Nazwa kategorii

Kalanchoe dekoracyjne

Kalanchoe: opieka domowa

Przyjemne oko z rozkosznym kwiatem, domowe kwiaty tworzą przytulną, ciepłą atmosferę, otuloną aurą miłości i harmonii. Egzotyczne lub znajome, ozdabiają nasz dom, leczą choroby, dają wspaniały nastrój. Handsome Kalanchoe: opieka w domu, która nie wymaga dużego nakładu pracy i kosztów finansowych - bezpretensjonalna, wykwintna roślina, żyjąca na parapetach mieszkań i balkonów. Jakie warunki są konieczne do wzrostu i kwitnienia?

Cechy uprawy Kalanchoe różnych odmian

Istnieje warunkowa klasyfikacja Kalanchoe związana ze specyfiką warunków opieki domowej:

 1. Odmiany ozdobne:
  1. Blossfeld. Typ kalanchoe z ząbkowanymi liśćmi o małym zielonym kolorze, który przy odpowiedniej pielęgnacji pozwala uzyskać piękną szerokość krzewu do pół metra.
  2. Kalandiva. Terry kwiatostany, przedstawione na zdjęciu, przyciągają zasłużoną uwagę licznych wielbicieli. Według doktora nauk, angielskiego profesora-botanika Davida Hessiona, co drugi odwiedzający holenderskie aukcje kwiatów nabywa Kalandiva.
 2. Odmiany ozdobne-liściaste Kalanchoe. Warunki domowe wymagają szczególnej uwagi podczas podlewania:
  1. Filc. Wąskie, podłużne liście z wyraźnymi żyłkami zdobią szare kosmki.
  2. Behar. Liście oliwkowe o wielkości do 10 cm pokryte są brązowymi włoskami. Ceniony za właściwości lecznicze, nie wymaga szczególnej uwagi i opieki domowej.
 3. Żyworodne odmiany lub bryophyllums. Zainspirowany i zaskoczony przez wielkiego Goethego, ten gatunek calanchoe rozmnaża się poprzez pączkowanie:
  1. Degremona. Liście Kalanchoe są podłużne, gładkie, trójkątne z ząbkowanymi krawędziami.
  2. Peristoye. Powszechny widok, "żyjący" na parapetach naszych matek i babć przez wiele lat. Skuteczny w leczeniu przeziębienia, zapalenia zatok, ran i oparzeń, stanów zapalnych.

Jak dbać o calanchoe w domu

Kalanchoe: troskliwa opieka w domu, dla której zadowoli ciebie i twoich bliskich z wykwintnym kwitnieniem - tropikalna roślina z wyspy Madagaskar. Powiązane z rodzaju sukulentów, czuje się świetnie na terenie tropików Azji i Ameryki Południowej, w klimacie umiarkowanym Europy i ... w oknie mieszkania. Sięgając w naturalnych warunkach tropikalnego klimatu o wysokości dwóch metrów, ten rodzaj rodziny Crassulaceae (Tolstyankovye) ma do 200 odmian.

Dla komfortowej rośliny temperatura będzie wynosiła 12-25 ° C. Te kryte kwiaty doskonale czują się latem na balkonie w doniczkach lub na otwartym terenie. Do Kalanchoe dobrze rozwinięty i kwitnący, potrzebuje światła słonecznego. Bezpośrednie promienie są szkodliwe dla kwiatów, więc jeśli parapety okien - stałe miejsca "życia" - idą na stronę południową, tworzą rozproszone światło. Zimą szczególną cechą opieki domowej będzie stworzenie dodatkowego źródła światła.

System korzeniowy rośliny nie toleruje nadmiaru wilgoci, reagując z procesami zaniku. Używaj stojącej wody o temperaturze pokojowej. Kiedy wychodzisz, nie zapominaj, że wilgotne powietrze wywołuje rozwój chorób. W przypadku sezonu grzewczego "odłóż" kwiat od grzejników. Wybierz sposób podlewania ziemi:

 • poza sezonem - nie częściej niż raz na kilka dni;
 • W upalne lato konieczne jest codzienne podlewanie;
 • Zimą częstotliwość zmniejsza się do jednego podlewania w ciągu dwóch tygodni.

