Nazwa kategorii

Jakiego koloru tapetę wybrać do zdjęcia w kuchni

W pogoni za tęczą: jaki kolor tapety wybrać do kuchni

Ściany tworzą tło dla wnętrza, nadają ton i nastrój. Wybierając kolor tapet do kuchni, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych punktów: wielkość pomieszczenia i wysokość sufitu, oświetlenie i ogólny styl wnętrza. Pożądane jest klejenie małych kuchni za pomocą lekkich tapet, które wizualnie rozszerzają przestrzeń. Zbyt jasne i krzykliwe odcienie, zdaniem psychologów, są zupełnie nieodpowiednie w kuchni, zwłaszcza jeśli jest mała i trzeba w niej spędzać wiele czasu. Wizualnie zmniejszając pokój, ciemne kolory nadają się tylko do przestronnych kuchni. Również w przypadku dużych kuchni istnieją ich zakazy - nadmiar kolorów zimnej wagi może pozbawić kuchnię komfortu, czyniąc ją bez twarzy i bez dachu.

Liliowa tapeta we wnętrzu kuchni tworzy harmonijne połączenie z głównym kolorem wnętrza - białym

Jaki kolor tapet nadaje się do kuchni ↑

Jeśli Twoja kuchnia nie ma wystarczająco dużo światła słonecznego, pożądane jest wybieranie odcieni ciepłych kolorów ścian: pomarańczowego, żółtego, złotego, beżowego, kremowego. Nawet jeśli okna kuchni wyglądają na północ i słońce rzadko widzi, aby cię odwiedzić, odcienie pomarańczy i żółci pomogą stworzyć ciepłą, pogodną, ​​słoneczną atmosferę. W przypadku nasłonecznienia lepiej jest porzucić zbyt jasne i nasycone kolory, które w ciepłych promieniach staną się jeszcze bardziej intensywne i natarczywe, a ponadto mogą radykalnie zmienić ich odcień. Idealne rozwiązanie dla kuchni będą miękkie, wyciszone, dyskretne odcienie ciepłego zakresie: moreli, brzoskwini, łososia, dynia, pszenicy, bursztyn, koral, kozice, ecru, szampan i szafranu.

Nawet jeśli okna kuchni wyglądają na północy, a słońce rzadko wpada do środka, odcienie pomarańczy i żółci pomogą stworzyć ciepłą, pogodną, ​​słoneczną atmosferę

Ekstrawagancka kuchnia czerwony zawsze wygląda spektakularne i oryginalne, ale szybko „zestarzeć” i zacząć działać na nerwy, powodując podrażnienia i czasami zupełnie niewytłumaczalne wybuchy agresji. Jednocześnie, odcienie czerwieni pobudzają apetyt i stworzyć ciepłą i domową atmosferę, więc będzie spadać przy okazji miękki ton nieagresywnej dla harmonijnego wnętrza kuchni: koral, terakoty, pomidor, wiśnia, bordo, granat, amarant. Decydując się na dekorowanie kuchni na zimno, nie zapomnij dodać kilku czerwonych akcentów, które uczynią pokój bardziej przytulnym i stylowym.

Dramatyczna, czarna i czerwona kuchnia przyciąga głębią kontrastujących kolorów

Błękit ma uspokajający wpływ na układ nerwowy i psychikę, ale dom nie dodaje komfortu domowego, ciepła i apetytu. Jeśli okno kuchni wychodzi na południe, i to jest dosłownie zalany światłem słonecznym, na ścianach mogą być bezpiecznie stosowane nawet bogate głęboki odcień błękitu, który przyniesie chłód, aw dobrym świetle nie będzie wyglądać ponury. Jednak częściej w kuchni wybiera się odcienie bladoniebieskie.

Jeśli okno kuchni jest zwrócone na południe i dosłownie zalane światłem słonecznym, możesz bezpiecznie wykorzystać odcienie niebieskiego do dekoracji ścian, które spowodują chłód i nie będą wyglądać ponuro

Zieleń jest przyjemna dla oka i duszy, ponieważ jest podświadomie związana z naturą. Aby ozdobić kuchnię, wskazane jest, aby wybrać ciepłe odcienie zieleni, które zapewnią domową harmonię, spokój ducha i spokój, a także będą promować dobre trawienie na codzień. Obejmuje to pistacjowe, limonkowe, oliwkowe, omszone, chartreuse, limonkowe i gruszkowe.

Zielona ściana akcentująca wnętrze szarej kuchni przynosi jasną nutę, ożywiając wnętrze

Biały jest uważany za uniwersalny kolor. Będzie świetnie wyglądać w każdym stylu, od klasyki po high-tech. Nie gorsza od bieli i szarości, która idealnie pasuje do prawie wszystkich kolorów widma i służy jako doskonałe tło. Ze względu na unikalne połączenie i różnorodność kolorów, szary jest jednym z najbardziej ulubionych kolorów projektantów. Czysto szary pokój wygląda zbyt nudno, więc we wnętrzu kuchni neutralny i spokojny szary kolor lepiej łączyć z innymi kolorami.

