Nazwa kategorii

Каміни zdjęcie

Kominki we wnętrzu - 60 niesamowitych pomysłów

Otwarty ogień zawsze fascynuje. Wielu ludzi lubi oglądać tańczące płomienie, lubią czuć ciepło żywego ognia.

Ogień, jakby oczyszcza naszą duszę, pod prysznicem są zaskakująco przyjemne uczucia - uczucie spokoju, spokoju, komfortu. Rzeczywiście, miło jest usiąść przy kominku, posłuchać pękania drzewa, poczuć ciepło i komfort domu. Zwłaszcza jeśli za oknem - ciemna i wilgotna pogoda, śnieg i mróz.

Z powodu surowego klimatu w Rosji, bogaci ludzie zawsze instalowali kominki w swoim mieszkaniu. Zostały uznane za luksus i prestiż.

Dzisiaj kominki stały się szczególnie popularne. To rozwiązanie projektowe wygląda bardzo stylowo, jest piękne, oryginalne, nie pretensjonalne. Ogień zbliża nas do natury, pozwala nam oddychać życiodajną siłą ognia, naładowaną pozytywną energią.

Wybór kominka do Twojego wnętrza

Wybierając kominek do naszego wnętrza, musisz sam zdecydować, do jakich celów go potrzebujesz. Być może użyjesz go do ogrzania pomieszczenia lub jako elementu wnętrza. W każdym razie kominek musi pasuje do podstawowego projektu Twojej obudowy. Przecież z reguły jest dominującym elementem wnętrza, tworząc wokół siebie pewną atmosferę. Konieczne jest określenie lokalizacji i kominka. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że materiały użyte w jego projekcie powinny harmonizować, na przykład, z dekoracją ścian, podłóg, harmonijnie wyglądać z meblami. Stos płytek, kamienia naturalnego i elementów metalowych zmniejsza moc grzewczą kominka.

Obowiązująca zasada przy wyborze kominka - te wnętrza obiektów powinny być bezpieczne! Dlatego nie należy go wykorzystywać na rynkach, lecz w stałych sklepach, w których jakość dostarczanych towarów jest uważnie monitorowana.

Ważnym pytaniem jest, jak ogrzać kominek, jaki rodzaj paliwa będzie najbardziej opłacalny. Idealną opcją jest oczywiście drewno na opał.

Kominek w stylu Art Nouveau, będzie dobrze wyglądać w nowoczesnym, kamiennym domu. W tym stylu stosowane są różne rodzaje powierzchni, harmonijnie łączące: szorstkie, gładkie, polerowane tekstury.

W domu z bali lub belek, organicznie będzie wyglądać jak kominek w stylu country. W obliczu kamienia naturalnego będzie doskonałym dodatkiem do stylu życia w kraju.

Klasyczne kominki nadają się do niemal każdego wnętrza. Dekoracja marmuru może być w różnych kolorach, jest biała, brązowa, szmaragdowa. Możesz sztucznie starzać kamień lub przybliżać go jak najbliżej gatunków naturalnych.

Angielskie kominki mają mały piec. Ich elegancki, surowy wygląd idealnie nadaje się do gabinetu lub salonu. Dzięki nim nadmiar wilgoci zostaje usunięty z pomieszczenia, następuje nagrzewanie.

Greckie kominki są otwarte ze wszystkich stron. Wyglądają pięknie w elegancko urządzonym pokoju.

Do produkcji kominków w stylu high-tech Stosowane są nowoczesne materiały ognioodporne - szkło, plastik, stal. Jakiego rodzaju kominek będzie miał kominek, zależy wyłącznie od wyobraźni projektanta. Twoim zadaniem jest wybrać model, który idealnie pasuje do Twojego wnętrza.

Kolejny rodzaj kominka - to elektryczne kominki. Tworzą imitację prawdziwego ognia i są najbezpieczniejsze. Kominki elektryczne mają wysoką sprawność, nie wymagają specjalnej instalacji, mogą być stosowane we wszystkich typach pomieszczeń.

Dziś możesz kupić kominek z otwartym ogniem. Niektórzy projektanci ukrywają ogień za szybą. I jedna i druga opcja będą wyglądać pięknie.

Należy pamiętać, że otwarte kominki na drewno nie mają bardzo wysokiej wydajności. Kominki z zamkniętym paleniskiem są bezpieczniejsze. Piec zamyka drzwi wykonane z żaroodpornego szkła. Takie kominki mają większy transfer ciepła.

Według lokalizacji, kominki są podzielone na cztery główne typy - wyspa, ściana, róg i wbudowane.

