Nazwa kategorii

Kamienna kwiat fotografia

Roślinny kamienny kwiat (kamienna róża): sadzenie i pielęgnacja

Roślina jest kamienistym kwiatem, który jest powszechnie nazywany młodym, jest cudowną zimozieloną kulturą - soczystą. Ta cudowna kreacja natury zyskuje inny przydomek - zhivotchka, ponieważ rośnie tam, gdzie inne kwiaty po prostu nie przeżywają - na kamieniach.

Z wyglądu najbardziej powszechna jest roślina wieloletnia należąca do rodziny Tolstyank, którą można z powodzeniem uprawiać nie tylko na otwartym terenie, ale także w domu. Jego rozmiary nie są duże, a liczba odmian jest po prostu olbrzymia, co czyni go idealnym do zbierania. Gatunek ten obejmuje kwiaty górskie, które mają mięsiste liście tworzące rozetę.

Rodzaje tej kultury są dość zróżnicowane, jest ich ponad tysiąc, a nowe pojawiają się w nieskończoność. Do ich realizacji są często dostarczane w asortymencie i bez tytułów. Te odmiany są nadal złożonymi hybrydami o złożonej genealogii. Kwiaty są rozróżniane przez długość rozłogów, kształty rozet i liści, ich wielkość i ich pokwitanie. A kolory roślin występują w różnych odcieniach: zielonym, bordowym, żółtym, czerwonym, szarym, brązowym, różowym i srebrnym.

Istnieje kilka odmian młodych:

 • pajęczyna - mają małe rozetki 2,5-3 cm, różniące się pokwitaniem czerwonymi kwiatami, które kwitną w lipcu;
 • Gniazda dachowe o średnicy 15 cm i o brązowawym górnej lancetowate i mięsiste pozostawia nietypowe „rozkwicie resnichkami9raquo;, który występuje w sierpniu;
 • pobegonosnye rozważyć kilka lokalnych gatunków, charakteryzujących się małymi rozetami 5-6 cm, zielone liście z krawędziami Burgundii i kwitnące żółte kwiaty w czerwcu i lipcu.

W tym procesie kamienny kwiat jest raczej bezpretensjonalny - roślina, której sadzenie i pielęgnacja odbywa się na wiosnę, czasami latem, ponieważ młode powinny być właściwie ukorzenione. Jeśli zasadzisz roślinę późnym latem lub wczesną jesienią, wtedy kwiaty w mroźnej i śnieżnej zimie mogą umrzeć.

Zanim zaczniesz sadzić kamienną różę na miejscu, musisz przygotować grunt: dobrze kopać lub poluzować, lepiej nawet usunąć wszystkie korzonki starych chwastów. W razie potrzeby do gleby dodaje się niewielki glinit i duży piasek rzeczny, aby gleba była wodoodporna.

Same krzaki są sadzone na zwilżonej ziemi, należy je lekko przycisnąć. Duże rozety sadzi się w odstępach 10-15 cm, mniejszych - trochę bliżej. Wszystkie wolne miejsca pomiędzy kulturami mogą być pobierane w małych kamieniach lub pokryte piaskiem. Rok później młode kwiaty staną się ozdobą ogrodu.

Obawy i uwaga są wymagane przez wszystkie stworzenia natury, w tym kamienny kwiat - roślinę, której pielęgnacja nie będzie bardzo żmudna, ale nadal istnieją pewne zasady.

 1. Kamienna róża jest bardzo obojętna na dobrze oświetlone i jasne terytoria. Ale nadal kwiat powinien być chroniony przed bezpośrednim palącym promieniami słońca. Cień jest także szkodliwy dla rośliny, pod wpływem której może utracić swoje niezwykłe cechy.
 2. W ciepłym sezonie młode mogły kąpać się raz w tygodniu, a wraz z nadejściem zimy - dwa razy częściej. Kultura jest przystosowana do gromadzenia wilgoci i pozostaje przez długi czas bez wody. Konieczne jest zachowanie róży od przenikania cieczy do środka między liśćmi, ponieważ proces rozpadu może się rozpocząć, a zatem roślina umrze.
 3. Kamienny kwiat to roślina, której troska absolutnie nie wymaga określonego reżimu temperatury lub klimatu, ponieważ kultura jest absolutnie bezpretensjonalna. Młody bez trudności jest w stanie wytrzymać niskie temperatury i upalne dni.
 4. Codzienne nawilżanie rośliny nie powinno być wykonywane. Zimą specjalne opryskiwanie może niekorzystnie wpłynąć na różę. Gleba w doniczce nie powinna być pożywna, ale bez wątpienia z dużą ilością piasku. Dopuszcza się stosowanie już przygotowanych dodatkowych mieszanek dla sukulentów i kaktusów.

