Nazwa kategorii

Kamini

Kominki we wnętrzu - stwórz dom

Ogień jest symbolem domu, światła i życia. Uspokaja, poprawia aurę w pomieszczeniu, zapewnia ciepło i poczucie komfortu. Tak więc wierzono, że od czasów starożytnych życie człowieka zależało od ognia. Nowoczesne systemy ogrzewania i oświetlenia w pomieszczeniu całkowicie zapewniły człowiekowi ciepło i światło. Ale wielu właścicieli prywatnych domów i przestronnych salonów w apartamentach nie może odmówić sobie przyjemności spędzenia wieczoru słuchając odgłosów trzaskającego ognia w kominku.

Może być jak prawdziwe kominki z piecem i falsh kominki. Zdjęcia obu i innych potwierdzają, że kominki we wnętrzu - źródło komfortowego ciepła. Jest stylowy, piękny i dostępny również. Jeśli właściciele mieszkań nie mają możliwości zbudowania prawdziwego kominka, zawsze możesz zainstalować model elektryczny. Rynek nowoczesnych kominków, akcesoriów do nich i materiałów wykończeniowych pozwala tworzyć prawdziwe arcydzieła.

Rodzaje kominków we wnętrzu nowoczesnego domu

W nowoczesnych wnętrzach stosuje się kątowe, zamknięte, półotwarte (ścienne), wyspowe (samodzielne), a nawet wiszące, stacjonarne i mobilne kominki. Kominki na opał znajdują się w pomieszczeniach o powierzchni nie mniejszej niż 20 m 2.

W ścianie znajduje się zamknięty kominek, w którym znajduje się komin i palenisko. Taki kominek należy zaplanować natychmiast, na etapie budowy domu. Jeśli kominek postanowiono wyposażyć po wzniesieniu pomieszczenia, to warto dać pierwszeństwo półotwartemu kominkowi opartemu o ścianę. Jeśli zostanie umieszczony w rogu, transfer ciepła będzie znacznie mniejszy. W przypadku okazjonalnego zastosowania jako źródło ciepła przydatne są rozbieralne kominki, mobilne, elektryczne. Są traktowane okresowo, a jeśli to konieczne, czyszczone.

Jak umieścić kominek we wnętrzu.

Zdjęcia projektów z wykorzystaniem kominków pozwalają wybrać najbardziej odpowiedni wariant dekoracyjnego kominka. Stanie się centrum, punktem kulminacyjnym wnętrza. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na umieszczenie i wykończenie kominków. Kamień, cegła, płytki ceramiczne, drewno to materiały najczęściej używane do dekoracji.

Najczęściej projektanci i budowniczowie pracują z takimi kamieniami:

W przypadku kominków elektrycznych i fajerkowych kominki wyposażone są we wnęki z płyty gipsowej.

Należy pamiętać, że portal budowy powinien zostać obrócony do centralnej części pomieszczenia. Pomiędzy drzwiami a oknem nie ma kominka, co znacznie zmniejsza efektywność jego działania i może powodować powstawanie dymu. Najlepszym miejscem jest wewnętrzna ściana pokoju.

Oryginalne wnętrze salonu z kominkiem może być urządzone w takich stylach jak:

Aby ukończyć kominek zgodnie z ogólnym stylem pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na projekt portalu, komina, platformy do wypalania i komina.

Jeśli kominek znajdzie się w klasycznym salonie, jest on ozdobiony marmurem lub wysokiej jakości drewnem, odpornym na wysoką temperaturę materiałem wykończeniowym. Wymagany element - drewniana lub marmurowa półka, na której znajdują się świeczniki i statuetki.

Do dekoracji kominka w stylu Art Nouveau, idealne połączenie metalu, kamienia, marmuru. Jednocześnie mile widziany jest minimalny wystrój, ale dopuszczalne są różne kształty i kolory.

Aby ozdobić kominek w stylu hi-tech, użyj szkła ogniotrwałego, plastiku i stali.

Chcesz oryginalny kominek do swojego salonu? Zbadaj fotografię umieszczenia kominków we wnętrzu, określ styl pokoju i wszystko, czego potrzebujesz do wyposażenia domu, które na pewno znajdziesz na nowoczesnym rynku materiałów budowlanych.

Kominki we wnętrzu - 60 niesamowitych pomysłów

Otwarty ogień zawsze fascynuje. Wielu ludzi lubi oglądać tańczące płomienie, lubią czuć ciepło żywego ognia.

