Nazwa kategorii

Kot i naprawa

Kot i naprawa!

Dzień dobry! Jest kot i nowy budynek. Będziemy robić naprawy i nie wiem, co zrobić z poszarpaną tapetą. Myślę, że wiele osób ma koty, w jaki sposób można uratować się przed zgraną tapetą i meblami? Natychmiast zrób rezerwację, jest drapanie, ale kot i tapeta i meble nie gardzą.

klej łatwo, trzymaj przez długi czas, tapeta - w całości! Są sprzedawane w sklepach zoologicznych (250-350 rubli - 20 szt.), Zamówionych z Chin za 180 rubli. 100 szt. Kot jest zawsze mądry))

Ale generalnie trudno jest doradzić, bez szczegółowych zdjęć kota o wymiarach i opisach jego cech.

klej łatwo, trzymaj przez długi czas, tapeta - w całości! Są sprzedawane w sklepach zoologicznych (250-350 rubli - 20 szt.), Zamówionych z Chin za 180 rubli. 100 szt. Kot jest zawsze mądry))

Autor! Weź broń!

A potem tekst, który rozumiesz, że nakładki na ścianie ... aż zdjęcie nie wygląda))) Pussycat charm. Ciekawe koty takie manicure będą docenione?)))

Mam kota - zdecydowałem się na ściany, pod obrazem, a on nie dotyka mebli.

Autor, nie musisz pisać o naprawie na forum, ale na forach właścicieli kotów! Lub przeczytać artykuły na temat korekty zachowania u kotów.

Większość kotów tnie tapetę i meble, bo właściciele od dzieciństwa nie nauczają używać kotka, to jak psy szkoleniowe, nadszedł czas, aby dać zwierzaka!

Najważniejsze, że kot lubi kota i znajduje się we właściwym miejscu. Kot wyostrza pazury w celu oznaczenia terytorium, więc zadrapanie powinno być widoczne lub w przejściu, lub w pomieszczeniu, w którym najczęściej przebywa kot. Idealnie, oczywiście, mieć parę zadrapań))

Jeśli kot nie lubi drapania, możesz spróbować kupić kogoteochku z tektury falistej z kocimiętką. Te kocięta są kochane przez wszystkie koty, oczywiście kosztem mięty, oczywiście). Wtedy, gdy kot zostanie użyty w tym miejscu, aby rozerwać pazury, możesz umieścić inne, jeśli chcesz. W większości przypadków ta kogotetochka ratuje zarówno tapetę, jak i meble.

Jeśli to nie pomogło, to są bardziej poważne leki, aby dostosować zachowanie kota (odpowiednio, droższe). Są też "odstraszacze, które należy rozpylać na niechcianych miejscach pazurania, jest też "baits9quot; które przeciwnie do drapania pazurów.

Jeśli kot ostrzy pazury wszędzie z powodu stresu (na przykład poruszania się, naprawy), oznacza to - feromony kota, które uspokajają zwierzę i jak "say9 część; że wszystko zostało już oznaczone.

koty lub ściany, meble nie są dotykane, drapią ... Nawiasem mówiąc, nie wszystkie koty lubią drapać pazury podczas drapania na ścianie, miałem koty, rozpoznawałem - tylko na podłodze

IMHO, odetnij mi paznokcie, a jeszcze bardziej przyklej wszystkie brudne sztuczki, nie uważam tego za opcję. Lepiej dać kota.

gdzie kayfuesh - nie pierdol się!