Wybierając metodę przeszczepiania Kalanchoe po zakupie, nie zapominaj, że w celu adaptacji roślina potrzebuje wygodnych warunków domowych. Odmiany roślin ozdobnych doświadczonych hodowców kwiatów zaleca się "karmić" złożonymi nawozami, stosując połowę dawki. To sprzyja obfitemu, długiemu kwitnieniu. Unikaj dodatków w zimie, a także w sezonie, kiedy kwitnie Kalanchoe.

Dobór gleby i przeszczepianie kwiatów

Przeszczep Kalanchoe w domu jest konieczny, jeśli korzenie rośliny wypełniają przestrzeń doniczki, w której kwiat zamieszkuje, preferując lekko kwaśną glebę o pH 5,5-6,5. Przełóż Kalanchoe pod koniec kwietnia-maja:

 1. Wybierając gotowy podkład dla sukulentów, dodaj jedną piątą drobnego piasku.
 2. W przypadku samodzielnego przygotowania gleby w domu należy wysterylizować wszystkie składniki, tworząc mieszankę:
  • humus;
  • murawa;
  • drewno węglowe;
  • piasek.
 3. Na dole ułożyć rozłożone gliny lub drobno pokruszone kawałki cegły, aby poprawić drenaż.

Przy czasie dziennym trwającym ponad 12 godzin możesz zasadzić roślinę. Aby to zrobić, użyj następujących metod:

 1. Reprodukcja sadzonek Kalanchoe. Nadaje się tylko do zdrowych sadzonek. Delikatnie oddzielić od wspólnego krzewu podstawę dwoma arkuszami, wrzucając je do przygotowanej słabo kwaśnej gleby.
 2. Czy chcesz mieć reprodukcję liści w domu dla Kalanchoe? Ostrożnie odłączyć od zwykłego krzewu nienaruszony, zdrowy liść, wrzucić go do nowego garnka przygotowanej gleby.
 3. Nasiona. Umieść nasiona na powierzchni wilgotnej gleby (1 część piasku i torfu), nie posypanej ziemią. Przykryj przez 10-12 dni szkłem lub polietylenem. Po zobaczeniu kiełków, usuń "osłonę".

Większość odmian ozdobnych zaczyna wytwarzać pierwsze pąki pod koniec zimy - wczesną wiosną. Okres kwitnienia jest krótki - od lutego do kwietnia. Jak zrobić kwiat Kalanchoe:

 • tworzenie trybu oświetlenia za pomocą lamp;
 • "Łatwy" górny opatrunek;
 • przestrzeganie zasad "krótkich godzin dziennych".

Utworzony przez przycinanie i szczypanie korony pomoże nadać roślinie piękną sylwetkę. Realizacja zaleceń przyczyni się do stworzenia "wykwintnych form" kwiatu:

 1. Kalanchoe, jak przycinać? Po kwitnieniu spróbuj usunąć szypułę tak nisko, jak to możliwe, aby przywrócić siłę osłabionej rośliny. Jeśli zauważysz, że kwiat wygląda "zmęczony" i niezdrowy, pamiętaj, aby wyciąć wszystkie uszkodzone liście.
 2. Jak uszczypnąć Kalanchoe? Zatrzymaj wzrost roślin, pozbądź kwiat słabo rozwiniętych cienkich pędów pomoże usunąć to drugie. Za pomocą nożyczek pozbyć się niepotrzebnych górnych liści i wierzchołka łodygi. Posypaj rany na zerwanych pędach węglem / popiołem.

Kalanchoe: jaka opieka w domu chroni roślinę przed szkodnikami i katastrofalnymi chorobami:

 1. Choroby liści:
  1. Phytophthora - ciemne, czasem czarne plamy u podstawy liścia. Przyczyną jest nadmiar wody podczas nawadniania, ciepła, nadwyżek nawozów.
  2. Mączniak prawdziwy. Jego pojawienie się jest spowodowane nieprzestrzeganiem reżimu temperatury, niskiej wilgotności powietrza podczas dbania o Kalanchoe w domu.
 2. Szkodniki:
  1. Najbardziej "znanymi" liśćmi roślin atakującymi owady są mszyce. Zielone muszki zapobiegają kwitnieniu i wzrostowi Kalanchoe. W tym samym czasie liście kwiatu żółkną, stopniowo opadając.
  2. Tarcza. Owad, prowokując rozwój procesów grzybowych na liściach i łodygach Kalanchoe.

