Nazwa kategorii

Który śrubokręt kupić

Wybór śrubokrętu: jak wybrać najlepszą firmę do zakupu

Wkrętak to wyjątkowy wynalazek ludzkości, który nie tylko mężczyźni, ale i kobiety nauczyli się używać i zabierać ze sobą w odpowiednich przypadkach. Oczywiście, skręcanie śrub za pomocą zwykłego śrubokrętu jest poręczne, ale nużące, ale jeśli uzbroisz się w nowoczesny śrubokręt, to mocowanie zaczepów będzie działać znacznie szybciej. Niezależnie od tego, czy chodzi o poruszanie się, konieczność montażu nowych mebli, czy po prostu konieczność niezawodnego mocowania przedmiotu w życiu codziennym za pomocą śruby, trudno jest przecenić funkcjonalność mechanicznego śrubokrętu.

Oczywiście, udając się do sklepu na zakup cudownego instrumentu, musisz dokładnie zrozumieć, jaki typ śrubokręta wybrać, biorąc pod uwagę pozytywne lub negatywne cechy poszczególnych modeli. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wybrać śrubokręt do Twojego domu.

Główna charakterystyka śrubokręta

 1. Być może głównym kryterium jest absolutna niezawodność instrumentu.
 2. Jeśli zamierzasz używać funkcji urządzenia "przy pełnej mocy", wybierz model, który nie tylko szybko zmontuje biurko komputerowe, ale także wywierci otwór we właściwym miejscu, na przykład za pomocą modelu wiertarki.
 3. Ważną cechą jest wygoda pracy z urządzeniem. Przed zakupem ważne jest, aby ocenić narzędzie, trzymając je w rękach. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na wygodę uchwytu, ogólne proporcje instrumentu, dostępny interfejs sterowania. Ponadto na osobnym sterowaniu powinna pojawić się kwestia technologii ładowania urządzenia.
 4. Jeśli planujesz zakup modelu baterii, to przyjmujemy instrument, który ma charakterystykę czasu pracy od pełnego naładowania na wysokim poziomie!
 5. Obecność dodatkowych funkcji to plus, jeśli oczywiście można znaleźć ich zastosowanie. Jest prawdopodobne, że niektóre opcje narzędzi dla ciebie będą niepotrzebne. W związku z tym możliwe jest znaczne oszczędności, po dokonaniu wyboru modelu spełniającego niezbędne kryteria, bez dodatkowych właściwości.

Jakie typy wkrętaków są odpowiednie?

Głównym kryterium zakupu śrubokrętu dla domu jest zasada ich zasilania. Istnieją trzy podstawowe typy narzędzia:

 • urządzenia działające z sieci prądu stałego;
 • modele wyposażone w akumulator;
 • połączone instrumenty oprzyrządowania.

Każdy konkretny model w tej klasyfikacji może mieć swój własny zestaw oczywistych zalet i możliwych wad. Każdy użytkownik jest w stanie z wyprzedzeniem ocenić możliwości narzędzia, dokładnie porównując jego funkcjonalność, która jest niezbędna do rozwiązania zadania, co znacznie ułatwia problem z wyborem śrubokręta.

Który śrubokręt jest lepszy: sieć czy bateria?

Biorąc pod uwagę narzędzia, które działają z sieci, można zauważyć ich podobieństwo do wiertarki, ponieważ ważne jest, aby wybrać właściwe urządzenie. Kształt przyrządu jest podobny w jego kryteriach, a sam aparat jest zasilany z gniazda. Istnieje jednak oczywista różnica, która polega na możliwości regulacji momentu obrotowego. Oczywiście ten typ znajduje konsumenta wśród profesjonalistów. Warto jednak zauważyć, że wiele firm produkcyjnych stara się produkować modele na rynku, których elektryczne wypełnienie idealnie nadaje się do użytku domowego.

Możesz wybrać dobry śrubokręt wśród firm produkcyjnych, które produkują narzędzia, które działają z sieci: Interskol, Makita, Bosch, Fiolent i inne.