Wybierając kominek, należy zwrócić uwagę na łatwość użytkowania. Kominek musi być ekonomiczny w zużyciu paliwa. Tryb spalania musi być regulowany.

Należy pamiętać, że w otwartym kominku trudno jest stworzyć warunki dla dobrej przyczepności. W kominkach z zamkniętym paleniskiem nie ma takiego problemu. Ogień za szkłem wygląda bardzo pięknie i wyśmienicie w każdym pomieszczeniu, a ryzyko pożaru zmniejsza się do zera.

Podczas instalowania kominka i podczas instalacji należy przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów budowlanych i zasad dotyczących wykonywania rur. Nieprzestrzeganie tych norm może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Konieczne jest uzyskanie jakościowego komina, o gładkich ścianach. Instalacja powinna zostać powierzona specjalistom. Bardzo ważny wymóg, który należy skrupulatnie przestrzegać - regularnie czyścić komin.

W obszarze kominka nie powinno być żadnych przeciągów. Ściana, do której przylega kominek, musi składać się z materiałów ognioodpornych. Podłoga pod kominkiem powinna być mocna, ponieważ zamontowany kominek ma dużą masę.

Pamiętaj o ważnych zasadach instalacji i eksploatacji kominka, a przyniesie Ci wiele pozytywnych emocji!

Najbardziej różnorodne kominki kątowe. Zdjęcia

Cześć, drodzy czytelnicy! W dzisiejszym przeglądzie zostaną przedstawione kanciaste kominki. Ten motyw zdecydowaliśmy się podnieść nie przypadek, ponieważ w warunkach domowych warunkach oszczędność miejsca, wiele osób albo próbują porzucić kominek lub szuka sposobów na rozwiązanie, które pozwala ergonomicznie dopasować atrybut wnętrza. Jak się okazuje, nie jest rozwiązaniem, a to jest elementarny do brzydoty, tylko coś i trzeba umieścić upragniony kominek niewykorzystany w każdym kącie pokoju. Poniżej przedstawiamy wiele rzeczywistych zdjęć, które pokazują nie tylko wewnętrzne, kanciaste kominki, ale także zewnętrzne kominki kanciaste, czyli te, które zajmują zewnętrzną krawędź narożnika.

Narożne kominki, zdjęcie.

 • Oszczędność miejsca. W tym punkcie wszystko jest jasne, nie wszystkie kąty pomieszczenia nadają się do wykorzystania, więc jedno z nich może być przeznaczone na kominek. W rogu kominek będzie wyglądał kompaktowo, wizualnie nie ładując pomieszczenia.
 • Możliwość podgrzewania kilku sąsiednich pomieszczeń. W zależności od lokalizacji kominek w rogu może podgrzewać sąsiednie ściany, co oznacza, że ​​w sąsiednich pomieszczeniach będzie trochę cieplej.
 • Wyglądają oryginalnie. Oczywiście wszyscy są przyzwyczajeni do oglądania zwykłych prostokątnych kominków, ale to niestandardowe podejście do ich lokalizacji znacząco odróżnia je od masy podobnych kominków bezpośrednich.

Kominek, w przybliżeniu, składa się z ramy i paleniska, więc przed instalacją portalu kominkowego należy dokładnie ustalić, do jakiego celu będzie on używany. Jeśli prowadzi wyłącznie funkcję dekoracyjną, a nie dążyć do dalszego ogrzewania domu, to dla ciebie najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby odtworzyć fałszywe kominek. Taki kominek jest ciałem, wewnątrz którego można umieszczać ozdobne kłody, a także świece lub podświetlane. Oprócz dekoracyjnych kominków są ich elektryczne odmiany, które nie tylko wyglądają szykownie, ale także pozwalają ogrzać konkretny obszar, a także kominki pracujące na biopaliwach.

Istnieją następujące rodzaje kominków:

 1. Elektryczny;
 2. Drewno;
 3. Gaz.

U nas w Rosji popularność w zasadzie wykorzystuje dekoracyjne kominki elektryczne i wysokiej jakości drewna. W przypadku kominków elektronicznych ogólnie wszystko jest jasne, trzeba iść ze sklepem i wybrać odpowiedni model do kominka. Jeśli chodzi o drewno, trzeba wiedzieć, że ich piece mogą być wykonane z cegły, żeliwa lub specjalnego żaroodpornego metalu. Jeśli weźmiemy pod uwagę te typy pieców trochę więcej, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o piecu z cegły, jest o wiele tańszy rozplanować i oczywiście r cegłę, robisz dostosować wielkość portalu, co nie jest prawdą z ich odpowiednikami żelaza, sprzedawane są one ściśle określone rozmiary. Ale modyfikacja żelazka jest łatwiejsza do połączenia z już ułożonym kominkiem, jak również bardzo trwała i trwała. Nadal żeliwo bardzo dobrze utrzymuje ciepło, odpowiednio powoli się ochładza i wcale nie obawia się wpływów wysokich temperatur. Cegła w tym planie jest bardziej kapryśna, murarstwo podlega zniszczeniu od ciągłego uderzenia ognia, a możliwe jest również, że z czasem pęknie. Wszystko inne w budowie murowanego paleniska lepiej pre wzmocnić wszystkie piętra, a nawet ponownego zalewania fundamentów, lub w czasie, może się zdarzyć, że ogrzewanie będzie zdeformowane ściany, fundamenty, rury. Żeliwo zachowuje się bardzo dostojnie, chociaż jego koszt jest bardzo kosztowny.

