Nazwa kategorii

Bateria kuchenna

Dźwig do kuchni. Bateria kuchenna: opinie, cena

Trudno przecenić znaczenie kranu w kuchni. Codziennie pomija dziesiątki litrów wody, zapewniając czystość naczyń i normalny proces gotowania. Żuraw kuchenny używany jest kilka razy częściej niż jakikolwiek inny w domu. Dlatego jego wybór należy traktować szczególnie ostrożnie.

Nowoczesny przemysł stara się, aby mikser zlewozmywakowy był nie tylko wygodny, ale także funkcjonalny. W związku z tym w chwili obecnej istnieje kilka rodzajów żurawi według rodzaju regulacji i zaopatrzenia w wodę, które mają swoje wady i zalety.

Znany od połowy ubiegłego wieku mikser do kranów udowodnił swoją wytrzymałość i niezawodność. Mimo to ma szereg niedociągnięć. Po pierwsze, trudność w dostrojeniu temperatury wody. Musisz poświęcić trochę czasu, aby to zrobić. Po drugie, częściej w kuchni gospodyni jedna ręka jest zajęta. Nie może natychmiast otworzyć obu zaworów.

Niedogodności te rozwiązuje się w drugim typie dźwigów - jednodźwigniowy. Są popularnie nazywane piłką. Mechanizm zaopatrzenia w wodę opiera się na tym, że po obróceniu dźwigni w lewo lub w prawo można uzyskać ciepłą, zimną lub gorącą wodę. W użyciu jest bardzo prosty. Konstrukcja pozwala otwierać wodę jednym palcem.

Bezdotykowy kran kuchenny jest najnowocześniejszy. Nie ma na nim żadnych dźwigni ani zaworów, a dopływ wody zaczyna się po doprowadzeniu ręki do czujnika. Jest to bardzo wygodne. Tak, a woda jest znacznie lepsza. To po prostu warte przyjemności jest dość drogie.

Drugim ważnym punktem, na który warto zwrócić uwagę, to wybór kranu kuchennego to kształt i cechy wylewki. Idealny - gdy woda płynie spokojnie do środka skorupy. W tym celu należy wybrać odpowiednią wysokość żurawia. Istnieje zasada: im głębsze jest pranie, tym niższa wylewka.

Ale tutaj trzeba zachować ostrożność. Zbyt wysoki kran do kuchni natryskuje wodę, która uderzy o dno zlewu. A zbyt niska nie pozwoli ci myć dużych naczyń i wciągać do niej wody.

Do zlewozmywaka z dwoma zlewami warto wybrać wylewkę. Długość rurki waha się od 60 do 120 cm, co pozwala nie tylko wygodnie zmywać naczynia, ale także wlewać wodę do pojemników na piecu, a nawet na podłogę w pobliżu zlewu.

Prawie nie ma wycieków bez przynęt. Praktycznie każdy kran jest wyposażony w aerator. To urządzenie ma kilka funkcji. Po pierwsze, wzbogaca wodę w bąbelki, dzięki czemu jej przepływ jest bardziej miękki. Powoduje to również pojawienie się dużego strumienia, który pomaga zaoszczędzić. Po drugie, siatka aeratora spełnia funkcję prostego filtra, na którym osadzają się małe zanieczyszczenia obecne w wodzie.

Znacznie mniej powszechne w kuchni są wycieki z prysznicem. Ta dysza dzieli przepływ wody na kilka strumieni, z których wchodzą jest bardziej miękki i nie uszkodzenie delikatnych produktów spożywczych takich jak warzywa i delikatnych owoców i warzyw.

Jeśli nie wiesz, jak wybrać baterię kuchenną zgodnie z jej parametrami, możesz poprosić o pomoc specjalistę w każdym sklepie sanitarnym. Między innymi powie ci, że miksery są wykonane z różnych materiałów. Można je podzielić na metale, ceramikę i plastik.

Spośród stopów metali najbardziej popularne są silumin - krzem i aluminium. Jest niedrogi, ale ma średni stopień wytrzymałości i odporności na uszkodzenia. Można go łatwo pokryć innymi materiałami, co daje duże pole dla efektów dekoracyjnych.

Miedź i mosiądz są bardziej niezawodne, ale są również znacznie droższe. Ponadto są używane bez osłony, co daje im pewien urok starożytności.