Karanie kota jest trudne, prawdopodobnie nie zrozumie, dlaczego agresja. Można go przestraszyć, takich jak siada na sofie posypać je wodą z sokiem limonnnym sprayu, z biegiem czasu, kot zrozumie, że skoki na zły sofa (chociaż może rozpocząć vrednichat))) Ach, te zwierzęta)

I tak na temat - ściany pomalowałem białym lateksem. Nie lubię tapet, tylko raz w życiu przykleiłem się i odmówiłem 🙂 Mam tylko jako dekorację tapetę z gumą na kawałku ściany. Nie należy dotykać ścian, w lecie czasami, kiedy w nocy z powodu lekkich motyli latać do pokoju i koty natychmiast pobiegł za nim, pozostawiając Pettneu przez łapy na ścianie - bez problemów, czyste łatwo. Na furniture- okładkach błyszczącej tkaniny (satyny na zestawie słuchawkowym gości i Humpty jedwabiu (jedwab) na łóżko-koty takiej tkanki nie jest kochający ponieważ ich naelekteziruyutsya włosów (UTB i po rosyjsku? 🙂 Najważniejsze jest to, aby nie oderwać 🙂

Kot pazury są dla nich palcami. Nie pazur pazury lub torturowanie podszewki. Walczą pazur tylko pozostać naturalnie obvyvku pazury i muszą nie tylko łapie myszy 🙂 Bo trzeba tylko kawałek odpowiedniego materiału jak o etogo, zawieszony na ścianie lub www.suvenir.bg/upload/3266.jpg etogo seksie : http://www.sidiplast.hit.bg/iz1Clip.swf. Przez etomu w przyrodzie, są to drzewa na etogo pełzające, a Natura zapewniłaby ścinanie, gdyby było to konieczne 🙂

Podzielę się również - możliwe, że przyda się ktoś z właścicieli długowłosego kota. Mój uparty kot z uporem nie chciał wczołgać się do toalety dla kota. Jako głupi humanoid przez długi czas dręczący jego mózg, dlaczego tak długo, jak się wspinał "w trakcie":) Okazało się, że granulki (cząsteczki) w toalecie, gdy wilgoć jest zaślepiona kotem na włosach w tym ... delikatnym miejscu i boli z niego, gdy dvigheat feet. Konieczne było strzyżenie wszystkich blond włosów. Teraz napełnia się pustą miskę bez granulek, tylko z plastikową kratą, która nie zwilża łapek 🙂

i ze względu na płeć, tylko na pierwszym piętrze mamy marmur, na drugim i trzecim piętrze drewna

u mnie nawet w sypialni przy oknie kawałek zielonego plastiku zwija się, że kot był szczęśliwy)

pod każdym kotem można się dostosować) układa tapetę? wklej te nieszczęśliwe tapety w rogu, gdy tylko zaczną dotykać miejsca, w których nie jest to konieczne, zanieś je do jego rogu, połóż na nim łapy " jej " tapeta)) kilka razy i kot zrozumie ... jeśli nie kompletny głupiec)) Wierzę, że w naturze są takie ... jeśli ty "lucky9quot; to z takim ... potem pomaluj ściany farbą przeciwwirusową lub daj kotu

o tacy ... to czasami problem)) Mam kota wybrała nie do zasobnika, a nasza ludzka toaleta)) idzie tam tylko) tak przyzwyczajeni do sedesu nigdy pominięte) jako zaliczka jest niemożliwe, aby powiedzieć dokładnie, gdzie decyduje się czasem na zrozumiałe tylko dla jej przyczyny, leci od pierwszego do trzeciego w toalecie) dlaczego nie drugi, nie próbuję zrozumieć)), ponieważ ona - tak chce

były koty, które wolały robić interesy na ulicy, biegły " w las pod krzakiem")) nawet w deszczu i zimie) były - co tylko w tacy))

nawiasem mówiąc, nigdy nie używamy wypełniaczy, w jakiś sposób nie przyzwyczaił się do nas)

kochaj swojego kota, a ona także będzie starała się nie zranić cię w życiu))

Inne pytania na ten temat

Konieczne jest udekorowanie balkonu. Balkon ma wymiary 90 cm na 2 metry. Żelazna parapet. Przeszklenie jest naturalnie zimne (drzwi przesuwane.) Naprawdę nie chcę tego robić jeszcze ... Co mogę zrobić z wnętrzem? Czy muszę wykonać sprzęgło bloków piankowych?

Czy robią to moderatorzy?

powiedz mi, planujących? (Specjalne podziękowania za aplikacje na ios).

