Nazwa kategorii

Wisi kominek

Jak zrobić kominkę wiszącą własnymi rękami?

Bardzo często już znane wielu przedmiotom nie powoduje już silnych pozytywnych emocji. Na przykład, zwykłe kominki zawsze pozostaną tylko kominkami. Nie są już postrzegane jako atrakcja wnętrza. Cegła, ozdobiona dekoracyjnym wykończeniem, stała się bardziej praktyczna i nie nosi estetycznego obciążenia.

Kolejna rzecz - wiszący kominek. To jest coś nowego, chociaż projekt nie jest w żadnym wypadku nowością. Jego urządzenie zostało wymyślone już 50 lat temu. Te produkty nie są jeszcze powszechne, ale stopniowo zyskują na popularności

Historia powstania pierwszych modeli zawieszenia jest podobna do heroicznych eposów starożytności. Tak więc, pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku, podróżnik, filozof, absolwent słynnej instytucji edukacyjnej Dominique Imbert postanowił być twórczy i skonfigurować w południowej Francji, w małym miasteczku Viola-le-Fort, małym warsztacie.

W tym pokoju nie było żadnych specjalnych warunków, nawet dach był w miejscach z przyzwoitymi dziurami, brakowało również okien. W zimie śnieg padał na podłogę pokoju. Aby nie zamarznąć podczas twórczych eksperymentów, projektant wykonał pierwszy kominek wiszący własnoręcznie i przymocował go do ściany.

Liczni goście, którzy stale odwiedzali ten warsztat, byli zaskoczeni tym produktem - każdy chciał mieć to samo.

Konserwatyści przez bardzo długi czas nie akceptowali innowacji Imbera. Początkowo jego działalność była prowadzona na zlecenie profesjonalnych architektów, artystów i ludzi z Czech. Potem sytuacja stopniowo się zmieniła, a po roku modele zawieszenia stały się własnością muzeów sztuki współczesnej we Francji. Następnie niektóre eksponaty osiadły w muzeach Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Kominek zawieszony na rynkach Rosji

Do tej pory te "strzeliste9raquo; elementy wnętrza nie powodują już takich gorących argumentów jak wcześniej. Ludzie byli zszokowani. Na rynku w naszym kraju produkty wiszące były w późnych latach 90-tych. Od tego czasu zyskują popularność, choć wiele z nich jest wiernych klasykom.

Nabywca tego kominka - koneser o oryginalnym wyglądzie, innowacyjności, nowoczesnym designie.

Specjalna filozofia zawieszania rozwiązań

Wiszenie kominka - to chyba najbardziej uderzający przejaw teorii dekonstruktywizmu we współczesnym wnętrzu mieszkań. Produkty te wyglądają na pomysł przytulnego domu w nowy sposób. Zasadniczo wynika to z niezwykłej metody przywiązania. Wzmocnij ten sprzęt nie na podłodze, ale na suficie. Istnieją również modele do montażu na ścianie.

Tak szanowany przez masywność i brutalność dzisiaj odsuwa się i ustępuje, by złagodzić ironię i uwolnić się od fantazji. Te produkty są wszelkiego rodzaju podkreślić pewną niezależność, jakby powiedzieć, że nie mają nic wspólnego z tym światem. Zobacz, jak kominek wisiorek zmienia swoją przestrzeń. Zdjęcie w tym artykule nie może przekazać wszystkich odczuć, ale możesz zobaczyć, jak to wygląda.

Chociaż produkty te są raczej protestem przeciwko teoriom funkcjonalizmu i racjonalizmu, są one dość praktyczne. Takie "strzeliste9raquo; Projekt może być zainstalowany w prawie każdej części pomieszczenia, jeśli pomieszczenie ma odpowiednie właściwości nośne. Ponieważ waga tych ognisk projektowych jest stosunkowo niewielka, modele te są dobrze dostosowane do obiektów, w których nie zaleca się tworzenia dużego obciążenia na elementach dachu lub zachodzenia na siebie. Kolejną praktyczną zaletą jest oszczędność miejsca. Ale kominy mogą być dość długie.