Ogień, jakby oczyszcza naszą duszę, pod prysznicem są zaskakująco przyjemne uczucia - uczucie spokoju, spokoju, komfortu. Rzeczywiście, miło jest usiąść przy kominku, posłuchać pękania drzewa, poczuć ciepło i komfort domu. Zwłaszcza jeśli za oknem - ciemna i wilgotna pogoda, śnieg i mróz.

Z powodu surowego klimatu w Rosji, bogaci ludzie zawsze instalowali kominki w swoim mieszkaniu. Zostały uznane za luksus i prestiż.

Dzisiaj kominki stały się szczególnie popularne. To rozwiązanie projektowe wygląda bardzo stylowo, jest piękne, oryginalne, nie pretensjonalne. Ogień zbliża nas do natury, pozwala nam oddychać życiodajną siłą ognia, naładowaną pozytywną energią.

Wybór kominka do Twojego wnętrza

Wybierając kominek do naszego wnętrza, musisz sam zdecydować, do jakich celów go potrzebujesz. Być może użyjesz go do ogrzania pomieszczenia lub jako elementu wnętrza. W każdym razie kominek musi pasuje do podstawowego projektu Twojej obudowy. Przecież z reguły jest dominującym elementem wnętrza, tworząc wokół siebie pewną atmosferę. Konieczne jest określenie lokalizacji i kominka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że materiały użyte w jego projekcie powinny harmonizować, na przykład, z dekoracją ścian, podłóg, harmonijnie wyglądać z meblami. Stos płytek, kamienia naturalnego i elementów metalowych zmniejsza moc grzewczą kominka.

Obowiązująca zasada przy wyborze kominka - te wnętrza obiektów powinny być bezpieczne! Dlatego nie należy go wykorzystywać na rynkach, lecz w stałych sklepach, w których jakość dostarczanych towarów jest uważnie monitorowana.

Ważnym pytaniem jest, jak ogrzać kominek, jaki rodzaj paliwa będzie najbardziej opłacalny. Idealną opcją jest oczywiście drewno na opał.

Kominek w stylu Art Nouveau, będzie dobrze wyglądać w nowoczesnym, kamiennym domu. W tym stylu stosowane są różne rodzaje powierzchni, harmonijnie łączące: szorstkie, gładkie, polerowane tekstury.

W domu z bali lub belek, organicznie będzie wyglądać jak kominek w stylu country. W obliczu kamienia naturalnego będzie doskonałym dodatkiem do stylu życia w kraju.

Klasyczne kominki nadają się do niemal każdego wnętrza. Dekoracja marmuru może być w różnych kolorach, jest biała, brązowa, szmaragdowa. Możesz sztucznie starzać kamień lub przybliżać go jak najbliżej gatunków naturalnych.

Angielskie kominki mają mały piec. Ich elegancki, surowy wygląd idealnie nadaje się do gabinetu lub salonu. Dzięki nim nadmiar wilgoci zostaje usunięty z pomieszczenia, następuje nagrzewanie.

Greckie kominki są otwarte ze wszystkich stron. Wyglądają pięknie w elegancko urządzonym pokoju.

Do produkcji kominków w stylu high-tech Stosowane są nowoczesne materiały ognioodporne - szkło, plastik, stal. Jakiego rodzaju kominek będzie miał kominek, zależy wyłącznie od wyobraźni projektanta. Twoim zadaniem jest wybrać model, który idealnie pasuje do Twojego wnętrza.

Kolejny rodzaj kominka - to elektryczne kominki. Tworzą imitację prawdziwego ognia i są najbezpieczniejsze. Kominki elektryczne mają wysoką sprawność, nie wymagają specjalnej instalacji, mogą być stosowane we wszystkich typach pomieszczeń.

Dziś możesz kupić kominek z otwartym ogniem. Niektórzy projektanci ukrywają ogień za szybą. I jedna i druga opcja będą wyglądać pięknie.

Należy pamiętać, że otwarte kominki na drewno nie mają bardzo wysokiej wydajności. Kominki z zamkniętym paleniskiem są bezpieczniejsze. Piec zamyka drzwi wykonane z żaroodpornego szkła. Takie kominki mają większy transfer ciepła.

Według lokalizacji, kominki są podzielone na cztery główne typy - wyspa, ściana, róg i wbudowane.

Wybierając kominek, należy zwrócić uwagę na łatwość użytkowania. Kominek musi być ekonomiczny w zużyciu paliwa. Tryb spalania musi być regulowany.