Roślina z kwiatu kamienia jest hodowana dwoma metodami: nasionami i wegetatywnie. Rozcieńczanie nasion jest bardziej pracochłonne. Siać nasiona w pojemniku z wilgotnym i luźnej glebie, ale ziemia nie zasnąć, a tylko furgon szkła i umieścić go w jasnym i ciepłym miejscu. Dorosł latem w lecie, położył na zebranym terenie, a na zimę róże powinny być owinięte specjalnym materiałem lub lapnikom.

Rozmnażanie wegetatywne następuje znacznie szybciej. W pogłębieniu grubych liści powstają pędy, które zamieniają się w małe rozety, połączone z kwiatem matki długimi gałęziami. Właśnie przez te pąki młoda kultura wydobywa wodę i odżywianie. Następnie rozety są sadzone w stałym miejscu i koniecznie w wilgotnej glebie.

Niezwykle piękna roślina - kamienny kwiat - prawie nie jest dotknięta przez szkodniki i choroby. Tak więc zdarza się, że młodzi mogą zgnić, ale dzieje się tak z powodu zwiększonej wilgotności. W tej sytuacji wystarczy przerwać podlewanie róży i usunąć zgniliznę.

W rzadkich przypadkach larwy chrząszcza majowego mogą prygryzować kulturę u stóp. Z reguły tylko niektóre ptaki są w stanie uszkodzić kwiat, odrywając jego mięsiste liście.

Kiedy roślina zostaje przeszczepiona z doniczki do otwartego gruntu, jest przemieszczana jednocześnie z podstawową grudką gleby. Otwarte gniazda są swobodnie wciskane w ziemię. Dla zdrowej formacji wystarczy kilka centymetrów gleby, ponieważ kwiat ma nierozwinięty zewnętrzny układ korzeniowy. Odstępy między dojrzałymi rozetami nie powinny być mniejsze niż 10-15 cm.

Ziemia powinna być dobrze osuszona, lekka, piaszczysta i nie kwaśna. Do podlewania rośliny wymagany jest kamień, ponieważ nie toleruje zatrzymywania wilgoci. Obowiązkowe podlewanie jest potrzebne po posadzeniu róży i w upalne dni. Jeśli ziemia jest zbyt wilgotna, dolne liście zaczynają gnić.

Zwykle nie zaleca się dodawania nawozów, ponieważ aktywują one rozwój wylotów, jednak zmniejszają nasycenie ich koloru, a mrozoodporność jest młoda. Możesz zrobić połowę dawki, zaczynając od 3-4 wzrostu kwiatu.

Jeśli lubisz rośliny doniczkowe, kamienny kwiat jest dla Ciebie idealny. Podczas sadzenia należy stosować mieszankę ziemną dla kaktusów z dodatkiem rozdrobnionego gliny i węgla, które chronią kwiat przed gniciem przy nadmiernej wilgoci. Naczynie przygotowane do sadzenia róż wypełnione jest drenażem o 1/3. A w ciepłym sezonie doniczek z kwiatami zaleca się wystawiać na świeże powietrze.

Zasady podlewania były dość zwyczajne. Podobnie jak wszystkie sukulenty, kultura kamienna nie toleruje obfitości wilgoci. Podlewanie właściwie będzie dnem nawadniającym przez stojak, aby nie zamoczyć liści. Dzięki temu procesowi korzenie pochłoną tyle wody, ile naprawdę potrzebują.

Ziemia między podlewaniem powinna wyschnąć. Ale długotrwała susza też im szkodzi - liście rośliny zaczynają się marszczyć i tracą turgor. Pamiętajmy: im niższa temperatura w pomieszczeniu, tym mniej nawadniania. Na przykład, jeśli kamień jest w chłodnym pomieszczeniu na parapecie, woda powinna być minimalna.

Wilgotność powietrza jest zupełnie obojętna. W związku z tym nie jest wymagana hodowla rozpryskowa. W przypadku tego gatunku jako całości nawilżanie liści jest szkodliwe, a pod palącymi promieniami słońca krople mogą spowodować oparzenia. Przetrzyj liście niepożądane, ponieważ kwiat traci swój naturalny film ochronny.

Gdzie roślina rośnie kamienny kwiat? Wiele osób zna już odpowiedź na to pytanie. Pozostaje tylko ustalić lokalizację sadzenia i odmianę, a następnie można podziwiać to wspaniałe stworzenie przez długi czas!

