Nazwa kategorii

Kominek własnymi rękami z płyty gipsowo-kartonowej

Jak zrobić dekoracyjny kominek własnymi rękami z płyty gipsowo-kartonowej

Przytulny i romantyczny dom to marzenie wielu osób. Jak sprawić, by wnętrze było ciepłe i oryginalne? Oczywiście pomoże w tym stworzenie kominka. Żyj tańczącymi językami w spokojnych, przytulnych wieczorach, które pozytywnie wpływają na system nerwowy, a ładunek za dzień nadchodzi z pozytywną energią każdej domowej widowni ognistego tańca. Ale to działało w pełni, możesz wyposażyć go w określone miejsce, a będziesz musiał uzyskać pozwolenie od odpowiednich usług do tego. Doskonałą alternatywą dla rozwiązania tego problemu będzie symulowanie kominka własnymi rękami.

Nie ma w tym nic strasznego, bo wystarczy mieć wyobraźnię i wyobraźnię w romansie. Imitacja ognia odbywa się zarówno w domu, jak iw mieszkaniu, bez specjalnej wiedzy i umiejętności budowlanych przy minimalnym nakładzie środków. Obecnie rynek produktów budowlanych oferuje ogromną różnorodność produktów dekoracyjnych, narzędzi i technik ich tworzenia.

 1. Odmiany i zalety

Istnieją 2 główne typy fałszywych kominków wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych:

Pierwszy typ przeznaczony jest do dekoracji wnętrza pokoju i jego ogrzewania. Zaletą projektu jest brak dymu, który opiera się na procesie spalania alkoholu etylowego i wydzielaniu pary wodnej w niewielkiej ilości z nawilżaniem powietrza. Przy budowie takich modeli stosuje się płyty gipsowo-kartonowe, drewno itp. Materiały ogniotrwałe nie są wymagane. Symulacja ognia w kominie, którą można zrobić własnymi rękami, jest tworzona przez układanie drewna opałowego z żaroodpornej ceramiki wokół palnika. Konstrukcja jest prosta i łatwa w obsłudze bez zajmowania miejsca w pomieszczeniu. Nie wymaga komina.

Kominek elektryczny doskonale ociepla dom i służy jako dekoracyjna dekoracja. Często struktury elektryczne są już prezentowane w gotowej formie i nie wymagają wysiłku przy instalacji. Różnią się one energią i ekonomicznym zużyciem energii elektrycznej. Wygląd sztucznego ognia nie różni się od naturalnego.

Warto zauważyć, że dekoracyjne - kominki wewnętrzne są podzielone na kategorie warunkowe, w zależności od możliwości, takich jak:

 • z naśladowaniem żywego ognia i jego pełnym spaleniem;
 • symulowane dzienniki pożaru i tlenia;
 • imitacja prawdziwego kominka.

Najbardziej popularna jest trzecia opcja, ponieważ jej tworzenie jest proste, nie wymaga dodatkowej komunikacji inżynierskiej. Pierwsze dwa mogą wymagać systemu wentylacji, gazu, instalacji palnika. Najważniejsze, że konstrukcja nie zaśmieca pokoju, ale ładnie pasuje do wnętrza. Często w nowoczesnym domu instalowane są w salonach i wykorzystywane jako dekoracyjne podstawy do telewizora.

Do głównych zalet sztucznych struktur dekoracyjnych należą następujące wskaźniki:

 • oszczędność budżetu - pieniądze będą potrzebne tylko na zakup produktów budowlanych;
 • możliwość zmiany dekoracji;
 • używać do dekoracji różnych materiałów;
 • łatwo "fit9raquo; w mieszkaniu wnętrza;
 • praktyczne zastosowanie, w tym jako dodatkowe źródło ciepła;
 • interesująca okazja do zonacji pomieszczenia.

Pożądane jest, aby dekoracja była zgodna z ogólnym wnętrzem mieszkania i stała się bardzo stylowym źródłem pewnego kierunku. Często tworzone są projekty z wystającym portalem i wizualizacją tlenia drewna opałowego w palenisku. Układ świec różnej wielkości w otworze pieca sprawi, że projekt zostanie dopracowany, przy zachowaniu żywego płomienia.

Planowanie, lokalizacja i materiały do ​​kominka

Przed pytaniem, jak zrobić kominek z płyty gipsowo-kartonowej, wymiary, szczegóły i lokalizacja są początkowo planowane. Bardziej wiarygodny projekt będzie podobny do prawdziwego kominka, jeśli zaobserwujesz rozmiar i poprawność projektu.