Szczególnie harmonijnie wyglądają te produkty w dwukolorowej konstrukcji. Odgrywają rolę pionowej dominanty, zwiększając wizualną wysokość pomieszczenia. Takie skupienie może dać każdemu rodzajowi pokoju wyjątkową atmosferę.

Często wiszące kominki wykonane są głównie z metalu. Dlatego ich waga jest dość umiarkowana. Ze względu na wysoką odporność ogniową żeliwa lub stali nierdzewnej, takie produkty wykazują doskonałe możliwości operacyjne.

W większości przypadków kominki mają konstrukcję modułową i nie będą trudne do złożenia. Również ich montaż nie wymaga dużego wysiłku i czasu. Wygląd takich modeli - ultranowoczesny, idealnie pasuje do wnętrz takich jak high-tech i tym podobne.

Metal nie jest bezużyteczny - jest niezwykle plastyczny. Projektanci, wykorzystując tę ​​właściwość, nadają swoim produktom czasami niemożliwe kształty. Istnieje wiele okazji do manifestowania nawet najbardziej odważnych pomysłów twórczych. Wśród produktów można zobaczyć zarówno ostre geometryczne linie i kąty, jak i praktycznie rzeźby z metalu.

Projektanci regularnie pochodzić z nowych opcji, w wyniku wiszące kominka mogą być tworzone w postaci dziwacznych roślin, talerze, UFO, peryskopy z łodzi podwodnych, magicznych kryształów.

To jest ogromna swoboda dla lotu twórczej myśli. A nowoczesne technologie obróbki metalu umożliwiają uzyskanie bardzo dokładnych produktów.

Określ rodzaj konstrukcji

Projekt różni się od tego, który jest klasyczny i akceptowany w społeczeństwie. Piec jest przymocowany do komina, który pionowo podnosi się i jest przymocowany do sufitu. Daje to większą swobodę wyboru miejsca, w którym znajduje się ten dom. Konstrukcja ta umożliwia również instalację tego sprzętu tam, gdzie niemożliwe jest zamontowanie konwencjonalnego kominka. Możesz przeprowadzić instalację w wielopiętrowych domach lub domkach. Oto, jak działa zawieszony kominek w typowym miejskim mieszkaniu. Zdjęcia są prezentowane w recenzji - uważnie przeanalizuj wszystkie niuanse.

Piec ma masę znacznie niższą niż w przypadku tradycyjnych modeli.

Często jest zrobiony z metalu i nie jest wykończony kamieniem ani ceramiką. Zasadniczo waga całej konstrukcji, w zależności od modelu, może wynosić do 50 kg. Podczas instalacji nie jest potrzebny fundament, nie ma potrzeby ocieplania ściany. Ponadto istnieje możliwość wykonania wiszącego kominka własnymi rękami nawet w domu, z wyposażeniem i rysunkami.

Jak zrobić własne ręce? Wybierz rodzaj paliwa

Według rodzaju paliwa wyróżnia się produkty do pracy z biopaliwem i drewnem. Modele do drewna są wyposażone zarówno w otwarte, jak i zamknięte paleniska - posiadają szklane ceramiczne drzwi ochronne. Trendy w ostatnich latach decydują o zwiększeniu powierzchni przezroczystego okna do napełniania paliwem, a także o zastosowaniu oszklenia panoramicznego.

Otwarte kominki bez drzwi są bardziej odpowiednie dla przestronnych pomieszczeń. Pomieszczenia te powinny być tak często i starannie wentylowane. W przypadku domów z podwójnymi szybami pożądany jest system wentylacji wymuszonej. W piecu należy również zasilać świeże powietrze. Kiedy otwarty ogień płonie, zużywa dużą ilość tlenu, niż gdyby palił się w zamkniętym palenisku.

Domowe metalowe kominki

Metal ma o wiele więcej zalet niż cegła. A w nowoczesnych mieszkaniach jest mało prawdopodobne, aby udało się stworzyć poważne fundamenty pod klasyczny kominek. Oczywiście, wadami metalu też są. Kolejną zaletą jest cena, wyższa wydajność, niska waga, doskonała wytrzymałość.

Do niedociągnięć należy zaliczyć ograniczony czas pracy, duże zagrożenie pożarowe i krótką emisję ciepła.