Wkrętaki, które działają z sieci

 1. Proces pracy może być ciągły. Ze względu na to, że urządzenie jest bezpośrednio podłączone do sieci zasilającej, może być używane cyklicznie, bez obawy o działanie urządzenia. Każda praca domowa wykonana przez model sieciowy jest łatwa do zrobienia, ponieważ nie trzeba myśleć o stanie naładowania baterii.
 2. Narzędzie sieciowe waży znacznie mniejszy model baterii. Współczynnik wagowy urządzenia ma szczególne znaczenie, gdy musi pracować z nim przez długi czas. Mocne urządzenie nie pozwoli na szybkie wykonywanie operacji, ponieważ dłonie właściciela szybko się męczą podczas korzystania z modelu baterii. Ale problem jest łatwy do rozwiązania, gdy analog sieciowy znajduje się w rękach, która nie ma ciężkiej baterii zasilającej.
 3. Wybierając opcję sieciową, musisz właściwie polegać na technicznych aspektach urządzenia. Na przykład, kupując model baterii, konsument płaci nie tylko za zestaw techniczny funkcji, ale także za koszt baterii. Przy okazji, aby kupić osobną baterię, w niektórych przypadkach trzeba będzie zapłacić prawie połowę kosztu samego instrumentu. Ale jeśli w arsenale jest urządzenie zasilane z sieci, nie ma potrzeby przepłacania, wybierając tylko tę funkcję urządzenia.

Wkrętaki, które działają na moc baterii

 1. Wkrętarka akumulatorowa nie jest w żaden sposób przywiązana do źródła zasilania, ponieważ zgromadzona jednostka znajduje się u podstawy urządzenia. Nawet w przypadku przerw w dostawie energii Twoje narzędzie będzie działać bezawaryjnie. Najważniejsze jest, aby naładować baterię urządzenia w odpowiednim czasie, nawet w tych miejscach, w których brakuje źródła zasilania. Czasami ten fakt znacznie ułatwia problem z wyborem śrubokręta.
 2. Urządzenie wyposażone w akumulator jest mobilne. Jest wygodny w użyciu w dowolnym miejscu. Nie jest konieczne kupowanie profesjonalnego narzędzia do używania narzędzia do podłogi w kraju lub do innych prac instalacyjnych. Jest to dość akceptowalna opcja do użytku podmiejskiego będzie mobilna bateria, z którą przyjemność pracować.
 3. Możliwość korzystania z kilku zestawów akumulatorów. Zasadą jest, że racjonalne korzystanie z modelu baterii jest dostępnością zapasowej baterii. Aby zapobiec nieoczekiwanemu rozładowaniu urządzenia podczas pracy, zapasowy akumulator musi być.

Który śrubokręt producenta jest niezawodny?

Dla kupującego kluczową kwestią jest potrzeba definicji z tym, co wybrać śrubokręty, aby nie zawieść się w późniejszym zakupie. Niezależnie od tego, czy jest to akumulator sieciowy, czy kombinowany, to która firma jest modelem, jest ważnym kryterium wyboru.

Możesz bezpiecznie wybrać narzędzia Bosch, Hitachi lub Hammer, jeśli zamierzasz używać śrubokrętu do swojego domu, ale do pracy przy złożonych projektach, możesz potrzebować bardziej profesjonalnego sprzętu, takiego jak produkty Dewalt. Ten producent zawsze przyciąga nabywcę dzięki idealnej relacji ceny do jakości.

Jednak zawsze warto wziąć pod uwagę fakt, że sława marki przyczynia się do wzrostu wartości. Na przykład, jeśli jesteś gotowy do zakupu dla swoich potrzeb najbardziej niezawodnego i demonstracyjnego śrubokręta jako profesjonalisty, który jest praktykowany przez wielu specjalistów, możesz zwrócić uwagę na asortyment modeli Makita, które są najlepsze w swojej klasie.

Które narzędzie (śrubokręt) najbardziej pasuje do domu i domku? + (Wideo)

Dobry wkrętak do domu, używany do wykonywania szerokiej gamy zadań, może być połączony w sieć. Jest wystarczająco lekki, jego kryterium działania to tylko obecność pobliskiego źródła zasilania. Oczywiście, aby wdrożyć niezbędne środki na wsi, pomoc z modelu baterii może być niezastąpiona!