Poradzenie sobie z szkodnikami w domu pomoże usunąć zainfekowane części rośliny, leczenie pozostałych zdrowych roślin specjalnymi roztworami mydła (potasu) lub alkoholu. Dla pełnego wyleczenia zajmie to dużo czasu, przestrzegając zasad pielęgnacji kwiatów i podlewania gleby fungicydami - preparatami chemicznymi, których działanie ma na celu zwalczanie różnych chorób.

Dlaczego Kalanchoe nie kwitnie - powody

Kupując piękne, kwitnące Kalanchoe, przygotuj się na to, że proces adaptacji po pierwszym kwitnieniu potrwa pewien czas. Zadając pytanie: "Nie kwitnie Kalanchoe, co robić?", Przestrzegaj takich zaleceń botaników i kwiaciarni:

 1. Zmniejsz ilość nawozów i częstotliwość nawożenia. Zrób to stopniowo, stopniowo zmniejszając dawkę.
 2. Przestrzegaj zasad opieki domowej, omówionych powyżej. Nadmiar lub brak wilgoci, obecność chorób, szkodniki żyjące na roślinie, utrudniają proces kwitnienia.

Wideo o dobroczynnych właściwościach i pielęgnacji kwitnącego Kalanchoe

Niezwykła nazwa "Kalanchoe" z języka chińskiego tłumaczy się jako "gruba łodyga", Afrykanie i mieszkańcy Ameryki Południowej nazywają ją "trawą losu", a Portugalczycy - "roślinnym życiem". Istnieje piękna legenda, że ​​dom, w którym kwitnie ta roślina kwitnie, przechowuje i chroni świętych, a jej mieszkańcom zawsze towarzyszy szczęście. Takie przekonania nie są bezpodstawne, ponieważ niektóre gatunki Kalanchoe można nazwać "lekarzem domowym w doniczce". Po obejrzeniu poniższego filmu dowiesz się, jak zapewnić właściwą opiekę w domu dla rośliny kwitnącej.

Kalanchoe jest dekoracyjny. Jak wyhodować roślinę kwitnącą?

Kalanchoe lub "zielony uzdrowiciel" (tak zwany kwiat w ludziach) jest znany wszystkim bez wyjątku. Jednak mało kto wie, są dekoracyjne gatunki tej rośliny. I zdobyli popularność dzięki nietypowym kolorom, zadowoleni z właściciela prawie przez cały rok. Istnieje kilka rodzajów kwitnienia Kalanchoe. A dziś porozmawiamy o niektórych z nich, a także powiemy, na czym zależy, aby te wspaniałe kolory były potrzebne.

Należy zauważyć, że rodzina Kalanchoe ma około 200 gatunków. Wszystkie mają jedną charakterystyczną cechę - gęste łodygi i mięsiste liście. Odcień liści i ich faktura mogą być różne. Są gatunki ciemnozielone i aksamitne w dotyku do liści, a są bardziej blade i mają gładką powierzchnię. W przyrodzie Kalanchoe można spotkać w południowo-wschodniej Azji, Południowej Afryce i Ameryce Południowej. W warunkach naturalnych roślina rośnie do 3-4 metrów wysokości.

Najpopularniejsze wśród hodowców kwiatów jest dekoracyjne Kalanchoe. Rośnie w małym bujnym buszu (30-35 centymetrów wysokości), ma gładkie mięsiste liście ciemnozielonego koloru. Kwiatostany delikatnie różowego odcienia zadziwiają jego pięknem i wdziękiem. W niektórych przypadkach nawet przyćmią nawet różę - uznaną królową kwiatów. Ze względu na swoją zwartość, roślina ta nadaje się do uprawy nie tylko w ogrodach zimowych i szklarniach, ale również w małych mieszkaniach i biurach.

Cechy pielęgnacji i pielęgnacji

W zasadzie opieka nad dekoracyjnym Kalanchoe jest całkiem prosta. Zachowaj ją w jasnym pomieszczeniu, w ciepłym sezonie możesz wyjść na otwartą werandę lub balkon. Mimo swojej miłości do światła, Kalanchoe nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego, więc wybierz odpowiednie miejsce dla niego. Jeśli roślina jest zawarta na parapecie skierowanym na południe, musisz pokryć ją z ultrafioletu w porze lunchu.

Po zakupie kwitnącego Kalanchoe poczekaj, aż pąki opadną całkowicie i przenieś je do nowego garnka. Do przeszczepu idealna jest gotowa mieszanka przeznaczona dla sukulentów. Możesz także użyć samodzielnie przygotowanej gleby. Aby to zrobić, wymieszaj równe części ziemi i ziemi, a także piasek. Wybierając doniczkę, należy zwrócić uwagę na pewne szczegóły: powinna ona być dość obszerna (koło musi pasować do wielkości korony rośliny) i mieć otwory w dnie.