Był młody: kamienna róża w ogrodzie i na parapecie. Sadzenie, pielęgnacja i reprodukcja

W średniowieczu w Europie ta oryginalna roślina została zasadzona na dachu domów i wierzyła, że ​​z pewnością uratuje przed uderzeniami piorunów, ponieważ uważali ją za kwiat skandynawskiego boga Thora.

Nawet wierzył w cesarza Karola Wielkiego cudowne właściwości były młode. Francuzi nosili go na piersiach, aby uchronić się przed ukąszeniami węży. W Rosji dziewczęta używały tej rośliny do tarcia twarzy, aby była bardziej szorstka.

Czym jest ta roślina? Molodilo jest często nazywany kamienna róża. Wygląda bardzo podobnie jak zamarznięta róża. Rośnie w ogrodzie i na parapecie. Jest sukulentem z rodziny Tolstyan, liczącej czterdzieści gatunków, która obejmuje kilka tysięcy odmian. Więc różnorodność form tej rośliny może być tylko zaskoczona.

Jak na wolności i w ogrodzie, młody dorastał szybko, tworząc dosłownie całe dywany, z niego można tworzyć wspaniałe kompozycje, w tym na parapecie, w tym charakterze wykorzystano je już w XVIII wieku.

Molodilo (sempervivum) występuje głównie w Europie, w tym w Rosji. Ale dla każdego gatunku charakteryzuje się własnym obszarem wzrostu.

Młode rośliny kwitną w trzecim roku, prawie wszystkie gatunki po kwitnieniu umierają, ale udaje im się dać życie dużej liczbie młodych roślin (to wyjaśnia swoją łacińską nazwę, co tłumaczy się jako "Zawsze żyję").

Kwitnienie rozpoczyna się w środku lata i trwa nieco ponad miesiąc.

Jak rośnie młody kwiat? Fotografia kwitnącej rośliny była młoda.

Zdjęcie roślin rosło młodo (kwiat róży kamiennej).

Zielna soczysta aptenia. Opieka, reprodukcja, szkodniki i choroby. Przeczytaj o tym tutaj.

Jatrophs. Kolejny przedstawiciel sukulentów zielnych.

Główne typy (opis odmian i zdjęć)

 • Zadaszenie Molodilo (Sempervivum tektorum) - jest tak nazwany, ponieważ dosłownie zostały porwane dachami domów w Anglii, aby wzmocnić dach; Rozmiar kulistych rozet o średnicy 15 centymetrów, liście mają czerwonawą górną część, są mięsiste, duże.

Pod koniec lipca-początku sierpnia, na długich szypułkach, często osiągających wysokość 60 centymetrów, czerwone kwiaty zgromadziły się w kwiatostanie kwiatostanu; rozprzestrzenił się w całej Europie, w Azji Mniejszej, na wysokich wzgórzach wzdłuż brzegów rzek, można go zobaczyć w Afryce;

Zdjęcie najmłodszego zadaszenia.

 • Odłamek Molodilo lub uciekinier (Sempervivum soboliverum) - ten rodzaj rozety w postaci kuli z jasnozielonymi liśćmi, na wierzchołkach czerwieni, kwitnie około miesiąca w lecie z jasnymi kwiatami;

 • Molodilo pajęczyna (Sempervivum arachnoideum) - w dużych ilościach występujących w górach Europy; ma kształt kuli, która została wciśnięta z góry, podłużne liście są lekko zakrzywione na końcach, w lecie są jasnozielone, jesienią stają się brązowawo-czerwone, stając się podobnymi odbitymi kulkami.

  Na szypułkach pojawiają się do 30 cm czerwone, czerwonawe kwiaty; ma kilka odmian kulturowych, jest szeroko stosowany do tworzenia kompozycji ogrodowych;

 • Rosjanin był młody (Sempervivum ruthenicum) - można zobaczyć w Azji Mniejszej, w europejskiej części Rosji i na Bałkanach; wytwarza jajowate liście w rozetach o średnicy około 6 centymetrów i owłosionych owłosieniach do 35 centymetrów; kwiaty w lecie w miesiącu z żółtymi kwiatami;

 • Molodilo sferyczny (Sempervivum globiferum) - występuje w górach Kaukazu i Turcji, roślina ma podłużną formę łopaty, liście są zielone, z czerwonymi wierzchołkami, zebrane w rozety pięć centymetrów; kwitnienie rozpoczyna się w lipcu z żółtymi baldaszkowatymi kwiatostanami;

 • Góra Molodilo (Sempervivum montanum) - duże loki tej rośliny znajdują się w lasach Europy Zachodniej; ma owłosione zielone, średniej wielkości, do 3 centymetrów średnicy, rozety; kwiaty małe różowe kwiaty;

 • Molodilo mały lub pigmej (Sempervivum pumelum) - rośnie na rozpadających się i skalistych zboczach kaukaskich gór iw Alpach; rozeta ciemnozielona, ​​z rzęskami wzdłuż krawędzi; kwiaty fioletowe z fioletowym odcieniem.