Sprawdzony i ceramiczny kran do kuchni. Jest piękny i trwalszy niż metal, ponieważ nie podlega korozji. W tym samym czasie taki mikser bardzo obawia się uszkodzeń mechanicznych. Jeśli potraktujesz to starannie, to będzie trwać dłużej niż wszystkie inne opcje.

Najtańszy i niewiarygodny jest plastykowy mikser. Można ją spotkać dość rzadko, nie tylko dlatego, że ma niską wydajność, ale także z powodu szybkiej utraty jej prezentacji w sklepie.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączony kran kuchenny. Korzystając z różnych materiałów, producent wzmacnia pozytywne cechy, neutralizując negatywne. Na przykład metalowy kran z ceramiczną wkładką w środku nie rdzewieje i nie pęka od uderzenia patelni.

Dźwigi metalowe są często pokryte warstwą dekoracyjną, która pozwala wybrać zlew kranowy zgodnie z jego projektem. Najczęściej są to baterie niklowane. Mają piękny metaliczny połysk, ale są przeciwwskazane dla osób podatnych na alergie. Dla nich najlepszym wyborem jest chromowanie. Ale taki mikser jest trochę drogi.

Złocenie ma jakiś arystokratyczny wygląd, ale nie pasuje do każdego wnętrza. Podczas gdy szkliwo ma znacznie większy zakres dekoracyjny. Jednocześnie ta powłoka ma skłonność do pękania i kruszenia w czasie.

Ludzie, którzy są dręczeni przez pytanie, jak wybrać kran do kuchni, ważne jest, aby wiedzieć, że nowoczesna hydraulika jest bogata w różne style projektowania. W sklepie pojawiają się stare modele z lat 50-60 ubiegłego wieku oraz futurystyczne produkty wykonane z metalu, plastiku i szkła.

Wybierając kran, należy zwrócić uwagę na ogólny styl kuchni i dostępność dodatkowych akcesoriów. Jeśli w chromowanym uchwycie mebli kuchennych, a zlewozmywak ma piękny metaliczny połysk, to złoty mikser tutaj będzie zupełnie nieodpowiedni.

Również futurystyczny design kokpitu w rustykalnej kuchni będzie wyglądał brzydko. Dlatego jeśli musisz wymienić baterię kuchenną, weź taki sam lub bardzo podobny model. Jeśli radykalnie zmienisz całą koncepcję projektu, pokaż zdjęcie swojej kuchni specjaliście, a on doradzi ci kilka odpowiednich opcji.

Jak wiadomo, kran do kuchni lepiej kupić od sprawdzonych producentów. Na naszym rynku są to głównie firmy europejskie.

Wszyscy znają włoskie artykuły sanitarne. Jest nie tylko trwały, ale ma również nowoczesny design. Jedyną wadą jest wysoki koszt modeli, który sprawia, że ​​są one niedostępne dla zwykłego konsumenta.

Trochę taniej, ale nie gorszej jakości - miksery litewskie, bułgarskie lub węgierskie. Ci producenci nie mają nadpłaty za promocję marki. Dlatego ich produkty stanowią dobrą alternatywę dla drogich luksusowych dźwigów.

Krajowi producenci mają również duże doświadczenie w produkcji ceramiki sanitarnej do kuchni. Ich dźwigi są znacznie tańsze ze względu na brak opłat celnych. Jakość nie zawsze jest gorsza, ponieważ wiele zagranicznych firm opartych na naszych fabrykach otwiera produkcję przy użyciu tych samych technologii, co w domu.

Podobnie jak w innych branżach przemysłowych, chińscy producenci są również reprezentowani na naszym rynku hydraulicznym. I warto zauważyć, że nie zawsze mikser kuchenny z tego kraju jest szczerym fałszerstwem. Są tu również dość godne okazy.

Problem polega na tym, że tylko eksperci potrafią odróżnić dobry chiński kran od złego. Niestety nie w każdym sklepie konsultanci mówią prawdę. Dlatego sensowne jest kupowanie chińskiego kranu w sprawdzonym gniazdku lub znanego hydraulika.