 • Bez uszkodzenia, arkusz żaroodpornego metalu jest umieszczony pod piecem.
 • Obserwuj poziom pieca, dosłownie małe nachylenie może prowadzić do dalszej deformacji całego kominka jako całości.
 • Wszystkie połączenia i pęknięcia muszą być pokryte masą żaroodporną.
 • Łączący kanał kominowy jest lepiej pokryty ognioodpornym żelazkiem.
 • Konieczne jest stworzenie systemu dopływu powietrza.
 • Sam kominek powinien być ognioodporny.

Kątowe kominki we wnętrzu lub styl kątowego kominka.

Klasyka. Ten kominek wygląda dość prosto i zwięźle, jego linie są surowe i precyzyjne, ale wygląda drogo i wyśmienicie. Być może dlatego nigdy nie opuszcza modnego Olimpu popularności.

Prowansja i kraj. Ten kominek jest ceglanym portalem, nieco przypominającym stare piece opalane drewnem. W rzeczywistości jest to dokładnie to, co wielu z nas przedstawia na wspomnienie kominka. Wygląda bardzo przytulnie.

Barok. Ten kominek wygląda naprawdę luksusowo, jego wykończenie jest rzeźbionym drewnem, powierzchnia świeci, a ozdobne wzory migoczą złotym blaskiem.

Nowoczesny. Taki kominek może mieć nietypowy okrągły kształt, szkło, żeliwo i termopoliuretan są często używane do jego wytwarzania. Ten produkt został stworzony specjalnie z myślą o innowacyjnych nowoczesnych wnętrzach.

Imperium. W jego wystroju mogą być różnorodne elementy: stiuk, kolumny, druki zwierząt, ptaki lub ludzie, wieńce i rozety.

High-tech. Ten kominek najczęściej ma tylko ideę projektu, tj. jest dekoracyjny. Jego kształt może być absolutnie niczym, na przykład projektant chce ucieleśnić, aż do podróbek fragmentów gór lodowych lub kawałka skały. Taki kominek idealnie pasuje do nowoczesnego wystroju lokalu.

Narożne kominki we wnętrzu salonu, zdjęcie.

Poniżej przedstawiamy różne warianty kominków znajdujących się w narożnych częściach salonów. Zwróć uwagę, jak bardzo tego typu kominki wyglądają kompaktowo, wcale nie zaśmiecając pomieszczeń. Szczególnie dobrze, że takie kominki pasują do jasnych wnętrz, kiedy na nie patrzysz, wydaje się, jakby cały pokój unosił się w powietrzu, jest tak przewiewny, że jest postrzegany.

Poniżej możesz odkrywać zdjęcia pokazujące kominki narożne modyfikacje, znajdujące się nie tylko w pokojach dziennych i sypialni, a nawet kuchni. Wyobraź sobie, jak wspaniałe spać w sypialni pod subtelnego szumu dzienników Trzaski i jako wielki obiad, zwracając jego uwagę na powolny taniec ognia w kominku.

Narożny kominek własnymi rękami (wideo):

Drodzy czytelnicy, dziś pokazaliśmy cudowne narożne kominki, na pewno spodoba ci się ta wersja kominka, ale jak inaczej, bo wygląda wspaniale, ociepla sąsiednie pokoje, a oprócz tego oszczędza przestrzeń pomieszczenia, w którym jest zainstalowany, jak nie przekręcić - niektóre zalety.

Jeden komentarz

Naprawdę spodobał mi się ten pomysł z narożnym kominkiem. Chcę takiej daczy.