Nie zapomnij położyć warstwy drenażu (1,5-2 centymetrów) na dnie garnka. Jest to konieczne w celu regulacji procentowej zawartości wilgoci w glebie i zapobiegania gniciu korzeni. Po zakończeniu przeszczepu zalać roślinę i umieścić w pomieszczeniu o temperaturze powietrza nie wyższej niż 25 stopni. Następnie ten gatunek Kalanchoe potrzebuje przesiedlenia co 2-3 lata. W tym czasie gleba traci wszystkie niezbędne cechy i nie może już zapewnić im kwiatów.

Podlewanie roślin wymaga umiarkowanego - gdy gleba wysycha. Nawozy stosuje się co 2-3 tygodnie, stosując specjalne nawożenie sukulentów. Wraz z nadejściem chłodów (od października do lutego), Kalanchoe przechodzi w okres odpoczynku: przestaje kwitnąć i zrzuca liście. W tym momencie należy go umieścić w chłodnym miejscu, w którym temperatura powietrza nie przekracza 12 stopni i chronić przed przeciągami. Podlewanie, podobnie jak nawóz, jest całkowicie anulowane.

Skuteczna opieka nad kwitnącym Kalanchoe polega na utrzymaniu niezbędnej wilgotności i rozproszeniu jasnego światła. Naruszając te warunki, promujesz pojawienie się pleśni i gnicia na liściach i korzeniach rośliny. Do leczenia kwiatów niezbędne są specjalne preparaty, które można kupić w kwiaciarni.

W ciepłym sezonie na Kalanchoe można atakować mszyce - najbardziej szkodliwy owad, dotykający prawie wszystkich kwiatów w pomieszczeniach. Walcz z mszycami na dwa sposoby: umyj liście i łodygi roztworem mydła lub posyp je preparatem zawierającym insektycyd. Pierwsza metoda będzie skuteczna tylko wtedy, gdy mszyca właśnie pojawiła się na roślinie. Jeśli porażki są zbyt widoczne, będziesz musiał uciekać się do "ataku chemicznego".

Gatunek ten jest sztucznie uzyskaną hybrydą. Jako prekursor roślina opisana powyżej była tym, który działał jako przodek. Oba kwiaty są do siebie podobne, jedyną różnicą jest to, że Kalandiva jest nieco mniejsza (15-20 centymetrów wzrostu), kwitnie dłużej i wyrzuca pąki nie tylko różowe, ale także pomarańczowe, czerwone i żółte. Opieka nad tym kalanchoe praktycznie nie różni się od zawartości jego progenitora. Jednak niektóre niuanse są nadal obecne.

Lubi mieć dużo światła w pokoju, nawet bezpośrednie światło słoneczne. Jednak w południe, gdy efekt ultrafioletu jest zbyt silny, lepiej jest pokryć roślinę;

Przenosi wahania temperatury bez znacznych strat (od 10 do 30 stopni). Ale nadal najlepiej jest wyhodować kwiat o standardowej temperaturze pokojowej 20-25 stopni. Roślina nie lubi wysokiej wilgotności i dlatego nie wymaga rozpylania;

Podlewanie Kalandiva nie jest wymagające, ponieważ wilgoć magazynuje "w rezerwie" w mięsistych liściach i łodygach. Procedury wodne powinny być ustawione, ponieważ gleba całkowicie wysycha. Wskazane jest, aby woda nie opadała na liście i pąki. Nawóz można stosować tylko w okresie kwitnienia;

Transplant jest przeprowadzany natychmiast po zakupie. W przyszłości - gdy roślina rośnie (co 2-3 lata). Zużyta mieszanina gleby na sukulenty lub glebę przygotowaną samodzielnie - taka sama jak w przypadku Kalanchoe blossfelda;

Zimowa pielęgnacja Kalanchoe Kalandhiva znacznie różni się od letniej pielęgnacji. Gdy kwiat odrzuca ostatni pączek, jego liście zaczynają odpadać, a łodyga - się rozciągać. Oznacza to - roślina przygotowuje się do odpoczynku. Wielu hodowców nie wie, co zrobić z kwiatem dalej i po prostu go wyrzucić. Jednak przy odpowiedniej zawartości, Kalanchoe perfekcyjnie zimuje i znów będzie gotowy do rozwoju.