Mówiąc uczciwie, należy powiedzieć, że nawet najlepsze chińskie żurawie wytrzymają o kilka lat mniej niż europejski mikser budżetowy. Nie zawsze jest uzasadnione, aby zaoszczędzić na tym, co nie może być nawet naprawione w czasie, ale będzie musiało zostać zmienione. Dlatego warto zrezygnować z chińskich produktów, choć są one tańsze.

Kuchnia jest twarzą gospodyni. Dlatego zawsze tutaj musi być doskonała czystość. Powierzchnie, do których należy podążać, obejmują baterię kuchenną. Jest zanieczyszczony nie rzadziej niż cokolwiek innego.

Pierwsza zasada nie dotyczy materiałów ściernych. Każdy materiał, z którego wykonane są miksery, obawia się zadrapań. Dlatego używaj tylko miękkich ściereczek i środków czyszczących. Ten sam ocet z wodą doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia.

Po drugie, dokładnie przestudiuj instrukcje zarówno dla hydraulików, jak i chemii gospodarczej. Pozwoli to uniknąć uszkodzeń i zabrudzeń spowodowanych użyciem nieodpowiednich detergentów.

Wybierz kran do zlewu kuchennego

Wybór kranu do zlewozmywaka jest równie ważny, jak zakup umywalki lub baterii łazienkowej. Wielu nie zauważa, jak często w ciągu dnia muszą otwierać i zamykać wodę w kuchni. Zmywanie naczyń lub rąk, owoców, warzyw, a nawet zestawu wody do czajnika - to główne obciążenie kuchennego kranu. Ktoś decyduje się kupić pierwszy mikser znaleziony na rynku lub w sklepie - to prywatna sprawa dla wszystkich. Ale nadal lepiej jest dokonać dokładniejszego wyboru. Należy wziąć pod uwagę charakterystykę prania, częstotliwość użytkowania, metodę instalacji i inne aspekty.

Sklepy hydrauliczne oferują szeroką gamę różnych baterii kuchennych. Stylowe formy, ergonomiczny kształt, niewielkie rozmiary i różnorodność materiałów - każdy znajdzie odpowiedni kran do zlewozmywaka.

Wszystkie miksery są podzielone na kilka typów w zależności od charakterystyki projektowej.

 1. Dwa zawory. Baterie mają po dwa zawory po każdej stronie z gorącą i zimną wodą. Jest uważana za klasyczną opcję, ale stopniowo gatunek traci popularność. Powodem tego jest konieczność dostosowania wody. Podczas gdy dźwignie jednodźwigniowe szybko ustawiają żądaną temperaturę, miksery te zużyją pewną ilość wody.

Oprócz podstawowych funkcji w postaci regulacji reżimu temperatury i głowicy strumienia, wiele modeli wyposażono w dodatkowe funkcje.

 • dostawa mydła w płynie;
 • mają wbudowany filtr, który oczyszcza wodę z kranu;
 • Dźwigi wyposażone w przełącznik do mycia lub zmywarki;
 • mają funkcję ochronną przed zanieczyszczeniem, która przedłuża żywotność kuchenki;
 • automatyczne wyłączanie wody w przypadku wycieku. Takie dźwigi są wyposażone w specjalne wskaźniki.

Oczywiście wszystkie powyższe funkcje są bardzo wygodne i upraszczają korzystanie z urządzeń sanitarnych. Ale warto zauważyć, że każda nowa funkcja zwiększa koszt kranu w kuchni kilka razy.

Główną różnicą między baterią kuchenną a baterią łazienkową jest kształt dziobka i wielkość strumienia wody. W kuchni powinien wpaść do centralnej części zlewu i nie tworzyć sprayu. Tymczasem kran powinien być wygodny do mycia naczyń i zbierania płynów w wysokich pojemnikach.

Rada. Przy wyborze kranu kuchennego warto zwrócić szczególną uwagę na jego "wylewkę", która powinna być wysoka. Następnie strumień wody wpadnie do centralnego punktu zlewu.

Niski dziobek spowoduje utrudnienia w zmywaniu naczyń, a zbyt wysoki pozwoli rozpryskiwać wodę. Jeśli zdecydujesz się kupić baterię o niskim wylewce, powinieneś wziąć pod uwagę, że w tym przypadku powinieneś uzyskać głęboki zlew.