Metal jest znacznie łatwiejszy w obróbce, a jego wytrzymałość można porównać z ceramiką. Dysponując niezbędnym sprzętem w garażu, możesz wykonać samodzielnie wykonane metalowe kominki na podstawie zdjęcia modelu, który Ci się podoba. W końcu, co to jest? To jest designerska kuchenka-burzhayka, która jest przymocowana do sufitu do komina.

Stal nierdzewna jest bardzo popularna jako materiał. Jego limity temperatury wynoszą około 600 stopni przy ekspozycji trwającej 2 godziny. Do kominka nadaje się blacha o grubości 4 mm. Jednak regularne użycie takiego metalu nie może być powiedziane. Jeśli intensywnie ogrzewa się ten kominek, istnieje ryzyko, że ulegnie spaleniu.

Kominki przemysłowe wykonane są ze specjalnych stali żaroodpornych. Nowoczesne stale specjalne, nawet o grubości zaledwie 1,5 mm, mają żywotność ponad 20 lat. Przy niewielkiej wadze, doskonałej pojemności cieplnej i przewodności cieplnej - to gwarancja wysokiej wydajności.

Produkcja kominków wiszących z takich stali jest dostępna tylko dla tych, którzy posiadają skomplikowaną technologię i sprzęt spawalniczy. Tworzenie takiej stali za pomocą technologii rękodzielniczych nie ma sensu. Żaroodporna stal nierdzewna po takich wykonaniach po prostu traci swoje właściwości, a kominek jest pęknięty.

Oprócz stali można również stosować żeliwo. Wśród zalet jest niska cena. W przypadku kominków odpowiedni jest arkusz o grubości 6 mm. Użycie arkuszy o mniejszej grubości nie może być - pękło. Przewodność cieplna tego metalu jest niewielka, ale do ogrzewania małych pomieszczeń wystarczy.

Jak zrobić wiszący kominek własnymi rękami

Przed montażem i produkcją należy zakupić niezbędne materiały. Jak już wspomniano, jest to arkusz metalu o grubości około 3 do 5 mm. Pojedzie, aby stworzyć palenisko i rurę kominową.

Oczywiście łatwiej i taniej kupić taki produkt bezpośrednio od projektanta. Własne ręce do stworzenia podobnej estetyki raczej nie zadziałają, ale jeśli potrzebujesz czegoś praktycznego, powinieneś spróbować. Aby wykonać wiszące kominki własnymi rękami, rysunki będą na pewno potrzebne, ale nikt ci ich nie da. Będę musiał je sam opracować, ze zdjęć. Ogólnie można się bez nich obejść - projekt jest prosty.

Poprzez spawanie z blachy metalowej powstaje korpus lub piec, a następnie przyspawany do rury, która z kolei zostanie połączona z kominem. Obecne produkty są wyposażone w układy elektroniczne, co wykonuje wymuszony nadmuch powietrza do strefy spalania, a także system wymuszonego rozdmuchiwanie produktów spalania. W rurze konieczne jest zainstalowanie ograniczników na gorące powietrze, w przeciwnym razie może wystąpić problem z wiszącym kominkiem. Gorące powietrze z góry jest oznaką źle zaprojektowanego komina.

Przy stosowaniu absolutnie dowolnych modeli kominków należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Jest to bardzo ważne w przypadku modeli, w których piec jest otwarty. Nie umieszczaj łatwopalnych materiałów w pobliżu ognia.

Czasami struktura może się obracać. Jest to na przykład rozwiązanie technologiczne i nowoczesne, dzięki czemu może wyglądać jak wiszący kominek we wnętrzu high-tech. Te modele nadają pomieszczeniu niespotykaną dotąd dynamikę. Dzięki temu możesz rozłożyć palenisko we właściwym kierunku i przebudować wnętrze.

Elegancki wiszący kominek własnymi rękami: 3 zalety

Kominki są podzielone nie tylko pod względem kształtu, ale również w postaci paliwa wykorzystywanego w pracy, poniżej rozważane są różne formy przenośnych kominków, ich cechy funkcjonalne i estetyczne, sposoby rozwoju teraz i w przyszłości.