 • Opieka i reprodukcja w domu

  Podstawowe zasady pielęgnowania i uprawy kwiatów to kamienna róża lub młoda.

  Jak sadzić młode? Garnek przygotowany do sadzenia, zasnąć o jedną trzecią przez drenaż, aby chronić roślinę przed zalaniem. Pozostała przestrzeń wystarcza mu, roślina ma mały system korzeniowy. Małe korzenie są starannie rozłożone i posypane ziemią.

  Molodilo skutecznie rośnie zarówno na słońcu, jak i na półcieniu. Ale przy innym oświetleniu ma inny kolor. W jasnym słońcu jest bogaty i jasny, ale nie duży, ale w cieniu osiąga duże rozmiary, ale traci jasność. Na wiosnę, gdy śnieg w ogrodzie staje się śnieżny, może mieć bardzo jasny kolor, ale z czasem nabierze on normalnego wyglądu.

  Young nie wymagający temperatury, ważne jest tylko to, aby nie spadł poniżej 0 stopni, w przeciwnym razie młodzi ludzie mogliby umrzeć.

  Podlewanie odbywa się rzadko, latem raz w tygodniu, zimą nie częściej niż raz lub dwa razy w miesiącu. Zrób to bardzo ostrożnie, aby nie dostać się do gniazdka, młodzi mogą się zgiąć.

  Poziom wilgotności powietrza nie ważne dla rozwoju i wzrostu młodych.

  Molodilo nie potrzebuje opatrunku, ale dobrze reaguje na nawozy organiczne. Może być wylany na wiosnę z góry w doniczce humus.

  Dla molodilo fit ubogich glebach, składający się głównie z piasku, neutralny w kwasowości. Im więcej składników odżywczych w glebie, rozeta rośliny będzie większa, ale w kolorze taki młody stanie się nieatrakcyjny. W doniczkach dobrze jest dodać zrębki i węgiel. Możesz kupić podkład do kaktusów w sklepie.

  Zimą lepiej było zachować młodość w temperaturach bliskich zeru.

  Przycinanie roślin nie produkowane.

  Molodilo nie potrzebuje przeszczepu, ale trzeba go usiąść ponieważ doniczka jest wypełniona młodymi roślinami, przy dużym tłoku rozety stają się płytkie i tracą dekoracyjność.

  Jak pomnożyć młodych? Najłatwiej rozmnażać wegetatywnie. Dorosła roślina daje wiele gniazd, które można łatwo oddzielić. Lepiej jest robić to wiosną i latem. Oddzielona rozeta sadzona jest w wilgotnym gruncie, a gleba jest lekko wilgotna podczas wzrostu korzeni. Jeśli zdarza się to w ogrodzie, to między roślinami stoją na odległość 10-15 centymetrów, jest to możliwe i więcej, ponieważ młody bardzo szybko rósł. Oddzielne gniazda mogą być dowolnej wielkości.

  Jak wyrosnąć młodo z nasion? W razie potrzeby młodzież może być rozcieńczona i nasiona. Siano pod koniec lutego i na początku marca na wilgotnej glebie i lekko, około 1 mm, posypane z góry. Nasiona kiełkują w temperaturze około 20 stopni. Po około 3-5 dniach pojawiają się pierwsze pędy. Muszą być koniecznie zacienione przed słońcem. Dorosłe dzieci są sadzone w oddzielnych doniczkach lub w ogrodzie pod koniec czerwca.

  Aichrizon: opieka domowa. Przeczytaj o tym w naszym następnym artykule.

  A oto artykuł o soczystej Delospermie.

  Molodilo jest często uderzający różne rodzaje zgnilizny. Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki, roślina musi zostać przeszczepiona do innej doniczki lub innego miejsca w ogrodzie, wyciąć uderzoną część i posypać węglem drzewnym. Jeśli zostaną dotknięte korzenie, to lepiej jest zniszczyć chore rośliny, aby uniknąć możliwego rozprzestrzeniania się choroby.