Gdy roślina jest zupełnie pusta, zaleca się ją przyciąć prawie do korzenia i umieścić w chłodnym, zacienionym miejscu, gdzie temperatura powietrza nie przekracza 10 stopni. Raz na dwa tygodnie kwiat można wylać, ale nie obficie, ale tylko lekko nawilża glebę. Pielęgnacja zimowa nie oznacza wprowadzania nawozów. Wraz z nadejściem wiosny Kalanchoe stopniowo zyska siłę do nowego kwitnienia.

Zastanowiliśmy się tutaj, czym jest soczysty dekoracyjny - Kalanchoe. Jak zauważyłeś, opieka nad kwitnącymi gatunkami nie jest skomplikowana. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże ci wyhodować zdrową roślinę, która zadowoli się pachnącymi pąkami.

© 2009 - 2018 The Women's Journal of JLady

Kopiowanie materiałów jest dozwolone tylko ze wskazaniem aktywnego linku do źródła

Skontaktuj się z nami | Reklamodawcy | Mapa strony

Jak właściwie dbać o dekoracyjne Kalanchoe w domu

Dekoracyjne Kalanchoe, wybrane przez wielu entuzjastycznych hodowców kwiatów do uprawy w domu, cieszy oko od stycznia do połowy lata. Pokryta jest małymi parasolami w kolorach różowym, szkarłatnym, pomarańczowym i żółtym. Najczęściej na parapetach widać podstawowy widok z ognistym czerwonym kolorem.

Roślina tworzy kilka łodyg w okresie kwitnienia - są wysokie i tworzą baldachim kwiatostanów nad liśćmi. Ten twardy sukulent przypisywany jest właściwościom leczniczym. Sok z jego liści jest skuteczny w leczeniu przeziębienia. W domu początkujący dorastają Kalanchoe często jako doroczna kultura, która po kwitnieniu jest po prostu wyrzucana i nabywana. Istnieje błędne przekonanie, że Kalanchoe w domu jest nierealistyczne, aby stymulować kwitnienie każdego roku. Ale eksperci i doświadczone kwiaciarnie są pewni - przy odpowiedniej staranności nawet starsze okazy mogą przez długi czas zadowalać jasne kwiatostany.

Zaletą Kalanchoe jest zdolność dostosowania się do wszelkich warunków wzrostu. Nawet z minimalną ostrożnością, nie odrzuci liści lub pąków. Ale jeśli chcesz uzyskać masywną roślinę o bogatym kwitnieniu, zaleca się stworzenie mu odpowiedniego komfortu. Kalanchoe preferuje w domu jasne, optymalnie rozproszone światło. Ale nie możesz umieścić go w miejscu, w którym przenikają palące promienie słoneczne. Zakres temperatury dla tak dużego kwiatu wynosi od komfortowego 10 do gorącego 25 stopni. Zakład nie boi się skoków we wskaźnikach w tym zakresie. Nawet w obowiązkowej opiece obejmuje podlewanie i karmienie, przeszczepianie, kompetentną hodowlę zwierząt domowych, walkę z pojawiającymi się chorobami i szkodnikami.

Dla kalanchoe jest odporny na choroby i pasożyty. Gdy Twój zwierzak nie ma wystarczającego oświetlenia w domu, może odpowiedzieć jasnymi i przezroczystymi liśćmi i stać się zbyt długi. Jeśli kwiaty cierpią z powodu nadmiernego ciepła, ich liście wyschną i zaczną latać. Pojawienie się brązowych plam i pleśni na powierzchni łodyg i liści jest wynikiem nadmiernej wilgoci. Niebezpieczne dla rozwoju roślin są pochwa, wełnowca i przędziorków. Witalność dwóch pierwszych pozostaje na łodygach i pączkach w postaci białawych kropek i pasm.

Przetrwalnik praktycznie wyczerpuje siły witalne z Kalanchoe. Ulotki stają się suche, a wokół korony i kwiatów charakterystyczna jest pajęczyna. Do zwalczania szkodników należy używać specjalnych leków, które można kupić w kwiaciarniach. Jeśli po zakończeniu bujnego rozkwitu roślina jest naga i wydłużona, proste przycinanie może pomóc. Konieczne będzie skrócenie łodyg i ich ukorzenienie.