Zazwyczaj wybiera się wolną ścianę lub kąt, w którym może się zmienić w piękne miejsce w domu. Ponadto, obliczane są jego wymiary elementu dekoracyjnego, najbardziej odpowiednie dla całkowitej powierzchni pomieszczenia.

W następnym etapie sporządzany jest szkic przyszłej struktury. Przygotowany szkic - rysunek kominka z płyty gipsowo-kartonowej pozwoli nie rozpraszać się nieprzewidzianymi chwilami w trakcie pracy. Jasny, kolorowy rysunek pozwoli zobaczyć produkt w formie gotowej, a tym samym podnieść niezbędne produkty dekorujące części w odpowiedniej ilości.

Konieczne jest wybranie najodpowiedniejszych produktów i udekorowanie ich preferencji smakowych, tak aby nawet przy bacznym skupieniu się na palenisku nie było jasne, że to tylko jego naśladownictwo, ale nie jest to prawdziwy przykład.

Aby uzyskać pełną definicję, weź pod uwagę próbki kominka w mieszkaniu na proponowanych zdjęciach.

Symulacja kominka własnymi rękami jest tworzona nie tylko z płyt gipsowo-kartonowych, ale także zwykłego kartonu, pianki i innych materiałów. Często wielu rzemieślników wykonuje ze starych produktów mebli, które służyły ich obowiązkiem, i rzucić im litość. Zwróć uwagę na główny element kominka - portal, ponieważ jest to najważniejszy detal dekoracyjny, który przykuwa uwagę. Obecnie do sprzedaży konsumenckiej trafia ogromna różnorodność części wykonanych z poliuretanu, kamienia naturalnego, szlachetnego drewna i innych nowoczesnych materiałów. Rozważ przykłady produkcji niektórych produktów.

Najlepszym obszarem w salonie do montażu jest terytorium pod telewizorem. Wielu twórców często oznacza miejsce do umieszczenia telewizora na szczycie budynku. Kominki własnymi rękami z płyt gipsowo-kartonowych są tradycyjnie podzielone na takie typy, jak autentyczne, warunkowe i symboliczne. Pierwszy nie różni się znacząco od obecnego, a biopaliwo można zainstalować w piecu jako kopię palącego się płomienia. Warunkowo obowiązkowym jest portal obsługowy, w którego piecu wbudowany jest kominek elektryczny. Symboliczna reprezentuje element dekoracyjny, wewnątrz którego można umieścić ramkę elektroniczną lub inne urządzenia dla płomienia, spalania drewna opałowego i tak dalej na życzenie właściciela. Instrukcja krok po kroku składa się z kilku etapów:

Plan ustala wymiary, schemat mocowania konstrukcji, wygląd i oblicza jej głębokość, długość i wysokość. Rama jest instalowana z odniesieniem do roboczego rysunku.

Jego lokalizacja jest oznaczona znakami na ścianie i podłodze. Podstawa paleniska wykonana jest z pręta lub profilu, słupki mocuje się za pomocą kołków.

Profil w pozycji prowadzącej jest przykręcony za pomocą śrub. Pierwszym jest fundament, a następnie nisza pieca.

Jeśli w środku znajduje się oświetlenie dekoracyjne, musisz zrobić gniazdko i przełączyć się w dogodnym miejscu.

Sztywna rama jest wykonywana poprzez mocowanie zworek poziomych sekcji i regałów. W przypadku montażu, płyta gipsowo-kartonowa jest cięta za pomocą piły i wykonuje się dokładne pomiary.

Materiał budowlany mocuje się do podstawy za pomocą samogwintujących śrub o rozmiarach 10-15 cm.

Do licowania nakładaj podkład na płytę gipsową. Po wyschnięciu płytka jest nakładana ze sztucznego kamienia. Jest sklejony płynnymi paznokciami lub specjalnym klejem do płytek. Ponadto, zamiast płytek, wystarczy wypełnić tynkiem dekoracyjnym lub kolumnami gipsowymi lub poliuretanowymi.

Najtańszy rodzaj wykończenia - wklejanie folii samoprzylepnej, charakteryzującej się trwałością i nie wymagającej szczególnych starań. Ponadto, jako opcja dekoracji, można malować. Aby to zrobić, konieczne jest wypoziomowanie powierzchni, primetovat it i farby, ukrywanie pewnych wad w swoim układzie.

Konstrukcje gipsowo-kartonowe są niedrogie, szybkie w montażu, bardzo piękne w wyniku i trwałe.