Mam garderobę, nie dużą, ale dobrą. Raczej, dopóki nie będzie tylko pokoju, w którym będzie garderoba. Zacząłem obliczać meble do garderoby. W ubraniach wszystko jest jasne: wieszaki, półki, kosze, pudełka. I z butami były pytania. Całe moje życie.

Oto układ mieszkania, a tu jest ten mały prostokąt, przy wejściu - mój nieszczęsny magazyn! Więc nadal są te drzwi, powiedzmy "od producenta", kołyszące się 2 połówki (nie mogę ich znieść!) Chcę coś zmienić. Ale nie ma tam zbyt wiele miejsca.

 • Wtórne mieszkanie. Powierzchnia wynosi 82 ​​m.kw.

  Kolejny balkon. Ten typ domu jest szeroko rozpowszechniony, jest ceglany monolityczny.

  Oto, jak interesujący jest czasami łańcuch wydarzeń: kupujesz dom w Moskwie.

  Pozdrowienia, drodzy czytelnicy! Dzisiaj opowiem Wam o naszym nowym wdrożeniu.

  Cześć, drodzy członkowie forum i goście tego zasobu. Dziwne, kiedy do mnie dzwonią.

  Wystawy

  • Nasz kraj "ecolift" na 9 placach165
  • Przenieś kawałek kopiejki do kosza12
  • Wynik przebudowy apartamentu w Petersburgu130
  • 87 kwadratów na rodzinę 6 osób16
  • Laminat winylowy11
  • Skandynawskie wnętrze dla rodziny z dwoma synami13
  • Nasz korytarz53
  • Regularne przeróbki lub meble do naszej daczy retro47
  • Nasz apartament (kuchnia)44
  • W ślepym zaułku: rada pomocy80

  Administracja strony nie ponosi odpowiedzialności za oświadczenia i działania użytkowników witryny na wszystkich stronach witryny, a także za dokładność informacji, które wskazują.

  Chronimy życie Twojego kota podczas napraw: proste zasady

  Naprawa, ten ekscytujący stan umysłu nie tylko ludzi, ale także ich czworonożnych oddziałów. Właściciel ponosi tysiące niedogodności, poważne koszty finansowe, wydaje nerwy, wybiera zielony lub niebieski, a kot istotnie zagraża zdrowiu. Jak chronić życie kota podczas napraw i zredukować stres zwierzęcia do minimum? Zrozummy to!

  Zgadzam się, nikt nie rozpoczyna naprawy spontanicznie, zwykle przygotowuje się na to wydarzenie od kilku miesięcy. Kiedy już zdecydujesz, co naprawić, równolegle z inspirującą myślą o szczegółach, zaopiekuj się swoim przyjacielem na cztery nogi. Podczas budowy lub prac wykończeniowych kot wpada w bardzo niebezpieczną sytuację i może cierpieć zarówno fizycznie, jak i moralnie. Minimalna lista zagrożeń dla zdrowia to:

  • Toksyczne substancje - farba, rozcieńczalnik, klej do tapet lub płytki.
  • Nieznajomi ludzie - wykonawcy mogą nie tylko przestraszyć zwierzę, ale również stać się źródłem infekcji.
  • Elektryczność - przedłużenia, kable, otwarte okablowanie.
  • Wilgoć podczas pracy ze związkami budowlanymi.

  Cóż, jeśli Twoja sytuacja finansowa pozwala wynająć zespół pracowników, którzy naprawią wszystkie mieszkania w krótkim czasie, ale jak pokazuje praktyka, najczęściej praca nad modernizacją mieszkania zajmuje kilka miesięcy. Dla bezpieczeństwa zwierzaka, powinieneś skorzystać z jednej z opcji:

  • Tymczasowo daj kota znajomym lub krewnym.
  • Tymczasowo złożyć zwierzaka w hotelu dla zwierząt.
  • Tymczasowo wynajmij mieszkanie i ruszaj ze zwierzakiem.
  • Aby przygotować zwierzaka do życia w mieszkaniu w warunkach naprawy.