Ożyw neutralny monochrom z akcentującą ścianą z dużym krajobrazem lub spektakularnym obrazem makro w postaci fototapet lub paneli ściennych

Aby lepiej zrozumieć, jak wygodnie i komfortowo poczujesz się w wybranym kolorze ścian, możesz zaaranżować mały test. Zbieraj strzępy starej tapety, tektury lub arkuszy białego papieru i maluj na nich farbę o odpowiednim kolorze, zawieszaj na ścianach kuchni i przez kilka dni słuchaj swoich uczuć.

Kolor i obraz tapety we wnętrzu kuchni: sztuczki projektanta ↑

Wybierając tapetę do kuchni, należy wziąć pod uwagę jej wymiary, opierając się na ogólnej zasadzie: im mniejszy pokój pod względem powierzchni i wysokości, tym jaśniejsze ściany i im mniejszy wzór na tapecie. W przestronnych i wysokich pomieszczeniach można bezpiecznie używać tapet nasyconych kolorów o dużym wzorze.

Czarno-biała tapeta z animalistycznymi motywami w śnieżnobiałym wnętrzu skandynawskiej kuchni natychmiast przyciąga uwagę

Jeśli kuchnia ma niskie sufity, zaleca się pokrycie ścian papierem ściennym w pionowym pasku, co wizualnie zwiększa wysokość pomieszczenia. Aby nieco "wylądować" za zbyt wysokie sufity, można użyć tapety z poziomymi paskami. Ale "poszerzenie" wąskiego pomieszczenia pomoże w tapetowaniu z wzorem diamentowym. Gdy tapety dekoracyjne małe kuchnie z wysokimi sufitów zawodowi dekoratorzy zwraca się do połączonych ścianek, oddzielonych od wysokości na kilka części, przy czym górna część jasnych odcieni pewnością przyklejony tapety i górną - bardziej nasycone.

Pionowe pasy "podnoszą" sufity, wizualnie "zwiększając" wysokość pomieszczenia

Wybierając zdjęcie tapety do wnętrza kuchni, należy pamiętać, że w żadnym przypadku nie powinno być ono nieuprzejme, zbyt jasne i uciążliwe, zwłaszcza jeśli spędzasz w tym pokoju sporo czasu. Im większy i bardziej szczegółowy obraz, tym bardziej miękkie i neutralne powinno być barwy: bliskie kolory w tym przypadku są lepsze niż kontrastowe. Tapeta z dużym chwytliwym wzorem dywanu jest zbyt nachalna dla wnętrza kuchni, szybko się nudzi i nuży.

Aby podkreślić piękno mebli, lepiej wybrać tapetę w pastelowych kolorach: monochromatyczną lub bez wyrazu

Jednolite gładkie zasłony i meble będą wyglądać najlepiej na tle tapety z wyraźnym wzorem geometrycznym lub ornamentalnym. Wybierając jasny zestaw kuchenny, miękki kącik z barwną tapicerką lub rzucające się w oczy zasłony o wyraźnym wzorze, tapetę należy używać w spokojnych tonacjach. Aby skutecznie podkreślić piękno mebli, należy również preferować tapetę w pastelowych kolorach: monochromatyczną lub niewyraźną. Aby "popchnąć" na drugie miejsce nie jest zbyt atrakcyjnym umeblowaniem, wręcz przeciwnie, należy użyć jasnej tapety o chwytliwym wzorze, która posłuży jako doskonały manewr rozproszenia.

Dekorując tapetę małych kuchni z wysokimi sufitami, profesjonalni dekoratorzy wykorzystują kombinowaną dekorację ścienną, dzieląc je na kilka części

Oszczędność maksimum wolnej przestrzeni w minimalistycznym wnętrzu z niewielką ilością mebli pomoże neutralnym, lekkim ścianom, wklejonym tapetom spokojnych tonów. Ściana akcentująca z dużym krajobrazem lub spektakularnym obrazem makro w postaci fototapet lub panelu ściennego pomoże ożywić sytuację.

Oryginalna tapeta z motywami kulinarnymi, nadająca się do kuchni urządzonych w nowoczesnym stylu

Jak wybrać obramowanie do obramowania tapet ↑

W kuchniach do 2,5 m na granicy krawędzi tapety powinien być mały, o szerokości nie większej niż 4 cm. Kuchnie bez okapu lepiej, aby nie doprowadzić do tapet sufitu oraz pozostawienie w odległości 5-7 cm. W niskich sufitami koniec kuchni tapety tuż przy suficie krawężnik w formie wąskiego paska lub wąskiej bagietki. W wysokich pomieszczeniach, z reguły, używaj szerokiego fryzu.

Wybierz zdjęcie obramowania, na podstawie jego szerokości i koloru tapety. Granica w monochromatycznej jasnej taśmie stanie się doskonałym wykończeniem dekoracji ścian z monochromatyczną lub siatkową wytłaczaną tapetą. Obramowanie tapety z wzorem powinno być w harmonii z tłem tapety, ale być nieco ciemniejsze.

Figurująca tapeta jest uzupełniona monofonicznym obramowaniem lub fryzem, podkreślającym ich wykwintny luksus

Szeroki fryz z dekoracjami architektonicznymi lub kwiatowymi będzie dobrze wyglądał we wnętrzu kuchni z wysokim sufitem, którego ściany pokryte są monochromatyczną lub siatkową tapetą. Odwzorowana tapeta, wręcz przeciwnie, jest uzupełniona monofonicznym obramowaniem lub fryzem.