Jak zrobić kominek z płyty gipsowej - lekcja wideo

Przed rozpoczęciem tworzenia kominka narożnego najpierw wykonywany jest rysunek o dokładnych wymiarach. Do ramy można użyć profilu metalowego, płyty gipsowej, śrub, kołków. Montaż trwa nie dłużej niż 2 dni i rozpoczyna się od podłogi do sufitu.

Po zbudowaniu pudełka kolejnym etapem jest licowanie. Oprócz standardowych materiałów prezentowanych w sklepach, można zwrócić się do warsztatu meblowego i zakupić kawałki błyszczących blatów do marmuru w różnych odcieniach, jako opcję. Następnie płyta kartonowo-gipsowa jest wyłożona elementami stiukowymi, takimi jak konsola, mini-pilaster. Można je wytwarzać niezależnie za pomocą form silikonowych. Elementy można przymocować do szpachli.

Każdy jest w stanie włączyć swoją wyobraźnię w kwestię dekorowania elementów ze swoich własnych preferencji. Ponadto, struktura jest wyłożona, elementy są malowane, a zanieczyszczenie usuwa się za pomocą rozpuszczalnika "White Spirit 9raquo;

Podobnie składa się z prostych pudełek ze sklejki. Głównymi materiałami i narzędziami będą tapety z cegły, kamienia, szkockiej, nożyczek, folii klejowej, kartonu, zamiast skomplikowanych girland z płomieni, lodówek. W przypadku wersji kątowej tworzona jest trójkątna podstawa, którą wkleja się tapetą lub folią. Do blatu używać pianki lub kilku warstw tektury. W części pieca umieszczono girlandę lub baterie świecy. Jest to bardzo wygodne i wystarczy udekorować swój dom na nowy rok lub Boże Narodzenie. W dekoracji możesz pokazać wyobraźnię w dowolnym kierunku stylistycznym. Rozwiązanie konstrukcyjne jest niewyczerpane, wielopłaszczyznowe, więc możesz pokazać swoje kreatywne umiejętności w niecodziennym, oryginalnym skrócie.

Produkt tekturowy może być wytwarzany w mieszkaniu przez każdego, kto nawet nie trzymał w rękach materiałów budowlanych i narzędzi. Karton można nawet zrobić w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego lub hipermarkecie, który nie wymaga nakładów finansowych. Prace rozpoczynają się od rysunku, którego podstawę można obejrzeć na przesłanych zdjęciach lub filmach. Konieczne jest jednoczesne przygotowanie z narzędziami do szkicowania (nożyczki, nóż biurowy, klej PVA, płynne paznokcie, farba, papier, szkocka, ozdobny cokół).

Gotowe budynki zdobią obrazy przedstawiające płomień, kłody i wiele innych.

Przygotowane półfabrykaty są sklejane razem z klejem zgodnie z rysunkiem. Za pomocą taśmy samoprzylepnej złącza są uszczelniane, aby wygładzić nierówności. Projekt jest przemyślany podczas suszenia podłoża.

Do materiałów dekoracyjnych stosuje się symulację muru ceglanego, kamiennego lub drewnianego. W tym celu bardziej odpowiedni jest panel z tworzywa sztucznego, folia poliuretanowa, tapeta do malowania. Osprzęt jest ożywiony modnymi lampami, świecami LED, aby stworzyć płomień. Korzystaj także z takich symulacji pożaru, jak:

 1. Cuchnący ogień. Za pomocą małego wentylatora tworzona jest interesująca, nietypowa opcja. Oszuści używają nawet wentylatora komputerowego, nad którym zainstalowane są diody koloru czerwonego, niebieskiego i pomarańczowego wzdłuż osi. Zastąp je małymi lustrami, imitującymi blask płomienia. Dalej od białego jedwabiu wycinane są wszelkie rozmiary złomu pod języczkami płomienia, a następnie mocowane na tekturze w pobliżu wentylatora. Pudełko jest dekorowane i umieszczane w portalu.
 2. Komiczny płomień. Możesz ustawić telewizor w środku z niezbędnym nagrywaniem obrazu i włączyć obraz w odpowiednim momencie. Również w sprzedaży pojawiły się ostatnio elektroniczne ramki fotograficzne średniej wielkości.
 3. Pożar z pary wodnej. Wymaga pewnych umiejętności technicznych i szczegółów, takich jak wentylator, 3 szt. ultradźwiękowe generatory mgły, dekoder, sterownik do transmisji danych, woda, pudełko. Generatory mgły, odparowujące wody są mocowane w zbiorniku do dna. Następnie wentylator jest zamocowany, zainstalowane są oprawy oświetleniowe do oświetlenia pary.