  Zwróć uwagę! Silnie przywiązany do właścicieli zwierząt, łatwiej jest przenieść naprawy niż separację.

  Określ, które pomieszczenie będzie wyposażone w "punkt przeniesienia", wygodnie lub nie, ale powinien być przynajmniej jeden "cichy kącik" dla kota w pokoju. 3-4 tygodnie przed rozpoczęciem naprawy, przenieś oddział do "bezpiecznego pokoju", przez 10-14 dni przesuń tacę na przybory toaletowe, zabawki i inne akcesoria kota.

  Optymalnie, kupuj lub pożyczaj duże przewiezienie dla zwierząt i wstępnie przyzwyczaj kota do snu w nowym schronisku. Bądź czujny, przerażony kot może wybiec do drzwi ledwie uchylonych, a zamknięty bagaż to gwarancja bezpieczeństwa. Powinieneś stopniowo przyzwyczajać zwierzę do "schronienia", zamykając drzwi na 5-10 minut, stopniowo zwiększając czas "uwięzienia" 9.

  Zwróć uwagę! W przenoszeniu jest umieszczenie domu lub leżaka dla kota, aby zwierzę było bardziej bezpieczne.

  Zaplanuj naprawy w ciepłym sezonie, aby często można było przewietrzyć dom. Z góry zainstaluj silną siatkę na oknie w "bezpiecznym pokoju", przestraszony kot z łatwością znokautuje lub wyrwie normalną moskitierę. Konieczne jest wzięcie pod uwagę wieku zwierzęcia, jeśli miękisz nie ma roku, warto poczekać z naprawą. Dzieciak może zepsuć nową tapetę, meble lub przykryć zaniedbanie.

  Przygotuj pomieszczenie lub szafkę, w której wszystkie niebezpieczne substancje zostaną usunięte po zakończeniu codziennej pracy. Nie bądź zarozumiały, ciekawy zwierzak dostanie się do farb i rozpuszczalników, jeśli nie są pod kluczem. Po zakończeniu codziennej pracy, potrzebujesz mokrego czyszczenia roztworem mydła, wcześniej zadbaj o zakup wszystkich akcesoriów, aby uprościć proces.

  Tak więc kot i naprawa w mieszkaniu jest codziennym niebezpieczeństwem, albo postępujesz zgodnie z ustalonymi zasadami, inaczej twój oddział będzie miał kłopoty. Oczywiście, poniższe zasady są arbitralne, każdy właściciel musi znać nawyki swojego podopiecznego i brać je pod uwagę.

  • Podczas każdej pracy kot jest zamknięty w oddzielnym pomieszczeniu. Z jednej strony jest zabawne, jeśli zwierzę jest brudne w farbie i przypomina "cartoon9raquo; bohater, z drugiej strony, ten rodzaj rozrywki może spowodować zatrucie. Spadające przedmioty, liczne druty, kurz, unoszące się w powietrzu i setki innych źródeł niebezpieczeństwa, nadal warte uwagi.
  • Codziennie sprzątaj w pokoju przed wypuszczeniem kota z "bezpiecznego pokoju".
  • Wszystkie toksyczne materiały budowlane i chemia gospodarcza muszą być ukryte pod zamkiem na koniec każdego dnia roboczego. Jednak zasada ta dotyczy gwoździ, zszywaczy, młotów pneumatycznych, wszelkich urządzeń wiertniczych lub urządzeń elektrycznych budynku.
  • Codziennie rozczesuj kota, w razie potrzeby wytrzyj wełnę serwetkami. Liżąc cały kurz, który osiadł na wełnie, zwierzę może zostać zatrute.
  • Prymitywny, ale - nie zapomnij o karmieniu i codziennej zmianie wody dla zwierzaka. W zawaleniu naprawy można wiele zignorować, ale "rytuał poranny" wypełniania misek jest obowiązkowy.
  • Jeśli praca w mieszkaniu wymaga częstego otwierania drzwi wejściowych lub okna zmieniają dom, kot musi być zamknięty w noszeniu. Ponadto kołnierz z tokenem adresowym jest obowiązkowy zarówno podczas naprawy, jak i po jej zakończeniu.
  • Pamiętaj, aby chodzić kota na ulicy, jeśli jest on przyzwyczajony do smyczy i uprzęży. Nie nosić oddziału na dziedzińcu, jeśli nie był przyzwyczajony do chodzenia z wyprzedzeniem.
  • Poświęć czas na zabawę z oddziałami. Codzienne "uwięzienie w bezpiecznym pokoju" nie pozwala kotu uświadomić sobie jego fizycznego potencjału, który jest pełen "burzenia, gniewu, zazdrości lub agresywnego zachowania".
  • Nie pozostawiaj kota w mieszkaniu bez opieki, o ile wszystkie przewody (nawet telefon) nie są ukryte w kuwetach ściennych lub dekoracyjnych okopach.