Jeśli w kuchni znajduje się gzyms sufitowy, tapeta kończy się natychmiast na gzymsie kolorowym paskiem lub wąską bagietką. Bardzo ciekawa dekoracja bagietki z tapety, która znajduje się 30-50 cm poniżej okapu.

Im mniejszy pokój według powierzchni i wysokości, tym jaśniejsze powinny być ściany i tym mniejszy wzór na tapecie

Podstawowe zasady wyboru kolorów tapet dla kuchni

 • Duży obraz wizualnie zmniejsza wielkość pomieszczenia.
 • Z drugiej strony małe zdjęcie sprawia, że ​​pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne niż w rzeczywistości.
 • Rysunki geometryczne na ścianach kuchni w formie przecinających się pasków, jak ozdoba na szkockim kilcie, tworzą iluzję ciągłej przestrzeni.
 • Pionowy rysunek "podnosi" sufity, wizualnie "zwiększając" wysokość pomieszczenia.
 • Poziomy wzór i poziome pasy na ścianach "przedłużają" kuchnię, zmniejszając jej wysokość.
 • Ukośne linie na tapecie wprowadzają dynamikę do wnętrza kuchni, tworząc iluzję ruchu.
 • Teksturowana tapeta wygląda nadzwyczajnie. Nadając powierzchni ścian nową jakość, są w stanie stworzyć dodatkowy wymiar w pomieszczeniu. Dzięki grze cieni i półcieni, ciekawych niuansów kolorystycznych i nieoczekiwanego rozłożenia tekstur, możesz uzyskać wiele ciekawych efektów.

Jakiego koloru jest kuchnia do wyboru, aby była piękna, przytulna i apetyczna? Styl i funkcjonalność kuchni są oczywiście ważne, ale według psychologów tak właśnie jest.

Jakiego koloru wybrać do kuchni: psychologia koloru we wnętrzu

Jeśli posiadasz mały przytulny drewniany dom, projekt kuchni musi być wyjątkowy. Oczywiście możesz się wyłączyć.

Jak wybrać projekt kuchni w drewnianym domu: zalety naturalnych materiałów we wnętrzu

Jakość dekoracji ściennej szacuje się nie tylko na koszt wykwintnej, drogiej tapety czy niezwykły odcień farby. Połowa sukcesu jest dobrze zrobiona.

Jak wybrać tapetę do kuchni: 70 zdjęć i pomysłów

 • Tapeta - jedna z najtańszych opcji dekoracji, nadająca się do kuchni. Szeroka gama tekstur i rysunków pozwala wybrać idealny wariant dla każdego stylu. To, na co należy zwrócić uwagę przed zakupem tapety i jak z jej pomocą zrobić wspaniałe wnętrze, zostanie opisane poniżej.

  Rodzaje tapet, ich zalety i wady

  Ponieważ kuchnia wraz z łazienką odnosi się do najbardziej wilgotnych pomieszczeń w domu, wówczas do dekoracji lepiej wybrać tapetę odporną na taki mikroklimat.

  Na przykład niedrogi papier szybko traci estetyczny wygląd, a za rok, a nawet wcześniej, naprawy trzeba wykonać na nowo. Okresowy wpływ pary wodnej ma również bardzo negatywny wpływ na tekstylia: może rozciągać się, zwisać, zrzucać i plamić.

  Ale tapeta winylowa, włókninowa, akrylowa, bambusowa, korkowa, a także z włókna szklanego - doskonale poradzi sobie z funkcją pięknej i trwałej pokrywy ściennej do kuchni.

  Główną wadą polichlorku winylu, polegającą na niezdolności do przechodzenia powietrza i wilgoci, w kuchni staje się solidna godność. Jedynym wyjątkiem jest, być może, tylko tapeta z piankową warstwą wierzchnią, w mikroporach, z których można zbierać wodę. W tym samym czasie, winyl powleczona gładką powierzchnię przypominającą perłowy haft lub tłoczenie na gorąco (sito) można przemyto jeszcze wilgotną gąbką przez dodanie obojętnego detergentu.

  Taka tapeta jest elastyczną wstęgą celulozy. Zazwyczaj są używane do malowania, ale są też kolorowe. Dla lepszej ochrony przed wilgocią pożądane jest użycie farby lateksowej lub akrylowej. Aby nie uszkodzić wytłaczanego reliefu, ten rodzaj tapety powinien zostać przemalowany nie więcej niż 3-5 razy podczas całej operacji. Zaletą włóknin jest ich ekologiczna kompatybilność, a wadą jest zdolność pochłaniania wilgoci (mniej niż papier).

  Skład tego materiału jest podobny do winylu, ale w tym przypadku substancja powierzchniowa jest nakładana na papier lub włókninę za pomocą metody punktowej, pozostawiając mikropory dla powietrza. Tapeta akrylowa waży około połowę mniej niż poliwinylu, więc łatwiej ją skleić, ale odporność na wilgoć i trwałość pozostawia wiele do życzenia.

  Drewno z bambusa wyróżnia się zdolnością odpychania wody, a poza tym wygląda bardzo pięknie. Naturalne tapety ciepłych odcieni słomy stworzą komfortową domową atmosferę w kuchni. Oprócz wysokiej ceny, nie ma żadnych niedociągnięć tego rodzaju wykończenia.

