Nazwa kategorii

Kalkulator dachu z płytek metalowych online

Kalkulator online do obliczania dachu z metalu.

Group of Companies "MetalloProf", tektura falista i akcesoria do pokryć dachowych.

Instrukcja korzystania z kalkulatora

Konstrukcja dachu jest prawdopodobnie drugim najważniejszym etapem po ułożeniu fundamentu, ponieważ jakość dachu zależy od stabilności domu na ciepło, mróz, wiatr i opady. Budując dach, potrzebujesz kompleksowego i przemyślanego podejścia do każdego z elementów: ważne jest, aby wziąć pod uwagę projekt stropów dachowych, wybrać materiały do ​​izolacji, izolacji i pokrycia dachowego.

Aby zapewnić, że końcowy rezultat pracy sprawi Ci przyjemność przez wiele lat, konieczne jest wcześniejsze obliczenie, ile każdego z tych materiałów będzie wymagane. Aby ułatwić to czasochłonne, ale niewątpliwie ważne zadanie, umieściliśmy na stronie podręczne narzędzie do obliczania pokrycia dachowego.

Obliczenia kalkulacyjne pokrycia dachowego z metalu pomogą w doborze materiału do dachu i obliczeniu ilości potrzebnych płytek i łączników, a także przybliżonego kosztu.

Korzystanie z kalkulatora jest bardzo proste:

 • Wybierz typ dachu z sugerowanych opcji i kliknij przycisk "Dalej"
 • Określ wymiary elementów dachu * za pomocą diagramu i kliknij przycisk "Dalej"
 • Wybierz materiał na dach i kliknij przycisk "Dalej".
 • Obliczanie metalowych pokryć dachowych jest gotowe, możesz zapisać wynik lub złożyć zamówienie za pomocą formularza online obok tabeli obliczeń.

* - Jeśli nie pamiętasz dokładnych wymiarów dachu, możesz podać przybliżone dane i uzyskać przybliżony koszt dachu.

© 2008-2017 "Metalloprof" - materiały metalowe, profilowane, oblicówki, pokrycia dachowe i elewacyjne.

Kalkulator do obliczania dachu z metalu

Realizacja operacji rozliczeniowych odbywa się bez zarzutu, zwłaszcza przy zakupie drogich materiałów wykończeniowych i dachowych. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze na zakupie materiałów, ale także przeprowadzić wykończenie, nie będąc rozpraszanym przez poszukiwanie potrzebnej partii, w przypadku niedoboru.

Kalkulator online zadaszenie metalowe na dachu pozwala obliczyć materiał zgodnie z rozmiarem roboczym najbardziej popularnych rodzajów pokrycia dachowego.

Przy obliczaniu kalkulatora wykorzystano prostą formułę, która uwzględnia całkowitą powierzchnię dachu i rozmiar roboczy blachy metalowej. Do obliczeń trzeba wybrać rodzaj dachu w odpowiednim polu.

Następnie, zgodnie z wybranym typem, należy wprowadzić parametry: długość rampy, szerokość rampy, wysokość dachu, długość grzbietu itp.

Po ustawieniu rozmiaru arkusza i ilości zachodzenia, na które będzie on montowany na powierzchni dachu. Należy zauważyć, że parametry dachu są wprowadzane w metrach, a wymiary metalowej płytki w centymetrach.

W rezultacie program online obliczy liczbę całych arkuszy potrzebnych do pokrycia powierzchni dachu. Do uzyskanej wartości zaleca się dodanie 5-10% materiału. Ta ilość wystarcza na pokrycie ewentualnych wad lub problemów podczas instalacji związanych z uszkodzeniem blach.

Wymiary i wymiary blach

Przy wykonywaniu obliczeń szczególne znaczenie mają wyłącznie użyteczne wymiary produktu jadalnego

Dachówka metalowa jest profilowanym materiałem pokryciowym i blachą, aluminium i stopami miedzi. Profilowanie wykonuje się na zimno. W celu ochrony materiału na powierzchni metalu nakładana jest warstwa ochronna polimeru.

Fala na płytce ma gładki wzrost i ostre krople, co poprawia nachylenie opadów w postaci deszczu i śniegu.

Płytki wykonane z metalu są szeroko stosowane do ochrony dachów skośnych każdego rodzaju. Praktyczne testy wykazały, że taki gont dobrze znosi nieagresywne środowisko w zakresie temperatur od -50 do 50 ° C.

Przy montażu w bardziej agresywnych warunkach zalecane jest stosowanie specjalnych płytek ze wzmocnioną warstwą ochronną.

Podczas instalowania dowolnego rodzaju płytek ważne jest, aby przestrzegać technologii instalacji, chroniąc punkty dokowania, rozcinania i mocowania arkuszy. Aby chronić te obszary, zastosowano specjalną farbę.