  Od szkodników rośliny ogrodowe zadziwić mogą chrząszcze, które mogą jeść długie pociągnięcia w ciele młodych. Rośliny powinny być dokładnie zbadane, usunięte uszkodzone i przeszczepione w inne miejsce, a stare przetworzone w celu zniszczenia larw chrząszcza.

  Młodzi, rosnący na parapecie, mają dwóch wrogów: mszyce i robaki. Aby je zniszczyć, należy użyć preparatów chemicznych: od mszyc, "Inta-vir9raquo; od robaka" Aktelyk9raquo; "pomaga.

  Kwiat był młody nie tylko ma ciekawy dekoracyjny wygląd, ale także użyteczne (lecznicze) właściwości. Służy jako lek przeciwzapalny (lek), leczy zapalenie jamy ustnej, wrzód żołądka, biegunkę. Eliminuje odciski, brodawki i hemoroidy. Wyświetla plamy pigmentowe i piegi.

  Czy widzisz niedokładności, niekompletne lub niepoprawne informacje? Czy wiesz, jak ulepszyć artykuł?

  Czy chcesz zaproponować publikację zdjęć na ten temat?

  Pomóż nam ulepszyć stronę! Pozostaw wiadomość i swoje kontakty w komentarzach - skontaktujemy się z Tobą i wspólnie poprawimy publikację!

  Echeveria (kamienna róża) - właściwa pielęgnacja, rozmnażanie i podlewanie kamiennego kwiatu

  Echeveria jest jedną z najlepszych odmian roślin do uprawy w domu, jeśli nie ma do tego wystarczającej ilości wolnego miejsca, ale wystarczającej ilości światła słonecznego. Jeśli posadzisz kilka rodzajów roślin w jednej płaskiej donicy lub florarium, otrzymasz atrakcyjną kompozycję, która zdobi wnętrze i nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

  Ale na początku powinieneś zapoznać się z informacjami, czym jest echeveria i dowiedzieć się, jak wyhodować kamienną różę. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo procesowi uprawy i pielęgnacji tej niezwykłej rośliny.

  Znajomość z kamiennym kwiatem

  W XIX wieku opublikowano książkę, której tytuł brzmi "Flora Meksyku" z ilustracjami artysty Anastasio Eccheverria. Spośród różnych kolorów kwiat przypominający kamienną różę był bardzo zauważalny i niezwykły. Tak więc roślina otrzymała nazwę botaniczną - echeveria (echeveria).

  Cechy eheveria - kamienna róża.

  Echeveria jest również nazywana kamienny kwiat lub kamienna róża, dzięki zgrabnej, okrągłej rozetce liści, o innym kształcie i zróżnicowanej barwie. Roślina nawiązuje do rodzaju sukulentów i rodziny grubych psów. Jego liście mają kształt rozety niskiej, której średnica wynosi 5-30 cm, w środowisku naturalnym około 200 gatunków roślin, różniących się jedynie formą i pokryciem liści.

  Gniazdo może składać się z płaskich lub wypukłych liści, mieć powłokę woskową lub puch, dzięki czemu roślina jest chroniona przed promieniami słonecznymi i zimowymi przymrozkami. Często można znaleźć kamienną różę, która ma purpurowy kolor liści.

  Odkąd roślina pojawiła się po raz pierwszy w Meksyku, który ma wiele jasnych i słonecznych dni w roku, gatunki dziko rosnących roślin mają niskie łodygi. Jeśli roślina jest uprawiana w warunkach pokojowych, to pozbawiona wystarczającego światła, rozciąga się i staje się mniej dekoracyjna.

  Często, dla eheveric, należy wziąć powiązaną roślinę - molodilo, która jest powszechna w Europie, na Kaukazie i w Azji. Jest również nazywana kamienną różą, a wygląd rośliny jest bardzo podobny. Young jest bardziej odporny na mróz, dzięki czemu rośnie nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Echeveria może umrzeć, jeśli temperatura powietrza jest poniżej 6 stopni powyżej zera. Ponadto młodzi nie mieli łodyg.

  Jak wspomniano powyżej, istnieje około 200 gatunków echeveria. Jeśli weźmiemy pod uwagę miniaturowe gatunki roślin o łodydze o długości mniejszej niż 10 cm, najczęstszymi odmianami są:

  1. Echeveria jest elegancka, ma jasnozieloną kolorystykę rozetowych liści i szypułki, której kwiaty są czerwono-żółte.
  2. Echeveria Derenberg, produkująca piękne pomarańczowe kwiaty, a liście mają czerwone brzegi.
  3. Echeveria bristly - miniaturowa roślina z liśćmi pokrytymi włosiem o białym kolorze.