Celem instalacji zawieszonego kominka własnymi rękami

Nowoczesny zawieszony kominek jest dzieckiem cywilizacji, jest klasycznym kompromisem pomiędzy praktyczną koniecznością a możliwościami obecnego życia, które przyszły do ​​nas z zachodniego średniowiecza. Człowiek przyzwyczajony do jego obudowy nagrzewa centralny system ogrzewania, który decyduje się na nim najwięcej problemów z zimna, a na wsi są nadal zdominowane przez stacjonarnego ogrzewania w postaci starego pieca Rosyjskiej lub modnym systemów rock-metalowych połączonych lokalnych systemach grzewczych, praca nad wcześniejszymi zasadami spalania paliwa węglowego (drewno opałowe). Istnieje jednak sfera zamieszkiwania ludzi, w której nie pasuje ani system ogrzewania wody, ani ogrzewanie pieców - podmiejska zabudowa mieszkaniowa.

Wiszący kominek - jeden z najjaśniejszych wynalazków ubiegłego wieku

W Rosji można ją nazwać inaczej, w zależności od miejsca zamieszkania:

Jest to tymczasowe, okresowo użytkowane mieszkanie (głównie latem, rzadziej zimą), które wymaga określonego ogrzewania. Wiszący kominek jest młodszym nowoczesnym "bratem" wiejskiego pieca lub dużego ceglanego (kamiennego) kominka. We wnętrzu skromnej willi lub większego wiejskiego dworu idealnie pasuje do aranżacji mebli.

W okresie wiosenno-letnim taki kominek można wyjąć do spiżarni, robiąc miejsce.

Zasadnicza różnica między zawieszonego telefonu kominkiem jest skromne rozmiary, jest znacznie gorszy nieruchomy, a zatem mają możliwość przebywania w skromnym pokoju i mobilność - ruch, transport z miejsca na miejsce, w zależności od sezonu i powstające problemy. Zastosowanie metalu jako materiału budowlanego i zamocowanie kominka do sufitu za pomocą rury umożliwia nadanie mu wyjątkowej stabilności.

Praktyczne wiszące kominki do domu na wsi

Podwieszane kominki dworek „won” urządzenia grzewcze konkurencja naszych czasów dzięki przenośności i niewielkich rozmiarów, co pozwala właścicielom mroźnej zimy lub wilgotnej jesieni selektywnie ogrzewać dowolnego miejsca w domu na wsi z małą ilością drewna, a nawet w palenisku wystarczająco estetyczny wygląd.

Kreatywne pomysły na instalację kominków nadają pomieszczeniu nowy, oryginalny wygląd

Jednocześnie wiszące kominki w wiejskim domu mogą być łatwo rozwijane niezależnie, podczas gdy:

  • Całkowity koszt jest zmniejszony;
  • Czas spędzany jest z korzyścią;
  • Wybór materiału odbywa się zgodnie ze smakiem właściciela.

Nawet ci, którzy nie mają specjalnych umiejętności, będą mogli wybierać rysunki i tworzyć szczegóły już gotowego szablonu kominka. Części kominka można zawsze zamówić w fabryce. Dotyczy to zarówno fundamentów (arkusze żeliwne do paleniska, kratek, blachy stalowej do rur), jak i elementów wtórnych (blachy i płytki z kolorowego metalu do ozdabiania kominka i innych dekoracyjnych elementów metalowych).

Najprostszy wiszący kominek, który można wykonać własnymi rękami, odpowiedni do wiejskiego domu, składa się z dwóch części - komina i komina.

W piecu (owalnym, okrągłym lub kwadratowym) pali się paliwo stałe, ogrzewając, a częściowo, oświetlając pomieszczenie. Komin jest kwadratowa lub okrągła rura, która nie tylko wysyła wygenerowany dymu, ale także tlenek węgla za pomocą silnego mocowania śruby staje się pręta nośnego kominek pionowo i stabilizując położenie. Obie części tego projektu składają się zazwyczaj z metalu (czarny - żeliwo, stal, rzadko kolor - aluminium, miedź). Rysunki kominka można wykonać samodzielnie lub zamówić w fabryce lub firmie specjalizującej się w produkcji. Bardziej złożone pod względem dekorowania części kominkowe mogą być o wiele większe, ponieważ projekty są ozdobione różnymi wytłoczeniami, rysunkami z wytrawianiem i farbami, metalami nieżelaznymi. Aby wykonać podstawową funkcję ogrzewania (do odbioru i dystrybucji ciepła), nie pomogą, ale wskazują na bogactwo i dobry gust właścicieli.