Musisz postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku, które przygotujesz wcześniej lub zapoznać się z symulowanym ogniem w kominku na wideo. Główną cechą dekoracyjnego paleniska jest jego wszechstronność i praktyczność.

Zdjęcie falsh kominków we wnętrzu:

Mój mąż i ja chcemy zrobić kominek narożny w naszej daczy z naszej płyty gipsowo-kartonowej, doradzić, co najlepiej jest dokończyć?

Istnieje wiele opcji wykończenia. Wszystko zależy od twojego wystroju wnętrza. Najprostsze sposoby - wklejać tapetę lub folię samoprzylepną. Budżet, ale nie najatrakcyjniejsza opcja. Ale płytka będzie wyglądać bardziej solidnie, sztucznie lub naturalnie - znakomicie! Tylko wtedy, gdy naprawdę dodają, a nie próbują oszukać samoprzylepny obraz przedstawiający cegłę. Będzie wyglądać bardzo brzydko. Weź również pod uwagę możliwość dekoracyjnego stiuku. Ogólnie rzecz biorąc, zobacz, że kamień ostatecznie połączył się i zharmonizował z ogólną konstrukcją pomieszczenia i domu. Niektórzy nawet używają drewnianych, rzeźbionych paneli.

Po raz drugi jeżdżę do Phoenix-elegancko. Nie rozumiem, dlaczego taka destylacja w wysokiej temperaturze? Ogień.

 • 01.01.2018 »Jak ocieplić ścianę w mieszkaniu od wewnątrz

  Na płytach PIR ma sens, jeśli potrzebujesz prywatnego domu, aby szybko zamknąć izolację termiczną. Nie pachnie, nie.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Cześć. Każdego roku urządzenia są ulepszane, rany dziecięce są eliminowane, radzimy.

 • 01.01.2018 »Najlepsze domowe urządzenie - jak wybierać iz czego

  Przydatny artykuł. Jeśli chcesz poznać moją opinię, podzielę się nią. Ja też robię swoje domowe warzenie.

 • 01.01.2018 »Self-made device Domovenok

  Domovyanok 1 był moim pierwszym bimberem. Kupiłem go w nieświadomości reklamy. .

 • Falsh-kominek z płyty gipsowo-kartonowej własnymi rękami: instrukcja krok po kroku, wykończenie

  Nie tak dawno temu kominek pełnił tylko jedną funkcję - ogrzewane pomieszczenia. Dziś ta część wnętrza stała się pełnoprawną dekoracją, ale nie każdy dom czy apartament ma możliwość zainstalowania takiego grzejnika. Dzięki niemu możesz stworzyć wrażenie, że jesteś w eleganckiej rezydencji, a nie prostym miejskim mieszkaniu.

  Kominek jest w stanie stworzyć niepowtarzalną atmosferę w domu, wprowadzając pewną radość do wnętrza. Odwiedzając sklepy, można kupić gotowy kominek elektryczny. Jeśli jednak sam wykonasz projekt, będzie on kosztował znacznie mniej, a wykonanie go będzie dość łatwe. Taki produkt nie ogrzeje pokoju, ale stworzy niepowtarzalny design i aurę przytulności.

  Wykorzystanie tego może być zwykłą płytą gipsowo-kartonową, za pomocą której można stworzyć niemal całkowitą imitację drewnianego kominka. Decyzja ta jest czasami podyktowana praktycznym elementem. Wynika to z faktu, że po naprawie często występują kawałki metalowego profilu i płyty gipsowo-kartonowej, które można uruchomić.

  Jeśli zdecydujesz się na wykonanie fałszywego kominka z płyty gipsowo-kartonowej własnymi rękami, najpierw musisz zdecydować o projekcie konstrukcji, jej parametrach i położeniu. Czasami właściciele domów używają narożnego kominka, który idealnie pasuje do małych pomieszczeń.

  Po skompilowaniu projektu można obliczyć ilość materiału, aby samemu wykonać projekt. Do wykonania pracy potrzebne są narzędzia i materiały:

  • płyta gipsowo-kartonowa;
  • metalowe śruby;
  • szpachlówka;
  • bułgarski;
  • ruletka;
  • ołówek;
  • profil metalowy;
  • śruby do płyty gipsowej;
  • śrubokręt;
  • nożyce do metalu;
  • poziom budynku.

