Nazwa kategorii

Kran do podłączenia pralki do źródła wody

Kran pralki: wybór, instalacja, podłączenie

Aby obsługiwać pralkę, wymagane jest podłączenie sprzętu do rury wodnej i kanalizacji. Najczęściej praca ta jest wykonywana przez profesjonalistów, ale możesz zrobić wszystko samemu. Aby podłączyć maszynę do rury wodnej, zaleca się użycie dźwigu, który może szybko wyłączyć wodę w razie niebezpieczeństwa. Kran do podłączenia pralki jest zwykłym wyposażeniem i można go kupić w każdym specjalistycznym sklepie.

Urządzenie do podłączania sprzętu do rury wodnej

Rodzaje dźwigów

Aby doprowadzić wodę do pralki, musisz podnieść kran. Obecnie można kupić kulkowe i wielotorowe żurawie.

Zawór kulowy zamyka wodę, przesuwając kulę umieszczoną wewnątrz korpusu zaworu. Zawory wieloobrotowe odcinają wodę dzięki płycie.

Eksperci zalecają stosowanie zaworów kulowych, ponieważ różnią się one:

 • prostota projektu, która prowadzi do zwiększenia żywotności produktu;
 • wysoka szczelność;
 • mały rozmiar, który jest optymalny dla małych mieszkań i innych małych pomieszczeń;
 • wysoka prędkość odcięcia dopływu wody w razie niebezpieczeństwa.

Następnie porozmawiamy o zaworach kulowych. Kran do podłączenia pralki do wodociągu może być:

 • przejście;
 • kątowe;
 • trójdrożny.

Zawór kulowy służy do odcięcia określonego urządzenia od wspólnej sieci wodociągowej. W ten sposób można zastosować zawór z otworem na kran, jeśli do urządzenia podłączona jest oddzielna rura.

Kran przepustowy do podłączenia jednego urządzenia sanitarnego

Konstrukcja zaworu narożnego jest podobna do kształtki przelotowej. Główną różnicą jest to, że zawór kątowy jest stosowany w miejscach, w których konieczna jest zmiana kierunku rurociągu o 90 °.

Stuknij, aby zmienić kąt rury wodnej

Zawór trójdrożny (lub kranik) jest używany, gdy wiele urządzeń musi być podłączonych w tym samym czasie. Na przykład pralka i zbiornik spustowy. Kiedy kran jest zamknięty, woda nie przepływa tylko do jednego urządzenia.

Dźwig używany do łączenia wielu urządzeń

Każdy typ żurawia jest wyposażony w następujące elementy:

 • wątek wymagany do zainstalowania urządzenia;
 • nakrętki mocujące;
 • Obrotowy uchwyt, blokowanie i otwieranie dostępu do wody. Uchwyt jest przymocowany do korpusu zaworu za pomocą nakrętki zabezpieczającej;
 • O-ringi.

Układ zaworu kulowego

Wybór żurawia powinien opierać się na następujących czynnikach:

 • materiał do produkcji. Zawór wody do pralki może być wykonany z mosiądzu lub siluminu;
 • miejsce połączenia. Jeśli rozgałęziona sieć przewodów wodnych jest już zainstalowana, możesz użyć zaworu kulowego do pralki. W ciasnych warunkach (w małym pomieszczeniu) wskazane jest użycie baterii narożnych, ponieważ znacznie zmniejszają one przestrzeń potrzebną do połączenia. Jeśli konieczne jest jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń, stosowane są krany;
 • wybór wątku. Kran może być z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym. Urządzenie jest wybierane na podstawie wątku dostępnego w potoku. Jeśli zakłada się samoosurowanie podczas instalowania dźwigu w rurze, parametr ten jest praktycznie nieistotny;
 • średnica rur. Średnica dźwigu powinna w pełni odpowiadać średnicy rur, z których jest montowana rura wodna;
 • kąt obrotu. Często zdarza się, że zakupiony zawór zamyka się w kierunku ściany, co utrudnia jego działanie. W sklepach można znaleźć dźwigi, które mogą otwierać się w różnych kierunkach.

Połączenie maszyny z rurą wodną odbywa się w dwóch etapach:

 • pierwszy to instalacja dźwigu;
 • drugi - w połączeniu z kranu i pralki.