Zawieszony biokominek jest bardziej "zaawansowanym" nowoczesnym modelem mobilnej konstrukcji w wiejskim domu, jest nie tylko piękny we wnętrzu, ale także bardzo skuteczny w ogrzewaniu. Biokominek kontynuuje linię nowoczesnych modeli mobilnych. Osobliwością jego funkcjonowania jest użycie specjalnego paliwa, zwykle drzewa, potraktowanego specjalnym rozwiązaniem.

Biokominek to urządzenie przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń

Ze względu na specjalne paliwo prawie nie pozostawia dymu i dlatego nie potrzebuje komina.

Jedną z najprostszych konstrukcji jest struktura zawieszona. Po prostu, Biokominki jest zawieszony na płytce łańcucha z Kindling ognia, ale zawsze musi pamiętać, że normalna wentylacja musi nadal muszą występować, gdyż, chociaż w umiarkowanej objętości, spalanie takich paliw wydzielają tlenek węgla i tlen jest wchłaniany. Biocamina z podobnym paliwem jest skutecznym źródłem ciepła, większość z nich płonie w ogniu, zamieniając się w ciepło.

  • Niebezpieczny;
  • Mogą zostać przypadkowo przewrócone;
  • Bezpieczeństwo pożarowe na minimalnym poziomie.

W zależności od kształtu i wielkości biokominki są różne, ale najbardziej popularne tzw wiszące, przymocowane do sufitu lub do ściany. Takie kominki w wiejskim domu nie tylko oszczędzają miejsce w mieszkaniu, ale także są najbardziej komfortowe pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Niebezpieczeństwo wzrasta, jeśli w pokoju są dzieci. Przechylony kominek może spowodować pożar, co jest mało prawdopodobne przy zawieszeniu.

Wiszące kominki mogą funkcjonować z metalowymi łańcuchami przymocowanymi do sufitu. Ale w większości przypadków kominki są przymocowane do ściany za pomocą prętów. Jest to najbardziej niezawodny i nie wymaga wysokich kwalifikacji. Przenoszenie kominka w celu uzyskania ciepła w nowym miejscu również nie zajmuje dużo czasu, a przy pomocy nowych prętów jest mocowane bezproblemowo.

Kominki typu wiszącego stały się jednym z najjaśniejszych wynalazków naszych czasów

Kominki naścienne są najtańsze pod względem produkcji i stosunku funkcjonalności do kosztów. Przyłączeni do ściany wykonują swoje obowiązki bez zajmowania miejsca i bez przeszkadzania ludziom, ogrzewając ich w zimnych miesiącach. Takie kominki nie są trudne do zainstalowania i instalacji, i mogą mieć różne kształty, na życzenie właścicieli.

Nowoczesny kominek podwieszany (wideo)

Przeszedłszy długą drogę rozwoju, kominki dotarły do ​​naszej teraźniejszości, pozostając w szczególności w strefie podmiejskiej dla letnich mieszkańców i wczasowiczów. Wiszące biokominki, jako najbardziej udana forma, okazały się szczególnie obiecujące pod względem wygody, użytkowania i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W ten sposób będą istnieć, jako najbardziej masywna forma płuc, mobilne ognisko domowego ciepła.

Kominek wisiorek: nowoczesna dekoracja Twojego domu

Spis treści:

Kreatywne pomysły na instalację kominków nadają pomieszczeniu nowy, oryginalny wygląd. Obejmują one konstrukcje wiszące. Pięknie wyglądają w prywatnym domu z wysokimi sufitami, ale można go użyć w mieszkaniu, jeśli urządzenie nie wymaga komina. Schodząc z sufitu wiszące kamin może być dowolną formą, tutaj cechy projektu nie są ograniczone. Instalacja jest bardziej skomplikowana niż instalacja klasycznych urządzeń, ale warta jest niezwykła wydajność.