  Odmiany i rodzaje kwiatów kamiennych.

  Odmiany najczęściej spotykanych odmian róż z wysokimi łodygami są następujące:

  1. Echeveria crimson, który ma solidne łodygi, na samym szczycie którego widać rozetę zebraną przez owłosione liście. Kwiaty są czerwone, żółte na krawędziach.
  2. Echeveria gorbatotsvetkovaya wyróżnia silne łodygi, których wzrost - do 65 cm.
  3. Najbardziej odporna na mróz - sizaya echa.

  Oprócz tego rodzaju roślin, natura i ludzie stworzyli wiele innych pięknych form i rodzajów kolorystycznych kamiennych róż.

  Warunki normalnego rozwoju i wzrostu gospodarki ekologicznej

  Przy należytej staranności należy zapewnić następujące warunki dla zakładu:

  1. Oświetlenie. O każdej porze roku powinno być wystarczająco dużo jasnego światła, bezpośrednich promieni słońca. Nie jest pożądane instalowanie donic z rośliną na parapetach zwróconych w stronę północną.
  2. Podlewanie. Zimą i jesienią roślina powinna być podlewana umiarkowanie, raz w miesiącu. Wiosną i latem podlewać go częściej - gdy ziemia wyschnie całkowicie. Okazuje się, że raz na 10 dni.
  3. Wilgotność powietrza. Opryskiwanie wylotu nie jest wymagane o każdej porze roku.
  4. Temperatury. Zimą i jesienią temperatura powietrza w chłodnym pomieszczeniu nie powinna spaść poniżej + 10 stopni. Latem i wiosną temperatura powinna wynosić 22-27 stopni powyżej zera.

  Cechy prawidłowego wzrostu i rozwoju kamiennej róży.

  Sadzenie i przesadzanie kamiennej róży

  Kupując rośliny, postaraj się, aby kupowane krzewy były zdrowe, gniazda są zwarte, aby rośliny nie były rozciągnięte i nic nie boli. Ponieważ większość roślin jest uprawiana przez sprzedawców w mieszance torfowej, zaleca się natychmiastowe przeszczepienie świeżo zakupionych surowca na sypkie i lekkie gleby na sukulenty.

  Echeveria ma powierzchowny system korzeniowy, więc nie używaj do tego głębokich doniczek - zrobi to szeroki płaski pojemnik. Dno zbiornika powinno mieć wystarczającą ilość otworów drenażowych i warstwę drenażową, która obejmuje kamyki, połamane cegły lub keramzyt. Warstwa nie powinna mieć mniej niż 2 cm grubości.

  W przypadku roślin rosnących gleba jest najbardziej odpowiednia dla kaktusów i sukulentów. Dozwolone jest ręczne przygotowanie gleby. Aby to zrobić, wymieszaj następujący skład:

  1. Ziemia sodowa składa się z 3 części.
  2. Piasek - 1 część.
  3. Drobny claydyt - 1 część.

  Przed lądowaniem eheverii konieczne jest dezynfekowanie gleby. Można to zrobić, podlewając go wrzącą wodą, a następnie schładzając. Transplantacja młodych roślin odbywa się każdej wiosny. Ta sama ziemia jest używana, ale przeszczep jest produkowany w szerszych doniczkach (szerszy o kilka centymetrów).

  Jak zrobić sadzenie i przesadzanie kamiennej róży.

  Podczas przesadzania można również uprawiać rośliny. Odbywa się to poprzez odcięcie bocznych gniazd cokołu i dojrzałych ostrzy liści.

  Piękną i oryginalną kompozycję można wykonać za pomocą kilku miniaturowych sukulentów w florarium. Można go utworzyć samodzielnie lub kupić gotowy. Kompozycja może składać się z wielu gatunków, kaktusów, kalanchoe, młodych i innych roślin.

  Prace nad kompozycją wykonuje się w następującej kolejności:

  1. Najpierw szklany pojemnik jest dezynfekowany alkoholem.
  2. Na dnie zbiornika wylewa się płytka warstwa drenażowa ćwierć wysokości, na wierzchu - warstwa gleby o tej samej grubości, lekko zwarta obie warstwy.
  3. Konieczne jest posiadanie warstwy drenażowej na dnie pojemnika, nawet jeśli jest to małe i małe rośliny są sadzone.
  4. Dalej na ziemi są rośliny, których korzenie są lekko wylane przez ziemię, która jest delikatnie ubita.
  5. Na ziemi określone wstępnie gotowane i schłodzone dekoracyjne kamyki, piasek (kolor piasku będzie wyglądać piękniej). Możesz również położyć specjalne kamienie do akwarium.
  6. Jeśli wierzchnia warstwa florarium będzie stanowić ziemię dla akwarium, lepiej jest użyć zabarwionej ziemi - okaże się bardzo ładnie.
  7. Pozostaje układać kompozycję, układać figurki lub roślinne elementy dekoracyjne.