Aby zainstalować dźwig, będziesz potrzebować:

 • klucz nastawny;
 • Taśma klejąca do uszczelnienia szczelnego. Rzadziej stosuje się len do uszczelniania stawu;
 • filtr przepływowy, który czyści wodę i zapobiega zanieczyszczeniu i uszkodzeniu pralki;
 • widelec do cięcia nici.

Jeśli kran jest zainstalowany na rurach z tworzywa sztucznego, wymagany jest dodatkowy kalibrator. Proces instalacji dźwigu wygląda następująco:

 1. na rurze zimnej wody dopływ wody jest zablokowany. Żuraw, który zatrzymuje dopływ wody w mieszkaniu, musi być zainstalowany podczas instalacji systemu zaopatrzenia w wodę. Z reguły jest instalowany na pionowej lub wlotowej rurze;

Urządzenie, które obejmuje zaopatrzenie w wodę w mieszkaniu

 1. Z rur, cała pozostała ciecz jest spuszczana, ponieważ można je umieścić do dalszej pracy;
 2. odcinek rurociągu jest wycięty. Do rur z tworzyw sztucznych używane są specjalne nożyczki. Aby usunąć odcinek metalowej rury, możliwe jest przy pomocy bułgarskiego;
 1. na końcach rur nacięto nić o wymaganej średnicy;

Przygotowanie rury do połączenia gwintowego

 1. Początkowo zainstalowany jest filtr chroniący maszynę przed zanieczyszczeniami zawartymi w wodzie;
 2. zawór doprowadzający wodę jest zainstalowany. Jeśli kran jest zamontowany na rurach z tworzywa sztucznego, przed instalacją należy rozszerzyć rurę za pomocą kalibratora;
 3. Nakrętki są dokręcane za pomocą regulowanego klucza. Zaleca się zwracanie uwagi na siłę mocowania. Dokręcona nakrętka, jak również źle dokręcona, może doprowadzić do powstania wycieku wody.

Schemat instalacji dźwigu do pralki

Kran dla pralki jest zainstalowany. Możesz przejść do bezpośredniego podłączenia pralki. Więcej informacji na temat samodzielnej instalacji dźwigu można znaleźć, oglądając wideo.

Podłączanie sprzętu do kranu

Teraz zastanów się, jak podłączyć pralkę do kranu. Do połączenia używany jest wąż napełniający, który wchodzi w skład maszyny. W zależności od miejsca instalacji wybrana jest długość węża. Z reguły urządzenie wchodzące w skład zestawu ma krótką długość i jest wykonane z jednowarstwowego materiału.

Aby wąż utrzymywał się przez dłuższy czas, zaleca się zakupić dwuwarstwowy wąż ze wzmocnieniem. Długość produktu powinna być równa odległości od dźwigu do pralki plus 10% za darmo.

Wytrzymały wąż do napełniania maszyny

Do podłączenia dźwigu potrzebujesz:

Schemat połączenia wygląda następująco:

 1. jeden koniec węża mający nakrętkę z zagięciem jest połączony ze specjalnym otworem pralki umieszczonym z tyłu obudowy. Nakrętka z wygięciem ma na celu zmniejszenie odległości między maszyną a ścianą. Przed podłączeniem należy wyjąć wtyczkę transportową;

Podłączanie węża dopływowego do pralki

 1. Drugi koniec węża jest podłączony do kranu. Jeśli kran znajduje się w innym pomieszczeniu, na przykład w toalecie i urządzeniu w łazience, należy wykonać otwór w ścianie, aby można było ułożyć wąż.

Podłączanie węża napełniającego do zainstalowanego zaczepu

Przed użyciem pralki zaleca się sprawdzenie wszystkich połączeń pod kątem możliwych nieszczelności. Jeśli zostanie wykryty wyciek wody, połączenie musi zostać całkowicie przerobione, jeśli to konieczne, przez zainstalowanie dodatkowych uszczelek.

Możesz podłączyć pralkę samodzielnie. Wymaga to minimalnego zestawu narzędzi i niewielkiej ilości wiedzy. Praca nie jest trudna nawet dla początkujących.