Jeśli masz ochotę wybrać model baterii do prac domowych, zalecamy, abyś stał się modelem z baterią ni-cd lub ni-mh. Takie baterie trwają znacznie dłużej, a ich kryterium kosztowe mieści się w rozsądnych granicach.

Jeśli wiesz, że korzystanie z narzędzia będzie dość częste, powinieneś wybrać śrubokręt na akumulatorze litowo-jonowym. I nie bój się lekko zawyżonych kosztów, ponieważ w pełni uzasadnia się pod obciążeniem. Kosztowna bateria do narzędzia, które nie będzie często używane, również nie jest potrzebna! Ważne jest, aby wiedzieć, że żywotność akumulatora wynosi około 2 lat.

Które narzędzie (śrubokręt) jest najbardziej odpowiednie do użytku profesjonalnego? + (Wideo)

Biorąc pod uwagę instrument z punktu widzenia profesjonalnej obsługi, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że urządzenie będzie musiało być używane w trudno dostępnych miejscach. Oznacza to, że najlepszy przypadek użycia można uznać za model z akumulatorem litowo-jonowym. Urządzenie jest dość szybko ładowane i jest przeznaczone do długotrwałego użytkowania w trybie ciągłym. Moment obrotowy urządzenia może osiągnąć 40 Nm i więcej. Bardziej kompletne i użyteczne informacje można znaleźć w poniższym filmie.

Jeśli użytkownik wymaga dodatkowej funkcjonalności, kryteria te należy podać z góry przy zakupie. Z reguły profesjonalne narzędzie zapewnia już podstawowy zestaw funkcji, a uzupełnienie modelu można uzupełnić.

Teraz, gdy wystarczająco dużo wiesz o śrubokrętach, możesz bezpiecznie przejść do rajdu po sklepach, aby bezbłędnie odebrać i przyswoić sobie naprawdę przydatne w życiu codziennym i narzędziach pracy.

Jaki śrubokręt kupić w domu? Wskazówki dotyczące wyboru i oceny

Trudno sobie wyobrazić prace budowlane i naprawcze bez skręcania i skręcania elementów mocujących. Ręczne wykonywanie takich operacji zajmuje zauważalną ilość czasu i wysiłku, szczególnie w przypadkach, gdy charakter pracy pociąga za sobą dużą liczbę elementów złącznych. Takie specyficzne cechy obejmują pokrycia dachowe, płyty gipsowo-kartonowe, meble i inne branże. Dlatego dostępność odpowiedniego elektronarzędzia od dawna staje się aksjomatem zarówno dla profesjonalnych budowniczych, jak i rzemieślników domowych. Porozmawiajmy o tym, który śrubokręt najlepiej kupić w domu, weź pod uwagę ocenę i krótki przegląd urządzeń, które zajęły pierwsze linie.

zdjęcie z shikremont.ru

Aby wyróżnić się spośród zbioru ofert rynkowych, jedynym modelem godnym najwyższej pozycji we wszystkich parametrach jest niemożliwe. Niewłaściwe byłoby porównywanie nieprofesjonalnych urządzeń z urządzeniami zaprojektowanymi na wiele godzin użytkowania. Dlatego przed zakupem warto z wyprzedzeniem zapoznać się z ich funkcjonalnością, zaletami i, co najważniejsze, wadami.

Racjonalnie oceniając, jakie cechy są dla Ciebie niezbędne, jakie minusy można pominąć i porównując te dane z kategorią cenową, możesz liczyć na optymalny wybór.

Przy rozwiązywaniu problemu, jaki śrubokręt kupić w domu, recenzje prawdziwych użytkowników pomogą odkryć nieprzeszkolone i najbardziej nieoczekiwane pułapki i nie pozwolą ci popełnić błędu. Jest to podyktowane faktem, że ranking uwzględnia nie tylko kryteria zadeklarowane przez producenta, ale także cechy określone przez konsumentów, a także dane o sprzedaży detalicznej.