  Rejestracja florarium za pomocą kamiennej róży.

  Miejsce na florarium musi być jasno oświetlone. Do podlewania kompozycji konieczne jest rzadko, a nawet rzadziej, niż wylewa się eheverija, rosnącą w otwartym garnku, niemożliwe jest, aby grunt był nadmiernie nasycony.

  Jeśli pojemnik i gleba nie są dezynfekowane, na rośliny mogą mieć wpływ infekcje grzybicze, które szybko rozwijają się w ograniczonej przestrzeni florarium.

  Jak właściwie dbać o kamienną różę

  Echeveria to dość wybredna roślina wymagająca szczególnej troski.

  Optymalne wartości oświetlenia i temperatury

  Najważniejszym czynnikiem normalnego wzrostu i rozwoju roślin jest wystarczająca ilość światła słonecznego. Kamienna róża powinna otrzymywać dużo światła latem i zimą, w przeciwnym razie przestanie być rośliną ozdobną.

  Odpowiednia opieka nad kamienną różą.

  Ale temperatura powietrza nie jest bardzo ważnym parametrem dla echeveria. W zimie lepiej jest, aby temperatura nie była wyższa niż +15 stopni, jednak dopuszczalna jest niższa temperatura, ale nie mniejsza niż 6 stopni powyżej zera.

  Latem połóż roślinę na balkonie, aby była wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych - uboje nie są strasznymi oparzeniami, ponieważ chronią powłokę woskową lub liście liści.

  Jak prawidłowo podlewać i nawozić zboże

  Top dressing z kamiennej róży odbywa się wiosną i latem raz w miesiącu. W tym celu specjalny nawozy dla kaktusów i sukulentów, które są używane zgodnie z instrukcjami. W sezonie jesienno-zimowym nie wykonuje się nawożenia.

  Latem echevery wymaga częstego podlewania. Pożądane jest stosowanie metody dolnego nawadniania przy użyciu palety. Nie zaleca się dostania się płynu na liście.

  Zimą, gdy temperatura w pomieszczeniu jest obniżona, a rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości światła słonecznego, nawadnianie jest zmniejszone - nie częściej niż raz w miesiącu.

  Echeveria nie ma okresu odpoczynku, tylko w sezonie zimowym roślina spowalnia wzrost. Jeśli chcesz stymulować kwitnienie, możesz ustawić kamienną różę na odpoczynek w okresie jesienno-zimowym - umieść rośliny w chłodni i nie nawadniaj.

  Czy kamień wzrósł?

  Eheveria kwitnienia występuje najczęściej w lecie. Wytwarza jeden lub więcej kwiatów, których kwiaty są w kształcie dzwonu. Jeśli nie chcesz brać udziału w zbieraniu nasion, zalecane jest, gdy roślina zniknie, usuń łodygę kwiatową, w przeciwnym razie kwiat zostanie zubożony.

  Niewłaściwa dbałość o ehveriie prowadzi do błędów, które należy wyeliminować.

  Kiedy nie ma oświetlenia: pędy są rozciągnięte, utrata dekoracyjności. Aby skorygować ten niedobór, musisz umieścić roślinę na lekkim parapecie okiennym, oświetlić ją przy pomocy lamp światła dziennego lub fitolampów.

  Funkcje opieki nad echami w domu.

  Z braku wilgoci: liście zaczynają więdnąć i marszczyć. Konieczne jest zwiększenie podlewania.

  Kiedy roślina się starzeje: dolne liście zaczynają żółknąć. Jest to naturalny proces dla kwiatu - wysuszone dolne liście są po prostu usuwane.

  Z nadmiarem wilgoci: liście stają się opuchnięte, żółte i wodniste. Konieczne jest pilne zbadanie korzeni rośliny i gleby, przeszczepienie ziemi na inną glebę, która musi być intensywna, dostosować nawadnianie.

  Walcz z chorobami i szkodnikami kamiennej róży

  Szkodniki echowirusów występują niezwykle rzadko. Jednak zdarza się, że roślina jest dotknięta wełnowcem, który uszkadza blaszki liściowe i zjada system korzeniowy. Łatwo rozpoznaje agrofaga - jego kolonie wyglądają jak brudna wata na liściach rośliny.