Mieszkańcy wylewki rurowej nazywani są również "gąsiorami". Materiał użyty do produkcji tej części wyrobów sanitarnych nie jest narażony na korozję. Kątowe fałdy hussocka mogą być różne, ponieważ wybór jest bardzo duży. Koniec, przez który przepływa głowa wody, może być okrągły lub lekko spłaszczony lub rozszerzony z dwóch stron. W modelach z zaokrąglonym końcem gąsiora zainstalowane są maty filtracyjne, które działają jak rozpylacze wody.

W zależności od kształtu wylewki krany czyszczące są podzielone w następujący sposób:

 • S, G, J, R-kształtny;
 • Bezpośredni;
 • spłaszczona forma;
 • pogrubiona forma;
 • Mieszalniki z dwoma wylewkami do filtrowania wody.

Nikogo teraz nie zdziwisz i żurawi o kwadratowej formie.

Długość wylewki może mieć różne rozmiary:

 1. Skrócone - 15,5 i 18,4 cm.
 2. Średnia wynosi 20, 21,6 i 23,5 cm.
 3. Ten długi ma 28 cm.

Ponadto baterie kuchenne są podzielone na proste i chowane. Ta ostatnia opcja jest częściej używana, gdy jest kilka myjni. Zawierają wąż prysznicowy. Wyciągane miksery montuje się na kilka sposobów.

 1. Cały wąż znajduje się w zlewie, widać tylko górną część nawadniania.
 2. Wąż jest wyciągany z samego kranu.
 3. Wąż jest instalowany za pomocą uchwytu na samym kranu.

Kąt obrotu jest ważny przy wyborze kranu do zlewozmywaka. Im większy kąt obrotu, tym łatwiejsza obsługa żurawia. Niedrogie modele umożliwiają obrót o nie więcej niż 140 stopni, podczas gdy drogie próbki mogą obracać się w różnych kierunkach wokół własnej osi. Najlepszą opcją jest obrót o 180 stopni.

Podstawowe modele z wysuwaną wylewką

Miksery z wyciągiem nie są hołdem dla mody, ale koniecznością zaopatrzenia kuchni w niezawodny i wysokiej jakości żuraw. Zaletą takich modeli jest wiele: regulacja strumienia wody, możliwość zmiany odległości, kierunku i wysokości.

Ich wygodę można ocenić, jeśli posiadasz dwie zlewozmywaki. Do mycia w jednej misce używa się kranu w klasycznej postaci, w drugim - w wyciąganym mikserze. Jeśli istnieje potrzeba zmywania naczyń w dużych ilościach każdego dnia - wtedy zakup chowany dźwig będzie doskonałym sposobem na jego wykonanie. Wśród dźwigów z wysuwaną wylewką przeważają typy zaworów i dźwigni.

Zlewozmywaki kuchenne do mycia wykonane są z różnych materiałów.

 1. Brąz, stal, mosiądz i nikiel.
 2. Granit.
 3. Ceramika.
 4. Plastik.

Proszę o uwagę. Najlepszym materiałem do produkcji dźwigu jest chromowany mosiądz. Na powierzchni miksera bakterie i inne mikroorganizmy nie będą mogły się rozmnażać. W związku z tym jest higieniczny. Wadą kranu z emalii może być jego kruchość. Nikiel może powodować alergie. Złote krany nie pasują do każdego wnętrza, a dbałość o nie jest pracochłonna.

Instalację kranu kuchennego można przeprowadzić na kilka sposobów.

 1. Montaż do ściany.
 2. Instalacja w ladzie (zrobić specjalny otwór).
 3. Montaż przez otwór w zlewie.

Wybór zlewozmywaka do mycia zależy od wybranego typu instalacji.

Właściwa dbałość o dźwig jest bardzo ważna. Nie tylko przedłuży to jego żywotność, ale także pomoże we właściwy sposób utrzymać. Możesz kupić specjalne narzędzia do mycia dźwigów.

Detergent i ocet stołowy są nieodzownym pomocnikiem do mycia kranu. Z materiałów ściernych i szczotek metalowych trzeba będzie zrezygnować, ponieważ mogą uszkodzić powierzchnię. Niektóre ultra-nowoczesne modele wcale nie wymagają opieki.