  Falsh-kominek z płyt gipsowo-kartonowych z własnymi rękami do budowy w prosty sposób. Aby to zrobić, pierwszy etap przygotowuje szkic, zgodnie z wymiarami, które trzeba umieścić znaki na ścianie, a instalacja zostanie przeprowadzona na nich. Podczas montażu narożnego kominka oznaczenia wykonuje się w odpowiednim rogu. Najpierw montowana jest tylna część ramy, która jest przymocowana do ściany, dzięki czemu można zrozumieć, jak będzie wyglądał kominek.

  Kiedy wykonujesz fałszywe kominki z płyt gipsowo-kartonowych własnymi rękami, musisz najpierw zamontować ramę. Prace te zakładają trzy etapy. Pierwszy mierzy i zaznacza elementy profilu. Następnym krokiem będzie ich cięcie i łączenie w jednym projekcie. Profil można przymocować za pomocą metalowych śrub za pomocą śrubokręta.

  Aby projekt wyglądał bardziej oryginalnie, na górze produkowany jest mały łuk. Po jednej stronie profilu muszą być wykonane nacięcia, elementy są wybijane w postaci łuku i mocowane do ramy. Jeśli zdecydujesz się samemu zrobić fałszywy kominek z gipsokartona, pamiętaj, że powinieneś nadać systemowi sztywność, do tego używa się skoczka.

  Maksymalny możliwy odstęp między profilami powinien wynosić od 30 do 40 cm.Jeśli planujesz symulować kominek do kominka, najpierw musisz przynieść kable elektryczne, aby podłączyć podświetlenie.

  Dekoracyjny kominek wykonany z płyty gipsowo-kartonowej może być osłonięty po zakończeniu montażu profili metalowych. W pierwszym etapie trzeba zmierzyć szkielet, zaznaczając ołówkiem parametry na płycie gipsowo-kartonowej. Obrabiane przedmioty można ciąć nożem. Płyt gipsowo-kartonowych do ramy jest mocowana za pomocą śrub, których odległość będzie wynosić od 8 do 10 cm .Drywall może być dowolny, na przykład, wodoodporny lub konwencjonalny. Lepiej jest użyć takiego, który jest przeznaczony do instalacji na ścianie. Czasami używany i sufit, ale ma mniejszą grubość.

  Gdy dekoracyjny kominek jest wykonany z płyty gipsowo-kartonowej, zaleca się wykonanie ramy oddzielnie, a następnie przystąpić do jej przymocowania do powierzchni. Jeśli projekt z jednej strony zostanie zlokalizowany dość blisko ściany lub przylega do niego, należy przymocować płytę kartonowo-gipsową i dopiero po przymocowaniu konstrukcji do głównej ściany.

  Jeśli zaniedbasz tę rekomendację, wtedy nie będzie miejsca na śrubokręt. Karton gipsowy w tym przypadku można wzmocnić za pomocą śrubokręta, co jest dość trudne. Aby racjonalnie wykorzystać arkusze suchej zabudowy, mostek jest wyposażony w zworki odpowiadające rozmiarom kawałków materiału wykończeniowego.

  Dekoracyjne kominki do mieszkania mogą zakładać obecność zakrętu. Na początek powinieneś wykonać jego szablon. Następnie odcinek niezbędnych rozmiarów jest wycinany z tkaniny, którą można ułożyć od wewnątrz przyszłego wygięcia. Na tej części wykonano wiele otworów o średnicy 5 mm. Przebicia można wykonywać za pomocą wałka igłowego. Potrzebne są dziury do uszkodzenia warstwy tektury.

  Obrabiany przedmiot zwilża się wodą, a po zmiękczeniu rdzenia można go przymocować do szablonu i pozostawić do wyschnięcia. Woda nie powinna przenikać przez stałą warstwę tektury, w przeciwnym razie produkt może pęknąć. Wygięcie profilu metalu jest dość proste, dlatego na bokach, które trzeba wykonać, odległość między nimi wynosi 1 cm.

  Jeśli zastanawiasz się, jak przyciąć fałszywy kominek z płyty gipsowo-kartonowej, możesz użyć metody szpachlowania szwów i stawów. Dlatego konieczne jest zarezerwowanie za pomocą taśmy klejącej. Jeśli powierzchnia nie jest poplamiona lub zaklejona folią, nie jest to konieczne. Końce arkuszy muszą być dobrze wyrównane, podobnie jak przecinające się płaszczyzny.

  Okładzina nie powinna być ciągła, ponieważ zainstalowana wewnątrz urządzenia będzie musiała usunąć ciepło. Jeśli planujesz umieścić grzałkę w środku, ważne jest, aby zapewnić otwory wentylacyjne, które powinny znajdować się w górnej części konstrukcji. Fałszywy kominek wykonany z płyty gipsowo-kartonowej we wnętrzu będzie wyglądał świetnie, jeśli go zdobi. W tym celu często używa się gotowych paneli lub płytek. Możesz zastosować metodę barwienia na wapno lub powierzchnię metalu.