  Usuwane są za pomocą wacików z alkoholem. Możesz zmywać szkodniki pianą mydlaną. Jeśli sprawa jest skomplikowana i zaniedbana, roślina i gleba są opryskiwane środkami owadobójczymi - najczęściej stosuje się Aktaru i Phytoverm.

  Kiedy soczysty jest podmokły lub ziemia dotknięta infekcją grzybiczą, roślina więdnie i gnije. Możesz pozbyć się tej choroby tylko na początku infekcji. Pomoc w tym leku Fitosporin lub Trichodermine, stosowane ściśle według instrukcji. Jednak choroba jest wykryta późno, kiedy nie można jej zapisać.

  Najprostszy i niezawodny metoda rozmnażania echeveria jest oddzielenie bocznych ujść córki od krzewu matki. Odbywa się to podczas przeszczepu roślin na wiosnę. Nożyce wycięte nożem, który musi być wstępnie wysterylizowany, następnie należy posypać każde cięcie proszkiem węgla aktywowanego, wysuszyć i następnego dnia wylądować w ziemi.

  Zasady i cechy reprodukcji kamiennej róży.

  Rozmnażanie za pomocą sadzonek liściowych lub wierzchołkowych

  Kiedy, z różnych powodów, kamienna róża nie wytwarza dzieci, może się rozmnażać za pomocą sadzonek: wierzchołkowych lub liściastych. Akcje są wykonywane w następującej kolejności:

  1. Z krzaka matki nie odcina się młodego liścia, znajduje się blisko tułowia lub odcięty jest koniec łodygi, usuwa się kilka liści znajdujących się pod łodygą.
  2. Sadzonki suszono przez kilka godzin.
  3. Następnie dolną część sadzonki liści lub pędów zanurza się w wilgotnej mieszaninie wermikulitu i piasku.
  4. Szypułka jest zainstalowana w miejscu jasno oświetlonym. Okresowo gleba jest opryskiwana.
  5. Miesiąc później, po pojawieniu się rootletów, rozwijają się nowe rozetki.
  6. Ten proces wymaga od 2 do 3 miesięcy. W tym czasie arkusz materiału jest pomarszczony i wysuszony.
  7. Rosnąca młoda rozeta zostaje przeszczepiona do dużego garnka wypełnionego glebą dla kaktusów.

  Kiełkowanie nasion kamiennej róży

  Jeżeli echeveria jest hodowana z nasion zakupionych w wyspecjalizowanych sklepach, problemy zazwyczaj nie pojawiają się. Kiełkowanie ich jest następujące:

  1. Posadź nasiona w ziemi, składające się z torfu i piasku. Powinny być matowe o 4-5 mm.
  2. Następnie konieczne jest podlewanie gleby wodą z pistoletu natryskowego i umieszczenie pojemnika pod folią.
  3. Powstałą szklarnię umieszcza się w ciepłym i jasnym pomieszczeniu o temperaturze 20-25 stopni. Konieczne jest okresowe spryskiwanie gleby wodą i przewietrzanie pomieszczenia codziennie przez 30 minut.
  4. Zarazki pojawiają się w ciągu 2 tygodni.
  5. Gdy pojawiają się 2-3 obecne ulotki, można je przesadzić do osobnych doniczek.

  Kwitnie eheveriya, który jest rozmnażany przez nasiona, przez 3-4 lata.

  Echeveria to spektakularna roślina wewnętrzna, która zadowoli Cię pięknem i dekoracyjnością z wystarczającą ilością światła. Ozdobne oryginalne rozety liści mają różne kolory, kształty i kolory.

  Ze względu na bezpretensjonalność, roślina ta bardzo lubi ruchliwych ludzi i miłośników sukulentów i florystów-dekoratorów, którzy są zaangażowani w tworzenie stylowych kompozycji w florarium.

  Próbowałem wyhodować ten niezwykły kwiat. Istnieje wiele ich odmian. Bardzo je lubię, ale myślę, że dla nich ważne jest nie tylko właściwe nawadnianie i dbałość, ale także przestrzeń, w której rosną. U nas w Pałacu pionierów eheverii doskonale kwitną między oknami w zimie. A w domu, jakbym nie starał się stworzyć dla nich optymalnych warunków - kolory są gorące, a potem zimne. Niedługo mieszkali ze mną, musiałem dawać, aby wszyscy nie umierali.

  Materiały podano w celach informacyjnych. Całkowite lub częściowe kopiowanie materiałów jest zabronione.

  Dodaj komentarz

  7 + 1 =