Wkrętaki o znamionowym napięciu mniejszym niż 11 V:

 1. Metabo PowerMaxx BS Quick Basic;
 2. Makita DF030DWE;
 3. Bosch GSR 10,8 V-EC.

Urządzenia o napięciu roboczym 11-15 V:

Wkrętaki o nominalnym napięciu 16-20 V:

Urządzenia z zasilaniem sieciowym:

Ta metoda rankingu pozwala od razu rozważyć tylko jednostki z odpowiednim wskaźnikiem mocy i nie tracić czasu na celowo niewłaściwe opcje. Jeśli wiesz dokładnie, jakiej kategorii potrzebujesz, powinieneś użyć szybkiej nawigacji po artykule w spisie treści.

Wkrętaki z akumulatorem o mocy mniejszej niż 11 V

Metabo PowerMaxx BS Quick Basic

zdjęcie z www.askid.com.ua

Bezwarunkowym liderem jest model Metabo PowerMaxx BS Quick Basic. Przy wadze zaledwie 0,8 kg jest doskonale wyważony w dłoni i ma mniejsze gabaryty w porównaniu z innymi urządzeniami o podobnej masie. Doskonały moment skręcający w 34N · m z elektroniczną regulacją kroku daje prawie nieograniczone możliwości wkręcania śrub o średnicy do 10 mm i do 22 mm w drewnie. W tym samym czasie liczba obrotów wynosi 1400 na minutę.

Osobno warto zauważyć, że bity są zainstalowane w magazynie dostarczonym przez producenta. Jest to niezwykle wygodne w przypadkach, w których wiercenie i wkręcanie śrub odbywa się konsekwentnie. Standardowe wyposażenie obejmuje dwie wysokowydajne baterie litowo-jonowe - 2 Ah, co pozwala na pracę przez cały dzień bez doładowania.

Prawdziwi użytkownicy zauważają następujące słabości PowerMaxx BS:

 • Nieco duży uchwyt, który może być niewygodny dla małej szczotki;
 • Magnetyczne mocowanie pręta, bez zamka;
 • Niedemokratyczne koszty.

zdjęcie z www.amazon.in

Drugie miejsce na liście jest zasłużenie przyznane japońskiej firmie Makita i jej potomstwu DF030DWE. Narzędzie różni się nie tylko kompaktowymi wymiarami, ale także małą masą 8,8 kg. Wraz z ergonomicznym korpusem i antypoślizgowymi gumowanymi elementami zapewnia to długoterminową retencję bez zmęczenia mięśni. Wiele pozytywnych sprzężeń zwrotnych było w stanie regulować prędkość obrotową poprzez zwiększanie lub zmniejszanie siły przy pociągnięciu za spust.

Dwie baterie litowo-jonowe z szybkim ładowaniem impulsowym nie martwią się o ciągłość operacji, ponieważ czas pełnego ładowania będzie wynosił tylko 20 minut. Przyzwoity moment obrotowy 24 N · m zapewnia możliwość wkręcania zarówno drewna, jak i metalu. Maksymalna średnica wiercenia dla metalu wynosi 10 mm, a dla drewna - 21 mm. Opakowanie zawiera futerał i kaburę do mocowania instrumentu do paska.

W praktyce zauważono niektóre słabości DF030DWE:

 • Trudność w zmienianiu bitów jedną ręką;
 • Brak pętli na ramieniu, co powoduje większe wykorzystanie kabury;
 • Ostrość urządzenia w stawach z plastiku gumy.

zdjęcie z sm-tools.com.ua

Moment obrotowy GSR 10,8 V-EC firmy Bosch jest raczej skromny - 20N · m, co jednak nie zapobiega pełnemu uporaniu się z przydzielonymi mu zadaniami. Maksymalna długość zapięcia dla tego urządzenia wynosi 100 mm, a jego średnica wynosi 6 mm. Niemiecka firma wyposażyła go w silnik bezszczotkowy, który znacznie zwiększa oszczędność zużycia energii w porównaniu ze zwykłymi projektami. Oprócz zwiększenia żywotności bez doładowania, mechanizm ten zwiększa wydajność wkręcania śrub o 20%.

Przy prędkości obrotowej 1300 obr / min średnica wiercenia dla metalu jest taka sama jak dla liderów listy, ale najlepszy wskaźnik dla drewna wynosi do 30 mm. Bateria o pojemności 2 Ah wymaga 45 minut do pełnego naładowania.