Właściwa opieka

Właściwa opieka dla tak przystojnego w domu, aby produkować łatwe. Wystarczy nie wypełniać rośliny, jak każdej innej soczystej rośliny. Do podlewania potrzebna jest miękka woda. Przy tworzeniu optymalnych warunków temperaturowych dla pielęgnacji i braku intensywnego ciepła, częstotliwość podlewania powinna wynosić 1-2 razy w tygodniu. Po uschnięciu kwiatów należy je usunąć razem z szypułkami.

Przycięte w czasie stymuluje pojawianie się młodych pędów i wydłuża czas kwitnienia do połowy lata. Kalanchoe doświadczeni hodowcy kwiatów odnoszą się do roślin ponownie kwitnących - przy należytej staranności kwiat zadowoli piękne kwitnienie przez ponad rok. W tym celu zapewnia się okres odpoczynku między sierpniem a grudniem. Tworzy długą noc - do 14 godzin i krótki dzień. Konieczne będzie stworzenie cienia za pomocą kaptura lub przesunięcie doniczki wieczorem do ciemnego miejsca.

W przypadku kultury potrzebna jest mieszanka ziemna na bazie kompostu i pół humusa, piasku i twardego drewna w małych częściach. Przeszczep jest wymagany każdego roku. Rozmnażanie kwiatów w domu wykonywane jest przez nerki, czasami używane są sadzonki lub nasiona.

Opieka polega na stworzeniu normalnego oświetlenia dla zakładu. Wybierz jasne miejsce, w południe, poradź się, aby pokryć zwierzę z letniego upału. Dotyczy to zwłaszcza kultur żyjących na południowych parapetach. W ciepłym sezonie kwiat będzie wygodny na zewnątrz. Zrobimy werandę lub balkon. W zimie normalny rozwój Twojego zwierzaka wymaga temperatury 12-15 stopni. Wraz ze skróceniem czasu dziennego te dekoracyjne kwiaty wymagają stworzenia sztucznego oświetlenia. Świetlówki okazały się bardzo przydatne. Jeśli tego nie zrobisz, to podczas kwitnienia, w wyniku braku światła słonecznego, liście staną się blade, a pąki mogą spaść.

Podczas odchodzenia ważne jest regularne podlewanie wiosną i latem, gdy górna warstwa gleby wysycha. Użyj opatrunku górnego, przeznaczonego dla kaktusów i sukulentów. Takie nawozy mineralne, opiekujące się swoim zwierzakiem, powinny być wykonywane co 8 do 10 dni, powinny być mineralne. Częstotliwość nawadniania i stosowania nawożenia zmniejsza się jesienią. W zimie nawóz nie jest wymagany, podlewając roślinę wystarczy 1 raz w 2 tygodnie. Pożądane jest przeprowadzenie oprysku, chociaż można się bez niego obejść. W przypadku procedury, podobnie jak w przypadku podlewania, należy przyjąć stojącą wodę o komfortowej temperaturze pokojowej.

Opieka domowa obejmuje przeszczep wiosenny w okresie od kwietnia do maja. Młode rośliny potrzebują go co roku. Pula jest kupowana na większy rozmiar niż stary. Dorosłe osobniki wymagają przeszczepu tylko wtedy, gdy gleba zostanie zastąpiona - raz na kilka lat. Grubość warstwy drenażowej, która jest wymagana podczas przeszczepu, wynosi co najmniej 2 cm, a zajmie obszar o neutralnej lub lekko kwaśnej reakcji składającej się z próchnicy, piasku, blachy i torfu. Dla dorosłych idealne są mieszanki gleby odpowiednie dla sukulentów sprzedawane w kwiaciarniach.

W przypadku młodych kultur zaleca się samodzielne przygotowanie podłoża w domu. Aby to zrobić, weź 4 części ziemi torfu, 2 części liściastych i 1 część zepsutego torfu i piasku. Zrogowaciałe wióry i obornik pomogą stymulować normalny wzrost roślin. Oprócz funkcji dekoracyjnej, Kalanchoe, której dbałość o to jest przyjemnością zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kwiaciarni, ma działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze, gojące rany, hemostatyczne. W tym samym czasie osiedlasz się w swoim domu lub mieszkaniu doskonałym uzdrowicielem.

Aby wyhodować zdrową i piękną roślinę, radzimy zapoznać się z informacjami przedstawionymi w tym wydaniu. Film omawia zagadnienia pielęgnacji roślin, a także udziela przydatnych porad i zaleceń.

Dodaj komentarz

64 − = 57