Aby połączenie zostało wykonane poprawnie, należy zainstalować specjalny dźwig, który może odłączyć maszynę od centralnego systemu wodociągowego w możliwie najkrótszym czasie. Wybór i instalacja dźwigu opiera się na najprostszych zasadach i zaleceniach podanych w tym artykule.

Wszelkie kopiowanie materiałów na stronie jest dozwolone pod warunkiem umieszczenia aktywnego linku do źródła.

Wybierz kran do podłączenia pralki

Wybór kranu pralki jest odpowiedzialnym krokiem, który należy traktować bardzo poważnie. To połączenie zapewni niezawodne połączenie z wodą, co jest bardzo ważnym warunkiem. Wybór nieprawidłowych szczegółów, niedbałe podejście do instalacji i nieuważne odczytanie instrukcji doprowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości. Zły dźwig może nie tylko uszkodzić wewnętrzne części maszyny i doprowadzić do jej awarii, ale także spowodować prawdziwy powódź nie tylko w twoim domu, ale także u twoich sąsiadów. Przyjrzymy się układowi kranów i powiemy, jak je właściwie wybrać, a następnie połączyć je z maszyną do pisania.

Dźwigi do podłączenia pralki i innych urządzeń gospodarstwa domowego z systemem zaopatrzenia w wodę są podzielone na kilka typów.

Jego otwory wylotowe znajdują się po obu stronach. Ten typ urządzenia jest zamontowany na specjalna gałąź, który łączy komunikację wodociągową z pralką. Dźwigi tego typu po prostu odcinają dopływ wody do urządzenia, dzieląc gałąź na dwie części.

Posiada kilka wyjść do podłączenia urządzeń z doprowadzeniem wody. Jeden z nich odpowiada za bezpośrednie zamknięcie przepływu. Inne służą jako zwykłe urządzenia przepływowe, do łączenia wszystkich odgałęzień rury wodnej w jeden system. Dźwigi te mogą mieć różne kształty i konfiguracje. Ten rodzaj systemu tnącego umożliwia łączenie przez jedną ramę w systemie zaopatrzenia w wodę wiele urządzeń. Standardowe dotknięcie systemu przepływu nie może sobie na to pozwolić z powodu cech konstrukcyjnych.

Na przykład w ten sposób zwykle łączysz zmywarkę i pralkę.

Jest to system z dwoma oddziałami zmodernizowanego skurczu. Pozwala to podzielić rurę rozgałęźną na dwie komory, a następnie umieścić ją pod kątem 90 stopni. Dźwig ten najlepiej nadaje się do sytuacji, w których maszyna jest podłączona do rury wodnej, znajduje się w ścianie, z powodu tego, co jest dość trudne do podłączenia bezpośredniego kranu.

Oprócz maszyn automatycznych służy również do instalacji toalet i innych urządzeń sanitarnych.

Większość konsumentów, kupując części do instalacji pralki, często zadaje sobie pytanie, dlaczego nie wystarczy podłączyć wąż bezpośrednio do rury wodnej. Jaki jest cel dźwigu? Oczywiście zawsze istnieje możliwość odmowy korzystania z tej części, ale następnie przygotuj się moralnie, aby odzyskać szkody sąsiadom.

Ludzie, którzy już mają do czynienia z tak nieprzyjemnym zjawiskiem jak szok hydrauliczny w rurach zaopatrzenia w wodę nie ma sensu opisywać jego skutków. Jest to dość powszechny problem, który całkowicie niszczy połączenia metalu i metalu z plastikiem. A teraz myślę, że w tej samej sytuacji stanie się miękka pralka węża, która jest bezpośrednio podłączona do rur zaopatrzenia w wodę. Za kilka sekund nie będzie w stanie powstrzymać wody i całkowicie się zepsuć, a po kilku minutach kilka pięter budynku zostanie zalanych.

Dlatego nie ma sposobu, aby obejść się bez specjalnego urządzenia zachodzącego na siebie. Zainstalowany kran sprawi, że korzystanie z pralki będzie bezpieczne i wygodne: zaleca się, aby hydraulicy odcięli wodę po zakończeniu każdego mycia.