Z tych niedociągnięć nie można wymienić:

 • Nieefektywność podświetlenia podczas pracy z krótkimi bitami;
 • Niewygodne zapięcie pasów.

Najlepszy śrubokręt o napięciu 11-15 V

zdjęcie z www.amazon.in

Niewątpliwie pierwsze miejsce zajmuje Makita BTD130FRFE. To prawdziwy koń pociągowy o momencie obrotowym 140 N · m i prędkości obrotowej 2400 (w trybie rozruchowym 3200) rpm. Niewielka na taką możliwość waga 1,4 kg jest uzupełniona zaciskiem, który pozwala przyczepić przyrząd do paska jedną ręką. Pełne naładowanie akumulatora trwa zaledwie 22 minuty, pomimo dużej pojemności 3 Ah

Oprócz dobrze umiejscowionej latarki LED, która dobrze oświetla obszar roboczy, posiada pierścień fluorescencyjny, dzięki czemu można go łatwo znaleźć nawet w ciemności. Wszystkie analizowane przez nas raporty zawierały krytykę tylko za wysoki koszt BTD130FRFE.

zdjęcie z www.p-br.ru

Amerykańska marka Milwaukee i jej duma M12CDD-202C należą do klasy profesjonalnych elektronarzędzi. Bezszczotkowy silnik, w porównaniu ze strukturami kolektorów, ma 10-krotnie większą żywotność i dwukrotnie większą wydajność. Inteligentna elektroniczna ochrona napędu przed przeciążeniami jest chlubą firmy.

Charakterystyka mocy i prędkości należą do najlepszych w odpowiednim segmencie rynku. Dobrym dodatkiem jest bateria, która może działać w temperaturach do -20 ° C. Względnie wysoki koszt jest całkowicie kompensowany przez całkowity brak negatywnych chwil, oznaczony nawet przez wiele lat codziennego użytku.

zdjęcie z witryny nadavi.com.ua

Dokonując wyboru śrubokrętu do domu, należy zwrócić uwagę na AEG BS12G2 LI-152C. Niezwykle atrakcyjna cena nie wpłynęła na cechy jakościowe, pozwalając jej konkurować z jej drogimi odpowiednikami. Imponujący zakres regulacji obejmuje 24 pozycje stałego momentu obrotowego. Bezbłędny montaż zapewnia brak luzów i brak bicia i czystość przełączników.

Absolutnie wszyscy klienci zwracają uwagę na ergonomię, dzięki której doskonale leży w dłoni i nie męczy się, mimo że w porównaniu z konkurentami waga to 1,6 kg. Jednakże, komentując niedociągnięcia, kupujący są również jednomyślni i zwracają uwagę na następujące fakty:

 • Brak wskaźnika ładowania, a więc do pełnego rozładowania, skręca idealnie, co jest nieco wyrównane przez dodatkową baterię;
 • Iluminacja nie jest zapewniona;
 • Obudowa jest niewygodna, pomimo woluminu w niej nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca.

Najlepszy śrubokręt z zasilaniem 16-20 V.

zdjęcie z bsc.im

Trudne zadania stawiają wysokie wymagania na elektronarzędzi, co całkowicie odpowiada Makita DDF454RFE. Czterobiegunowy silnik o wysokiej mocy, połączony z momentem obrotowym 80 Nm, nie napotka przeszkód nawet w postaci najtwardszych materiałów budowlanych, bez problemów z wkręcaniem w nie elementów złącznych. Ponowne ładowanie jednego z dwóch kompletnych akumulatorów litowo-jonowych zajmuje zaledwie 22 minuty, całkowicie eliminując przestoje.

Produkty tej marki są praktycznie standardowe, praktycznie bez żadnych negatywnych opinii, jeśli umieścisz wysoką cenę na nawiasach. Wzmianki są warte tylko:

 • Nie idealne balansowanie;
 • Nieuzasadniona lokalizacja oświetlenia personelu.

zdjęcie z www.toolstop.co.uk

DeWALT DCD790D2 jest przypisany do nowej generacji, której cechy konstrukcyjne znacznie przedłużają czas działania bez dodatkowych opłat i ogólnego terminu eksploatacji. Ważenie dobiera się w taki sposób, że nawet przy intensywnym użytkowaniu szczotka nie doświadcza spastycznego szczepu.