Wiodący producenci baterii kuchennych

Jeśli przeanalizujesz niezawodność, jakość i design, możesz dokonać następującej oceny zagranicznych producentów żurawi do zlewozmywaków:

 • Niemiecki - Grohe, Hansgrohe, Hansa;
 • Duński - Damixa;
 • Bułgarski - Vidima;
 • Szwedzi - Gustavsberg;

Producenci ci reprezentują żurawie do zlewozmywaków w różnych kategoriach cenowych. Tymczasem krajowe firmy mogą wytwarzać produkty wysokiej jakości. Na przykład, Motovilikhinsky roślina inżynierii sanitarnej, "Sanmix", "Santechpribor", "Aquaton".

Wybór zlewu kuchennego do mycia jest ważnym krokiem. Prawidłowo dobrany mikser może ułatwić pracę. Nie trzeba kupować drogich modeli. Tanie opcje są również dobrej jakości i będą działać przez wiele lat. Jedyna rzecz, nie będą mieli tak wiele nowomodny rzeczy, jak w drogich wersjach.

Bateria kuchenna - wybierz właściwą

Prawidłowo wybrany kran powinien być łatwy w użyciu i uzupełnić wnętrze kuchni.Wysok w kuchni jest używany znacznie intensywniej niż jakikolwiek inny kran w domu. Codziennie doświadcza maksymalnego obciążenia, dlatego wymaga jakości i niezawodności. Jak wybrać odpowiedni mikser do kuchni - kilka dostępnych rekomendacji w naszym artykule.

Wszystkie baterie wody można podzielić na trzy kategorie zgodnie z cechą konstrukcyjną:

Każdy rodzaj konstrukcji ma swoje zalety i wady, o tym rozmawiamy.

Zawory zaworowe są klasyczną opcją, ale tracą swoją popularność Zawór lub zawór dwustanowy ma dwa zawory do zasilania wodą. Ta konstrukcja jest dość prosta i zapewnia dokładną kontrolę temperatury głowicy i wody.

Zalety produktów zaworowych to:

 • Ekonomiczne;
 • Względna trwałość;
 • Niezawodność;
 • Niska cena.

W przypadku awarii często nie jest konieczna zmiana całego produktu - wystarczy wymienić uszczelkę lub jeden z żurawi-dźwigów osi. Niezawodność pracy i zapewnienie nieszczelności zależy od rodzaju zastosowanego mechanizmu blokującego i uszczelki.

Uszczelki gumowe lub tarcze ceramiczne są stosowane jako mechanizm blokujący. Uszczelki gumowe nie wymagają jakości wody, nie są zatkane lub zdeformowane, jeśli w wodzie znajduje się mnóstwo soli i zanieczyszczeń. Są tanie, ale szybko zawodzą. Dyski ceramiczne są bardziej niezawodne, trwałe i dokładniejsze w regulacji dostarczania wody, ale są wrażliwe na jakość wody. Dwufunkcyjne baterie kuchenne z ceramicznymi dyskami pracują płynnie - w przeciwieństwie do produktów z uszczelkami, nie trzeba ich regulować przez długi czas, łatwo jest się obracać.

Ważne: Należy wybrać krany z wodą z uszczelkami, jeśli woda ma wątpliwą jakość, jest sztywna. Jeśli jest filtr, lepiej zwrócić uwagę na miksery z ceramicznymi dyskami.

Dźwig jednodźwigniowy został wynaleziony przez Europejczyków i pozwala znacznie zaoszczędzić wodę w porównaniu z tradycyjnym żurawiem. Zawory kulowe z jedną dźwignią wyglądają stylowo i są wygodne. W kuchni ten wzór jest lepszy, ponieważ gospodynie często muszą używać jednej ręki, a kran z jedną dźwignią może być otwierany jednym palcem. Regulacja głowy i temperatury odbywa się za pomocą dźwigni, w której znajduje się regulator kulowy. Trzy otwory w regulatorze są kolejno nakładane na ruch mechanizmu, co zapewnia dokładność dozowania wody.

Takie miksery są trwałe i trwają około 10 lat, wygodnie, prosto. Wadą jest wrażliwość na jakość wody. Zanieczyszczenia, dostanie się do mechanizmu kulowego, stopniowo go wyłącz.

Ważne: takie krany wody do kuchni są zainstalowane, jeśli jest filtr oczyszczania wody lub jest wystarczająco czysty.