Całe obciążenie spada na sufit, więc urządzenie nie powinno być bardzo ciężkie. Producenci z reguły nie przekraczają 160 kg, dzięki czemu model może być stosowany w domach z zakładkami. Kominek nie opiera się na podłodze, jest to jego główna cecha konstrukcyjna. Znajduje się w dowolnej części pokoju: pośrodku, z przesunięciem w bok, pod ścianą, w rogu.

Jeśli jednostka zostanie usunięta ze ścian, nazywa się ją wyspą. Jeśli zawieszony kominek znajduje się jak najbliżej ściany, nazywa się go kominkiem ściennym. Może być również przymocowany do niej w pewnej odległości od podłogi i nie ma pionowej rury. W tym przypadku całe obciążenie przenosi ścianę.

Aby zapewnić bezpieczną obsługę, palenisko jest wykonane z zamkniętego szkła ognioodpornego. Istnieją jednak również modele otwarte w asortymencie wielu producentów. W nich piec jest otwarty częściowo lub całkowicie, z wyjątkiem elementów konstrukcyjnych. Palenisko może zapewnić obecność obudowy, która podnosi się / opada, zamieniając ją w otwartą lub zamkniętą.

Kształt kominka nie jest podobny do klasycznego. Nowoczesny styl podkreślają nietypowe konfiguracje: elipsa, konstrukcje wielokątne, łamane kontury. W zasięgu widzimy kominek wiszący z obrotowym paleniskiem, całkowicie otwarty w formie talerza lub wykonany w formie rzeźby. Futurystyczne projekty występują częściej niż inne. W rzeczywistości takie rozwiązania są kominkami przyszłości.

Źródłem ognia może być klasyczne paliwo - drewno opałowe. Ta opcja jest odpowiednia dla domu prywatnego, ponieważ wymaga instalacji pionowego komina. W tym projekcie spełnione są wymagania dotyczące średnicy rury: 1/10 średnicy pieca. Producenci robią kominy biorąc pod uwagę długość rury i sposób montażu, dlatego nie wolno zmieniać projektu.

Jeżeli zamiast drewna opałowego stosowane są biopaliwa, komin nie jest wymagany. W takim przypadku konstrukcja zawieszonego kominka staje się jeszcze bardziej niezwykła. Jest zawieszony na metalowych kablach (nie ma sztywnego mocowania, zamkniętego pieca) lub na cienkiej rurze. Jeśli palnik na biopaliwa jest duży (w przypadku dużego pieca), ogień wymaga dostatecznej ilości tlenu. W takim przypadku w pomieszczeniu jest zainstalowana wymuszona wentylacja.

Z czego robią wiszące kominki?

Materiały dla jednostek tego typu to:

Zapewniają lekkość, bezpieczeństwo przeciwpożarowe i doskonale podkreślają ideę: kominek zdawał się być zamarznięty w powietrzu. Nie jest zwyczajowe wykonywanie okładzin tych jednostek. Nie tylko dlatego, że czyni je cięższymi, ale także w celu zachowania stylu. Jest oryginalny i bardziej dopasowany do wystroju pomieszczenia w stylu high-tech. Dekoracyjne właściwości metalu podkreśla chromowanie, powierzchnia może być błyszcząca i matowa w różnych kombinacjach.

Nowoczesne wiszące kominki są znane z wyposażenia. Poprawia ich funkcjonalność i umożliwia zmianę wyglądu pieca. Obejmują one mechanizmy podnoszące, opuszczające szkło, elementy do obracania pieca i / lub rury. Dzięki temu dodatkowe opcje umożliwiają zmianę projektu urządzenia zgodnie z nastrojem lub zgodnie ze zmianami we wnętrzu. Zasadniczo projekty te są wykorzystywane do dekoracji pomieszczeń, a nie do pełnoprawnego ogrzewania. Z tym zadaniem radzą sobie lepiej niż inni.

Dodaj komentarz

− 2 = 3