Kierunek oświetlenia w rzeczywistości odpowiada obszarowi roboczemu, co jest niezwykle rzadkie w tej klasie urządzeń elektrycznych. Udanym rozwiązaniem było przedłużenie jarzenia diody przez 20 sekund po wyłączeniu silnika. Ta luka czasowa jest potrzebna, aby przesunąć rękę do następnego punktu aplikacji. Wykańcza charakterystyczny uchwyt magnetycznych końcówek i wygodny zaczep do paska.

Systematyczne negatywne opinie DCD790D2 nie ma, ale indywidualni nabywcy zauważyli:

 • Nieudana lokalizacja przełącznika w trybie odwrotnym;
 • Nieaktywny futerał, przeznaczony tylko do przechowywania standardowych akcesoriów;
 • Nagłe zatrzymanie podczas pracy z drugą prędkością może prowadzić do odwijania wkładu.

zdjęcie z www.ebay.com

Solidne i niezawodne urządzenie Hitachi DS18DFL stanie się uniwersalnym codziennym asystentem. Z jednej strony wszystko odbywa się dla wygody: rozkład ciężaru, antypoślizgowy uchwyt, obudowa odporna na uderzenia. Z drugiej jednak strony - z pewnością jest to masywny agregat (1,7 kg), który wymaga adaptacji szczotki. Ma uchwyt na bity i pasek na rękę. Również chwali się czas doładowania 30 minut i pojemny futerał.

Zwróć uwagę na prawdopodobieństwo następujących problemów:

 • Nie można zablokować wkładu podczas instalowania bitów;
 • Okresowe spontaniczne przełączanie prędkości;
 • Niewielka ładowarka.

Najlepszy wkrętak do domu z zasilaczem

zdjęcie z www.technofavorit.com.ua

Makita TD0101 to znacznie wydajniejszy i jednocześnie tańszy analog baterii. Kompaktowe wymiary i waga 0,99 kg ułatwiają długoterminową manipulację wagową. Charakterystyczną cechą jest blokowanie przycisku zasilania, który zmniejsza jednokierunkowe obciążenie mięśni. Pierścień fluorescencyjny, chociaż nie zastępuje pełnoprawnego oświetlenia, ale może pomóc w zamocowaniu w miejscach o ograniczonym oświetleniu. Płynny start i wzrost obrotów gwarantują kontrolę nad działaniami.

Ma sens przygotowanie się do następujących problemów, odnotowanych w prawie wszystkich komentarzach:

 • Ogrzewanie mieszkania podczas pracy;
 • Stosunkowo krótka długość przewodu zasilającego;
 • Sprawa nie jest uwzględniona.

zdjęcie z sm-tools.com.ua

AEG S 4000E zwykły dla produktów tej marki, jakości montażu i wysokiej wydajności nikt nie zaskoczy. Szybkość obrotowa 4000 obr./min obiecuje racjonalny czas pracy. Istnieje również blokada w pozycji "na" i zaczep na pasek. Wygodny osprzęt-ogranicznik umożliwia pracę bez usuwania w warunkach ograniczonej przestrzeni, a długi przewód zasilający jest nieoceniony w wariantach bez akumulatora.

Zgłoszono następujące słabe punkty:

 • Nieidealne dopasowanie, które wymaga okresu przyzwyczajenia;
 • Uchwyt magnetyczny nie zawsze go trzyma i często pozostaje w śrubie.

Oczywiście, absolutnie doskonałe instrumenty nie istnieją, ale po spędzeniu trochę czasu na zapoznaniu się z właściwościami technicznymi, można spodziewać się zakupu, jeśli nie bez wad, to przynajmniej z oczekiwanymi niedociągnięciami.

Mamy nadzieję, że decydując jaki śrubokręt wybrać, nasz ranking będzie chronił przed błędami i pozwoli nam dłużej nie interesować się takimi informacjami.