  Jak pokazuje praktyka, jedna warstwa kitu nie wystarczy, aby uzyskać gładkość powierzchni, więc podłoże musi być zagruntowane, wysuszone i ponownie pokryte kitem. Jeśli jesteś zadowolony z wyniku, możesz zacząć szlifować powierzchnię. W tym celu stosuje się drobnoziarnisty papier ścierny. Na ostatnim etapie można użyć sztucznego kamienia lub cegły licowej. W efekcie wnętrze będzie wyglądać na sztukaterie gipsowe, których elementy można przykleić do powierzchni. Następnie struktura jest malowana w odpowiednim odcieniu.

  Do dekoracji można użyć luster, tapet lub materiałów do malowania. Musisz przyciąć piec, a do tego można użyć płytek ceramicznych. Może być szkliwiony, a jego cień, kształt i faktura mogą być bardzo różne. Przyciąć płytkę, aby dopasować ją do rozmiaru, można użyć szlifierki lub obcinarki do glazury. W tym przypadku falsh-kominek z własnymi rękami, instrukcja krok po kroku do produkcji, jest opisany w artykule, może być dekorowany tylko płytkami układanymi na wcześniej zagruntowanej podstawie.

  Ponadto, mieszany jest elastyczny klej na bazie cementu. Mieszaninę nakłada się za pomocą szpachelki na płytce, wyrównanie można wykonać za pomocą zębatej łopaty. Grubość warstwy powinna wynosić 5 mm lub mniej. Rozpocznij pracę od dowolnego z niższych rogów. Między rzędami należy wstawić krzyże, aby uzyskać tę samą grubość szwów.

  Prawidłowe ułożenie materiału należy sprawdzić na poziomie budynku, wykluczając mieszaninę na przedniej powierzchni wykończenia. Kiedy sam fałszywy kominek zostanie wykonany, instrukcje krok po kroku pomogą ci uniknąć pomyłek, po wyschnięciu kompozycji, która potrwa kilka dni, możesz zacząć fugować szwy. Wystające części kleju są cięte nożem, szwy są czyszczone miękką gąbką.

  Fugę należy nakładać ze strzykawki cukierniczej lub cienką szczoteczką. Możesz pozbyć się nadmiaru gęstej gąbki. Ta sama technologia jest odpowiednia do wykończenia drovnitsy. Zamiast kleju do płytek można używać płynnych gwoździ, co przyspieszy proces.

  Kominek, którego rysunek jest przedstawiony w artykule, może mieć komorę ogniową i portal wykonany z gładko pomalowanej powierzchni lub sztucznych kamieni gipsowych. Rama portalu wykonana jest z drewna, ale nadają się do tego również płytki ceramiczne. Wstępnie zagruntowaną podstawę płyty gipsowej maluje się roztworami na bazie wody. Pierwsza warstwa nakładana jest za pomocą pędzla, wszystkie kolejne - wałek. Między warstwami odczekaj, aż powierzchnia całkowicie wyschnie. Znakomicie będzie wyglądać pod dowolnymi jasnymi odcieniami matowej farby.

  Wymiary fałszywego kominka z płyty gipsowo-kartonowej, jeśli zostanie ona zainstalowana w narożniku, zostaną określone według twoich preferencji. Do konstrukcji szkieletowej potrzebny jest profil metalowy, ponadto należy przygotować profile stelażowe o wymiarach 60 x 27 mm. Profile prowadzące muszą mieć wymiary równe 28x27 mm.

  Śruby będą miały długość w zakresie od 14 do 16 mm. Do połączenia płyty gipsowo-kartonowej i ramy potrzebne są wkręty samogwintujące z łbem stożkowym. Wielu mistrzów zaleca używanie ręcznej piły tarczowej do cięcia płyt kartonowo-gipsowych, której głębokość skrawania waha się od 16 do 24 mm. Jeśli jednak w arsenale nie ma takiego narzędzia, możesz zrobić to za pomocą noża kuchennego.

  Jeśli zdecydujesz się wykonać taki kominek, zalecamy wcześniejsze przygotowanie rysunku. Na nim można określić wysokość konstrukcji, która wynosi 898 mm. Jeśli chodzi o szerokość, będzie równa 1041 mm. Każda strona ma 737 mm. Jeśli chodzi o ogień, w tym przypadku możliwe jest użycie elektronicznej ramki do zdjęć. Jego stosowanie będzie bezpieczne.