Podczas określania modelu należy zwrócić szczególną uwagę na następujące aspekty:

 1. Materiał, z którego wykonano dźwig. Nowoczesny rynek jest w stanie oferować modele wykonane z mosiądzu lub siluminu. Eksperci nie zalecają preferowania produktu z mosiądzu, ponieważ siluminiowe dźwigi szybko się zużywają.
 2. Schemat mechanizmu nakładania się woda. W żurawiach najbardziej rozpowszechniona kula i system wieloobrotowy. Pod względem wydajności i trwałości najlepiej nadaje się piłka.
 3. Charakterystyka zewnętrzna zawór. Ta część służy do monitorowania ciśnienia wody i jej pełnego pokrywania się. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni zawór. Mogą różnić się rozmiarem, kształtem i siłą, które należy zastosować, aby zamknąć żuraw. W razie wypadku, każda sekunda jest droga, dlatego tak ważne jest, aby powierzchnia zaworu nie była śliska i wygodnie mieściła się w dłoni.

Podłączanie pralki do źródła wody

Po zidentyfikowaniu wymaganego zaworu można rozpocząć podłączanie urządzenia do sieci wodociągowej. Przygotowując się do procedury, musisz zapewnić sobie właściwe narzędzie i niezbędne szczegóły. Podczas pracy możesz potrzebować:

 1. Podwójny wąż. Z reguły jest on zawarty w pralce, ale jeśli programista z jakiegoś powodu nie umieścił go w zestawie, będziesz musiał zakupić wąż osobno. Pamiętaj, aby podać wymaganą długość, lepiej jest wziąć z niewielkim marginesem, aby później nie trzeba było przedłużać węża. Wybierz dwuwarstwowy wąż ze wzmocnieniem z drutu, który z łatwością wytrzyma wysokie ciśnienie i zapewni nieprzerwany przepływ wody podczas mycia.
 2. Filtr Flowtube do oczyszczania wody. Ta część jest montowana bezpośrednio na gwintowaniu i łączy się z odgałęzieniem rury doprowadzającej wodę. Filtr służy do poprawy jakości bieżącej wody i zmniejszenia ryzyka powstawania różnych osadów. W zależności od jakości cieczy można zastosować inną liczbę filtrów.
 3. Pierścienie uszczelniające, zapasowe nakrętki, przewijanie. Jest to powszechny zestaw do instalowania kanalizacji. Materiały te są stosowane w celu zapewnienia szczelności połączeń i bezpiecznego mocowania wszystkich elementów.
 4. Klucz z ruchomym mechanizmem. Stosowany do dokręcania nakrętek, rur łączących, rur i węży.
 5. Kalibrator plastikowe rury. Służy do montażu i instalacji żurawi do cięcia rur.

Po przygotowaniu niezbędnych materiałów i narzędzi można bezpiecznie przystąpić do podłączenia pralki do sieci wodociągowej. Wcześniej pomyśl o schemacie połączenia z głównymi rurami wodociągowymi. Jest kilka.

Połączenie za pomocą suwnicy tandemowej z wbudowaniem w rurę

Zrób to, zamknij pion z zimną wodą. Usuń część rury wymaganą do zamontowania kurka średnicy. Usuń z zaworu i zamontuj specjalne nakrętki montażowe na rurze. Za pomocą kalibratora należy wydłużyć średnice wylotowe rur i zainstalować na nich kurek. Nie zapomnij, jak naprawić połączenia pierścienie kontraktowe. Podłącz przedział kokpitu zamykającego do węża wlewu maszyny.

Taki zawór najlepiej jest stosować, gdy oddzielne odgałęzienie rury jest specjalnie przewidziane dla urządzenia gospodarstwa domowego. Z reguły taki oddział jest już wyposażony w specjalny tuleja gwintowana. Właściciel może tylko przykręcić kran z systemem dwuwieszowym i podłączyć go do filtra przepływowego. Następnie wąż do napełniania jest nakładany na filtr. Wszystko zajmie około pięciu minut!

Ta procedura jest bardzo podobna do tej opisanej powyżej. Jedyna różnica polega na tym, że trzeba przykręcić do kranu nie płynący kogut, ale róg.