  Innym ekologicznym i oryginalnym materiałem do wykańczania ścian w kuchni jest powłoka korkowa w rolkach. Wodoodporność, wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, możliwość ukrycia nierównych ścian, wyjątkowa faktura - to nie jest cała lista zalet takich tapet. Przy okazji, gęstsze tekstury korka nadają się również do projektowania podłóg.

  Elastyczna przeświecająca pościel wykonana ze szklanych włókien jest idealną opcją dla osób ceniących prostotę i niezawodność. Gładkie lub z ledwo zauważalną rzeźbą, włókno szklane będzie "ciasne", aby utrzymać się na ścianach przez co najmniej 30 lat, w tym czasie można je przemalować do 20 razy. Wykonana w całości z naturalnych materiałów (piasek kwarcowy, sody kalcynowanej, glina), pochłania wilgoć i powietrze, nie w wodzie, nie absorbuje zapachu, to nie pojawiają się plamy lub pleśni.

  Przyjemny bonus - szklana nawierzchnia chroni tynk przed pęknięciami i doskonale ukrywa wszystkie wady powierzchni.

  Każdy kierunek w projekcie charakteryzuje się pewnym zestawem kolorów, faktur, szczegółów dekoracyjnych. Tapeta jest rodzajem tła, które musi po prostu harmonizować z ogólną ideą, podkreślać piękno wszystkich detali w kuchni i łączyć je w jeden zespół.

  Tapety kuchenne w stylu prowansalskim

  Wnętrze w stylu prowansalskim zapewnia delikatne pastelowe kolory: lawendowy, w kolorze muszli, jasnoszary, biały różowy, zielonkawy i jasny turkus. Relaksująca atmosfera południowo-wschodniej Francji pomoże stworzyć odbitki warzywne, małą, nie kontrastującą klatkę, groszek.

  We wsi jest prosta i romantyczna kuchnia byłoby właściwe, jeśli tapety z malowane łupków kredki na papier pakowy, wizerunki zwierząt domowych i ptaków, podmiejskich przedmiotów gospodarstwa domowego (podlewanie konewki, donice, rowery, kosze, zegary, koronki). Jeśli potrzebujesz drewnianej tekstury, powinna to być imitacja kolorowej farby świetlnej i dość zużytych desek.

  Tapeta kuchenna w nowoczesnym stylu

  Jeśli widzisz jasny i zwięzły design, oznacza to, najprawdopodobniej, nowoczesny. Aby wytrzymać wnętrze kuchni w nowoczesnym stylu, pożądane jest pokrycie ścian monofoniczną tapetą o ograniczonych kolorach: białym, szarym, czarnym, beżowym lub jasnoniebieskim.

  Akceptowane są również tapety, dyskretne rysunki monochromatyczne, naprzemiennie błyszczące i matowe tekstury, efekt polerowanego kamienia, drewna, metalicznego połysku.

  Tapeta kuchenna w stylu klasycznym

  Do kuchni w stylu klasycznym tapeta winylowa z sitodrukiem jest idealna. Wzory pereł, migoczące srebro i złoto stworzą wyjątkową harmonię między ścianami, urządzeniami i elewacjami zestawu słuchawkowego.

  Aby nadać wnętrzu luksus, dekorację można uzupełnić ozdobnymi kolumnami, cokołami, ramami lub gzymsami w formie listew gipsowych.

  Tapeta kuchenna w stylu skandynawskim

  Zimną świeżość skandynawskiego designu zapewnią ściany, których kolory i faktury utrzymane są w palecie zimowych krajobrazów Norwegii, Szwecji czy Danii. Może to być lśniąca czystość dziewiczych śniegów, tajemnicza głębia jezior i rzek, dymne powietrze nieba, tajemnicze powtórzenie zachodu słońca.

  Dodaj wnętrze kuchni ciepłymi nutami za pomocą tekstur z bielonego dębu, grubej wełnianej kraty i ciemnoczerwonych etnicznych wzorów na lnianym tle.

  Nowoczesną tapetę kuchenną można wybrać w kolorach białym, szarym, czarnym, niebieskim lub kawowym. Muszą być monofoniczne i błyszczące. W skrajnych przypadkach można symulować opalizującą mozaikę, ceglany krzemian, wypolerowany na połysk drzewa.

  Kolor ścian ma ogromny wpływ na ogólną atmosferę kuchni. Cała rodzina z przyjemnością zbierała się przy stole, bardzo ważne jest, aby wybrać najbardziej ulubione i przytulne odcienie.

  Śnieżnobiałe i zbliżone do niej pastelowe kolory tapet stanowią idealne tło dla wszelkich dodatków. Takie ściany sprawią, że kuchnia będzie bardziej przestronna, a wszelkie kontrastujące rysunki i jasne meble będą wyglądać najkorzystniej.

  Odcienie ze stali, kamieni, srebra, chromu, luster - z tak bogatym spektrum, szary kolor może stać się prawdziwym znaleziskiem dla projektanta. Proste połączenie różnie nasyconych faktur - i uzyskujesz lakoniczne funkcjonalne wnętrze. Jeśli chcesz, możesz zawsze urozmaicić go jasnymi szczegółami i dodatkami.

  Czarne tapety w kuchni to odważna i ekscentryczna decyzja. Jeśli jednak połączysz je z białym lub stalowym zestawem i wykonasz właściwe oświetlenie, otrzymasz bardzo ciekawe wnętrze bez efektu zmniejszania powierzchni.