  Nie zapominaj, że kot jest pełnoprawnym członkiem rodziny i chce uczestniczyć w procesie naprawy. Niech Ward grać z dangling tapetę lub niepotrzebnej piany, aby zbadać wiele pustych pól, liny, szczotki i miotły, nic nie dzieje się katastrofalne, jeśli zwierzę jest pod dobrą opieką. Codziennie pozwól kotowi samodzielnie odkrywać nowe zmiany we wnętrzu, wąchać świeżą tapetę, dywan lub meble, każdy zwierzak łatwiej jest dostrzec zmiany etapowe.

  Zapalenie krtani u psów - objawy, leczenie i zapobieganie

  Czkawka kota: jak odróżnić patologię od normalnej

  Choroby skóry u kotów

  Proszę zostawić komentarz do artykułu. Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna.

  Pierwsza ruja u psów

  Leć z kotem

  Łupież u kota: przyczyny i leczenie

  Kastracja psów: opieka po zabiegu

  Wszystkie materiały opublikowane na stronie są własnością intelektualną administracji.

  Wszelkie kopiowanie materiałów jest możliwe tylko po zainstalowaniu aktywnego linku do strony źródłowej!

  W przypadku jakichkolwiek pytań, które Cię interesują, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem

  Kot i naprawa

  Jak wiadomo, naprawy nie mogą być zakończone, można je tylko zawiesić. I prędzej czy później każdy staje przed kolejną turą takiej katastrofy naturalnej, jak naprawa. Jednak proces naprawy jest skomplikowany nie tylko dla nas.

  Planując naprawy wśród wielu kwestii organizacyjnych, wybierając i kupując materiały budowlane, szukając niezawodnych fachowców, znajdź czas dla swojego czworonożnego zwierzaka. Do naprawy kota - to stres, i tak, nawet co! Oprócz stresującej sytuacji, której główną przyczyną jest hałas i obecność obcych, stanowi to również ogromne zagrożenie dla zdrowia kota i jego traumy.

  Każdy chce szybko zakończyć naprawę i rozpocząć nowe spokojne życie w odnowionym mieszkaniu. Ale rzadko się to zdarza. Często naprawy są opóźnione z przyczyn od nas niezależnych. Niektórzy wykonawcy złamią terminy, inni nie dostarczą materiałów budowlanych na czas. W związku z tym, jeśli fundusze pozwolą, oczywiście, idealnym rozwiązaniem byłoby usunąć inną obudowę na czas naprawy a wszyscy członkowie rodziny, wraz ze zwierzętami domowymi, tymczasowo się tam przenoszą. Możliwe jest schronienie przez pewien czas, gdy krewni się zgodzą lub tymczasowe schronienie stanie się daczą.

  Jednak z oczywistych powodów nie zawsze jest to możliwe w praktyce. Często jest łatwiej, zwłaszcza, jeśli naprawa nie ma charakteru globalnego, aby nadal mieszkać w mieszkaniu, co ułatwia proces monitorowania wydajności pracy.