Bezdotykowy żuraw jest drogi, ale w niektórych sytuacjach jest niezastąpiony, a ponadto idealnie uzupełnia projekt kuchni, a modele bezstykowe można uznać za rozwiązania high-tech. Są one wyposażone w czujnik ruchu czujnika i włączają się przy prezentacji rąk. Modele można wyposażyć w sterowanie elektroniczne, które pozwala na regulację temperatury, okresu wyłączania wody i innych parametrów. Oszczędza to zasoby. Takie baterie kuchenne:

Wady są wysokie koszty.

Wysokość i położenie żurawia są również ważnymi wartościami, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na użyteczność

Dziobek lub kształt tej części kranu, z którego spada woda, może mieć różne wysokości i rozmiary. Przed wyborem kranu w kuchni należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ w kuchni preferowane są artykuły o pewnym kształcie dziobka. Z punktu widzenia ergonomii woda z kranu powinna spaść na środek skorupy. Wychodząc z tego, należy wybrać prawidłową długość dziobka. Wysokość jest określana na podstawie głębokości zlewu. Zasada działa - im głębsza jest skorupa, tym mniejsza powinna być jej wysokość. Jeśli wysokość jest zbyt wysoka, woda zacznie pluskać, uderzając o dno zlewu; jeśli za mały - będą trudności z myciem naczyń o dużych rozmiarach. W razie trudności najlepiej wybrać model o średniej wysokości dziobka.

Kształt dziobka może być inny. Nie ma zasad, jak prawidłowo wybrać kran do kuchni - wszystko zależy od osobistych preferencji i uczucia smaku.

Ważne: W kuchniach z dwoma zlewami najlepiej wybrać modele z wysuwaną wylewką. W tym przypadku długość węża waha się od 60 do 120 cm, co pozwala zbierać wodę nawet w pojemnikach stojących na kuchence lub stole.

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kąt obrotu. Reguła jest oparta na zasadzie - im częściej jest używana, tym wygodniej jest użyć kranu. Niemal wszystkie niedrogie warianty i miksery średniego kosztu mają kąt obrotu w zakresie 120-140 stopni. Niektóre drogie produkty wiodących marek mogą mieć kąt obrotu 360 stopni.

Dziobek może mieć następujące typy dysz:

Funkcje aeratora - zapobieganie rozpryskiwaniu wody, a także jej czyszczenie Podlewanie może być bardzo rzadkie w kuchniach, ale w niektórych sytuacjach można się bez niego obejść

Aerator jest klasycznym wyborem, umożliwiającym zarówno pobór wody, jak i wysokiej jakości mycie naczyń i warzyw. Urządzenie do podlewania prysznicem pozwala na dostarczanie wody tak dokładnie, jak to tylko możliwe, co jest ważne, jeśli ma ona myć zieleniny i inne delikatne produkty. W tym samym czasie woda nie uszkadza ich delikatnej struktury.

Baterie wodne do kuchni wykonane są z różnych materiałów. Niezawodność działania żurawia i jego trwałość zależy od rodzaju użytego materiału, dlatego należy go starannie dobrać.

Zazwyczaj do produkcji mikserów używa się:

Metalowy żuraw jest wystarczająco mocny, ale z czasem może pojawić się rdza Mikser z połączonych materiałów - najbardziej poprawne rozwiązanie

Najpopularniejsze produkty ze stopów - silumin, mosiądz, brąz. Prawie wszystkie niedrogie segmenty mikserów wykonane są z siluminu - stopu aluminium i krzemu. Zalety tego materiału to niski koszt. Przy stosowaniu różnych powłok - stal, chromowanie, złocenie - wyglądają jak kaniule siluminu mogą być bardzo estetyczne. Warto jednak pamiętać, że ten materiał nie jest bardzo wytrzymały i trwały.

Stopy brązu wyróżniają się wysoką jakością, trwałością i możliwością zachowania wyglądu przez lata. Są odporne na agresywne media i wodę. Z brązu powstają często miksery w starym stylu. Wadą jest wysoki koszt. Mosiądz jest również tradycyjnie używany do produkcji dźwigów. Jest odporny na agresywne media, uszkodzenia mechaniczne, trwałe. Ponadto bakterie na mosiężnej powierzchni rozprzestrzeniają się wolniej. Żurawie mosiężne służą znacznie dłużej niż produkty wykonane z innych materiałów. Można je określić wagowo - na dotyk są one cięższe.