Zauważyłem, że gdy przychodzą do mnie budowniczowie, zawsze zaczynają wszystko od śrubokrętu i kończą śrubokrętem. Jakiego rodzaju może być profesjonalizm? Najwyraźniej ich elektronarzędzia od dawna wymagają wymiany.

Co za śrubokręt kupić w domu - wskazówki dla mistrzów domu

Kiedy w domu znajdują się wykwalifikowane męskie ręce, oznacza to, że jest ktoś, kto podniósłby nową szafkę i powiesił półki, a następnie wkręcił śruby za pomocą śrub. Czasami te śruby lub nakrętki muszą być owinięte tak bardzo, że po zwykłym śrubokręcie twoje dłonie są jak żeliwne - są tak zmęczone. Ale za pomocą śrubokręta można to zrobić bez większego wysiłku. Aby optymalnie określić, jaki rodzaj śrubokręta kupić w domu, rozważmy cechy tego urządzenia.

Jakie parametry powinien mieć dobry domowy śrubokręt

To urządzenie będzie potrzebne, gdy będziesz musiał wkręcić lub odkręcić śruby, śruby, nakrętki lub śruby. Po posadzeniu wiertła można zrobić dziurę (ale tylko małą). Jeśli potrzebujesz wywiercić duży otwór, weź asystent wiertarki.

Głównym parametrem wkrętaków jest moment obrotowy. Jest to ten wskaźnik, na który należy zwrócić uwagę podczas badania paszportu instrumentu.

Jaka jest wielkość momentu obrotowego

Ten parametr pokazuje, z jaką powierzchnią narzędzie poradzi sobie bez problemów. Im mniejszy moment obrotowy, tym mniej gęsty materiał powinien mieć śruba. Do narzędzi domowych wystarczający moment obrotowy od 10 do 20 N · m. Aby chronić silnik elektryczny, jego sprzęgło jest wyposażone w specjalny mechanizm zapadkowy. Dzięki temu przy obciążeniach przekraczających dopuszczalny próg (maksymalny moment obrotowy) wał silnika zaczyna się ślizgać.

W wysokiej jakości śrubokręcie zawsze istnieje urządzenie, które ogranicza ten maksymalny moment obrotowy. Wykonany jest w formie pierścienia i znajduje się na osi silnika bezpośrednio za uchwytem zaciskowym. Sprzęgło bezpieczeństwa i dysza zużywająca się będą chronić, a śruba nie pozwoli na zbyt wiele wejść do materiału.

Ogranicznik można dostosować. Kroki dostosowania wynoszą od 5 do 22 - lepiej zrobić więcej niż mniej.

Wkrętak może być stacjonarny, zasilany ze zwykłego gniazdka lub akumulator. Ta ostatnia opcja jest bardziej mobilna, bardziej kompaktowa i wygodniejsza. Ale on także ma "pułapki". Jeśli śrubokręt nie jest używany przez dłuższy czas, jego baterie powoli giną. Często zdarza się, że ten śrubokręt leży i może zostać użyty raz na 2 miesiące. Baterie są rozładowane, nie są ładowane na czas i powoli tracą pojemność. Dlatego warto spojrzeć na mniej dogodne urządzenie sieciowe z długim przewodem - nie zawiedzie Cię to.

Minus - wymóg ciągłego ładowania i szybkiej awarii akumulatorów.

Wkrętaki sieciowe będą ważniejsze i wolniejsze niż ich odpowiedniki na baterie. Ale mogą być przechowywane tak długo, jak chcesz, i nie musisz się martwić o ładowanie. Długi sznur pozwoli ci wykonać niezbędną pracę, a jeśli to nie wystarczy, przedłużacz jest do twojej dyspozycji.

Minusem modeli sieciowych jest wysoka cena. Ale z takim wyborem, jak teraz, można znaleźć i dość budżetowy śrubokręt sieciowy.

Wybierając te dwa rodzaje mocy, rozważ, w jakich warunkach będziesz potrzebował obsługiwać urządzenie i dokonać właściwego wyboru.