  Naturalne odcienie od ciemnego kasztana do beżu, łącznie z całą drzewną paletą - to najlepszy wybór dla tych, którzy nie szukają mody, ale preferują przytulne klasyki.

  W przeciwieństwie do zimnych achromatycznych kolorów, brąz zawsze przynosi trochę ciepła. Drukowane lub zwykły tapety w postaci drewna, bambusa, ściany malowane z liści jesienią, ziaren kawy, prostymi liniami lub komórki w języku angielskim - kolor ten zawsze będzie przypominać o czymś cichym, domu i rodziny.

  Kolor słońca i owoców tropikalnych - najbardziej wesoła wersja projektu kuchni. Poprawia nastrój, zapewnia żywość i ciepło. Jasność koloru żółtego można regulować od delikatnego piasku do bogatej pomarańczy.

  Żółta tapeta doskonale harmonizuje z odcieniami bieli, zieleni, szarości, czerni i fioletu. Jasne kolory w tym przypadku lepiej wybrać taki sam poziom nasycenia.

  Ściany z szmaragdową tapetą, jasnozielone, miętowe odcienie będą najlepszą opcją dla drewnianego, pomarańczowego lub szarego zestawu kuchennego.

  Zieleń jest podświadomie postrzegana jako najbezpieczniejsza, ponieważ symbolizuje samo życie i dostatnią obfitość ciepłego sezonu. Łączy w sobie ciepło promieni słonecznych i chłód wiosennej bryzy, więc odcienie ziół doskonale nadają się zarówno na gorące południowe, jak i zimne północne obszary.

  Tapeta na małą kuchnię / kuchnię w Chruszczow

  Do małej kuchni w Chruszczowie wydawało się, że jest bardziej przestronna, wtedy wybierając tapetę, warto dać pierwszeństwo lekkim, monofonicznym powłokom. Ryciny powinny być małe, bez kontrastów. Nie jest zbędne dla połysku, perłowych i złotych srebrnych odbić.

  Wizualnie podnieść sufit pomoże pionowych linii, ale do tego nie jest konieczne, aby kupić tapetę w paski. Lepiej jest po prostu połączyć rolki monochromatyczne i wzorzyste o podobnych odcieniach, umieszczając je od podłogi do ściany.

  Dodaj brakującą objętość można użyć panoramicznej lub 3D-tapety z pięknymi odległymi widokami i efektem światła słonecznego.

  W apartamentach typu studio, w których kuchnia połączona jest z salonem, dekoracja ścian pomoże stworzyć piękne miejsce do zagospodarowania przestrzennego.

  Ponieważ obszar do gotowania byłoby odpowiednie płytki imitacja kamienia, cegły i ozdobić gościem bardziej fantazyjne tapety, na przykład, sitodruk, niezwykła panorama zdjęcia lub nawet wyłączne rysunki ręcznie. Pożądane jest utrzymanie wspólnych cech stylistycznych i trzymanie się jednej palety kolorów.

  Inspirujący wybór zdjęć z pięknymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi pomoże Ci szybko poruszać się wśród ogromnej różnorodności tekstur i kolorów.

  Na zdjęciach można zobaczyć jak to wygląda we wnętrzu kuchnia zwykły połysk i matowy tapety, wszelkiego rodzaju rysunków i grafik, tapet, a także z bambusa i innych egzotycznych powłok.

  Jak wybrać tapetę w kuchni w kolorze zestawu słuchawkowego: wskazówki projektanta

  Tapeta kuchenna pozostaje jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Teraz na rynku można znaleźć tapety o dużej wytrzymałości, które nie boją się różnic temperatur, są odporne na wilgoć i kurz, nie spalają się na słońcu - niezastąpione w dekoracji kuchni.

  Chodzi o modele winylowe, włókninowe lub z włókna szklanego, a bogata paleta kolorów i faktur pozwala wybrać tapetę do dowolnego stylu dekoracji.

  W jakim kolorze szukasz tapety:

  Planując aranżację wnętrza kuchni, wielu odrzucają ich preferencje, wielkość pomieszczenia i możliwości finansowe. Pierwszą rzeczą, która jest planowana, jest kształt, rozmiar i kolor mebli, a wszystko inne jest przeznaczone na apartament. Dlatego wygodniej jest wybrać tapetę do koloru mebli. Zastanówmy się więc, jaką tapetę wybrać w kuchni w zależności od koloru zestawu słuchawkowego?

  Beżowy, waniliowy kolor pozostaje najpopularniejszym kolorem zestawu kuchennego. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy:

  1. 1 Beżowy kolor - idealne rozwiązanie dla małej kuchni, ponieważ jego paleta doskonale "działa" na wizualną ekspansję przestrzeni.
  2. 2 Beige - kolor jest neutralny i doskonale nadaje się do odtworzenia każdego stylu - od wyrafinowanej klasyki po elegancką nowoczesność, od romantycznego cheri-chic po podręczne poddasze.
  3. 3 Ci, którzy uważają beżowy za nudny, zalecamy zwrócenie uwagi na takie odcienie, jak karmel, cappuccino, creme brulee. Te pyszne kolory sprawią, że Twoja kuchnia będzie nie tylko przytulna, ale także w wyjątkowy sposób domowa.
  4. 4 Beżowy jest uniwersalnym kolorem i nie jest kapryśny przy wyborze pary. Wręcz przeciwnie, wybierając konkretny kolor tapet do beżowego zestawu słuchawkowego, możesz naładować kuchnię świąteczną atmosferą, nadać jej wyrafinowanie lub stworzyć harmonię przytulności.