Masa, długość i szerokość płytek są następujące:

 • Ciężar właściwy 1 m2 wynosi nie więcej niż 4,5-5 kg, co umożliwia montaż materiału na dachu bez wzmacniania systemu krokwi. Zmniejsza to koszt kilkukrotnego wznoszenia i wykańczania dachu, szczególnie w porównaniu z płytkami ceramicznymi, o wadze ponad 30 kg na 1 m2.
 • Profil długości - waha się od 80 do 800 cm, w zależności od producenta. Ważne jest, aby długość była zawsze wielokrotnością 5 centymetrów. Oznacza to, że całkowita długość arkusza może wynosić 350, 355, 360 cm itp. Najpopularniejsze arkusze mają długość 222, 223, 362, 363 cm, długość zakładki w tym przypadku wynosi odpowiednio 12 i 13 cm.
 • Szerokość profilu zależy od producenta. Szerokie zapotrzebowanie stosuje się do rolowania szerokości roboczych 116, 118 i 119 cm z zakładką odpowiednio 6, 8 i 9 cm. Nieco mniej popularny liść o szerokości 114, 115 i 118,5 cm.
 • Wysokość profilu - wysokość fali zależy od odbioru i projektu arkusza. Średnio wynosi od 20 do 50 mm z przyrostem 330-350 mm.

Obliczając dach z płytek metalowych za pomocą kalkulatora online, należy dokładnie wprowadzić całkowitą długość profilu i oczekiwaną długość i szerokość. Rozmiar zakładki zależy od ogólnych wymiarów profilu i jest podany w instrukcjach dotyczących produktu, który ma zostać zakupiony.

Wzory do obliczania powierzchni dachu

Podstawowe wzory niezbędne do obliczenia powierzchni dachu

Obliczenie ilości metalu, oprócz specjalnego kalkulatora, można wykonać ręcznie. Aby to zrobić, należy zmierzyć parametry dachu i za pomocą prostych wzorów geometrycznych obliczyć jego powierzchnię.

Najpierw musisz zmierzyć długość promieni. Ważne jest, aby zrozumieć, że konieczne jest mierzenie promieni, a nie długość domu. Następnie mierzy się szerokość rampy od grzbietu do końca nawisu gzymsu.

Jeżeli dach ma złożony kształt (biodro, mansard), wówczas wszystkie elementy są mierzone osobno. Na przykład, dach typu hip ma dwie pary łyżek trójkątnych i trapezowych. Dach mansardowy składa się z dwóch równych rolek, pochodzących z grzbietu i dwóch parowanych rolek, zakończonych nawisami gzymsu.

To znaczy, głównym zadaniem w ręcznym pomiarze jest przełamanie powierzchni dachu w proste elementy geometryczne. Umożliwi to obliczenia bez użycia złożonych formuł.

Aby obliczyć obszar każdego pojedynczego nachylenia, należy zastosować następujące formuły:

 • Trójkąt - dla rampy o równych bokach, obszar jest obliczany według wzoru: S = AB / 2, gdzie A i B są długościami boków spadł do podstawy. W przypadku nachylenia o niewłaściwym kształcie, należy zastosować: S = AH / 2, gdzie A to długość podstawy, a H to wysokość od góry do dołu.
 • Trapez - S = (A + B) H / 2, gdzie A to długość rampy, B to szerokość rampy, H to wysokość lub odległość od początku grzbietu do końca nawisu.
 • Prostokąt to S = AB, gdzie A to długość, a B to szerokość nachylenia, odpowiednio.

Te wzory są najprostsze w użyciu i zostały użyte w kompilacji kalkulatora do płytek metalowych. Za ich pomocą można obliczyć powierzchnię absolutnie dowolnego dachu.

Obliczanie liczby arkuszy gontów

Obliczanie liczby płyt gonty Adamanty

Po obliczeniu powierzchni każdego elementu dachu możesz zacząć obliczać, ile warstw blachy potrzebujesz na dachu. Można to zrobić za pomocą dwóch metod.

W pierwszym przypadku obliczenia można przeprowadzić dla każdego elementu osobno. Pomoże to zaoszczędzić pewną ilość materiału, ponieważ dla każdego elementu zostaną zakupione metalowe płytki o określonej długości.

Druga metoda pozwala obliczyć wymaganą liczbę arkuszy w oparciu o całkowitą powierzchnię dachu. Takie podejście jest szybsze, ale do uzyskanej wartości zalecamy pokrycie 10-15% materiału.

Zalecamy spędzić trochę więcej czasu, ale najpierw przeprowadzić operacje rozliczeniowe. Da to gwarantowany wynik. Jeśli to konieczne, możesz utworzyć przybliżony schemat, aby dokładniej odwzorować położenie każdego elementu na powierzchni.