  W takim przypadku możesz tymczasowo złożyć kota zaufanym przyjaciołom. Oczywiście, najlepiej jest, jeśli tacy znajomi mają doświadczenie wspólnego życia z kotami, w przeciwnym razie powinni być poinstruowani. Z tobą oprócz podstawowych rzeczy (karma, taca, wypełniacz), przekazuj wraz z kotem swoje zabawki, swoją ulubioną kanapę lub koc. Tak więc, z typowymi dla niej zapachami, kot będzie spokojniejszy w nowym domu.

  Jeśli nikt się nie ruszy, a kot wraz z tobą nadal mieszka w domu, musisz wziąć pod uwagę następujące czynniki ryzyka dla kota:

  1. Pierwsze miejsce na tej liście zajmuje obecność w mieszkaniu wielu nieznajomych i hałas generowany przez prace budowlane. Przecież kot jest zwierzęciem terytorialnym, a reakcja z jego strony na podobną metamorfozę zachodzącą na własnym terytorium może być nieprzewidywalna: od desperackiego strachu do agresywnego zachowania.

  2. Pył konstrukcyjny: kurz osadza się na futrze kota, a kot, podobnie jak my, jest zmuszony do jego oddychania.

  3. Materiały budowlane. Słoiki, butelki farb rozpuszczalnikowych, worki cementu i szpachli, pudełka z klejem do tapet - z których wszystkie mogą spowodować kota zainteresowanie, aw konsekwencji prowadzić do ciężkiego zatrucia lub nawet śmierć.

  4. Elektryczność. Liczne przewody i przedłużacze są satelitami każdej naprawy. Nie mogą pozostawić kota obojętnym.

  5. Zawirowania. W chaosie naprawy zawsze istnieje ryzyko utraty kota. Może wybiec lub wypaść z mieszkania, ponieważ nigdy nie możemy przewidzieć zachowania jego kota z absolutną pewnością.

  Zasady bezpiecznych napraw

  1. Podczas prac naprawczych kot musi koniecznie znajdować się w odosobnionym pomieszczeniu.

  Naprawy i kot w jednym mieszkaniu są kompatybilne tylko wtedy, gdy w mieszkaniu znajduje się co najmniej jeden pokój, który może stać się tymczasowym schronieniem dla kota. Drzwi do takiego pokoju muszą być zamknięte na stałe. Twierdza ta powinna być dla kota niezawodną ochroną przed inwazją nieznajomych.

  Rozsądnie jest przez jakiś czas przed rozpoczęciem prac naprawczych zacząć przyzwyczajać kota do tego pokoju: przenieść tam wszystko, co niezbędne dla kota (miski z wodą i jedzeniem, tacę, ulubioną kanapę) i nakarmić kota.

  2. Przenoszenie w czasie naprawy może być bardzo skutecznym rozwiązaniem niektórych problemów.

  Jeśli nie masz jeszcze kota, naprawa jest dobrym powodem do zakupu i umieszczenia go w schronisku. Wskazane jest, aby przeniesienie było dość obszerne, w pościeli lub pościeli.

  Po co to wszystko? Po pierwsze, przeniesienie zostanie uznane przez kota za miejsce, w którym można się ukryć i schować. I najprawdopodobniej kot będzie mógł spokojnie odpocząć. Po drugie, transfer pomoże ci podczas prac naprawczych cicho wejść / wyjść z pokoju. Przecież zawsze można zamknąć kota w bagażu, co gwarantuje jego bezpieczeństwo i nie pozwoli mu wsunąć się między nogi i wybiec z pokoju.

  3. Farby, wypełnienia, cement i inne materiały budowlane, wszystkie przewody i przedłużacze powinny znajdować się poza zasięgiem kota.

  Wszystkie słoiki, pudełka i torby powinny być ukryte przed kotem dosłownie "pod kluczem", w przeciwnym razie może zagrozić zatruciem.

  4. Codzienne czyszczenie na mokro jest wymagane. Jeśli planujesz wypuścić kota z pokoju pomiędzy naprawami, zawsze powinieneś wykonać czyszczenie na mokro. Oprócz kurzu usuwaj wszystkie małe przedmioty: gwoździe, kamyki, kawałki drutu, torby i tak dalej.