  Za pomocą wkrętaka i wkrętów samogwintujących profil UD musi zostać przymocowany do powierzchni podłogi. Odległość między łącznikami powinna wynosić 30 cm, pasek będzie umiejscowiony równolegle do ściany, należy go najpierw zainstalować. Elementy boczne muszą być zamocowane w taki sposób, aby nie wychodziły poza pierwszy profil. Na ścianie bazowej zaznaczając, musisz wzmocnić profile ścienne. Gotowe łączniki są ustawione profile UD, a następnie te, które będą umieszczone równolegle do powierzchni podłogi.

  Kątowy kominek wykonany z płyty gipsowo-kartonowej może być wykończony przy użyciu samodzielnie wykonanych kamieni gipsowych. W tym celu przygotuj formę silikonową, której wewnętrzną powierzchnię smaruje się wazeliną. Rozlewa się rozwiedziony na konsystencję śmietankowego gipsu, a powierzchnię można wyrównać za pomocą szpatułki.

  Materiał będzie gotowy za 20 minut. Dekoracyjne kominki, przeznaczone do mieszkania, są często zdobione kamieniami gipsowymi, które są wykonane za pomocą pigmentów. Jeśli nie byłyby pod ręką, powierzchnia kamienia może być lakierowana po utwardzeniu.

  Falsh-kominek własnymi rękami z płyt gipsowo-kartonowych i innych materiałów

  Stwórz kominkę z tektury gipsowej własnymi rękami pod mocami nawet początkującego budowniczego, a wynik sprawi wszystkim przyjemność. Jeśli zostanie właściwie zaimplementowany, ten element wnętrza będzie przypominał prawdziwy grzejnik. Można go ozdobić dekoracyjnymi kafelkami, a także włożyć świece do paleniska, dzięki czemu kominek zyska jeszcze większą wyrazistość.

  Rama falsge-kominek wykonany z płyty gipsowo-kartonowej

  Ozdobny kominek, który można łatwo zbudować własnymi rękami, ma wiele zalet:

  • To urządzenie może być zainstalowane w mieszkaniu miejskim bez konieczności przyjmowania jakichkolwiek zezwoleń lub wydawania dodatkowej dokumentacji;

  Rysunek kominek z płyty gipsowo-kartonowej

  Jeśli korpus urządzenia nie jest przykręcony do ściany, można go łatwo przemieszczać po mieszkaniu. W takim przypadku ozdobny kominek może być używany tylko w razie potrzeby, podczas instalacji we właściwym miejscu.

  Czym może być kominek z płyt gipsowo-kartonowych?

  W zależności od cech konstrukcyjnych i funkcjonalnych wyróżnia się następujące odmiany kominki z płyty gipsowo-kartonowej:

  Warianty projektu portalu falshkina

  Drodzy goście. Zachowaj link do tej strony w serwisie społecznościowym. sieci. Przyjdzie czas, kiedy dom będzie zimny, a my Ci pomożemy 🙂 Udostępnij!

  Luksusowy kominek elektryczny z płyty gipsowo-kartonowej

  • z arkuszy gipsokartonnyh tworzy się rodzaj portalu lub niszy, w której zainstalowano elektryczny kominek;
  • falshkinn, który całkowicie imituje wygląd prawdziwego urządzenia grzewczego. W tym przypadku nawet domowy biobalefon lub zakupiony biokominek można zainstalować w jakimś piecu;
  • symboliczny ozdobny kominek, który tylko zdalnie przypomina rzeczywisty.

  Również te struktury mogą być czołowe i montowane w pobliżu ściany lub umieszczone w rogu pomieszczenia. Kątowy fałszywy kominek jest dość korzystną opcją na ograniczonym obszarze, szczególnie w mieszkaniu miejskim.

  Jak wybrać projekt urządzenia dekoracyjnego?

  Stajemy się dekoracyjnym kominkiem

  W zależności od twoich preferencji i warunków w pomieszczeniach, kominki wykonane z płyty gipsowo-kartonowej mogą mieć różnorodne wzory i kształty:

  • W dużym pomieszczeniu imitacja urządzenia grzewczego w naturalnej wielkości będzie wyglądała naturalnie. W takim przypadku wewnątrz portalu zainstaluj elektryczny kominek;
  • umieść fałszywy wzór na środku pokoju przy ścianie;

  w małym pokoju zwycięską opcją jest konstrukcja narożna, która pozwoli zaoszczędzić więcej miejsca;

 • Nie instaluj urządzenia w trudno dostępnych miejscach, w pobliżu grzejników lub w pobliżu drzwi.