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

 • Znane domy (45)
 • Porady domowe (5)
 • Architektura wnętrz (304)
  • Wyposażenie łazienek (17)
  • Pokój dzienny (30)
  • Wystrój (135)
   • Własnymi Rękami (82)
  • Pokój dziecięcy (23)
  • Korytarz i hol wejściowy (16)
  • Kuchnia (23)
  • Sypialnia (30)
 • Architektura krajobrazu (21)
 • Niezwykłe budynki (8)
 • Naprawa (51)
  • Ściany (25)
  • Seks (13)
  • Sufity (13)
 • © 2013-20 ** Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów z serwisu Komfort w domu jest zabroniony.. Polityka prywatności.

  Kominki we wnętrzu - stwórz dom

  Ogień jest symbolem domu, światła i życia. Uspokaja, poprawia aurę w pomieszczeniu, zapewnia ciepło i poczucie komfortu. Tak więc wierzono, że od czasów starożytnych życie człowieka zależało od ognia. Nowoczesne systemy ogrzewania i oświetlenia w pomieszczeniu całkowicie zapewniły człowiekowi ciepło i światło. Ale wielu właścicieli prywatnych domów i przestronnych salonów w apartamentach nie może odmówić sobie przyjemności spędzenia wieczoru słuchając odgłosów trzaskającego ognia w kominku.

  Może być jak prawdziwe kominki z piecem i falsh kominki. Zdjęcia obu i innych potwierdzają, że kominki we wnętrzu - źródło komfortowego ciepła. Jest stylowy, piękny i dostępny również. Jeśli właściciele mieszkań nie mają możliwości zbudowania prawdziwego kominka, zawsze możesz zainstalować model elektryczny. Rynek nowoczesnych kominków, akcesoriów do nich i materiałów wykończeniowych pozwala tworzyć prawdziwe arcydzieła.

  Rodzaje kominków we wnętrzu nowoczesnego domu

  W nowoczesnych wnętrzach stosuje się kątowe, zamknięte, półotwarte (ścienne), wyspowe (samodzielne), a nawet wiszące, stacjonarne i mobilne kominki. Kominki na opał znajdują się w pomieszczeniach o powierzchni nie mniejszej niż 20 m 2.

  W ścianie znajduje się zamknięty kominek, w którym znajduje się komin i palenisko. Taki kominek należy zaplanować natychmiast, na etapie budowy domu. Jeśli kominek postanowiono wyposażyć po wzniesieniu pomieszczenia, to warto dać pierwszeństwo półotwartemu kominkowi opartemu o ścianę. Jeśli zostanie umieszczony w rogu, transfer ciepła będzie znacznie mniejszy. W przypadku okazjonalnego zastosowania jako źródło ciepła przydatne są rozbieralne kominki, mobilne, elektryczne. Są traktowane okresowo, a jeśli to konieczne, czyszczone.

  Jak umieścić kominek we wnętrzu.

  Zdjęcia projektów z wykorzystaniem kominków pozwalają wybrać najbardziej odpowiedni wariant dekoracyjnego kominka. Stanie się centrum, punktem kulminacyjnym wnętrza. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na umieszczenie i wykończenie kominków. Kamień, cegła, płytki ceramiczne, drewno to materiały najczęściej wykorzystywane do dekoracji.

  Najczęściej projektanci i budowniczowie pracują z takimi kamieniami:

  W przypadku kominków elektrycznych i fajerkowych kominki wyposażone są we wnęki z płyty gipsowej.

  Należy pamiętać, że portal budowy powinien zostać obrócony do centralnej części pomieszczenia. Pomiędzy drzwiami a oknem nie ma kominka, co znacznie zmniejsza efektywność jego działania i może powodować powstawanie dymu. Najlepszym miejscem jest wewnętrzna ściana pokoju.

  Oryginalne wnętrze salonu z kominkiem może być urządzone w takich stylach jak:

  Aby ukończyć kominek zgodnie z ogólnym stylem pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na projekt portalu, komina, platformy do wypalania i komina.

  Jeśli kominek znajdzie się w klasycznym salonie, jest on ozdobiony marmurem lub wysokiej jakości drewnem, odpornym na wysoką temperaturę materiałem wykończeniowym. Wymagany element - drewniana lub marmurowa półka, na której znajdują się świeczniki i statuetki.

  Do dekoracji kominka w stylu Art Nouveau, idealne połączenie metalu, kamienia, marmuru. Jednocześnie mile widziany jest minimalny wystrój, ale dopuszczalne są różne kształty i kolory.

  Aby ozdobić kominek w stylu hi-tech, użyj szkła ogniotrwałego, plastiku i stali.

  Chcesz oryginalny kominek do swojego salonu? Obejrzyj zdjęcie z umieszczeniem kominków we wnętrzu, określ styl pokoju i wszystko czego potrzebujesz do wyposażenia domu, na pewno znajdziesz na nowoczesnym rynku materiałów budowlanych.

 • Dodaj komentarz

  2 + 5 =