Ceramiczne baterie kuchenne wyróżniają się estetycznym wyglądem, odpornością na agresywne media, wodę. Nie są zagrożone przez korozję. Główną wadą wyrobów ceramicznych jest kruchość.

Miksery z ceramiki są wystarczająco kruche, ale są bardzo wytrzymałe i starannie użytkowane, ponieważ nie są podatne na rdzę Dźwig plastikowy jest niezwykle rzadki ze względu na jego kruchość, a niektóre gatunki szybko tracą skorumpowaną formę

Tworzywo sztuczne jest niezwykle tanie, odporne na korozję i czynniki chemiczne, jest wystarczająco mocne. Ale jest krótkotrwały i szybko traci swój wygląd.

Ważne: Idealny wybór można uznać za produkt złożony, w którym stosowane są różne rodzaje materiałów. Pozwala to wykorzystać ich zalety i wyrównać wady. Idealnie, zewnętrzna powłoka powinna być wykonana z metalu, a elementy wewnętrzne - wykonane z ceramiki. W takim przypadku, mineralny osad soli nie zostanie osadzony wewnątrz produktu, a metal zapewni jego długą eksploatację.

Powłoka może być emaliowana, metalowa (niklowana, chromowana, złocona, stalowa). Emalia wygląda estetycznie, ale jest bardzo delikatna i łatwo ulega uszkodzeniu pod wpływem uderzenia. Powłoka niklowana może wywoływać reakcje alergiczne, więc osoby z tendencją do alergii powinny zwracać uwagę na powłoki chromowe i stalowe. Okładka na złoto wygląda estetycznie i jest droga, ale wymaga osobnej pielęgnacji i nie harmonizuje z każdym rodzajem wnętrza.

Nowoczesne krany mogą nie tylko kontrolować temperaturę wody, ale także służyć mydłem Stylowy kran może stać się prawdziwą atrakcją wnętrza kuchni, a jednocześnie zachować pełną wygodę

Powiew czasu to ekspansja funkcjonalnych produktów. Dotyczy to również baterii kuchennych. Dzisiaj, oprócz dostarczania wody i regulacji jej ciśnienia i temperatury, są one wyposażone w inne funkcje. Należą do nich:

 • Wbudowany system filtracji wody, który pozwala na oczyszczanie wody;
 • Ogranicznik ciśnienia wody;
 • Przełącz na zmywarkę, co pozwala zrezygnować z dodatkowych systemów zaopatrzenia w wodę;
 • Ochrona przed zanieczyszczeniem, przedłużająca żywotność żurawia;
 • System blokowania wody, aby zapobiec wyciekom wody.

Należy jednak zauważyć, że każda nowa funkcja zwiększa koszt produktu. Przed wyborem kurka z dodatkowymi funkcjami, warto zastanowić się, czy będą one używane i czy jest ich potrzeba.

Mocowanie kranu do ściany nie jest najlepszym rozwiązaniem pod względem finansowym, ale będzie wyglądać bardzo oryginalnie Mocowanie miksera bezpośrednio do zlewu jest najbardziej wygodną i popularną opcją

Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę sposób, w jaki dźwig jest zamocowany. Istnieje kilka popularnych rodzajów elementów złącznych, które mają krany do kuchni:

 1. Do pionowych powierzchni ścian;
 2. Do systemu zaopatrzenia w wodę;
 3. Do zlewu lub do góry zlewu.

Najprostszym i najczęstszym typem mocowania jest ostatnia opcja.

Jak wybrać kran w kuchni (wideo)

Aby w końcu upewnić się, że dokonałeś wyboru, zalecamy obejrzenie filmu:

Właściwy mikser kuchenny powinien być estetyczny i funkcjonalny, trwały i niezawodny. Aby kupić taki produkt, w którym wszystkie te cechy są połączone, dziś jest to możliwe bez problemów - najważniejsze jest, aby kompetentnie podejść do wyboru żurawia.

Życzymy dobrego wyboru i udanej naprawy!

Dodaj komentarz

14 − = 7