Na koniec możesz powiedzieć: kupowanie i podłączanie dźwigu do stylów jest dość prostym procesem. Starannie przestrzegając instrukcji, możesz zainstalować wszystko samodzielnie, bez odwoływania się do profesjonalistów. Postępuj zgodnie ze wskazówkami opisanymi powyżej, a szybko zrozumiesz niuanse tego procesu.

Ocena pralek pod względem jakości i niezawodności. Dziesięć najlepszych modeli wolnostojących, ich cechy i ważne parametry techniczne. Zalety i wady, poziom cen.

Dźwig do pralki: 2 podstawowe prawa inżynierii sanitarnej

Podnieś kran do pralki i prawidłowo podłącz go nie jest tak trudne. Nie jest to konieczne, aby zadzwonić do profesjonalnych hydraulików. Najważniejsze jest przestrzeganie 2 podstawowych praw inżynierii sanitarnej, które opiszę w dalszej części artykułu.

Zdjęcie odpowiedniej pralki żurawia

Prawo numer 1: "Wybór dopasowania musi być poprawny"

"Doskonale!" - powiesz: "A jaki powinien być właściwy wybór?" Spójrzmy na wszystko w porządku:

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest mechanizm wyłączania przepływu cieczy, ponieważ jest to główna funkcja, którą urządzenie będzie nadal wdrażać.

Do chwili obecnej istnieją zwykle dwie odmiany:

 1. Żuraw płytowy lub wieloobrotowy. Tutaj przejście jest nałożone na płytę poruszającą się wzdłuż gwintu podczas obrotu zewnętrznego zaworu. Tak więc nie może być mowy o natychmiastowym zatrzymywaniu wody. W wyniku tak znacznego ujemnego wyniku modele te są uważane za przestarzałe i ustępują kolejnej wersji oprawy;

Ale możesz pompować mięśnie palców podczas używania wieloobrotowego zaworu odcinającego

 1. Balllub pół obrotu. I już jest zastosowany zasadniczo inny sposób zatrzymywania płynu poruszającego się w rurze: kulka z otworem przelotowym, której tryb jest zmieniany przez łatwą, krótką zmianę położenia wygodnego uchwytu.

Takie urządzenia charakteryzują się następującymi zaletami:

  • Łatwa obsługa własne ręce. Jak już wspomniałem, wystarczy jeden ruch, aby całkowicie zmienić tryb pracy złączki. Tutaj, nawet samo w sobie, nazwa bardzo elokwentnie wskazuje na elementarność użytkowania, jak mówią, wystarczy zrobić pół obrotu, aby zmienić przelotową dziurę w ścianie kuli;

Schemat przedstawiający zasadę działania zaworu kulowego

  • Trwałość, zapewniona przez prostotę konstrukcji;

Struktura danego rodzaju zaworu odcinającego

  • Wysoki poziom szczelności. Przekręcona do końca oznacza, że ​​kula zwróciła się do strumienia wody przez głuchą ścianę, to znaczy po prostu nie ma dla niej przepływu;
  • Zwartość i estetyka. Niewielkie wymiary i elegancki uchwyt umożliwiają instalację zaworów kulowych bez uszczerbku dla wystroju wnętrza nawet w salonie;

Śliczne próbki zaworów odcinających

  • Prędkość. Czas przed całkowitym zatrzymaniem wody jest minimalny, co jest szczególnie cenne w razie nagłej konieczności wyłączenia rury wodnej.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest jasne: najlepszy kran do podłączenia pralki do wodociągu to pół obrotu.

Rodzaj rozpatrywanego wyposażenia jest rodzajem tunelu, który może mieć różne kontury.