  Kolor tapet do beżowej kuchni:

  Beżowe i piaszczyste odcienie stworzą bardzo delikatne i wyrafinowane wnętrze.

  Biały - idealna para. Kuchnia staje się jasna i radosna. Ale unikaj kipenno-białej, w przeciwnym razie wnętrze będzie wyblakłe i "brudne".

  Beżowo-brązowy - oryginalna kombinacja, jeśli tylko beż będzie dominował. Lepiej jest wybrać białą tapetę z ciemnym wzorem.

  Fioletowy lub liliowy - odważny i odważny. Wnętrze jest dynamiczne i nasycone. Lepiej wybrać zwykłą tapetę bez zdjęcia.

  Wyciszony czerwony, bordowy, terakota - harmonijna para, pod warunkiem, że wystrój będzie minimalny.

  Szary - kuchnia okaże się przytulna i delikatna. Ważne jest tylko, aby zarówno szare jak i beżowe były tak lekkie, jak to tylko możliwe.

  Zielony - okazuje się wnętrze, blisko stylu ekologicznego lub wiejskiego. W takiej kuchni odpowiednia jest obfitość roślin domowych i wzorów kwiatowych.

  Ważne: jeśli masz kuchnię koloru beżowego, unikaj świecącego, zimnego światła. Sprawi, że wnętrze będzie brudne. To samo dotyczy technologii - beżowej lodówki i pieca na tle beżowego zestawu słuchawkowego - to za dużo. Lepiej jest wybrać technikę koloru metalicznego.

  Kolor biały jest neutralny i doskonale łączy się z każdym innym. Jeśli masz biały zestaw słuchawkowy, odsuń się lepiej od danego stylu. Nowoczesne meble będą wyglądać lepiej na tle ścian z graficznymi wzorami, paskami, nietypowymi graffiti, kolażami lub tapetami. Możesz wybrać jasną tapetę, symulując dachówkę lub cegłę. Aby uzyskać akcent ściany w nowoczesnej kuchni, możesz wybrać tapetę z panoramą 3D.

  Klasyczne białe meble idealnie komponują się z pastelowymi kolorami.

  Im bardziej luksusowe meble, tym bardziej blady i niepozorny rysunek powinien być na jasnej tapecie.

  Do przytulnych, białych mebli w stylu wiejskim, nadaje się wesoła kolorystyka: możliwe są motywy roślinne, roślinne lub obrazy krajobrazu wiejskiego.

  Do kuchni w stylu Prowansji z białymi meblami, tapety z wizerunkami lilii, lawendy, irysów są idealne. W takim przypadku reszta dekoracji jest pożądana, aby wybrać te same odcienie, co kwiaty na tapecie: kremowy, liliowy, fioletowy, błękitny.

  Biały apartament jest popularnym wyborem dla kuchni skandynawskiej. Aby podkreślić orientację stylu, możesz wybrać tapetę niebieską, beżową, jasnoniebieską lub jasnoszarą.

  Pomarańczowe meble będą dominować we wnętrzu - niezależnie od tego, jaki kolor pomarańczy zostanie wybrany. Ten kolor jest cesarzem. A ponieważ tapeta spada wyłącznie na tło.

  Na tle szarej tapety pomarańczowy zestaw wygląda zawsze idealnie. Pomarańczowo-szara para jest najbardziej harmonijna dla kuchni. Ponadto można podnieść stalowy kolor urządzeń gospodarstwa domowego.

  Zielone tapety nadają pomieszczeniu świąteczną atmosferę i lekkość. Najważniejsze, że tapeta była monofoniczna.

  Biała tapeta z pomarańczowym wzorem - jasna para. Ta kombinacja może być rozcieńczona drewnianymi wkładkami: na przykład wybierając drewniany blat stołu.

  Najważniejsze w tak jasnym połączeniu jest stworzenie harmonijnego wnętrza i nie przesadzaj z bogatym pomarańczowym odcieniem.

  Jasne meble kuchenne z błyszczącymi fasadami najlepiej wyglądać w przestronnej kuchni lub w mieszkaniu o układzie studyjnym. Takie meble natychmiast stają się dominantą, wokół której budowana jest reszta wnętrza.

  Soczysty czerwony odcień zestawu słuchawkowego (szkarłat, karmin, mulisty, szkarłat) jest bardzo zniechęcony do małej kuchni. Obfitość czerwieni w ciasnej przestrzeni prowadzi do szybkiego zmęczenia, irytuje i może nawet powodować agresję. Optymalne rozwiązanie: zestaw spokojnych, wyciszonych odcieni czerwieni - terakota, bordo, granat, koral, wiśnia.

  Ponieważ czerwony zestaw słuchawkowy będzie odgrywał główną rolę, wtedy kolor tapet lepiej wybrać neutralne tło. Doskonałe dopasowanie tapety biały, kremowy, kolory z jasnego drewna, kości słoniowej, szare.