  5. Codziennie grzebień kota. Dzięki shtrobleniya, poziomowaniu i szlifowaniu ścian, ogromna ilość kurzu. Nawet jeśli twój kot nie opuści swojego pokoju, pył z pewnością wniknie tam. Aby zapobiec przedostawaniu się pyłu budowlanego do żołądka kota podczas liżenia w dużych ilościach, możesz polecić codzienne czesanie kota. A po naprawie, oczyść ją.

  6. Nie zapomnij o swoim kocie! To zalecenie może wydawać się dziwne, ale naprawa jest bardzo wyczerpująca i możesz łatwo zapomnieć o wymianie wody lub tacy na czas, a nie możesz znaleźć minuty, aby podrapać swoje kochanie za uchem. Pamiętaj, że kot musi karmić, zmieniać wodę i, bez względu na to, jak banalnie to brzmi, musisz komunikować się z kotem.

  Pomóż kotu uwolnić się od stresu

  Nikt nie zna swojego zwierzaka lepiej niż jego właściciel. I, oczywiście, różne koty inaczej reagują na czynniki drażniące, które można bezpiecznie przypisać do napraw.

  Znaki, które mówią, że twój kot doświadcza stresu:

  hyperlaskness lub inne ekstremalne - niezbyt często kot bardzo wyraźnej agresji;

  bardzo silny wylinka, wyrażona tym, że włosy są dosłownie wylane z kota;

  odmowa jedzenia, utrata apetytu;

  Nieprawidłowe toalety dla kotów;

  W uzupełnieniu do komunikowania się z kotem i wskazówek, które zostały podane powyżej, możemy polecić, aby zwracać uwagę na środki oferowane przez zoopromyshlennostyu, które przyczyniają się do rozwiązywania problemów behawioralnych kotów związanych ze stresem.

  Takie leki zawierają kopię feromonów, przez które koty opisują swoje terytorium. Jestem pewien, że wiele z nich zauważył, jak koty pocierać pysk na różne tematy - od nóg stołu lub krzesła na ławicach do lodówki, a nawet sami. Robią to nie dlatego, że mają coś swędzącego i nie mają nic do roboty - dlatego koty znaczą swoje terytorium. Na pysku kotów znajdują się gruczoły, które wydzielają tajemnicę. Ponadto oznaczanie terytorium za pomocą gruczołów znajdujących się na pysku zawsze oznacza, że ​​kot czuje się komfortowo i spokojnie. Są to tak zwane "kojące" tagi.

  Jak wiecie, nie są to jedyne gruczoły, których kot może użyć do oznaczenia swojego terytorium.

  Feromony są przydzielane Pads (nawiasem mówiąc, jest jednym z powodów, dlaczego koty zdzieranie tapety, meble, itp), okołoodbytnicze i moczowo-płciowego obszar.

  Pierwszy znak w lewo przez pysk kota, mają większą funkcję samozadowolenie, a jeśli takie znaki zostały zniszczone (co może się zdarzyć, nawiasem mówiąc, do remontu), kurs może iść, a druga, zupełnie niepożądana z punktu widzenia ludzi zaznaczyć - poprzez drapanie i moczu .

  Producent „oznacza cud”, mówi, że lek, naśladując działanie feromonów twarzy pomaga koty pozbyć się stresu, a kot przestaje znakowane moczem i rozdarcia, który spadł. Lek ten jest dostępny w wielu postaciach: w postaci aerozolu, w postaci dyfuzora, który powinien być wprowadzany w wylot w pomieszczeniu, w którym kat spędza większość czasu. Zmieniając habitat kota, spowodowany na przykład przez naprawę, ruch, wygląd domu nowych mebli, producent najlepiej opisuje dyfuzor.

  Koszt takich leków zawierających feromony jest oczywiście dość wysoki. Jeśli chodzi o efektywność, istnieje wiele pozytywnych opinii. Uważam, że w tym przypadku duże znaczenie mają indywidualne cechy kota i rozwiązywany problem.

 • Dodaj komentarz

  52 + = 58