderami.

Wyrażone w języku handlarzy psów, "najlepsi przedstawiciele rasy" w gamie Panasonic to modele premium z wyświetlaczami OLED i telewizorami LED 4K z serii 7. Realizm obrazu i naturalność odwzorowania kolorów nie są gorsze od Sony, a jakość wykonania jest poza pochwałami. Osobno warto zwrócić uwagę na technologię 4K HDR i 4K PRO HDR (obraz jest zestawiony z ekspertami z Hollywood).

Średni poziom obejmuje telewizory 4K z serii 6, segment budżetowy to modele HD-Ready i Full HD 4 i 5 produkowane na Białorusi. Tutaj nie wszystko jest tak różowe i użytkownicy zaznaczają "wysmarowane" 9raquo; obraz w dynamicznych scenach.

 • Obsługa wielu formatów HDR (dla 4K);
 • Marka nie zrezygnowała całkowicie z produkcji telewizorów 3D (choć dostępne są tylko duże przekątne - 65 i 75);
 • Stabilny i wygodny Smart w Firefox OS;
 • Nowoczesny projekt adaptacyjny;
 • Niezawodność (modele 6 i wyższe są montowane w Republice Czeskiej).
 • Wysoka cena;
 • Nie najlepsza jakość obrazu dla modeli budżetu.

Najlepsi producenci tanich telewizorów

Tak, zgadza się. Telewizory marki Philips różnią się od siebie, w tym wysokiej jakości i zaawansowane technologicznie, w tym 4K OLED. Ale jednocześnie stosunkowo niedrogie w porównaniu do analogów innych znanych marek wykorzystują maksymalne zapotrzebowanie, modele, których ekrany są w stanie transmitować obraz o bardzo wysokiej jakości, zdolny zaskoczyć nawet zatwardziałych sceptyków. Ponadto Philips ma ekskluzywny i dosłownie jasny "chip 9raquo; (choć nie we wszystkich telewizorach) - dynamiczne oświetlenie tła Ambilight. Jego obecność jest często prawie głównym zobowiązaniem do lojalności wobec marki dużej liczby konsumentów, którzy są gotowi nawet na pewne niedociągnięcia.

I są. Są one związane głównie ze słabym oprogramowaniem, niskim poziomem mocy "iron9raquo ;, problematycznym i" brake9raquo; Smart TV. Oficjalne wsparcie nie jest szczególnie przekonujące, aktualizacje oprogramowania rzadko pomagają. Tutaj należy zauważyć, że słynna grupa z Holandii, znany jako główny „motor postępu”, teraz już nie ma stosunek do produkcji odbiorników telewizyjnych, a produkty pod marką Philips, Hong Kongu (czyli Chińczyków) przez TP Vision.

 • Stosunek jakości do ceny: za stosunkowo niewielkie pieniądze kupujący może otrzymać model, który spełnia najnowsze technologie;
 • Minimalistyczna smukła konstrukcja;
 • Przyjemne, naturalne kolory obrazu, wysoka rozdzielczość i kontrast obrazu;
 • Funkcja podświetlenia Ambilight - sama zmienia paletę kolorów w zależności od tego, co jest aktualnie wyświetlane na ekranie (nie ma wszystkich modeli).
 • Pilot zdalnego sterowania z nadajnikiem radiowym (bez potrzeby "celowania" 9raquo;).
 • Niewygodne, złożone menu sterowania i ustawień
 • Powolny, "hamujący9raquo; Smart TV.

Marka Supra jest często pozycjonowana przez sprzedawców, takich jak Japończycy. I kiedy już takie istniały. Teraz marka jest bardziej prawdopodobnie związana z produktem marketingowym współpracy rosyjsko-chińskiej. Ale nie tak źle. W odniesieniu do telewizorów (i nie tylko) główna zasada firmy pozostała niezmieniona - przystępna cenowo metka z przyzwoitą jakością i funkcjonalnością.

W arsenale producenta są głównie kompaktowe i średniej wielkości telewizory LED 19-50 "o rozdzielczości ekranu od HD-Ready do Full HD 1080p, choć są modele 4K UHD o przekątnej 43 i 55 cali. Oczywiście nie ma mowy o innowacyjnych rozwiązaniach i technologiach marki. Producent ułatwia: bierze dobrą matrycę, efektywne oświetlenie, elektronikę, a łącząc w swoim przypadku dostarcza na rynek gotowe niedrogie urządzenie.