  Czerwone i czarne kuchnie tworzą efekt dramatu. Czarne tapety na czerwony zestaw słuchawkowy to odważna decyzja. Kuchnia okazuje się dynamiczna, hiperbolizowana. Lepiej jest stosować się do nowoczesnych stylów.

  Połączenie czerwieni i czerni jest dobrą przeciwwagą dla bieli. Na przykład biała tapeta z czarną grafiką jest idealnym wyborem dla czerwonej kuchni w stylu hi-tech lub minimalizmu.

  Jeśli zestaw słuchawkowy jest brązowy lub wenge

  Zestaw kolorów wenge wygląda luksusowo i sam w sobie jest prawdziwą ozdobą kuchni, bez potrzeby dodatkowego wystroju. W przypadku mebli kolory wenge charakteryzują się zazwyczaj prostymi, lakonicznymi formami, które podkreślają fakturę materiału.

  Najkorzystniej ciemne meble będą wyglądać na jasnym tle, dlatego lepiej wybrać tapetę w pastelowych kolorach: krem, piasek, nabiał, beż.

  Jeśli kolor wenge z ciepłej palety (z czekoladowym lub bordowym odcieniem), tapetą może być wanilia, stonowana pomarańcza, terakota, pistacja.

  Zimny ​​odcień wenge (z nutami fioletowymi lub zielonymi) harmonizuje z tapetą bzu lub zieloną.

  Najlepszy wygląd to solidna tapeta. Wzory - przynajmniej tak, aby nie przeciążać wnętrza. W skrajnych przypadkach możesz wybrać tapetę z wyblakłym wzorem lub złotym wytłoczeniem.

  Zielony, zielony - opcja wygrywa-wygrywa dla mebli kuchennych, ponieważ kolor uspokaja i uspokaja się. "Plus" zieleni to to, że łączy się z prawie każdym innym kolorem. Główny warunek: para powinna harmonizować tonem.

  Tak więc, jeśli masz meble ciepłe odcienie zieleni: zielne, oliwkowe, jasnozielone, to tapeta powinna być wybrana pomarańczowy, żółty, bordowy lub bogato beżowy. Dobrym dodatkiem do takich kombinacji będą brązowe akcesoria lub materiały naśladujące naturalne drzewo.

  Meble sałatkowe staną się dominantą we wnętrzu. Wymaga neutralnego tła, więc tapetę lepiej wybrać zwykły biały, mleczny, beżowy, kremowy. A balans kolorów będą wspierane przez akcesoria w kolorze jasnozielonym: obręcz na obrusie, wzór na kurtyny świetlne, lampa lub naczynia.

  Możesz wybrać tapetę na kolor mchu lub oliwki w dwóch jasnozielonych fasadach. Ale pamiętaj o zrównoważeniu pary białymi plamami. Meble sałatkowe będą wyglądać organicznie na tle jasnych, naturalnych odcieni: brązowego, różowego, niebieskiego, piaskowego. Leniwy kategorycznie nie akceptuje sąsiedztwa z fioletowym i fioletowym.

  Zimne odcienie zieleni (z domieszką niebieskiego, szarego lub niebieskiego): mięta, turkus, iglasta, szmaragdowa mieszanka o zimnych kolorach - niebieski, kobalt, stal, biało-biała.

  Duet czarno-biały uważany jest za klasyczny - surowy, ale nienagannie elegancki.

  Połączenie czarnych i białych fasad zawsze wygląda spektakularnie, wyśmienicie i idealnie pasuje do koncepcji awangardy, art deco, minimalizmu, retro.

  Kombinacje czarno-białego zestawu słuchawkowego i kolorów tapet.

  Biała tapeta lub biała z czarnym wzorem graficznym. Taki tandem tworzy monochromatyczną atmosferę. Czując, że był w kronice filmowej początku ubiegłego wieku. Idealne połączenie do stworzenia stylu retro - można dodawać plakaty z rysunkami graficznymi, akcesoria retro.

  Dobrą opcją dla małej kuchni jest przyklejenie akcentującej ściany czarną tapetą z białym wzorem, a reszta - biała tapeta z tymi samymi czarnymi rysunkami.

  Jeśli fasady mebli są błyszczące, to na ściany dobrze jest wybrać ciepłe odcienie bieli: kremowy, beżowy, mleczny.

  Kolor szary lub kolor tapety "mokry asfalt" jest odpowiedni w nowoczesnym wnętrzu. Dobrze połączone z metalicznym połyskiem urządzeń kuchennych. Ale wnętrze wymaga jasnego oświetlenia.

  Niebieska tapeta rozrzedzi wnętrze farbami, a niebieskie nadają kuchni czarno-białej miękkość i delikatność. Żółta tapeta wygląda dobrze w połączeniu z zestawem czarno-białym, jeśli żółty bardziej przypomina kolor matowego złota.

  Żółty kolor zestawu kuchennego jest bardzo podstępny pod względem psychologicznym.

  Im jaśniejszy odcień żółtego, tym więcej światła słonecznego i radości w kuchni. Ale nadmiar żółtych powierzchni powoduje szybkie zmęczenie i podrażnienie.

  Neutralne odcienie - złote, piaszczyste, musztardowe, szaro-żółte są uważane za optymalne. Soczyste, kwaśne odcienie żółtego są odpowiednie w nowoczesnych kuchniach. W przypadku klasyki lepiej wybrać stłumione dźwięki. Wskazówka: jeśli lubisz kilka odcieni żółtego - zawsze wybieraj ten, który jest lżejszy.