Zgodnie z tym parametrem rozróżnia się następujące konfiguracje kranów wodnych:

 1. Misje. Reprezentuje, w rzeczywistości, bezpośrednie rury z kulistym mechanizmem i są stosowane w celu możliwości odcięcia określonego urządzenia od innego systemu zaopatrzenia w wodę;

Prosty zawór przelotowy do monitorowania jednego konkretnego urządzenia hydraulicznego

 1. Corner. Jest taki sam układ z jedną różnicą, która polega na skręcie pod kątem prostym. Czasami jest to bardzo wygodne w przypadku niektórych aranżacji mebli i bardzo "stiralki";

Narożny kran do pralki pomaga skierować wodę główną na bok

 1. Trójdrożny. To nic innego jak tees, dzięki którym można podłączyć dwa urządzenia do wodociągu, co czasem jest dyktowane koniecznością. Na przykład, jeśli mówimy o instalowaniu sprzętu w łazience, wówczas dzięki temu typowi zaworu odcinającego będzie możliwe jednoczesne podłączenie bębna odpadowego do jednego punktu w tym samym czasie.

Trójstronna kopia połączy dwa instrumenty naraz

Ogólnie rzecz biorąc, jak widać, tutaj także wszystko jest bardzo proste:

 • Jeśli sytuacja na to pozwala, wystarczy umieścić zwykły model przejścia,
 • Jeśli konieczna jest zmiana kierunku rurociągu, wybierz próbkę skrętu;

Polecam również wybrać dźwigi obrotowe do podłączenia pralek w małych pomieszczeniach. Za ich pomocą można bardziej racjonalnie korzystać z niewielkiego obszaru, ponieważ okucie zadba o siebie, a więc o nieużywany kąt.

 • Trójnik pomoże w potrzebie podwójnego połączenia.

Dźwigi do pralek mogą być wykonane z dwóch materiałów.

W rzeczywistości jest więcej opcji, ale na naszych licznikach najprawdopodobniej znajdziesz tylko te:

 1. Silumin. Jest to stop aluminium z silikonem. Jego główną zaletą jest niska cena. Wszystko, na tym wszelkie plusy dobiegają końca i zaczynają się problemy, ponieważ produkty krzemowe są bardzo kruche i krótkotrwałe. Lepiej w to uwierzyć, ta sprawa wcale nie jest warta oszczędzania, ponieważ w końcu będziesz musiał ponownie wejść do sklepu po normalnym dopasowaniu;

Wynik zastrzyku siluminu zaworu kulowego

Jest jeszcze inny problem z siluminem. Faktem jest, że wykonane z niego próbki można wyprodukować na droższy mosiądz, który omówię poniżej. Aby nie stać się ofiarą oszustwa, wziąć w ręce różne próbki: fałszywe będą ważyć znacznie łatwiej.

Oprawa siluminu, pomimo swojego zewnętrznego podobieństwa, zawsze waży mniej niż lepsze próbki mosiądzu

 1. Mosiądz. Jest trwały, odporny na wilgoć i piękny. Bez reklamacji, ale koszt, ale lepiej jest zapłacić raz i używać dźwigu regularnie przez wiele lat, niż, jak już wspomniałem, po miesiącu lub dwóch, uruchomić po nowym zaworze odcinającym i wykonać wszystkie prace instalacyjne na nowym.

Mosiężny kurek gwarantuje długą obsługę

Okucia mogą mieć średnice calowe lub milimetry, ale nie musisz rozumieć wszystkiego, aby uzyskać jednorazowe podłączenie pralki. Dlatego jeśli nie znasz rozmiaru rury wodnej, do której zamierzasz dołączyć kran, zmień ją, aby nie przegapić. Wąż z najbardziej higienicznym wyposażeniem ma standardowy przekrój 19 mm.

Próbka węża dopływowego z pralki

Cóż, rzeźba jest również konieczna, aby zwrócić uwagę: jest zewnętrzna do rury wody lub wewnętrzne, tak, że po raz kolejny nie można iść do sklepu.

Ustawa nr 2: "Instalacja musi być wykonana zgodnie ze wszystkimi niezbędnymi przepisami"

Teraz zaczyna się zabawa, a dokładniej, sam proces montażu dźwigu i późniejszego podłączenia go do pralki. Poniższe instrukcje pomogą ci nawigować w kolejności wszystkich niezbędnych czynności, które z kolei można podzielić na dwa etapy:

Dopasowanie oprawy do rury wodnej

 1. Bez narzędzi, nigdzie, więc z ich treningiem i startem:

Próbka klucza do rur

Polecam również zakup i zainstalowanie filtra przepływu. Płyn w naszych rurach ma z reguły wiele zanieczyszczeń, które mogą zepsuć wrażliwą pralkę. Lepiej więc chronić go przed takim niebezpieczeństwem, co znacznie przedłuża żywotność niedrogiego sprzętu.