Należy pamiętać, że w otwartym kominku trudno jest stworzyć warunki dla dobrej przyczepności. W kominkach z zamkniętym paleniskiem nie ma takiego problemu. Ogień za szkłem wygląda bardzo pięknie i wyśmienicie w każdym pomieszczeniu, a ryzyko pożaru zmniejsza się do zera.

Podczas instalowania kominka i podczas instalacji należy przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów budowlanych i zasad dotyczących wykonywania rur. Nieprzestrzeganie tych norm może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Konieczne jest uzyskanie jakościowego komina, o gładkich ścianach. Instalacja powinna zostać powierzona specjalistom. Bardzo ważny wymóg, który należy skrupulatnie przestrzegać - regularnie czyścić komin.

W obszarze kominka nie powinno być żadnych przeciągów. Ściana, do której przylega kominek, musi składać się z materiałów ognioodpornych. Podłoga pod kominkiem powinna być mocna, ponieważ zamontowany kominek ma dużą masę.

Pamiętaj o ważnych zasadach instalacji i eksploatacji kominka, a przyniesie Ci wiele pozytywnych emocji!

Jak wiadomo, każdy materiał może palić się tylko w obecności utleniacza - tlenu. Aby zapewnić stały przepływ i wyjście z kominka, wykonane są w nim specjalne otwory - bramy dymne. Pod wpływem ciepła powietrze w palenisku po podgrzaniu podnosi się, uwalnia przestrzeń dla następnej partii mas powietrza, tworząc jednocześnie ciąg. Wraz z powietrzem w górę, a także produktami spalania w postaci sadzy.

Schemat ruchów dymu kominka

W przeciwieństwie do pieca kominek ma mniejszą liczbę ruchów dymu, ale rozgrzewa się znacznie szybciej. Jednak otwarty ogień może szybko ogrzać pokój tuż przy kominku i tylko wtedy, gdy palenisko jest podtrzymywane przez spalanie. Dlatego też to urządzenie jest zawsze instalowane jako dodatkowe ogrzewanie w miejscach, w których było to konieczne.

W branży pieców już od dawna przemyślano i zweryfikowano schemat murarski: zamówienie. Dlatego, aby stworzyć kominek własnymi rękami, lepiej jest z nich korzystać, wybierając najbardziej odpowiedni. Aby wprowadzić w nich jakiekolwiek zmiany, może to zrobić tylko doświadczony piekarz. Dlatego, jeśli nie chcesz, aby kominek zbudowany własnymi rękami był bezlitosny, nie powinieneś sam zmieniać wybranego schematu.

• komin: system uderzeń, który przebiega przez cały kontur kominka i jest odprowadzany do komina;

Wymiennik ciepła do kominka

Schemat i kolejność narożnego kominka

Istnieją trzy rodzaje kominków:

• zamknięty: wbudowany w ścianę, pozwala zaoszczędzić wiele użytecznych miejsc;

• projekty z jednostronnym promieniowaniem: dość proste, z którego pochodzi ciepło trzy nachylone ściany drewno opałowe w jednym kierunku;

Wkłady kominkowe otwarte od dwóch do trzech stron

• praca na paliwie stałym (drewno, rzadziej węgiel);

Cegła dużo waży, więc kominek powinien być wzniesiony na solidnym i solidnym fundamencie, bez żadnych zniekształceń. W przeciwnym razie możliwe jest osiadanie i deformacja całej konstrukcji.

Podstawa narożnego kominka

Jeśli projekt jest dla ciebie najlepszy, lepiej wybrać projekt z lekkim (uproszczonym) murem lub zaprosić specjalistę, który będzie nadzorował twoją pracę.

Obliczanie ilości materiałów do układania małego kominka

Kolejność ścian i kątowe kominki z uproszczonym układaniem

Nie stosuje się cementu do budowy kominka, ponieważ może pęknąć pod wpływem wysokich temperatur, dlatego murowanie odbywa się za pomocą zaprawy z gliny i piasku. Cienka i nisko plastyczna glina staje się zbyt delikatna po wyschnięciu, więc nie należy jej używać. Aby przygotować rozwiązanie, należy wybrać grubą i miękką glinę z przesianą czystym piaskiem w stosunku 1: 2. W przypadku muru można kupić gotową mieszankę.

Mieszanki do muru

1. Na gotowym fundamencie należy wykonać co najmniej dwie warstwy hydroizolacji: papy lub papy impregnowanej smołą lub bitumem.

Dodaj komentarz

30 + = 35