Moc urządzenia jest określona przez napięcie znamionowe akumulatora, a czas działania zależy od jego pojemności. Wkrętaki domowe mają ten wskaźnik na poziomie 1,2 - 1,5 Amperogodziny. Ponadto zauważamy, że te same baterie są trzech rodzajów.

 • Akumulatory niklowo-kadmowe są powszechnie usuwane z produkcji, ponieważ zawarte w nich kadmowo są bardzo szkodliwe dla ludzi. Może powodować alergie. Ale w sklepach urządzenia z taką baterią są nadal sprzedawane. Ta bateria jest odporna na mróz i może być ładowana nawet tysiąc razy. Główną wadą jest to, że ma on efekt pamięci, co prowadzi do zmniejszenia ładunku od czasu do czasu.
 • Akumulatory typu Nickel-Metal Hydride są bardzo lekkie. Możliwość doładowania - pięćset razy.
 • Akumulatory typu litowo-jonowego - wysokiej jakości, nie mają efektu pamięciowego, służą długo. Niestety, boi się szronu.

Jeśli zdecydujesz się na bezprzewodowy śrubokręt, przeczytaj wideo poniżej.

Wideo: Testowanie wkrętarek bezprzewodowych

Profesjonalne urządzenia zwykle mają doskonałe urządzenie ładujące, które może wykonać swoją pracę w ciągu zaledwie godziny. Modele amatorskie ładują baterię w trzech, a nawet pięć razy dłużej. Jednak to zależy od Ciebie - profesjonalne modele są znacznie droższe. Moim zdaniem, nie ma potrzeby przepłacania, więc możesz wybrać prostą ładowarkę.

Aby uzyskać wysokiej jakości wkręcanie śruby, wystarczy prędkość nie większa niż 500 obr / min. Do wiercenia potrzeba 1300 obr / min, nie mniej. Opcja optymalna - obecność regulatora prędkości.

Wybór producenta śrubokręta

Ogromny wybór modeli i firm może wprowadzać w błąd niedoświadczonych kupujących. Nie wie, jaki śrubokręt powinien kupić dom. Są do siebie tak podobne, z wyjątkiem tego, że kolor i wzór są różne - to pierwsze wrażenie.

Jeśli wydana kwota nie odgrywa szczególnej roli, spójrz na trzy najlepsze marki. To Makita, Hitachi i Bosch. No cóż, trzeba przepłacić za pewną nazwę, ale instrument będzie zadowolony z ergonomii, funkcjonalności i trwałości.

Jeśli urządzenie jest kupowane tylko w przypadku drobnych domowych napraw, możesz zaoszczędzić pieniądze. Całkiem niezły pokaz sami amerykańscy śrubokręty firmy Black&Decker. Lub możesz kupić krajowy Interskol - to całkiem koń pociągowy.

Podsumowujemy i definiujemy parametrami śrubokrętów domowych

 • Kupując śrubokręt, wybieramy niezawodnego i godnego zaufania producenta.
 • Wartość momentu obrotowego jest nie mniejsza niż 10 Nm.
 • Prędkość obrotowa silnika wynosi około 400-500 obr / min.
 • Tryby pracy są dwa. To jest skręcanie i wiercenie.
 • Obecność rewersu.

W zależności od ich potrzeb, wykonujemy model działający z sieci energetycznej lub przenośnej. To, co jest dobre, a co złe - każdy z nich, zostało powiedziane powyżej. Ważne: jeśli kupisz baterię, poszukujemy zapasowej baterii w zestawie. Kilka wskazówek przy zakupie takiego urządzenia:

 • Najlepiej dla domu, aby wziąć model z akumulatorem litowo-jonowym, ponieważ taka bateria nie ma efektu pamięci w domu, potrwa dłużej. Wszystko dlatego, że w domu nie będziesz korzystać z urządzenia na stałe, a pozostawianie w długim okresie rozładowania akumulatorów niklowo-kadmowych jest najeżone szybką awarią.
 • Napięcie akumulatora powinno wynosić od 10 do 14,4 woltów.
 • Jeśli dwa różne modele śrubokrętów mają baterie o tym samym napięciu, wybierz w zależności od ilości ładunku (jednostka - Amperogodzina). Kup model, który ma ten parametr więcej.

Dodaj komentarz

44 − = 39