  Sposoby ozdabiania domu ozdobnym kominkiem

  Co jest potrzebne do budowy grzejnika dekoracyjnego?

  Stwórz fałszywy kominek z tektury gipsowej własnymi rękami jest dość prosty. Aby to zrobić, potrzebujesz następujących materiałów i narzędzi:

  Co jest potrzebne do zainstalowania GCR

  • profil w kształcie litery "n" dla arkuszy gipsokartonnyh. Wybierz jako przewodniki
  • stojaki i stojaki;
  • płyty gipsowo-kartonowe;
  • Wkręty samogwintujące o długości 14-15 mm do ramy;
  • Specjalne wkręty do płyt kartonowo-gipsowych z łbem stożkowym;
  • kołki;
  • ruletka;

  Narzędzie potrzebne na etapie szpachlowania

  Jak zrobić fałszywy karton z gipsu kartonowego?

  Instrukcje krok po kroku, które pomogą zainstalować ozdobny kominek w mieszkaniu miejskim:

  • Przymocuj ramę wsporczą do ściany za pomocą kołków, a następnie zmontuj całą ramę na śrubach. W takim przypadku należy zamontować profil do montażu w stojaku na szynie.
  • Po zainstalowaniu następnego elementu sprawdź płaszczyzny pionowe i poziome wszystkich płaszczyzn.
  • Prostokątność stron jest kontrolowana za pomocą taśmy mierniczej. Zmierz długość przekątnych jednego prostokąta, który powinien być równy.

  Metody mocowania profilu do płyt gipsowo-kartonowych

  Tynkowanie płyt gipsowo-kartonowych przy produkcji portalu kominka

  W gotowym portalu można oczywiście zainstalować elektryczny kominek, ale można go również ozdobić różnymi materiałami okładzinowymi, aby uzyskać jeszcze większą wyrazistość. Aby to zrobić, użyj:

  Projektowanie portalu z płyty gipsowo-kartonowej ze sztucznego kamienia

  Wybierając okładzinę, należy wziąć pod uwagę, że nie powinna ona tworzyć dodatkowego obciążenia na obudowie. Również falshkem można ozdobić metalowymi elementami kutymi.

  Jeśli zdecydujesz się użyć płytki dekoracyjnej lub kamienia do okładania, przyklej je do korpusu za pomocą zwykłego kleju do płytek. Możesz także użyć płynnych paznokci, które poprawią podszewkę nie gorszą niż specjalne mieszanki.

  Tworzymy portal do ognia elektrycznego

  Kominek elektryczny powinien być zainstalowany w przygotowanej niszy, która wykonana jest z płyt gipsowo-kartonowych. Instrukcja montażu urządzenia krok po kroku:

  • Ściana, na której jest zainstalowany kominek elektryczny, powinna być odporna na ciepło za pomocą materiałów żaroodpornych.
  • Przymocuj podest grzejnika do podłogi.
  • Zamontuj ramę z profilu metalowego. Podstawa portalu musi być mocna, aby wytrzymać zwiększone obciążenie urządzenia elektrycznego. Dlatego należy montować profile do montażu w szafie w odstępach co 200 mm.

  Kominek narożny z płyty gipsowo-kartonowej - rysunek

  • Poprowadź przewody wewnątrz portalu, aby podłączyć elektryczny kominek.
  • Na ścianie portalu wykonaj kilka otworów, które będą działać jako przeciąg.
  • Wykonaj podszewkę portalową z płyt gipsowo-kartonowych, jednocześnie wzmacniając ją ocynkowanymi narożnikami.

  Gotowa konstrukcja zashpaklyuyte, po której można wykonać podszewkę z dowolnych materiałów.

 • Zainstaluj elektryczny kominek w gotowej niszy.
 • Wideo: Kamień licowy z gipsu

  • Piece-kominki
  • Komin
  • Drewno opałowe
  • Czyszczenie
  • Gdzie kupić kominek
  • Ogrzewanie podłogowe
   • Ciepłe podłogi
   • Elektryczne ciepłe podłogi

  Dane na tej stronie są udostępniane do powszechnego użytku. Nie domagają się odniesienia i rzetelności naukowej i nie są wskazówkami do działania. Kiedy budujesz kominki, skontaktuj się z profesjonalistami.

  Kopiowanie materiałów bez zgody administratora strony lub autora jest zabronione.

  Po wypełnieniu formularza kierownik skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania.

  Dodaj komentarz

  − 3 = 4