Aby obliczyć kwadraturę arkusza, stosuje się standardową formułę: S = AB, gdzie A i B są użyteczną długością i szerokością arkusza, odpowiednio. Ponadto obszar dachu powinien zostać podzielony na obszar liści i zaokrąglony do wyższej wartości.

W rezultacie otrzymujemy całkowitą liczbę arkuszy płytek potrzebnych do pokrycia danego obszaru. Należy rozumieć, że przy obliczaniu powierzchni arkusza należy wziąć tylko użyteczne wymiary, ponieważ pozostała część całkowita przejdzie do poziomu i pionu.

Wszystkie powyższe formuły można zobaczyć na powyższych zdjęciach wraz ze wszystkimi niezbędnymi komentarzami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące działania kalkulatora płytek metalowych, skontaktuj się z administratorem strony za pomocą formularza opinii.

Kalkulator z płytek metalowych

Płytki metalowe są bardzo popularne ze względu na praktyczność i piękno pokrycia dachowego. Jest to dość kosztowne, więc lepiej, jeśli dokładnie obliczysz metal, w tym przypadku nie musisz przepłacać. Aby prawidłowo zamówić materiał, użyj kalkulatora do płytek metalowych. Poniżej opiszemy, w jaki sposób można dokładnie obliczyć ilość z nim.

Grubość powłoki polimerowej: 25 μm

Gwarancja do 25 lat

Obliczanie metalowych pokryć dachowych

Jeśli masz prostą formę dachu, to nie powinieneś mieć specjalnych problemów z kalkulacją metalowej płytki. Aby obliczyć metalową dachówkę online, wystarczy znać wymiary. Zdaniem ekspertów wiele zależy od tego, jak dobrze wykonywane są prace dekarskie. Jeśli zrobisz dach poprawnie, twój dom będzie odporny na wysokie i niskie temperatury, będzie odporny na wilgoć, opady, podmuchy wiatru. Dlatego bardzo ważne jest zastanowienie się nad konstrukcją dachu, która będzie najskuteczniejsza w strefie klimatycznej, w której żyjesz. Kalkulator obliczania płytek metalowych pomoże Ci.

Jak wypełnić obliczenia płytek metalowych w Internecie

Jeśli chcesz nie tylko mieć dach wysokiej jakości i niezawodny, ale nie wydawaj zbyt dużo pieniędzy na jego instalację, zalecamy skorzystanie z internetowego kalkulatora pokrycia dachowego z metalu. Możesz dokładnie określić, ile materiału potrzebujesz do wykonania pracy. W naszym zasobach znajduje się kalkulator z metalowym dachem. Z naszą pomocą ta czasochłonna i długa procedura zostanie zakończona w ciągu zaledwie kilku minut.

Za pomocą kalkulatora dachowego na dachu ułatwisz sobie wybór najlepszego pokrycia dachowego. Możesz uzyskać odpowiedź na pytanie, który model i jaki kolor będzie najbardziej odpowiedni w twoim przypadku. Za pomocą takiego asystenta możesz obliczyć przybliżone koszty pokryć dachowych. Można również obliczyć liczbę elementów złącznych, śrub samogwintujących itp.

Sam proces użytkowania jest bardzo prosty. Pierwszym krokiem jest wybór interesującego Cię dachu. W tym celu przedstawiono kilka rodzajów dachów. Nie martw się, jeśli masz złożony projekt, za pomocą naszego kalkulatora otrzymasz dokładną ilość materiału i twierdz. Po wybraniu rodzaju osłony przejdź do następnego kroku. Tutaj będziesz musiał zmienić rozmiar elementów na swoim dachu. Aby ułatwić sobie radzenie sobie z tym zadaniem, istnieje schemat.

Następnie musisz wybrać rodzaj interesującego Cię pokrycia dachowego, którego zamierzasz użyć do pracy. Po wyborze - przejdź do ostatniego etapu obliczeń. To był ostatni etap, teraz wynik jest gotowy. Możesz zapisać wynik na arkuszu, skopiuj go do dokumentu lub zamówienia od nas, ponieważ istnieje odpowiedni formularz.

Im dokładniej określisz dane, tym dokładniejsze będą wyniki. Ale nie zniechęcaj się, jeśli nie pamiętasz dokładnego rozmiaru. W takim przypadku otrzymasz przybliżony koszt materiału.

Nasz kalkulator został opracowany przez prawdziwych specjalistów, doświadczonych specjalistów, dzięki czemu można bezpiecznie ufać jego wynikom. Gwarantujemy wysoką dokładność.

Dodaj komentarz

23 − 18 =