Przepływowy filtr zgrubny to minimum, które można wykonać dla długiej żywotności pralki

 1. Na rurze zimnej wody odcięliśmy kran, w ten sposób wyłączając zasilanie systemu zaopatrzenia w wodę w mieszkaniu;
 2. Odprowadzamy resztki wody z rur, aby nie mogła ingerować w przyszłość;
 3. Wycinamy potrzebny kawałek fajki wodnej, równa sumie długości dźwigu i filtra. W przypadku plastiku sytuacja jest prostsza, tutaj można zastosować specjalne nożyczki i piłę do metalu. W przypadku metalowej rury najlepiej jest poradzić sobie z zadaniem "bułgarskiego";

"Bułgarski" pomoże szybko uporać się z metalowym rurociągiem

 1. Cięcie wykonujemy za pomocą płaskorzeźby;

Cięcie nici na metalowej rurze

 1. Najpierw nakręcamy filtr, a następnie sam kran. Jednocześnie wzmacniamy uszczelnianie stawów, po uprzednim owinięciu taśmy klejącej na nici;

Gwintowana taśma z taśmą

 1. Dokręć nakrętki za pomocą regulowanego klucza. Tutaj, bądź ostrożny, ponieważ pociągając za gwintowane połączenia możesz również dostać się nieszczelnie, jakbyś ich nie dosięgnął. Więc nie demonstruj "silnej siły bohaterskiej", wszyscy w rodzinie już to wiedzą;

Schemat dobijania dźwigu do systemu zaopatrzenia w zimną wodę

W tym momencie kończy się instalacja większości zaworów odcinających i można bezpiecznie przejść do podłączenia pralki:

Wąż jakości próbki

Pierwszym problemem, który napotkasz tutaj, jest krótki rozmiar węża napełniającego dostarczanego z pralką. Ponadto jest on również jednowarstwowy, co będzie miało negatywny wpływ na jego trwałość w przyszłości. Dlatego zdecydowanie zalecamy natychmiastowe zakupienie wzmocnionego produktu wysokiej jakości, którego długość przekracza o 10% odległość od urządzenia do dźwigu.

Ponadto wykonujemy wiele takich manipulacji:

 1. Koniec, który ma plastikową końcówkę przed nakrętką w formie zagięcia, połączyć się z samą maszyną, owij taśmę taśmą. Takie specjalne urządzenie pozwala maksymalnie przenieść sprzęt na ścianę bez ryzyka zgięcia węża;
 2. Druga krawędź, dbająca również o wzmocnienie uszczelnienia, wiatr na złączce. Voila! Zrobiłeś to!

Przykład gotowego podłączenia zaworu odcinającego pralki do systemu zaopatrzenia w zimną wodę

Wąż spustowy jest następnie odprowadzany do otworu spustowego, a przewód zasilający jest podłączony do gniazda. Najpierw uruchom maszynę, dokładnie sprawdź, czy nie ma wycieków. W przypadku wykrycia, należy zatrzymać działanie urządzenia i przerwać wszystkie prace instalacyjne, ponieważ zalanie sąsiadów od dołu spowoduje bardzo kosztowne naprawy.

Surowe wykonanie tylko dwóch przepisów sanitarnych gwarantuje długą i bezproblemową eksploatację pralki żurawia. Co więcej, można je wykorzystać do montażu dowolnego wyposażenia sanitarnego. Raz jeszcze przypominam im o esencji: właściwy dobór dopasowania i połączenie wysokiej jakości. I możesz bezpiecznie myć, nie martwiąc się o pojawienie się przecieków i wiedząc, że w każdej chwili, w nagłym wypadku, możesz odciąć dopływ wody.

Prawidłowo zamontowany łącznik

Film wideo w tym artykule będzie w stanie dostarczyć Ci dodatkowych informacji bezpośrednio związanych z prezentowanym materiałem.

W przypadku jakichkolwiek pytań na ten temat, poproś ich w komentarzach.

Dodaj komentarz

− 1 = 6