  Żółte meble idealnie komponują się z tapetą białą, mleczną, zieloną (dowolne odcienie), niebieską, różową. Golden-yellow plus red to świetna para do orientalnego stylu.

  Żółty i niebieski to połączenie królewskie, pod warunkiem, że żółty będzie miał odcień złota. Żółty i brązowy - połączenie natury. Dodaj do tego wnętrza akcesoria ekologiczne - i uzyskaj wnętrze zbliżone do stylu ekologicznego.

  W zależności od kombinacji odcieni niebieskiego i koloru tapety, możesz znacząco wpłynąć na wizualną percepcję wnętrza. Wszystko zależy od tego, jaką atmosferę chcesz stworzyć w swojej kuchni.

  Jeśli meble są nasycone na niebiesko, aby dodać tapetę w kolorze białym, jasnozielonym lub niebieskim, wnętrze będzie chłodne.

  "Podnieś temperaturę" pomoże tapetować kolor brzoskwini. Chcesz niebieskiej kuchni, aby dodać radości? Możesz łączyć niebieski z żółtym, trawiasto-zielonym lub pomarańczowym.

  Niebieskie meble i tapety w czerwone i białe paski to odważna decyzja, która podkreśli styl retro. Ale ta dekoracja wygląda dobrze w przestronnej kuchni.

  Jeśli meble są koloru chaberowego, wybierz tapetę w kolorze żółtym lub słomkowym. Ta para kolorów przypomina lato, kwiat pole, słoneczne niebo i doskonale nadaje się do wcielenia stylu kraju.

  Połączenie niebieskich mebli i szarych ścian to opcja dla przestronnej kuchni w nowoczesnym stylu. Ale takie wnętrze koniecznie wymaga jasnego oświetlenia. I nie zapominaj o tonalności koloru - do zimnego niebieskiego koloru te same chłodne odcienie szarości.

  Do mebli w kolorze fioletowym i liliowym

  Violet jest chyba najbardziej kontrowersyjnym kolorem w palecie, ponieważ łączy w sobie chłód niebieskiego i ognistą czerwień. Zazwyczaj uważa się, że fiolet nie jest najbardziej odpowiednim wyborem w aranżacji kuchni.

  Ale ten kolor ma tak wiele odcieni, że na pewno jest taki, który ci się spodoba. Wybierz: liliowy, fioletowy, lawendowy, śliwkowy, jeżynowy, ametystowy.

  Bogata purpura to kolor kameleona. W zależności od tła może zmienić swój ton.

  W związku z tym fioletowe fasady na czerwonych ścianach będą fioletowe, a na tle niebieskiej tapety uzyskają odcień indygo.

  W każdym razie, te kombinacje muszą koniecznie przeplatać się bielą (aby zrównoważyć kontrast) i jasne oświetlenie kuchni.

  Różne odcienie fioletu są łączone z różnymi kolorami:

  • W przypadku kuchni purpurowej zielona, ​​niebieska, jasnożółta, kremowa tapeta jest dobra.
  • Fiołkoworóżowe fasady są najkorzystniejsze na tle szmaragdowych lub białych ścian.
  • Połączenie fioletowego zestawu słuchawkowego z białymi lub jasnoszarymi ścianami to opcja korzystna dla wszystkich. Wnętrze jest nasycone, ale nie ciemne. Możesz dodać czarny - jako dekor.
  • Miękki, liliowy kolor zestawu kuchennego wygląda szczególnie atrakcyjnie na tle jasnej tapety, zwłaszcza gdy fasadki są błyszczące. Tapeta jest lepiej wybrać konserwatywne kolory: biały, beżowy, nabiał, krem.
  • Czy chcesz dodać romans? Wybierz tapetę z jasnym tłem i dyskretnymi rysunkami kwiatów bzu i różu.

  Do nowoczesnego stylu możesz wybrać tapetę z paskami bieli i bzu. Ale taka jasna tapeta lepiej jest użyć na ścianie akcentującej, pozostawiając ogólne tło ścian lekkich.

  Czarne meble zawsze wyglądają luksusowo. Ale obfitość czarnych powierzchni może wywołać przygnębiający nastrój, zwłaszcza jeśli fasady zestawu słuchawkowego są wykonane w matowych odcieniach.

  Czarny wymaga jasnego oświetlenia i najbardziej neutralnego tła - najlepiej białego.

  To nie przypadek, czarno-biały gamma już dawno stał się klasycznym projektem. Białe tapety i szara podłoga idealnie pasują do czarnego koloru zestawu słuchawkowego. Dodaj kilka soczystych kolorów w wystroju i zdobądź wspaniałą kuchnię w nowoczesnym stylu.

  Czarny można łączyć z popielatym, dymem lub stalą - w takim wnętrzu z powodzeniem zmieści się sprzęt AGD ze stalowego klosza.

  Czarne meble i czerwona tapeta - rozwiązanie dla przestronnej kuchni. Projektanci powinni tylko unikać wrzasków czerwieni. Koralowy, bordowy, "kardynalny" kolor jest najlepszy. Przy takiej palecie trzeba dodać biały dekor.

 • Dodaj komentarz

  + 33 = 40