Recenzje na temat telewizorów Supra są często kontrowersyjne. Ciekawe, że cenzury zwykle pojawiają się w odniesieniu do bardziej zaawansowanych modeli Smart, które po prostu nie mają wystarczającej ilości pamięci i "iron9raquo; nie bardzo potężny. Ale dzieło klasycznych telewizorów bez "intelektualnej9raquo; Gadżety są postrzegane w większości pozytywnie.

 • Przystępna cena;
 • Niezła jakość obrazu;
 • Ładny i nowoczesny design z małymi ramkami;
 • Istnieją proste modele i Smart TV na Androida;
 • Obecność cyfrowego tunera i odtwarzacza multimediów USB we wszystkich urządzeniach.
 • Słabe wyświetlanie kanałów analogowych (występuje "digit9raquo;);
 • Nie najlepsze odtwarzanie "dynamika9raquo ;;
 • "Brake9raquo; Inteligentny.

Kolejna znana marka, która wciąż słyszy, jak mówią, ze starej pamięci. Kiedyś bardzo znana amerykańsko-francuska firma, której produkty były sprzedawane na całym świecie, na początku 2000 roku odłączyła się od produkcji telewizorów, przenosząc prawo do używania znaku towarowego na chiński TCL.

Teraz urządzenia z logo Thomsona nie udają wielu i są konkurencyjne tylko w niszach budżetowych na rynku krajowym. Obecna gama modeli składa się z klasycznych telewizorów LED z przekątnymi ekranu od 19 do 55 cali. Istnieją proste opcje funkcjonalne, często umieszczane jako pokoje hotelowe (choć w przypadku domu lub letniej rezydencji nie są mniej istotne), ale istnieje linia Smart TV z dostępem do Internetu.

 • Dobry stosunek jakości do ceny;
 • Prosta i intuicyjna obsługa;
 • Design w stylu minimalizmu z cienkimi ramkami;
 • Uniwersalny zestaw interfejsów;
 • Cyfrowy tuner do wszystkich modeli.
 • Inteligentne nie jest szybkie i stabilne;
 • Nie najlepsze kąty widzenia.

Kilka typowych nieporozumień przy wyborze producenta

 • Wszystkie recenzje w Internecie są prawdziwe i obiektywne. Oczywiście obecni właściciele telewizorów danej marki, którzy naprawdę chcą podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, są większością. Ale czasami można znaleźć bardzo bardzo „medotochivye9raquo;, ale głupie pochwały, lub odwrotnie, wyraźnie tendencyjne przecząca do jednej marki, ale z reguły, a potem, jakby przez przypadek, na wzmiankę o innych. Brakuje i tych, którzy są zbyt leniwi, aby zrozumieć te ustawienia, więc jest to złe, a nawet oczywiste „neadekvatov9raquo; nigdy nie widział przysięga TV” vzhivuyu9raquo;.
 • Marka sława - gwarancja wysokiej jakości i niezawodności. I tak, i nie. Należy rozumieć, że w niektórych znanych firm oprócz modeli high-end z premii i klasy średniej, to ich „litsom9raquo; istnieje również linię budżetową, często reprezentowany przez swego rodzaju tanie (prawie non-OEM) urządzeń z logo firmy, która służy po prostu wypełnić niszę.
 • Sprzedawca złego nie doradzi, jest specjalistą. To prawda, że ​​jedynie kwalifikacja tego polega w zasadzie na znajomości techniki sprzedaży i umiejętności jej stosowania. Konsultant nie może dbać o własne, ale o własny zysk, interesy sklepu lub konkretną markę, dla której pracuje. Najlepszą opcją jest zakup telewizora, który już wie, czego potrzebujesz. I pozostaje tylko zobaczyć i przetestować telewizor "live9raquo;.

Oczywiście nie wymieniliśmy wszystkich dobrych producentów telewizorów. W końcu na przykład takie marki jak Sharp, Toshiba,budżetowe BBK (i wiele innych) jest wielu wiernych fanów. Tylko jeden z głównych kryteriów wyboru „konkursantov9raquo; wraz z jakości, niezawodności i funkcjonalności, stał się popularny, a czasem silna obecność na półkach, że dla niektórych marek jest problem. Takie jest surowe prawa marketingu, i trudno winić organizację handlową dla tworzenia inwentaryzacji w prognozie rachunku dla maksymalnego zysku.

Tak czy inaczej, ostateczny wybór jest zawsze twój!

Dodaj komentarz

63 − = 53